Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#318) viktorhu válasza maj-viktor (#316) üzenetére


viktorhu
veterán

Igen, ez az igazi probléma - tőlem is kértek már segítséget emberek, hogy nem kapták meg az általuk rendelt árut - megmutatták a fiókjukat, és láttam, hogy már lejárt a reklamálásra a határidő. Szóval meg lehetne azt is csinálni, hogy 150 dollárért felraksz egy 250 dolláros telefont / akármit, és csomóan rendelni fognak - ezután nem küldesz semmit, és a többség nem fog reklamálni, vagyis keresel egy csomó pénzt. Az ilyenre valószínűleg az Ali felfigyel, és letiltja a tranzakciókat, de ha ügyesebb az illető, megúszhatja (küld valamit, ami értéktelen).

Mostanában pl. MLAIS márkanév alatt árultak valami 68000 antutu-ra belőtt telefont 4G rammal, 2,4GHz-es mt6752-vel stb - talán 139 dollárért. Ez nyilvánvaló hazugság, ilyennek nem érdemes bedőlni - viszont volt egy csomó pozitív feedback, még a termékről is. Ezek az eladók sokáig árultak valós cuccokat, és amikor elérkezettnek látták az időt, egy meglévő termék megváltoztatásával tették fel a kamu árut, így úgy nézett ki, mintha arra lenne egy csomó pozitív feedback. Ezzel valószínűleg sikeresen csaltak össze egy rakás pénzt.

Memória: nekem is ismerősöm meglátta, milyen olcsók a memóriakártyák az Alin, kegyetlenül belelkesült - próbáltam lebeszélni az ottani vásárlásról, remélem, sikeresen - magamnak viszont vettem már ott micro sd kártyát, pen drive-ot, SSD-t - és mindegyik jó volt. A 6000 mah kapacitásúnak feliratozott 18650-es akku (megint nyilvánvaló kamu) eladója meg kérdésre simán elmondta, hogy 1200 mAh a valódi kapacitása - nem kellett hozzá semmit faggatóznom, csak simán megkérdezni. Nyilván előfordulhatott volna, hogy valamelyiknél mellényúlok, de arra ott van a dispute.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.