Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-05-29 11:46:34

LOGOUT.hu

HTC ONE M9

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) übiii válasza hallerlaller (#77) üzenetére


übiii
tag

Ezt kifejtenéd jobban? Szerintem ezzel nem igazán értenek egyet az M7 és SGS 4 tulajok.

[ Szerkesztve ]

(#152) oszi666 válasza Flind (#127) üzenetére


oszi666
őstag

Eh, tobb a ram es? Semmit sem szamit kb. Minden evben, amikor dobnak egy kicsit a ramon az megy, hogy pfejj, hat egy giga ram, hat baaakker hat az mindenre eleg. Aztan kovi evben mar csak kozepkat a mindenre eleg ram, ket ev mulva mar csak belepore eleg.
Rambol sose eleg.

[ Szerkesztve ]

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#153) hito válasza Nazara (#150) üzenetére


hito
nagyúr

Az HTC UP kamera technológiája minden létező fronton elbukott. Miután a szakma és a piac is eltemette és hallani se akart róla, a HTC még mindig eröltette, hogy ez milyen jó, de a végén szerintem már ők maguk sem hitték el. Úgy szar ahogy van, szerencsére - bár későn-, de kukázta a vállalat ezt a megoldást. És mint látható az Desire Eye és az M9 esetében is, jókora hátrányt kell most ledolgozniuk a fotózás terén, a nyomorék Utrapixel megodásuk eröltetése miatt. Hát röviden ennyi.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#154) Flind válasza oszi666 (#152) üzenetére


Flind
senior tag

Pontosan, én is így gondolom. RAM-ból sosem elég. És sokkal jobban érződik pl. hogy 2 vagy 3GB RAM van egy készülékben, mint hogy Snapdragon 801 vagy 805. Szerintem.

(#155) Sebhelyes


Sebhelyes
senior tag

Ez a Tátika 810 elég harmatosra sikerült :D

(#156) LoOsEr 01 válasza Sebhelyes (#155) üzenetére


LoOsEr 01
csendes tag

+1

(#157) F_Gergely válasza hito (#153) üzenetére


F_Gergely
őstag

+1

(#158) Ricardo válasza hito (#153) üzenetére


Ricardo
félisten

Én azért megnéztem volna egy nagyobb felbontású UP kamerát :U

[ Szerkesztve ]

(#159) batai15 válasza Ricardo (#158) üzenetére


batai15
félisten

+1

(#160) hito válasza Ricardo (#158) üzenetére


hito
nagyúr

Én is, de nem volt és nem is lesz. Ez a 4Mp-es rettenet meg várakozáson és kritikán aluli volt szvsz.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#161) boksz válasza hito (#153) üzenetére


boksz
senior tag

"jókora hátrányt kell most ledolgozniuk a fotózás terén, a nyomorék Utrapixel megodásuk eröltetése miatt. Hát röviden ennyi."

Sugárzik belőle a "hozzáértés"......

https://www.flickr.com/photos/boksz/

(#162) Jeanne d'Arc

Nagy csalódás! Samsungnak sikerült lesöpörni őket sajnos. :F

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#163) Xaels válasza hito (#153) üzenetére


Xaels
félisten

A szakma is csak a felbontás miatt temette ha egyáltalán temette. Azért voltak olyan oldalai amiben jobb ennél a Toshiba modulnál. Az elgondolást kellett volna már az M8-nál is tovább vinni nem azzal a duo hülyeséggel viccelődni. OIS, nagyobb felbontás. Ha már szakma, érdekes módon az Apple is növelte a szenzor méretét utána, igaz nekik volt annyi eszük, hogy nem adtak le a felbontásból.

(#160) hito annyira azért nem volt rettenet. Persze nem kifejezetten ez volt az erőssége a telefonnak, de lehetett vele jó képeket csinálni.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#164) Plazmacucci válasza Xaels (#163) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Hát itt a fotós topikban olyat nem láttam :))

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#165) hito válasza boksz (#161) üzenetére


hito
nagyúr

Nem értem igazán, hogy mire gondolsz, de nem is nagyon érdekel. Viszont 0-24óráig szeretettel várunk a mobil fotós topicban, ha esetleg szeretnél igazán jó mobilkamerás megoldásokat látni aternatív gyártóktól ;) Ugyanis a HTC jelenleg sajnos nem képes erre, akármennyire is fájdalmasan hangzik ez számodra.

