Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-04-06 13:26:21

LOGOUT.hu

Kedves Coolpad F1 tulajok!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9601) 1959jano válasza csongi (#9600) üzenetére


1959jano
csendes tag

nagyon megkószónném ha budapest rendes ember elválalná.Neked is kőszónóm a válaszodat,Nagyon kérlek benneteket segitsetek KÓSZÓNÓM

(#9602) tlala válasza 1959jano (#9601) üzenetére


tlala
addikt

Szívesen segítenék, de épp most kezdtem a nyaralást, csak augusztus végén leszek Budapesten.

(#9603) tlala


tlala
addikt

Sikerült kiherélnem az általam annyira gyűlölt ding-dong jelzőhangot a töltő fel/le csatlakoztatásakor!!!

Akit esetleg szintén mélyen érint a MIUI probléma, szívesen megosztom, hogyan kell. (MIUI stabil 7-es használok.)
ES File explorerrel el kell ballagni a belső memóriában a /system/priv-app/ könyvtárba, és itt a MiuiSystemUI.apk módosítására van szükség,
A fájl eredetijét célszerű más néven elmenteni, majd átmásolni az SD kártyára. Onnan áthúztam a PC-re, majd a gépen megnyitottam az apk-t a 7zip alkalmazással.
A megnyitott tömörített állományban a res/raw könyvtárból törölni kell a charging.ogg es disconnect.ogg nevű fájlokat. Ezt követően visszamásolni a herélt MiuiSystemUI.apk alkalmazást az SD-re, majd az ES File explorerrel visszahúzni a /system/priv-app/ könyvtárba.
Nincs több töltő csatlakozási jelzőhang!!

(#9604) dale74


dale74
tag

Nekem is megérkezett az új akksi. A cím ugyanaz volt, mint Kloss kollégánál, csak a hologramot felejtették le róla. Cserébe kaptam egy usb kábelt.

(#9605) joolaci67 válasza tlala (#9602) üzenetére


joolaci67
tag

Miért nem próbálod magad javítani, én se tudtam semmit róla mégis sikerült az itteni segítséggel.

(#9606) bacsikacs válasza dale74 (#9604) üzenetére


bacsikacs
csendes tag

Nekem is megjött ugyanonnan, szintén nincs rajta vízjel, és a teljesítményétől sem vagyok elhalva. Az eredeti két éves aksi is bír ennyit.

(#9607) tlala válasza bacsikacs (#9606) üzenetére


tlala
addikt

Eeegen, sajna ez is a tipikus olcsó utángyártott.
Mentségére szolgáljon, hogy egy szóval sem írja, hogy eredetit árul.

(#9608) dale74 válasza tlala (#9607) üzenetére


dale74
tag

Viszont a képein hologramos van, nem ilyen piros matricás.

(#9609) bacsikacs válasza dale74 (#9608) üzenetére


bacsikacs
csendes tag

Igen nem is hagyom annyiban.

(#9610) ekrisztian válasza bacsikacs (#9606) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Sziasztok!

Ėn innen rendeltem,bocsánat ha rossz a link.
Ugyan nem láttam, de lányom szerint olyan mint a gyári akku, csak frissebb a dátum rajta. Ės van rajta ovális hologramos matrica. Szerinte jó is, mondjuk neki az is jobb ha kap plusz 5 percet a facen :D
:R

[ Szerkesztve ]

(#9611) bacsikacs válasza ekrisztian (#9610) üzenetére


bacsikacs
csendes tag

ja csak az a baj mindenhova oda van írva original,és nem az.Amit te belinkeltél a képen nincs rajta matrica.Kloss még viccelődött is amit ő rendelt azon volt,olcsóbb lett reméli nem azért mert elfogyott az eredeti,hát el.ez egy lutri.mint majdnem minden innen rendelt dolog.

[ Szerkesztve ]

(#9612) huliganboy válasza bacsikacs (#9611) üzenetére


huliganboy
addikt

Amit vettetek az original. A kinaiaknál nem az original jelenti, hogy eredeti hanem a genuine.

