Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-04-06 13:26:21

LOGOUT.hu

Kedves Coolpad F1 tulajok!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9151) tlala válasza Balazs66 (#9149) üzenetére


tlala
addikt

Nem lehet, hogy az első használatkor véletlenül rányomtál egy "Nem"-et a felugró menüre, hogy engedélyezed-e a QuOpRs23Rt (akármi) számítógép kapcsolódását?

Próbáld még meg, hogy bemész a Beállítások/Rendszer/Fejlesztői lehetőségek menübe, és ott az USB hibakeresés alatt lévő menüpontra kattintasz - "USB-s hibakeresésre vonatkozó engedélyek visszavonása".
Semmit sem veszíthetsz.

(#9152) tlala válasza Balazs66 (#9149) üzenetére


tlala
addikt

Most kipróbáltam Win10-en, ugyanúgy kapcsolódik médiaeszközként - ha be van kapcsolva az USB hibakeresés, ha nincs.

(#9153) Balazs66 válasza tlala (#9151) üzenetére


Balazs66
csendes tag

Nem emlékszem, hogy rányomtam volna valamire is, de persze ettől még simán lehet.
A hibakeresés visszavonós lehetőséget már próbáltam, de nem segített sajnos.

(#9154) Balazs66 válasza csongi (#9150) üzenetére


Balazs66
csendes tag

Sajnos ennyire nem vagyok otthon ebben a témában. Nem tudom ezt a flesselést, meg gyári romot, aztán újra ezt a romot megtudnám-e csinálni...
Azt gondoltam van valami egyszerűbb módja is, hogy orvosoljam ezt a problémát.

(#9155) csongi válasza Balazs66 (#9154) üzenetére


csongi
veterán

Ha már ennyire tudsz romot feltenni, akkor menni fog az is :)
Cappa 72 nek van egy jó leírása. Itt van egy pár gyári rom a hsz ek között, de az összefoglalóban is van.
Flashtoolsal kb fél óra feltenni. rootolás nélkül is flashtoolssal feltehetsz egy twrp vagy CMW-et is. És onnan sima ügy a rom csere.

(#9156) Balazs66 válasza csongi (#9155) üzenetére


Balazs66
csendes tag

Amennyiben nem lesz valami egyszerűbb ötlet, hétvégén ha lesz rá időm hozzáfogok.
Köszi!

(#9157) Balazs66 válasza csongi (#9155) üzenetére


Balazs66
csendes tag

Nem lehet ezt a romot valahogy alaphelyzetre állítani?
Amikor lecseréltem a 6.2.18-at, a 6.1.28-ra, tulajdonképpen semmi változás nem történt. Minden program és beállítás a helyén maradt változatlanul.
Nincs rá valami "praktika", hogy esetleg egy újratelepítés alapra állítsa?
Lehet, hogy az a probléma amit tlala fórumtárs tippelt.

(#9158) csongi válasza Balazs66 (#9157) üzenetére


csongi
veterán

a 6,2 es google play nálam nem ment, és társai, nem volt mobil net sem.
a 6,1 es verzióval minden ok.
Vagy azt telepítsd vissza.

(#9159) Balazs66 válasza csongi (#9158) üzenetére


Balazs66
csendes tag

Ezt tettem.
A 6.2-t cseréltem 6.1-re.
Ezt írtam az előző hozzászólásomban.

(#9160) csongi válasza Balazs66 (#9159) üzenetére


csongi
veterán

akko nem cserélted. A vissza ugrade nem megy, Újra telepíteni kell. TWRP ből a szokásos módon wipe data system inside memory törléssel.

(#9161) Balazs66 válasza csongi (#9160) üzenetére


Balazs66
csendes tag

Ezt csináltam:
1.Copy ROM zip to external SD card
2. Turn off the phone, press and hold "vol+" and "power" buttons simultaneously to enter Recovery Menu
3. Wipe –> Advanced Wipe
4. Wipe Dalvik cache
5. Wipe System
6. Wipe Cache partition
7. Wipe Data
8. Reboot to Recovery Menu
9. Repeat steps 3 to 8 at least 4-5 times
10. Install ROM
11. Reboot to system

Kivéve a wipe Data-t, azt nem csináltam.

MIUI verzio a telefon szerint 6.1.28

[ Szerkesztve ]

(#9162) csongi válasza Balazs66 (#9161) üzenetére


csongi
veterán

Akkor jo. Es ezzel sem megy a navi?

(#9163) Balazs66 válasza csongi (#9162) üzenetére


Balazs66
csendes tag

Az Igo végre talált gps jelet, de a google-t és waze-t még nem volt lehetőségem kipróbálni, mert elfogyott a netem :(
Viszont a problémám, hogy a telefon Pc kommunikációs probléma megmaradt.

