Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Off-topic LOGOUT  »  [Re:] ELŐRE!

Hozzászólások

(#69) vfo7 válasza Viszlát (#58) üzenetére


vfo7
senior tag

"Hányok attól, hogy valaki osztja az észt, miközben az adóját nem ide fizeti, nem tesz semmit sem szűkebb, sem tágabb értelemben az országért, de persze a konklúziót le tudja vonni"

Szerintem nem érted a dolgok lényegét. De teszek egy kísérletet. Sorjában, ahogy az aknamezőn, hátha megérted.

"Hányok attól, hogy valaki osztja az észt..."
Én nem, ha tanulok belőle. Tanulni mindig jó, és a jó pap holtig, mint tudjuk... Pláne, ha nálunk okosabb oszt az eszéből. Yó az....

"...miközben az adóját nem ide fizeti,..."
Szerinted tehát csak az nyilváníthat véleményt Magyarországról, aki itt fizet adót. Hm Érdekesch. Ezexerint mindenki, aki nem fizet adót az APEH-nak, fogja be a száját és ne mondjon véleményt Magyarországról. Még az ENSZ, és az EU sem. Mert nem itt fizetnek adót. Merthogy ebből a mondatrészből ez olvasható ki.

"...nem tesz semmit sem szűkebb, sem tágabb értelemben az országért,..."
Hát szerintem meg pontosan azzal tesz nagyonis jót pl. talmida is ezért az országért, hogy jó hírét kelti. A jó hír ugyanis jóindulatot kelt, a jóindulat pedig pl. befektetést is szül. Ugyanis a befektetési hajlam bizalmon is alapul - ha esetleg nem közgázt végeztél volna. Amúgy te tudnád Magyarország jó hírét kelteni pl. Ausztráliában a te ismeretségi körödben? Mert ha nem, akkor jobb, ha csöndben maradsz és figyelsz, elhamarkodott megnyilatkozások helyett.

"...de persze a konklúziót le tudja vonni"
Igen, le tudja vonni. Mint ahogy mindenki, aki Magyarországot ismerve, vagy nem ismerve idelátogat. Meg ahogy te is levonsz következtetéseket pl. Bergengóciáról, ha arra visz az utad.

Tudod, mi magyarok a kis létszámunkat és a sikertelenségeinket gyakran a nagy arcunkkal, és mások leszólásával akarjuk kompenzálni. A múltkor is az egyik ismerősömet, akinek tönkrement a mobilja, megajándékoztam egy működőképes, de használt készülékkel. Szerény körülmények között élő pedagógus amúgy. Tudod, hogy reagált? Azt mondta, hogy ez is olyan hamar el fog romlani, mint a másik, mert használt. Az, hogy megköszönje, már eszébe se jutott. Pedig drámát tanít egy ismert középiskolában, azaz jól ismeri az emberi viselkedés szabályait.
Látod, ilyenek vagyunk mi magyarok azokkal, akik jót tesznek velünk. Ahelyett hogy hálásak lennénk azért, amit kapunk, neheztelünk amiatt, hogy nem annyit kaptunk, amennyit az adományozó - szerintünk - adhatna nekünk.

Holott ha többen beszélnénk legalább 1 idegen nyelvet, máris szélesebb lenne a látókörünk, mint egyéb neoprimitív népcsoportoknak,s jóval kisebb lenne az arcunk és gyakrabban használnánk a"köszönöm" szót.

Aki csak a lábával siet, hibázik.

Útvonal

Fórumok  »  Off-topic LOGOUT  »  [Re:] ELŐRE!
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.