Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) ORCA58 válasza #86973952 (#841) üzenetére


ORCA58
addikt

porterocka A G6-ban is van glonass. Egyrészt mert a specifikációban is szerepel, másrészt látja az orosz műholdakat.

F_E_K_ A korábbi telóm Alcatel OT995 TFT kijelzős.l A betekintési szöge annak is gyakorlatilag 180 fok. Igen lapos szögből talán kicsit sötétedik a képe. A színei élénkebbek mint a g6-é nekem jobban tetszik. A TFT-n látszik, hogy világít, az IPS mellette kissé olyan, mintha a képernyő lenne megszínezve. Nem tudom jobban leírni. Kint viszont épen e miatt az IPS sokkal jobban látszik. Napon nem volt szerencsém még látni, a 10 nap alatt nem sütött mikor kint voltam. Lekapcsolva a TFT szürke, az Ga IPS inkább kékes és sötétebb.

"Szinte mindenhol van kint" Nálunk a T-nél max 3-4 típus, az is csak bemutató játék telefon.

Bandikut Valószínő a kijelző kivételével ugyan az a 2 teló. A németek a G6 szoftverét tették rá (fórum szerint) Csak annyi változás volt, hogy G6 lett a P7 mini helyett a szoftver nevében.[link] 7-es bejegyzés

Van egy gondom is. Már másodszor teszi velem, hogy gyorsan merül. 10 óra alatt 40%-ra használat nélkül. Első alkalommal leszedtem egy programot amit próbáltam (nem tudom mi volt) és újraindítottam, jó lett. Most GSM Battery és Wakwlock Detector-ral figyelem. Gyakorlatilag ezek szerint semmi nem fogyaszt kiemelkedően, és deep sleep állapotban van 10 órából 9-et. :W
Holt biztos, ha újra indítom jó lesz. Mi okozhatja, ha látszatra semmi?

[ Szerkesztve ]

(#852) Genova1983


Genova1983
tag

Ma megérkezett a telefon a Telekomtól.Első tapasztalat,hogy egy LG L7-hez képest a sebessége egy gyorsvonat.
Külsőre szép,viszont a méretéhez képest picit könnyű szerintem.

(#853) ORCA58 válasza ORCA58 (#851) üzenetére


ORCA58
addikt

Így néz ki

(#854) Bandikut válasza ORCA58 (#851) üzenetére


Bandikut
tag

Talán segít a beazonosításban:

FCC ID: QISG6-L11
Kernel: 3.4.0-g41ec439-25641-g58f8be3@pekeaulxd0013#1
Build: P7MiniV100R001C432B111

Nálam használat nélkül nagyon jól bírja. Estétől másnap reggelig bekapcsolva hagyva, de nem használva (kb. 8-9 óra) ugyanannyit mutat a töltöttség jelző.

(#855) ORCA58 válasza Bandikut (#854) üzenetére


ORCA58
addikt

Normál esetben vízszintes egész éjszaka nálam is.

Kernel: 3.4.0-g41ec439-25688-gb7e04f6@pekeaulxd0008#1
Build: G6-L11_V100R001C02B116

[ Szerkesztve ]

(#856) #86973952 válasza ORCA58 (#851) üzenetére


#86973952
törölt tag

Hol láttál te ilyen specet, ahol glonass -t írtak a G6 -hoz? Egyébként érdekes amit írsz, és persze elhiszem. Amikor nálam volt nem néztem vele a műholdakat.

Huawei
gsmarena

Természetesen nem ez lenne az első hiányosság a netes adatoknál.

Egyébként ezért írtam, hogy szinte. Ahol én BP -n jártam (és mivel láttam, hogy ő is pesti), ott volt kint. Pirosnál tuti, mint írtam magentához már nem járok. Ebből a szempontból viszont indifferens, hogy melyikbe megy be.

Jó a megfogalmazás szerintem. Ezért nincs ~180 fok, mert sötétedik a képernyő oldalra haladva, vagyis romlik a betekintési.

Amikor nem használod nincs bekapcsolva valami? Pl. mobilnet?
Task kezelőt próbáltál már? Szerintem nagyon hasznos dolog droid alatt.

Illetve elképzelhető, hogy valamelyik program húzza az akksit. Akkor is, ha nincs a képernyő bekapcsolva. Az akksi fogyasztás jelzőben a saját app nem mindig jelzi ki külön. Sőt, sokszor másik app sem. Szimplán hozzáírja egy másik funckióhoz, vagy ki sem jelzi.

