Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tobal


tobal
tag

Köszi hogy kiemelt lett :)

[ Szerkesztve ]

(#2) #13260800 válasza tobal (#1) üzenetére


#13260800
törölt tag

nagyon hálás köszönet! Hiánypótló sokak által várt írás! Ki is próbálom most azonnal :) :R :C

(#3) tobal válasza #13260800 (#2) üzenetére


tobal
tag

Akkor még szerencse, hogy az előbb kijavítottam még pár dolgot, ami kellemetlenül érinthetett volna, ha pontosan követed a leírást :D. Egyébként, mint mondtam, ne tekintsétek teljes értékű leírásnak, hisz ez az én gépemre és az én igényeimre van szabva, mindenkinek kicsit máshogy történik a telepítés. Dehát pont ez a szép a gentoo-ban :).

(#4) #13260800 válasza tobal (#3) üzenetére


#13260800
törölt tag

én is amolyan hobbi linuxos vagyok a Gentoo -nak már igen sokszor neki futottam. Sőt sikerült is már telepítenem. De valami prücök mindig volt. Sajnos még nem tudtam elkezdeni telepíteni, de amit egy kis időm lesz rögtön neki esek (még ma :D).

(#5) F34R


F34R
nagyúr

faxa kis írás de nekem egyszerűbb az arch- (vagyis néhol még az is bonyolult).
régebben fel akartam rakni azután nem tököltem leszedten a livedvd-t.

(#6) barii86


barii86
tag

mi az a mélykonzol? :)

(#7) Kendek válasza barii86 (#6) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nem olvastad el rendesen, már az elején definiálta:
a rendszer csak karakteres módban használja a kijelzőt (ezt hívom én "mélykonzol"-nak)

<-ƘƘ->

(#8) 7


7
addikt

Köszönet érte, hasznos írás. Öröm volt olvasni. :)

(#9) barii86 válasza Kendek (#7) üzenetére


barii86
tag

amúgy tényleg nem olvastm el.. van gentoo-m telepítve, de most inkább arch-ot használok. Az a baj a gentooval, hogy többször fordult elő olyan hiba, ami túl sokáig benne volt, keregsgettem a megoldást, és egyszer csak magától megjavult. Ilyen volt hónapokig, hogy suspend után nem indultak el programok, sőt, szabályosan leállítani sem tudtam a gépet, vagy hogy a "mélykonzol" utolsó sora nem látszott, alul kilógott a képből. Ezért van most arch, és ilyet még nem tapasztaltam.
Kár, mert a gentoo elv bejön
BTW én egy chroot-al oldottam meg, nem töltöttem le a kedvéért gentoo live cd-t

[ Szerkesztve ]

(#10) 3aTi3 válasza #13260800 (#4) üzenetére


3aTi3
tag

"a Gentoo -nak már igen sokszor neki futottam. Sőt sikerült is már telepítenem."

ezen jót nevettem :)

amúgy ha már itt tartunk, sokáig próbálkoztam ubuntuval, volt több hónapig alaprendszer (hardy idején), azóta is minden új verzió megjelenésekor ránézek, de túlságosan megszoktam a windowst (gondolhatná vki hogy power usernek könnyebb az átállás; nem! a bill. kombinációk annyira a kezemben vannak, hogy minden perc szenvedés másik rendszeren). de a legfájóbb a rendes driverek hiánya. azt nem tudom elviselni hogy a drága pénzen vett hardver nincs kihasználva.

én végeztem a feladat oroszlánrészét: üvöltöttem!

(#11) kerelo


kerelo
senior tag

Ez az írás nagyon jól jött.köszi

Lássanak hát csodát,kicsik és nagyok,a becsületes ember én magam vagyok "bendeguz"

(#12) ViZion válasza 3aTi3 (#10) üzenetére


ViZion
félisten

A driverek hiánya valóban probléma. Legutóbbb egy VIA cuccra akadtam ki, ideális lenne olcsó alap HTPC-nek, de VIA nem ad ki újabb linux drivereket, de a 10.10-hez sem valami frankó. Nevetséges, hogy vegyél a ~20k-os komplett géphez egy 40 ezres OS-t, hogy működjön...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#13) mttssz


