Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Off-topic LOGOUT  »  [Re:] ELŐRE!

Hozzászólások

(#51) Pjotor1986


Pjotor1986
tag

Nekünk is vannak családi barátok akik hazalátogatnak néha /1-2 évente/. Nem fenékig tejfel USA-ban sem, viszont megvan az a döbbenetes dolog, hogy ha rendesen dolgozol meg is fizetik! Fiatal házasok, első gyerek, apuka 60 órát melózik a héten, mint mérnök. Anyuka ezért otthon tud maradni, lazán fenntartják 200 m2-es házat és megvették 2. autójukat /és nem görcsölnek benzinárakon, számlákon, új ruha kell a gyereknek stb./

Brazil munkaerőről viszont pozitív tapasztalatom van. Pár éve csináltattuk meg konyha étkező előszoba, burkolás, festés, új bútor egyedi igényre /barokk lakás kicsit mások a méretek:)/. Első 3 napban csak anyum volt otthon velük, fater meló, én horgászni. Semmit nem haladtak szinte, pedig 3an voltak. Leültem velük beszélgetni, felvázoltam vagy csinálják innentől normálisan, vagy egy fillér nélkül repülnek /nem fizettünk előre semmit/. Megtáltosodtak, maguktól ráhúztak 8 órára mivel fix pénzben egyeztünk meg, nem pedig órabérben, munkálatok után 3* visszajött a srác garanciát intézni, feljött egy-egy járólap, de egy fillért nem kért érte. Mikor végeztek még elnézést is kértek, amiért eleinte nem dolgoztak rendesen /ők is elismerték!/. Azóta több ismerősnek is ajánlottuk őket, nem volt panasz.

Az írást köszönjük szépen, én magam nem szeretem Pestet, mivel kisebb városban nőttem fel nekem túl zsúfolt, de tény hogy fejlődik azért, egyszer talán élhető lesz nyugati mércével is:)

(#52) Huma


Huma
addikt

Nem tudom mi ez az ellenséges hangulat. Talmida csak leírta a tapasztalatait és ami történt vele. Nem fikázta a magyarokat, nem dicsőítette az usát. Nekem tetszett amit írt. Nem tudom miért kell így beszólogatni a másiknak. Ha nem tetszik valami akkor ki lehet fejteni normlálisan mi is a probléma. Az, hogy átverték nem egy szokatlan dolog. Főleg nem az építőiparban. Dolgoztam ott 3 nyarat. Egyszer mint hidegburkoló alsegédhelyettesaszisztens, és kettő nyarat meg mint állványépítő. Ez az idő több mint elegendő volt hozzá, hogy rájöjjek az építőiparban iszonyat bunkó, alkoholista, alulképzett, megbízhatatlan emberek dolgoznak. Igazi aljanép. És ezt most ne vegye senki támadásnak ellenük, mert vannak köztük normális emberek is, de a többség az bizony ilyen. Tényleg csak ajánlásra szabad felbérelni őket. Nem könnyű találni egy olyan építőbrigádot ami normális és nem ver át.
Persze lehet, hogy csak én voltam mindig rossz helyen és ezért alakult ki bennem róluk ez a kép, de szerintem ennek csekély az esélye.

És itt még hozzátenném, hogy akinek nem inge ne vegye magára. Én is megismertem jópár normális embert az építőiparban, de akkor is a többség olyan amilyen és erről nem fogok vitatkozni. Ha valakinek szúrja a szemét a "többség" szó az tetszés szerint helyettesítse be "megszokottnál több"-re vagy valamilyen más marketinges dumára.

Amúgy az a gesztenyeárus kicsit emlékeztet Sherlock Holmes-ra. :)

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#53) 30z.Samu válasza Huma (#52) üzenetére


30z.Samu
félisten

Osztom a kollega véleményét. :C

Sic Parvis Magna

(#54) vfo7 válasza Viszlát (#28) üzenetére


vfo7
senior tag

Csak azt nem értem, miért nem fogod föl azt, hogy magyarok nemcsak Magyarországon élnek, és - ó, borzalom - esetleg évtizedekig nem látogatnak haza, mert valami miatt nem tehetik. Aztán meg ha egyszer hazalátogatnak, összehasonlítják a régi ismereteiket az új tapasztalatokkal, sőt le is írják azokat.

Tudod, milyen hozzáállás ez a tiéd? Olyan emberé, aki mintha kissé híján lenne az empátiának. Persze, hisz magyar vagy, fajtánk jeles képviselője.

Tudod, én nagyon örülök az ilyen írásoknak, mert a saját honfitársunk értelmezi és értékeli - kvázi kívülállóként - a mai magyar valóságot, ráadásul képes arra, amire mi csak ritkán: meglátja a jót.

És inkább egy külföldön élő magyar minősítsen minket, mint egy jöttment, aki csak átmenetileg hál meg kis honunkban. :)

[ Szerkesztve ]

Aki csak a lábával siet, hibázik.

