Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) RBJ


RBJ
addikt

értesítő led hol van? alul a sarokba látok valamit a fólián keresztül. Érdekes töltéskor nem világít.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#252) Danex válasza BenszeT (#249) üzenetére


Danex
addikt

Csak a keret fém, a hátlap műanyag. Az üveg bejött, egyszerűbb volt felhelyezni mint a fóliát.

.DLL
Így már megvan mire gondoltál és sajnos nem találkoztam vele.

RBJ
A hangszórótól jobbra, azt hiszem csak fehér színben tud pulzálni és töltés közben se vettem még észre ,hogy menne.

[ Szerkesztve ]

(#253) RBJ


RBJ
addikt

cwm root vagy mentés az elején?

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#254) RBJ


RBJ
addikt

[link]ez a legfrissebb rom?
Itt pár okosság. xda

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#255) .DLL válasza Danex (#252) üzenetére


.DLL
veterán

Pedig ezt a gombot alapvetően akár 4 állapotba is lehet hozni:
-érintés
-érintés hosszan
-megnyomás
-nyomva tartás hosszan

Ezek közül az egyik hosszú műveletre, (pl. hosszú érintés) rá lehetne tenni a helyi menü funkciót...
Kelzsocáék pl. a ZTE Blade-nél annó csináltak egy olyat (az általuk főzött romban), hogy szövegbeviteli mezőben a hangerő gombok a kurzort mozgatják jobbra/balra, zseniális, a legjobb funkciók egyike, könnyen és pontosan oda lehetett vinni a kurzort ahova szeretném.
No ezt a kis bevezetőt csak azért írtam le, hogy nyilván nem lehetetlen megoldani a Meizu gombjának efféle funkcióbeli kiterjesztését, kérdés, hogy áll-e e mögött is olyan széles fejlesztői közösség, mint annó a Blade mögött vagy a Redmi 2 Pro mögött most például. (ez ugye a nagy konkurens, de a Meizu nekem is szimpatikusabb, szebb, vékonyabb, nagyobb akksi (igaz nem cserélhető) de most vacillálok a kettő között.
Ez a helyi menü kérdés talán a legnagyobb döntő tényező jelenleg, annyira nem tudok választani. :D

Kiemelve mégegysszer a másik lényegi kérdést: mekkora szakértői közösség áll a Meizu M2 mögött?

(P.H.)

(#256) RBJ válasza .DLL (#255) üzenetére


RBJ
addikt

Valaki járt már úgy töltés kikapcsolt állapotban kiírja 100% bekapcs és 1% ír.
És ki be kapcsoltam többször töltőn többször és mégis.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#257) BenszeT válasza .DLL (#255) üzenetére


BenszeT
tag

A helyi menűt a Flyme lekezeli ahogy tapasztalom. Most még csak ismerkedek vele, de a főbb dolgokat kirakja a képernyő aljára + egy felnyíló menüt, ha sok az opció. Pár nap használat után fog nekem kiderülni, hogy hiányzik-e a gomb, eddig nem, sőt.

Nem tudom, hogy milyen közösség áll a Meizu mögött, de Kelzsoca-nak mintha köze lenne az eustock-hoz is, de gondolom privátban megírja ha érdekel téged. Viszont a Flyme állítólag zártabb rendszer, mint a MIUI.

(#258) .DLL válasza BenszeT (#257) üzenetére


.DLL
veterán

Köszi! Lehet akkor írok neki, valszeg ezt nem olvassa. Tényleg kéne majd ennek egy hivatalos topik.
Ha nem nagy kérés, akkor pár nap után térj majd vissza, kíváncsi vagyok az erre vonatkozó tapasztalatokra! :R

Az nem gond ha maga a FlyMe zártabb, csak a hardverrel való kapcsolat legyen nyílt, akkor lehet rá szabni, főzni rom-okat.
Nem vagyok egy nagy rom cserélgetős, a Blade-en annó kb. az első hónapban cserélgettem a romokat, kerestem az igazit. Meglett, (R8 Hun) utána azt használtam évekig, nagyon stabil lett)

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#259) RBJ válasza .DLL (#258) üzenetére