(#9164) István1968 válasza CyberJedi (#8414) üzenetére


István1968
újonc

Találtam ont a neten mert en is vodafone 888 /smart 4/ romot akartam telepíteni YGDP_Setup_V3.98 - val. Szintén mobil nemakart beindulni csak ANDROID felirat volt a mobilon reszet szinten nemsegitett.Találtam azt hogy a PC-mobil osszekotes akumlator nelkul kel ossze kapcsolni de aztan bekel tenni feltoltott akumlatort .Ezutan kel elinditani rom telepítést. Nekem ez így sikerult sok internetes bongézés keresés utan ezt a romot 4.4.230.33.T3.140715.KVT49L.VF.cz.CPB telepíteni.Maga akumlator nelkul telepitet romot,talan ez volt baksi.

(#9165) csongi válasza Balazs66 (#9163) üzenetére


csongi
veterán

Próbálj másik USB kábellel. nekem van otthon egy rakat, de kb 3-4db amivel működik :)

(#9166) Cyborg


Cyborg
őstag

Sziasztok,

nektek töltés közben mennyi áramot vesz fel a telefon? Nekem 640mA a maximum eddig, amit láttam.
Eddig fel se tünt, de mostanában nagyon lassan tölt fel, és egyszerűen nem enged többet a telefon.

Köszi

(#9167) Turbobacsi válasza Cyborg (#9166) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

0.85-0.9 mA, 80% töltöttség felett fokozatosan leesik 0.4 mA-re (én nem a saját töltőjével töltöm...)

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#9168) Cyborg válasza Turbobacsi (#9167) üzenetére


Cyborg
őstag

Köszi, hogy megnézted.

Most elővettem a saját kábelét a dobozából, és azzal nekem 0,87A-rel tölt most. Nekem se a saját töltőjével, de megnéztem azzal is, ugyanennyi.

Durva, csináltunk itt melóhelyen egy körbe tesztet, le se tudom írni, csak, hogy 4 töltőt mixeltünk 6 kábellel és 3 telefonnal össz--vissza, és csak annyit tudtunk megállapítani, hogy a minden esetben a telefonhoz gyárilag adott saját kábelével tudtuk kihozni a maximális töltő áramot, töltőtől függetlenül.

(#9169) Balazs66 válasza csongi (#9165) üzenetére


Balazs66
csendes tag

Természetesen próbáltam, de ahogy írtam már korábban, van egy Apowersoft Phone Manager nevű programom, imin keresztül a pc-m tökéletesen kommunikál a telefonnal, így kábel probléma nem lehet. A baj annyi ezzel a programmal, hogy fájlokat nem lehet vele a telefonra helyezni.

(#9170) Anonymus23


Anonymus23
veterán

Egyre jobban kezd bosszantani ez a MIUI. Még a 4.2.2-es androidból a MIUI 4.8.8-as verzió van fenn.
A héten ki akartam egyelni a telefonszámokat, és erre korábban is a MyPhoneExplorer-t használtam, eddig tökéletesen működött.
Kitöröltem vagy 30-40 kapcsolatot, amikor is látom, hogy megint mind ott van, rányomtam megint párra, amikor látom, hogy megjelenik egy üzenet a telefonon, hogy a xiaomi accomból nem engedi törölni, egy nagyobb biztonsági jogokkal rendelkező (az eredeti tárcsázó) programmal törölhetek.
Nagyon utálom, amikor egy telefon sokkal okosabb akar lenni, semmint azt én szeretném.

Másnak van ilyen problémája? Vagy csak a xiaomi account miatt van ez?
Hogyan lehetne egy telefonos accot létrehozni, amelyik nem csatlakozik egyetlen online fiókhoz sem?

;) - The Power of the Light Side

(#9171) csongi válasza Anonymus23 (#9170) üzenetére


csongi
veterán

Vagy kihagyod a Xiaomi fiókot vagy nem szinkronizálsz semmit. Amennyiben nincsenek Xiamomi kiegészítőid, pl karperec, semmi értelme a használatnak, legfeljebb a témákat lehet módosítani. Enélkül lehet élni :) és a normál szikronizációt a goggle accontra tedd át. Egyébként meg javasolt a V7 használata már sokkal kiforrottabb, és email reget is csinálhatsz , nem kell telefonszám hozzá, illetve az összes szinkronizációt kikapcsolhatod ami a Xiaom fiókhoz tartozik. Ilyen a cloud ...stb.

(#9172) Balazs66


Balazs66
csendes tag

Azt tudja valaki, a MIUI-ban hol lehet beállítani, hogy a fotókat rögtön a onedrive-ra mentse?

(#9173) csongi válasza Balazs66 (#9172) üzenetére


csongi
veterán

Tedd fel a mexel féle huawei kamera alkalmazást, jobb és úgy emlékszem abban beállítható.