Xaels:

de lehetett vele jó képeket csinálni.

Ezt sosem vitattam. Csupán annyit szerettem volna ezzel mondani, hogy a HTC fotózás téren le van maradva, régóta nem tud lépést tartani a konkurensekkel és ezt legfőképpen a 4Mp-es UP kamerájuk eröltetésének köszönhetik.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#166) boksz válasza hito (#165) üzenetére


boksz
senior tag

HTC képeim :

https://www.flickr.com/photos/boksz/

https://www.flickr.com/photos/boksz/

(#167) boksz válasza hito (#165) üzenetére


boksz
senior tag

A te véleményed meg engem nem érdekel igazán, tudom, hogy nincs lemaradva és kész.
( Pl. hol van a samu, alma teljes manuál módja fényerő és zársebesség állítással, hogy csak egyet leírjak )

A megapixel háború meg bullshit mindenki tudja )

https://www.flickr.com/photos/boksz/

(#168) hito válasza boksz (#166) üzenetére


hito
nagyúr

Szép képek! És mit gondolsz ebben minek van nagyobb érdeme? A fotósnak, vagy a remek kameratechnológiának? Nem értem min vitázunk most éppen? Nézz meg kérlek egy S5, vagy Note 4, Oppo Find7, Lumia 1520/1020, Nokia 808, Sony Z3C (és még sorolhatnám nagyon hossz) kép részleteit 1:1 nagyításban összevetve egy HTC One-nal és máris megérted, hogy miről beszélek.

Nagyon nyilvánvaló dolgokról van itt szó, amit még a vak is lát(hat) ha akar. De ha neked jobban esik ezen vitázni, akkor egészségedre, nekem marad egy raklap sz@r a 4Mp-es Ultrapixel kamera és fotózok tovább 808-cal, aminél esetleg akkor se hullik darabjaira a kép és az élmény, ha valamiért merészelek belenagyítani.

"A te véleményed meg engem nem érdekel igazán, tudom, hogy nincs lemaradva és kész."

Ha nem érdekel, akkor miért téped a szád fölöslegesen? Látom hamar elszakad a cérna. Biztos mert annyira érzed, hogy igazad van :C

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#169) batai15


batai15
félisten

Azért tegyük már hozzá hogy ténylegesen főleg a felbontás ami kevés .És nem szakmai szemmel hanem átlagos szemmel nézve.
szakmailag sok teló elbukik ez tény.

[ Szerkesztve ]

(#170) Sebestyen01 válasza hito (#168) üzenetére


Sebestyen01
őstag

Nem lett volna hulyeseg az UP camtechnologia, csak ugye csucsra kellett vna fejleszteni, de az is ment a kukaba, nem baj a 20 mpes szenzor jobb igaz azzal se lehet beerni az elbojt de legalabb jol mutat a dobozon :DDD

(#171) Nazara válasza hito (#168) üzenetére


Nazara
őstag

A többiek már elmondták előttem, miért nem volt teljesen mellékvágány az UP, én most ezt nem fogom.

De, ahogy irtam is, ha én fotózok a kamerával, aztán visszanézem a telefonon, vagy a monitoron, és megfelelő a képek minősége, akkor engem marhára nem érdekel, hogy 4MP, vagy 20. Az meg, hogy nem tudom megszámolni a háttérben a fán lévő leveleket, hidegen hagy. Számomra a kamera nem akkora jelentőségű, hogy ez alapján válasszak telefont, főleg nem, hogy egy Symbian rendszerű készüléket használjak a mindennapokban csak emiatt....

[ Szerkesztve ]

Rudimentary creatures of blood and flesh, you touch my mind, fumbling in ignorance, incapable of understanding.

(#172) oliverhr


oliverhr
csendes tag

Jól láttam, hogy laggel a képernyőfeloldásnál? Ugye nem!

(#173) spawn21 válasza Nazara (#171) üzenetére


spawn21
veterán

Azért megnézem amikor fotóznak, majd kíván egy kicsi részletet, mert az olyan éles és sima felületű hogy csak na. Erre csak lol a válaszom.

