Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) janston válasza BOBAKILL (#499) üzenetére


janston
aktív tag

Sok apró hasznos szoftveres "kütyü" van benne, ami hiányzik, pl a hívások auto felvétele, meg a youtube letöltés..
Úgy tudtam, hogy csak a 800-as 4G nem megy rajta (?)

(#502) Black&White válasza janston (#501) üzenetére


Black&White
addikt

Meg a B7-es (Voda, 2600Mhz) sem.

(#503) igmond


igmond
tag

Sziasztok!
Szeretném kérdezni, van köztetek olyan, aki esetleg a 6-osról váltott 7-re? Rendszer stabilitás, akkuidő van olyan jó vagy jobb mint az elődnél? Vételen gondolkodok, egyik esélyes ez másik az Xperia Z3, aztán igyekszek összeszedni minél több infót. Voda kártyám van, ha ezt venném az edigitálnál szerezném be. Lenne gond a 4G-vel? Tudom hogy sokat volt róla szó de nekem továbbra sem tiszta. Illetve még annyi hogy mivel friss készülék, vannak esetleg bugok a rendszerben amivel számolni kell? Köszönöm szépen!!!

(#504) szente válasza igmond (#503) üzenetére


szente
addikt

Nekem eddig a telefonban az egyetlen csalódás, az üzemidő. Az előző telefonom (Xiaomi MI3) simán elketyegett kb ugyan ekkora akksival két napig, ennél esélytelen a két nap.

[ Szerkesztve ]

(#505) BOBAKILL válasza igmond (#503) üzenetére


BOBAKILL
őstag

Bugról nem tudok, de a 4G tökéletesen működik, ez irányban nem lesz vele gondod az tuti. A gond akkor van ha kínai verziót veszel de azt csak a sufni gsmesek árulják vagy ha rendelsz Kínából.
Nekem tökéletes a teló, nálam másfél napot bír kb. Pedig használom rendesen. Gyors és megbízható telefon. Nyilván a z3at nem sokan fogják itt ajánlani, de hát azt te döntsd el melyik tetszik. Írd össze pro és kontra és úgy látod majd melyik lesz a legmegfelelőbb. :)
Ja és hát a Honorban az ujjlenyomatolvasó baromi gyors, továbbá az infra is frankó. Szép képeket is csinál. Melegedés csak hoszabb játék után fordulhat elő, ellenben az xperiákban a kamerahasználattól is felhevül a telefon.

[ Szerkesztve ]

(#506) Feldin


Feldin
csendes tag

telo random kikapcsolt es azota nem kapcsol be.
valakinek vmi otlete?

(#507) Rolanddd válasza Feldin (#506) üzenetére


Rolanddd
tag

Ha töltőre dugod, reagál valamit?

(#508) Feldin


Feldin
csendes tag

nem
azután otthagytam estére, ma reggel simán elindult. fura.

(#509) 77Kilroy


77Kilroy
csendes tag

Van egy új problémám:
A Google Play Service rendszeresen leáll. És az újratelepítésig nem is működik semmi, ami igényli: Play, Youtube, Gmail, Contacts... stb.
Már kétszer csináltam softresetet, de pár óra múlva újra előjött. A sima újraindítás sem segít. Törölnöm kell minden alkalommal a Service-t és a Play-t is. Majd újratelepítés... belépés után, pár óráig megint működik minden.
Mi lehet a baja? Találkozott már valaki ilyesmivel?

(#510) tejeszacskó válasza 77Kilroy (#509) üzenetére


tejeszacskó
tag

Csak tipp, de nem lehet, hogy emiatt?

