Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Off-topic LOGOUT  »  [Re:] ELŐRE!

Hozzászólások

(#68) talmida válasza Fooler89 (#67) üzenetére


talmida
Közösségépítő

MOst ugyan nincs túl sok idôm, de megpróbálok egy-két szóban röviden reagálni a hozzám szólokhoz:

Elôszöris nem volt szándékomban észt osztani, ellenben annak nagyon örülök, hogy ti megosztottátok a tieteket. Sokaktól sokat tanultam. Azt pedig gondolom, hogy te is jól tudod, hogy az eladott házak után Mo-on rendesen (!) kell adózni...így természetesen nekem is.(és nekem nincs adó-elmaradásom!). Ezt csak az irígyek kedvéért mondtam. Azt meg remélem, hogy nem kívánod, hogy az itt szerzett értékeink után ott IS adózzunk. (Egyébként itt sincs adó-elmaradásunk) EQMontoya-nal különben teljesen egyetértek, hogy "a magyar adókulcsok nem a magyar bérekhez vannak méretezve, ez sajnos elég nagy ördögi kör."

*

Loha-nak: Valóban azt sem szabad elfelejteni, amit mondasz.

Peter789-nek: nálunk is "dolgozott" egyszer egy olyan kőnyűvő, aki büszke volt rá, hogy ő bizony 5 általánost végzett - 2 első és 3 második osztály képében - de vérig volt sértve, amikor Apám elővett egy derékszögű bútorlapot, és oda merészelte tenni a zsaluzás mellé mutatva milyen ferde

A "kônyûvô"- kerítô is egy szakma lehetne ám. ;) Ti valószínû, hogy jól is keresnétek vele, mert látom, hogy nagy a tapasztalatotok és a szakértelmetek is e téren ! :C

Pjotor1986-nak: Nagyon örülök, hogy ti ilyen elôrelátók és ügyesek tudtatok lenni!! :C


kovy79
, teljesen igazad van...

Dylen-nek: "Itthon is van rengeteg jó dolog, csak nagyon erősen kell keresni" ...csak úgy, mint a Cinderella (Hamupipôke) c rajzfilmben a Lucifer nevû macskában is kell, hogy valami jó legyen, csak nehéz rájönni, hogy mi is az?? :DDD

"Kedves" Viszlát, én abszolút nem vagyok "magyarkodó", mint ahogy beállítanád. Nagyon nagyon félreismertél! ...(11 éve élünk kint, és még soha nem volt honvágyam ...na ezért is megkövezhettek :D , .....viszont ettôl függetlenül ami igaz, az igaz. :DDD Budapest gyönyörû, és az, hogy túlnyomó részben a jó benyomásaimról írtam, az nem azt jelenti, hogy nem látom a problémákat, csak az a meggyôzôdésem, hogy azok, akik szeretik Mo-ot, azoknak erôsítés kell, nem pedig elkedvetlenítés. Ez csak egy egyszerû felismerés, nem pedig ámerikánizmus. Ezért össze kell(ene) fognunk és segítenünk egymást, hogy javuljon a helyzet és a jövô szebb lehessen. Hiszem, hogy ez lehetséges.

Ok, erre most azt is mondhatod, hogy osztom az észt :DD ..úgy hívod, ahogy akarod :(( ...de, ha ismered a a viccet: "nem hívni kell, hanem tolni". :K
Hit nélkül pedig nem lehet jól dolgozni. ( Itt most --kivételesen :DDD -- nem az Istenbe vetett hitrôl beszélek, hanem arról a hitrôl, hogy az áldozathozatalunk --ás egyáltalán semmilyen befektetett munkánk-- nem hiábavaló! Nekem (talán) azért könnyebb ezt a hitet gyakorolni, mert pedagógusként megtanultam, hogy a munkám eredménye "menet közben" sohasem felbecsülhetô, vagyis a végeredmény csak sok év után "lemérhetô ", ui elôfordulhat, hogy az ember sokáig semmi pozitív változást nem lát ....míg egyszercsak beérik valami. :)) De az is lehet, hogy egy ember soha az életében nem tapasztal pozitív visszajelzést, annak ellenére, hogy ô mindig csak befektet, ad..(javít).

És kéremalássan, ha valaki olyan magyar, akkor írjon magyarul, az ilyen mind-set, meg thank you, meg hasonló gányok azok, amiktől szintén a zacskóért nyúlok.
Én sem szeretem az angol affektálást, -különösen azok szájából nem, akik az év 365 napján magyar szót hallanak és használnak. A mind-set kifejezés gondolkodásmódot jelent, de frappánsabbnak gondoltam az angolt. Ezer bocsánat érte! Ha valaki nem értette volna, attól mégegyszer elnézést kérek! Azért hagyom mégis bent, hogy aki a hányingered okát keresné, tudja, hogy mirôl van szó. :K A "THANK YOU!"-t viszont lecseréltem a végérôl, hogy mindenkinek teljesen érthetô legyen a befejezés. :D
Különben ôszintén köszi, hogy fölhívtad a figyelmemet arra, hogy kínosan kerüljek minden angol kifejezést! Tôled meg, mint gyakorló magyar anyanyelvûtôl jogosan elvárnám azt, hogy értelemszerûbben használd a magyar szavakat! Máskor kicsit választékosabban fejezd ki a nemtetszésedet, és ne mindenre a zacskót (és az undorító szó szinonímjait ) rántsd elô. Az undorító szót és szinonímjait az értelmezôszótár szerint más esetekben használják, ......vagy ez is egy gyökeres haladás(od) része lenne? :F

"Kedves" Motion_Blur, lécci ne rajtam töltsd ki a bosszúdat ...a másoktól ért -talán- jogos sérelmeid miatt. Ha figyelmesen elolvasod az írásomat, akkor lát6tod, hogy nem hemzseg az English -tôl.

Huma-nak, 30z.Samu -nak, vfo7-nek, tiv83us-nek, Fooler89-nek: Köszi a megértéseteket és egyáltalán a hozzászólásotokat! ;)

..sajnos nincs idôm újra olvasni, az esetleges hibákért mindenkitôl elnézést kérek

IN GOD WE TRUST!

Útvonal

Fórumok  »  Off-topic LOGOUT  »  [Re:] ELŐRE!
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.