Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:03:09

LOGOUT.hu

Huawei Ascend P6 szakmai topik

Mielőtt kérdeznél, kérlek olvasd el a téma összefoglalót!


Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1501) Mp3Pintyo


Mp3Pintyo
aktív tag

Eddig se volt lassú de mintha a 111-es ROM-al még gyorsabban száguldana a teló. Ablakváltás, appok között scroll.
Benchmark eredmények nem változtak, egyedül a Quadrant lett több 100 ponttal.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/mp3pintyo AI, Mesterséges Intelligencia, Képkészítés tutorialok, bemutatók

(#1502) Lecs@ válasza Mp3Pintyo (#1501) üzenetére


Lecs@
addikt

Szia ! Mérd meg még egyszer a Quadrantot légyszi, és nézd meg ugynannyit ad-e . Majd még egyszer. Sosem fogsz kapni egyforma, meggyőző eredményt.

512 GB

(#1503) lafaty80


lafaty80
őstag

Egyre jobban tetszik a teló, egyetlen sérelmem van csak: a telefon alja. Miért lett gömbölyítve :F :D Esküszöm, ha a kialakítása olyan lenne lent, mint a tetején, nem sokat gondolkodnék rajta :) Persze ezt a neten lévő képek és egy T-s 1perces nyomkodás után mondom csak...
(Először mikor megláttam, azt hittem valami borotválkozós feature van alul :DDD )

Olvasgatom a topikot, remélem még több és több jó visszajelzést fogok látni.

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#1504) Newlachka válasza lafaty80 (#1503) üzenetére


Newlachka
őstag

megmondom,neked,hogy miért gömbölyű..
mert így nem tudod leverni a szélét, plusz ha fém lenne, és ejted, akkor alj, hátlap kijelző kuka
mert úgy terjedne szét az energia
így mivel egy u alakú műanyagba ül az egész megúszhatod egy alj cserével 500x ftért
ha ráteszed a gyári tokot akkor amúgy is elveszik valamilyen szinten a gömbölydedsége
igaz elég vacakul néz ki a gyári tokkal, viszont aranyat ér
-hátlapot védi
-aljat is védi
-oldalsó fém lapokat, gombokat stb
plusz ha megnézitek akkor kicsit magasabb mint a kijelző így bumperként is funkcionál

[ Szerkesztve ]

(#1505) |AP| válasza Newlachka (#1504) üzenetére


|AP|
veterán

volt már korábban linkelve, hogy az a kis műanyag rész mire jó még:
video
Igencsak könnyebb így a szervizelés, akár házi körülmények között is, mintha csak gyári eszközökkel lehetne megbontani a telefont.
Persze én nem esnék így neki, de ha mondjuk a garancia lejárta után adja meg magát az akksi, és az ember tud szerezni cseredarabot (márpedig biztosan lehet majd), akkor igen tetemes szervizköltségeket lehet megspórolni.

(#1506) gabancs


gabancs
addikt

Látom, hogy nem figyeltétek a tervezők agymenését. Azért olyan az alja, mert egy összehajtott lap adta az ötletet a tervezőknek.

(#1507) |AP| válasza gabancs (#1506) üzenetére


|AP|
veterán

de figyeltük, legalábbis én:)
Viszont az a marketing bullshit, a többi meg a gyakorlat :)

(#1508) Newlachka válasza |AP| (#1505) üzenetére


Newlachka
őstag

érdekes most néztem meg először ezt a videot:)
a marketing az marketing, nem szolgálja az egyszerűséget..
de ha belegondolsz
a szerviznek az a jó, ha minél kevesebb időből megoldja a javítást, és elkér tizen x ezer huffot

(#1509) lafaty80 válasza Newlachka (#1504) üzenetére


lafaty80
őstag

:D :C :R

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#1510) |AP| válasza Newlachka (#1508) üzenetére


|AP|
veterán

pontosan... és ha nem látok egy ilyen videót, akkor fogalmam sem lett volna, hogy ilyen egyszerű lekapni a hátlapot. Persze még egyszer leírom, hogy garanciaidőn belül nem állnék neki feszegetni, de azért jó tudni, hogy ha két év múlva meghal az akksi, akkor nem kell eldobni a telefont, vagy horror szervizdíjat kifizetni.