(#55) kovy79 válasza Pjotor1986 (#51) üzenetére


kovy79
őstag

Én sem szeretem becses fővárosunkat. Nem a lakóiról beszélek, hanem a zavaros, lepukkant, a szmogtól fekete, toldozott-foldozott városra, ami tényleg gyönyörű lenne, ha... Ha nem a "csinálunk mindent, és mégsem csinálunk semmit" elv érvényesülne, illetve érvényesült volna 20-30-40 éve. Ugyanúgy nincs/nem volt pénz rá, ahogy az állam kiszipolyozza az embereket!

vfo7, Viszlát valóban valódi magyar, csakúgy sugárzik belőle az irigység (amit nem az USA-ban élésre értek) és neki mindig igaza van, valamint csak ő mondhatja meg a tutit (mégha hordoz magában igazságtartalmat is).

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#56) Dylen


Dylen
aktív tag

2007 nyarán volt szerencsém Hollandiába utazni, a nővéremhez mentünk ki, aki már 2001 óta lakik ott. A vőlegényével (aki holland) mentem éppen autóval valahová, és beszélgettünk erről az otthon-külföld témáról. Megkérdezte, hogy szeretnék-e külföldön élni, mondtam, hogy igen, aztán azt kérdezte, mi hiányozna a legjobban otthonról. Őszintén szólva hosszas gondolkodás után csak egyetlen dolgot tudtam említeni :F , a családot, rokonokat. Tényleg nem hiányozna más. Ez azóta sem változott.

Abban viszont egyetértek veled, hogy tudni kell értékelni azt, ami jó. Hiszen a metró is elkészül 2011-re :)

Itthon is van rengeteg jó dolog, csak nagyon erősen kell keresni :)

bagoly vagyok! ...de azért királylány is!! ;-)

(#57) (Kolombusz) válasza Dylen (#56) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Én is ezt a két dolgot nevezem meg, ha szóba kerül a téma: család és barátok.

(#58) Viszlát válasza vfo7 (#54) üzenetére


Viszlát
addikt

Kár lenne ebbe belekeverni a magyarkodást, sokmindent el lehet rólam mondani, de azt, hogy elvakít a magyarságtudatom, vagy hívd akárminek, na azt nem.

Te kedveled az ilyet, én pedig hányok tőle, ilyen az élet. Hányok attól, hogy valaki osztja az észt, miközben az adóját nem ide fizeti, nem tesz semmit sem szűkebb, sem tágabb értelemben az országért, de persze a konklúziót le tudja vonni. Na ez az ami tipikusan magyar mentalitás, a szánkat jártatni tudjuk, nagyon okosak vagyunk, ha véleményt kell mondani, mi vagyunk az elsők, de alapja zéró.

És kéremalássan, ha valaki olyan magyar, akkor írjon magyarul, az ilyen mind-set, meg thank you, meg hasonló gányok azok, amiktől szintén a zacskóért nyúlok.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#59) 30z.Samu válasza Viszlát (#58) üzenetére


30z.Samu
félisten

Szerintem a személyeskedésbe inkább ne menjünk bele! ;)

Sic Parvis Magna

(#60) tiv83us válasza (Kolombusz) (#57) üzenetére


tiv83us
veterán

En is kettot; langos es vereshurka :O

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#61) Motion_Blur válasza Viszlát (#58) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Osztom a véleményed, a fórum nyelve magyar, ha nem tud rendesen magyarul, akkor kérjen segítséget. Egyes topikokban, egyes önmaguktól teljesen elszállt emberek is elfelejtettek magyarul beszélni, és megy az angol nyáladzás. A miértet nem értem... miért is jó ez egyeseknek?

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#62) Fooler89 válasza Viszlát (#58) üzenetére


Fooler89
őstag

ÓÓ Te nagy ó*-magyar!

Attól még lehet valaki magyar, hogy nem ide fizeti az adóját nem?? Amit amugy is politikusok tennének el.
Hol volt az okoskodás? Barátom ha legalább nagy a szád akkor nagy legyen a szemed és láss vele.

Pozitív hozzáállása van, ezen kivűl semmi kivetni valót nem találtam.

Az angol nyelv bevezetése a magyar nyelvezetbe meg nem hiszem, hogy a kolléga miatt lenne. Én elfogadom az ilyen dolgokat, változatni úgy se tudok rajta. Thank you használata pedig inkább vicc vagy hasonló okból volt leírva.
A másik azért az ilyen önös hozzáállást nem nagyon csípem. Kit érdekel, hogy te ettől hánysz?? Attol még millió embert nem zavar vagy élvezi a használatát. Azért mert te nem attól még nem változik semmi.

* Ős (nyugodtan értelmezheted)

na mindegy, én folytattom csak nem hiszem, hogy ezzel az irással probléma lenne. Eléggé el van magyarázva mi? miért? hogy? érthető és nem elfogult.

