Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) ku-cu válasza rasky (#99) üzenetére


ku-cu
tag

Igen, ez az ami nem mukodik. :) Gondolom ganyolt rom van rajta.

Szerk: a cpu z azt irja h van root access. Megprobalom megegyszer a supersu-t.

Szerk 2: este ha lesz kedvem lefotozom, irok par szot. Szerintem rendben van a telefon, 42-ert plane.

[ Szerkesztve ]

(#102) Akrios válasza bromi84 (#95) üzenetére


Akrios
újonc

Ezt pontosan hol írják? Mert egyik meizu m2-s telefonon belül nem láttam ilyet o.O

@rasky: Milyen bemutató videó?

@ku-cu: Adnál egy linket, hogy pontosan melyiket vetted az oldalról? Köszi :) Amúgy nekem is azt csinálta először, hogy 10% után hirtelen lemerült és kikapcsolt. Másodjára már elment rendesen 1%-ig szóval no para :)

[ Szerkesztve ]

(#103) bromi84 válasza Akrios (#102) üzenetére


bromi84
tag

78-as bejegyzésben szereplő linken görgess kicsit lefelé...

(#104) ku-cu


ku-cu
tag

Ertekelheto kepet nem tudtam csinalni igy lampafenynel, de a keszulek kellemes csalodas. Jobban ossze van rakva, minosegibb benyomast kelt mint vartam. A hatlap muanyag, de a szurke valtozat nem csillog egyaltalan. Olyan olcsobb, 'kamufem' benyomasat kellt mint egyes laptopok haza. Az elolapi gomb eleg olcso, valoszinu lotyogni fog idovel, de a celnak megfelel. Bekapcsolo gomb detto.

Aki a 78. hsz-ben linkelt eladotol (Chigon) venne, az keszuljon ra h egy ganyolt rom van a telefonra telepitve. Ez tartalmaz reszleges magyaritast, google services-t, es NEM mukodo root-ot. A hivatalos A romot rateve elobbiek eltunnek, root megjavul. Szerintem erdemes a bontatlan csomagot kerni, play nelkul.

Gyari billentyuzet borzazsto, valami mast felteve meg a kurzor egynel tobbszor nem mozgathato. Ismert hiba, de azert szolok. Kijelzo kepe egesz jo, erzekenysege OK. Nem iphone szintu, de a Lumia 640 kijelzojenel erezhetoen reszponzivabb. A szoftver kigyomlalva bo 1gb szabad memoriat hagy inditas utan, szerintem ez tobb mint elfogadhato.

(#109) adabra válasza ku-cu (#104) üzenetére


adabra
senior tag

Írnál pár szót arról, hogy hogyan bírja az akkumulátor? pl képernyőidő két töltés között, mennyit merül éjszaka, stb.
Mennyire használható/megszokható a közös back/home gomb? (és mennyire "lötyög"?)
köszi

(#110) ku-cu válasza adabra (#109) üzenetére


ku-cu
tag

Az akku teljesen jo szerintem. 5-6 ora wifin netezes konnyeden kihozhato a keszulekbol. Nem tudom ejjel mennyit merul, nem sokat. Ma egesz nap wifin logott, mellette csak 2G, 2 orat ment a kijelzo (ennek jelentos resze netezes) es kerek 70%-kal teszem le aludni. Eleg agresszivan zarogatja be a nem hasznalt appokat, ezert igen takarokos.

A gomb nem veszes, en megszoktam, lotyogni kevesbe lotyog mint egy S3 gombja az tuti. :) Neha veletlenul a kijelzo aljat nyomom a gomb erintese helyett. Ez idegesito.

A kamera viszont eleg gyenge (borzalmas :) ) kepeket csinal keves feny mellett. Nappal oke.

(#111) hunaqua


hunaqua
addikt

Nem ismerem ezt a telefont,de szerintem ennyiért jó vétel.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#112) Matykoh válasza ku-cu (#110) üzenetére


Matykoh
tag

Tudnál esetleg mintaképeket csinálni? Várnék egy cikkre a telefonnal kapcsolatban, de még csak a nagy (Note) verzióval találtam teszteket.