(#1511) honeker


honeker
őstag

csatlakoztam a lelkes táborhoz......pontosan hol tudom megnézni hogy fügetlen vagy nem be irtam aszerviz kodot de ott sok lehetöség van ?

http://www.youtube.com/results?search_query=honeker%40&o

(#1512) Newlachka válasza honeker (#1511) üzenetére


Newlachka
őstag

szervizkód után:
project menü>network setting>sim card lock state query

[ Szerkesztve ]

(#1513) honeker válasza Newlachka (#1512) üzenetére


honeker
őstag

:R sim card lock state simlock deactive na ez mit jelent ?

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/results?search_query=honeker%40&o

(#1514) danjeee válasza Lecs@ (#1499) üzenetére


danjeee
csendes tag

Na legyen akkor pár kép osszehasonlításnak amíg nem viszik el az S3-amat
Elso képek P6 ,második S3 osszehasonításnak: P6 kékesebben fotóz(néhol beég),S3 meleg élethubb színek (sotét részletek elvesznek) -ennyi szerintem elég is az osszahsonlításból fotóugyileg

Asus My601,Gloofisch 500, HTC -Vox-TD2-HD2-Wildfire-One S, SGS3, Huawei P6

(#1515) bkiky01 válasza danjeee (#1514) üzenetére


bkiky01
senior tag

Mindkettő szép képeket csinál, de s3-nál mintha alapból már hdr lenne a kép.. ;)

(#1516) danjeee válasza bkiky01 (#1515) üzenetére


danjeee
csendes tag

Igen én is észrevettem,de mindkét telefon alapbeállításokkal volt,P6 nál a piros+lila szín élethubb , a zold teljesen kékbe megy át, az S3 sárgába -meleg színek fele tol mindent,és mintha HDR-el is megtámogatná kicsit,a P6 HDR-el készít olyasmit, mint az S3 alapból de ott hirteten nem is találok HDR bekapcsolási opciót.
Szerintem nincs miért a P6nak szégyenkeznie ,a Samunak nagy konkurencia lesz a jovoben,anyagminoségben lekorozte az tuti :D

[ Szerkesztve ]

Asus My601,Gloofisch 500, HTC -Vox-TD2-HD2-Wildfire-One S, SGS3, Huawei P6

(#1517) sxxorp válasza |AP| (#962) üzenetére


sxxorp
őstag

Á, látom csak feladtad az elveid. Kompakt készülék, mi?
A szerelem lerohan, de elmúlik... :(
:DD

(#1518) |AP| válasza sxxorp (#1517) üzenetére


|AP|
veterán

van egy mondás erre: az elvek olyanok, mint a fing: tartja az ember amíg tudja :)

Nem tudtam kivárni, hogy valaki előálljon egy kompakt, erős, minőségi készülékkel. Az S4 mini majdnem, de egyszerűen nem tudtam megbarátkozni vele. Most van ez, ami minőségi, különleges, erős, gyors... de valóban nagy. Még szokom a méretet, de minden mással teljes mértékben elégedett vagyok. Ha majd sorban jönnek a kompakt, erős telefonok, minőségi házban és combos akksival, akkor elképzelhető, hogy visszaváltok. De úgy érzem ez nem mostanában lesz.

(#1519) okoska74 válasza danjeee (#1514) üzenetére


okoska74
senior tag

Igen szerintem sincs nagy különbség csak az egyik a hidegebb, a másik a melegebb színek felé húz.

iMac 2013 Late ; Apple iPhone 11 ; Apple TV 4K 64Gb ; Sony KD43XF8505 ; Sony HT-XF9000 ; Sony WH-1000XM3 ; Toyota Prius III 1.8 HSD Premium;.... Ha a tények nem igazolják az elméletet, változtasd meg - a tényeket. Albert Einstein

(#1520) danjeee


danjeee
csendes tag

Srácok aki felpakolta az offisol B111-est légyszi nézze meg eltuntetheto e a navibar,mert nálam nem.Lehet kéne egy full wipe,vagy a recoverys telepítés?Most csak simán ráhúztam a ROM-ot az SDrol menubol.
Koszonom elore is!

