Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) prolad


prolad
őstag

Én azért szeretem, mert olcsóbb és nen kelll utána még a pénzre várni.

(#2) XtremLor válasza prolad (#1) üzenetére


XtremLor
őstag

A legnagyobb gond az at nem vett csomaggal van, az hogy most par nap mulva kapod meg a penzt a szamlara szerintem az emberek 90% nem erdekli....

"Legen...Wait for it...Dary"

(#3) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Magyarországon küldenék én szívesen utánvéttel, viszont Ny-EU-ból extra macerás+drágább. Tudtommal Mo.-gon is kb 2x annyiba van az utánvételes küldés, amit a vásárló nem feltétlen akar még bevállalni. Persze, vevőként megértem az aggodalmat, 0-visszajelzéses eladótól, pláne olyantól, aki még a PH-n is újonc először személyes átvétellel vennék csak bármit.

A magam részéről annyit szoktam a vásárlók "idegeinek kímélése" érdekében tenni, hogy amint megérkezett az ellenérték, rögtön megy a cucc a postára (ha ez nem kivitelezhető még az utalás ELŐTT megírom a vevőnek, hogy melyik nap járok csomagfeladósdiban, és akár várhat is addig az utalással). Ha feladtam, azonnal megy a trackingNr.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#4) sanzi89


sanzi89
addikt

Előre utalás olcsóbb, biztonságosabb, így kb. nincs is kérdés. Mindkét módon át tudnak verni úgy, hogy az emberek 99%-ának ne legyen kedve foglalkozni az ügyel, szóval mindegy.

Egy a lényeg, megbízható eladó legyen. Megbízhatatlantól nem veszünk utánvéttel se semmit, megbízható esetében pedig minek fizessek többet...

Én eddig csak előre utalással vettem bármit, és csak akkor küldtem utánvéttel, ha legalább a postaköltséget elutalták előre. Így is volt, hogy egyszer visszajött a csomag, a kedves vevőről azóta se tudok semmit, de legalább pénzem nem bánta, csak a probléma volt vele.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#5) D1Rect


D1Rect
félisten

Egyszer küldtem utánvéttel, nem vették át. -4000Ft.
Kösznem.
Ha be akarlak csapni küldök dobozban krumplit, úgyis csak az után nyithatod ki, hogy átvetted és kifizetted.
Sőt, ha nagyon be akarlak csapni, akkor úgy küldöm, hogy kb. örökké járhatsz a rendőrségre és soha nem bizonyítod be az igazadat.

[ Szerkesztve ]

(#6) Simi87


Simi87
senior tag

Volt barátnőm valamelyik nap utánvéttel küldte le az egyik tetoválógépét bütyköscsattogóra, srác nem veszi át, minusz párezer.

(#7) dave118 válasza D1Rect (#5) üzenetére


dave118
senior tag

+1

Nem egyszer jártam úgy, hogy a posta másik végén található falladék nem vette át a csomagot. Buktam a PK-t (meg az életemből a felesleges csomagolás, postáramenés sorbanállás idejét) valamint vártam cirka 1,5 hónapot h visszakerüljön a holmi. (ugye többször próbálkoznak kézbesíteni, várnak, értesítés stb.)

... Ami ami, az az.

(#8) t72killer válasza D1Rect (#5) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Hm, asszem módosítom ezekután a #3-ban írtakat, mégsem küldök utánvétre:U. Amúgy a csomag krumplis tétel áll, így egyáltalán nem értem, mire jó az utánvét:F

Sőt ezekután gyanús, hogy a kedves vevő ezt az időszakot még felhasználja olcsóbb forrás felkutatására, ami enyhénszólva szívás a csomagküldéssel vesződő eladónak.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#9) prolad válasza XtremLor (#2) üzenetére


prolad
őstag

Az meg a másik.
Azért szeretem előre megkapni a pénzt,még kisebb értékű dolgoknál is.Nem azért mert annyira nem bízok meg a vevőben,de nem szívesen küldöm a csomagot,ameddig nem 100 %. Főleg,ha még törékeny is.
Azt persze megértem,hogy sokan nem szeretnek előre utalni,nagyobb összeget én se szívesen,akkor már személyes találkozó,az a legbiztosabb.