Gondolkozok egy M2-n, de ha az elő- és a hátlapi kamera is borzalmas képeket csinál (ami elég szubjektív, kinek mi a rossz - nekem pl. a Lumia 520 képminősége megfelelő), akkor inkább mást választok.

(#113) ku-cu válasza Matykoh (#112) üzenetére


ku-cu
tag

Nem borzalmas, csak hasznalat kozben hajlamos vagyok elfelejteni h ez egy budget keszulek. A kamera az, foleg a szoftveresen. Ha keves a feny, valahogy mindenhol olyan eletlen lesz a kep, meg a szinek is torzulnak. Kezi beallitassal, alacsony iso+hosszabb zaridot hasznalva sokkal jobb a vegeredmeny. Lehet egy frissites segit majd.

auto mod, relative keves feny, minden igenyesseg nelkul:

[link]
[link]

Idealis fenyviszonyok mellett egesz jol szerepel szvsz. Al elolapi kamera teljesen jo (gondolom), had nem lojjek szelfit. :)

Ja, es nem tud 16:9-ben fotozni, ez nekem eleg fajo pont.

(#114) hunaqua


hunaqua
addikt

U vagy M verziót veszitek?

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#115) adabra válasza hunaqua (#114) üzenetére


adabra
senior tag

Szerintem nincs különbség köztük hardver tekintetében. Más-más szolgáltatónak készültek, és a firmware-ben lehet eltérés (a file-ok méretéből gondolom).
[link] vagy angolra fordítva [link]

(#116) rasky válasza hunaqua (#114) üzenetére


rasky
senior tag

Na meg honnan? Mert rendelnék én is egyet, de chigont nem szeretem, valami eu-s paypales megoldás kellene.

(#117) Matykoh válasza ku-cu (#113) üzenetére


Matykoh
tag

Köszi :C

(#118) Danex


Danex
addikt

Egy pillanatra (egyetem informatika épület) Wifi-ről előjött egy új szoftver frissítés 4.5.3.2A elég sok javítást tartalmazott bár ugye kínai karakterekkel volt tele, viszont mobilnetről nézve a frissítő menüt nem látom már. Sajnos otthoni Wifim még nem ma lesz, de várható a következő, bár sajnos még mindig nem International.

(#119) Sziahomi válasza rasky (#116) üzenetére


Sziahomi
tag

Elvileg itt holnaptól lesz. Eu stock. hu

[ Szerkesztve ]

(#120) rasky válasza Sziahomi (#119) üzenetére


rasky
senior tag

Sima M2. :)

M1 Note-m van, de mennék kisebbre.

(#121) Thomas_ válasza Sziahomi (#119) üzenetére


Thomas_
csendes tag

nagyon szép a kép, de ha egy honlap címet írnál azt sztem többen is megköszönnénk :)

(#122) konadakon válasza Thomas_ (#121) üzenetére


konadakon
újonc

Tessék :)

[ Szerkesztve ]

(#123) vp90


vp90
csendes tag

Én most töltöttem le az új szoftvert (4.5.3.2A). A telepítés újraindítást igényelne de valamiért ez nem megy végbe és megszakad a frissítés. Valaki tapasztalt hasonlót ? Esetleg valami megoldás ? (Újraindítottam a bekapcs gombbal de semmi nem változott...)