Asus My601,Gloofisch 500, HTC -Vox-TD2-HD2-Wildfire-One S, SGS3, Huawei P6

(#1521) Nimda válasza danjeee (#1520) üzenetére


Nimda
addikt

Nálam sem eltüntethető :( ráadásul a wifi is megszakad (nem elalszik, hanem eltűnik az ikon és nem kapcsolódik újra) random és csak egy kibekapcs segít, a B107-es rommal nem volt ilyen gond.

Én recoveryből telepítettem, ami automatikusan wipeol.

[ Szerkesztve ]

(#1522) danjeee válasza Nimda (#1521) üzenetére


danjeee
csendes tag

Na szép,a wifire fel sem figyeltem,de amit észerevettem hogy automata fényeroállításról átdobja arra a kozepesre(fél napocskára) egy ido után!
lehet kellett volna hagynom a 107-est nekem is,ott minden klappolt.

Asus My601,Gloofisch 500, HTC -Vox-TD2-HD2-Wildfire-One S, SGS3, Huawei P6

(#1523) okoska74 válasza danjeee (#1522) üzenetére


okoska74
senior tag

Ha nem tetszik, akkor rakd vissza ugyan úgy ahogy a B111-est csináltad.

iMac 2013 Late ; Apple iPhone 11 ; Apple TV 4K 64Gb ; Sony KD43XF8505 ; Sony HT-XF9000 ; Sony WH-1000XM3 ; Toyota Prius III 1.8 HSD Premium;.... Ha a tények nem igazolják az elméletet, változtasd meg - a tényeket. Albert Einstein

(#1524) okoska74 válasza danjeee (#1520) üzenetére


okoska74
senior tag

Csak ha root -olod a telefont lehet megcsinálni, hogy eltűnjön a navibár. Az Európába készült romok nem tartalmazzák ezt a lehetőséget. Legalábbis egyelőre.

iMac 2013 Late ; Apple iPhone 11 ; Apple TV 4K 64Gb ; Sony KD43XF8505 ; Sony HT-XF9000 ; Sony WH-1000XM3 ; Toyota Prius III 1.8 HSD Premium;.... Ha a tények nem igazolják az elméletet, változtasd meg - a tényeket. Albert Einstein

(#1525) Nimda válasza okoska74 (#1523) üzenetére


Nimda
addikt

Ahogy észrevettem, ebben a végleges verziójú B111-ben nincs benne a teszt verziós B111 update (step2) app-ja.Legalábbis a méretei szerint KB-ra ugyanannyi.

[ Szerkesztve ]

(#1526) okoska74


okoska74
senior tag

Frissítettem a B111 test -et a most kiadott hivatalos B111 -re. A root és a build.prop beállítás eltünt de továbbra is eltüntethető a navibárom. Viszont az /etc/audio/ mappába visszaírta a codec mappát a tartalmával együtt. Rájöttem, hogy az /etc mappa egy hivatkozás a /system/etc -re. Lehet innen kellene törölni a codec mappát, hogy legközelebbi frissítésnél ne írja vissza.

Nimda Én nem vettem észre, hogy eldobálná a wi-fit.

[ Szerkesztve ]

iMac 2013 Late ; Apple iPhone 11 ; Apple TV 4K 64Gb ; Sony KD43XF8505 ; Sony HT-XF9000 ; Sony WH-1000XM3 ; Toyota Prius III 1.8 HSD Premium;.... Ha a tények nem igazolják az elméletet, változtasd meg - a tényeket. Albert Einstein

(#1527) okoska74 válasza Nimda (#1525) üzenetére


okoska74
senior tag

Valóban! Ez fel sem tűnt. Viszont az biztos, hogy frissíthetünk előre-hátra gond nélkül, mivel a teljes rendszert cseréli.

Viszont a hivatalos romban működnek a státus led színei. Eddig mindig zöld volt. most viszont van sárga usb -s töltésnél, zölden villog az üzeneteknél.

