Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-05-29 11:46:34

LOGOUT.hu

HTC ONE M9

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Hat, nekem nem lett a szívem csücske. Sokkal nagyobb dobásra számítottam, azt hiszem ez a gond

Elvártam volna a felesleges QHD-t, amire a htc kepes lett volna megfelelően optimalizálni

Egy még mindig jobb kamerát

Kisebb keszulekhazat

Számomra az idei év csalódása

Örülök az iPhone 6omnak

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#2) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Szerintem ez nem sikerült jól. A Samsung megint felmossa velük a padlót.

(#3) Márko88


Márko88
aktív tag

Aki szereti a HTC-t és régebbi modellje van az megveszi. :) Nincs nagy vàltozàs, designban lehetett volna kicsit újìtani,majd az M10.

2017.05.25 Galaxy S8..nincsenek szavak

(#4) enginev3.0 válasza kolosanyi (#2) üzenetére


enginev3.0
félisten

Utálom a samsungot, imádom a HTCt, de most megérdemlik

Ekkora csalódás még nem ért HTC csucskeszuleknel

Ezt csak mediamarktban fogom megnyomkodni, de újdonságot nem fog hozni egy M7 után se :(

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#5) Just_Reboot


Just_Reboot
addikt

Elég találó a cím. :D

(#6) Zirowe


Zirowe
nagyúr

"ígéretes mikrofonos füles"
"A gyári füles is minőségi és kiegyensúlyozott hangzásvilágú darab."
"a jófajta füles"

Csak én hiányolok képet a tartozékokról, de főleg a fülesről, meg mondjuk egy típus megnevezést?
Ha már ennyiszer említve volt..

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#7) Sebestyen01 válasza Márko88 (#3) üzenetére


Sebestyen01
őstag

Pont hogy szerintem meg m7rol sem rdemes valtani ra kinezet ugyan az az soc-t meg inkabb hanyagoljuk...

(#8) F_Gergely


F_Gergely
őstag

Mint HTC M7 tulaj, azt kell mondjam hatalmas csalódás amit a HTC művel... Két évvel ezelőtt vettem a telefont 200 ezres nyitóáron az első megrendelők között. Szeretem és tényleg jó telefon, de valahogy semmilyen előrelépést nem látok. Oké kicserélték a kamerát, na de milyenre? Nagyjából itt ki is merült a nagy változás. Az hogy az órajeleket visszavették 1,6 Ghz-re mert ne melegedjen ttúl a telefon, gusztustalan és felháborító dolognak tartom...
Nagyon vártam ezt a telefont, nagyon reménykedtem benne, hogy letesz valami tutit a HTC az asztalra, de nekem ez csalódás. Májusban veszek új telefont de tartok tőle az már nem HTC lesz...
Kedves HTC ezt elk*rtátok, nem kicsit...Nagyon!

(#9) -Skylake-


-Skylake-
addikt

4 óra SOT. Egészségükre. 220ezerért. Grat. :R

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#10) satz18


satz18
őstag

Ezt nem mondanám előrelépésnek. A qualcomm elég gyenge az utóbbi időben. A snapdragon 800 óta mintha csak csigalépésben haladnának előre, de néha hátra is. Sztem idén egyértelműen a samsung S6 a nyerő.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#11) JayZ


JayZ
tag

Sajnos ez a snappy 810 erősen levesbevaló kategória.. 815-öt érdemes megvárni, ha valaki komoly telefont akar 2015-ös chipsettel. Kár hogy valszeg az első modell ami megkapja az idei Nexus(ok) lesz(nek). :DDD Viszont az s6 nagyon rendben van, ha kivesszük a képből a knox-touchwiz szent párosát. :))

Ez az M9 meg..én személy szerint NAGYON vártam. Annak is tud előnye lenni, hogy nagyok a kávák - nem kell annyira lefelé nyúlkálni az ujjaddal a három gombért. Az anyagminőség jó, a hangminőség is nagyon jó volt már m8-ban is, de arra nincs mentség, hogy gyorsabban merül, mint az előd, ráadásul nem QHD kijelző alatt. Jójó, nekem sincs nagy szükségem QHD mobilos kijelzőre, de ha már 1080p, akkor bírja már tovább az akksi.. :U Nincs OIS.. és lehet sorolni. A ceruza meg vastagon fog szokás szerint.

Egyébként nagyon jó a teszt, pacsi Bone úrnak!

(#12) crue válasza Márko88 (#3) üzenetére


crue
őstag

De van változás: jobban melegszik és gyorsabban merül.

(#13) tom956ster


tom956ster
aktív tag

Ennyit biztos nem fizetnék érte.
Nem, nem azért mert zsugori vagyok, de ezért sokkal inkább vennék egy i6-ot. Nemcsak azért mert szeretem a rendszert és ódzkodom az androidtól, de ez egyszerűen nem ér ennyit (az iphone sem!)