(#124) Proxix


Proxix
csendes tag

Három napja megjött a telefon. Hardveres szempontból nagyon jó élmény, csak néha jut eszembe, hogy kínai (kicsit lötyögnek a gombok, nem teljesen egyenes a képernyő), szóval innen nézve teljesen rendben van.
A szoftver (Flyme OS) az, ami elkeserítő. A kínai csingcsung alkalmazások miatt nem panaszkodom, nekem nem volt időm kivárni az Int verziót. Az első (és legnagyobb) gondom, hogy nem találom már három napja a számküldést (és elrejtést) a beállításokban és a telefon appban sem (megköszönném, ha valaki segítene :) ). Az egész beállításokat megkavarták, valamihez külön appot csináltak, nekem nem jön be. Például az automatikus memóriatisztító. Néha feljön, hogy ennyi appot kilőtt, de ha az egy frissen telepített sport gps, akkor késő megmondani neki, hogy ne.
A megbízhatóságáról annyit, hogy 3 nap alatt egyszer fagyott le a fb Messenger, és egyszer (valószínűleg az előbb említett okok miatt) leállt a gps tracking (Strava).
A 4.5.3.2 (asszem) frissítést nekem sem telepíti, a visszaszámláló 1 -nél megáll.
Én vagyok béna, vagy másnak is vannak ilyen gondjai?

[ Szerkesztve ]

(#125) konadakon válasza Proxix (#124) üzenetére


konadakon
újonc

Ha a beállitásokból kirootolod a telót, utána nem lehet letörölni a kínai alkalmazásokat?

(#126) Danex


Danex
addikt

(#127) fpeter84


fpeter84
senior tag

Sziasztok!

Nagyon úgytűnik, hogy a pandawill-től is gányolt rom-os m2-t kaptam :W Eddig semmi más hibáját nem találtam, csak a root hiába van engedélyezve, mégsem működik. Kingo, Frama se tud vele mit kezdeni. Most 4.5.3.1A-t ír az about, akkor ezt érdemes felrakni helyette? 4.5.3.2A

szerk: a nyelvhiányosság egyáltalán nem izgat ha az angol rendben van - úgyis mindenemet kizárólag angolul használom...

Letöltöttem, de semmi readme nincsen benne. Tudnátok ajánlani valami nagyon szájbarágós howto-t amivel végigmehetek a frissítési folyamaton? Soha nem csináltam még ilyet, nem akarom téglásítani ezért inkább előbb kérdezek :)

Az árról: pandánál 130$ az alap ára - volt egy 10$ kuponom, viszont kifizettem a 10% vámbiztosítást, illetve azzal együtt kénytelen voltam a bő 13$-os DPD felárat is kifizetni mert megkövetelték, így végül ~143$-t fizettem. Olyan kis kartonban jött, hogy így utólag azt mondom simán meg mertem volna kockáztatni egy mezei postát, nagy valószínűséggel nem foglalkoztak volna vele a vámosok, ha meg mégis akkor alig pár ezressel fizettem volna többet, mint most így fixen...

[ Szerkesztve ]

(#128) fpeter84


fpeter84
senior tag

Hát ez egyszerűbb volt mint gondoltam...

- storage-ben csinálj egy teljes factory reset-et - én kivettem az SD kártyát és azon felül mindent töröltettem vele - egy darabig eltart, várj türelmesen
- update.zip-et töltsd le és másold a memóriakártyára
- kikapcs, kártya be, hangerő fel + power gomb egyszerre nyom
- az update menüben mehet a frissítés - ez is elgondolkodik egy darabig, várd ki
- a firss rendszerben nincsen google services és play, de az appcenter-ben keress rá: google installer
- ez felrak a home-ra egy programot, azt indítsd el és install
- lépj be az account-ba, majd kis idő után megjelenik egy értesítés: google services frissítésre szorul - ezt futtasd le, utána már jól fog működni a play!

Nálam a meizu flyme account regisztrálás a telefonról nem akart menni - lehet a gányolt romon múlt - de ezt meg lehet tenni itt is, utána ezzel már be tudtam lépni

A gányolt rom-ban nem volt upgrade program - ez most azt mondja hogy a legfrissebb flyme van fent, de én a beállításainál letiltottam az auto download upgrade-et - magától azért ilyet ne csináljon szerintem...