(#857) #86973952 válasza #86973952 (#856) üzenetére


#86973952
törölt tag

Én ezt használom, szerintem jó kis app, csak be kell állítani és teszi a dolgát magától:
Advanced Task Manager (INFOLIFE LLC - ingyenes)

Persze vannak még hasonlóan klassz programok, de nekem ő jött be a legjobban.

(#858) _Dumber_ válasza #86973952 (#857) üzenetére


_Dumber_
őstag

A task killereknek már 2.1 droid óta nem igazán van jelentőségük. Már csak azért sem mert ebben beépített killer van.
Pár hsz-el ezelőtt írtam, hogy miket kell kivétel listára rakni, hogy ne okozzon hibát. Tehát én inkább benntartom a memóriában pár dolgot, hogy megfelelően működjön, valamint hogy ne töltögesse állandóan magától vissza, mert az bizony fogyaszt.

Ennek ellenére ORCA58-nak tényleg meg kellene nézni, hogy mi pörget állandóan. Lehet, hogy elég lesz egy újraindítás is...

(#859) #86973952 válasza _Dumber_ (#858) üzenetére


#86973952
törölt tag

A lényege igazából az, hogy nem kell mindent kilőni, vagy kivételek listára tenni. Mert működhet továbbra is normálisan. Bizonyos programok letiltása során egyes funkciók "megszűnnek".

A gyári killer meg kb. annyit ér, amennyit a neve. Néhány programmal kivételezik, illetve néhányat nem ismer fel önállóan. Ezért szokta pl. egyes app működését más funkciókhoz hozzáadni. Pl.: záróképernyőhöz.

Amennyiben nem okoz nagyobb merülést a folyamatos kilövés (mert ilyen is van), akkor érdemes használni task kezelőt. Pl. egy éjszaka EMUI -val 0 - 1 % merülés.

(#860) ORCA58 válasza #86973952 (#856) üzenetére


ORCA58
addikt

pl. itt és [link] és itt [link]

Újra indítottam. 20percet beszéltem mégis az utóbbi kb 30 percben a grafikon vízszintes, nem mutat merülést.
Bosszantó, hogy az bármikor beragadhat egy app, és utána szívás van. Ez nagy hibája az androidnak. Lehet mondani, ne tegyünk fel rá semmi programot, akkor nem fordul elő! :F

(#861) #86973952 válasza ORCA58 (#860) üzenetére


#86973952
törölt tag

Mindkét oldal tele van hibával. Sajnos. Persze a lényegen nem változtat, hogy Neked van igazad. :)

Igen, ezt még elfelejtettem írni. Én heti 1-2x újra szoktam indítani. Szerintem az is nagyon hasznos.

(#862) gábor323


gábor323
csendes tag

Sziasztok!
G6-L11-ben van GLONAS sőt a kínai műholdakat is látja. Enyém T-s és független
G6-L11V100R001C185B116 verzió. Most néztem újraindítás nélkül jelenleg 843 óra 4 perce megy, igaz nincs telepakolva csak a legszükségesebbek vannak fent, e-mail, navigáció, zenelejátszó. Telefon folyanatosan megy repülő módban sohasem volt, állandóan neten lóg az e-mailek miatt naponta 30-40 perc telefonálás és igy kibír 4 napot. Az elején volt olyan hogy gondolt egyet és pillanatok alatt lemerült de aztán beállt erre a 4 napra. Az értesítő led e-mail, sms,nemfogadott hívásnál működik és természetesen ha nagyon lemerül szintén jelez és töltésnél.Kicsit hosszú lett de ezek a tapasztalataim a telefonról.
Néha viszont ha használom a GPS-t, vagy a wifit és kikapcsolom nem mutatja rendesen az akkumulátornál, néha kikapcsolás után is mintha beragadt volna vagy egyáltalán nem jelzi mintha nem használtam volna.

[ Szerkesztve ]

(#863) sonye válasza ORCA58 (#860) üzenetére


sonye
senior tag

Nekem is tanácsolták, hogy lőjem ki az appokat és ez segített.
A megoldás, hogy nyomd hosszan az alsó jobb gombot, aztán töröld az előzmény appokat, egyrész memóriát is szabadítasz fel, másrészt meg a feles progik is bezáródnak.

