Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Rolly


Rolly
veterán

várom a cikkel kapcsolatos észrevételeiteket.

(#2) marcee


marcee
addikt

Nagyon jó ár/teljesítmény arányú! Szét is küldtem a notebook után érdeklődő cimboráknak. :) Köszi az írást! :R

\m/

(#3) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Tetszenek az MSI-notik, a design is szép, jó árban vannak, de nem tudom miért erőltetik a színkódolt jack-dugókat.
Egy fekete, elgenás notin befigyel a rózsaszin, meg zöld dugó. :W

(#4) Lars


Lars
őstag

Egy nem idevágó kérdésem lenne. Nincs esetleg valakinek a6km -tipusú asus notija ? Mert már régóta szemezek vele, viszont nem tudom hogy a vista hogy megy a sis chipsettel. Ha valaki tudja, írhatna egy beszámolót is erről a gépről :D
Bocs az off-ért :U

(#5) Rolly válasza (Kolombusz) (#3) üzenetére


Rolly
veterán

szerintem nem vészes a dugók színezése tegnap este kipróbáltam a hangkarit 5.1-es hangfalon, s hát kicsit bünteti az MSI K8N integrált hangkártyáját :D minőségben.

(#6) Rolly válasza Lars (#4) üzenetére


Rolly
veterán

hát szerintem ajánlott kerülni mindent ami chipset és sis :D

(#7) Lars válasza Rolly (#6) üzenetére


Lars
őstag

Jelenlegi gépem is sis chipset-es, nem volt vele gond, csak a vistát nem szereti.
Pl 2 éve van rajta ugyanaz a win :D
Kb 1szer fagyott amióta megvan. Csak a Vista miatt érdekelne. A másik alternatíva amit néztem az egy inteles gép, kb 60-al többért

(#8) marcee válasza Rolly (#1) üzenetére


marcee
addikt

A gpu-nak van saját memóriája? Mennyi?

\m/

(#9) Rolly válasza marcee (#8) üzenetére


Rolly
veterán

256 MB memóriája van a videókártyának, s mikor nézem a feladatkezelőben vagy bárhol a ramot, akkor nem látom, hogy a ramból foglalná le.

(#10) rudi


rudi
nagyúr

Egy kis adalék: MSI notebookot vettem egy ismerősnek. Januárban meghalt szegény gép. Bevittem (volna) a nagykerhez, de onnan azonnal egy külső céghez irányítottak, hogy azok intézik a szervizt, ha a hiba a vásárlástól 3 napnál később jelentkezik. Persze, vásárláskor erre semmi nem figyelmeztetett. A külső céghez janiár 31-én vittem be a gépet és március 20-án kaptam értesítést, hogy elkészült. Ez durván 7 hetet jelent... Ami idegesítő, hogy a hibás alkatrész egy memóriamodul volt, ráadásul olyan fajtára cserélték (TwinMOS), ami több nagykerben is azonnal kapható, a csere folyamata pedig nagyjából 5 percig tart. Ugyanez a külső cég intézte korábban az Acer és Asus gépeket is, most már saját szervizük van...

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#11) Studi22


Studi22
aktív tag

Szia!
Videókártya játkban való lehetőségéről ejtenél néhány szót azt megköszönném!
A cikk nagyon jó! :R

A világon a legveszélyesebb dolog,mikor a hülyeség szorgalommal párosul.

(#12) Rolly válasza rudi (#10) üzenetére


Rolly
veterán

igen sajna a még az msinek nincs külön szervize. Remélehetőleg hamarosan lesz, de ne dögöljön be :D. Egyébként én szegeden vettem, s ott mondták hogy nem hozzájuk kell visszavinni a laptopot, hanem a szervízcég helyi képviseletéhez vagy szerződött céghez. a srác mondta hogy van a dobozban egy papír hogy hova kell visszavinni, de nem volt benne ilyen papír, így ha bajom lesz a laptoppal (koppkoppkopp, de ne legyen) akkor oda viszem vissza ahol vettem :D. És ott fogok hisztizni.