mttssz
senior tag

Jó kis cikk lett, gratula. :D

(#14) tobal válasza barii86 (#6) üzenetére


tobal
tag

barii86: Igen, ahogy Kendek írta, akkor a rendszer csak karakteres üzemmódban használja a kijelzőt. A monitornak két fajta használatát biztosítja a BIOS: karakteres és grafikus. Karakteres módban meghatározott felbontásban üzemel a monitor, és csak karaktereket lehet kiírni a képernyőre, adott karakterkészletből (ezért alakult ki pl. az ASCII art). A karakterek színe, és a háttér színe is váltható, de elég csekély a színválaszték. Ebben a módban a programozónak csak annyit kell megmondania, hogy milyen karaktereket akar kiírni.
Grafikus módban a programozó a pixelek színét külön-külön határozhatja meg. A framebufferelt konzol azt jelenti, hogy grafikus módban használjuk a képernyőt úgy, mintha karakteres módban lenne, ugyanakkor megvannak a grafikus mód előnyei is (nagyobb felbontás, képeket is megjeleníthetünk, stb).
A leírásban nincs minden ilyen apró dolog teljesen megmagyarázva, mert egyrészt nem is tudom mindenre a magyarázatot, másrészt ha mindent részletesen leírtam volna, akkor háromszor ekkora lett volna. Tény, hogy annak ellenére, hogy a címben az szerepel, hogy "kezdőknek", bizonyos előzetes tudást feltételeztem (pl. nem magyaráztam meg külön h az rm parancsnál a -f kapcsoló mit jelent), de akit érdekel, úgyis utánanéz. A gentoo eleve megköveteli a felhasználótól, hogy mindennek utánanézzen.

3aTi3: Én is használok windows-t. Játékhoz kell, akárki akármit mond, wine-al nem olyan, mint natív környezetben. Persze a natívan linuxon futó játékokkal más a helyzet, azokkal szívesen játszok linuxon is. Egyébként filmnézéshez, netezéshez szintén megfelel a windows, viszont komolyabb, művészeti vagy fejlesztési munkához csak linuxot használnék. A driverek hiánya tényleg probléma (bár ez nem a linux, hanem a gyártók hibája), viszont én próbálok mindig olyan hardvereket venni, amihez van linuxos támogatás.

(#15) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

A Linux driver ellátottsága azért néha elég jól tud jönni; elég sok olyan hardverem van, amire újabb windózokhoz (főleg 64 bitre) egyáltalán nincs driver, Linux alatt meg pöccre megy.

Amúgy meg hardver kihasználtság? Nekem úgy tűnik, az asztali C2D-met elég jól kihasználja a Linux, legalább annyira, mint egy Win7 is. Csak utóbbinak kicsit talán simulékonyabb a GUI-ja, azaz gyorsabbnak érezteti magát. (Valójában amikor meg izzasztani kell a procit, az Ubuntu elhúz...)

Mondjuk a Gentoo nekem még sok lenne, illetve nem látom sok hasznát, hogy az Ubi helyett azt rakjak bármire (bár erre a P3/700MHz, 256Mb RAM-os notira, amin pötyögök, lehet az lenne jó, az Lubuntu+Blackbox használható rajta, de a Gen2 talán gyorsabb lenne).

Mutogatni való hater díszpinty

(#16) F34R válasza tobal (#14) üzenetére


F34R
nagyúr

igen ez valahogy így van viszont nekem a linux mechanizmusa sokkal jobban bejönt mint a windows-é , játék megy csak egy dolog wine-on eldöcögnek még a 4 éves játékok akadálymentesen de fél v. 1 éves játékokra tényleg marad az" Ablakok".

Filmezni netezni én jobban szeretek mint w7-n és sokkal kevesebb a rendszerigénye ,holott simán hozza a teljesítményt.

(#15) hcl

vagy használod DE-nélkül és akkor rényleg hasítani fog nem lesz meg a lassú GUI érzet azt garantálom.

[ Szerkesztve ]

(#17) hcl válasza F34R (#16) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

DE alatt mit értesz?
Desktop effektek?

Nem erre gondolok, annyi, hogy nem olyan azonnaliak az egyes műveletek végrehajtásai, mint winnyózon, mert egyszerűen másképp működik az ablakkezelő. Nem mintha bajom lenne ezzel, kit zavar.

Mutogatni való hater díszpinty

(#18) Puma K


Puma K
veterán

A cikk maga részletes és jó.

Viszont...

Rohadjak meg ha felteszek bármilyen linux-ot a gépemre.

