Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

[B] Olcsó/akciós holmik Kínából, külföldről. Nem csak eBay-es forrásból. Belföldi kihagyhatatlan akciók, ajánlások a BestBuy topikokhoz tartoznak.

Cél az akciós/olcsó kínai beszerzésű "bármi" megosztása egymás közt, ezzel segítve a többieket tapasztalattal, ajánlásokkal.
Nem cél a bekötési, szerelési, érintésvédelmi, villanyászati szakkör mélyreható tanulmányozása, erre megvan a megfelelő specifikus topik.
[B] Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban olvasnivaló.
Kérünk mindenkit, hogy a reflinkek (ÁSZF III/11/17) megosztását mellőzzük a topikban (rövid link is reflink ha kinyílik, pl.: http://gearb.es/XXXXX). Saját, hozzászólás írójához köthető reflinkes blog/teszt/fb oldal is törlődni fog. Bónusz visszatérítős oldalak szintén. Ha egy mód van rá, a termékre mutató linkek a .html után ne tartalmazzanak mást (?wid= maradhat, az a raktárat jelenti), főleg nem ezt: ?lkid=
Legyetek kedvesek pénznemet írni a hozzászólásokba, nem mindegy, hogy pl. EUR, HUF vagy USD.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#186951) osztraksajt válasza attiati (#186950) üzenetére


osztraksajt
őstag

Nekem és kollégámnak az Essager Lighting gyorsan lekopott. Pár hozzászólással korábban írtam is.

(#186952) Skillet válasza Gézengúz (#186922) üzenetére


Skillet
addikt

Melyik appal használod? Többfélével is használható?

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#186953) attiati válasza osztraksajt (#186951) üzenetére


attiati
veterán

Neked gondolom a "male" fele volt lighting?

(#186954) Skillet


Skillet
addikt

Rendeltem aliról (3 biszbasz ingyen posta vagy mi) kábeleket, dugaljakat és engedett berakni egy ingyenes termékért is. Meg is jöttek a cuccok. Rendelnék még a dugaljból és kábelből is, de mikor enged berakni ingyen terméket? Vagy az csak az első ilyen 3-as rendeléshez járt?
:R
Amúgy jók nagyon az okos dugaljak. Ennyit szerintem megért. 1400Ft körül voltak.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#186955) shield


shield
őstag

Sziasztok!
Több mint egy éve, de lehet hogy kettő is, nem rendeltem az ebayről. Kis elektronikai dolgokat pakoltam a kosárba, akkor nézem hogy minden tételnél hozzáadja a szállítási díjat, pedig egy eladótól szándékoztam vásárolni.
Annak idején csak egy szállítási díjat számoltak fel, ha egy eladótól vásároltam.
Ez most új szokás? Van erre gyógyír?

Még egy kérdésem lenne, az Alin van paypal fizetési lehetőség? Nem engedte megnézni, mert nincs regisztrációm.
A segítséget előre is köszönöm. :)

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#186956) erdey_a válasza shield (#186955) üzenetére


erdey_a
őstag

a paypal felett eljárt az idő...
virtuális bankkártya oszt csók.

Vérboci

(#186957) solti válasza erdey_a (#186956) üzenetére


solti
senior tag

miért is? ráadásul a 2 nem zárja ki egymást...

(#186958) MADcat válasza solti (#186957) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Miért ne? Mondj indokot mellette. Nekem is van de vagy öt éve nem használtam már.

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#186959) Ciccuka válasza zeon.hu (#186925) üzenetére


Ciccuka
veterán

Létezik ilyen gyomkefe, a Lidl-ben is lehet kapni, de csak gyenge teljesítményűt

Lehet külön venni ilyet is fűkaszára:

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#186960) Tasunkó válasza Ciccuka (#186959) üzenetére


Tasunkó
senior tag

:) A fűkasza különösen jó lehet. Bazi nehéz egy olyan drótkefetárcsa, arra a rögzítésre ilyen masszív drótkefét, nem a kefe fog kopni hanem a csapágy.
Egyébként a leégetéssel meg ezzel ugyanaz a probléma, hogy a töve megmarad a gaznak és újra kihajt, még erősebben.

