Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) #16729600 válasza rocket (#45) üzenetére


#16729600
törölt tag

Csak az odaküldés fizetős, gariztatás után ingyenes a visszaküldés. ( Ausztria )

(#52) GeneraL_XTX válasza AAAgold (#50) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Hol kéne kifizetni az áfát? Annyit kért a chekout amennyi oda volt írva plusz a szállítás. Már nyomhattam is volna utána a paypal fizetésre.

(#53) AAAgold válasza GeneraL_XTX (#52) üzenetére


AAAgold
senior tag

mielőtt a csomagot megkapod, kapsz egy értesítést a vámhivataltól a futárcégen/postán keresztül...

kis értékű dolgoknál el szokták engedni (asszem 20€ az értékhatár)

himihumi kínai cégek megcsinálják, hogy ráírják, termékminta, meg ilyenek, így alibabás cuccok általában minden díj nélkül érkeznek - de nem hiszem, hogy az EVGA a magyar fogyasztók érdekében trükközne a szállítólevéllel

[ Szerkesztve ]

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#54) Hidalgo85 válasza Scholes9 (#44) üzenetére

Én is pontosan erre gondoltam!

Array Technologies Incorporated

(#55) GeneraL_XTX válasza AAAgold (#53) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Eu-n belulről érkező csomag en ugy tudom nem megy a vamra.

De biztos rendelt mar valaki innen, az meg tudja mondani :)

Elég sok mindent rendeltem mar eu-bol es semmire nem kellett áfàt fizetnem.

[ Szerkesztve ]

(#56) #85552128 válasza AAAgold (#53) üzenetére


#85552128
törölt tag

EU-n belül nincs vám. Az a 680€ annyi amennyit ki kell fizetni azaz kb. 210-220k árfolyamtól függően.

[ Szerkesztve ]

(#57) rocket válasza AAAgold (#50) üzenetére


rocket
nagyúr

Europai union belulrol kuldik, semmilyen AFA nem jon mar ra.

Late late late :DDD

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#58) AAAgold válasza GeneraL_XTX (#55) üzenetére


AAAgold
senior tag

[posta oldaláról]

Magánszemély által megrendelt áru
(cég-magánszemély reláció)
0-22 euró közöttvámmentes/vámeljárás alá nem tartozó küldemény
22,1 -150 euró közöttvámmentes, de 27% ÁFAterheli a küldeményt
150,1-1000 euró közöttkereskedelmi vámtarifa* + 27% ÁFA terheli a küldeményt
1000 euró és ezen érték felettkereskedelmi vámtarifa* + 27% ÁFA terheli a küldeményt
* kereskedelmi vámtarifa: jogszabály alapján egyes áruk, árucsoport
ok külön kategóriát képeznek, a
vám mértéke kategóriánként változó 0-12%-ig terjedhet.

persze ha benéztem valamit, akkor szorri

[ Szerkesztve ]

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#59) #85552128 válasza AAAgold (#58) üzenetére


#85552128
törölt tag

Első mondat:
"Az Európai Unió (EU) tagországaiból érkező küldemények vámszempontból belföldi küldeményeknek számítanak, így ezek a küldemények nem esnek vámkezelés alá. "

[ Szerkesztve ]

(#60) AAAgold válasza #85552128 (#59) üzenetére


AAAgold
senior tag

belföldi cuccoknál viszont áfát szokás fizetni :)

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#61) Pöttön válasza GeneraL_XTX (#18) üzenetére


Pöttön
őstag

Lehetett rá számítani, hogy egyes helyeken a 300k-t fogják alulról nyaldosni, merlinék bevállalták... :DDD

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#62) #85552128 válasza AAAgold (#60) üzenetére


#85552128
törölt tag

Te hányszorosan szoktál áfát fizetni ? Az EVGA cucc már áfás árral van máshogy magánszemély tudtommal nem vehet terméket (hivatalosan)... Nem kell még egyszer kifizetni.

