Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

Kár a gpu-ért és a kevés tárhelyért, minimum 32gb-vel kellett volna indítani.
Összességében nem lenne rossz ár/érték miatt.

(#2) #03372544


#03372544
törölt tag

MHL-t tud a készülék?

(#3) ricinus13 válasza ADAM1337 (#1) üzenetére


ricinus13
senior tag

A kis tárhely itt az SD-re telepítés miatt szerintem nem nagy gond. A GPU viszont tényleg lehetne combosabb.

(#4) Peet91


Peet91
aktív tag

Lehet hogy nekem van nagyon reggel, de a hátlapon lévő ujjlenyomat-olvasó, az hogy a fenébe esik pont a hüvelykujjatokra? ;]

Ugyan már, én nem vagyok kötekedős! Csak mindenki más az!

(#5) aelod


aelod
veterán

A cikk végén a Meizu M1 Note-link a Lenovo Vibe Z2-re visz.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#6) Smithy87 válasza Peet91 (#4) üzenetére


Smithy87
senior tag

Kb sehogy. Viszont a mutatóújjal működik :))

(#7) juhasz22 válasza Peet91 (#4) üzenetére


juhasz22
aktív tag

Tudtok hasonló kinézetű fém telefont olcsóbban? :D ()a kinézete nagyon tetszik csak az ára....()

 iPhone SE (2020) --- Nintendo Switch™ OLED --- Sony PlayStation™ 4 Slim 500GB --- 55" LG C1 OLED

(#8) tototos


tototos
őstag

Jól gondolom hogy dual sim esetén búcsú az sd kártyától?

(#9) #03372544 válasza tototos (#8) üzenetére


#03372544
törölt tag

"Bal oldalon lehet a mellékelt tűvel a SIM-tálcát előhúzni, amely vagy két nanoSIM-et, vagy egy nanoSIM-et és egy microSD kártyát fogad be."

(#10) Luperator


Luperator
tag

Remek telefon lett,ennyi pénzért. Bár az Xperia M5 nem épp csúcsmobil lesz,de kíváncsi vagyok hogy a kettő hogy bír majd egymással. Ennyi pénzért IDEI,ilyen felszereltségű telefon nincs. Akinek meg ez drága,hát akkor nem tudom mi az olcsó...

(#11) erahurka


erahurka
félisten

Az éjszakai fotók feletti screenshot nem a Honor 7-ről van? A szerint lehet rajta záridőt állítani.

(#12) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Nagy kár a gyenge GPU-ért, ott vérzik el az amúgy nagyon tetszetős összeállítás. :(

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#13) KYZRR


KYZRR
őstag

Jó dolog, hogy egy ilyen árú telefonnál nem hagyták ki a Dual-Active funkciót. :K
Rég olvastam már ilyet.

You can only die once, make sure it is worth it...

(#14) GIJoe


GIJoe
addikt

Az infra nekem hasznosabb mint az NFC. Az apróbb hibák felsorolásától a falra mászom. Oké megértem hogy le kell írni, mert tapasztalat, de az is tuti hogy pár hét v hónap múlva jön rá a frissítés ami megoldja, az viszont tény hogy aki ezt veszi hivatkozásnak még fél év múlva is ezt fogja a vevő orra alá dörgölni. Ki kell írni mint a totalcar oldalán hogy ez egy mai jelenlegi állapot.

Ha később netán a Meizu 5 Pro tesztelésre kerülne, tegyétek már meg hogy a legfrissebb szoftver fel megy rá, hiszen a telefon "nem tökéletes" :)

(#15) #82729984 válasza GIJoe (#14) üzenetére


#82729984
törölt tag

"Az apróbb hibák felsorolásától a falra mászom. Oké megértem hogy le kell írni, mert tapasztalat, de az is tuti hogy pár hét v hónap múlva jön rá a frissítés ami megoldja"

De ezt nem tudhatod sem te sem a cikkíró. Teszem azt, nekem volt egy alcatel idol 2s-em, ami 4.3-mal jött ki, de már akkor belengette a gyártó hogy jön rá a 4.4 hamarosan. Ezt le is irták a mobilarénán a tesztben, meg hogy van pár idegesítő hibája amit majd biztos javit a gyártó. Ennek másfél éve, és még mindig nem jött ki a 4.4 rá...

Szóval én nem tenném rá a tököm semmilyen telefonra hogy majd akármilyen idegesítő hibáját a gyártó javit (javít-e egyáltalán) meg mikor, mert még ha igy is van és mondjuk 4 hónap múlva jön ki rá javítás, akkor is a boldog új tulajdonost 4 hónapig fog boldogítani a hiba.