(#10) gerii válasza t72killer (#8) üzenetére


gerii
addikt

UV a webshopoknál jó leginkább, vagy ha nem tud, nem akar utalni valaki, csak kp-je van hirtelen, stb.
Eladóként az UV csak szívás, ha nem bízik meg 100%-ra a vevőben. Ezért is egy rakás sz@r a jofogas.hu és társai, ahol nincs fiók + értékelés.

[ Szerkesztve ]

(#11) t72killer válasza gerii (#10) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jah, maradok a jóöreg hardveraprónál.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#12) Rive


Rive
veterán

Egy biznicnél a kockázatot nem lehet kiküszöbölni: csak az a kérdés, hogy ki viseli a (nagyobb) kockázatot. Előre utalásnál a vevő: utánvétnél az eladó.

Nem nagyon szoktam manapság már bolházni, de anno eladóként, hogy egy újoncnak bárhogy máshogy küldjek, mint előre utalással? Ki van csukva... Persze, megtehettem, mer' ugye az üzlet felém eső oldalán már nem kezdő állt, volt némi bizalmi tőke, amire lehetett építeni - ami akár egy szimpla gixer esetén pillanatok alatt omlott volna össze. Ez védte a vevőt, nem az, hogy utánvét volt vagy sem...

Anno, eladóként gyakorlott bolhásnak meg - szimplán nem kellett utánvéttel küldeni, mer' ugye ismertük egymást, és utalva olcsóbb...

~ most is így működik.

Hja, újoncoknak nehezebb... Meg kell dolgozni a bizalomért.

Újonc-újonc üzlet meg végképp necces... Teljesen megértem az előre utalásos felhívást.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#13) Necro_Ramone


Necro_Ramone
tag

1. drágább
2. több papírt kell kitölteni, nekem agyhalál minden szart felírni háromszor (négyszer?)
3. vagy átveszik vagy beszoptad
4. ha megjön a pénz (mivel napközben dolgozik mindenki) érte kell menni a postára, sorba állni fél órát, kb elbassza a nap maradék részét

[ Szerkesztve ]

(#14) t72killer válasza Rive (#12) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Legegyszerűbb személyesen indítani. Az én első pár binziszem is személyes átvétellel ment - ill ha tehetem, most is azt csinálom (ill vásárolni is így szeretek, a postára várni kell/eltörhetik, stb)

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#15) Necro_Ramone válasza Necro_Ramone (#13) üzenetére


Necro_Ramone
tag

Ja én városon belül egy ezer forintos szart is simán kiviszek kocsival úgy hogy a benzin többe kerül, viszton nem vagyok hajlandó a két kör postai mélytorkozásra.

(#16) gerii válasza Necro_Ramone (#13) üzenetére


gerii
addikt

Postánál már lehet számlaszámra kérni a cash-t.

(#17) Necro_Ramone válasza gerii (#16) üzenetére


Necro_Ramone
tag

Tök jó, még egy (legalább egy) helyre felírhatom a nevem meg a 24 jegyű számlaszámot!

(#18) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Csak addig hittem hogy olcsóbb, míg meg nem kaptam a banktól a havi elszámolást... Volt pofájuk 1200 forintot vagy többet levonni utalásonként. Erste-Otp.Azóta én csak utánvéttel veszek.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#19) t72killer válasza Victoryus (#18) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:Y Asszem időszerű bankot váltanod...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#20) Lauda


Lauda
félisten

Neked miert lenne jobb az utanvet?

(#5) D1Rect Bizony igy van.

