Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-04-06 13:26:21

LOGOUT.hu

Kedves Coolpad F1 tulajok!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9651) Cyborg válasza GeorgeKK (#9650) üzenetére


Cyborg
őstag

Egy baj van vele, nincs benne poi, még a fix kamerákat se mutatja meg.
Másnál is ilyen a szülinapp?

(#9652) tlala


tlala
addikt

Lassan búcsúzom a topictól - megérkezett a Redmi Note 3 Pro-m (B20-as verzió).
Az F1-es a fiamnál landol, aki a minap sikeresen megrepesztette a ZTE V5-öse érintőjét.
Nagy szerelem volt ez a Coolpad F1-es, nagyon szerettem.
Külön köszönet azért a példaértékű, segítőkész és jó fej csapatért, amely ebben a fórumban kialakult!

(#9653) csongi válasza tlala (#9652) üzenetére


csongi
veterán

Nekem is megerkezett a 3S :) de meg maradok. :D
Sok sikert az uj jovevenyhez!

(#9654) Cyborg válasza csongi (#9653) üzenetére


Cyborg
őstag

Úgy látom, mindenki a xiaomihoz megy innen:)
Eddig rengeteget filóztam, hogy mi legyen a következő telefonom, milyen kompromisszumot kössek, vagy akksi, vagy b20 hiánya, vagy fos gps, de ezekkel a b20-as xiaomikkal egy csapásra megoldódott minden, és már csak azt kell eldönteni, hogy 5 vagy 5,5 " :)
Sok sikert mindenkinek, még maradok itt picit, aztán majd találkozunk a másik topicban:)

(#9655) pècsimunkás válasza GeorgeKK (#9650) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Köszi , de használom Nèmetszágban is . Azzal jöttem ki , persze , Gps nem kell már , de azèrt mindig használom . Teljesen rendben volt a Coolpad GPS- nek is . A HERE WeGo is . Bár kicsit furcsa volt az iGo után . Na mindegy ... Azèrt lehet egyszer megveszem az iGo -t . Annyit szerintem megèr , főleg ha több eszközzel is használhatom .

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#9656) pècsimunkás


pècsimunkás
addikt

Azt azèrt látom , mindenki elégedetten használta a Coolpadot. Remélem jönnek mèg ki ilyen színvonalú telefonnal , ami igazán kevès kompromisszumot követelt . Gondolom sokan visszatérnènek râ . Vègül is adottak a lehetőségek , hogy a LeEco- val történt fúzióval dobjanak valami nagyot . Nem is a csúcskategóriás telefonokra gondoltam , hanem , mint az F1 , csak a mai vagy a holnapi követelményeknek megfeleljen . Nekem mèg nem volt 2 X egyforma márkájú telefonomon , de Coolpadot vennèm mègegyet !

[ Szerkesztve ]

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#9657) Biqci


Biqci
aktív tag

Segítsetek már, de én is max elégedett vagyok a Coolpaddal, de már váltanék. Hol vannak ezek a B20-as Xiaomik, mert sehol nem találom, de kedvenc márkám, mind a két kölöknek ez van, de én eddig kihagytam a B20 hiánya miatt. :O

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#9658) pècsimunkás válasza Biqci (#9657) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Azt hiszem az eustock - nál is van .

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#9659) Biqci válasza pècsimunkás (#9658) üzenetére


Biqci
aktív tag

Tényleg, mondjuk én kínai shopoknál néztem, teljesen elkerülte a figyelmemet. Kösz, de sajna nekem MI Note-ra fájna igazából a fogam. :O

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#9660) Bernyó84 válasza pècsimunkás (#9634) üzenetére


Bernyó84
aktív tag

Én a Vernee Apollo Light-ot nézegetem.... De nem vagyok benne biztos hogy olyan jó támogatottsága lenne mint a Coolpad F1-nek volt... Se itthon, se külföldön.