(#16) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Miért kellett elszúrni egy csúcstelefont ezzel a GPU-val? :U

szerk: és NFC sincs, ami 2015 őszén több, mint ciki.

[ Szerkesztve ]

(#17) youngboy


youngboy
senior tag

Nagyon megörültem, mikor a dual-active szavakat megláttam. A GPU nem tudom mennyire gyenge. Én nem játszom vele, csak normál használat, youtube, email, net és ennyi.
A 16GB nem sok, de meg tudnék vele békélni.
Sajnos a nemet végül az NFC hiánya mondta ki.

Pedig ígéretesnek indult, mert kisebb és könyebb, mint az Asus Zenfone 2.

Kereshetem tovább a dual-active telefonomat.
:((

(#18) Bone123 válasza erahurka (#11) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

A záridő az esti módnál van, ott viszont 8 megapixelere korlátozott a felbontás, és az érzékenységen kívül mást nem lehet állítani, pl. expozíció vagy fehéregyensúly korrekciót sem, így nem annyira hasznos a megoldás, mintha egyszerűen akadna egy alap mód, ahol záridőt is lehet állítani.

[ Szerkesztve ]

(#19) Rolanddd


Rolanddd
tag

Háhh, tegnap este döntöttem el hogy ezt fogom mevenni, erre itt a teszt :C
Eddig reménykedtem a HTC-ben, hogy valami jó kis M9 utódot kidobnak, de a pletykák alapján bemutatott A9 sajnos a felejtős kategóriába került... Így az M7-em utódja valszeg ez lesz, viszont kell a 64GB-os modell mert szükségem van mindkét SIM helyre.

(#20) 77Kilroy válasza youngboy (#17) üzenetére


77Kilroy
csendes tag

A Honor 7 nem csak egy fajta verzióban létezik. Van Premium felszereltségben is 64GB-al és NFC-vel...
(esetleg arany színben is) Nekem szebb dobozban és asztali tartóval érkezett.
Szerintem megérte azt a 10-15e +Forintot. (áfával együtt)

Ilyen a másik, kemény műanyag doboz:

[ Szerkesztve ]

(#21) Gilberto


Gilberto
aktív tag

Nem lenne ez rossz telefon. De tényleg 4:3? 2015-ben, ahol már szinte minden tv, monitor 16:9-es. Ezt szerintem ök sem gondolták komolyan.

PSN: Gilberto2k10 (PS4)

(#22) Rolanddd válasza Gilberto (#21) üzenetére


Rolanddd
tag

Attól hogy a szenzor 4:3, gondolom lehet vele széles képeket is lőni (van elég MP amiből levágja)

(#23) 77Kilroy válasza Gilberto (#21) üzenetére


77Kilroy
csendes tag

???
Miről beszélsz? A telefon kiválóan fényképez és videó-rögzít 16:9-ben.

(arról nem beszélve, hogy minden láma állított telefonnal videózik :W
Senkit nem zavar az sem, hogy csak a TV közepén lát egy 9:16-os csíkot...)

[ Szerkesztve ]

(#24) youngboy válasza 77Kilroy (#20) üzenetére


youngboy
senior tag

Köszi az infót. Utánanézek én is, de hol kapható?

[ Szerkesztve ]

(#25) gproject


gproject
aktív tag

erdekes ez a gpu miatti "hiszti"
en meg nem talalkoztam olyan jatekkal ami akadt volna rajta
a cikket elolvasva kiprobaltam a rr3-at is, de ez is fluid nalam(oke nem vittem vegig csak 3 palyat nyomtam)
szerintem a playstores jatekok kb. 99,5%-a tokeletesen fut a telefonon

azt amugy se ertem, hogy egy telefonon miert is kellene futnia minden jateknak zokkeno mentesen
plane egy olyan telefonon ami nem top ARkategoria

(realme x50 pro, <[ ultrasone 480i 580i 820 ]>)

(#26) maximilian4 válasza Rolanddd (#22) üzenetére


maximilian4
addikt

Ha maximális felbontásra van állítva akkor lő 4:3 képarányban fotókat. Egyébként tapasztalatból mondom, hogy nem mindig a legnagyobb felbontásban a legjobb a képminőség.

Maxi

(#27) Rolanddd válasza gproject (#25) üzenetére


Rolanddd
tag

Én az NFC hiányát nem értem miért probléma, persze magamból indulok ki, de 2 éve NFC-s telefonom van, és összesen egyszer használtam, azt is csak arra, hogy kipróbáljam valóban működik-e.

