Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-04-06 13:26:21

LOGOUT.hu

Kedves Coolpad F1 tulajok!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9301) joolaci67


joolaci67
tag

Sziasztok!
Kérhetnék-e segítséget? Messengeren ha üzim jön nem jelzi se hanggal se sehogy, csak ha kinyitom akkor látszanak az üzenetek.

Köszi

(#9302) fa4hu válasza joolaci67 (#9301) üzenetére


fa4hu
őstag

Az Értesítéskezelőben engedélyezve van a Messenger?

(#9303) joolaci67 válasza fa4hu (#9302) üzenetére


joolaci67
tag

Igen. Emui 3.0 B258 -mexel 02.05 most tettem rá azóta nincs, de ez nagyon tetszik mert a kijelző kezelése eddig így a leg jobb. vagyis tökéletes. csak a messenger nem sajna :(

(#9304) joolaci67


joolaci67
tag

Az e-mail remekül műxik a hang és a jelzőfény is

(#9305) Lidl válasza joolaci67 (#9304) üzenetére


Lidl
senior tag

Az asszony telojan is a Mexel ROM van fent. Csak a 4 nappal későbbi. B262KV 02.09. Az Értesítéskezelőben van teljesen engedélyezve és a Felugro ablakok kezelése- ben is be van kapcsolva. Más nincs és teljesen jól működik. Esetleg kipróbálhatnád azt a verziót.
Már nem emlékszem pontosan miért, de valami fontos hibajavitás miatt csinált új verziót Mexel.

Lidl

[ Szerkesztve ]

(#9306) joolaci67 válasza Lidl (#9305) üzenetére


joolaci67
tag

Nagyon szépen köszönöm az infót, be vannak kapcsolva amiket írtál. Az a baj nem értek én hozzá eléggé, és azt is véletlen találtam. Honnan tudnám leszedni azt a verziót?

Üdv: Laci

(#9307) joolaci67 válasza joolaci67 (#9306) üzenetére


joolaci67
tag

Közbe megtaláltam! Mindenkinek köszönet főleg MEXnek, hogy élvezhetem a munkája gyümölcsét! :C
Áldja meg az Isten az ilyen és hasonló embertársainkat.

(#9308) joolaci67


joolaci67
tag

Bocsi az újabb kérdésért :(

Most 2.6.0.0 TWRP van a telómon és Mex leírásában 2.4.4 -es kell rá. Hogyan tudom kicserélni a meglévő verziót?

Köszike

(#9309) fa4hu válasza joolaci67 (#9308) üzenetére


fa4hu
őstag

Ha zip-ben van még, akkor a meglevő TWRP-ből telepíted, ha img-ben, akkor a MobileUncle Tools-ból recovery update-tel.

(#9310) joolaci67 válasza fa4hu (#9309) üzenetére


joolaci67
tag

Img-be van. Csak az a baj nemigen értem mert csak úgy csöppentem ide. Telekom hibája miatta régi telóm garanciája elveszett, ezért rendeltem egy coolpad mdena-t ami gyári hibás volt. Megtörve, mondom veszek használtat elmondom a történetet az eladónak hátha nem basz át. De megtette mert az egyébként karcmentes F1-esen lévő droiddal használhatatlan volt azért adta el szerintem. De örülök mert a vas jó hisz láttam már nagyon jól menni csak mindég van valami gebasz benne. Most felraktam a Miui 6 Mexel-t és azzal se műxik az Msn hang jelzés. Pedig a teló jó mert már láttam működni csak akkor meg a kijelző érintés hibázott. Tehát a Mexel-es leírásban az van hogy 2.4.4. twrp legyen a hibátlan telepítéshez. Megcsinálnám én ha volna kapacitásod úgy elmondani, hogy a hülyéna is értse azaz én :)

Előre is köszönöm, hogy idődet pazarlod rám :R

(#9311) Lidl válasza joolaci67 (#9310) üzenetére


Lidl
senior tag

Hali,

a legújabb Mexel ROM-ok Mexel blog-jában találhatóak:

[link]

Innen töltsd le a legújabbat, a 262.est.