(#9613) bacsikacs


bacsikacs
csendes tag

Ezen gondolkodtam mielőtt rendeltem:[link] csak innen még nem rendeltem.A fiam utána nézett azt hiszem az XDA-n az egyik legjobb fajta aksi.

(#9614) dale74


dale74
tag

Lemértem az új akkut: 4 és fél órán keresztül merült 3V-ig, 500mA-el; 2260mAh-ra jött ki.

(#9615) Bajzath


Bajzath
csendes tag

Sziasztok !
Még amikor vettem a telefont csináltam róla biztonsági mentést. Azóta pár romot kipróbáltam , és most vissza szerettem volna tenni az első mentésemet .
Viszont valami CoolManager jön be és számokból álló passwordot kér :F Tudja valaki mit szoktak beírni ?

(#9616) 1959jano válasza tlala (#9602) üzenetére


1959jano
csendes tag

nem probléma meg várom a telsz 0630-964-17-04

(#9617) JoinR


JoinR
senior tag

Hi all!
Próbálok ebay-en venni egy kijelzőt a telefonhoz (betört), de amennyi hirdetést látok, annyi 4 karakterű kódot is a hirdetések végén. Nem tudok rájönni, hogy mi ez, mi lehet a különbség. Google se segít.

WLSG
JMHG
HLRG
HYDG
és még van egy csomó...valaki tudja mi lehet ez?

(#9618) huliganboy válasza JoinR (#9617) üzenetére


huliganboy
addikt

Szerintem szedd szét és nézd meg a tieden milyen van, és úgy érdemes rákeresni. Általában a szalagkábelen van ez a szám feltüntetve. Nézz szét az aliexpressen is és olvasd el mélyen a feedback részt ne hogy csalódás érjen. Én sem tudtam anno választani, ugyanis rengeteg helyen panaszkodnak rá, hogy a fekete nem fekete, a fehér sárga és a fényerő is kevesebb a gyárihoz képest.

(#9619) Balazs66


Balazs66
csendes tag

Azt lehet valahol állítani, hogy 2 sim esetén melyik simről használja a netet?
Két sim esetén mindkettőhöz lehet vibert használni?

(#9620) csongi válasza Balazs66 (#9619) üzenetére


csongi
veterán

Simbeallitas.

Lehet de valtogatni kell a felhasznalot a viberhez.

(#9621) ekrisztian válasza Balazs66 (#9619) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Ha csak a netet váltod a simek közt akkor a viber megy rendületlenül.
Ha mindkét számra regisztrálsz vibert, akkor valóban kell usert váltogatni.

(#9622) Balazs66 válasza ekrisztian (#9621) üzenetére


Balazs66
csendes tag

Köszönöm.

(#9623) dale74


dale74
tag

Bluetooth 4.0 milyen rommal működik a telón? (ill. bluetooth LE megy?)

(#9624) dale74 válasza bacsikacs (#9609) üzenetére


dale74
tag

Lett valami következmény?

(#9625) Lajos65


Lajos65
tag

Sziasztok. A miui 7.3.1.0 stabil tól van újabb ROM? Teljesen jól működik, csak megszokásból kérdezem 😀hátha van okosabb

(#9626) huliganboy válasza Lajos65 (#9625) üzenetére


huliganboy
addikt

Nincs. Én is kerestem!

(#9629) Bernyó84


Bernyó84
aktív tag

Mit vettetek a Coolpad F1 helyett?
Én is gondolkodom a cserén, de igazából teljesen jól megvagyok még vele :)

Gigabyte P35C-DS3R (F12), INTEL C2Q Q8300, Sapphire HD 7790 1GB, 2x4GB Corsair Vengeance (CMZ8GX3M2A1600C9R), Chieftech 550W, 500GB Samsung SataII 16MB, 2TB Seagate SATA2 7200RPM 32MB

(#9630) Turbobacsi válasza Bernyó84 (#9629) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

én UMI Touch-ot, már meg is bántam :(

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#9631) Bernyó84 válasza Turbobacsi (#9630) üzenetére


Bernyó84
aktív tag

Kis olvasgatás után úgy látom, nem te vagy az egyetlen, akinek nem jött be az a telefon... :F