[ Szerkesztve ]

(#63) Fooler89 válasza tiv83us (#60) üzenetére


Fooler89
őstag

Mcdonalds ez nem kapható, szóval már ez a kettő se hiányozhat...... ;]

[ Szerkesztve ]

(#64) Viszlát válasza Fooler89 (#62) üzenetére


Viszlát
addikt

Látom nem sikerült értelmezni a hozzászólást, soha, egyetlen szóval sem vontam kétségbe a magyarságát. Azt sem tudom miből gondolod, hogy bármit is várok attól, hogy megírtam a véleményem? Megnyugtatásodul, nem várok semmit, csupán mint itt bárki más, hangot adtam annak, mi a véleményem az írásról. Hogy téged ez nem érdekel, teljesen okés, bár azt nem tudom, miből gondolod, hogy engem érdekel, hogy téged nem érdekel? Szóval kissé paradox a helyzet amibe keverted magad, de fel a fejjel, már ketten vagyunk, akit nem érdekel, hogy kit érdekel, hogy minket nem érdekel, hogy őket nem érdekli az ami minket érdekel :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#65) (Kolombusz) válasza Motion_Blur (#61) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Btw, ennyi erővel téged is lehetne basztatni, mert nem a magyar nyelv helyesírási szabályzata alapján írtad a sorszámot és a dátumot az aláírásodban.

(#66) tiv83us válasza (Kolombusz) (#65) üzenetére


tiv83us
veterán

Meg a felhasznaloneve is tiszta magyar ;]
Leko' cserelni, hisz a forum nyelve...:P

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#67) Fooler89 válasza Viszlát (#64) üzenetére


Fooler89
őstag

"osztja az észt, miközben az adóját nem ide fizeti"
ez gyanus volt

figyelj, nem oktató jellegel írta, nem bántott meg senkit, nem Biblia volt a címe. Ha már egyszer visszatért és dolgoztatott az már valami, nem sok de valami. Ö se tudja megmenteni a világot.

Amúgy így már nekem is más jött át. Értelek. Peace :)

(#68) talmida válasza Fooler89 (#67) üzenetére


talmida
Közösségépítő

MOst ugyan nincs túl sok idôm, de megpróbálok egy-két szóban röviden reagálni a hozzám szólokhoz:

Elôszöris nem volt szándékomban észt osztani, ellenben annak nagyon örülök, hogy ti megosztottátok a tieteket. Sokaktól sokat tanultam. Azt pedig gondolom, hogy te is jól tudod, hogy az eladott házak után Mo-on rendesen (!) kell adózni...így természetesen nekem is.(és nekem nincs adó-elmaradásom!). Ezt csak az irígyek kedvéért mondtam. Azt meg remélem, hogy nem kívánod, hogy az itt szerzett értékeink után ott IS adózzunk. (Egyébként itt sincs adó-elmaradásunk) EQMontoya-nal különben teljesen egyetértek, hogy "a magyar adókulcsok nem a magyar bérekhez vannak méretezve, ez sajnos elég nagy ördögi kör."

*

Loha-nak: Valóban azt sem szabad elfelejteni, amit mondasz.

Peter789-nek: nálunk is "dolgozott" egyszer egy olyan kőnyűvő, aki büszke volt rá, hogy ő bizony 5 általánost végzett - 2 első és 3 második osztály képében - de vérig volt sértve, amikor Apám elővett egy derékszögű bútorlapot, és oda merészelte tenni a zsaluzás mellé mutatva milyen ferde

A "kônyûvô"- kerítô is egy szakma lehetne ám. ;) Ti valószínû, hogy jól is keresnétek vele, mert látom, hogy nagy a tapasztalatotok és a szakértelmetek is e téren ! :C

Pjotor1986-nak: Nagyon örülök, hogy ti ilyen elôrelátók és ügyesek tudtatok lenni!! :C


kovy79
, teljesen igazad van...

Dylen-nek: "Itthon is van rengeteg jó dolog, csak nagyon erősen kell keresni" ...csak úgy, mint a Cinderella (Hamupipôke) c rajzfilmben a Lucifer nevû macskában is kell, hogy valami jó legyen, csak nehéz rájönni, hogy mi is az?? :DDD

"Kedves" Viszlát, én abszolút nem vagyok "magyarkodó", mint ahogy beállítanád. Nagyon nagyon félreismertél! ...(11 éve élünk kint, és még soha nem volt honvágyam ...na ezért is megkövezhettek :D , .....viszont ettôl függetlenül ami igaz, az igaz. :DDD Budapest gyönyörû, és az, hogy túlnyomó részben a jó benyomásaimról írtam, az nem azt jelenti, hogy nem látom a problémákat, csak az a meggyôzôdésem, hogy azok, akik szeretik Mo-ot, azoknak erôsítés kell, nem pedig elkedvetlenítés. Ez csak egy egyszerû felismerés, nem pedig ámerikánizmus. Ezért össze kell(ene) fognunk és segítenünk egymást, hogy javuljon a helyzet és a jövô szebb lehessen. Hiszem, hogy ez lehetséges.