Talán 2-3 éven belül 4-5 alkalommal telepítettem Ubuntu-t, de mind a 4-5 alkalommal odáig jutottam, hogy "Én ezt eltörlöm a p.... fenébe!" Nem voltam net közelben így mindent magamnak próbáltam megcsinálni de lehetetlen volt. Ellenben ha az embernek van egy frissen telepített Windows-a amin nincs net és zöldfülű az egészhez akkor is el tud jutni egy olyan pontra mikor már mindent telepített és már csak használni kell, mert az operációs rendszer nyújt segítséget, mert majdhogynem "alapjaitól" magyar és tud instrukciókat mutatni/javasolni az egyénnek és még parancssorokat és egyéb már bocsánat, de hülyeségeket nem kell állítgatni meg gépelgetni mindenféle konzolokba. Valamint nem tudom, de nekem sokkal egyértelműbb a Windows-os "Next -> Next -> Accpet -> Netxt- Finish" megoldás, OSX-en meg csak át kell húzni az "ikont" és már fent is van a gépen semmit az ég világon nem kell állítani rajta. Azt viszont nem tudom, hogy lehet-e automatizálni bármiféle módon Linux-on a telepítéseket, hogy ne kelljen semmiféle konzolokat előhívogatni meg gépelgetni parancsokat.

Szép meg jó a totális testreszabhatóság, de hogy egy sima programot konzolba kelljen feltelepíteni és még finomhangolni meg mittom' én az számomra baromság.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#19) F34R válasza hcl (#17) üzenetére


F34R
nagyúr

desktop environment

nekem gnome tűnt olyannak , sima ablakkezelővel , nekem jobban kézre esett és nem volt feltétlen lassabb mint "dóz " :D

(#18) Puma K

akkor neked nem a gentoo/arch való .
ha ilyen kell ott van az ubuntu vagy akármelyik grafikus felületű distro ami next-next alapon működik.

[ Szerkesztve ]

(#20) tobal válasza Puma K (#18) üzenetére


tobal
tag

A te szempontod is teljesen érthető. Van, akit egyáltalán nem érdekel az informatika, nem érteni szeretné azt, amit csinál, nem akarja megérteni a működését annak, amit használ, nekik tényleg jobban megfelel a windows és az os-x. Ezzel sincs semmi baj szerintem, de neked is meg kell értened, hogy vannak emberek, akik nem sajnálják az időt és energiát arra, hogy úgy használhassák a saját számítógépüket, ahogy szeretnék. Én úgy vagyok vele, hogy ha már kifizettem a gépet, akkor nem akarom, hogy holmi nagycégek szabják meg, hogy mit csinálhatok rajta és hogyan. Van akinek jól jön, hogy korlátok közé szorítják, hisz azokon a korlátokon belül van minden, amit csinálni szeretne a géppel, cserébe pedig kényelmesebb a használat, ezzel sincs semmi gond. Bár az osx tovább megy, mint a windows, az nem csak egyszerűen felhasználóbarát, hanem még inkább kiveszi az irányítást a felhasználó kezéből, ezzel pedig egyenesen hülyeségre nevel, ami szerintem már nem egészséges.
Egyébként igen, lehet automatizálni linuxon is, sok disztrónál így is van megoldva. A telepítés linuxon, pl az ubuntu szoftverközpontjával szerintem még sokkal kényelmesebb is, mint windows-on, hisz csak beírom a keresőbe, hogy mit akarok, és pár kattintás múlva már fel is van telepítve, nem kell neten rákeresni, letölteni, stb.

[ Szerkesztve ]

(#21) tobal válasza hcl (#17) üzenetére


tobal
tag

Igen, máshogy működik, ez azért van, mert az X a kliens-szerver modellre épül, távoli asztal használatra lett kitalálva, ezért is lassabb mint pl a windows-os ablakkezelő. De már dolgoznak olyan linuxos ablakkezelőn, ami nem az X-re épül. (csak gondoltam leírom, hogy más is értse miről beszélsz)

(#22) ViZion válasza Puma K (#18) üzenetére


ViZion
félisten

Nem kell konzolba telepíteni.
Kevesen tudják, de pl. az Android is linux... És az Androidon népszerű szoftverboltot a linuxtól "nyúlták". Ott már régóta a szoftverközpont nevű okosságból egy klikkre lehet telepíteni. Csak a jelszót kéri hozzá, semmi next-accept-stb. És nem telepít mellé malware-t, vagy egyéb "ajánlott" programot, toolbart, fost. Winen minden progi magával ránt egy halom sz@rt, amit user nem is akar, de alapból felkínálja a telepítést, átlag user meg default telepít, nem gondolkodik.