(#511) imrus72 válasza igmond (#503) üzenetére


imrus72
tag

Szia. Nekem Z2 volt a honor 7 előtt,mivel majdnem kopp ugyanaz mint a Z3 tudok nyilatkozni.
Egyelőre ennél a telefonnál ami hátrány a Z szériával szemben az üzemidő,ez jelen pillanatban körülbelül egy ,és egyharmad napot megy el biztonsággal.
Ellenben a Z2 -és a barátom szerint a Z3 2 napot simán.
De ezt mivel még nagyon az elején vagyunk a szoftveres optimalizálásnak még nem tekinteném hátránynak,még rengeteg rom fog rá kijönni,amiben ezeket javítják majd sztem ,az 5.1.1. amúgy is előrelépés volt a sonynál is üzemidőben,a 6.0 még jobb üzemidőt kínál majd.

Viszont ami fontos a Sonyk baromira melegednek,és nem kell hozzá egy erőforrás igényes játék sem,pusztán pl több app egymás utáni telepítése,vagy egy titanium backup visszaállítás,vagy hd videófelvétel.
Ez ennél a telefonnál zéró melegedést okoz,még langyos sem lett a készülék.

[ Szerkesztve ]

(#512) Black&White válasza 77Kilroy (#509) üzenetére


Black&White
addikt

Neked a 64-es, kínai variáns van, ugye?
Tiszta telepítés után próbáld meg úgy, hogy App Center->Google Play->Google naptár és névjegy sync.
Aztán Playből, egy tetszőleges Google alkalmazás (pl. Gmail, YT, vagy Maps) telepítésénél frissítsd a Google Play Services-t, amikor kéri.

(#513) Feldin


Feldin
csendes tag

Még egy galiba.
A google photos a backupra azt írja:
Unable to retrieve auto backup settings. erre van ötletetek miért lehet?

(#514) BOBAKILL válasza Feldin (#508) üzenetére


BOBAKILL
őstag

Valószínű hogy totál lemerült és azért nem kapcsolt be csak mikor már töltődött egy darabig. Ez attól is lehet hogy egy alkalmazás merítette le valamiért. Nézd majd meg az energiatakarékosságnál hogy mi használ sok energiát.
Csak úgy nem merül le a telefon, egy program okozhatja jobb esetben.

(#515) csajszi29


csajszi29
tag

Nektek milyen az aktuális verzió? Csak, mert nekem péntek óta van meg és még nem ajánlott fej újat, de láttam, hogy Nektek igen (az enyém: PLK-L01C432B121).

Xiaomi Redmi Note 10

(#516) szente válasza csajszi29 (#515) üzenetére


szente
addikt

EU verzión elvileg ez a legfrissebb.

(#517) BOBAKILL válasza csajszi29 (#515) üzenetére


BOBAKILL
őstag

Igen, ez a legfrissebb az eu-s verzióra. Talán majd lesz rá egy nagyobb frissítés ami az android m-re épül. Sztem nem mostanában lesz, de ne legyen igazam. :)

(#518) igmond válasza imrus72 (#511) üzenetére


igmond
tag

Köszönöm szépen a válaszaitokat!!!

Sony-ra visszatérve, eléggé aggaszt ez a melegedés dolog. Nem tudom mennyire veszélyes, nem szeretném hogy megfőjön a használat közben. Nem tudom, anyaghasználat is közrejátszat hogy melegebb vagy tényleg igazi kis kazán van benne. Honornál az ujjlenyomatolvasó meg infra hasznos dolgok de hirtelen pl infrát nem is tudom mire tudnám használni. Számomra a legfontosabb hogy évekig stabil legyen, jó kijelző, jó wifi, jó üzemidő.

(#519) BOBAKILL


BOBAKILL
őstag

(#520) imrus72 válasza igmond (#518) üzenetére


imrus72
tag

Azért nem fog leégni,kárt csak huzamos full hd videózással tudnál benne tenni,vagy pár perc 4K videofelvétellel.
Kijelző mindkettőnek hasonlóan jó.
Ebben 64 bites 8 magos proci van,a Z3 -ban 32 bites 4 magos,de ez használat közben szinte semmit nem jelent.
Wifi ennek kicsit talán erősebb.
Üzemidőben jelenleg a Z3 a nyerő.