Kérek egy számot a jútútú

(#186961) sambenez válasza Tasunkó (#186960) üzenetére


sambenez
addikt

Az égetés a gyökerét is megöli elvileg.

(#186962) solti válasza MADcat (#186958) üzenetére


solti
senior tag

pl előfizetések kezelése kiválóan megy vele. Vagy éppenséggel extra réteg védelem.
Érdekesség: 1x használatos kártyáról is lehet többet levonni vagy többször.. tapasztalat :(

(#186963) MADcat válasza solti (#186962) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Revolut. Minden másra ott a MasterCard. :DDD

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#186964) solti válasza MADcat (#186963) üzenetére


solti
senior tag

nem igazán értem. A revolut egy neobank, a paypal meg egy vPOS ha le kell egyszerűsítenem...olyasmi mint a google pay.
A lényeg, hogy nem zárja ki az egyik a másikat.

[ Szerkesztve ]

(#186965) j.bravo válasza erdey_a (#186956) üzenetére


j.bravo
addikt

Plusz egy réteg védelemnek jól jött volna nekem is, amikor egy (visszagondolva) az életszerű szinthez képest túl jó ajánlatba beleugrottam pár hónapja. Lusta voltam előkotorni a PPal jelszavam, az online célra fenntartott kártya biztonsága úgy véltem elegendő.
Rendes rendelésvisszaigazolas nem volt, se számla, csak fizetési bizonylat, termék megnevezése nélkül. Emailes érdeklődésre ordítóan kamu tracking number.
Adatot mondjuk nem loptak, más tranzakció sem történt, de így a tizenpárezer forintot elbuktam, PP használata esetén még lehet hogy visszakaphatyam volna legalább a túlnyomó részét.

Lehet mondani hogy hülyeség ellen nincs orvosság, igaz is, adom, user error. Jó húsz év alatt az egyetlen ilyen eset, máskor mindig résen voltam, most nem.
Mindemellett nem fájt volna beiktatni egy plusz lépcsőnek a PayPalt. Az Aliexpressen mondjuk nincs erre mód (ami az eredeti kérdés volt)

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#186966) Skillet válasza j.bravo (#186965) üzenetére


Skillet
addikt

Nekem is volt hasonló eset, bank visszaadta a pénzemet. Ráadásul előre, ők meg mentek utána...

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#186967) j.bravo válasza Skillet (#186966) üzenetére


j.bravo
addikt

Most már szerintem túl rég volt (több hónapja) hogy érdemes legyen a bankot kérdezni, de akkor ha mégis újra ilyen helyzet állna elő, teszek egy próbát velük is. (anno valamiért az volt bennem hogy nem érdemes, lévén ők nem annyira verik nagydobra ezt a lehetőséget, a PP pedig - legalábbis korábban - kifejezetten promotálta ezt a vásárlóvédelem fícsört)

Whatever.

(#186968) Sunnam válasza shield (#186955) üzenetére


Sunnam
tag

AliExpress-en tudtommal soha nem volt paypal fizetési opció.

(#186969) MADcat válasza Sunnam (#186968) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Nem ám :N

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#186970) Silent77 válasza Sunnam (#186968) üzenetére


Silent77
veterán

Volt egy rövid ideig, de tőlünk elvették. :(

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#186971) xcvbxcvb válasza Sunnam (#186968) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

Dehogynem volt. Én mindig azzal fizettem. Mióta nincs a magyaroknak, azóta nem is akarnak nagyon refundolni.

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#186972) PuffyDog válasza Sunnam (#186968) üzenetére


PuffyDog
junior tag

Mi? Marha sokáig azzal fizettem. :C

=>> MyGuava-val most 5,81 euró üti a markod! K&H vagy Gránit Bank számlát nyitsz? Mindkettőnél 50 000 Ft bónusz jár! Írj még ma, és segítek! <<=

(#186973) solti válasza Sunnam (#186968) üzenetére


solti
senior tag

alin van alipay, nem kicsi... Az alipayhez való fordulással történő fenyegetés általában működött a kínaiaknál...

