Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#44) hallador válasza sad_Vamp (#43) üzenetére


hallador
addikt

Egyetértünk, és nem is azért írom ezeket amit majd olvasol, hogy belekössek abba amit írtál csak ez a véleményem.

Amit mindenki elfelejt, hogy egy dologban különböznek a MAC-ek a sima gépektől az OsX!

Az OsX-et megfelelő szakértelemmel tökéletesen helyettesít egy Linux, az meg aztán ingyen van tényleg, nem csak zsarolással (Értem ezt az alatt, hogy ugyan ingyen van az oprendszer csak vedd meg a vasat, ami meg igencsak drága.)

Lehet találgatni, hogy drága a HW meg ennyi pénzért ennyivel jobbat veszek, stb.... de az igazság az, hogy ha jogtisztán és egyszerűen (nem végletekig a részletekbe menve) akarsz Zenét feljátszani/editálni és videót vágni/szerkeszteni, akkor az összes Wines és Os nélküli gép elmehet a sunyiba, mert ha megvennéd az adott software-t árban közel, minőségben meg valószínűleg távolabb lennél egy MB-től.

Szerinted! Mert notebook nem alkalmas videóvágásra. Szerkeszteni is esetleg minimálisan (Real time-ra meg sehogyan sem egyik sem), és most ne menjünk bele, abba, hogy egy ZBook, vagy egy Precision minden oldalról lepofozza az asztalról a MacBook Pro-t több pénzért de lepofozza. Kivétel a tömeg.

Igen, lehet beszélgetni olyanokról, hogy hackhintosh, meg mittomén, csak szóljatok majd akkor, ha valakinek TELJESKÖRŰEN működött (anno megpróbáltam én is, nem igazán sikerült, akiknek meg sikerül ott pl a legfontosabb dolog -ami a mac-ek egyik fő ereje- a sleep a deepsleep és a powernap nem működik, meg lehet rettegni attól, hogy egy update bootolhatatlanná teszi a rendszert).

Mindennapi felhasználásra a Mac pénzkidobás röviden. Pláne Kelet-Közép Európában.

Én használtam OSX-et de nekem nagyon nem jött be. Ha már Unix Like rendszer, akkor a Linux + Gnome sokkal jobban bejön Nekem, és ez az én véleményem, elfogadom másét is persze. Van akinek a MacOSX jobban bejön nekem nem jött be.

Ezután alaphelyzetbe Linuxot használtam nem nagyon vettem észre mi lenne a különbség a Linux és a MacOSX között használhatóságban, azon felül, hogy nekem a Linux és Gnome sokkal praktikusabb rendszer.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.