[ Szerkesztve ]

(#521) ThorsHUN válasza imrus72 (#520) üzenetére


ThorsHUN
őstag

Csak kibickedek, de pl ha megnezed az m5 tesztet, ott pl a memoria kartyat daralta le a melegedes plusz igen jelentosen hat a teljesitmenyre is.

(#522) undersance


undersance
tag

Nálatok nem túl nagy a hívás közbeni hangerő? Kihangosítás nélkül, a legkisebb hangerőn is kihallatszik a beszélgetés, nem is beszélve a legnagyobbról. Nem tudom, hogy ez bug vagy fícsör...

(#523) imrus72 válasza ThorsHUN (#521) üzenetére


imrus72
tag

Nem akarom ekézni Se a Z2-őt,se a Z3-at,mert alapból beton stabil készülékekről beszélünk,normál használat mellett tökéletes mindkettő.
Minden telefont szét lehet hajtani ha nagyon akarja az ember,mert tökéletes telefon nincs( direkt persze :) )
Ha nem full hd kamerának használod a sonyt fél óráig egyfolytában,és nem futtatsz rajta erőforrás igényes játékot órákon keresztül bátran ajánlom azt is.Lehet a honor is érzékeny ezekre,én még nem próbáltam,valaki tesztelhetné,ha akarja.
Tényleg csak a döntést akartam mindenféle részlehajlás nélkül segíteni,de nem offolom szét a topikot.

(#524) csajszi29 válasza undersance (#522) üzenetére


csajszi29
tag

Szia! Nálam pont az ellenkezője van, a legmagasabb hangerőn is halknak hallottam. De ez csak 1 hívás volt, kiderül, ha többet fogok telefonálni rajta.
Nekem az akkuidő kicsit csalódás. Közepes használat mellett egy napot bír, ha kicsit kevesebbet használom, akkor másfelet. Viszont most fogom elkezdeni használni a céges simmel, amivel sokat fogok telefonálni, így még kevesebbet fog bírni az akksi. Remélem, hogy ezt még optimalizálni fogják.

Xiaomi Redmi Note 10

(#525) Golota válasza csajszi29 (#524) üzenetére


Golota
aktív tag

Mi az a közepes használat? Nekem tegnap 2 óra telekonferenia app, majdnem 4 óra képernyő, non-stop wifi és folyamatos baszkurálás (gyakori wake), sok rövid telefonhívás, mailezés, chat stb mellett éjfélre esett 40% alá, úgy, hogy reggel 6:30-kor lett levéve töltőről.

Ezek mellett nekem fura, hogy páran az akku-időre panaszkodnak... Szerintem ez brutál jó akksi idő, egy ekkora képernyőtől (felvéve rendesen) és ennyi háttérben is futó app mellett. Érdemes megnézni, mi eszi nálatok az akksit, de gyanítom, hogy a FB és FB messenger sanszos. Előbbi nekem le is van tiltva a protected appok közül, utóbbi viszont rezidensen ott van.

Tapasztalatom szerint a Honor 7 sokkal konzervatívabban és pro-aktív módon bánik az energia kezeléssel, mint a legtöbb android teló. Kis odafigyeléssel remek aksi időket lehet elérni.

(#526) vasn


vasn
tag

Energia kezeléssel kapcsolatban igazat adok Golota kollégának.
Más: Beszéltem a szolgáltatómmal (Voda) és beállították az előfizetésemen a 4G-t. Ki/be kapcsolás után meg is jelenik a felső sávban a 4G felirat kb. fél percre azután átvált H+-ra. Ez vajon miért van így? Szar itt a hálózat, vagy a telefon? Más azt írta, hogy ezzel a Voda 4G nem is megy, nekem mégis jelzi (egy darabig).

(#527) BOBAKILL válasza vasn (#526) üzenetére


BOBAKILL
őstag

Valszeg a 4G hálózat a gyenge nálatok. Átváltogat másik adótoronyra ahol éppen jobb a jelerősség.

(#528) 77Kilroy


77Kilroy
csendes tag

[Ezt] a videót ajánlotta már valaki itt?
Sok feltett (és fel nem tett) kérdésre ad választ. Ha lenne kezdő oldala a telefon topikjának, igazán odaillene.