[ Szerkesztve ]

iMac 2013 Late ; Apple iPhone 11 ; Apple TV 4K 64Gb ; Sony KD43XF8505 ; Sony HT-XF9000 ; Sony WH-1000XM3 ; Toyota Prius III 1.8 HSD Premium;.... Ha a tények nem igazolják az elméletet, változtasd meg - a tényeket. Albert Einstein

(#1528) Nimda válasza okoska74 (#1527) üzenetére


Nimda
addikt

Akkor most a nagy kérdés, hogy mivel a teszt verzió step1, szvsz teljesen ugyanaz mint a végleges, vajon kell e a step2? :D

[ Szerkesztve ]

(#1529) okoska74 válasza Nimda (#1528) üzenetére


okoska74
senior tag

Passz. Pár napig tesztelem, majd meglátom.

iMac 2013 Late ; Apple iPhone 11 ; Apple TV 4K 64Gb ; Sony KD43XF8505 ; Sony HT-XF9000 ; Sony WH-1000XM3 ; Toyota Prius III 1.8 HSD Premium;.... Ha a tények nem igazolják az elméletet, változtasd meg - a tényeket. Albert Einstein

(#1530) PEEEEET


PEEEEET
csendes tag

Sziasztok! Nekem is megérkezett ma a készülék. Nagyon tetszik, a kinézete tényleg lenyűgöző. Nekiálltam gyorsan futtatni némi játékot. Dead Trigger néztem rajta, s összehasonlítottam egy xperia L-el. Az Xperia L gyorsabban betöltötte, s nekem egy árnyalattal az folyamatosabban is futott. A kijelző nagyon ott van, érezhetőbben szebb, kontrasztosabb a már említett játék is mint az L-en.

P6

(#1531) TomWexX


TomWexX
addikt

Na mától én is csatlakozom a táborba, T-s, 106os fw-el. Hétvégén frissítek.

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#1532) Mp3Pintyo


Mp3Pintyo
aktív tag

USB Host mód működik valakinek? Rákötöttem egy kártyaolvasót az OTG kábellel de a Nexus Media Importer leginkább csak belefagyott.

https://www.youtube.com/mp3pintyo AI, Mesterséges Intelligencia, Képkészítés tutorialok, bemutatók

(#1533) okoska74 válasza PEEEEET (#1530) üzenetére


okoska74
senior tag

Ha játszani akarsz vele, akkor lehet, hogy nem a legjobb választás volt a P6. Minden másra tökéletes.

iMac 2013 Late ; Apple iPhone 11 ; Apple TV 4K 64Gb ; Sony KD43XF8505 ; Sony HT-XF9000 ; Sony WH-1000XM3 ; Toyota Prius III 1.8 HSD Premium;.... Ha a tények nem igazolják az elméletet, változtasd meg - a tényeket. Albert Einstein

(#1534) Csocsesz75 válasza okoska74 (#1527) üzenetére


Csocsesz75
őstag

P1-nél töltéskor 10%-ig pirosan, 90%-ig sárgán, felette zölden világít folyamatosan.

Eseménynél szintén zölden villog.

[ Szerkesztve ]

(#1535) Mp3Pintyo


Mp3Pintyo
aktív tag

Jeeee!!!! 107-es ROM-al nem működött 111-es azonnal megtalálja a kártyaolvasót és benne a 32Gbyte-os CF kártyát! :DDD
Viszont újra is indult 1 perc után :(

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/mp3pintyo AI, Mesterséges Intelligencia, Képkészítés tutorialok, bemutatók

(#1536) Safilo


Safilo
csendes tag

Sziasztok!

Szerintetek melyik mobilt érdemesebb megvenni?? Előnyök, hátrányok , meg legfőképpen a tapasztalatotokra lennék kíváncsi!

Huawei Ascend P6, HTC One X plus, Htc One, Galaxy S4 mini, Lg Optimus G, Nexus 4

(#1537) PEEEEET válasza okoska74 (#1533) üzenetére


PEEEEET
csendes tag

Igen, erre számítottam, csupán egy tesztet végeztem.

