Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#18) bitwriter


bitwriter
csendes tag

Sziasztok!


Én is egy ilyen gépezet boldog tulajdonosa vagyok, már kb. 1,5 hónapja nyúzom, és eddig egész jól teljesített. Bátran ajánlom tehát mindenkinek, aki laptop vásárlásán gondolkodik, feltétlen nézze meg ezt is. Én is hónapokig gyűjtöttem rá, de szerintem megérte.

Egyetlenegy problémám van vele, nevezetesen, hogy a hangot egyszerűen képtelen vagyok beüzemelni bármely linux operációs rendszer alatt.
Amiket eddig próbáltam:
Gentoo
Mandriva
Ubuntu
Kubuntu
Knoppix

Ezeket mind kipróbáltam, ahol lehetett, liveCD-vel, ahol nem, ott teljes telepítéssel.
Jelenleg egy XP és egy Suse rendszer van rajta. Mondanom sem kell, Suse alatt nincs hang.
Érthetetlen számomra, hogy pl. az MSI honlapján miért nincs normális audio driver linux-hoz.

A rendszer tökéletesen felismeri a hangeszközt (Realtek HDA), mindent látok (hangerőszabályzó, stb), állítani is tudom, csak éppen nincs hang.
Esetleg nem-e találkozott valaki ugyanilyen problémával, vagy maga a tesztíró nem-e próbálkozott hozzám hasonlóan valamilyen linux rendszer használatával? Ha bárkinek bármilyen ötlete van, szívesen fogadom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.