Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-05-29 11:46:34

LOGOUT.hu

HTC ONE M9

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6451) WD40


WD40
aktív tag

Sziasztok!

Elrontottam valamit ROM telepítésnél. Egy régebbi Leedroid volt rajta, szerettem volna a legújabbat rátenni. Rootolt a telefon, de telepítés után a Bootloader jön be, az Android nem. Próbáltam wipe-t össze-vissza, mindent letöröltem, csak a recovery maradt, újra flasheltem, ugyanez. Amit ír:

Software status: modified
Unlocked
S-On

Lehet ezzel kezdeni valamit, vagy használjam levélnehezéknek?

ui.: RUU-val nem ment, alacsony akku töltöttség hibával megállt, pedig fullra feltöltöttem...

Az analog világ utolsó (?) harcosa.

(#6452) WD40


WD40
aktív tag

Találtam megfelelő RUU-t, de ismeretlen hibával megáll még az update elején. Valaki pls?

Az analog világ utolsó (?) harcosa.

(#6453) ferob válasza Keny. (#6450) üzenetére


ferob
őstag

A futtatható csak Windows alól telepíthető, ha minden feltétel adott, míg a másik egy platformfüggetlen archívum, viszont a menetéről a topik összefoglalójában megtalálható minden.
Csak újabb vagy a készüléken levővel azonos verziójú RUU fut le, ha a készülék CID-jével azonos régióhoz tartozik.

(#6452) WD40: Csak azonos vagy újabb verziójú RUU futtatható, valamint csak a készülék régiójához való fog működni, ellenkező esetben leáll hibával.
További részletekért nézd meg a topik összefoglalóját.

[ Szerkesztve ]

(#6454) Pocee válasza Tiger. (#6449) üzenetére


Pocee
senior tag

szerinted elengedhetem már,mert semmi? :(((
más ötlet?

Mr.Brightside

(#6455) ferob válasza Pocee (#6454) üzenetére


ferob
őstag

Ha a töltőt csatlakoztatva nem villog legalább pirosan az állapotjelző LED, akkor elég nagy eséllyel alaplapi hibáról van szó.

[ Szerkesztve ]

(#6456) Pocee válasza ferob (#6455) üzenetére


Pocee
senior tag

Ha úgy van,menthető valami vagy ennyi volt?
Szereled ezeket amúgy?

Mr.Brightside

(#6457) ferob válasza Pocee (#6456) üzenetére


ferob
őstag

Hibás alaplap esetén nem lehet róla semmit menteni, szóval értelemszerűen javítani se lehet, mert cserélni kell.

(#6458) Pocee válasza ferob (#6457) üzenetére


Pocee
senior tag

Ha saccolnod kellene,mennyi a javítása?vagyis a csere
nem biztos,hogy kidobnám mert kijelzője jó,nagyjából a ház is.de mérgemben megrendeltem az u11-t.

[ Szerkesztve ]

Mr.Brightside

(#6459) ferob válasza Pocee (#6458) üzenetére


ferob
őstag

Ahhoz képest, hogy mennyit ér egy működőképes készülék használtan, nem feltétlenül éri meg a javítás, főleg úgy, ha veszel másikat.

(#6460) WD40 válasza ferob (#6453) üzenetére


WD40
aktív tag

Ha jól értelmezem, a RUU csak zárt bootloaderrel megy. Én nem akarom visszazárni, szóval ezt a módszert hagyom.
Továbbra sem értem, miért nem akar elindulni a ROM. Mindent úgy csináltam, ahogy a leírásban van. Recovery OK, ROM telepítés megvolt, boot image is, mégis a bootloader jön be, cseszik elindulni. Ráment eddig a hétvégém. Van valami ötleted?

Az analog világ utolsó (?) harcosa.

(#6461) ferob válasza WD40 (#6460) üzenetére


ferob
őstag

Lehet eMMC chip hiba is, viszont azzal nem fogsz tudni mit kezdeni lévén, hogy hardveres hiba.