Gigabyte P35C-DS3R (F12), INTEL C2Q Q8300, Sapphire HD 7790 1GB, 2x4GB Corsair Vengeance (CMZ8GX3M2A1600C9R), Chieftech 550W, 500GB Samsung SataII 16MB, 2TB Seagate SATA2 7200RPM 32MB

(#9661) Lajos65


Lajos65
tag

Sziasztok! Tud vki aliexpress-en megbízható akkumulátor szállítót?

(#9662) Figur10 válasza Lajos65 (#9661) üzenetére


Figur10
tag

Szia.
Ezt rendeltem, három hét alatt jött meg. Mostmár 2 hónapos de egyenlőre jól teljesít.
[link]

(#9663) Lajos65 válasza Figur10 (#9662) üzenetére


Lajos65
tag

Koszonom.pont ezzel szemeztem.

(#9664) sayen2 válasza Lajos65 (#9663) üzenetére


sayen2
csendes tag

Nagyon óvatos lennék ezzel az aksival , sőt inkább kerülném... Idén áprilisban rendeltem belőle ugyan innen
2 db-ot , mert jókat írtak róla .Értékeltem én is 1 hét használat után (19 May 2016 by D***t L) minden rendben volt ... Aztán augusztus végén elkezdett a kijelző széle elfehéredni . Az aksi annyira felpúposodott , hogy kis híján tönkretette a kijelzőt :Y Akinek a másik aksit adtam figyelmeztettem , nehogy így járjon . Neki 3 héttel bírta tovább . Vissza olvasva valaki szintén igy járt ezzel tipussal... :W
Szóval , csak óvatosan... :K

[ Szerkesztve ]

(#9665) Lalaland válasza Lajos65 (#9661) üzenetére


Lalaland
tag

Én ezt ajánlom:
[link]
Drágább, de ez a ráírt érték valószinű igaz. Jobb mint a gyári, a HSA-tól is.(volt olyanom is)

N o S o u n d J u s t S p e e d

(#9666) Lajos65 válasza Lalaland (#9665) üzenetére


Lajos65
tag

Koszonom a tanácsokat. Időben volt. Most magához tért az aksi. Kiderült h a gyerek a redmi 3s toltovel töltötte, és ez nem tetszett neki

[ Szerkesztve ]

(#9667) DonJohn


DonJohn
újonc

Kedves Fórumtagok!

Két éve megelégedéssel használok egy F1-et először AOSP laek. rommal, néhány hónapja Miui 7.3.1-gyel.
Nagyon tetszik, be is laktam. Azonban van egy komoly gondom, ami nagyon zavar. Van néhány widget, amit régóta használok, és nem frissít rendesen. Ilyen a Smooth Calendar, Transparent weather clock, vagy az időkép, de a Google naptárbejegyzéseket sem mindig szinkronizálja.
Van-e valakinek ötlete, vagy találkoztatok-e hasonlóval? Esetleg a Miui helyett van-e javaslat másik romra?

(#9668) huliganboy válasza DonJohn (#9667) üzenetére


huliganboy
addikt

Szia!

A biztonság app-ban engedélyezd a különböző hozzáféréseket az adott alkalmazásban!

(#9669) WOT-H-A-C


WOT-H-A-C
veterán

Sziasztok! Egy kollégám F1 ére kéne valami ROM-ot varázsolnom. Utoljára eg, mexel félét tettem fel neki. Jó ideig semmi gondja nem volt vele. Mostanság jöttek elő újraindulások és egyéb anomáliák. Kapott FR-t majd újraraktam de megint elő jöttek. Felraknék valami mást és ebben kérném a segítségeteket. Mit tegyek fel? Van valami stabil csak megy és relatíve vag, teljesen probléma mentes? Megköszönném az ötleteket. :R

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#9671) WOT-H-A-C válasza huliganboy (#9670) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Remek a MIUI -nak örülni fognak. :) :R Még annyit hadd kérdezzek, hogy az audio patch mit javít?

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#9672) huliganboy válasza WOT-H-A-C (#9671) üzenetére


huliganboy
addikt

Elvileg a maximum hangerő lesz magasan, de h jól tudom az új verzióban már benne van.