(#13) Rolly válasza Studi22 (#11) üzenetére


Rolly
veterán

A cikk inkább egy gyors véleményezés mivel nem nagyon használtam még ki az adottságait, mivel még csak két hete van meg.

Amit eddig próbáltam rajta az a Q3 és a C&C 3 volt :D. A Q3 egyértelműen jól ment, míg a C&C 3 1280x800-ban mediumon ment bár volt amit lejebb vettem, mert mediumon ha sok egység volt akkor kicsit be-belassult a gép. (sok egység: 50 csapat katona kb 200 ember, meg b 30-40 tank egy képernyőn:D), de ekkor nem aksiról használtam, aksiról nem érdemes használni, mert vagy hamar lemerül, vagy lassú játékhoz, de ez az összes laptoppal kapcsolatban így van ebben a kategóriában.

Ha játékra is kell akkor ajánlani tudom a MSI M677X-et ami zsír ugyanez a laptop csak egy 7600GO-s videókarival meg ennek következtében jobban zabálja az aksit s forrófejűbb.

teljesítményre a videókártya kb 3xosa a GMA950-nek ha nem 4x-ese



jut eszembe multkór olyan hibát észleltem ami kicsit megijesztett, de azóta nem jelentkezett. Ágyon játszottam, s egyszer csak érzem hogy nagyon forró a kicsike. Gyorsan ki is léptem a játékból, s csak néztem 90 fokos volt a proci, de a venti nem forgott. Mikor újraindítottam a gépet akkor már semmi baja nem volt.


Mostmár nincs olyan hiba amiről tudok vagy tapasztaltam volna, a lényeg, hogy nagyon jó kis laptop, s minőségben szerintem hozza akár egy dell laptop minőségét is ami nála vagy 70-80 ezerrel drágább. Amúgy ha sok pénzem lenne akkor tuti dellt vettem volna, de azért döntöttem az msi mellett, mert a pénztárcámnak megfelelő árban ez volt a legjobban összerakott gép

(#14) Lars válasza Rolly (#13) üzenetére


Lars
őstag

Lehet hogy egy bios frissítés megoldja. Találkoztam ilyesmi hibával, bár nem msi gépnél.

(#15) Rolly válasza Lars (#14) üzenetére


Rolly
veterán

a venti gondra gondolsz? eddig csak 1x jelentkezett, azóta ok minden

(#16) Lars válasza Rolly (#15) üzenetére


Lars
őstag

Igen, arra gondoltam.
Láttam olyan notit, ami egészen sokáig engedte melegedni a procit, aztán bekapcsolt a venti rettenetesbe. Aztán mikor lehűlt, kikapcsolt. Ott egy bios frissítés segített. Bár ha csak 1-szer fordult eddig elő, akkor nem érdemes vele foglalkozni. A másik esetben rendszeres volt.

(#17) Kelaci


Kelaci
csendes tag

Hello

A neten keresgettem s rátaláltam erre a gépecskére egyből megtettszett...

meg is rendeltem... 1 hét és itt lesz...

nem zavar hogy puha a tetje? ill. nem lehet gond?

szóval hamarosan kipróbálom remélem tényleg beválik...



Üdv Laci

[Szerkesztve]

(#18) bitwriter


bitwriter
csendes tag

Sziasztok!


Én is egy ilyen gépezet boldog tulajdonosa vagyok, már kb. 1,5 hónapja nyúzom, és eddig egész jól teljesített. Bátran ajánlom tehát mindenkinek, aki laptop vásárlásán gondolkodik, feltétlen nézze meg ezt is. Én is hónapokig gyűjtöttem rá, de szerintem megérte.

Egyetlenegy problémám van vele, nevezetesen, hogy a hangot egyszerűen képtelen vagyok beüzemelni bármely linux operációs rendszer alatt.
Amiket eddig próbáltam:
Gentoo
Mandriva
Ubuntu
Kubuntu
Knoppix

Ezeket mind kipróbáltam, ahol lehetett, liveCD-vel, ahol nem, ott teljes telepítéssel.
Jelenleg egy XP és egy Suse rendszer van rajta. Mondanom sem kell, Suse alatt nincs hang.
Érthetetlen számomra, hogy pl. az MSI honlapján miért nincs normális audio driver linux-hoz.