(#6462) WD40 válasza ferob (#6461) üzenetére


WD40
aktív tag

Ó. Azért reménykedtem, hogy én rontottam el valamit, mert a rom csere előtt működött, vagyis 2 napja.

Az analog világ utolsó (?) harcosa.

(#6463) WD40 válasza ferob (#6461) üzenetére


WD40
aktív tag

Te nem tudnál kezdeni vele valamit? Hátha valamit nem jól csináltam. Nem tudok most telefon venni.

Az analog világ utolsó (?) harcosa.

(#6464) ferob válasza WD40 (#6463) üzenetére


ferob
őstag

Azt nem tudhatom, hogy jól csináltad-e, de ha a leírást követted, akkor működnie kéne.

Ha nem megy, keress meg privát üzenetben és kitalálunk valamit.

(#6465) Tiger.


Tiger.
nagyúr

Egyik ismimnek gond van a jack dugoval mennyiért javítják?
Érdemes htc szervizbe küldeni vagy mezei gsm boltok is megtudják csinálni?

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#6466) Badboys


Badboys
őstag

Melyik programmal tudom le ellenőrizni az akksit november végén le jár a garanciám és jó lenne előtte kicseréltetni. Köszi

[ Szerkesztve ]

(#6467) kirkri válasza Badboys (#6466) üzenetére


kirkri
addikt

A beépített teszt tökéletesen megfelel, de sajnos sok reményt ne fűzz hozzá, mert nagyon rossz állapotú akku is hoz 83-84%-os eredményt, azzal meg nem cserélik.

21 éve a Prohardveren! ™

(#6468) Badboys


Badboys
őstag

Sziasztok !

Elköszönök mivel eladtam az M9 et. Köszönöm azoknak akik jó szándékkal segítettek időnként a problémák orvoslásában. Mindenkinek kívánok továbbiakban is minden jót és szerencsét a telefonhoz.

(#6469) Gabi 8906


Gabi 8906
senior tag

Sziasztok!

M9 tulaj lettem egy Microsoft 950XL társasága mellett.
(M9 et most magyarítottam le, köszönet a ki írásért az elején. :) )
Idővel elválik melyik marad meg hosszabb távra. :K

Apple IPhone 13 Promax+Lenovo Thinkplus-GM2 Pro+B&O Beoplay A1

(#6470) Diamond500


Diamond500
senior tag

Sziasztok! Én is leléptem, köszi mindenkinek a segítséget, főleg ferob mesternek! :R

(#6471) papa019


papa019
senior tag

Sziasztok!

Van egy olyan visszatérő problémám pár hete, hogy a telefonom kikapcsol 15-20%-os töltöttségi szinten, mintha teljesen lemerült volna. Viszont amint töltőre dugom, magához tér az aksi és 2-3 mp alatt visszaugrik az eredeti szintre.

Ilyet tapasztalt valaki? Esetleg van ötletetek, hogy mitől lehet?

(tavaly nagy hidegben egyszer már csinált ilyet, aztán mostanáig nem. De most minden alkalommal ezt csinálja, amikor lemerül az említett szintig)

Előre is köszönöm. :R

(#6472) istnag válasza papa019 (#6471) üzenetére


istnag
addikt

Akksi csere esedékes. Nekem 2 db Iphone csinált ilyet, akksi csere után tökéletes lett mindegyik.

(#6473) papa019 válasza istnag (#6472) üzenetére


papa019
senior tag

Köszi, erre gondoltam én is. Tudsz esetleg javasolni szervizt, ahova érdemes menni?
(A speedshopnál már volt egy garanciális alaplap csere.)

(#6474) DG790401


DG790401
tag

Sziasztok! Rövid ideig megáztatott, konkrètan budiba esett HTC one M9-el mit lehet kezdeni? Semmire nem reagál rizs között volt...elmèletileg kiszáradt de èletjelet nem mutat? Köszi

(#6475) kirkri válasza DG790401 (#6474) üzenetére


kirkri
addikt

Eladni alkatrésznek (jelezve, hogy vízkáros). Abból már sajnos nem lesz telefon.