[ Szerkesztve ]

(#63) GeneraL_XTX válasza AAAgold (#60) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Hidd már el, hogy semmit nem kell erre fizetni :DDD

(#64) hupisom1


hupisom1
tag

Ilyen àrazàssal azért nem hiszem hogy ezek annyira jò ajànlatok lennének , persze tudom most jöttek ki de ez szerintem sok egy kicsit , lehet az amd csinàlja jòl hogy nem csúcson nyit ! Persze lassan majd kiderül ( gtx580 om van ) :)

(#65) Devilstudio válasza AAAgold (#50) üzenetére


Devilstudio
tag

Az nem dollár és arra jön az áfa?

Az adatvédelem halott, és a szociális média tartja a dohányzó fegyvert.

(#66) MrPetya19


MrPetya19
addikt

Palit Gamerock tetszik, de az EVGA régi hűtője szerintem szebb volt.
Az asus meg elmehet lassan fénytechnika cégnek inkább.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#67) Praston


Praston
tag

Várható volt ez az ár kezdés. Nem is értem azokat akik 180e ft-os gtx 1080-at vártak. :U

i9-9900k , rtx 3090 , 32 gb

(#68) b. válasza AAAgold (#50) üzenetére


b.
félisten

Ha ki kell ha nem, nem számolják rá fel. Vettem már tőlük karit.[link] ilyen jött. Semmi költség nem volt, ráadásul tavaly december első hetében posta költség sem volt. Totál csak a vételárat fizettem, számlát is kaptam róla, szóval semmi illegál.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#69) Luck Dragon

G1G leszek kíváncsi, de a zotac lesz szerintem az erősebb.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#70) csucsbicep


csucsbicep
nagyúr

EVGA-ból és MSi-ből mi a fenének kell ennyiféle verzió?

(#71) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Nekem már a ref változat is nagyon tetszett, de az új köntösök közül is akad egy-két kívánatos darab. :K

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#73) Scholes9 válasza Praston (#67) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Na jah. "Csak" ~100-zal lett több :D

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#74) Dr. Akula válasza Praston (#67) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Én 240-eseket vártam, mégis 300-as lett belőle. Majd a Polaris 10 letöri az árakat, maguktól nyilván nem fognak lejjebb menni.

[ Szerkesztve ]

(#76) tothzoltan


tothzoltan
tag

Sajnos az EVGA-nál szabin voltak a formatervezők. :((( Óriási csalódás, hogy a letisztultságáról híres (relatíve minimalista) brand előáll egy ilyen szemét designnal.

I'm thinking different.

(#77) Manbal


Manbal
senior tag

nem kicsit elszálltak az árak, ennyit nem ér meg ez a kazán... pedig gondolkodtam rajta, de tuti hűtős tuning kariért is max. 200k-t lennék hajlandó fizetni....

de ha minden igaz majd a polaris 10, 490x-es verziója, 100k-ért 980ti teljesítményt ad, és lesz benne rendesen tuning potenciál, az lehet sokkal jobb választás lesz

(#78) ->Raizen<- válasza Manbal (#77) üzenetére


->Raizen<-
veterán

:D Biztos nem fogják 100k-ért osztogatni azt a kártyát, az amd sem jótékonysági intézmény.

(#79) Manbal válasza ->Raizen<- (#78) üzenetére


Manbal
senior tag

akkor 100 + áfa, bocs

a hírek 300$-ról szólnak, az októberben érkező Vega lesz a zászlóshajó, ami nem feltétlen fogja befogni a gtx 1080-at, de a közelében lesz... az biztos jóval drágább lesz

(#80) Jacek


Jacek
veterán

Nálam itt svédben 217 a legolcsóbb ami az EVGA, rendes bolt webshopjában.

33 a szorzó

(#81) #65537792 válasza AAAgold (#60) üzenetére


#65537792
törölt tag

Ha EU tagállamból rendelsz, nincs semmi adó, áfa, stb. Ebayen is így van. :K

[ Szerkesztve ]

(#82) Bootyhunter válasza HussarF (#29) üzenetére


Bootyhunter
tag

Na ez engem is érdekelne, nagyon tetszik ez a gainward kártya!