Ellenben nem kövezek meg egy embert sem, akinek nagyon bejön és a pénztárcája is nyílik rá....

3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

(#14) tothmaxy182


tothmaxy182
őstag

Nem fér a fejembe ki fizet ki kb negyed millió forintot egy telefonért...

Amúgy tetszetős darab.

Minden szavam magánvélemény!

(#15) Csapoati


Csapoati
nagyúr

M7-ről és M8-ról racionális okok alapján nem éri meg váltani. A dizájn viszont továbbra is 10/10-es.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#16) Thaaleum


Thaaleum
aktív tag

Nagy csalódás ez a telefon nekem is, kamera és dizájn terén is. Szvsz az M7 óta csak egyre rosszabb lett formaterv (persze mindez HTC-mércével, mert egyébként meg mindig elég jó).
A kamerát pedig megcsinálhatták volna normálisan, ha már elhagyták az UP-t, mert ez így max. közepes.
SoC terén meg, tetszik, nem tetszik, sajnos nem nagyon volt más válsztásuk. :(

[ Szerkesztve ]

„Egy szónak is száz a vége...” - Legendd

(#17) stilo18


stilo18
addikt

Hát akár mennyire utálom a Samsungot, idén jobb telefont csinált.

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#18) Plazmacucci válasza Márko88 (#3) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Egyre kevesebben fogják így...

Ronda, de legalább drága. Milyen szép fekete képkeretet kapott.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#19) ROBOTER


ROBOTER
addikt

Ebben az árkategóriában ilyen képminőséget adó kamera egyszerűen kevéske.

(#20) papi77 válasza JayZ (#11) üzenetére


papi77
addikt

Sajnos nem lesz 815!
Egyébként szerintem azért nem annyira gáz az M9,mint ahogy itt le van húzva.

Az első: NOKIA 1611

(#21) CptAdamica


CptAdamica
veterán

1-150 hozzászólásig káva vita. :C Hajrá.

Megyen!

(#22) jacis


jacis
nagyúr

Az hogy a G Flex 2 meg ez is így merül az már biztos hogy a proci műve. Nem hiszem el hogy mind a két gyártó így benézett volna valamit. A teljesítmény tesztben meg jól látszik hogy a Snapdragon 805 is hozza ezt a szintet és ott nem kell semmit leszabályozni hogy ne főjjön meg.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#23) hétalvó


hétalvó
addikt

ezek a 810-esek az egesz evet tonkrevagjak.

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#24) Dr.Anonymus


Dr.Anonymus
addikt

sokan írják hogy csalódás ez a telefon
nekem nem az

ami el van benne cseszve az a qualcomm műve
arról meg nem tehet a htc, hisz túl sok alternatíva nincs hogy mit tegyen a telefonjába
de ez is csak az átlagnál nagyobb aksi fogyasztás miatt zavaró, teljesítményben már a két évvel ezelőtti s600as proci is tökéletesen meghajtotta a fullHD-s M7-emet

a kijelzőből ennél nagyobb felbontású nem kell ilyen méreten nekem, hiszen már így se látom a pixeleket közelről sem,
másrészt a nagyobb felbontású s6-osnál mindenki elfelejti nagyvonalúan, hogy az pentile mátrixos, vagyis a felbontás egyharmada alapból csak papíron van ott...

a káva nem igazán nagy, sőt az iPhone6on nagyobb, de a galaxy s6on se kisebb (maximum alul, de viszont felül cserébe nagyobb)
mindenki sír miatta, pedig az erősítő miatt nem fér a kijelző vezérlő máshová, azért kell az a sáv...
de ha a htc beborítaná fémmel azt a részt, akkor mindenki a design részeként tekintene rá...

a fotógép meg pont alkalmas pár nyári fotó elkattintgatására.
éjszaka meg majd leveszem az ISO értéket manuálisan és akkor nem mossa el a képeket

igazából annak aki egy prémium, eredeti android telefont akar venni, nem egy műanyag igénytelen valamit, vagy samsung féle iPhone másolatot, annak mai napig nincs más választási lehetőség mint HTC :U

én 1-2 hónapon belül beszerzem

(#25) darvinya


darvinya
titán

Mi van HTC-nél, elfogyott xtsy(vagy tudom is én mit,szednek), hogy ami volt összehányták és ráb…sztak egy megmaradt árcédulát.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#26) Balathruin


Balathruin
veterán

Nagyon látszik rajta, hogy az idei nagy dobásuk nem ez, hanem a VR headset.

(#27) Sebestyen01 válasza Dr.Anonymus (#24) üzenetére


Sebestyen01
őstag

Kiszonjuk... vannak meg hittel rendelkezo fanok nincs ezzel baj! :DDD

(#28) roli543


roli543
őstag

Én egyedül akksit látom negatívumok, simán bele fért volna ekkora házba egy 3200 mah is. A pluszra leszek kíváncsi, mtk chipset-tel, hogy az mit nyújt majd QHD alatt.