[ Szerkesztve ]

(#21) maross válasza Victoryus (#18) üzenetére


maross
veterán

Ezert fizetek havi 2-300 forintot otpnel pluszba, es 0ft az utalas (matolcsy adon kivul). En se kuldok senkinek semmit utanvettel, egyszeruen nincs idegem postara jarkalni es beszivni a postakoltséget, ha 14eves pistike mégse kaparta ossze a penzt/anyuka raszolt/vett egy sort vagy csgo skint, stb.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#22) mickemoto válasza t72killer (#3) üzenetére


mickemoto
őstag

MPL-nél 320 Ft az utánvétel, szóval töredéke az alap futárköltségnek.Egyébként én mindent utánvéttel adok el, eddig semmi gondom nem volt.

(#23) t72killer válasza mickemoto (#22) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Én sokszor külföldről küldöm haza az árut, a DHL-nél asszem 10€ az utánvét ára, ami kb duplázza a postaktg-et. Én előreutalósdit csináltam eddig mindíg, vásárlóként is, és sose volt gubanc/odafigyeltem, hogy a vevő 1 pillanatig se érezze magát bizonytalanságban,

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#24) mickemoto válasza t72killer (#23) üzenetére


mickemoto
őstag

Nekem egyikkel sincs bajom, mindkettő működő megoldás ha a felek is úgy akarják.Biztos megoldás meg csak személyes vásárlás.
Egyébként észrevettem hogy az utóbbi időben egyre kevesebb az olyan hirdetés amit postával/futárral is küldenek.

(#25) t72killer válasza mickemoto (#24) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha nincs túl messze egymástól az eladó+vevő, akkor a személyes a legjobb. olcsóbb, gyorsabb, senki se töri össze a cuccot, ráadásul nem kell tartani az átvágástól (persze van, aki így is bepróbálkozik, nekem anno egy nikon f80-as képezőt akartak eladni - eddig ok, csakhogy az f80 valami nikos műanyag játékcucc volt, totál másképp nézett ki :DDD).

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#26) industrial


industrial
tag

Hm érdekesek a válaszok, érvek és ellen érvek. Persze vevőként szerintem tényleg biztonságosabb az utánvét..de bárhol áttudnak verni ha akarnak. :K

(#27) t72killer válasza industrial (#26) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha krumplit tesz az illető a dobozba a 100ezres VGA helyett, akkor ciki. Igaz, ha rögtön felnyomod a rendőrségen, akkor a kp átvételekor elvileg lekapcsolják az illetékes krumplitermelőt.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#28) aero.


aero.
veterán
LOGOUT blog

Eladói szempontból sz*r az utánvét szerintem. Egy hetet kell várni a pénzre, plusz ahogy már írták, ha jóskapista nem veszi át még az 1700 akárhány farmaranyat is becumizza az ember.

(#29) Lauda válasza t72killer (#27) üzenetére


Lauda
félisten

Es ugyan ugy nem fog tortenni semmi, mert o meg azt mondja, hogy beletette a vga-t. Te pedig nem fogod tudni bebizonyitani, hogy nem az volt benne.

(#30) 8th


8th
addikt

Nekem jelenleg nincs bankszámlám így nem tudok utalni. Jó végül is meg tudnám oldani, de nem akarok. Ha nem dobja fel az eladó utánvéttel postára vagy vatera futárra akkor adja el másnak, ez ilyen egyszerű. Ugyanígy elküldök bárkinek bármit utánvéttel. Ha ismeretlen a vevő jelölt felteszem jófogásra a portékát háztól házig szolgáltatással és rendelje meg ott. Qrva drága de ha ragaszkodik az utánvéthez akkor fizesse meg az árát. Legrosszabb esetben ha nem veszi át ingyen visszahozzák a csomagot. Ha pedig ismerem az illetőt innen az apróról vagy épp a fórumról akkor feladom neki simán dpd-vel utánvéttel. Ha mégsem veszi át akkor beszopom a postaköltséget. Egy jobb doboz cigi ára. Nagy ügy. Azért az itteni fórumos arcokra nem az a jellemző, hogy kérnek valamit aztán "elfelejtik" átvenni. :N