A GPU nem érdekel mert úgysem játszom, persze nem baj ha nem röcög a UI, de arra bőven elég ennyi kraft.

(#28) #03372544 válasza Rolanddd (#27) üzenetére


#03372544
törölt tag

Minden reggel NFC-s érintéssel pároztatom az okoskarperecem, kb. pár pillanat alatt.
Profilokat is használok az asztalra ragasztott NFS stick-kel, szintén nagyon hasznos.

[ Szerkesztve ]

(#29) 77Kilroy válasza youngboy (#24) üzenetére


77Kilroy
csendes tag

pl. VMALL, vagy Flosmall... stb.

(#30) Rolanddd válasza maximilian4 (#26) üzenetére


Rolanddd
tag

Az esetek 90%-ában felesleges is a 20 MP, csak azt nem tudom hogy ha lejjebb van állítva mondjuk 8 MP-re, akkor csak crop-ol, vagy kihasználja a teljes szenzort, és abból méretezi le? Mert ha az utóbbit csinálja akkor már csak a képek mérete miatt is jobban megérné azt a módot használni (instagramra elég a 8 MP és úgy nem 10 MB egy kép)

(#31) Csapoati válasza gproject (#25) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Nem passzol az erős CPU mellé, mindössze ennyi a gond. Amúgy korrekt motyó, a legdurvább játékokkal meg nem mindenki akar játszani, még 100+ ezres telefonokkal sem. Szerintem megéri az árát ennyiért is, nagyon szép és jól átgondolt telefon hatását kelti.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#32) gproject válasza Rolanddd (#27) üzenetére


gproject
aktív tag

hat igen, az emberek nagy resze nem hasznalja
nekem mondjuk hasznos a munkamban, a cegnel sok nfc stickert hasznalunk, es ha van a sajat telomban nfc, akkor nem kell a szar ceges htc-t hasznalni :)

(realme x50 pro, <[ ultrasone 480i 580i 820 ]>)

(#33) gproject válasza 77Kilroy (#20) üzenetére


gproject
aktív tag

Te olvastal mar vele nfc taget?
csak mert itt mas info van

(realme x50 pro, <[ ultrasone 480i 580i 820 ]>)

(#34) PR1977


PR1977
újonc

Egyszerűen nem értem néha a tesztelőket és azokat akik leszólják ezt a készüléket. Mindent a helyán kell kezelni, ennyiért (128eFt a magyar sarcokkal együtt) jelenleg nincs olyan másik készüléket ami tanítható infraporttal, jól működő ujjlenyomat érzékelővel, dual AKTÍV!!! kiépítéssel, jó kamerával rendelkezik... a tesztben konkurenciának beállított készülékek egyike sem rendelkezik mindezekkel a tulajdonságokkal, és néhányuk még drágább is. Egyébként az itteni tesztek alapján a snaci 615-el GPU-ban közel azonos teljesítményű ez a megoldás, csak ez CPU fronton sokkal erősebb...
Persze én is szeretnék egy tökéletes telefont 20eFt-ért, de nyilván ilyen sosem lesz, ez sem tökéletes, de a tulajdonságait és az árat figyelembe véve, ha ez nem különösen ajánlott akkor nem tudom mi az...

[ Szerkesztve ]

(#35) 77Kilroy válasza gproject (#33) üzenetére


77Kilroy
csendes tag

Én még egy telefonnal sem olvastam semmilyen tag-et... és nem is terveztem ilyet tenni. Fogalmam sincs milyen NFC van benne... ezt már végigjártuk a másik Honor 7 topikban is.
A kínai nyelvű használati útmutatóban csak NFC betűket tudom értelmezni és a képen az antenna helye van berajzolna.

És:

(#36) virkir válasza #03372544 (#28) üzenetére


virkir
veterán

Amikor bekapcsolom a most vett kicioccó félhüjje órám minden bekapcsoláskor azonnal csatlakozik a telefonhoz. NFC ide minek.
Aztán a profilokat meg a Llama kapcsolgatja, le sem kell tennem asztalra. NFC ide sem kell.
Namostakkor hova kéne életbevágóan az az NFC?