A Recovery telepités:

- ha IMG fájlban van a recovery, akkor tedd az SD kártya gyökér könyvtárába.
- Indítsd el a Mobileuncle Tools-t.
- Válazd ki a "Recovery Update" menüpontot
- Megjelenik egy lista amiben benne lesz a lokális Recovery.img, amit felmásoltál az SD-re. Ha nem jól csináltad, akkor sok kínai opció jelenik meg, mert a hálózaton elérhető recoveryket listázza ki.
- Ha kiválasztod a megfelelő recovery-t, akkor települ, majd megkérdezi, akarod-e újraindítani recovery módban. Nem kötelező. De ezek után, ha te kézzel recovery módban indítod, akkor már az új jelenik meg.

Javaslom, hogy olvasd el a fórum összefoglalót és Mexel blog-ját, hogy képbe kerülj a folyamatokkal.

Valamint korábban mondtam, hogy az asszony telóján megy a Messenger értesítés. De én a Facebook Messengerre gondolta, Te viszont MSN-t emlegettél. Erre viszont nem igaz, amit mondtam, mert nem használunk. Lehet, hogy nem is működik vele?

Lidl

[ Szerkesztve ]

(#9312) huliganboy válasza Lidl (#9311) üzenetére


huliganboy
addikt

Még létezik MSN? :F

(#9313) joolaci67 válasza Lidl (#9311) üzenetére


joolaci67
tag

Bocsi rosszul írtam, a messengeről van szó. Nagyon köszönöm a segítséget, sikerült visszafrissíteni. :C
Most küzdök tovább hátha jó lenne már.

Mindenkinek köszönet :R

(#9314) joolaci67


joolaci67
tag

Na kész vagyok! Minden a leírás szerint hiba nélkül ment. Az SD kártyán se volt semmi maradvány állomány.
Olyan ez mint viszketős hátú vicc, hogy minden tökéletes, Csak a Messengernek nincs han értesíése. Az e-mail- nak van hang és fény is. :W

(#9315) joolaci67


joolaci67
tag

Milyen verzióval próbálkozzak szerintetek??

(#9316) csongi válasza joolaci67 (#9315) üzenetére


csongi
veterán

Regebbi messenger apk- kellene feltenni, es azzal megmezni.

(#9317) Lidl válasza huliganboy (#9312) üzenetére


Lidl
senior tag

Ja, nem tudom.
Soha sem használtam még ;)

Lidl

(#9318) Lidl válasza joolaci67 (#9314) üzenetére


Lidl
senior tag

Ja, még annyi, hogy úgy működik az értesítés, hogy ha a messenger az aktív, akkor csak pittyen egyet. Ha ki van kapcsolva a képernyő, akkor szól a beállított hang, és villog a jelzőfény (zölden).

Lidl

(#9319) joolaci67 válasza csongi (#9316) üzenetére


joolaci67
tag

Köszi az óriási ötletet,ez lett a megoldás én meg beszarásig cserélgettem a romokat és bennem még egyenlőre fel se merült ez a megoldás.
Ismét hála és köszönet :R

(#9320) joolaci67 válasza joolaci67 (#9319) üzenetére


joolaci67
tag

Helló!

Leírom a tanulságot hátha valaki tudja használni,tehát Coolpad F1-re ezt a romot raktam "8297W_EMUI_3_B262_KV_mex_02_09.zip" és ezt a messengert "Facebook_Messenger_9.0.0.15.17_APKField.apk" és persze a frissítést ki kell kapcsolni mert az megint csak meg akasztja a messenger működést. Szerettem volna visszaállító mentést csinálni de a 2.4.4 TWRP-vel nekem nem sikerült ezért frissítettem "2.8.4.0+recovery.img" -re amivel remekül pikpakk visszaálítja a jól működő rendszert ha valami elcsesződne.

Újabb tudás és egy remekül működő telefon birtokába jutottam Nektek köszönhetően. :C

Köszönöm :R

(#9321) csongi válasza joolaci67 (#9320) üzenetére


csongi
veterán

Kesobb frissitheted a messengert, lehet a kovetkezo frissitesben mar rendesen mukodik az ertesites.
Sajnos ez messenger. Frissitesenkent valtozik. Nekem is kesve jonnek meg. De az ezelotti verzional meg pont jol mukodott. :) Ugyhogy ez van.

(#9322) nyozo


nyozo
aktív tag

Üdv! Ti melyik camera appot tartjátok a legjobbnak?

Egy nagyon bölcs ember mondása! "A haverok olyanok mint a krumpli ha megeszed meghal"

(#9323) pècsimunkás válasza nyozo (#9322) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Én az Fv-5- öt ...