[ Szerkesztve ]

(#31) Chaser válasza 8th (#30) üzenetére


Chaser
titán

Ez nálam úgy működik, ha valakinek nem tetszenek a feltételek lehet másnál vásárolni. A webshopban csak utalás volt, meg tudta oldani mindenki:) Akinek nincs egy ismerőse aki tud utalni még mindig befizethet kp-t adott bankban ingyen.
UV hátránya: drágább. Másik hátránya, ha a vevő "elfelejti" átvenni, nemhogy a pk díj bukott, de a csomag kering 1-2 hétig és másnak sem lehet eladni.
Egyik sem biztosságosabb mint a másik. Ha uv-sen a csomagban megbeszélt helyett kismacskát küldök mi lesz? Semmi, csak fizetés után lehet csomagot bontani. Akár uv-vel akár előreutalással át tudnék verni bárkit, akár "legálisan" is, max polgári perre vihetné amit úgyis bukna:)
Egy dolog számít itt a referencia, más nem. Néha én is uv-zek, de csak olyannak akiről tudom, hogy át is fogja venni amit kért. Leinformálhatatlan vevőnek nem.
"Ha mégsem veszi át akkor beszopom a postaköltséget."Nem vagyok b_zi hogy besz_pjam" :D

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#32) Viszlát


Viszlát
addikt

Mert a sok deformált világképű eladó fejében az a normális, hogy nehogymá' ő kockáztasson postaköltséget meg időt, inkább a vevő kockáztassa a teljes vételárat.

Soha senkinek ne utalj előre ilyen hardverapró és hasonló szintű oldalakon, ahol nincs semmi védelem. Ha az eladó nyakaskodik, majd megveszed máshol, mástól, máshogy.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#33) Chaser válasza Viszlát (#32) üzenetére


Chaser
titán

De érdekes hogy nekem 10 éve tudnak előreutalni...és még senki nem halt bele:) Referencia számít, semmi más. Az a legjobb védelem. Nem akarok tippeket adni, uv-vel hogy lehet nagyon csúnyán átb@szni a másikat akár több száz k-s tételnél is teljesen legálisan. De át lehet.

szerk: volt egy srác nagyon ragaszkodott az uv-hez, valami 5k értékű motyónál..csak miattam regelt be ide..küldd el a pk-t, csomag megy uv-sen..elküldte a 2,5k-t az 5k értékű csomagért ami mehetett volna 1k-ért :)) azóta is aki annyira ragaszkodik uv-hez és valamennyire leinformálható de mégsem 100% a pk-t kérem előre és csak úgy mehet uv

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#34) Viszlát válasza Chaser (#33) üzenetére


Viszlát
addikt

Én meg még életemben nem vettem semmit előreutalással, aztán mégse maradtam le semmiről. Referencia sem ér semmit. Lehet 10 évig nem volt gondod, de most éppen nehéz időszakod van és pont az fog ennek a következményei miatt szívni aki holnap vásárol tőled.

Előre utalni olyan mint kitenni a sarokra a pénzt és bízni benne, hogy nem csak, hogy nem lopják el, de még pár nap múlva valaki kicseréli arra a valamire amit megálmodtam magamnak az internetről...

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#35) gerii válasza Viszlát (#34) üzenetére


gerii
addikt

Érdekes elképzeléseid vannak...

(#36) Lauda válasza Viszlát (#34) üzenetére


Lauda
félisten

Azert ne altalanositsunk. En nem ugy veszelem at a nehez idoszakokat, hogy masokat lehuzok.

A tudtam, hogy irni fogsz valami boszmeseget reszt ugorjuk most at kerlek.