A root jól működik, máris lehet gyilkolni a felesleges szemeteket ízlés szerint. Én erre a Root Explorer-t használom, ami egy régi telefonomról származik - ha van más amit preferálsz, használd azt...

A következő fájlokat illetve könyvtárakat töröltem végleg:

/data/app/Alipay.apk
/data/app/AMAP.apk
/data/app/iReader.apk
/data/app/Meituan.apk
/data/app/Qunar.apk
/data/app/tmall.apk
/data/app/vipshop.apk
/data/app/Weibo.apk

/custom/3rd-party/apk/Alipay
/custom/3rd-party/apk/AMAP
/custom/3rd-party/apk/iReader
/custom/3rd-party/apk/Meituan
/custom/3rd-party/apk/Qunar
/custom/3rd-party/apk/tmall
/custom/3rd-party/apk/vipshop
/custom/3rd-party/apk/Weibo

A SogouInput billentyűzetet egyelőre megtartottam mert tetszik a működése, de ez is ízlés kérdése - ha tudtok ajánlani jobbat, ne tartsátok magatokban! Egy újraindítás után el is tűnnek a home-ról a felesleges ikonok...

Továbbá mostmár nyugodtan le lehet szedni a Google Installer-t is, felesleges 40 mega...

Ahogy nézem, bőven lesz még mit törölgetni a rendszerből, de annak még előtte jobban utánajárok hogy mi micsoda, nem akarok kiütni valami lényeges oprendszer elemet...

[ Szerkesztve ]

(#129) gjoe válasza fpeter84 (#128) üzenetére


gjoe
őstag

És ebben van már magyar nyelv?

(#130) fpeter84 válasza gjoe (#129) üzenetére


fpeter84
senior tag

3 krikszkraksz nyelv, német, angol, spanyol, francia, portugál - ez a választék. Billentyűzetnél be lehet állítani mindenfélét - innentől nekem tökéletes, úgyis hányok az ostoba fordításoktól, kizárólag angolul használom minden eszközömet és szoftveremet...

(#131) vp90 válasza fpeter84 (#130) üzenetére


vp90
csendes tag

Hívószám küldés ebben a verzióban már benne van ? Mert nekem a jelenlegiben nem akart összejönni sehogy sem :) (mindenkit inkognitóban hívok, nagyon idegesítő már...)

(#132) Danex válasza vp90 (#131) üzenetére


Danex
addikt

Változtasd meg a szolgáltatónál, néhány perc telefon és megvan.

(#133) fpeter84 válasza vp90 (#131) üzenetére


fpeter84
senior tag

Kipróbáltam és működik! Esetleg nem most váltottad le az előző egyéb SIM-edet nano-ra? Lehet rosszul állították be - én is a szolgáltatónál kérdezősködnék először!

(#134) hislah


hislah
aktív tag

Sziasztok!

Mennyi kijelző időt tudtok elérni a telefonnal?

(#135) vp90 válasza fpeter84 (#133) üzenetére


vp90
csendes tag

Eddig is nano volt és működött a hívószám küldés, de amióta ez a telefonom van nem akarja az igazságot. Telekomba bementem, átállították de nem lett jó... Szóval vagy ők bénáztak vagy nem tudom :) Ezért gondoltam, hogy ha frissíteném hátha már a menüpontban ki lehetne választani és akkor nem lenne több szenvedés vele.

(#136) DJosef


DJosef
őstag

Jó estét Urak!
Tegnap megjött végre a Meizu m2 (nem note)
Két kérdésem lenne mindjárt:
A gyári weather alkalmazásában elő lehet csalni budapest várost?
A másik, hogy érdemes e frissíteni 4.5.3.1C-ről 4.5.3.2C-re?
Előre is köszönöm!
Még valami, hogy tudom a helyenként megjelenő kínai betűket eltüntetni?

Forget about it

(#137) moma válasza DJosef (#136) üzenetére


moma
őstag

Írhatnál róla majd kicsit. Milyen az aksi, milyen a kamera pl

we all deserve a bit of luck.