(#186974) PuffyDog válasza solti (#186973) üzenetére


PuffyDog
junior tag

Oké. És Alipayre hogy tudok belépni? Hogy tudok nekik jelenteni egy esetet? Mert szerintem csak a pénzügyi szolgáltatás neve, amin keresztül a fizetés zajlik.
Szóval beijednek, ha fenyegetem őket egy olyan szolgáltatással, ami valószínűleg hozzájuk tartozik? :))

[ Szerkesztve ]

=>> MyGuava-val most 5,81 euró üti a markod! K&H vagy Gránit Bank számlát nyitsz? Mindkettőnél 50 000 Ft bónusz jár! Írj még ma, és segítek! <<=

(#186975) Sunnam válasza PuffyDog (#186972) üzenetére


Sunnam
tag

Oksa, akkor sorry, én lemaradtam róla.

(#186976) Ra3 válasza PuffyDog (#186974) üzenetére


Ra3
őstag

Amúgy van alkalmazás amibe be tudsz lépni, Kínában járva nagyon hasznos tud lenni, gyakorlatilag bárhol tudsz vele fizetni.
De az aliexpressen nem a platformot fenyegeted ezzel hanem a kereskedőt akivel problémád van, ők ha jól tudom nem jutnak a pénzükhöz amíg a dispute le nem zárult.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#186977) edk- válasza j.bravo (#186965) üzenetére


edk-
őstag

Ilyen esetben chargeback-et kell indítani a banknál.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#186978) solti válasza PuffyDog (#186974) üzenetére


solti
senior tag

aliexpress piactér... nem hozzájuk tartozik az alipay... Nem tudom mennyire igaz , de valahol olvastam, hogy paypallal simán egy méret ha nem nagyobb... Az

(#186979) st6969 válasza solti (#186962) üzenetére


st6969
őstag

Extra védelem, egyértelmű. Ahol van paypal, ott érdemes azzal fizetni, természetesen Revolut kártyával :K

"1x használatos kártyáról is lehet többet levonni vagy többször.. tapasztalat :("
Ez csúnya lenne...hol/hogy tapasztaltál ilyet?! Én ezt nem tudom elképzelni, mivel a felhasználás pillanatában megszűnik a kártya. Ez a lényege, különben semmit sem érne.

#186973 solti
alin van alipay, nem kicsi...
És nekünk magyaroknak ez elérhető? (szerintem nem)

(#186980) solti válasza st6969 (#186979) üzenetére


solti
senior tag

Ez csúnya lenne...hol/hogy tapasztaltál ilyet?!
Kollégám járt így.. 2x került levonásra 1 tranzakció és mínuszba ment... A hol mindegy, a lényeg, hogy előfordult.

(#186981) P41N


P41N
senior tag

Üdv!

Ma vettem át egy Japánból feladott csomagot Fedex-től (minden rendben, gyorsan megjött szuper), viszont vámot kéne fizetnem. Kaptam egy kinyomtatott lapot, amin rajta van az összeg meg hogy számlaszámra kell utalni, de milyen számlaszámra ? :D Illetve látom van ilyen online fizetési lehetőség de azzal se jutottam sehova. Valaki kisegítene ? :R

(#186982) Zola007


Zola007
veterán

8-16g-32b microSD-re lenne szükségem kb. 10 db
van megbízható hely ahol egy ezres körül / alatt valódit kapok?
sebesség nem szempont

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#186983) sambenez válasza Zola007 (#186982) üzenetére


sambenez
addikt

Már ezt a méretet venni is kihívás.