Apple iPhone 13 mini + Watch SE 44 mm / iPad 2017 & Airpods Pro

(#29) HaJózsi válasza Sebestyen01 (#27) üzenetére


HaJózsi
aktív tag

Szerintem marhára igaza van. Miért lenne fanság, hogy megvédi tényekkel, érvekkel a telefont?

'Ne higgy el mindent, amit az interneten látsz.' - Albert Einstein

(#30) spawn21


spawn21
veterán

Juj

iPhone 13p

(#31) spawn21 válasza Sebestyen01 (#27) üzenetére


spawn21
veterán

Sajnos látszik hogy fogalmad sincs arról amit beszélsz :DDD

iPhone 13p

(#32) Sebestyen01 válasza HaJózsi (#29) üzenetére


Sebestyen01
őstag

Mondom hogy nincs ezzel baj! Neki is van velemenye mint mindenkinek, ha tetszik neki vegye meg oruljon neki, hasznalja egezseggel.

Spawn:
Az lehet de legalabb kulturaltan, es maximalis tisztelettel teszem! :DD Bar egy kv jol esne meg nem ittam.

[ Szerkesztve ]

(#33) Csapoati válasza Dr.Anonymus (#24) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Fanboy detected. Ami nem jó (és más telefon meg jobb azon a téren), az persze mind bagatell dolog, de bezzeg a Boomsound az pl. megváltoztatja az életet, nem? ;]

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#34) snorbi82


snorbi82
senior tag

Nagyon sokat gondolkodtam, hogy mi lesz a G2 utódja. Év elején HTC volt a gondolatom, de a tesztet látva úgy érzem idén is marad a G2. Megvárom még a G4 érkezését (de szerintem az is csalódás lesz) és ha az sem, akkor végleg elszomorító lesz ez az idei év számomra. Samsung S6 számomra is eddigi legjobb választás lenne az idei évben (de elvből nem veszek Samsugot és Iphone-t). Nekem csalódás ez a HTC! :(

IPhone 15 Pro Max, Iphone 13

(#35) Dr.Anonymus válasza Csapoati (#33) üzenetére


Dr.Anonymus
addikt

igazából applet leszámítva már minden nagy márkától (nokia, sony, lg, samsung, motorola) volt telefonom, szóval nem érzem magam elfogultnak a témában
csak vannak igényeim amiknek a htc gyárt jelenleg megfelelő telefont

ha neked pl. a kamera fontosabb mint a prémium design és ezért mondjuk egy Lumiát veszel, azért én még nem foglak Lumia fanboynak nevezni :U
de ha jól esik trollkodjál csak, elvégre ettől lesz szórakoztató a fórum ;]

(#36) jacis válasza Dr.Anonymus (#35) üzenetére


jacis
nagyúr

De az üzemidő alakulása illetve a melegedő (visszafolytott) proci téged sem vigasztal!?

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#37) Plazmacucci válasza Dr.Anonymus (#35) üzenetére


Plazmacucci
félisten

hibás soc, nem gond, mert jó a dizájn és az anyaghasználat
konkurenciához képest gyenge kijelző, nem gond, mert jó a dizájn és az anyaghasználat
káva nagy, nem gond, mert jó a dizájn és az anyaghasználat
kamera elmarad a konkurenciától, nem gond, mert jó a dizájn és az anyaghasználat
ezért elkérnek 200e forintot, nem gond, mert jó a dizájn és az anyaghasználat

Nem rajtunk van szemellenző.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#38) F_Gergely válasza Dr.Anonymus (#24) üzenetére


F_Gergely
őstag

Elfogadom a véleményed, de mint 2 éves One M7 tulaj kifejteném neked, nekem mi a problémám.
Engem mint vevőt, potenciális vásárlót nem érdekel hogy a CPU a telefonban miért szar, kinek a hibája, és miért az van benne. Nem érdekel. Én azt látom hogy egy 200+ ezer forint telefon, rohadtul melegszik, amit úgy kompenzáltak hogy levették az órajelét 1,6 Ghz-re hogy ne legyen egy forró fémtepsi a telefonból. Tehát gyakorlatilag van egy zsír új telefon ami 1,6 Ghz-en ketyeg. Na de lépjünk tovább. Kijelzőt nem bántom, őszintén szólva nem is nagyon érdekel, a fekete káva zavar, mert semmi funkciója nincsen ellenben foglalja a helyet. M7-nél volt értelme M8-nál már nem.
Fényképezőgéppel megint csak az a bajom hogy 200+ ezres telefonról beszélünk, nem az a baj hogy szar, bizonyos dolgokra ez teljesen jó és elég is, nem is vitatom. De akkor legyen a készülék ára 120 ezer forint. Én ebből azt látom mint vásárló, hogy van egy 200+ ezres telefon, amit más gyártó készüléke (ami még olcsóbb is mert már ugye megjelent) simán kenterbe veri.
Nem lenne gondom ezzel a telefonnal ha nem ennyibe kerülne, mert ez irreálisan drága, nem változtattak semmit úgy hogy radikális, nagy újdonság lenne. Egyszerűen nem éri meg megvenni, mert nincsen miért megvenni. Nincsen érdemi fejlesztés, és leginkább az a bajom, hogy összehasonlítod ugyan ilyen áru készülékekkel és a fémházon kívül nincs ok amire azt mondod ez jobb. Faja dolog a BoomSound de nekem annyit nem ér, hogy csak és kizárólag ezért megvegyem...