(#83) Scholes9 válasza Manbal (#77) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Ezeket a 100k-ért osztogatják dolgot tényleg el kellene már felejteni :) AMD sem hülye :)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#84) GeneraL_XTX válasza Manbal (#79) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

A 300dolaros ár a csucs polarisnak szol ami kb 390x,gtx980, fury sebessege lesz kb . Ne keverjuk mar a kettot.

(#85) Manbal válasza GeneraL_XTX (#84) üzenetére


Manbal
senior tag

ahogy érzed, én azért megvárom a hivatalos mérési eredményeket, nem mellesleg a melegedés / fogyasztási értékeket. mert a gtx 1080 esetében a melegedés nem túl meggyőző (2000MHz környékén ez várható volt)

(#86) maross válasza ggbuffon1897 (#33) üzenetére


maross
veterán

180-at mondott mindenki, de azzal is massziv bilizés van :)

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#87) nightmare13 válasza GeneraL_XTX (#63) üzenetére


nightmare13
senior tag

AAAGOLD kollégának abban igaza van, hogy hiába EU országból érkezik, az ÁFA-különbözetet elvileg a célországban meg kellene fizetni. Hogy ezt végrehajtják vagy nem, az más kèrdés (eu-s szabályozás, hogy alacsony áfás ország ne kerüljön túlzott versenyhelyzetbe. .. Tehát elvileg a hazai 27% és a feladó ország áfája közötti különbséget kellene megfizetni itthon, Neked, mint magánszemély, szigorúan feltételes mód)

[ Szerkesztve ]

WoT: nightmare1367 Az élet egy játék... De játszd keményen!

(#89) kislaszlo83


kislaszlo83
tag

Brutál jó kártyák, mondjuk az ár nem éppen tecsos...
De, ez mindig így van.
Egy Asusra beneveznék, csak félek, hogy gpu limites lesz a core duo e5200 mellett :DDD

(#90) #65537792 válasza kislaszlo83 (#89) üzenetére


#65537792
törölt tag

Áááá, tuti nem. ;]

(#91) Dr. Akula válasza #32839680 (#88) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Ezt mondták a FuryX-ről is, aztán fej-fej mellett teljesít a 980Ti-vel (ez az árában is megmutatkozott, ha érzi az AMD hogy nem szarok, ők is vastagon számláznak). És ez még csak a DirectX11 korszak, ne feledjük hogy a DirectX12 / Vulcan gyakorlatilag az AMD-re van szabva.

(#92) kislaszlo83 válasza #65537792 (#90) üzenetére


kislaszlo83
tag

Nem értem miért mondod. Egy ilyen brutál konfigot, mint az E5200, 1gb ddr2, 32 bit win7, felesleges lerontani egy ilyen harmatos kártyával. Geforce TI4200 forever! :P

(#93) #44630784 válasza #65537792 (#81) üzenetére


#44630784
törölt tag

Tegyük ezt rendbe (nem vitatkozásképpen, csak sok itt a zavaros hozzászólás):

Magánszemély:

Az EU-s webshopokban már áfával terhelt árakon hirdetnek. Az ÁFA EU tagállamonként más és mindig azt az ÁFA-t kell megfizetni, amit az eladó tagállama előír függetlenül attól, hogy a vevőnél mennyi.
Tehát ha mondjuk osztrák webshopból rendelsz, ahol 20% az ÁFA és a cucc 600 euróba kerül, akkor az valójában 500 EUR + ÁFA 20% (100 EUR) = 600.
VÁM az EU tagállamok között nincs, tehát a webshop egyéb költségein kívül (szállítás) mást már nem kell fizetni.

Cég:

Ez az ár mehet lejjebb, ha cégnek vásárolsz és a cég benne van az ÁFA-körben. Ehhez kell egy közösségi adószám és azt kell a vásárlásnál megadni. Ebben az esetben a külföldi eladó már rá sem rakja a helyi ÁFA-t, tehát ami az osztrák webshopban 600 EUR, azt megveheted 500 euróért.
Ha viszont hazai webshopból vásárolsz cégnek, akkor előbb ki kell fizetned az áfás árat, majd a cég utólag visszaigényelheti az ÁFA-t az államtól. (Ez fordítva is így van, ha EU-s cég vásárol Magyarországról, akkora az is 0% áfával veheti, ezzel szoktak a 0%-áfás telefonokat áruló webshopok trükközni.)