Win 7 már okosabb, de korábbiakon a win telepítésével csak az első lépés volt kész, utána driverezés, stb... A telepítő mellett még W7-nél is ott kell ülni, mert ha valamit kérdez (useernév, stb.) akkor a telepítés addig áll.

Ubuntun a telepítés halad, ránézel amikor kedved tartja, megadod az user-t és a pass-t, kész. Marha gyorsan települ, driverek, flash, kodek telepítés egy pipa a telepítőben...
Kétségtelen, hogy mások a programok, nem word, meg paint de számít ez?
OSX ikon áthúzás... pl. ez van Ubuntun is. Lehet témákat telepíteni parancssorból, vagy a letöltött témát ráhúzod a témaválasztó ablakra, kész... és egy halom ilyen okosság van, csak nem ismerik sokan. OSX mappák egybe másolása érdekes volt, de ezt már asszem javították. Linux soha nem törölné az adataidat... hacsak nem az a cél.

Szóval az a sz¤r, amit nem ismerünk eléggé, hogy használjuk. Linux nem bonyolultabb, csak más. Win registryből kiírtani egy hibás drivert semmivel nem egyszerűbb, mint konzolból telepíteni, sőt!

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#23) F34R válasza ViZion (#22) üzenetére


F34R
nagyúr

ugyszintén a chromium os is az :D , OSX-t annyira nem ismerem de ott macerás a hardverkezelés ezért akkor már linux.Win-től már agyfaszt lehet kapni néha sztem nem jó irányba haladnak majd 6.1-s kernel mindent eldönt de nem elsz jobb mint az elődje a mostani w7. sz&r nem = linux

[ Szerkesztve ]

(#24) ViZion válasza F34R (#23) üzenetére


ViZion
félisten

A win majd akkor lesz igazán jó, ha lemondanak a registry-ről, és minden program a vackait egy mappában tárolja majd, amit az user kontrollálhat. Most egy program uninstall után a bejegyzései nagyrészét ki sem veszi, fájljait nem törli... szánalmas (és a legtöbb galiba okozója is).
W7 leggyakoribb hiba, amivel találkozom: nincs hely a C:-n... mert zargatja az usert, hogy mentsen, az meg c:-t a c-re menti, irtózatos méretű és töredezett swappot rak szintén c-re... meg a rendszervisszaállításnak, hibernálásnak lefoglal egy halom helyet, oszt' néznek, hogy tele van a 60 GB partíció, ahol csak az OS van... vicces. A windows 10-nek gondolom kell egy 128 GB-os SSD, és 12 GB RAM, hogy elinduljon majd... :DDD
OK, gonosz vagyok ;]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#25) kenand


kenand
veterán

Használjatok inkább OSX-et, az jó mindenre és sokkal egyszerűbb telepíteni mint ezt

(#26) rt06 válasza kenand (#25) üzenetére


rt06
veterán

az is ingyen van?
azt is tudod adott hardverre optimalizalva forditani?
azon keresztul is meg tudod tanulni a linux llkivilagat?
naugye, egybol nem jo mindenre

a cikkhez:

Régebben előfordult velem, hogy a minimal rendszer a vinyómat hda-nak nevezte, és én ennek megfelelően töltöttem ki az fstab-ot és a grub.conf-ot is. A kellemetlen az volt, hogy amikor már a saját rendszerem töltődött be, már sda-ként volt ismert (pontosabban nem ismert), így nem tudott bootolni a rendszer (persze könnyen javítható a hiba). Szóval az ilyesmikre ügyeljetek.

ugy remlik, ez ata drivertol fugg - a regebbi ata driver hd*-nak nevezi a PATA lemezeket es SDA-nak a SATA, SCSI es USB eszkozoket, mig az ujabb mindent sd*-nak nevez

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#27) hcl válasza tobal (#21) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Semmi goond ezzel, legalábbis ha valakinek ez lenne az egyetlen érve, kiröhögném... Maga a különbség is alig észrevehető, és nem is zavaró.
Amúgy az X nélküliséggel pont a fullos alakíthatóság és a remote dolgok kapnak egy pofont.

@Puma K :
- Volt melóhelyemen a tarományba léptetett Windózokon ugyanígy rengeteg parancssoros dolgot kellett használnunk, mint egy Linuxon. Az ugyanis winnyóz alatt is gyorsabb.

- Kezdőknek eléggé kell, hogy egy Linux telepítéshez legyen net, rengeteg dolgot onnan kell nézni, anélkül neki sem érdemes állni.

- Igazán durva problémák megoldására Windóz alatt is nagyon sok szenvedés kell.