(#9174) Balazs66 válasza csongi (#9173) üzenetére


Balazs66
csendes tag

Köszönöm.

(#9175) Balazs66 válasza csongi (#9173) üzenetére


Balazs66
csendes tag

Sajnos azon sem állítható a onedrive. (:
Az EMUI- állítható volt.

[ Szerkesztve ]

(#9176) huliganboy válasza Balazs66 (#9175) üzenetére


huliganboy
addikt

Szia!

Azt szeretnéd, hogy a telefonodon egyáltalán ne tárolódjanak a képek, hanem, közvetlenül onedrivera mentsen? Tehát offline módban elérhetetlenek a képek?

(#9177) Balazs66 válasza huliganboy (#9176) üzenetére


Balazs66
csendes tag

Azt szeretném, hogy mentsen a onedrive-ra is, és maradjon az SD-n is.
Az EMUI rom kamerája ezt tudta, és ez nekem tetszett. Szeretném, ha az EMUI rom-on is így működne.
Úgy volt beállítva, hogy amikor volt wifi kapcsolatom, akkor szinkronizálta a galériámat a onedrive-al.

(#9178) huliganboy válasza Balazs66 (#9177) üzenetére


huliganboy
addikt

Igen az enyém is így működik. A onedrive beállításaiban kell bekapcsolni a kamerát és a fényképezőt! :DDD

(#9179) Balazs66 válasza huliganboy (#9178) üzenetére


Balazs66
csendes tag

Ott a pont. :C

(#9180) Anonymus23 válasza csongi (#9171) üzenetére


Anonymus23
veterán

Hát az lesz, előbb utóbb a v7 lesz rajta, csak mgé nem tudtam rászánni magam a költözésre :DDD

;) - The Power of the Light Side

(#9181) andras888


andras888
aktív tag

Sziasztok! Sikerül életre kelteni a telóm, az uj Miui-t raktam fel, minden nagyon szép és jó. A fbmessengeren viszont nem megy a chatfejek, az értesítéseket kapom, de nem ugranak fel a chetfejek. Valaki küzdött már ezzel?

(#9182) huliganboy válasza andras888 (#9181) üzenetére


huliganboy
addikt

Én igen!

Ellenőrizd azt hogy be van e kapcsolva a messengerben a chat fejek...

Esküszöm nekem magától javult meg...

(#9183) andras888 válasza huliganboy (#9182) üzenetére


andras888
aktív tag

Az be volt, annyira korlátozott ez a rendszer, az alkalmazásbeállításban belehet állítani melyik alkalmazás mihez férhet hozzá, és ott volt letiltva a lebegő ablakos menüpont... :@
Ma viszont elment a 3g netem, sehogy sem jó, próbáltam az apn eket, de nem tudom melyik a jó, sok van a neten. Telekomos a netes simem. Valaki aki telekomos nete van lefotózná az apn?

(#9184) Iginotus


Iginotus
őstag

Tudja valaki hol lehet még nillkin tokot venni? Kéne :D

Plug and Pray... :)

(#9185) attila_78


attila_78
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni....
Egy ideje csak 2G működik a telómon, a 3G pedig nem. Ha be van állítva, hogy 3G-t használjon, akkor ledob a teljes gsm hálózatról, nem enged csatlakozni, illetve csak nagy ritkán pár percre....
Ha átállítom, hogy csak 2G-t használhasson, akkor szépen működik, de az baromi lassú. Millió féle beállítást próbáltam már a szolgáltatói beállításoknál(APN,szerver,stb), de sikertelenül. Már az IMEI-t is csekkoltam, sőt át is írtam, de ugyanaz :(
Telekomos vagyok, Vodánál is ugyanezt csinálja, azzal is próbáltam...
Valakinek van valami ötlete? Lehetséges, h egyik napról a másikra tönkremegy a 3G modul???
Kb fél éve váltottam internet csomagot, és mintha azóta lenne ez.... de ez csak egy erős tipp
Miui-t használok, egy csomó ROM-om volt már, de mintha nem azon múlna... Visszategyem a stock-ot??? :(((
Légyszi' segítsetek ha tudtok, nagyon szeretem a telót, nem szívesen válnék meg tőle, de így kínszenvedés vele az utcán :(
Előre is köszi minden ötletért :R

(#9186) csongi válasza attila_78 (#9185) üzenetére


csongi
veterán

Melyik szolgaltato?

(#9187) attila_78 válasza csongi (#9186) üzenetére


attila_78
csendes tag

Telekom

(#9188) csongi válasza attila_78 (#9187) üzenetére


csongi
veterán

Hat ha jol tudom, az 800Mhz en tolja a 3G - t és a keszulek nem tamogatja.