(#864) #86973952 válasza gábor323 (#862) üzenetére


#86973952
törölt tag

Nálam a G6 (4G) kb. 4-5 nap volt, mire beállt a fogyasztása vásárlás után, tehát korrekt a megállapításod. Más (újabb) Huawei alatt is hasonló volt, max. 1 hét.

Szerintem nagyon penge a fogyasztása a G6 -nak. Én legalábbis nagyon meglepődtem, példaértékű.

[ Szerkesztve ]

(#865) ujskodas válasza Ben4444 (#838) üzenetére


ujskodas
tag

"Kapcsolódási hiba, vagy hibás kód"

(nekem G6-U10 van )

Az ostoba hitelt ad a szóbeszédnek.

(#866) sonye


sonye
senior tag

Ha beáll a teló akkuja, akkor szuper a fogyasztása. eddig csak kínlódtam, de már nagyon jó üzemidők vannak.

Egy érdekesség: A Trékom mms szolgáltatása viszont veszélyes, a 3G-s verziós telefont rendesen kezdi kinyírni. Naponta küldi az üziket a Tré. Persze ők hárítanak, hogy a hiba nem miattuk van, hanem a telefonnal van a gond.
Vigyázzatok az MMS küldözgetéssel. Bár szerintem idejétmúlt az MMS, de hát van akinek még mindig nincs wifi, de még G sem, nem hogy 4G...

(#867) Z10N


Z10N
veterán

Tovabbra is kerdes. Az EMUI 3.0-t probalta mar valaki G6-L11/G6-L22/G6-L33 verziohoz?

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#868) #86973952 válasza Z10N (#867) üzenetére


#86973952
törölt tag

Ez még mindig nem az EMUI 3... Ráadásul nagy betűkkel ki van írva, hogy Open source code, tehát nyílt forráskód.

Az majd hónapok múlva lesz, ami egy kb. 1,2 gigás fájl.

(#869) Z10N válasza #86973952 (#868) üzenetére


Z10N
veterán

Ertem. Viszont akkor miert van kiirva a kezdooldalra a v3? Azt lattam, hogy nyilt forraskod. Nem bonyolodtam meg bele az androidba. Ez lenne az elso androidos telefonom. Gondoltam mindenki maganak forditja a kernelt.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#870) #86973952 válasza Z10N (#869) üzenetére


#86973952
törölt tag

Így már értem. Mert bután van megcsinálva az oldal. Nagyon félreérthető... Ebbe nagyon sokan futnak bele, akik nem igazán értenek hozzá. Nem csak ennél a telefonnál, másiknál is.

(#871) ORCA58


ORCA58
addikt

Lehet valahogy az adathasználat dátumhatárát állítani. Nekem hó 13-tól köbvetkező hó 12-ig van a dátum és nem tudom átállítani.Wifi estén 30-27-ig van a dátum. Mi döntötte el, hogy ez legyen ?

[ Szerkesztve ]

(#872) Szólista válasza ORCA58 (#871) üzenetére


Szólista
senior tag

Adathasználatmérésre külső progit használok ezt: 3g watchdog.Elég pontos nem sok eltérés van a telekomos méréshez képest.Ha pontosan akarom tudni,hogy mennyi van az előfizus netemből a akkor a telekomos progiban nézem meg.

Nem vagyok normális. Na és?!

(#873) _Dumber_ válasza ORCA58 (#871) üzenetére


_Dumber_
őstag

Beállítások -> Továbbiak -> Adathasználat.
Adatforgalmi ciklus mellett ott az idő. Azt lenyit és az alsó a Ciklus módosítása...

(#874) F.E.K.. válasza ORCA58 (#871) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Az első bekapcsolást (adatkapcsolat) veszi kezdő időpontnak egyébként.

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#875) ORCA58 válasza _Dumber_ (#873) üzenetére


ORCA58
addikt

Eddig eljutottam. Ha jól rémlik más telefonon is így ment. Ennél viszont ha rábökök az alsóra, kék lesz a háttér, ha elengedem bezárul. Böködhetem tarthatom rajta az ujjam órákig, semmi.

(#876) radiatorcso


radiatorcso
csendes tag

Huwaei g620s-em van, miként lehet játszani mondjuk a Call Of Duty-val ?
fekete képernyő...stb.