21 éve a Prohardveren! ™

(#6476) aldork


aldork
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Alaplaphibás a telefonom, már volt erről szó régebben, nem ajánlottátok a javíttatást..
Viszont nagyon hiányzik a kamera által nyújtott minőség a mostani xiaomi redmi note 4-ből, és érdekelne, ha javíttatás felé hajtanám a fejem, mennyit kostálna körülbelül?

(#6477) Diamond500 válasza aldork (#6476) üzenetére


Diamond500
senior tag

Ha alaplap akkor annyiba mint egy új M9-es

(#6478) Tiger. válasza aldork (#6476) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Ne baz, az a kamera hiányzik?😁

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#6479) aldork válasza Diamond500 (#6477) üzenetére


aldork
csendes tag

Hajjaj, ez nagyon nem jó hír... :(

@Tiger. Még jó hogy :D

(#6480) DG790401


DG790401
tag

Sziasztok a budit megjárt HTC+T szètszedtem. Töltőre dugva megjelenik a kèpernyőn a töltő piktogramm azonban nem mozdul el 0%-ról.Mi a teendő?

(#6481) DG790401 válasza DG790401 (#6480) üzenetére


DG790401
tag

Bekapcs illetve hardreset esetèn rezeg a vibramotor megjelenik a kèpernyőn a töltès piktogram de nem mozdul a 0%ról, vajon akksi szállt el vagy alaplap?

(#6482) ferob válasza DG790401 (#6480) üzenetére


ferob
őstag

Értelemszerűen nagy valószínűséggel nem fogsz tudni vele mit kezdeni.
Ha az akkumulátorral lenne probléma és nem tudnád tölteni, akkor leginkább csak villogna a töltést jelző LED, de ez sem garancia semmire, valamint az alaplapon kívül egyéb más problémák is adódhattak.

[ Szerkesztve ]

(#6483) Nando36


Nando36
tag

Sziasztok!

Tud valaki kijelzőt cserélni jó áron?
köszi

(#6484) kekkola


kekkola
senior tag

Sziasztok! Mennyit pörög most az M9es snapi 810essel? Vettem egy M9e-t, kíváncsi vagyok hol áll az mtk procim! :) :R

[ Szerkesztve ]

O+8T

(#6485) SyMbioTe

Sziasztok!

Van ugye egy M9 családban (én régi telefonom), viszont előfordul, hogy 15-20-25-30% környékén fogja magát és kikapcsolt, mint ami lemerült. (valószínűleg így is van). Kérdés, ezen egy akkucsere segíthet? Szerintem sosem volt benne cserélve.
A rendszer az teljesen gyári rajta.

(#6484) kekkola
Mire vagy kíváncsi, Antutu? (ha még aktuális)

[ Szerkesztve ]

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#6486) papa019 válasza SyMbioTe (#6485) üzenetére


papa019
senior tag

Nekem segített az akkucsere ezen a problémán.

(#6487) Rixman válasza papa019 (#6486) üzenetére


Rixman
tag

Helló!

Hol csinálták az akkucserédet? Nekem is időszerű lenne.

Köszi!

A női mell a bizonyíték arra, hogy a férfiak igenis tudnak egyszerre két dologra koncentrálni.

(#6488) SyMbioTe válasza papa019 (#6486) üzenetére

Köszi szépen. :))
És nekem is ez lenne még a kérdésem, akkut honnan vetted ill. hol cseréltetted? Eredeti akksi ment bele?

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#6489) ferob válasza SyMbioTe (#6488) üzenetére


ferob
őstag

Újat már régóta nem gyártanak, így vagy egy régebbi gyárival lehet találkozni, vagy egy átmatricázott darabba lehet belefutni.
A készülék megbontása precíz szervizelést igényel, érdemes előre rákérdezni a választott helyen, mert lehetnek problémák.