(#37) maross válasza gerii (#35) üzenetére


maross
veterán

Ahogy olvasom a kommentjeit elobb vitatkoznek vallasrol mint vele elore utalasrol :)

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#38) Chaser válasza Viszlát (#34) üzenetére


Chaser
titán

Amikor x m hufomat elloptak mondhatni nehez idoszakom volt:d akkor kaptam az uj rendszerben egxszer 5 helyett 4 pontot mert kestem 1 napot a postaval:) elegge tevuton jarsz, csak a referencia szamit. Csak hogy egyesek szeme kicsit felnyiljon...adott 100k-s vga amit halottan megvesz valaki 30-ert felrakja 80ert. Megveszed uvsen...jelzed nem mukodik, o meg jelzi csinaltal vele valamit. Vihetsz tanukat, o is visz. Mehetsz polgari perre evekig amit a vegen elbuksz. Ez csak egy a legalis atveresbol. Utalasnal annyi riziko lehet kozben meghal a delikvens, es necces visszaszerezni a zsetont:d persze leinformalhato embernel, leinformalhatatlannak nem utalunk elore es nem uvzunk. Ha nem megy szemelyesen reszemrol hagyom az egeszet.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#39) VIPowER válasza Chaser (#31) üzenetére


VIPowER
senior tag

Hozzuk vissza a régi módit ami itt volt évekkel ezelőtt.
Te elküldöd nekem az árut, ha megfelelően működik utalok. Elküldenéd?

(#40) 8th válasza Chaser (#31) üzenetére


8th
addikt

Oké de én nem nagyban kereskedek. Magánszemély vagyok és a megunt szarjaimat dobálom fel különböző oldalakra. Ha nem veszi át hát szarjon sünt. Anyagi kár nem ér. Tőlem 3x körbe is vihetik a földön vagy felküldhetik akár a nemzetközi űrállomásra is, mindig mindent úgy csomagolok be, hogy azzal kosárlabdázni lehessen. Kibírja ha kering pár hetet az országban. Ha visszakapom feladom újra. "Egy dolog számít itt a referencia, más nem" Szart sem ér már elnézést a kifejezésért. Feldobok az apróra "piros pontért elvihető" jelszóval egyenként néhány régi cd-t, könyveket, újságokat, dvd-ket és hasonló limlom szarokat amit itthon kerülgetek állítom néhány hónap alatt meglenne a 500+ pozitív érékelésem. És közben nem tettem semmit csak kiszórtam itthonról a szemetet. Kb. ennyit ér a hardveraprós értékelési rendszer. ;)

[ Szerkesztve ]

(#41) Silent77 válasza Chaser (#31) üzenetére


Silent77
veterán

+1
Már több helyen leírtam, több mint 10 éve nem küldök utánvéttel.
Az okokat már mindenki leírta, így nem nem fárasztom vele magam. :)
Pár év alatt közel 100.000ft-ot buktam, mert nem vették át a csomagot, akkor megfogadtam, hogy soha többet utánvéttel.

VIPowER: Kizárt. :)

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#42) Rive válasza 8th (#40) üzenetére


Rive
veterán

Ha neked annyit jelent a referencia ellenőrzése, hogy hány pontja van a másik félnek, akkor (számodra) valóban sz@rt se ér.

A magam részéről a szöveges értékelésekkel kezdek, aztán keresés a nevére a bolhán, meg a moderációs, klf. reklamációs és más topikokban, a többi hirdetésének ellenőrzése...
Esetenként elérhetőségek és név ellenőrzése a 'vadonban' azaz a bolhán kívül...

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#43) Rive válasza Rive (#42) üzenetére


Rive
veterán

Félreértés ne essék, a szöveges értékelésekben max. a problémás esetek kezelése érdekes, nem az, hogy mit írnak az illetőről - viszont látszik mellettük, hogy milyen tételekben utazott korábban a delikvens: nomeg, hogy kikkel üzletelt...