(#9673) WOT-H-A-C válasza huliganboy (#9672) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Köszönöm szépen a segítséget! :R Holnap fel is dobom neki. :K

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#9674) huliganboy válasza WOT-H-A-C (#9673) üzenetére


huliganboy
addikt

Annyi hogy majd nézd meg milyen recovery fent neki, mert ehhez twrp kell, abból is az ott megjelölt verzió ajánlott. Azt mobileuncle progival tudod cserélni ha van root a készüléken..

(#9675) WOT-H-A-C válasza huliganboy (#9674) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Twrp van rajta, de igen régi. Ez a teló még a hungobongós időkből való. :DDD Köszi , hogy szóltál. :R

Szerk : Most nézem M.Uncle tools már nincs fenn play en. :(

[ Szerkesztve ]

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#9676) huliganboy válasza WOT-H-A-C (#9675) üzenetére


huliganboy
addikt

Nincs mit szívesen. Jó romolást :DD

(#9677) WOT-H-A-C válasza WOT-H-A-C (#9675) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Problem solved, xda-n fenn van. :)

Jó éjt mindenkinek!

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#9678) csongi válasza WOT-H-A-C (#9677) üzenetére


csongi
veterán

illetve az alapcsomag is tartalmazza. :)

(#9679) WOT-H-A-C válasza csongi (#9678) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Köszönöm neked is! Egyenlőre még mobilról vagyok, így a linkeket nem néztem az összefoglalóban. :R

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#9680) emeritus


emeritus
tag

Egyhetes új készülék új tulajdonosa vagyok. A mobil egyre önállóbb, folyamatosan kínai appokat tölt le kéretlenül, ehhez önállóan bekapcsolja a wifit. Hard reset nem segít. Elolvastam az összefoglalót és gyakorlatilag az összes hozzászólást. Első lépésként YDGP Tools használatával egy stock ROM telepítést tervezem. Mit szóltok ehhez? CPB fájl ismert forrása? :))

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#9681) csongi válasza emeritus (#9680) üzenetére


csongi
veterán

TWRP teegyel fel es mehet a miui fel a telefonra

(#9682) emeritus


emeritus
tag

Köszönöm a javaslatot, látom, hogy a gyári recovery az YGDP műveletében kicserélhető, ezt tervezem is, de: win10 alatt csinálnám, miközben sikeres gyakorlat korábbi windowsokra utal. PL.vcom portot is csak új win10 meghajtóval sikerült képezni. A needromon talált CPB kiterjesztésű fájlt az YGDP sikeresen kezeli, de a kibontott médiafájlt a win10 sérültnek látja. Lehet, hogy elrontok valamit, még az előkészítő fázisban vagyok.
Szóval: vannak esetleg win10 tapasztalatok? Van bevált CPB rom forrás? Ezekre nem találtam választ a topikban.

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#9683) csongi válasza emeritus (#9682) üzenetére


csongi
veterán

Első körön kell egy root. Ez benne a vana MIUI link alatt. HA fel tudod tenni a SU-t recoweryből akkor már jó.
Másod körön az alapcsomagot szedd le az összefoglalóból, majd a Mobillanchetoolsot másold az sd gyökerébe.
Az összefoglalóban lévő F1 MIUI V7 MULTI 4.4.2 tartalmát letöltöd, és felmásolod a Micro sd gyökerébe.
Ehhez nem kell kapcsolat a pc-vel egy kártya olvasóval megteheted, vagy a telefonra telepíted a MEGA alkalmazást és azzal töltöd le.
Micro sd a telefonban van, rootoltad.
Elindítod mobilelaunche toolsot. Kikeresed a recoveri menüt, ott kiválasztod a TWRP fájlt és felülírás.
indítod a TWRP be a telefont, és mehet fel a MIUI.
Majd ha szükségesnek érzek a többi kiegészítő.
Audio, vagy a widget. A SU nem kell mert a MIUI alapból rootolt.