(#877) _Dumber_ válasza ORCA58 (#875) üzenetére


_Dumber_
őstag

Az érdekes, mert nálam tökéletes. Ott valami gebasz lesz

(#878) #86973952 válasza radiatorcso (#876) üzenetére


#86973952
törölt tag

Teljesen más a két telefon.

Tehát ha nyitsz egy témát a készüléknek (ha jól látom jelenleg nincs), amiben első HSZ -ba a telefonról teszel be képet meg adatokat (másszóval egy ismertetőt, specekkel), majd a másodikban a kérdéseidet, akkor ott nagyobb valószínűséggel kapsz erre választ.

[ Szerkesztve ]

(#879) radiatorcso válasza #86973952 (#878) üzenetére


radiatorcso
csendes tag

köszi kipróbálom

(#880) #86973952 válasza radiatorcso (#879) üzenetére


#86973952
törölt tag

Én leghamarabb kb. másfél hét múlva jutok ilyen telefonhoz, tehát nem mostanában, így erre nem nagyon tudok válaszolni, de remélhetőleg addig bőven tud ebben más segíteni. Van már néhány ember, akinek van/volt ilyen.

Szerk.: Egyébként első körben egy újraindítás, esetleg gyári visszaállítás nem árthat neki, biztonsági mentés után. Nem szoktam játszani a telefonon... Elérhető szoftverfrissítést is érdemes megnézni...stb.

[ Szerkesztve ]

(#881) radiatorcso válasza #86973952 (#880) üzenetére


radiatorcso
csendes tag

csináltam neki fórumot:
http://prohardver.hu/tema/huawei_ascend_g620s/friss.html

remélem tudjuk majd használni csevegni, volt már 1 rendszerfrissítésem, bár nálam nem volt indokolt...

amúgy kifogástalanul megy minden:)

[ Szerkesztve ]

(#882) ORCA58 válasza _Dumber_ (#877) üzenetére


ORCA58
addikt

Lehet más szoftver van rajta, és az enyémben hibás? Build: G6-L11_V100R001C185B116

[ Szerkesztve ]

(#883) _Dumber_ válasza ORCA58 (#882) üzenetére


_Dumber_
őstag

Ugyanez.
T-s

(#884) Ben4444 válasza ujskodas (#865) üzenetére


Ben4444
tag

Ja nekem L11 van lehet hogy azon nem megy. Maga a kódot se fogadta el vagy a tesztben írta ki?

"Nothing is true, everything is permitted."

(#885) F.E.K..


F.E.K..
senior tag

Rakott már fel valaki TWRP-t vagy CWM-t?

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#886) ujskodas válasza Ben4444 (#884) üzenetére


ujskodas
tag

Kódot beütöttem, villant egyet a képernyő és ezt írta ki.

Az ostoba hitelt ad a szóbeszédnek.

(#887) Ben4444 válasza ujskodas (#886) üzenetére


Ben4444
tag

Pedg ugyan ezzel a kóddal lehet ellenőrizni a sim lockot.

"Nothing is true, everything is permitted."

(#888) F.E.K.. válasza ujskodas (#886) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Így próbáltad?

*#*#2846579#*#*

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#889) ujskodas válasza F.E.K.. (#888) üzenetére


ujskodas
tag

Igen.

Az ostoba hitelt ad a szóbeszédnek.

(#890) GSPLR


GSPLR
senior tag

Tudom, hogy nem kéne, de így a legcélravezetőbb és legegyszerűbb. Van egy ilyen nagyon jó minőségű tokunk pont ebben a színben. Asszonynak rendeltük, de az övére nem jó mivel ez a G6 3G verzióhoz jó (neki 4 G van), akit érdekel az privátba megtalál. Köszönöm.

Huawei

(#891) Ukraan


Ukraan
aktív tag

Helló!
Már több hónapja egy 4G-s G6 elégedett tulaja vagyok. Egy dolog van, amivel nem vagyok boldog: a kamera. Ti melyik móddal(intelligens, normál, képjavító) tudtok jó minőségű képeket lőni, ha lehet egyáltalán?

BÚÉK!

(#892) F.E.K.. válasza Ukraan (#891) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Hdr mód (csak ahhoz nyugton kell maradni elég sokáig)? Illetve azt vettem észre hogy a szépítés (automata módban) zavaró tud lenni olykor, érdemes kikapcsova is fotózni egyet-egyet úgy is, és összevetni.