(#6490) papa019 válasza SyMbioTe (#6488) üzenetére


papa019
senior tag

Itt cserélték: [link]
Nem tudom, hogy pontosan milyen akksi került bele, de hónapok óta semmi gondom vele. :)

(#6491) SyMbioTe

Köszönöm szépen mindegyikőtöknek a segítséget. :R :))

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#6492) jagfan


jagfan
újonc

Szevasztok.
Tegnap újraindítás után az M7 nem kapcsol be. Töltésre se reagál. Egy ideje a mikrofon elromlott
és az aksi is elég gyenge volt.Csere érett lett.Szeretném a képeket lementeni róla.
Kösz a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#6493) mtibusz


mtibusz
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, ugyanis az M9-em újabban nem úgy működik, ahogy kéne.

Péntek délután valami frissítést kezdett el magától letölteni, és futtatni.
(Még gyári 5-ös droid volt rajta, direkt nem volt frissítve)
Ami ránézésre végig is ment.
Kiírta hogy Android beállítása/optimalizálása vagy valami ilyesmi 1/276, és számolt, majd újraindult.
És azóta a ilyen hibaüzenetet ír folyamatosan: Remote service has stopped

Azóta a készüléknek nincs hangja, videókat nem játszik le, és telefonálni sem lehet vele.
A waze is kb, 5 percenként kilép navigáció közbe.
Hívást kezdeni lehet vele,de a hívás már nem jön létre, mintha kifagyna....

Mintha valami hanggal kapcsolatos dolog nem működne, talán valami hang szolgáltatás nem megy?
Lövésem sincs, hogyan tovább. :F

Találkozott valaki már ilyen jelenséggel?
Köszönöm.

https://youtu.be/44NQkFJaEuE

(#6494) mtibusz


mtibusz
tag

Annyit próbáltam tenni, hogy gyári beállításokra vissza állítom a készüléket, de sajnos ez sem járt sikerrel.

Így: kikapcsolt állapot után hangerő le + bekapcs. gomb nyomva tart --> Reboot to Bootloader --> Boot to Recovery Mode --> majd ezek után fekete képernyő --> várakozik --> piros felkiáltó jeles háromszög --> várakozik --> várakozik --> aztán egyszer-csak újra indul a készülék --> kéri a pin kódot --> és a vissza állítás nem történt meg --> a főképernyőn továbbra is írja, hogy Remote service has stopped

:F

https://youtu.be/44NQkFJaEuE

(#6495) ferob válasza mtibusz (#6494) üzenetére


ferob
őstag

A beállításokból állítsd vissza a gyári beállításokat, mert az általad leírt módszer másként működik és körülményesebb is.

(#6496) mtibusz válasza ferob (#6495) üzenetére


mtibusz
tag

Próbáltam, végig ment, a vissza állítás meg történt, törölt a telefonról mindent.
De sajnos a hiba még mindig meg van. :F

https://youtu.be/44NQkFJaEuE

(#6497) mtibusz válasza mtibusz (#6496) üzenetére


mtibusz
tag

Viszont .... ez segített:

Erről az oldalról: [link] ezt a fájlt töltöttem le:
0PJAIMG_HIMA_UHL_L51_SENSE70_MR_HTC_Europe_2.10.401.1_Radio_01.04_U11440601_71.02.50709G_F_release_signed.zip

És az összefoglaló szerint végig csináltam a lépéseket amit írtál:
Tegyük fel a számítógépre a szükséges HTC drivert, ha eddig még nem tettük meg, majd töltsük le és tömörítsük ki az android eszközöket, majd ebbe a mappába töltsük le a készüléken futó firmware verziójának megfelelő RUU-t és nevezzük át RUU.zip-re,

majd ezek szerint mentem:

és voálá... működik... :R
van, hang, és lehet telefonálni is, és nem írja a fenti képeken látható hibát sem...

Nem tudom mi okozhatta...
De most ismét jó...
Köszönöm. :C

https://youtu.be/44NQkFJaEuE

(#6498) mtibusz


mtibusz
tag

Sziasztok!