(#529) imrus72


imrus72
tag

(#530) vasn válasza imrus72 (#529) üzenetére


vasn
tag

Szerintem nekünk már a 6.0 lesz a következő

(#531) imrus72 válasza vasn (#530) üzenetére


imrus72
tag

Az majd sztem valamikor jövő év elején jön,ezt még megkapjuk október november körül ha minden jól megy.

(#532) BOBAKILL válasza imrus72 (#531) üzenetére


BOBAKILL
őstag

Már fentebb linkeltem (#519) egy mobilarénás hírt amiben az szerepel hogy novembertől elérhető lesz az új androidos verzió a huawei/honor készülékekre, bár nem tudni pontosan mely eszközökre először. Gondolom nekünk is jön mivel ez egy majdnem csúcskészülék. :)
Szerintem 5.1 nem lesz, felesleges lenne mikor van már újabb verzió is. 4X az régebbi készülék, azért jöhetett ki rá most az 5.1

[ Szerkesztve ]

(#533) igmond válasza imrus72 (#520) üzenetére


igmond
tag

Köszönöm még egyszer hogy segítettek a tapasztalatokkal,véleményekkel! Agyalok még rajta, aztán meglátom mi lesz!

(#534) lkereki válasza Golota (#525) üzenetére


lkereki
tag

Nekem is hasonló használat van, de délután 4 körül már épp csak üti a 40 %-ot... :(

OnePlus 8 Pro 12+256 Gb

(#535) poc013 válasza lkereki (#534) üzenetére


poc013
tag

Szerintem nem lehet panasz az aksira ;)

(#536) BOBAKILL válasza poc013 (#535) üzenetére


BOBAKILL
őstag

Jó az akksi csak a telefon készenléti fogyasztása nem olyan jó. Ez a lollipopnak tudható be, a következő verzió majd segít ezen a problémán. Legalábbis elméletileg. :D

(#537) Protector


Protector
csendes tag

Én sem panaszkodom. Játék és egyéb cuccok, WiFi mindig bekalcsolva, GPS a kímélő módban szintén mindig on. Bár szerintem is sokat eszik készenléti állapotban. De mondom, nem panaszkodom.

iPhone 11 Pro

(#538) Golota válasza Protector (#537) üzenetére


Golota
aktív tag

Nekem készenléti állapotban alig fogyaszt valamit. A FB és a FB messenger nálad simán lekap 34%-ot a teljes fogyasztásból, ami szerintem rengeteg. A FB-t én éppen ezért le is tiltottam. Ha érdekel, akkor aktiválom, de nekem ne nyekeregjen folyton.

Egyébként kriminális a messenger és a FB energia felhasználása, de a LinkedIn meg megalakulása óta nem tudja megoldani, hogy stabilan szinkronizáljon az Androiddal, szóval úgy tűnik, hogy a vezető social appok gyártói kb lesz..ják, hogy mennyire kókány az app, majd dugd töltőre, ha akarod.

(#539) Man0gatya válasza Golota (#538) üzenetére


Man0gatya
aktív tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdédem van, hogy van-e led jelző a telefonon? Vagy be lehete a flasht állitani hogy jelezen? pl akimerülésnél, üzenetnél ilyesmik.

(#540) imrus72 válasza Man0gatya (#539) üzenetére


imrus72
tag

Van. Nem valami nagy fényerejű,de van.

(#541) igali válasza imrus72 (#540) üzenetére


igali
tag

S megosztod velünk, hogy melyik az az app, ami rendesen működik is, és az a kijelző felöli leddel jelez, villog?

(#542) Blade148


Blade148
csendes tag

Sziasztok!

Vmall.eu-ról lehet Mo-ra rendelni? köszi :)

(#543) imrus72 válasza igali (#541) üzenetére


imrus72
tag

Én a gyári értesítő ledre gondoltam,van az előlapi kamera mellett vaku is,de mivel nekem elég a gyári led,ezért nem használom értesítés jelzésére a vakut. Így külön appot sem használok rá,de sztem ahhoz nem is találsz ,amik vannak azok a gyárit tudják vezérelni esetleg.