RBJ
addikt

Szerintem csak szokni kell a flyme ot annyi. :P
Most nyomkodtam én is de a felesleges dolgokat 2 ami kínai kidobnám.
/alkalmazás vagy sok és személyes valami. Ez mind csak kínai oldalra dobna. Remélem ezeket ki tudom majd gyomlálni. :DDD
Szakmai fórum tényleg jó volna.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#260) RBJ


RBJ
addikt

Más furcsaság, hogy pl ha bemegyek a beállításokba és valamit keresek gőzőm nincs hol keressem nincs kereső. pl az automatikus ki be kapcsolás lehetőségét nem találom.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#261) Danex


Danex
addikt

Ahogy olvastam meizu telefonokra van a Flyme és kész, nem igazán vannak kimondott főzött romok, a m2-re meg főleg nem hiszem mivel nem egy top modell ,hogy sok fejlesztő pont ezt vásárolta volna.

(#262) RBJ válasza Danex (#261) üzenetére


RBJ
addikt

Nincs gond a flyme al csak furi. Pl ha témát akarok váltani csak kínai lehetőség van meg ha valamit akarok nem másszon állandóan valami songuku szerverre. :DDD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#263) RBJ


RBJ
addikt

Ha nincs töltőn a teló akkor bekapcskor 1% az akku szint. MÁsnak van ilyen problémája?
Nehogy már megutáljam idő előtt. Ha kikapcsolt állapotba teszem töltőre egyből 95% :Y

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#264) Danex válasza RBJ (#263) üzenetére


Danex
addikt

Töltsd bekapcsolt állapotban ;] Szinte soha nem töltöttem kikapcsolt állapotban így nem tudom .

(#265) RBJ válasza Danex (#264) üzenetére


RBJ
addikt

És ne merjem majd kikapcsolni, én mindig kikapcsolom este a telót. Nálam be van állítva az automatikus ki-be kapcs.
A reklámképeken található időjárás widgetet nem találom. :DDD

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#266) Danex válasza RBJ (#265) üzenetére


Danex
addikt

Estére állítsd be az extra energiatakarékos üzemmódot. Be lehet állítani időpontot mikor kapcsoljon be + ki és olyankor lemegy teljesen takarékba, 1%-ot ha merül éjszaka, viszont még mindig elérhető vagy. A ki-be kapcsolás úgy is jobban terheli az akksit.

(#267) .DLL válasza Danex (#266) üzenetére


.DLL
veterán

Szerintem az a cél, hogy ne érjék el éjszaka :D De gondolom a repülős üzemmódot is be lehet időzíteni, én csak ezt szoktam benyomni az eddigi telóimon.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#268) .DLL válasza Danex (#266) üzenetére


.DLL
veterán

.
dupla...

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#269) RBJ


RBJ
addikt

De minek sugározzon a teló este is. Bírom ezt a lemaradok a világból valamiről állandó online elérhető állapotot.
Én kikapcsolom és kész, sőt régebben még hétvégén se volt bekapcsolva. Engem ne zaklassanak hülyeséggel állandóan.
Azért kíváncsi lennék ha lenne 1 hetes áramszünet mi lenne sokakkal. :DDD
Se internet se tv. :C
Ettől függetlenül, hogy be vagy kikapcs -e akkor se kerek valami akkuértékelés téren.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#270) RBJ


RBJ
addikt

Ma is egész nap a töltőn volt a telefon bekapcsolt állapotban. Elvileg 100% on van. Most ki kapcs. Utána bekapcs és jééé megint 1% merült állapotot mutat. Szerintem garis lesz. :W :F :O

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#271) Danex válasza RBJ (#270) üzenetére


Danex
addikt

De ki is kapcsol vagy csak úgy jelzi? Én frissíteném / újraraknám a ROM-ot, hanyas van rajta?

(#272) RBJ válasza Danex (#271) üzenetére


RBJ
addikt

Tudtommal legfrissebb 4.5.3I eustock os.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#273) Danex válasza RBJ (#272) üzenetére


Danex
addikt

Egy hardreset -et megpróbálnék vagy ha nem fontos a magyar nyelv akkor eggyel lejjebb frissíteni (ami nekem is van, ha engedi)

Ha nem kapcsol ki, akkor csak szoftveres a gond. Volt is hiba, hogy csak 99%-ig jelezte a töltést, de ha lehúzta az ember felment 100%-ra.