(#9684) emeritus


emeritus
tag

Köszönöm, hogy ennyire foglalkozol a dologgal, a topik nagyon jó, nyilván sokaknak segít és én sem boldogulnék nélküle. A telefont kingoroottal rootoltam, az alapcsomag és minden esetleg szükséges adat a külső SD kártyán van. Látom az általad javasolt utat. Ami aggaszt, a telefon mostani állapota. Egyértelműen erősen fertőzött, a gyári 360 és a mellétett Kaspersky is rengeteg vírust talál, elvileg blokkolja, vagy törli azokat, de a műveletnek nincs eredménye, a telefon önállósította magát, mindent azonnal visszatelepít. Emiatt gondoltam arra, hogy biztonságosabb lenne először egy stock rom telepítése a gyári YGDP szoftverrel.

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#9685) csongi válasza emeritus (#9684) üzenetére


csongi
veterán

TWRP-ben ezt a lépéseket kövesd, Így teljesen törlöd a belső tárhelyet!! Teljesen törlődik a régi rom, és vele együtt minden.
Szóval ha van valami menteni valód azt mentsd le. Csak adatot, alkalmazást ne. Ilyen fertőzöttség mellet.
-Indítás: hangerő fel+ bekapcsgombbot együtt nyomva tart, míg TWRP módba elindul.
Gratulálunk!
A megjelenő képernyőn válaszd a wipe menüpontot.
- chace menü, és a csúszkát húzd el. Ez a parancs lesz érvényben a többi menüpontnál is.
sikerült resetelni a chece-t. jobb alsó sarok visszalépés.
- dalvik chace resteleni.jobb alsó sarok visszalépés.
-system resetelni.jobb alsó sarok vissza lépés.
- Factory reset.jobb alsó sarok vissza lépés.
Miután ezeket resetelted, ismét jobb alsó sarok visszalépés.
Vissza tértél a főmenübe.
-Intalmenü kiválasztása.
-Most kitallózza az SD kártya gyökerét.
-Válazd ki a felmásold romot.
-Csúszkát elhúzod
-Telepítés megkezdősik. ne ijedj meg ha kialszik a kijelző egy idő után, mikor végez újra világítani fog.
-Végzett, három menü látható.
-Cache dalvikot, megint reseteld, ez a bal oldali ikon.
-Most már lehet a rebot systemet használnod.
Az első indulás hosszabb időt vesz igénybe, várj türelemmel, akár 5 perc is lehet.Lényegében a telpítés folymata most véglegesedik
Ha minden ok volt a telefon elindul. és minden rendben van.

(#9686) emeritus


emeritus
tag

OK. Követem a leírt utat és köszönöm a segítséget. Az eredményről majd visszajelzek. :R

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#9687) emeritus


emeritus
tag

Köszönöm Csongi, sikerült a MIUI telepítése a leírásod alapján. Bátorítás hiányzott, a segítőkész, közvetlen hang nélkül nem vágtam volna bele. :C

[ Szerkesztve ]

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#9688) csongi válasza emeritus (#9687) üzenetére


csongi
veterán

A lenyeg a siker :). Remeljuk jol mukodik tovabb a ketyere. :C

(#9689) Anonymus23 válasza csongi (#9685) üzenetére


Anonymus23
veterán

Szia,

Lecserélésre került a telefon, ami egyébként tökéletes esztétikai és műszaki állapotban van (kezdetektől fogva TG és szilikon tok volt rajta), még az anno felrakott 4.8.8-as MIUI (4.2) van fenn rajta. Egy Redmi Note 3 SE lett helyette.

El tudtam volna adni, (öcsém megvette volna 35-ért, de nem volt pofám rásózni, ő ajánlott érte ennyit, inkább lett neki is véve egy Redmi 3S Prime, mert neki elég az 5"), de sokkal inkább megmarad pót telefonnak, mivel a feleségemnek is ilyenje van.