Komoly emberek, nem vitatkoznak ilyen butaságokon. Tisztelet a kivételnek

iPhone 13p

(#174) hito válasza Nazara (#171) üzenetére


hito
nagyúr

Persze, megértem. Én nézd csak mivel kezdtem?

"Sensation óta nem tudnak értékelhető készüléket gyártani, már ami az én igényeimet illeti."

Ha valakinek jó, használja megelégedéssel, nincs ezzel baj. De nyilvánvaló tényeket nem kéne tagadni, meg bizonygatni, hogy ez bizony abszolút pariban van a konkurencia megoldásaival, ugyanis ez nagyon nem igaz.

Szimbit én se használnék már. 808 csak a tatyóban van sim-kártya nélkül standby módban, kizárólag a fényképezője miatt, telefonnak és tabletnek Asus Padfone Infinity-t használok. Ha meg fotózni szeretnék, akkor kikapom a tatyóból a 808-at. Egyébként, hogy valami szóljon is a HTC One kamerája mellett: a mikrofonja átlagon felüli, főleg a HAAC-s verzió.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#175) Sebestyen01 válasza hito (#174) üzenetére


Sebestyen01
őstag

Note 4 el mi lett?

(#176) batai15 válasza hito (#174) üzenetére


batai15
félisten

"a mikrofonja átlagon felüli, főleg a HAAC-s verzió."sovány vígasz mert életbembe 5 alkalommal használtam max videózni telefont :DDD

(#177) boksz válasza hito (#168) üzenetére


boksz
senior tag

Nem én kezdtem a száj karatét :
"Nem értem igazán, hogy mire gondolsz, de nem is nagyon érdekel"

Nálam semmi nem szakadt el, meg vagyok győződve róla hogy egy képet nem azért készítünk el és nézünk meg, hogy sz*rrá nagyíthassuk amikor megmutatjuk valakinek.... Nem ez a fotózás lényege. Aki itt elakad annak annyi. Egy fotó úgy jó ahogy van és elkészült.
Látszik a hozzáértésből, hogy a megadott linken készült Note4 is pár kép de senki nem nézte meg annyira a képeket, hogy ez kiderüljön és esetleg szóvá tegye :)

https://www.flickr.com/photos/boksz/

(#178) batai15 válasza boksz (#177) üzenetére


batai15
félisten

"Nálam semmi nem szakadt el, meg vagyok győződve róla hogy egy képet nem azért készítünk el és nézünk meg, hogy sz*rrá nagyíthassuk amikor megmutatjuk valakinek.... " énis ezt vallom-
bár távoli dolgok fótózása nem éppen ideális, de eggyet értek ezen kívül.

(#179) boksz válasza batai15 (#178) üzenetére


boksz
senior tag

Mint ahogy a többi telefon sem......
;)

https://www.flickr.com/photos/boksz/

(#180) Pearce


Pearce
aktív tag

Ár a megszokott brutális, konkurenciánál rosszabb képek, nagy káva, melegedés miatt leszabályzott órajelek, csúszós hátlap.
Pozitívum a röccenésmentes felület...ehh

[ Szerkesztve ]

(#181) batai15 válasza boksz (#179) üzenetére


batai15
félisten

igazából erre legjobban csak a 1020 alkalmas, de igen értem amit mondasz és jogos.

(#182) #06658560 válasza batai15 (#181) üzenetére


#06658560
törölt tag

Arra inkább a Samu és a Pana optikai zoomos termékei. Bár kérdés mi a távoli?

(#183) boksz válasza Pearce (#180) üzenetére


boksz
senior tag

Miért, mennyi az ára ?

https://www.flickr.com/photos/boksz/

(#184) batai15 válasza #06658560 (#182) üzenetére


batai15
félisten

MOndjuk egy hegy!
Amugy hát , relatív valóban. nyílván kevésbé jön ki egy up hátránya egy közeli ember fotónál mint mindjuk a parkolóba 15 méterről le kapsz egy kocsit.

(#185) Ricardo


Ricardo
félisten

Most a HTC van abban a cipőben amiben tavaly a Samsung volt.