(#186984) Zola007 válasza sambenez (#186983) üzenetére


Zola007
veterán

tudom, azért írtam be mert már a bevált eladóktól / apróról sincs
de van olyan eszközöm ami meg nem kezel nagyobbat

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#186985) chatran válasza Zola007 (#186982) üzenetére


chatran
őstag

Ali Choice- ról rendeltem több Lexar 32gb-t illetve 64gb-s Kodak-ot 2-3 USD/db-ért.
Eredetiek voltak, jól működnek. Igaz idén még semmit nem rendeltem, nem tudom, hogy manapság még eredetieket küldenek-e.
Ránéztem most, 2,99-től indulnak a Lexar-ok.

(#186986) Zola007 válasza chatran (#186985) üzenetére


Zola007
veterán

:R

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#186987) vgyuri válasza Ciccuka (#186909) üzenetére


vgyuri
őstag

Megint van AliExpress-en 10%-os akció a Choice termékekre (3 db 2.99 helyett 2.69 USD)

[ Szerkesztve ]

(#186988) patomi válasza vgyuri (#186987) üzenetére


patomi
őstag
LOGOUT blog

Nálam a 7hz zero felbukkant 12 dolcsiért. Általában 20-25 között mozgott az ára. [kép] Jó kis füles.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#186989) patomi válasza patomi (#186988) üzenetére


patomi
őstag
LOGOUT blog

Azt hiszem elfogyott :F

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#186990) GIJoe válasza patomi (#186989) üzenetére


GIJoe
addikt

Nagyon sok jó dolog volt a choiceban, 10$ èrt amlogic Android tv box, sok minden sold out sajnos. 😔

(#186991) winfos


winfos
tag

Valami hiba lehet? Nálam minden sold out. Kb 200 termékig görgettem le :)

(#186992) patomi válasza GIJoe (#186990) üzenetére


patomi
őstag
LOGOUT blog

Mire betettem a kosárba mellé valamit, már nálam is 13$ lett az ára, de így is megérte számomra.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#186993) w.miki válasza winfos (#186991) üzenetére


w.miki
veterán

Nálam is mindenre Sold Outot mutat. 1 órája még nem csinálta. :F

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#186994) shield válasza erdey_a (#186956) üzenetére


shield
őstag

"a paypal felett eljárt az idő...
virtuális bankkártya oszt csók."

A virtuális bankkártyánál milyen biztosítékod van, hogy ne b@sszon át a kicsi kínai?
Annak idején rengeteg kütyüt rendeltem és bizony a paypal sokszor segített.
A virtuális bankkártyád milyen biztosítékot nyújt?

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#186995) PuffyDog válasza shield (#186994) üzenetére