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#44) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Komolyan, nem értem vásárlóként miért érzi valaki nagyobb biztonságban magát, ha utánvételezik?

szvsz a naivitást leszámítva inkább hátsó szándékokra utal, ha vki nagyon ragaszkodik az uv-hez:
1: lustaság (ha nincs bszámla - ez elég "érdekes" fejlemény 2016-ban, amikor az ember macskája is beszedési megbízással fizet a whiskas-ért - el kéne menni befizetni)
2: tovább vadászik, és ha olcsóbban talál "simán" nem veszi át - köszi...
3: még nincs meg rá a pénze és majd apu-anyu biztos kifizeti ha ott a csomag az ajtóban -köszi, mások serdüléséből/családi "örömeiből" nem kérek

Eladóként pedig mondhatom, hogy korrektül viselkedem - ezt a referenciák is mutatják - ill egy 10+éves ph!-s fiókot se fogok kockáztatni azzal, hogy valakit átvernék. Amúgy még személyes tranzakciónál is van rizikó: ha a keletinél átveszel kovács13 újonc felhasználótól egy 100k-s vga-t, ott helyben le tudod tesztelni? Hazaviszed, nem működik, ráb#sztál...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#45) föccer válasza t72killer (#44) üzenetére


föccer
nagyúr

Ezért szoktam én házhoz vinni a cuccot, vagy ha szeretni a vevő, akkor eljöhet hozzám. Legutóbb 1 pár ramot adtam így el. Eljött, megnézte, hogy működik a gép, kikapcsoltam, kivettem, tartóba tettem és átnyújtottam neki. Volt, hogy komplett konfigot vittek tőlem így, vagy monitort szállítottam házhoz. Helyben kipróbálni, és akkor a próba garancia már le is járt. :) Saját magam nem szoktam más garit vállalni. Ha esetleg van kisker gari, akkor annak adom a papírjait, vagy ha élettartam garis termék van, akkor tájékoztatom erről a vevőt.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#46) Rive válasza t72killer (#44) üzenetére


Rive
veterán

..nem értem vásárlóként miért érzi valaki nagyobb biztonságban magát, ha utánvételezik?

A jellemző újonc-újonc személyesnél pl. biztonságosabb, SZVSZ. Legalább van valami papper, hogy kivel boltolt az ember (de legalábbis, hogy hova ment a pénz/áru)...

Amúgy komoly biztonságnövelő faktor az is, ha szimplán a PH-n belül nyomát hagyja valaki az üzletnek. Privátban lehivatkozni a hirdetést, a hirdetés aláírni, másolni az aktuális állapotát a hirdetésnek, ha telefon is: megerősítést kérni privátban, effélék...

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#47) Viszlát válasza Lauda (#36) üzenetére


Viszlát
addikt

Na most ez vagy igaz vagy nem, nem áll módomban megítélni. Aztán meg elég sokan vannak akik nem csak a nehéz időszakokat vészelik így át.

Chaser: neked is ugyanezt tudom mondani, vagy igazat mondasz vagy nem, nem ismerjük egymást. Persze mindenki úgy bánik a pénzével ahogy akar, szórják is sokan, én kérek elnézést, hogy nem állok be ebbe a sorba.

Persze az nem meglepő, hogy eladóként ennyire erősen ágáltok az előre utalás mellett, kockáztasson mindent csak a vevő. Gusztustalan hozzáállás, de aki ebbe belemegy az talán meg is érdemli, a jóhiszeműség nem mentség a hülyeségre...

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#48) Lauda válasza Viszlát (#47) üzenetére


Lauda
félisten

Ne is probalkozz vele. Csak a magad neveben irj ilyeneket.

(#49) Viszlát válasza Lauda (#48) üzenetére


Viszlát
addikt

:D Miért, szerinted valami nemzetközi szervezet nevében írkálok a fórumra? Na meg azon megsértődni, hogy ismeretlenül nem hiszek el mindent amit mondasz... Tessék felnőni.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#50) Rive válasza Viszlát (#47) üzenetére


Rive
veterán

Azt hiszem, erre szokás azt mondani, hogy 'mindenki magából indul ki'. ;]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.