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#9324) huliganboy válasza nyozo (#9322) üzenetére


huliganboy
addikt

Én mexel lenovo appot

(#9325) nyozo


nyozo
aktív tag

Köszönöm szépen a válaszokat! Valaki arra tudna válaszolni, hogy az miért van, hogy kipróbáltam 2db wifi file transfer appot és a memóriakártyára egyikkel se tudok másolni? (gondoltam megpróbálom ezzel, ha már az USB kábelel nem működik)

Egy nagyon bölcs ember mondása! "A haverok olyanok mint a krumpli ha megeszed meghal"

(#9326) Bernyó84 válasza nyozo (#9325) üzenetére


Bernyó84
aktív tag

Passz. De én pl a képeket Bluetooth-on szoktam küldeni a laptopra....

Gigabyte P35C-DS3R (F12), INTEL C2Q Q8300, Sapphire HD 7790 1GB, 2x4GB Corsair Vengeance (CMZ8GX3M2A1600C9R), Chieftech 550W, 500GB Samsung SataII 16MB, 2TB Seagate SATA2 7200RPM 32MB

(#9327) Anonymus23 válasza nyozo (#9325) üzenetére


Anonymus23
veterán

MyPhoneExplorer progival tudsz a memóriakártyára is írni, igaz ez nem alapvetően filetransfer progi, de tökéletesen működik azonos alhálózaton lévő gép + mobil (wifi is) összekapcsolására, szinkronizálás minden egyéb. Egy kliens progit kell telepíteni Playből a telefonra, meg a windowsos alap programot a gépre.

;) - The Power of the Light Side

(#9328) nyozo válasza Anonymus23 (#9327) üzenetére


nyozo
aktív tag

Köszönöm szépen, kifogom próbálni! :R

Egy nagyon bölcs ember mondása! "A haverok olyanok mint a krumpli ha megeszed meghal"

(#9329) joolaci67


joolaci67
tag

Sziasztok !

Tudnátok erre valamit mondani, hogy ez egyedi baj lehet-e? A kijelző érintésének pontossága nem tökéletes, használható, de volna-e erre megoldás, vagy van-e másnak is ezzel baja? A 8297W_EMUI_3_B262_KV_mex_02_09.zip van a készüléken ami ezen kívül Nekem nagyon megfelel.

Kellemes hétvégét mindenkinek! :)

(#9330) csongi válasza joolaci67 (#9329) üzenetére


csongi
veterán

Tedd fel ujra, vagy probalj egy masik romot. :)

(#9331) joolaci67 válasza csongi (#9330) üzenetére


joolaci67
tag

Az újrarakás nem használ sajna. Melyikkel próbálkozzak szerinted?

(#9332) huliganboy válasza joolaci67 (#9331) üzenetére


huliganboy
addikt

MIUI7 a needromról töltsd le!

(#9333) csongi válasza joolaci67 (#9331) üzenetére


csongi
veterán

Jaja, ahogy huliganboy is irta. Fent van a 7.3 stabil verzi, par napja kerult fel.

(#9334) joolaci67 válasza csongi (#9333) üzenetére


joolaci67
tag

Köszi!
Sajna annyira nem vagyok képbe, hogy nem értettem honnan töltsem, de azt hiszem megtaláltam de az fizetős. vagy nem jó helyen keresem. Nyugodtan meg vehetem?

(#9335) huliganboy válasza joolaci67 (#9334) üzenetére


huliganboy
addikt

Dehogy fizetős!!

Tessék!

(#9336) csongi válasza joolaci67 (#9334) üzenetére


csongi
veterán

Nem fizetos mindjart felteszem neked felhobe

(#9337) joolaci67 válasza joolaci67 (#9334) üzenetére


joolaci67
tag

Megvan!
Az Adblock gátolta a letöltést :D :W

Köszönöm ismét a segítséget !

(#9338) joolaci67 válasza joolaci67 (#9337) üzenetére


joolaci67
tag

Sziasztok!

Felraktam a 7.3 stabilt a 2.4.4-el mert csak azzal ment, újabb verziókkal nem, ahogyan azt Mexel is meg mondta. Eddig ez Nekem tökéletes, minden műxik jó az érintés pontossága, benne van a hívás és ébresztési hang némítás, ha lefordítom a telót. Az alsó gombsor világítást be lehet folyamatosra kapcsolni, a messenger hangok is mennek trükközés nélkül. Gyorsaság beszarásig jó, messenger és face az érintéstől 1 másodpercen belül nyitja. Egyedül a kamerát nem tudtam még kiértékelni, a megapixel nem állítható de jók a képek. Nagyon tetszik ez a arany téma, legalább én is tarthatok a kezembe most már.