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#893) #86973952 válasza F.E.K.. (#892) üzenetére


#86973952
törölt tag

Csatlakozom, én is a normál módot szoktam használni. Ez a "mű" HDR a legtöbb fényviszony mellett nem alkalmazható normálisan, illetve romlik a minőség, véleményem szerint. Intelligens sem mindig jó. Bár egy jó fotós app -pal szerintem jobb képeket lehet lőni, mint a gyári szoftverrel.

Persze a gyári sem rossz, ha a piacot végiglessük.

(#894) arrrgggh


arrrgggh
tag

Sziasztok!

Más féle betűtípusokat hogyan lehet rá varázsolni?
Az áruházban letölthetőek közül próbáltam néhányat, de egyik sem működött.

(#895) bepe79


bepe79
addikt

Ace 4 avagy Huawei G6? :)

Xiaomi Poco F5 12/256 5G Black | Must have games for Android:CSR2,Oddworld:Stranger's Wrath,Dark Meadow:The Pact,Hearthstone,Fallout:Shelter,Starfront:Collision,Life is Strange,Six-Guns,Horn

(#896) #86973952 válasza bepe79 (#895) üzenetére


#86973952
törölt tag

Részemről G6, de egyébként nem túl praktikus egy ilyen kérdés az egyik érintett készülék saját témájában.

Főleg egy olyan készülékről, ami szinte állandóan készlethiányos, mert úgy elkapkodják, ráadásul annak az esélye, hogy használtban találsz egyet, szinte lehetetlen küldetés. :) Szokott lenni, de ritkán.

(#897) bepe79 válasza #86973952 (#896) üzenetére


bepe79
addikt

Én is e felé húznék inkább, mert nem szappantartó, mert van közelségérzékelő szenzor, mert van értesítési led, mert van fényérzékelő szenzor, és mert nem a 4.4 KitKat-el adják, ami nem engedi írni a külső SD-t. Csak ugye a készlethiány a T-Mobilnál... előfordulhat, hogy dec 10-től tudok egyet venni, amint érkezik új készlet? Akár online, akár bármelyik T boltba be tudok menni itt Bp-en. Tényleg ilyen kelendő, hogy azonnal elkapkodják? Emlékszem, az utolsó percekig ez volt a Sony SP-vel is a T kínálatában, majd le is vették a kínálatról. :(((

Xiaomi Poco F5 12/256 5G Black | Must have games for Android:CSR2,Oddworld:Stranger's Wrath,Dark Meadow:The Pact,Hearthstone,Fallout:Shelter,Starfront:Collision,Life is Strange,Six-Guns,Horn

(#898) #86973952 válasza bepe79 (#897) üzenetére


#86973952
törölt tag

Volt már ilyen is (illetve hasonló) az egyik Huawei termékkel kapcsolatban. DE nem jellemző. Szerintem lesz még belőle.

Vagy marad a számhordozás és egy másik szolgáltató.

(#899) bepe79 válasza #86973952 (#898) üzenetére


bepe79
addikt

Ha nem tetszik ez a MIUI style, akkor felrakható másik launcher vagy valamilyen touchwiz-hez hasonlító ikonkészlet+téma?

+ a kommunikáció a géppel ugye nem csak a HiSuite-on keresztül megy? Lehet adatokat föl-lemásolgatni USB-n mass storage módban vagy PTP-n windows intézőben?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Poco F5 12/256 5G Black | Must have games for Android:CSR2,Oddworld:Stranger's Wrath,Dark Meadow:The Pact,Hearthstone,Fallout:Shelter,Starfront:Collision,Life is Strange,Six-Guns,Horn

(#900) #86973952 válasza bepe79 (#899) üzenetére


#86973952
törölt tag

Launcher -t bármikor. G6 -hoz nem tudom létezik -e már custom ROM. Nem néztem, XDA -n lesd meg (szerintem még nincs, de majd kijavítanak, ha nem így van). Nekem bejön az EMUI, max. MIUI -ra cserélném le, de számomra nem szükséges a váltás.

Amit meg eddig láttam az EMUI 3 -ból az rendben van, persze majd meglátjuk. "Lassan" az is elérhető lesz rá.

Én nem használom a HiSuite -ot, nem csípem az ilyen programokat. Simán másolgatok csak SD, vagy teljes hozzáféréssel beállítva USB csatlakozáskor, vagy wifi -nél.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.