A rendszer tökéletesen felismeri a hangeszközt (Realtek HDA), mindent látok (hangerőszabályzó, stb), állítani is tudom, csak éppen nincs hang.
Esetleg nem-e találkozott valaki ugyanilyen problémával, vagy maga a tesztíró nem-e próbálkozott hozzám hasonlóan valamilyen linux rendszer használatával? Ha bárkinek bármilyen ötlete van, szívesen fogadom.

(#19) [KGR] válasza bitwriter (#18) üzenetére


[KGR]
tag

Sziasztok!
Érdeklődnék, a videókártya iránt. A notebook leírásában GO 7400-as videokártyát írnak 256 rammal. Ugyanezt a videókártyát egy FujiS ben úgy láttam, hogy 128Mb saát memória és ez a rendszermemóriából bővíthető 512-ig (TC jelzés).
Ennél a notebooknál a 256 mega a saját memóriát jelöli, vagy, hogy meddig lehet növelni?

Más. Ha valaki be tudna nekem linkelni egy fotót a hozzá adott egérről, nagyon megköszönném. :)

MSI Megabook M673X

(#20) Rolly válasza Kelaci (#17) üzenetére


Rolly
veterán

nem szoktam a tetejét nyomkodni :d.

(#21) Rolly válasza bitwriter (#18) üzenetére


Rolly
veterán

háát én és a linux nem említhető egy napon :d. Nem teszteltem, próbáltam mivel linux ellenes vagyok, köszönhetően annak, hogy eddig minden linuxpróbálkozásom balul sült el.

(#22) Rolly válasza [KGR] (#19) üzenetére


Rolly
veterán

256 MB saját ramja van a videókártyának.

az egér meg:[link]

[Szerkesztve]

(#23) [KGR]


[KGR]
tag

Szia köszi a képet! :)
Ez a memória biztos?! Sok helyen azt olvastam, hogy 64mega saját, 256 Tc-vel (rendszermemóriából)
Kereskedők honlapján pedig 256 mega saját memóriával árulják...fura ez nekem..
http://www.3dchip.de/Grafikchipliste/mobilechips.htm
Itt is azt írják, hogy a ennek a karinak csak 64 saját memóriája van.. :/
Nézzetek már körül a BIOSban hátha rájöttök valami okosságra!

MSI Megabook M673X

(#24) Rolly válasza [KGR] (#23) üzenetére


Rolly
veterán

nálam a diagnosztikai programok 1024 mb memóriát írnak ki, illetve 256 MB DDR3-as memóriát a vganak. de ha továbbiakban is érdekel akkor megnézem a biost hátha van valami trükk, csak most éppen melózok, ezért nem tom újraindítani a gépet.

(#25) [KGR]


[KGR]
tag

Majd, ha ráérsz, akkor nézz már körül légyszi a biosban. Kíváncsi vagyok, mivel a gyártó lapján 64 mega van.. a forgalmazókén pedig 256......:))

u.i.: már vagy egy hete regisztráltam és még mindig nem találom, hogy hol lehet megváltoztatni a jelszavamat!! HELP! :)) (lehet vak vagyok)

MSI Megabook M673X

(#26) Rolly


Rolly
veterán

adataimnál tudod

(#27) Rolly válasza [KGR] (#25) üzenetére


Rolly
veterán

na megnéztem biosban semmi vga-t érintő beálítást nem találtam.

(#28) [KGR]


[KGR]
tag

Sziasztok!

Érdekelne, hogy ki, milyen op rendszert használ ezen a laptopon. Vistát nem akarok még rátenni, mivel úgy gondoom, hogy kevés hozzá az 1 giga memória. Van valakinek ellenvéleménye ezzel kapcsolatban?

XP 64-en és sima XP-n gondolkozok. Mennyire stabil a 64bites változat? Programok normálisan futnak rajta?

MSI Megabook M673X

(#29) [KGR]


[KGR]
tag

Sziasztok-4
Tudnátok segteni,hogy a két beépitett hangszorobol hogy tudok hangot kicsalogatni? XP 32bites verzional...