PuffyDog
junior tag

Semmilyet.
Igaz nem kínai rendelés, hanem kaja.
Trófea étteremből rendeltünk családi összejövetel végére vacsorát. Nem volt olcsó, majdnem 60 ezer Ft, de voltunk is rá több, mint 10en. A futár késett, a kaja kihűlt és mivel pont a "beköltözést" ünnepeltük sütő és mikró még nem volt. 2 db 4 személyes tál lemaradt, a desszerből mind lemaradt és újramelegíteni se tudtuk a kaját. Átvenni se akartuk a rendelést, de a futár mondta, hogy jelezni fog az étterem felé, vissza fogjuk kapni az árát és vegyük át nyugodtan, de azért majd hívjuk fel az éttermet. Az éttermet elérni nem lehetett, záráshoz közel voltak. Emailben egy 5000 Ft-os kupont ajánlottak másnap. A lemaradt tételek ára volt legalább 23-25 ezer Ft és akkor még nincs számolva a másfél óra késés és az, hogy kihűlt.
Wiseon nyitottam hibát vagy mi annak a neve, feltöltöttem az étterem oldaláról a rendelést, a képeket, amin látszik, hogy egy két dolog már össze volt állva, annyira kihűlt. Azt a listát, hogy mi maradt le, illetve az emailezést az étteremmel.
Elutasítás lett a vége, mert nem tudtam bizonyítani sehogyan, hogy próbáltam visszaküldeni a kaját. Az hogy hívtuk az éttermet nem elég, mert nem vették fel, látszik. Az, hogy szóban mit beszéltünk a futárral szintén nem bizonyíték. Bár kíváncsi vagyok ha felveszik is mire megyek? Kérjem ki a beszélgetést és Wise bácsi/néni ráküld valami voice translatort?
Most meg kicsit feljebb meséltem az elveszett csomagomról. Április vége óta, szóval majdnem egy hónapja hiába a 15-20 Case. Hiába a jegyzőkönyv. Hiába a 3 oldalas leírás A problémáról és a rövidebb, tömörebb is. Hiába a mindenféle nemzetközi hatósággal való fenyegetés. A futárszolgálat vizsgálatot indított, vagy lesz pénzem vagy nem. Az AliExpress annyira jutott, hogy legutóbb annyit írtak magyarra fordítva, hogy: Nem elégedett a termékkel, amit kapott? Sajnáljuk. Reméljük máskor pozitív tapasztalata lesz a vásárlás során.
Erre jutottak egy hónap alatt, mióta az első perctől jelentve, hogy bakker kézbesítve lett a csomag, de marhára nem ide. Volt néhány nap a jegyzőkönyv és minden más csatolása, de látták, megkapták. Agyilag nullák. Beszélek másfél órát vele chaten, a rendelés számával kezdve, aztán másfél óra után kérdez rá, hogy mi a probléma? Arról beszélünk másfél órája, nem zavar? Szóval amióta nincs PayPal azóta csak baj van.

Bocsi, csak ez most kijött.

=>> MyGuava-val most 5,81 euró üti a markod! K&H vagy Gránit Bank számlát nyitsz? Mindkettőnél 50 000 Ft bónusz jár! Írj még ma, és segítek! <<=

(#186996) erdey_a válasza shield (#186994) üzenetére


erdey_a
őstag

milyen jellegű átbszásról lenne szó?
ha hibás a termék, vagy meg se jön, arra ott az aliexpress saját vásárló védelme, ami elég jól működik. nekem csak pozitív tapasztalatom van.
ha pénzügyi félelem van, akkor meg egyrészt az alipay is megbízható, de ha épp ettől tart valaki, akkor a virtuális kártyát lehet úgy konfigurálni, hogy nem fogják tudni levenni a kenyérre valót.

[ Szerkesztve ]

Vérboci

(#186997) w.miki válasza w.miki (#186993) üzenetére


w.miki
veterán

Már jó, most megy a Choice
Virtuális bankkártyát, egyre több szolgáltató nem fogadja el, nem tudsz vele fizetni. :(

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#186998) st6969 válasza w.miki (#186997) üzenetére


st6969
őstag

"Virtuális bankkártyát, egyre több szolgáltató nem fogadja el, nem tudsz vele fizetni. :("

Nem az 1x használatosra gondolsz? Nekem a sima virtuálissal eddig nem volt még gondom.

(#186999) erdey_a válasza w.miki (#186997) üzenetére


erdey_a
őstag

egyre több szolgáltató nem fogadja el, nem tudsz vele fizetni.

akkor ott nem veszünk semmit. ;) pont mint a pékségben, ahol nem lehetett kártyával fizetni. (ez szerencsére ma már nem téma).
amúgy mondhatnál konkrét példát, mert aktív kártya és webshop használónak tartom magam, de ilyenbe még nem futottam bele.

Vérboci

(#187000) st6969 válasza erdey_a (#186999) üzenetére


st6969
őstag

Amennyiben valóban az 1x használatosra gondol, és nem a "sima" virtuálisra, akkor pl. Booking, Xbox, hogy csak 2 példát mondjak, de engem az Ali is kitiltott már 1x használatos miatt (bár ott annyiban talán én is hunyó lehettem az algoritmusuk szerint, hogy az asszony accountjában az én 1x használatos Revolut kártyámmal akartam fizetni, és rögtönk mindketten feketelistára kerültünk).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.