(#274) tred0000


tred0000
csendes tag

Sziasztok, usb drivert windows ala tudna valaki linkelni? Koszi elore is!!

(#275) RBJ


RBJ
addikt

Van valami felesleges kínai app amit érdemes letakarítani? vagy az eustock os elvileg tiszta.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#276) tred0000 válasza RBJ (#275) üzenetére


tred0000
csendes tag

Van nehany az eustockon is, pl basic daydreaming es hasonlók.

Az xda fórum szerint: "The following applications can be freeze without problems occur in the operation of the device:

App Center
Basic Daydream
Browser
Cloud Account/Service
Game Center
Life
Meizu Game Frame
Messages
Print Spooler
Sina Weibo Share
System Keyboard / Wallpaper
Tips / Weather"

Ezeket freezelnem a debloaterrel (rootolni nem szeretnem), de sajna nem találok USB deivert egyelore :(

(#277) RBJ


RBJ
addikt

Nyomogattam hajnalba a telefont. Teljesen valahogy logikus az elrendezése a flyme nak.
Megszerettem. :DDD
Akkutéma meg megjavult. Jó volna egy szakmai topikot nyitni és valami mester vezetné.
Pl az xda n nem sok tudomány lehet összeszedni. Valahogy még nem pörög ez a telefon. :U

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#278) .DLL válasza RBJ (#277) üzenetére


.DLL
veterán

Pedig jó lenne ha pörögne, mert a háttér elég sokat nyom a lattban és döntenem kéne ez és a Redmi2 Pro között. :DDD

(P.H.)

(#279) Danex


Danex
addikt

RBJ Örülök, hogy megjavult. Sajna nem vagy és szerintem nem is leszünk elegen egy tartósabb közösséghez plusz mint csak felhasználók vagyunk így komolyabb szakmai tudással nem rendelkezünk tudtommal. De itt egy szakmaibb és pörgősebb forum.

.DLL Hát ,ha nagyon custom romolni akarsz akkor nem ez lesz a telefonod, a Flyme ilyen téren zárt illetve nem hiszem, hogy slágerkészülék lesz a jövőben.

(#280) RBJ válasza .DLL (#278) üzenetére


RBJ
addikt

miui mögött azért jóval nagyobb a háttér. Sőt a magyar fórum aktív és nagy főleg xiaomi téren.
Meizu szerintem kint kínába slágerebb termék ha jól tudom és több is az eladási mint a xiaomi nak.
Nekem tetszik a flyme és a kompaktsága. Hiába 5 col os mégis jóval kisebbnek érzem a thl nél.
Az egy gombos megoldás meg fenomális.
MÉg van az orosz fórum ami szerintem a legpörgősebb. [link] de itt kihámozni valamit? Pedig tanultam anno oroszt csak nem ragadt rám. Most bánom. :DDD
Mondjuk angolra fordítatva még elfogadható.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#281) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Sziasztok!

Barátnőmnek keresek telefont, ami legalább annyira problémamentes, mint az én Huawei P8 Liteom és megakadt ezen a szemem, kiváló ár/érték aránya van. Milyen napi használatban? A MediaTek SoC-tól félek kicsit, nem jó tapasztalataim vannak vele. Nem is az erejével vagy a fogyasztásával, hanem GPS terén. Fontos kritérium lenne. A másik ilyen a kamera, adatok alapján jó lehet. Köszönöm előre is a segítséget. :R

(#282) Dannyboy#1 válasza kolosanyi (#281) üzenetére


Dannyboy#1
csendes tag

Napi használatban nekem tökéletes, smooth, semmi error. GPS hamar talál holdat (Waze) A kameráról viszont nem tudok nyilatkozni, nem értek hozzá, annyit tudok mondani hogy számomra elég a képek minősége. :) De mintaképeket biztos találsz a neten, talán még itt is linkelt valaki korábban.