(#544) csabibmx


csabibmx
tag

Apró érdekesség (legalábbis nekem), hogy a kamera alapból felismeri és olvassa a QR kódot. Nem kell külön QR kód olvasó alkalmazás hozzá, elég megérinteni a képernyőt a kódnál, hogy oda fókuszáljon. Ha felismerte akkor megjelenik a "Részletek" felirat. Alapvetően apróság de azt gondolom értelmes fejlesztés.

Ericsson GA 628,Nokia 5110,3310,6220,N80,Samsung I8510,Nexus S,Note 2,Honor 7

(#545) dullsa


dullsa
csendes tag

Sziasztok. Valaki akinek 64gb-os verziója van legyenszives nézze meg, hogy a zene programban működik-e az online zene.
Köszönöm.

(#546) Man0gatya


Man0gatya
aktív tag

Ilyenkor meg kell kérdezni az okát, meg közöld vele hogy ha nem fogadja el majd a fogyasztóvédelemnek bizonygathatja, hogy ez nem egy hauwei által gyártott készülék. :D

(#547) BC 80


BC 80
csendes tag

Hello Everybody! Először is köszi minden fórumozónak a hozzászólásokat,nagyban hozzájárultatok,hogy végülis Honor 7-est vegyek....és hát nagyon NEM BÁNTAM MEG!Fenemód elégedett vagyok! Lenovo S750-ről váltottam és bár bitang jó kis teló volt az is,na de ez qvantumugrás ahhoz képest! Bízom benne,hogy itt is legalább olyan komoly műhelymunka és aktív tapasztalatcsere-áramlás fog folyni,mint az előbb említett relefon oldalán!
Amúgy 64Gb-osat rendeltem a puremobile-tól...totál oké volt...korrektek...szóval...jupiiiiiijééé :-)

(#548) biggamer válasza BC 80 (#547) üzenetére


biggamer
veterán

hali és gratula
én is azzal szemeztem pezsgő színben, de az 1 év gari elriasztott ... de nem teljesen :B
mesélj lécci, hogy mi volt a dobozban ... esetleg fényképet is tehetnél fel ... tokot vettél hozzá ?
van benne magyar menü ?
a tárhelyen kívül mi a különbség a 16-oshoz képest ?
mennyire használható kis hazánkban ez a kiadás ? megéri a felárat ?
hirtelen ennyi :)

[ Szerkesztve ]

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#549) BC 80 válasza biggamer (#548) üzenetére


BC 80
csendes tag

Hogy mi a különbség,fogalmam sincs...gondolom az NFC és a nagyobb tárhely....nekem kellett mindkét sim kártya,ezért az sd-kártya helye kilőve...az 16Gb-nál kb 6 marad szabadon....s mivel bővül a család :-DD,kell a hely a sok képnek meg mittudomén....osztrákiában és magyarhonban használom,totál rendben van,műkszik minden frankón....doboz tartalma ugyanaz,mint bárhol...töltő,tű,leírás....mondjuk más nem is kell,se füles,se semmi csecse-becse....de,vagyis mégis...egy tokot rendelek hozzá,valószínű a fentebb említett rácsosat...az tetszik...fotót szivesen teszek fel,de semmi exrát nem látnál...ezüst színű hátlap..elől meg fehér a káva....hasonlít az iphone-ra,de mondjuk ez pont nem érdekelt....friss még a kapcsolatom a telefonnal,de szerintem jó pajtik leszünk.. :DD

(#550) biggamer válasza BC 80 (#549) üzenetére


biggamer
veterán

köszi szépen ... mintha úgy rémlene, hogy valaki azt mondta, hogy van benne füles meg dokkoló ... és a füles a töltő alatt van egy külön részben csak meg kell fordítani a dobozt :)

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.