(#39) Nightfall75


Nightfall75
tag

Amit hiányoltam a tesztből a Sense-el kapcsolatban:

- az alkalmazásváltót át lehet állítani a gyári google féle kártyás kinézetre is
- az androidos kezelőgombok személyreszabhatóak (el is rejthetőek), ill. meg lehet jeleníteni egy negyedik szoftveres gombot is, ami lehet pl az állapotsáv lehúzása vagy a képernyő kikapcsolása, az egykezes használatot így jelentősen megkönnyítve

[ Szerkesztve ]

(#40) Engikrisztus


Engikrisztus
tag

(#34) snorbi82:

Én is hasonlóképpen vagyok,csak még régebbi típusról,Lg Optimus G-ről váltanék.Nem vagyok márkafüggő,de hosszasan meggondolom melyik legyen a kiszemelt.Nehéz ügy minden szempontból jót találni.Ugye ott van az ár-érték arány. Vagy szép kidolgozás,de el..ott hardver,vagy fordítva,ha véletlenül mindkettő megvan,akkor horror ár,vagy egyéb hiányosságok. Mindig csúsztatom,hátha kijön az "igazi". Ez most nálam se nyert. :) Nem baj,nem sürget az idő.

[ Szerkesztve ]

Ugyanakkor maga a puszta megfigyelés magában kissé kezdetleges módszer.Néha mélyebbre kő ásnunk,a valódi érzelmi vetületig.Úgy lehet elcsípni a fájdalom forrását és átélni.

(#41) hemaka


hemaka
nagyúr

Nem rossz, a kamerája is egész vállalható.

(#42) jacis válasza F_Gergely (#38) üzenetére


jacis
nagyúr

Tökéletesen igazad van.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#43) #24536576 válasza Dr.Anonymus (#24) üzenetére


#24536576
törölt tag

Pentile mátrixos vergődéseken olyan jókat mosolygok. Biztos sz*r lehet, hogy "még így is" szebb az amoled, mint bármelyik másik. :D ;]

Másolásra inkább nem is írok semmit. :C

[ Szerkesztve ]

(#44) expander


expander
senior tag

ha igazandibol nem valtozott sokminden, ami viszont igen, de az sem az elvarhato szintre, akkor miert kerul tobbe, mint az elozo modell? kezdem azt hinni, hogy az a gyarto, akinek nincsen telefonja 700€ felett, az mar nem is hiszi magat igazi gyartonak...
amugy nincs ezzel gond, kb. 140-ert vinnek, mint a cukrot! es meg akkor is maradna boven profit...

(#45) stilo18


stilo18
addikt

Pár felhasználói kép a forumról:

[link]

[link]

Nekem ezek kifejezetten tetszenek!

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#46) Quqesz válasza jacis (#22) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Lehet ezért gondolkozik az lg a 808 chipszettben a g4 esetén.....majd kiderül,de ha az stabilabb és olcsóbb is lesz mint az M9,akkor sajnálom,de nem fog nagyot virítani a htc...a samu drága de jobb készüléket,az lg meg lehet olcsóbbat fog letenni az asztalra várhatóan.....

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#47) CptAdamica válasza Nightfall75 (#39) üzenetére


CptAdamica
veterán

Körül-belül ez is azt mutatja, hogy telibe lett szarva az egész teszt. De a kávát azt ki kellett emelni, mert az borzasztó. Amúgy belehetett volna még mutatni a kamerás összevágásokat is. Vagy a gesztus vezérlést is.

[ Szerkesztve ]

Megyen!

(#48) F_Gergely válasza stilo18 (#45) üzenetére


F_Gergely
őstag

Kamera még csak csak, nekem ez az 1,6 Ghz ami rohadtul nem tetszik.... :W

(#49) Csapoati válasza stilo18 (#45) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Igen erős a zajszűrés.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#50) jacis válasza CptAdamica (#47) üzenetére


jacis
nagyúr

Azért ne túlozd el a dolgokat. Nincs a teszttel semmi gond.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.