Ok, erre most azt is mondhatod, hogy osztom az észt :DD ..úgy hívod, ahogy akarod :(( ...de, ha ismered a a viccet: "nem hívni kell, hanem tolni". :K
Hit nélkül pedig nem lehet jól dolgozni. ( Itt most --kivételesen :DDD -- nem az Istenbe vetett hitrôl beszélek, hanem arról a hitrôl, hogy az áldozathozatalunk --ás egyáltalán semmilyen befektetett munkánk-- nem hiábavaló! Nekem (talán) azért könnyebb ezt a hitet gyakorolni, mert pedagógusként megtanultam, hogy a munkám eredménye "menet közben" sohasem felbecsülhetô, vagyis a végeredmény csak sok év után "lemérhetô ", ui elôfordulhat, hogy az ember sokáig semmi pozitív változást nem lát ....míg egyszercsak beérik valami. :)) De az is lehet, hogy egy ember soha az életében nem tapasztal pozitív visszajelzést, annak ellenére, hogy ô mindig csak befektet, ad..(javít).

És kéremalássan, ha valaki olyan magyar, akkor írjon magyarul, az ilyen mind-set, meg thank you, meg hasonló gányok azok, amiktől szintén a zacskóért nyúlok.
Én sem szeretem az angol affektálást, -különösen azok szájából nem, akik az év 365 napján magyar szót hallanak és használnak. A mind-set kifejezés gondolkodásmódot jelent, de frappánsabbnak gondoltam az angolt. Ezer bocsánat érte! Ha valaki nem értette volna, attól mégegyszer elnézést kérek! Azért hagyom mégis bent, hogy aki a hányingered okát keresné, tudja, hogy mirôl van szó. :K A "THANK YOU!"-t viszont lecseréltem a végérôl, hogy mindenkinek teljesen érthetô legyen a befejezés. :D
Különben ôszintén köszi, hogy fölhívtad a figyelmemet arra, hogy kínosan kerüljek minden angol kifejezést! Tôled meg, mint gyakorló magyar anyanyelvûtôl jogosan elvárnám azt, hogy értelemszerûbben használd a magyar szavakat! Máskor kicsit választékosabban fejezd ki a nemtetszésedet, és ne mindenre a zacskót (és az undorító szó szinonímjait ) rántsd elô. Az undorító szót és szinonímjait az értelmezôszótár szerint más esetekben használják, ......vagy ez is egy gyökeres haladás(od) része lenne? :F

"Kedves" Motion_Blur, lécci ne rajtam töltsd ki a bosszúdat ...a másoktól ért -talán- jogos sérelmeid miatt. Ha figyelmesen elolvasod az írásomat, akkor lát6tod, hogy nem hemzseg az English -tôl.

Huma-nak, 30z.Samu -nak, vfo7-nek, tiv83us-nek, Fooler89-nek: Köszi a megértéseteket és egyáltalán a hozzászólásotokat! ;)

..sajnos nincs idôm újra olvasni, az esetleges hibákért mindenkitôl elnézést kérek

IN GOD WE TRUST!

(#69) vfo7 válasza Viszlát (#58) üzenetére


vfo7
senior tag

"Hányok attól, hogy valaki osztja az észt, miközben az adóját nem ide fizeti, nem tesz semmit sem szűkebb, sem tágabb értelemben az országért, de persze a konklúziót le tudja vonni"

Szerintem nem érted a dolgok lényegét. De teszek egy kísérletet. Sorjában, ahogy az aknamezőn, hátha megérted.

"Hányok attól, hogy valaki osztja az észt..."
Én nem, ha tanulok belőle. Tanulni mindig jó, és a jó pap holtig, mint tudjuk... Pláne, ha nálunk okosabb oszt az eszéből. Yó az....

"...miközben az adóját nem ide fizeti,..."
Szerinted tehát csak az nyilváníthat véleményt Magyarországról, aki itt fizet adót. Hm Érdekesch. Ezexerint mindenki, aki nem fizet adót az APEH-nak, fogja be a száját és ne mondjon véleményt Magyarországról. Még az ENSZ, és az EU sem. Mert nem itt fizetnek adót. Merthogy ebből a mondatrészből ez olvasható ki.

"...nem tesz semmit sem szűkebb, sem tágabb értelemben az országért,..."
Hát szerintem meg pontosan azzal tesz nagyonis jót pl. talmida is ezért az országért, hogy jó hírét kelti. A jó hír ugyanis jóindulatot kelt, a jóindulat pedig pl. befektetést is szül. Ugyanis a befektetési hajlam bizalmon is alapul - ha esetleg nem közgázt végeztél volna. Amúgy te tudnád Magyarország jó hírét kelteni pl. Ausztráliában a te ismeretségi körödben? Mert ha nem, akkor jobb, ha csöndben maradsz és figyelsz, elhamarkodott megnyilatkozások helyett.

"...de persze a konklúziót le tudja vonni"
Igen, le tudja vonni. Mint ahogy mindenki, aki Magyarországot ismerve, vagy nem ismerve idelátogat. Meg ahogy te is levonsz következtetéseket pl. Bergengóciáról, ha arra visz az utad.