(#283) RBJ válasza kolosanyi (#281) üzenetére


RBJ
addikt

Nem tudom mi ez a félelem mtk val. Én tavaly a kis thl t6s emel bécsbe andventira mentem, méterre odavitt a szállásra, sőt bent bécsben a nagy autópálya dömpingben csak lestem mint bagoly. E nélkül soha nem találtam volna oda.
Minden sávváltást, irányt, korrekten mutatott mi merre.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#284) Danex válasza RBJ (#283) üzenetére


Danex
addikt

Régebbi készülékeknél a (legelső 4magos MTK) -kal voltak gondok, hogy szabadtérben percek alatt se talált stabil és pontos kapcsolatot.

(#285) .DLL válasza RBJ (#280) üzenetére


.DLL
veterán

Pedig hardvere , "teste" alapján simán sláger termék lehetne itt, és még olcsóbb is pár ezressel.

Tényleg egész kompakt ezért is került képbe, sokkal keskenyebb a káva a kijelző körül mint a Redmi2 Pro-nál, és vékonyabb is.

(P.H.)

(#286) kolosanyi válasza Dannyboy#1 (#282) üzenetére


kolosanyi
veterán

Köszi, akkor lehet ez lesz belőle. :R

(#283) RBJ
Volt sajnos MTK-s teló a családban, ami borzasztó volt ilyen szempontból.

(#287) DJosef


DJosef
őstag

Üdv urak!

Van valakinek tapasztalata az új 4.5.4.1A verzióval?

[ Szerkesztve ]

Forget about it

(#288) Danex válasza DJosef (#287) üzenetére


Danex
addikt

System
Fix: Some problems caused by machine restarts
Fix: Some compatibility issues Google office suite of
repair: unlock the phone, even now the state of the desktop display to add a floating widget of the problem
Fix: call custom reply interface hang up the phone After pressing the power button does not lock the screen problem
Fix: Click on the notification bar in the middle position, even now drop down the status bar at the top of the card in question interface communication optimization:
Optimizing WI-FI performance
fix: the silent question even now call repair: Even now phone can not call in question
fix: make Internet phone calls is now even unusual problems
Fix: contact list even now heading back problems do not show the number of contacts
Browser Optimization: part of the page transition effects screen anyway
Fix: Do not display photographs, the browser interface display unusual problems Easy mode Fix: Easy mode receives MMS, after exiting the easy mode, MMS reception failure problem
Fix: Easy mode the system language is set to English dial display problems
Fix: contact Easy Mode No problem list is sorted by size figures arranged
FIX: adjust the ringer volume in simple mode calls, the problem will also play two tones sound
voice assistant optimization:
Optimizing voice assistant adjust the screen brightness effect repair: Using Voice "OFF GPS" after The status bar displays GPS icon still open questions personalization center
fix: from a local list of topics online page to add comment into the theme, suggesting that "comments fail" problem

Google fordítóval ezeket tartalmazza a frissítés.

(#289) DJosef válasza Danex (#288) üzenetére


DJosef
őstag

A tartalmát már elolvastam, inkább a gyakorlati tapasztalat érdekelne, nem e került valami bug az új verzióba, üzemidő nem e lett rosszabb, ilyesmik. De azért köszönöm. 😊

Forget about it

(#290) Dannyboy#1


Dannyboy#1
csendes tag

Arról van valami info hogy a linkelt oldalon kívül hivatalos/félhivatalos 6.0 lesz e? :)
Más: Van akinél előfordult olyan hogy nem tud SMS-t küldeni mert "nincs kiválasztva elsődleges SIM kártya" vagy valami ilyesmi. Nem találtam sehol, hol lehetne kiválasztani, pláne mivel csak 1 sim van betéve. Ha valakitől kapok üzenetet, arra már tudok válaszolni gond nélkül, de új kontaktnak nem küld. Több sms alkalmazást is kipróbáltam, mindegyik ezt mondja csak máshogy fogalmazva. :(

(#291) BenszeT válasza RBJ (#260) üzenetére


BenszeT
tag

Nem tudom megtaláltad-e, de a kisegítő lehetőségek között ott van az ütemezett ki és bekapcsolás.

Más: Valaki tudja, hogy lehet a főképernyőt arrébb rakni? Értem ez alatt azt, hogy balról a 2. helyen van most, de nekem ott nem jó, egy hellyel arrébb szeretném látni.