- Nekem valahogy egyszerűbb Ubin egy progarmot telepíteni, mint windózon :
apt-get install izéke (és ezután magától feltelepül, stb)
...mint windózon letölteni, elindítani, next, license agreement, next, next, next, finish,
És akkor nem beszéltünk arról, ha warezt használ az ember, akkor még crackeld meg...
És akkor meg ha egy FTP szerer telepítésről van szó, azt winnyóz alatt is be kell állítani...
...de mondjuk egy VLC telepítése meg olyan, hogy az gyorsabban fent van az Ubuntun, mert ilyen jellegű dolgokat nem kell állítgatni, Winen meg kérdez baromságokat...

Hogy be kell állítani? Linuxot egyszer beállítod, utána évekig hozzá se nyúlsz, Winnyózt meg az átlaguser fél év alatt tönkre is vágja (pl. apósom).
Lehet választani az egyszeri, de tömény cumi helyett a folyamatosat - mert olyan oprendszer úgy sincs, amivel ne lenne szopás, csak az eloszlása változik.

Mutogatni való hater díszpinty

(#28) hcl válasza tobal (#20) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Amúgy is, sztem pont azoknak kell Linux, akiket nem érdekel az informatika.
Egy szakember összerakja nekik, stabilra, ami kell bele, mindent, és utána nem fogják marhaságokkal zargatni, mint engem a Win user ismerősök, akik szerint nekem tudni kéne mindent ami az ő kofigjukon futó, össze-vissza gányolt warez windózukkal történik...

Mutogatni való hater díszpinty

(#29) tobal válasza rt06 (#26) üzenetére


tobal
tag

Az OS-X-et nem kell hardverre optimalizáltan fordítani, mert eleve ismert hardverre van fejlesztve. Az sem alapvető fontosságú egy oprendszernél, hogy meg lehessen belőle ismerni a linuxot, elvégre egy Mac user miért akarna a linuxról tanulni?
Az OS-X felhasználók pedig örömmel kifizetik az oprendszer árát, hisz megéri, hogy Steve bácsi mondja meg nekik, mit csinálhatnak azzal a géppel, amit csak bérelnek egy normális számítógép árának duplájáért. Elvégre ha nem korlátozná őket valaki, még gondolkozni is kellene esetleg :). (ld. még a fenti hsz-em)

[ Szerkesztve ]

(#30) kenand


kenand
veterán

Ténylegegy kicsit amerikai gondolkodású az OSX (de ki lehet küszöbölni) , de nem drága az oprendszer, sőt a frissítés pofátlanul olcsó. A gép nem olcsó, de ki lehet fogni, vagy használtan kell megvenni.
7000 Ft a legújabb OSX és az összes gépedre telepítheted. Csak 1x kell megvenned.

A cikk írást köszönjük, tényleg.
10 éve én is gyakran telepítettem, Linuxot, de az írásba beleolvasva úgy érzem semmi sem változott....van még mit fejlődni ahhoz, hogy egy mezei user is tudja használni.

(#31) barii86


barii86
tag

Azt kell mondjam, hogy amit írsz, csak annak tanubizonyága, hogy nem ismered az ubuntut. Ettől te még lehetsz agysebész, de az a helyzet, hgoy amiket írsz, semmivel nem nehezebb megcsinálni, mint windowson.
- next-next-finish egyszerűbb, mint szoftver centerbe beírni a programok nevét, és megnyomni a telepítés gombot? és nem egyenként kell next-ezni, hanem egyszerre felteszi mindet. Csak tudnod kell, hogy mi a programjaid neve, ami kell.. Akárcska windowson
- Ahhoz, hogy ubuntura telepíts kell net, vagy korábban le kellett töltened a csomagokat, amik kellenek. Akárcsak windowson. utána rákattintassz, és telepítés. Akárcska windowson
- átlagos felhasználásra egyáltalán nem kell konzol. Anyám sem látott még konzolt, pedig évek óta linuxot használ.
Tehát amiket írsz, csak arra utal, hogy a windowsos módszert szoktad meg, és ha rossz is, azt várod el
Pedig a szoftver center jó dolog, és kb az összes oprendszer tudja, androidtol elkezdve minden, csak a win nem. Na majd win8-ban. Hogy mindent egyenként kell letölteni windowsra, és végig nextelni, az egy rossz megszokás.