(#9189) Laza... válasza csongi (#9188) üzenetére


Laza...
addikt

Rosszul tudod, a 4G-t a voda tolja 800MHz-en (B20-as sáv)

Never give up!

(#9190) attila_78 válasza Laza... (#9189) üzenetére


attila_78
csendes tag

A Coolpad F1 jól tudom, hogy ezeket tudja? :

2G GSM850/900/1800/1900MHz
3G WCDMA900/2100MHz

[ Szerkesztve ]

(#9191) csongi válasza attila_78 (#9190) üzenetére


csongi
veterán

Igen!
De a Voda ad 900-on és 2100Mhz-en 3 G és 4g-t A Tkom és a telenor közösködtek és 800-1800Mhz en adja a 3-4G hálózatot. B20

(#9192) attila_78 válasza csongi (#9191) üzenetére


attila_78
csendes tag

Tenkjú! Akkor a T-komnál és a telenornál 100% hogy nem is működhet, a vodánál pedig igen? És lehet az, h itt senki se telekomos, és ezért nem volt ilyen problémájuk?!?! :)

(#9193) csongi válasza attila_78 (#9192) üzenetére


csongi
veterán

Nem tudom kinek hogy. De nagyobb városokban szerintem nincs gond a 3G-vel t-nél sem. Nekem Vodám van és nem volt gondom sosem a 3G-VEL.

(#9194) Anonymus23 válasza csongi (#9191) üzenetére


Anonymus23
veterán

Nem úgy volt, hogy régebben a T-k 2100 MHz-en adták a 3G-t? A voda volt ettől különböző, mert 900 MHz-en is adta/adja.
Átálltak volna 800/1800 MHz-re 3G esetén is? Mert azt sok régebbi telefon nem támogatja szerintem...
Ez nem csak a 4G esetén igaz?

;) - The Power of the Light Side

(#9195) csongi válasza Anonymus23 (#9194) üzenetére


csongi
veterán

Idézem a fórumtársat :)

"800MHz en mind 3 szolgáltató egy 10MHz széles blokk ot nyert!

A 4g nagyon jól skálázódik, 10MHz es szélességen 75Mbps fér át, míg 20MHz en 150Mbps(elméleti érték).

1800MHz en, telekom/telenor is 30-40MHz el rendelkezik, de max 20 at lehet használni még. Majd ha lesz Lte-A akkor többet is (300-450mbps).

Ehhez hozzá tartozik hogy a telenor-telekom közösen építette ki és használja a 800MHz et. Magyarul össze rakták a 2 blokk ot és azt közösen használják. Így ugyan úgy 150Mbps a hálózatuk az országban bárhol. Én egy kis városban szintén ezt használom és gyakorlatban 60-85mbps között mérek.

Itt a vodafon azért járt rosszabbul mert egyedül építette ki amit a másik 2 is, és ő csak 75Mbps ot tud(gyakorlatban ez 40-55Mbps) biztosítani. Azért is kapcsolja be a 2600 at városokban hogy legalább ott fel tudja venni a versenyt.

Tehát ha van egy 20MHz széles blokk...azon 800-1800-2600MHz en is ugyan olyan sebesség érhető el. Csak ez ugye megoszlik a területen lévők között. És mivel 800 on 4x akkora területre megy el a jel 4x több ember között oszlana meg a 150Mbps.

Ezért van hogy nagy városban nem használnak 800MHz et mer "bedugulna", oda 1800-2600MHz való. Vidékre meg nincs értelme 1800MHz en 5km en ként tornyot építeni mert a pusztában nem lenne kihasználva a kapacitása.

Szerk: És legjobb tudásom szerint az országban nincs olyan hogy 850MHz, az amerikában jellemző talán."

(#9196) huliganboy


huliganboy
addikt

Srácok, MIUI7 update esetén milyen wipe-ok kellenek recoveryban? Pontosabban mit kell bejelölni, esküszöm elfeljetettem. :R

(#9197) csongi válasza huliganboy (#9196) üzenetére


csongi
veterán

————————–UPDATE—————————-

new port 6.3.3

if you have my old miui rom install new version and only wipe cache (after install) -all should work ok

(#9198) huliganboy válasza csongi (#9197) üzenetére


huliganboy
addikt

Igen, hamrabb kérdeztem mint hogy olvastam volna!!

De azért nagyon köszönöm!!! :R

(#9199) huliganboy


huliganboy
addikt

Sziasztok!

Carboard programokat akarok használni, de egyik sem működik... pontosabban működnek, de olyan mint ha nem lenne giroszkóp a készülékben és nem mozognak a "videók"..

Szerintetek mi a hiba oka?

MIUI7 6.1.28

Köszi

(#9200) tope


tope
addikt

Forgalomfigyelő van a Miui 7-ben ?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.