Tudod, mi magyarok a kis létszámunkat és a sikertelenségeinket gyakran a nagy arcunkkal, és mások leszólásával akarjuk kompenzálni. A múltkor is az egyik ismerősömet, akinek tönkrement a mobilja, megajándékoztam egy működőképes, de használt készülékkel. Szerény körülmények között élő pedagógus amúgy. Tudod, hogy reagált? Azt mondta, hogy ez is olyan hamar el fog romlani, mint a másik, mert használt. Az, hogy megköszönje, már eszébe se jutott. Pedig drámát tanít egy ismert középiskolában, azaz jól ismeri az emberi viselkedés szabályait.
Látod, ilyenek vagyunk mi magyarok azokkal, akik jót tesznek velünk. Ahelyett hogy hálásak lennénk azért, amit kapunk, neheztelünk amiatt, hogy nem annyit kaptunk, amennyit az adományozó - szerintünk - adhatna nekünk.

Holott ha többen beszélnénk legalább 1 idegen nyelvet, máris szélesebb lenne a látókörünk, mint egyéb neoprimitív népcsoportoknak,s jóval kisebb lenne az arcunk és gyakrabban használnánk a"köszönöm" szót.

Aki csak a lábával siet, hibázik.

(#70) Wise válasza (Kolombusz) (#13) üzenetére


Wise
tag

Talán nem kéne őket annyira lehúzni és talán az se ártana ha az emberek láthatnák, hogy értelmes dolgokra költik a pénzüket...

(#71) Viszlát válasza vfo7 (#69) üzenetére


Viszlát
addikt

Miért van az, hogy én el tudom fogadni, hogy más a véleményed? Te nem hánysz, én hányok, ennyi. Ez az erőlködés amit itt levágtál, mindenféle sablont húzva rám is, másokra is, egyszerűen nevetséges

Szerintem nem érted a dolgok lényegét.

Szerinted, pont. Szerintem meg azért, mert másképp gondolom, nem vagyok retardált :) Egyébként is sok mindent megértettem, kiderült, hogy az író pedagógus...

mod: off

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#72) Wise


Wise
tag

"Gyönyörűek a házak... szédületes a fejlődés az építkezéseket tekintve.
És a környékbeli falvakon talán még inkább meglátszik ez a változás. Amerre csak jártam, piros tetőt láttam. :-) Csömörre is alig ismertem rá. Auchan áruház és társai nagy átalakulást hoztak mindenfelé."

Nos, a külföldi tőke beáramlása és hogy lassan Magyarországon semmi sincs a magyarok tulajdonában, szerintem nem jelent fejlődést. A hitelből felépített álmok se. Nem kell erőltetni az optimizmust. El lehet menni egy autókereskedésbe, tele van alig használt autókkal amiket a bank vett vissza mert nem tudták fizetni a részleteket...(hát igen előre..) "Auchan áruház és társai" pedig tönkre fogják tenni az összes magyar közép- és kiskereskedést, az emberek mind mehetnek majd a multikhoz robotolni. Dejó.

[ Szerkesztve ]

(#73) Pukkancs


Pukkancs
tag

A rózsaszín szemüveget amerikábol hoztad? Mert látom, végig rajtad volt.

(#74) vfo7 válasza Viszlát (#71) üzenetére


vfo7
senior tag

"Miért van az, hogy én el tudom fogadni, hogy más a véleményed?"

Nem tudod elfogadni, mert magad is közölted, hogy hánysz a talmida-félék magatartásától, és hevesen vitatkozol azokkal, akik nem veled értenek egyet. :F Ha elfogadnád, hogy valakinek más a véleménye, akkor a megfelelő, kulturált módon fejtenéd ki a sajátodat. De úgy tűnik, ez távol áll tőled, mert túlságosan elragadnak az érzelmek, melyek hányinger, illetve konkrét hányás formájában manifesztálódnak nálad.

Kíváncsi lennék rá, hogy föltakarítottad-e az ilyen formán belőled kijött anyagot. :Y

De malíciát félretéve: most akkor hogy van ez: ki nyilváníthat véleményt Magyarországról: az, aki ide fizeti az adóját, vagy más is? És például nálunk a sarki fűszeres, aki évek óta tartozik az APEH-nak, megteheti-e, vagy sem?

Aki csak a lábával siet, hibázik.

(#75) Viszlát válasza vfo7 (#74) üzenetére


Viszlát
addikt

Vitatkozom? Én senkinek nem ugrottam neki, mert azt merte írni, hogy tetszett neki az írás :) Legalább olvass figyelmesen, de mostmár tényleg. Kötekedni én is tudok, de akkor ne játszuk már el, hogy érveink vannak...

Olvasd el figyelemesen amit írtam, megértheted belőle, hogy mire céloztam az adós dologgal. Az írásaid alapján ennél értelmesebbnek tartottalak...