MSI Megabook M673X

(#30) Rolly válasza [KGR] (#28) üzenetére


Rolly
veterán

vista jól megy rajta ha nem aksiról haszálod a gépet, illetve az aksis üzemideje kb azonos az xpvel.

nem tudom a hangot hogy lehet feéleszteni, nekem másodjára nem sikerüt

(#31) [KGR] válasza Rolly (#30) üzenetére


[KGR]
tag

Szia!
Én azóta rájöttem. Az msi honlapjáról kell letöltened az új drivert. A cd-n lévő nem jó.

MSI Megabook M673X

(#32) Rolly válasza [KGR] (#31) üzenetére


Rolly
veterán

értem. akkor a hangarit netről a videókarit meg cdról kell telepíteni

(#33) [KGR]


[KGR]
tag

Mindenkinek csak ajánlani tudom ezt a notebook-ot.
Szép a kialakítása, sok praktikus dolgot tartalmaz, valamint eddigi tapasztalataim alapján megbízható.
Az akksija is megbízható, nekem hozza a névleges teljesítményét.
Teljesítményéről pedig annyit mondanék, hogy a sokat emlegetett magas gépigényű Gothic 3 tökéletesen fut rajta közepes beállítások mellett 1280*800-as felbontásban. Szerintem ennyi pénzért nem kapsz ilyen notebook-ot sehol!

MSI Megabook M673X

(#34) klevy


klevy
csendes tag

Sziasztok!
Ezt a notebookot néztem ki én is!
Valahol 533-as, vhol pedig 667-es memóriával látom. Ez sztetek elírás, vagy tényleg össze-vissza pakolják bele? Miután megveszem, mivel tudom ellenőrizni ezt az értéket?

(#35) [KGR] válasza klevy (#34) üzenetére


[KGR]
tag

Hi!
Szerintem előfordulhat, hogy más memória van benne. A bios kiírja, melyik van a te gépedbe.

MSI Megabook M673X

(#36) Rolly válasza klevy (#34) üzenetére


Rolly
veterán

az enyémben 667es ram van

(#37) samato válasza [KGR] (#29) üzenetére


samato
csendes tag

Gondolom a driver CD-n az 1.68-as audio driver van neked is. Én egy korábbit raktam fel, az 1.67-est, azzal tökéletesen működik. (REALTEK ATI HDMI Audio Device (Azalia ALC880, ALC888, ALC882, ALC260, ALC861, ect...)
De már megjelent az 1.69 is, azzal nem próbáltam. Ubuntu alatt nekem se volt hang, gondolom ott is ''driver'' csere kell.
Egy kérdésem lenne: hogy kell használni a kártyaolvasót?
Megpróbáltam belerakni egy Memory Stick Pro-t, de beleesett. Alig tudtam csipesszel kiszedni :D

(#38) klevy


klevy
csendes tag

Én is MSI M673X tag lettem:)
Remélem, nem fogom megbánni:)
Az aksija milyen??

(#39) klevy


klevy
csendes tag

Rolly,
megtudnád nézni a n alján lévő matricán a típusszámot, valahogy így kezdődik: MS-16xxxx(a VGA miatt érdekel)
Amit én vettem, 7200mah-s aksival reklámozták, nem azzal hozzták és az árból nem engedtek. kedvesek

(#40) rhen


rhen
senior tag

sziasztok, én is épp notebook vásárlás előtt vagyok, és 2 típust találtam, ami megfelelne az elvárásaimnak és árban is jó. Ezek, a cikkben is említett MSI M673X és az Acer TravelMate 5514 WLMI [link].
Az Acer mellet szól a magasabb órajelő processzor /TL56/ és a Vista Home Premium. Az MSI mellet pedig a DVI-D, S/PDIF, S-video kimenetek, + Firewire és persze a Geforce7400 videó, aminek a teljesítménye 1,5x-öse az Acer-ben található ATI X1300-asnak. [link]
Az akkumlátoridő nekem annyira nem számít, mert desktop-nak használnám úgy 90%-ban. Az MSI felé húz a szívem, csak az a TL52-es proci lenne TL56-os, meg persze Vista. bár mondjuk az MSI olcsóbb, szóval a Vista még beleférne.
Nagy a különbség szerintetek a TL52-es és a TL56os processor teljesítménye között?
Jelenleg egy 1700+-os AMD-t használok így mindkettő gyorsnak tűnne ez a gép után.