(#138) DJosef válasza moma (#137) üzenetére


DJosef
őstag

Ahogy lesz időm írok.

Esetleg gondolkozol egy ilyenbe?

[ Szerkesztve ]

Forget about it

(#139) DJosef


DJosef
őstag

One Note alkalmazás elindul valakinek?

Forget about it

(#140) kisszoli0707


kisszoli0707
tag

A 4.5.3.2C tartalmaz-e magyar nyelvet végre.Nem mintha nem boldogulnék el az angollal,de elég fura lenne a meizu-tól,hogy akármelyik telefonjából is kihagyná a multilanguage-et.Legalább is egy idő után majd csak összehozzák.Reméljük...Egyéb olyan forradalmi javítás esetleg,amiért érdemes lenne a meglévőt lecserélni?

(#141) DJosef válasza kisszoli0707 (#140) üzenetére


DJosef
őstag

Negatív, nincs magyar nyelv.

Forget about it

(#142) DJosef


DJosef
őstag

Üdv urak!

Root ügyben tudna valaki segíteni, hogy mi a menete?
Előre is köszönöm!

Forget about it

(#143) DJosef válasza moma (#137) üzenetére


DJosef
őstag

Pár nap alatt a következők a tapasztalataim:

Kamera:

Gyengébb fényviszonyok mellett rohamosan csökkenő minőség. Szabadban véleményem szerint teljesen vállalható.

Akkumulátor:

Hozza az előző telefonom szintjét (Lumia 730), aktív használat mellett végig bírja a teljes napot.

Rendszer:

Gyors, akadás mentes. Spártai egyszerűség, néhol kicsit hasonló dolgok mint az iOS - ben, például alkalmazás váltó (iOS 6 verzió). Mappák animációja (iOS 7)

Röviden eddig ennyi.

Ja még valami, a gyári billentyűzetet gyorsan cseréltem a SwiftKey - re.

Forget about it

(#144) fpeter84


fpeter84
senior tag

4.5.3.2C ? Mi az a C a végén? Kínai belpiacos? Én eddig csak 4.5.3.1A és 4.5.3.2A rom-ot találtam... Fontos, hogy update előtt mindenképpen csinálj egy factory reset-et is, különben az új rendszerbe áthúzza az addig gányolásokat, állítgatásokat is! Az update mint írtam egyszerű: bekapcsoláshoz hangerő fel gomb, bejön a menü ahol gépre dugva felmásolod a mass storage meghajtóra az update.zip-et majd mehet a frissítés!

Akksi időt mivel érdemes mérni? Az eddigi viszonyítási alapom egy MTK6582 procis Star HD500 - ez a mostani sokkal kevésbé melegszik játékok mellett, és az akkuidőt is jóval hosszabbnak érzem a kínzás mellett is. 1 napot sokat baxtatva is simán kibír, ha valaki nem játszik rajta akkor valszeg 2-3-at is...

Gyári weather? Nálam kuka, kínaiul beszélt! Én most a Transparent clock & weather-t raktam fel, de néha hajlamos úgymaradni az akku %, beragad egy értéken és nehezen jön rá hogy azóta már sokat változott fel vagy le. Amit még észrevettem, hogy az ébresztő app-nál kínai kisház-szék szövegre kell kattintani az OK helyett, továbbá a peking időt nem tudtam törölni eddig sehogy, de az ébresztő beállításába ez nem kever be - eddig ennyi bugot találtam, máshol mindenhol fordították rendesen. Kipróbáltam a play-ről az eredeti google órát, az ébresztése nem akart működni, maradt egyelőre a gyári ami úgy egyébként teljesen megbízható...