(#186) #06658560 válasza batai15 (#184) üzenetére


#06658560
törölt tag

"MOndjuk egy hegy!"

Ez nem távolság mértékegység. Ha rajta állok, akkor pl. kifejezetten közeli.

(#187) batai15 válasza #06658560 (#186) üzenetére


batai15
félisten

"MOndjuk egy hegy!
-Ez nem távolság mértékegység. Ha rajta állok, akkor pl. kifejezetten közeli.
" :DDD :DDD kiégtem :((

[ Szerkesztve ]

(#188) joey04


joey04
titán

Csodás készülék lehetett volna. :(
Az alapkoncepció nagyon jó: ütős, minőségi ház, legújabb elérhető SoC, erősebb akksi. Csak...

A külső az M7 óta folyamatosan visszalép, az S810 nem sikerült jól, az zemidő gyengébb mint az előd, de a konkurencia (s6) is jobban teljesít picivel. A kijelzőben a fullhd felbontás alapvetően pozitív lenne, de ahogy olvashatjuk képes akadozni néha a szoftver és az akksiidőn sem látszik meg a kisebb felbontás előnye. Ezen felül képminőségben még vissza is lépett. A nagy káva nem indokolt, hiába mondják, hogy ott alkatrészek vannak. Másoknak miért nem kell annyi hely? Más kérdés, hogy ha valóban van haszna, akkor engem nem zavarna. mondjuk a hangszórót alul megtörné egy nagyobb ujjlenyomat-olvasós home gomb, akkor nem lenne egy szavam se. Így viszont ez is negatívum. A sense továbbra is jó, de a samu a lecsupaszított TW-zel jó munkát végzett, szerintem az egy jobb csomag, még ha a sense továbbra is jobban néz ki.

Így aztán az egészről az a véleményem, hogy sokkal inkább S6 mint ez, de a Flex 2 is jobban kéne, az S810-et szoftveresen M9 szintre fel fogják hozni, így az is "csak" ennyire fog megakadni. Ez most nem nagyon jött össze a HTC-nek szerintem. :(

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#189) hito válasza boksz (#177) üzenetére


hito
nagyúr

Te a nyilvánvalóval vitatkozol jó trollhoz illően és még hozzá sértegetsz is, mert nem ugyanazt fújja valaki, mint amit te. Nincs mit mondanom neked :N Tényekkel vitázol, mert neked olyanod van és képtelen vagy a kritikát feldolgozni.

Sebestyen01: lapát ;] Drága móka volt még az. Majd ha 100 alatt lesz, akkor megint teszek egy próbát. Egyébként összességében a Note 3-amat jobban szerettem.

batai15: én elég sokat veszek fel élő zenét, de tény, hogy ez a legtöbb user számára baromira másodlagos kérdés.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#190) boksz válasza hito (#189) üzenetére


boksz
senior tag

Az elfogadott ha valamit fikázunk, de a megvédése már trollkodás.....
Miért fáj neked ha valaki nem a te véleményedet igazolja ? Miért trollkodás ha tartom a szintvonalat amit kaptam ?

https://www.flickr.com/photos/boksz/

(#191) moleculez


moleculez
veterán

Mint a plázacicák: Szép, jó a fogása, de ettől nem lesz a feleségem.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#192) Forest48


Forest48
aktív tag

"20 megapixeles Toshiba kameraszenzor, amelynek F2,2-es lencséje az elődnél valamivel szűkebb látószögben rögzít."
És mennyi az a szűkebb?
Csinálhatnátok egy falat, amire rácsot festetek és megadott pontból minden tesztelt telefonnal készítetek egy képet. Így a látószög is mérhető, illetve képet kapunk a lencse torzításáról. Engem határozottan zavar, ha a szélén látható a torzítás, pedig a hordóforma sűrűn előfordul.
Lehetne az előlapival is, mert sokszor hallottam már panaszkodni a női ismerőseimet, hogy nagyon nyújt a kamera.