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#76) tiv83us válasza Pukkancs (#73) üzenetére


tiv83us
veterán

Ugyanmar, miert kell rogton ilyeneket irkalni?
Ha meg nem veszi le a "rozsaszin szemuveget" es azt irja, hogy Bp meg mindig egy rakasz sz*r, mindenhol koldulnak, az aluljarok budosek, a metrok mocskosak, minden qrva draga es az emberek is parasztok, bezze az USA, mert ott nincsenek katyuk, az emberek kedvesek, mindenki vigyorog es meg ingyen is szarhacc a plazaba', akkor minden nagymagyar a torkanak esett volna.
Inkabb irt egy elmenybeszamolot, hogy o hogyan latja az orszagot 7-8 ev kint let utan.
Most bele lehet kotni, hogy thank you, meg a forum magyar, de meg mindig ugy latom, hogy sokan nagyzolasnak nezik es/vagy irigykedve irogatnak, holott szerintem egy teljesen objektiv irast olvashattunk az orszagrol.

[ Szerkesztve ]

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#77) Motion_Blur válasza Wise (#72) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Szépen leírtad, ezzel nem is lehet vitába szállni.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#78) 30z.Samu válasza Viszlát (#75) üzenetére


30z.Samu
félisten

Te már lassan karton számra viszed a zacsikat a géphez, ha feljösz a topicba... ;]

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#79) vfo7 válasza Viszlát (#75) üzenetére


vfo7
senior tag

Megmondom őszintén, engem teljesen fölháborított az, hogy érvként egyebek mellett azt hoztad fel, hogy talmida nem itt fizet adót, ennek ellenére merészel véleményt mondani a magyarországi viszonyokról.

De ha nem értetted ezt meg, akkor bocsánat, meg se szólaltam, és a szarkazmusomat nemesebb célokra teszem el.:)

Aki csak a lábával siet, hibázik.

(#80) Kidus


Kidus
őstag

Az a helyzet, hogy teljesen mindegy, hogy egy USA-ban elo magyar hogyan es mit ir Magyarorszagrol, akkor is menjen a p*csaba.
En meg ettol hanyok, sorry.
Kovezzetek!!! ;]

Assuming Control

(#81) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Én meg csak itt hüledezek, hogy mit lehet ilyeneken összeveszni :)

(#82) talmida válasza tiv83us (#76) üzenetére


talmida
Közösségépítő

pontosan

IN GOD WE TRUST!

(#83) vfo7 válasza Kidus (#80) üzenetére


vfo7
senior tag

"Az a helyzet, hogy teljesen mindegy, hogy egy USA-ban elo magyar hogyan es mit ir Magyarorszagrol, akkor is menjen a p*csaba."

Rendben van, hogy neked ez a véleményed, de nyugodtan alátámaszthatnád értelemes érvekkel is az állításodat. Tudod, a vita attól az, ami, hogy a felek érveket sorakoztatnak fel az állításaik alátámasztására, és az győz, akinek az érvei kiállják az ellenérvek próbáját.

Aki csak a lábával siet, hibázik.

(#84) #53246592 válasza vfo7 (#83) üzenetére


#53246592
törölt tag

szerintem nezd meg az adatlapjat hogy hol is el ;)

[ Szerkesztve ]

(#85) QuippeR


QuippeR
tag

Enyhén erőltetett az optimizmus, amikor az embernek lenyúlják másfél milláját. Lehet, hogy neked ez nem pénz, de nem feljelenteni az illetőket óriási felelőtlenség, ugyanis ezek az urak legközelebb talán attól fogják elvenni a pénzt, akinek ez nem egyhavi, hanem egyévi fizetése, és esetleg négy-öt évi megtakarítása. Na, ő nem a jóra fog emlékezni, és nem fog nekiállni újabb fél évtizedig spórolni, sokkal valószínűbb, hogy tönkremegy a dologban, és ötvenéves korában infarktust kap.

Ha igazságtalanságot látunk tessék az asztalt verni, kezdve az WC-díjtól a felújítási költség ellopásáig, akkor is ha ez számunkra nem pénz. Ez például hozzájárulhatna ahhoz, hogy pozitív irányba változzon az ország. Ha csöndben vagyunk, és hagyjuk magunkat, az meg ahhoz járul hozzá, hogy a léhűtők tönkretegyék, amiért más keményen dolgozik.

(#86) Huma válasza Gordiann (#26) üzenetére


Huma
addikt

Megnéztem a Buhera mátrixot. Tényleg haláli film. Magyar életkép. A munkások meg nagyon élethűek benne. :D

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#87) Daath


Daath
csendes tag

Magyarországon a boldogsághoz az kell, hogy ha lenyúlnak másfél millóval, akkor simán kiperkálj még egy felet.
Sajnos ez nem megy, ezért nehéz nekünk, huzamosabban itt lakóknak boldognak és optimistának lennünk...

(#88) Pukkancs válasza tiv83us (#76) üzenetére


Pukkancs
tag

Szerintem el van túlozva ez az egész, és mintha csak a szépet meg a jót látta volna meg Budapesten. Ha meg azt látja, hogy ez az egész egy rakás szar, akkor ne írja le. De ez olyan, mintha egy üdülési tanácsadó volna vagy mi, és próbálná rábeszélni a külföldi embereket, hogy jöjjenek Budapestre, és hallgatna a sok kellemetlenségről, vagy mintha egy kampányszöveg volna választások elött - tesóm szavaival

(#89) tiv83us válasza Kidus (#80) üzenetére


tiv83us
veterán

Te csak ne szojja bele a nagyok dolgaba, mer meg a vegen rajtam csattan az ostor es a zacskom utan nyulnak ;]

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#90) sksporky


sksporky
tag

Hali!