A kamera szerintem napközben kifejezetten tűrhető, szürkületben még nep próbáltam. A makró egészen meglepően éles, tiszta. Filmre 480p, 720p és 1080p beállítása van - érezhetően javul a minősége felfelé lépkedve, főleg a közelebbi tárgyaknál, makrónál. Fogyamatos autofókusz van közben, illetve kézzel bökve is lehet befolyásolni filmezés közben hogy mire álljon rá. A vaku fénye erős - ugyan fényképezés mellett még nem próbáltam használni, de elemlámpának tökéletes! A Tiny Flashlight + LED -et telepítettem hozzá, beállítottam hogy a lock screen-ről jobbra swipe hívja meg őt, és automatikusan kapcsolja fel a fényét, így tényleg hasznos este amikor nem akarok lámpát kapcsolni a többiek miatt...

A rendszert én is nagyon pörgős dinamikusnak érzem. A gyári felület nekem sem annyira tetszett, ezért ráhúztam az Apex-et - ezzel már tényleg abszolút testreszabható minden. Az 1 gombos back/home kifejezetten tetszik - azt kivéve, hogy a gomb hosszú nyomására nem lehet mást beállítani, mint valami smartvoice idétlenség, vagy turn off screen - eddig külső programmal sem sikerült mást hozzárendelnem. A billentyűzet valóban butuska, én is próbálgatom az alternatívákat...

A gyári task manager picit buta, mert belekeverednek olyan programok is amiket én magam nem indítottam el a reboot óta: gallery, stb. De a [root] Recently app telepítése ezt hamar megoldja. Úgy állítottam be hogy minden mást takarítson ki a gyári Recent felületről, ami éppen nem fut. Tehát ez nem egy alternatív task manager, hanem a gyári Recent-et okosítja hátulról. Ahogy a nevében is benne van, root-ot igényel.

És akkor a gyári root: nem tökéletes, de kiindulási alapnak jó! Alapból hiába raksz fel BusyBox-ot, Sudo for Android root -ot, Terminal Emulator-t, akkor sem fog működni egy szimpla su művelet a konzolban, és több program is furán viselkedik. De miután felraktam a SuperSU-t és telepítette a binárisait, helyreállt a rend, működik a su hibaüzenet nélkül! A szépséghiba, hogy a SuperSU a gyári root-engedélyező app mellett néha picit nehezen jön rá hogy feldobja egy adott programnak a root engedélyezés lehetőségét - van hogy ilyenkor le kellett zárnom a progit, elindítani a SuperSU GUI-ot majd úgy indítani mellé az appot - ekkor előbb utóbb csak feldobja és engedi...

A GPS-e könnyen éled és pontosnak tűnik, de eddig arra még nem volt lehetőségem hogy bp-en is kipróbáljam a belvárosban. Mindenesetre elég hamar elérte iGO-ban a 12/11 sat értéket, szóval nem félek attól a kihívástól sem. Maps-al néztem, hogy a compass is kifogástalanul teszi a dolgát, szépen fordul a térkép függőlegesen és döntve is...

(#145) fpeter84


fpeter84
senior tag

Exportáltam a listáját a telefonomon maradt apk programoknak: katt - kitakarítottam belőle azt amit csak félremásoltam, valamint ebben ugy már benne vannak azok is amiket azóta raktam fel. Hozzunk már össze egy listát, hogy mit érdemes még törölni a gyári szemetek közül? Persze így sem katasztrófa, az Apex és egyéb rengeteg cucc mellet reboot után pár perccel 1100MB szabad ram van, de ha lehet még rajta faragni, az sosem árt...

Szóval innen még ki mit törölne? Illetve egyben használhatjátok referenciának is hogy mit érdemes törölni a firmware upgrade után root-al - tökéletesen működik a rendszerem, soha sehol egy programhiba, elhalás, kiakadás, tehát olyat biztosan nem töröltem ami létfontosságú. A meizu account dolgokhoz inkább nem akartam nyúlni, azért az tényleg borulásveszélyes játék lehet már...