De eljött az ideje, hogy új romot kapjon, az itt leírtak alapján én is ugyanúgy fel tudom akkor elvileg tenni rá a romot?
A jelenlegi rootolva van, akkor twrp-t lecserélem és a leírás alapján mehet a ROM, ugye?
Előre is kösz a megerősítést...
:R

;) - The Power of the Light Side

(#9690) csongi válasza Anonymus23 (#9689) üzenetére


csongi
veterán

Pontosan. !😉

(#9691) everestHUN


everestHUN
csendes tag

Üdv, olyan problémám van. hogy a telefonom bármilyen alkalmazás használatánál (viber, messenger, stb.) folyamatosan azt írja ki, hogy : "A(z) google play szolgáltatások alkalmazás sajnos leállt." Már újra tettem rajta a google play szolgáltatásokat, stb. de ugyan az. Android verzió: 4.2.2. Build szám: 4.2.015.

2014

(#9692) csongi válasza everestHUN (#9691) üzenetére


csongi
veterán

Cserélj romot, vagy gyári visszaállítás.

(#9693) ak05


ak05
tag

Sziasztok

Pókhálós lett a kijelzőm :O viszont tökéletesen működik, így csak üveget kell cserélnem rajta.
Kérdésem, hogy van itthon olyan hely ahol kicserélték, vagy ebay-ről megrendelem és cserélik?

Köszi

(#9694) Anonymus23


Anonymus23
veterán

Szerintetek mennyit érhet egy ilyen telefon, 2 év 2 hónapos, szinte tökéletes esztétikai állapotban (mindig TG és szilikon tok volt rajta, egyedül az USB aljzatnál kopott meg egy picit a festés, nem mindig talál bele pontosan az ember :DDD
Amúgy műszakilag minden OK rajta, megy tökéletesen.

;) - The Power of the Light Side

(#9695) csongi válasza ak05 (#9693) üzenetére


csongi
veterán

Egybe van a kijelző. Kicseréléshez találni kell jó szakembert.
Anonymus23:
Amennyit adnak érte :)
Gondolom, egy 20k megérthet.

[ Szerkesztve ]

(#9696) huliganboy válasza ak05 (#9693) üzenetére


huliganboy
addikt

Szia!

Egybe van laminálva az üveg az LCD panellal.... így külön az üveg elvileg nem cserélhető...

Megelőztek :U

[ Szerkesztve ]

(#9697) Anonymus23 válasza csongi (#9695) üzenetére


Anonymus23
veterán

Itt körül gondoltam én is.
De akkor inkább marad pót-telefonnak és MP3 lejátszónak.
Ez lesz a fűnyírós/hóseprős/munkás telefon :DDD (sarok telek elég nagy a hóseprős és fűnyírási terület is).
Van hozzá még vagy 2-3 TG is (most raktam rá újat, mert a régi 2 év után egy helyen felvált), mindenféle tokok is vannak hozzá vagy 3-4 szilikon tok, fekete kemény tok, megy egy fekete/szürke tok, amitől úgy néz ki, mint egy strapatelefon. Na az se volt még rajta 2 napnál tovább...

;) - The Power of the Light Side

(#9698) ak05 válasza csongi (#9695) üzenetére


ak05
tag

Nagyszerű :W
Tipp, hogy ez mennyibe kerülhet?

(#9699) huliganboy válasza ak05 (#9698) üzenetére


huliganboy
addikt

Aliexpressen kb 5000 Ft, de sajnos az eredetihez képest kicsit sárgább a kijelző fehérje a visszajelzések alapján... Cserélni, mondhatni gyerekjáték :U

(#9700) JoinR válasza ak05 (#9698) üzenetére


JoinR
senior tag

Ha találsz szakembört, nekem van egy fölösleges ebay-es digitizerem eladó (hátránya, hogy körülményes cserélni, viszont a fehér fehér marad).
Eredetileg én is csak azt akartam cserélni, de mire beraktam volna, betörtem az egész kijelzőt :DDD

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.