MODERALVA - Olvasgass egy kis alapelveket plz - No meg előre fizetni...hát peeersze!

Az írás tetszett!

[ Módosította: tiv83us ]

(#91) talmida válasza QuippeR (#85) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Lehet, hogy neked eröltetett az optimizmus, de bennem ezek a pozitív élmények gyökeres fordulatot hoztak (reményt ébresztettek). Ha majd te is részesülsz hasonlókban, akkor lehet, hogy te is "tollat" fogsz...pont a ritkaságuk miatt. :)

Ha átlagos, mindennapi lett volna az élmény, akkor nem tartottam volna lejegyzésre érdemesnek. Meg egy kis emlékeztetônek is szántam..--saját magamnak is-- , hogy ilyen is van.. :K

A másfél millió Ft veszteség pedig nagyonis súlyos érvágás volt nekünk!! Ha nem az lett volna, akkor az elején egy percig sem gondolkodtunk volna azon, hogy lecseréljük-e a régi cserepet vagy sem...Errôl ennyit. :W

( És az is benne van a pakliban, hogy a rendôrség munkájáról is megvan a véleményem, --mert az esetek nagy többségében csak a bejelentô veszít még többet...pl idôt. )

Ha csöndben vagyunk, és hagyjuk magunkat, az meg ahhoz járul hozzá, hogy a léhűtők tönkretegyék, amiért más keményen dolgozik.
Igaz, de ne feledd, hogy nekünk idôre ( kb két hét alatt) kellett beázás-mentesre befejezni a házat --miután az elsô csapat átvert. ..ezért nem az asztalt vertük, hanem gyorsan egy új brigádot fogadtunk, aztán azokkal kellett lótni-futni az anyag után, plusz a cserépkályhát melegen tartani, munkásokat kiszolgálni (forró (rumos :DDD tea, kávé, virsli stb). Minden nap késô éjjel feküdtünk és hajnalban keltünk....és így is épp, hogy csak készen lettünk..ill. ne túlozzunk! :D ..csak téliesítettük a házat, ..mindenki jól láthatja, hogy közel sincs kész. :(

Tehát följelenteni az idôhiány miatt nem tudtuk ôket, mert a legfontossabb a háztetô befejezése volt.

IN GOD WE TRUST!

(#92) talmida válasza Pukkancs (#88) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Nem ismersz. Azért csak a széprôl- jóról írtam, mert az ellenkezôjével tele van a hócipôm.

Külföldiek elôtt kussolok, mert nem akarom Mo-ot rossz hírbe hozni.

Ezt az írást magunknak, magyaroknak szántam.
Nekunk nem kell ecsetelni az érem másik oldalát,
..mindazt, amivel mindenki hócipôje tele van
..és ami talán már nem csak nekem kezd egy nagyon lerágott csont lenni.

IN GOD WE TRUST!

(#93) Kidus válasza vfo7 (#83) üzenetére


Kidus
őstag

En tudom, mirol szol a vita, nem kell ra megtanitani, hidd el :)
Viszont en nem vitazom, megjegyzest tettem.
Olvasgatom eleget a forumot, eleg surun elojon USA, nem kellenek ervek, hogy az ember tudja az altalanos reakciokat.
Olvasgass te is :)

Assuming Control

(#94) talmida válasza sksporky (#90) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Olvastam a moderalas elotti bejegyzesedet, igy tudom, hogy mit akartal mondani...
Tudni kell, hogy itt ahol elunk buntetendo cselekedet az, ha valaki megkulonboztetett eloitelettel van "MASOK" -kal szemben. Ez elegge belenk rogzodott. Ez az oka annak, hogy egyaltalan szobaalltunk a kisebbsegi "dolgozokkal" is. Egyebkent koszonom a hsz-odat! :)

Elnezest az ekezetek hianyaert, de most nagyon kell sietnem, nem erek ra kodolgatni. Bocs!

IN GOD WE TRUST!

(#95) sksporky válasza talmida (#94) üzenetére


sksporky
tag

Sztem itt is büntetik az ilyet,azért írtam le így, mert ahol élek eléggé jelen vannak,amiket írtam és kikívánkozott belőlem.

Bocsi modi,örülök hogy ilyen rendezett,igényes fórum amit vezetsz és nem hagyod hogy az ilyen alakok mint én rontsák a szinvonalát :KDe ezt most tényleg vedd bóknak nem a nemtetszésem akartam most kifejteni :))

(#96) QuippeR válasza talmida (#91) üzenetére


QuippeR
tag

Tudom, hogy ismeretlenül nem szoktak ilyesmit kérni, de ha bizony neked is számít az a pénz, akkor megtennéd, hogy most, utólag feljelented ezeket az embereket? Magadért, értem, értünk.