(#292) .DLL válasza BenszeT (#291) üzenetére


.DLL
veterán

De azért még más Launchereket, simán le lehet tölteni, és feltenni, nem? Pl. Launcher Pro, vagy Nova Launcher... azt meg szénné testreszabhatod. Legalábbis remélem, hogy van erre lehetőség.

(P.H.)

(#293) DJosef válasza .DLL (#292) üzenetére


DJosef
őstag

Lehet, én a Google asszisztenst használom.

Forget about it

(#294) BenszeT válasza .DLL (#292) üzenetére


BenszeT
tag

Nekem jó a gyári. Tetszik az elrendezése a dolgoknak.
A teló eddig nagyon jó két szoftveres hibát találtam csak, az egyik hogy némítás majd hangvisszaadás után a fizikai gombra visszaállítja a rezgést. Gondolom ez majd javítva lesz. A másik inkább csak mosolyogtató hiba, az ébresztés leokézása kínai maradt.
A kijelzō nagyon szép, állítható a színhōmérséklet is. Érintés pontos. Kézmozdulatokra programozható. A mérete, fogása a készüléknek nagyon jó, kb 1mm-rel szélesebb, mint a párom Doogee Dg800-a(4.5col).
Fényképezō meglepōen jó (szubjektív tudom).
Eddig úgy néz ki aksival hasonlóan jól bánik, mint az elōd G2F. Gps lakáson belül fixált, élesben még nem próbáltam. 40000 Ft-t bōven megért. Negatívumként talán csak a külsō hangszórót tudom mondani, elég doboz hangja van (G2F-hez képest), de valahol mintha olvastam volna, hogy ezen lehet javítani.
Redmi2 pro-hoz nem volt még szerencsém, arra se hallani nagyon panaszt. Nagyon szerintem nem nyúlsz mellé egyikkel sem.

Szerk.: A fizikai gomb nagyon király. 2nap után megfogtam egy másik telót és hiányoztak a funkciói.

[ Szerkesztve ]

(#295) Atomcsirke


Atomcsirke
aktív tag

Rootolása mennyire bonyolult a kicsikének? Redmi Note 2 mellett ezen is gondolkodok, leginkább a méret apropóján.

Valaki itt korábban gyalázatos minőséget, lötyögő gombokat, ilyesmit emlegetett, amire erősen felszaladt a szemöldököm, mert m1 Note volt a kezemben, és az igen rendesen össze volt rakva.

Hívás közben hangrögzítést be lehet kapcsolni? Samsung S5-re sajna csak automatikus megoldások voltak, amik minden beszélgetést rögzítettek, és ami tök fölösleges nekem, A "mezei" diktafon funkció nem ment volna root nélkül, akkor meg ugrik a gari a KNOX miatt... :U

[ Szerkesztve ]

--- Lenovo P770 & Xiaomi Redmi 3s & Meizu M6 Note, Realme 6s ---

(#296) rasky válasza Atomcsirke (#295) üzenetére


rasky
senior tag

Én voltam az, lehet hibásat fogtam ki.

Egyébként M1 note van most, azzal semmi bajom nincs. Root egyszerű, belépsz telefonon keresztül a flyme fiókba és aktiválod (system privileges)...ennyi. :)

(#297) Atomcsirke válasza ku-cu (#216) üzenetére


Atomcsirke
aktív tag

Ez a keyboard-bug az aktuálisan, eustock-ról rendelt készülékeknél is meg van még, vagy már javították?

--- Lenovo P770 & Xiaomi Redmi 3s & Meizu M6 Note, Realme 6s ---

(#298) BenszeT válasza Atomcsirke (#297) üzenetére


BenszeT
tag

Én nem tapasztaltam hasonlót sehol. Most gyorsan gmail—lel le is ellenōriztem.

(#299) Dannyboy#1


Dannyboy#1
csendes tag

Megvan még a legújabb OS-ben is, de én például átálltam TouchPal-re, ott nincs. Swiftkeynél viszont igen. Ki kell őket próbálni, melyik billentyűzetnél jelentkezik (valami prediction hiba elvileg) :K

(#300) RBJ


RBJ
addikt

szóköz bugra kell gondolni? Nálam se megyen a telepített touchpal al. de ugyis kiikeyboard lesz. :DDD
Szegény telefon a dobozban csücsül. Addig mít tok és üveg nincs ott is marad. :DDD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.