Ismét szeretnék segítséget kérni.
Sajnos valami nem kerek a telómmal megint.
Egyik pillanatról a másikra elkezdett folyamatosan újra indulni, fehér alapon HTC logó, egyet rezeg, és ismét újra indul. Valami boot loop-ba került. (mindezt úgy hogy eddig tök jól működött,)

Mivel download modban még lehet indítani a készüléket, és csatlakozik is az asztali géphez, így gondoltam, hogy az előző hsz.-em alapján ismét felrakom rá a gyári RUU-t,(ugyan azt) reménykedve, hogy ismét segíteni fog, mint nem rég tette.
De sajnos nem. Most hibára fut, ha jól értelmezem, akkor 7 részből áll az amit fel szeretne tölteni a készülékre,
de sajnos ezt is mindig újra kezdi.

FAILED (remote: 90 hboot pre-update! please flush image again immediately)

Lehet hogy marhaságot csináltam ezzel, de ettől függetlenül lenne esetleg valakinek bármi 5lete hogyan tudnám vissza hozni az életbe?

Köszönöm előre is. :R

https://youtu.be/44NQkFJaEuE

(#6499) ferob válasza mtibusz (#6498) üzenetére


ferob
őstag

Ez alaplapi probléma lesz, amivel sajnos nem tudsz mit tenni.

(#6500) mtibusz válasza ferob (#6499) üzenetére


mtibusz
tag

Bakker ... :O

Ezekbe a menübe be lehet jutni, de innen sehova tovább nem ... :F




és download modban csatlakozik is az asztali géphez ...

Semmilyen vész megoldás nincs vagy bármi amit esetleg kipróbálhatnék, hogy hátha segít? :(

:R

[ Szerkesztve ]

https://youtu.be/44NQkFJaEuE

(#6501) SyMbioTe

Hali!

Google drve tárhellyel kapcsolabtna lenne kérdésem.
Kb. 2 éve vettem használtan az M9-et, akkor a saját google fiókomra be is regisztráltam a +100Gb tárhelyet, ez most fog lejárni októberben.
Azóta a telefon volt kicsit Anyumnál, és úgy emlékeztem ott is sikerült aktiválni, de ránéztem, ott csak az alap hely van.
Most jelenleg bátyámnál van a telefon, viszont az ő google fiókjához nem engedi használni. Kiírta párszor, hogy van +100gb, stb, rányomott, hogy felhasználás, de annyit írt ki mindig a telefon, hogy sajnos nem sikerült aktiválni a rendszerben, vagy valami hasonló.
Párszor felkínálta a lehetőséget, de egy ideje már nem kérdezi. Érdemes írni Google vagy HTC supportnak, vagy van valamennyi korlátozása ennek a promóciónak? Találtam egy FAQ-t angolul, de ott nem találtam erre utaló mondatot.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#6502) Varoz válasza SyMbioTe (#6501) üzenetére


Varoz
őstag

Én úgy tudom, hogy készülékenként egyszer lehet.

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#6503) metalstorm válasza Varoz (#6502) üzenetére


metalstorm
aktív tag

Én is ugy tudom..

(#6504) metalstorm


metalstorm
aktív tag

Sziasztok! "Másoljuk ki a kapott eredményt a sorok kezdetén levő (bootloader) szöveg nélkül az <<<< Identifier Token Start >>>> sortól kezdve az <<<<< Identifier Token End >>>>> sorig, majd illesszük be a HTCdev oldalán levő szövegdobozba és nyomjunk rá az oldal alján található gombra.

Ezek után elküldi a rendszer a regisztrált e-mail címünkre az Unlock_code.bin fájlt, amit letöltve és bemásolva a kitömörített android eszközök mappájába, az alábbi parancs kiadásával lehet alkalmazni az előző parancssoros ablakban." EZZEL küzködök! Mindig baja van a koddal... Mi lehet a baj?

(#6505) metalstorm válasza metalstorm (#6504) üzenetére


metalstorm
aktív tag

megoldva...

(#6506) apatyas


apatyas
Korrektor

Megoldodott.

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.