Gigabyte P35C-DS3R (F12), INTEL C2Q Q8300, Sapphire HD 7790 1GB, 2x4GB Corsair Vengeance (CMZ8GX3M2A1600C9R), Chieftech 550W, 500GB Samsung SataII 16MB, 2TB Seagate SATA2 7200RPM 32MB

(#9632) Totyi722 válasza Bernyó84 (#9629) üzenetére


Totyi722
csendes tag

Ha lesz TWRP a cool1 -hez a közeljövőben akkor azt fogok ,de további esélyes a LeEco is ... elégedett vagyok a márkával még így 2 év után is szóval sajnálni fogom egy kicsit ha váltanom kell :B

[ Szerkesztve ]

(#9634) pècsimunkás válasza Bernyó84 (#9629) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Én OP3- at . Lehet ,hogy szentségtörés lesz amit írok , de kicsit meg is bántam ! A Coolpadnak egyszerüen jobb a térereje ! Németországban dolgozom , ottani mobilnetes és telefonos szolgáltatóm csak 3G - n sugároz , kinlódok is rendesen ! Ahol eddig simán megvolt a 3G , most ... Inkább hagyjuk ...Néha azon gondolkodtam ,összetöröm az OnePlust ! Azt persze tudom ,hogy a szolgáltatóm is egy fosch !
Persze , szép ,jó ,gyors az OnePlus , de a Coolpadom is az volt . Ugyan ezt el tudtam mondani a fotó képességekről és a GPS- ről meg a dac- ról is !
Amiben mindenképpen előrelépés az OnePlus , az a friss android verzió , van OTG , compass . Persze papíron mindenben jobb , de ( én !!!) a hétköznapokban nem igazán veszem észre ...

[ Szerkesztve ]

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#9635) ekrisztian válasza pècsimunkás (#9634) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Lebara? :)

Épp tegnap gondoltam, megírom, én se adom el a Coolpadot, erre lányom írta elejtette az este :W
De még így is gondban vagyok, nehogy vegyek egy kijelzőt. :)
:R

(#9636) pècsimunkás válasza ekrisztian (#9635) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Az . Remélem azèrt lesz előbb - utóbb 4G a Lebaránál is .
Ha tudod csináltasd meg , elèg masszìv , stabil , jó kis telefon ez .

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#9637) echte


echte
csendes tag

sziasztok
gyári digitizert látott valaki? csak utángyártott szemetet találok

(#9638) huliganboy válasza echte (#9637) üzenetére


huliganboy
addikt

Egyben van a kijelzővel. Szerintem nagy macera külön cserélni.... Viszont gyári kijelző sincs nagyon..

(#9639) echte válasza huliganboy (#9638) üzenetére


echte
csendes tag

tudom h egyben van, nem ez a lényeg
ezt a linket kaptam, azt mondják ez lehet a leginkább gyári
vélemény?

(#9640) huliganboy válasza echte (#9639) üzenetére


huliganboy
addikt

De ha jól látom ez komplett kijelző...

Ismerem az oldalt, de nem tudom hogy ez milyen minőséget képvisel.

Aliexpress és ebay feedback alapján ott mindegyiknek van valami kinja pl a fehér sárga a fekete szürke etc.

(#9641) pècsimunkás


pècsimunkás
addikt

Sziasztok !

Ma újra használtam a Coolpadot . Újra lett húzva , régebben a Jonzalovo féle 4.2.2. stock ROM volt rajta , most is stock droid , csak 4.4.2.
Kicsit szarakodik a GPS-em , és leszedtem a Coolpadra a HERE WeGo-t tesztelgetni . Tökéletesen navigál ! Pécsett próbálgattam . Előző ROM-al is tökéletes volt a GPS-e (is) , a 4.4.2.-vel is az . Tehát : ha megadja magát a GPS-em befogom a Coolpadot ! Gondolkodtam még azon ,hogy megveszem az iGo-t , de végül is a HERE WeGo - is rendben van -1-2 dolgot kivéve . Ráadásul offline, és ingyenes , egyelőre várok nem veszem meg az iGo-t , spórolok kicsit ... ;)

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#9642) Balazs66


Balazs66
csendes tag

Miért nem lehet megoldani azt, hogy amikor az egyik sim-en telefonálok, és hívnak a másikon, jelezzen, és ne azt hallja a hívó, hogy pillanatnyilag nem kapcsolható?
Nincs erre megoldás?