Ha EU-n kívülről vásárolsz:

Ebben az esetben vámot és a fogadó állam áfáját is meg kell fizetni. A vám az áru összegétől függ (az összegbe beleszámolják a postaköltséget is!) és a vámmal terhelt összegre jön még rá az áfa. Az áru összegét elméletileg a vámhatóság határozza meg, de kis összeg esetén gyakran elfogadják azt, ami a számlán szerepel.

Vámolás a gyakorlatban:

Általános tapasztalat, hogy kis-közepes összegű csomag esetén a gyorsposta szolgáltatásokat (DHL, FedEx, UPS) érdemes kerülni, mert míg a normál posta nem mindig vacakol a vámolással (értsd: ha a kínai ráírja, hogy "ajándék $20" akkor részükről oké), addig a nagy csomagküldők mindig vámoltatnak. Ebben az az üzlet nekik, hogy amíg tart a vámeljárás, addig raktározási díjat számolnak fel a vevőnek. A vámeljárás hossza viszont a csomagküldőn (is) múlik, mert várnak egy-két napot, amíg beadják a papírokat, szintén pár napot, amíg értesítenek, ilyenkor vissza kell küldened a papírokat, szintén idő, a végén gyakran többet kell fizetni a raktározásért, mint a vámra. (Egyszer rendeltünk a cégnek az USA-ból egy 50 dolláros cuccot, a vám 5000 ft körül volt, a dhl raktározás meg 8000)

[ Szerkesztve ]

(#94) seniman válasza #44630784 (#93) üzenetére


seniman
addikt

Pontosan.Ezért van külföldi használt autós oldalaknál is az import nettó ár is feltüntetve. :K Már ha nem valami bantu feketéző nepper árulja. ;]

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#95) Bandi79


Bandi79
aktív tag

Ahogy nézem, EVGA-ból csak a FTW verzió a jó választás, mert azon van 2x8 pines tápcsati, az olcsóbbakon meg csak 1x8. Na meg persze a Classi, ha futja rá... :)

MSI Gaming is szimpatikus... Kiváncsian várom a magyar árakat

(#96) GeneraL_XTX

Ez a lényeg. a 2x8-ast tovább lehet húzni, nem fut TDP limitbe

[ Szerkesztve ]

(#96) GeneraL_XTX válasza #44630784 (#93) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Érdekes :D ehhez csak adószám kell és máris olcsóbban kapod? aztan vagy befizeted vagy nem?

Bandi79: sztem bőven elég az egy tapcsati is bios-ban úgyis limitalt a tdp :U

[ Szerkesztve ]

(#97) Zeratul válasza #44630784 (#93) üzenetére


Zeratul
addikt

Na nem egészen.

Steam magyar áfát számol fel. Szlovák webshoppok is. Depo, árukereső, stb. oldalakon szereplő nemzetközi webshoppok is magyar áfát számolnak fel ha Magyarországról indítasz vásárlást.

(#98) Dr. Akula válasza #44630784 (#93) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Valamint újabb és drágább cuccokat (noti, videokártya) az ebayen sokszor még drágábban találsz mint hazai kiskerben. És akkor még nem jött ide, nem tarhálták le.

(#99) AAAgold válasza Zeratul (#97) üzenetére


AAAgold
senior tag

lehet, hogy az termékvásárláskor fizetendő áfát benéztem, és kevertem a 2015.01.01.-től érvényes szabályozással miszerint elektronikus szolgáltatás igénybevételénél a célország (vevő országa) szerinti áfát kell alkalmazni

ez utóbbi viszont magyarázattal szolgál a steam-re pld.

[ Szerkesztve ]

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#100) Z10N válasza Manbal (#77) üzenetére


Z10N
veterán

480X lesz az. A 490X majd valamelyik Vega varians lesz.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.