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#37) hemaka


hemaka
nagyúr

Pofás darab, a felülete is tetszik, az NFC nem érdekel, viszont egy C típusú usb csatlakozónak örültem volna. :)

(#38) davidsone


davidsone
addikt

Mostanában alig látok AJÁNLOTT mobilt...
...grat neki :)

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#39) #03372544 válasza virkir (#36) üzenetére


#03372544
törölt tag

Nem mondtam, hogy életbevágó, de nekem NFC-vel kényelmesebb.
Ezen felül én a jövőben kipróbálnám pl. a mobilfizetést, ilyesmit ami NFC-n alapul.

Tiszteletben tartom, ha valakinek erre nincs igénye, de nekem van.

(#40) Jeanne d'Arc

1 napig teszteltem egy ilyen telefont, szerintem nagyon jól eltalálták.

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#41) Bone123 válasza #03372544 (#2) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

Erre vonatkozóan semmilyen információt nem találtam a különböző specifikáció táblázatokban.

(#42) Dominó85


Dominó85
veterán

Szánalmas ez az 1-1-ben lemásolt MIUI rendszer... Baszki még a zene lejátszó is tök ugyanolyan, mint a MIUI V7-ben... A Mali T628 pedig már érkezésekor elavult volt. Dicséretes a kamera és az ár is, de összességében nem kellene.

* Péter - 06302461862 *

(#43) janeszgol


janeszgol
félisten

Ez minden téren egy frankó készülék. És az ára sem vészes. Megérdemelte az ajánlott plecsnit. Úgy látom 2015 úgy fog eltelni, hogy a Huawei nem hibázott.
A kinézetét szeretném kiemelni. Egyszerűen gyönyörű a telefon.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#44) Rolanddd válasza janeszgol (#43) üzenetére


Rolanddd
tag

Hát ha a Mate S kapható lenne 5" vagy 5,2" méretben akkor azért szívesebben választanám azt mert az még jobban néz ki :) de így marad ez. Kár hogy a legjobb telefonok szinte már kizárólag phablet formájában vannak jelen. Ettől még persze nem hibázott a Huawei, csak követi a trendet.

(#45) Cannabis7


Cannabis7
senior tag

Nem vagom hogy a real racing 3 miért szaggat a legtöbb androidos telon.
Lassan 3 eves a BlackBerry z10, de ugy is full roccenesmentes ha mellette a hatterben meg megnyitok 4-5 jatekot.
Ezek meg zsiruj csucstelok, emlekszem az s5nel es az s6nal is szaggatott

(#46) Saccco


Saccco
nagyúr

Miért divat, hogy az a szerencsétlen kamera kiálljon a készülékházból, ezzel is növelve az amúgy sem kicsi sérülésveszélyt?! :N (költői kérdés)

Cannabis7:
Más GPU-ra van optimalizálva.

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#47) #03372544 válasza Dominó85 (#42) üzenetére


#03372544
törölt tag

Annyira nem szar ez a GPU azért.

A Sony Z-n lefuttattam ezeket (Adreno320 van benne), ott 5 fps-t hoz a Manhattan szintúgy mint a Snapi615 GPU-ja, a Honor7 meg 9 fps-t.
A T-Rex meg pont ugyanannyit hoz mindhárom platformon, 15 fps nálam is, a Snapi615-ön is, meg a Honor7-en is (1080p-ben).

Nekem a Z-n nincs grafikai teljesítményproblémám, a számok alapján a Honor-on se kellene legyen.

[ Szerkesztve ]

(#48) 77Kilroy


77Kilroy
csendes tag

A kamerát zafírüveg védi... nem igen lehet benne kárt tenni.

Amiről nem volt még szó, hogy a szép fém hátoldal sajnos elég érzékeny.
Az enyémen már vannak pici karcolások. (pedig tokban hordom)

A tesztvideóban van valami nyiszogás a hátlapon... nálam nem sikerült produkálni semmi hasonlót. Másnál mi a helyzet?

(#49) chakram6706


chakram6706
csendes tag

Nem tudom miért, de nekem a mate 7-ben lévő gpu-val, is fut rendesen minden játék. RR3, Asphalt 8 stb. Miért lenne gyenge? Hajrá honor ( huawei :) )

Bivaly akku a király! WP19

(#50) Lirion válasza Cannabis7 (#45) üzenetére


Lirion
addikt

Azért szaggat, mert a legtöbb androidos telefonon high grafikával fut, a bb z10-en meg low/medium grafikával. A kettő között pedig óriási a különbség.. Ha a medium grafikát mondjuk 35-40 fps-sel tudja futtatni egy készülék, akkor high grafikán olyan 10-15 fps-re lesz képes, így durván szaggatni fog.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.