(#193) joey04 válasza Sebestyen01 (#86) üzenetére


joey04
titán

az s810 egy fos, ebben egyetértünk, de nekem mint felhasználónak pont hót mindegy, hogy meddig megy fel az órajel, ha folyamatos a készülék működése. sajnos ez erről a készülékről nem mondható el, de az elv attól még igaz.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#194) Burt1793 válasza hito (#189) üzenetére


Burt1793
veterán

Nem azért, de te se tényekkel bizonyítottad, hogy szar az UP. Csak leírtad 3 módon, hogy szar. Egy telefont használsz fényképezésre sim kártya nélkül és telefonnal veszel fel olyan hangokat, amiket utána meg szeretnél hallgatni? Pont úgy használod ezeket az eszközöket, amire kitalálták őket. No mindegy. :C
A jó kamerájú telefonoknál megemlítetted az 1520at is, ami a fotózási képességeit tekintve egyezik a 930-cal. Őszintén megmondom, nem nagy durranás a 930, a kép szélei mosottak és torzak, nem lehet vele nagyobb tereket fotózni, mert elsírod magadat amikor visszanézed a képet, pont úgy, mint az m9nél például.

(#195) xmaas


xmaas
őstag

Kellemes keszulek ha most kenne valasztanom akkor nehez dontes lenne S6 vs M9

(#196) hito válasza boksz (#190) üzenetére


hito
nagyúr

Nem az a trollkodas, hanem amikor tenyekkel vitatkozol es mindezt ugy, hogy sertegeted a masikat, mert mas velemenyen van, mint te.

"meg vagyok győződve róla hogy egy képet nem azért készítünk el és nézünk meg, hogy sz*rrá nagyíthassuk amikor megmutatjuk valakinek."

Aha. De gondolom ha mar a ketto egyutt teljesul (jo kep es belenagyitva is ok), az mar ordogtol valo dolog.

Burt1793: gondolom alig vartad, hogy visszavagj, mert mereszeltelek megkerni, hogy most mar normalisan linkelj kepet, mint akarki mas. Inkabb tanulj meg linkelni. Azzal sokkal hasznosabb tagja tudnal lenni a kozossegnek, mint az ilyen jellegu hozzaszolasaiddal. Azert en majd hasznalnam ugy a keszulekemet, ahogy nekem jol esik. Azt meg vegkepp fingom nincs hogy honnan vetted, hogy sosem hallgatom vissza amit felvettem :Y :W

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#197) jacis válasza boksz (#166) üzenetére


jacis
nagyúr

Nagyon jó képek. Grat.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#198) boksz válasza hito (#196) üzenetére


boksz
senior tag

Én aláírom, hogy nem a legjobb kamera ami a HTC-ben van, de hogy aki nem is használta nap mint nap pont az ossza az észt az kicsit dúrva.
Nekem van HTC M8, Note4 is ( munkámból adódóan ) de ki merem jelenteni hogy csak a megapixel volt az ami hiányzott az M8-ból és most megkaptuk azt is.
És ezt a tapasztalatomat úgy írom le, hogy a kezembe van mind a 2 telefon és használom is több mint fél éve őket.

Hogy én sértegetem a másikat ?
Szavaid : szar, kukázni, nyomorék, egy raklap szar, téped a szád, stb. ( a HTC-re vonatkoznak ) :)
Én csak a te színvonaladra alacsonyodtam le, mert egyértelműen olyanokat írtál amikből süt, hogy nem használtad a mostani HTC-ket, az M9 meg pláne.......

Béke.

https://www.flickr.com/photos/boksz/

(#199) Jeanne d'Arc

Azért közel sem olyan fos sz@r összeségében a HTC kamerája mint amilyennek le lett húzva. Az M7- el is lottem szép képeket anno. Szóval ennyire azért nem kell lehúzni. Ez a telefon most nem sikerült olyanra mint amilyenre szerettek volna, pont. Ettől függetlenül nem tragikusan rossz, csak egy kicsit csalódás a konkurenciahoz képest.

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#200) falijja válasza boksz (#198) üzenetére


falijja
őstag

Ne haragudj de szerintem a note 4 sokkal szebb képeket lő mint az M8...de persze nálad van mind 2 teló te látod...egy azon témáról lőhetnél egy egy képet a két telóval ...és akkor elhinnék amit állítasz.. :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.