(#32) rt06 válasza kenand (#30) üzenetére


rt06
veterán

"van még mit fejlődni ahhoz, hogy egy mezei user is tudja használni."

fejlodtek, akar gentoo-t is telepithetsz livedvd-rol par kattintassal
ez - a netinstall-os - telepites inkabb mazoistaknak, es azoknak valo, akik szeretnek teljesen testreszabni a rendszeruket (en legalabbie ezert ezt valasztottam)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#33) kenand válasza rt06 (#32) üzenetére


kenand
veterán

Akkor még is van fejlődés :)

(#34) ViZion válasza kenand (#30) üzenetére


ViZion
félisten

OSX-et korántsem használhatsz minden gépen, nagyon behatárolja a HW.
Az OS és a frissítés teljesen baráti, valóban (M$ tanulhatna, mert ~10k-t kifizet az ember, de nem egy fél PC árát az oprendszerre). Átlag otthoni felhasználónak netezés, film- és fotó nézegetés, CD írás, szövegszerkesztés (esetleg táblázatok, prezentációk) teljesen megfelel az Ubuntu, a Fedora, vagy az OpenSUSE...

Ahogy többen rávilágítottak, ez a telepítési mód power usereknek való, ma már nem így néz ki egy pl. Ubuntu telepítés... Olvass fentebb amit írtam erről.

Linuxnak pár baja van:
- nincs directX, nincs rá sok játék.
- sok disztró, kezdőt megkeveri
- a böngésző jele nem kék e betű
- nincs Word és Excel, ráadásul az ikonok is mások :)

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#35) kenand válasza ViZion (#34) üzenetére


kenand
veterán

Hát sokféle gépre fel lehet tolni az OSX-et, de akkor kb annyi- vagy több vele a szívás, mint egy Linuxxal. Saját tapasztalat. Sok hackontosh után lett eredeti Inteles gépem (mondjuk van több olcsó PowerPc-m is Power mac G4, iMac G3, Macmini G4...)
Sok játék egyébként (még a gyáriak sem) OSX-re nem natívak. Wine alatt futnak.
De intelligens módon el van rejtve, a felhasználó csak annyit lát, hogy rákattint az ikonra és megy. Telepítés meg megfogod az ikont és bedobod az alkalmazások mappába.
Linux nem rossz rendszer, csak az átlag felhasználó elretten tőle.
És érdekes módon az igazi Linux siker nem is asztali gépeken van hanem rooterekben és telefonokban/tábla gépeken.

[ Szerkesztve ]

(#36) tobal válasza kenand (#35) üzenetére


tobal
tag

...meg szervereken, meg mainframe-eken :)

(#37) F34R válasza kenand (#35) üzenetére


F34R
nagyúr

hát hidd el aki AMD-re akar felrakni Mac OS-t annak szenvedés az élete.
Az Arcglinux nem épp a könnyen tanulható distrok közé tartozik mégis ezerszer testreszabhatóbb és a hardverrel sem kell mókolni (kextet).
Azonkívűl a Macbart én nem szeretném felül használni akkor mi van ? mert nem igen lehet pozícionálni akárhova stb.stb.stb.

(#38) #13260800


#13260800
törölt tag

Na köszi még1x a leírást! Ezután szépen fel is raktam mindenféle gond nélkül! Tényleg nagyon hálás vagyok! Mentem is magamnak az írásod még külön dokba is :D

(#39) tobal válasza #13260800 (#38) üzenetére


tobal
tag

Akkor az írás elérte a célját... legalább egy embernek segített :).

(#40) F34R válasza tobal (#39) üzenetére


F34R
nagyúr

nem csak neki :C

(#41) kovee01 válasza barii86 (#6) üzenetére


kovee01
tag

Ez engem is érdekelne :D

Kérdezz bátran, szervizben is dolgozom, ha tudok segítek! kovee01 felhasználónak 41 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#42) kovee01


kovee01
tag

Egyébként hatalmas köszönet az írónak, nemrég pont ezen a rendszeren működtettem szervereket, így néhány apróságot most frissíthetek, mert telepíteni anno nem én telepítettem. :P

Kérdezz bátran, szervizben is dolgozom, ha tudok segítek! kovee01 felhasználónak 41 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#43) kovee01


kovee01
tag

Tudom hogy láma kérdés de hasonló OSX-re is van? Mert nem találtam a keresővel, és a jövő héten szükségem lesz rá...

Kérdezz bátran, szervizben is dolgozom, ha tudok segítek! kovee01 felhasználónak 41 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#44) F34R válasza kovee01 (#43) üzenetére


F34R
nagyúr

(#45) ckop64


ckop64
csendes tag

Köszi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.