(#146) Proxix


Proxix
csendes tag

Leírnám az újabb tapasztalataimat:
A rendszerről: Egyszer kicsit túlterheltem, egyszerre két zipet csomagoltam ki, közben megnyitottam a facebookot. Ekkor laggolt/fagyott be annyira, hogy csak az újraindítás segített. A OneNote nekem is egyből kilép, pedig iskolai dolgokhoz jó lenne. A számküldés opciót nem találtam meg. Elmentem egy telekom boltba, ott azt mondták, nem tudnak vele mit kezdeni. Felhívtam a 1430 -at, egyből mondták, hogy beállítják, azóta működik. Rootolni nem tudtam, a SuperSU -ban (Normal SU binary intall) azt mondja, hogy Installation failed.
Az akksija nagyon jó, ha közepesen használom, egész nap wifin, nap végére marad benne 50%.
A képernyője gagyi, a szürkés árnyalatok oldalról már rosszul látszanak (ez például a döntögetős játékoknál nem jó). Az üveg maga pedig könnyen karcolódik, és nem egyenes. Ma raktam rá egy üvegfóliát, ez karcállónak tűnik, viszont a bal felső sarokban maradt egy buborék, amit nem lehet kinyomni.
A kamerája nagyon tetszik, főleg a manuális mód, amivel 1/5000 -től 10 mp -ig lehet tologatni a záridőt. Van rajta lassítás is, de az valami 144p vagy hasonló felbontású, használhatatlan.

A legfurcsább dolog, ma találtam: a tetején, a hangszórótól balra van egy kis piros fény, amit csak sötétben lehet észrevenni. Kikapcsolt képernyőnél folyamatosan világít, bekapcsoltnál villog. Mi lehet ez?

(#147) fpeter84 válasza Proxix (#146) üzenetére


fpeter84
senior tag

root: újrahúztad már a romját, vagy azzal próbálkozol amivel kaptad? Ha az itt látható upgrade icon nincsen meg nálad sem alapból, akkor az gányolt verzió:

Azért én a kijelzőt ennyire nem írnám le, szerintem teljesen jó átlagos használatra, abszolút nem fordulnak ki a színek vészesen még egészen oldalról nézve sem. Ami viszont feltűnt, hogy 1-2 játékban feltűnően kékesebb a képe mint a réginek - de érdekes módon ezt a home felületen, netezés és egyéb programok közben nem érzem rajta...

Ha az üvege tényleg nem bírja az rossz hír - bár nálam bő 1 hét masszív nyúzással még hibátlan...

Akkor nem haluztam a dolgot, én is néha észrevettem egy kis piros fényt :DDD de nem konstans, most akárhogy nézem semmi. Talán a közelítésérzékelőhöz tartozik?

(#148) DJosef válasza fpeter84 (#147) üzenetére


DJosef
őstag

Üdv!

Nekem upgrade ikon van, viszont contacts nincsen. Minden más stimmel. Milyen szoftver verzió van fent neked?

[ Szerkesztve ]

Forget about it

(#149) fpeter84 válasza DJosef (#148) üzenetére


fpeter84
senior tag

Nekem gányolt 4.5.3.1A-val külde a pandawill, és a hivatalos legújabb 4.5.3.2A-t raktam rá. Contacts nekem sincsen, csak az upgrade ikon kinézete miatt gugliztam egy képet...

Mindenesetre ha a flyme account-ban a system privileges open, és ennek ellenére a root checker, busybox meg supersu nem megy, akkor célszerű a fentivel újrahúzni (mint írtam előtte factory reset-el). Nekem is ilyen volt - open volt minden, mégsem ment semmi root-os. A frissítés utáni play telepítését leírtam pár hsz-el előbbre, az is tökéletesen megy azóta is

(#150) DJosef válasza fpeter84 (#149) üzenetére


DJosef
őstag

Én Xiomiforsale-től vásároltam és volt már rajta Play áruház.
System privileges not open. Ja és 4.5.3.1C-vel érkezett amit azóta OTP-n frissítettem 4.5.3.2C-re.

[ Szerkesztve ]

Forget about it

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.