[Szerkesztve]

(#41) Rolly válasza rhen (#40) üzenetére


Rolly
veterán

szerintem msi minőségibb mint az acer szerintem.

(#42) erdoke


erdoke
titán

''Ergonómia szempontjából a billentyűzettel nincs gond''

Háát, volt már 12-es subnotim is, de anak is nagyobb gombjai voltak. Túl sokat áldoztak fel szerintem az alig valamit érő numerikus billentyűzetért. :(

A legjobb aláírás a héten

(#43) Rolly válasza erdoke (#42) üzenetére


Rolly
veterán

a gombok nagy része normál méretű kivétel ezek alól az ékezetes betűk nagyobbik fele a jobb oldali shift, enter, meg sajna a nyilak. De összeségében 1-2 nap alatt megszokható, kivéve az í mert ahelyett néha felfele nyilat nyomok. Elképzelhető, hogy az ujjam nem elég hosszú :D

(#44) dev/null


dev/null
csendes tag

Halihó! Valaki segítene, hogy ilyen gépet hol tudok vásárolni Budapest és környékén??? Egyenlőre egy MSI m622-t néztem ki, egyen ez csak 950es grafikus ''gyorsító'' van benne. Egyépként ezel a 950es videókártyával meddig lehet elmenni?

[Szerkesztve]

(#45) Rolly válasza dev/null (#44) üzenetére


Rolly
veterán

hogyértve meddig lehet elmenni? nem lehet ugyanilyen gép mert et AMD a 950-es graf kártyás gépek meg intelesek

a 7400 gt kb 3x gyorsabb

(#46) dev/null válasza Rolly (#45) üzenetére


dev/null
csendes tag

Hát igazad van ezt elnéztem... Szóval Intel esetében 945GM vagy 950GM az integrált videókártya, AMD esetében atzhiszem x1100, de ne harapja le senki a fejem ha mégsem :D A lényeg: Ezekkel a ''videókártyákkal'' miket lehet kezdeni? pl. coreldraw, photosop, macromedia studio, ami azért NEM ÁRTANA ha gondnélkül menne. A játékokat mennyire viszi?

(#47) Rolly válasza dev/null (#46) üzenetére


Rolly
veterán

nekem 7400 as vidikari van a gépembe, de nem használom ki. Ha most vennék laptopot akkor nekem elég lenne a 950-as intel integrált cucc is.

(#48) dudi


dudi
senior tag

hali! Inkább ez, vagy kb ennyire jó egy fusi pa1538?
(amit kinéztem tl52-es amd van)
[link]

Ha az msi jobb, vmi tipp, hogy bp-en hol lehet megvenni kártyával?

thx.

Sounds like your fix is worse than your problem...

(#49) zso80


zso80
csendes tag

Sziasztok!


Azt meg tudnátok mondani, hogyan lehet a hdd-t kiszerelni a gépből. Az alját (HDD door) leszedtem, de a hdd-t nem tudom kiszedni.
Egyébként bővítettem +1GB RAM-mal, így már jól szakít a Vista.
A procit is ki tudtam szedni a helyéről, esetleges későbbi bővítés miatt nem árt tudni hogyan kell! :)

Már csak a hdd a gondom!

Tud valaki segíteni?

Köszi.
Zso

(#50) Rolly válasza zso80 (#49) üzenetére


Rolly
veterán

a vinyó egyik végénél, mégpedig annál amelyik végén nincs csatlakozó, ott találsz egy kb 3 mm vastag gumi négyzetet. amit kivéve. a vinyót hátra tudod tolni. s srégen felfelé ki tudod húzni.

nem túl érthető :D de hát nem sokat aludtam. GT :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.