Nem kérem, hogy ha perre kell járni, akkor te ott meg is jelenj, nem kérem, hogy tényleg utánajárj a pénzednek, de ha csak egy pillanatra megijednek a tettesek, ha egy másodpercre is elhiszik, hogy ők sem tehetnek meg bármit a másikkal, már megérte. Tudom, hogy ez időpocsékolásnak tűnik, de nem az - ez is hozzájárul ahhoz, hogy nekünk, akik itthon maradtunk, jobb legyen az életünk.

(#97) talmida válasza QuippeR (#96) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Nagyon szívesen följelentem ôket! Tudom a nevét is és a telefonszámát is a fônöknek, aki zsebrevágta a moneyt (remélem viszlát nem olvassa ezt a magyartalan mondatot! :DDD ). És van "rendes" szerzôdés is írva, ami persze sajnos semmit sem jelentett...--így utólag látva. :(

De nem tudom, hogy hol és hogyan tudnám ezt innen intézni. :F

Várjak addig, amíg újból haza megyünk, (talán idén valamikor nyár vége felé) vagy innen is tudok tenni valamit? Személyesen mindent sokkal könyebb elintézni. (Még egy egyszerû transcriptet is sokkal könyebb kikérni az egyetemrôl, ha helyben vagy)

Megköszönném, ha egy kicsit segítenél ebben a gologban..., mint mondtad a ti érdeketekben....mert nem gondolom, hogy a följelentés eredményeként mi akárcsak egy garast is viszont látnánk.

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#98) talmida válasza talmida (#97) üzenetére


talmida
Közösségépítő

A pénzbehajtás ilyen módja iránti bizalmatlanságom tapasztalaton alapszik.

Sajnos nem elsô eset, hogy átvágtak minket Mo-on. :O

Egyet még megemlítek ( sajnos a sok közül), , hogy jobban megértsd a kétkedésem okát. Amikor még ott éltünk Bp-en, egy nagyobb munkával bíztunk meg egy "asztalost". A férjem személyesen ment be az egyik neves asztalosmûhelybe, ahol vázolta a feladatot az éppen bent tartózkodó munkásnak, aki megígérte, hogy X napon belül eljön fölmérni a munkát. El is jött, nagyon szép ígéreteket is tett, (megkönnyebbülve láttuk, hogy az egyik ujja hiányzott :DD , --bizonyítva, hogy igazi (vérbeli) asztalossal van dolgunk :DDD ...majd a koma fölvette a nagy elôleget (ez több, mint 10 évvel ezelôtt történt), :W ....de soha nem jött vissza elvégezni a munkát. Följelentettük, aztán egy-két év múlva, --miután elkapták az ürgét-- a bíróságra is elment a férjem, ahol kiderült, hogy az illetô sorozatban követte el ezt az agyas metódot, egy rakás balektól nagy elôlegeket vett föl a cégje nevében. "Ezt add össze!" :(

Többet is tudnék ám írni..mondjam még? :DDD De nem valószínû, hogy tovább sorolnám, méhha kérnéd is,.... mert , mint azt már korábban is mondtam, nekem is tele van a hócipôm ezekkel. Viszont továbbra is állítom, hogy 2007-ben mintha valami kis javulás indult volna el szinte minden téren. Komolyan! ..és még az is megeshet, hogy valamikor a rendôrségben is kellemesen fogok még csalódni (följelentést követôen)! :Y

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#99) alitak


alitak
senior tag

Kiváló írás, köszönet érte! Öröm volt olvasni.

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#100) talmida válasza alitak (#99) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Köszönöm a visszajelzést! :)

IN GOD WE TRUST!

(#114) old gray válasza talmida (#113) üzenetére


old gray
addikt

Wehhheeee direkt csináltad, ne is tagadd! :P :D Hsz gyűjtő vagy..... :D

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#115) QuippeR válasza talmida (#97) üzenetére


QuippeR
tag

A jogi ismereteim sajnos a nullával egyenlőek, amit ki tudtam bogozni néhány neten található feljelentésből, hogy írásban is el lehet küldeni ilyesmit, fel kell tüntetni, hogy ki jelent fel kit és miért. Na most, ez az utóbbi a nehezebb, mert ugyan itt találtam csalás esetére sablont, de ez elég speciális esetet ír le. Azon kívül tartalmazza, hogy X nem hajlandó többszöri felszólításra sem visszaadni a pénzt. Nah, ez az első lépés szerintem, ami sajnos azt jelenti, hogy feljelentéssel kell fenyegetőzni, szerintem egy magyar jogrendszert ismerő ügyvéd által írt (de legalábbis átnézett) levélben. Az meg külföldről nem igazán megoldható.

(#116) talmida válasza QuippeR (#115) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Köszi! Ez a sablon --kis átalakításokkal-- egész jól hangzik!

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

Útvonal

Fórumok  »  Off-topic LOGOUT  »  [Re:] ELŐRE!
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.