Még egyszer Mindenkinek mindent köszönök :R

(#9339) joolaci67 válasza joolaci67 (#9338) üzenetére


joolaci67
tag

Képernyőzár

(#9340) joolaci67 válasza joolaci67 (#9339) üzenetére


joolaci67
tag

Telefon könyv

(#9341) joolaci67 válasza joolaci67 (#9340) üzenetére


joolaci67
tag

(#9342) csongi válasza joolaci67 (#9338) üzenetére


csongi
veterán

Az osszefoglaloban benne van a MiUi. A mappa tartalmaza a lenovo camerat, azt fel tudod tenni hozza.

(#9343) joolaci67 válasza csongi (#9342) üzenetére


joolaci67
tag

Az baj annyira nem értek ám hozzá, hogy ezt nem találom. Az összefoglalót nem tudom hol van, ha meglenne gondolom valahol találok lenovo filet vagy könyvtárat?

(#9344) Anonymus23 válasza joolaci67 (#9343) üzenetére


Anonymus23
veterán

;) - The Power of the Light Side

(#9345) joolaci67 válasza Anonymus23 (#9344) üzenetére


joolaci67
tag

Eeegeen így már megtaláltam, köszönöm. Nem lehet, hogy már eleve ez a kamera van a 7.3-ba mert nem változik semmi ez a képet dobja a telepítés végén.

(#9346) Cyborg


Cyborg
őstag

Sziasztok,

a múlt héten elkezdett újraindulgatni a telefonom, kiszámíthatatlan időközönként, van, hogy napi egyszer, tegnap pl. 4x is újraindult. Telefonálás után, ahogy letettem, újra is indult, vagy kitettem a zsebemből az asztalra, és újraindult. Az akksi olyan 20% körül volt. Nem hiszem, hogy érintkezési hiba, mert, ha szándékosan kopogtatom, vagy rázom a telefont, nem indul újra. Az akksi egy 2 hónapos HSA akksi, a ROM ezer éve ugyanaz(mexel 01.03).
Tapasztalt ilyet valaki már? Az üzemidő rendben van, képernyő idő rendben, ezért nem hiszem, hogy akksi.
Esetleg csinálok megint egy battery calibrationt. ROM csere segíthet ilyenen?

(#9347) csongi válasza Cyborg (#9346) üzenetére


csongi
veterán

A MIUI Rom is néha néha újra indult egy idő után. Szerintem igen rom miatt lesz.
joolaci67: Root van atelefonon, mert anélkül fel sem megy, hiába van TWRP fent.

[ Szerkesztve ]

(#9348) Turbobacsi válasza Cyborg (#9346) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

nekem is furcsa dolgokat művel mostanság:
hívnak, de nem csörög, majd jön az SMS hogy hívtak, visszahívom, de ebben az állapotba belefagy a teló, le se tudom tenni, nem is megy ki a hívás: csak a restart segít
(ezzel nem tudok együttélni, már megrendeltem az utódot)

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#9349) Cyborg válasza csongi (#9347) üzenetére


Cyborg
őstag

Köszi,
úgyis ezer éve Romot akarok már cserélni, a 02.09-re, kábé tavaly április óta, csak lusta vagyok:)

Turbobacsi:
Nekem olyan van, hogy fel akarom venni, elhúzom a csúszkát, és connectingel, elhúzom párszor, és, ha kitartóan hívnak, akkor sikerül felvenni, de ez már régóta ilyen. Mi lesz az utód?

[ Szerkesztve ]

(#9350) joolaci67 válasza csongi (#9342) üzenetére


joolaci67
tag

Remélem hogy van, King-roottal csináltam mert előtte a mobileuncle se indult. King root után indult. Nem tudom hogyan nézzem meg sajna. :( Bocsássatok meg most csinálok ilyesmit először kényszerűségből. És hogy még szarabbul érezzem magam közbe a szolgáltatómnál épp akciózták azt a telót amit nézegettem is már, annyiért kaptam volna mint ezt ahogy vettem két évesen, és sajna szopok vele, Ti vagytok az egyetlen reményem, de remélem egyszer joó lesz. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.