(#9643) HerbertSobel


HerbertSobel
csendes tag

Sok töprengés, keresgélés, videó nézés után,végülis a legjobb ár érték arányú telefont megrendeltem.
Xiomi Redmi Pro 3/64 silver

Végül a Coolpad F1-met sem adom el, megy a feleségemnek.

(#9644) huliganboy válasza Balazs66 (#9642) üzenetére


huliganboy
addikt

Mert a hardver nem tudja... Nem aktív két simes a készülék..

(#9645) Anonymus23 válasza Balazs66 (#9642) üzenetére


Anonymus23
veterán

A hardver nem tudja, de van megoldás, csak nem költséghatékony, úgy hívják, hogy feltételes hívásátirányítás.
Mindegyiken legyen beállítva, hogy ha nem vagy elérhető, akkor irányítsa át a hívást a másik számra.
Azaz, amikor az egyiken beszélsz, és a másikon hívnak, akkor azt átirányítja arra amelyiken beszélsz, vagy pittyeg neked a füledre (hívás várakoztatás) vagy foglaltat jelez.

;) - The Power of the Light Side

(#9646) Balazs66 válasza Anonymus23 (#9645) üzenetére


Balazs66
csendes tag

Köszi. Gondolom ezt a szolgáltatónál kell beállítani, aminek költsége van.
Fix költség, vagy alkalmanként kerül számlázásra?
Aktív dual sim-esből melyik a javasolt készülék?

(#9647) Totyi722 válasza HerbertSobel (#9643) üzenetére


Totyi722
csendes tag

Szerintem jó döntés ! :) Én a 3/32-est rendeltem meg péntek reggel , és nálunk is marad a családban az F1 :))

(#9648) Anonymus23 válasza Balazs66 (#9646) üzenetére


Anonymus23
veterán

Előfizetés függő, meg persze kérdés az, hogy a 2 sim ugyanattól a szolgáltatótl van-e.
Régebben pl Vodánál volt olyan, hogy hálózaton belüli átirányítás ingyenes volt.
Nem a beállítást fizeted, ezt minden telefonon alapból menüből lehet beállítani, hanem azt fizeted, ami a 2 sim közötti hívás. Azaz amikor téged hívnak a SIM1-en, de te közben a SIM2-őn beszélsz, akkor ha az átirányítás be van állítva, akkor a téged hívó fizeti amiért a SIM1-et hívta, te meg fizeted a SIM1 és SIM2 közötti hívást. Olyan mintha a SIM1-ről te hívtad volna a SIM2 telefonszámot (fizetés szempontjából) mert hívó félként még mindig az eredeti hívó látszik.
DE!
Van aki csak arra használja, hogy tudja, hogy hívták, és az olcsóbbik telefonról visszahívja...
Régebben csak akkor kellett fizetni, ha felvetted, nem tudom mostanság mi a módi.

Aktív dual simes nem sok van, tudtommal, drágák, és ez az átirányításos dolog jobban megéri, nem tudom mennyire jellemző, hogy sokszor hívnak, amikor a másikon beszélsz... Ezért én biztos nem cserélnék telefont, sokkal inkább olcsóbb és kivitelezhető a fenti megoldás. Pl Sógórnőm telefonjában külön menü volt (valami THL) csak engedélyezni kellett, és magától beállította.

De GSM kóddal is beállítható

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#9649) Balazs66 válasza Anonymus23 (#9648) üzenetére


Balazs66
csendes tag

Köszi.

(#9650) GeorgeKK válasza pècsimunkás (#9641) üzenetére


GeorgeKK
csendes tag

Helló!
Ha csak Magyarországon közlekedsz ott az iGo szülinapp, valamelyik évfordulójukra adtak ingyenes verziót Magyarország térképpel. Szerintem megéri kipróbálni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.