P6

(#1538) kelzsoca válasza Safilo (#1536) üzenetére


kelzsoca
félisten

Van erre külön topic, kérlek használd azt.

https://vertigostore.eu

(#1539) danjeee válasza okoska74 (#1523) üzenetére


danjeee
csendes tag

ááá, egy 7 múlva kint lesz a kovetkezo hivatalos is,majd arra frissítem ;)
Fent van még valahol a 107-es mert a linkek mind a Huawei oldalra irányítanak, onnan meg már nem nagyon lehet?

[ Szerkesztve ]

Asus My601,Gloofisch 500, HTC -Vox-TD2-HD2-Wildfire-One S, SGS3, Huawei P6

(#1540) Nimda válasza TomWexX (#1531) üzenetére


Nimda
addikt

Várjuk a beszámolót, minden kedves új tulajtól :D

(#1541) TomWexX válasza Nimda (#1540) üzenetére


TomWexX
addikt

Egyelőre nyomkodás van, de röviden fasza nagyon. :)
Sajnos csak vasárnap tudok frissíteni, mert addig dolgozok, de addig is ismerkedek vele. Melyik is jelenleg a legfrissebb hivatalos fw?

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#1542) Quqesz válasza Nimda (#1521) üzenetére


Quqesz
nagyúr

csak egy kérdés:frissítés után szoktatok factory resetet csinálni?nem ártana.....össze tudnak kavarodni a dolgok.......

már itt is lehet kapni:Media Markt

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#1543) Nimda válasza TomWexX (#1541) üzenetére


Nimda
addikt

A B111 de még van mit optimalizálni bőven.

Quqesz én mindíg force upgradet csinálok, ami gyalul mindent.

[ Szerkesztve ]

(#1544) okoska74


okoska74
senior tag

Véleményt kérek róla!
[link]
Köszönöm.

iMac 2013 Late ; Apple iPhone 11 ; Apple TV 4K 64Gb ; Sony KD43XF8505 ; Sony HT-XF9000 ; Sony WH-1000XM3 ; Toyota Prius III 1.8 HSD Premium;.... Ha a tények nem igazolják az elméletet, változtasd meg - a tényeket. Albert Einstein

(#1545) djbelo válasza Nimda (#1543) üzenetére


djbelo
senior tag

Akkor ezek szerint még ne rakjam fel a B111? :F

[ Szerkesztve ]

(#1546) TomWexX válasza okoska74 (#1544) üzenetére


TomWexX
addikt

Jó lesz, a hozzá nem értők is simán felfogják majd. :) Vasárnap én is rootolni fogom.

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#1547) Mp3Pintyo válasza djbelo (#1545) üzenetére


Mp3Pintyo
aktív tag

Nekem B111 tökéletesn jól működik, főleg, hogy megy vele az USB Host is :D

https://www.youtube.com/mp3pintyo AI, Mesterséges Intelligencia, Képkészítés tutorialok, bemutatók

(#1548) okoska74 válasza danjeee (#1539) üzenetére


okoska74
senior tag

Tessék:
[link]

iMac 2013 Late ; Apple iPhone 11 ; Apple TV 4K 64Gb ; Sony KD43XF8505 ; Sony HT-XF9000 ; Sony WH-1000XM3 ; Toyota Prius III 1.8 HSD Premium;.... Ha a tények nem igazolják az elméletet, változtasd meg - a tényeket. Albert Einstein

(#1549) Csocsesz75 válasza okoska74 (#1544) üzenetére


Csocsesz75
őstag

Nagyon baba, képekkel illusztrált leírás.

(#1550) okoska74


okoska74
senior tag

Navibár és a fülesen kimenő hangerő:
[link]

iMac 2013 Late ; Apple iPhone 11 ; Apple TV 4K 64Gb ; Sony KD43XF8505 ; Sony HT-XF9000 ; Sony WH-1000XM3 ; Toyota Prius III 1.8 HSD Premium;.... Ha a tények nem igazolják az elméletet, változtasd meg - a tényeket. Albert Einstein

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.