Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-09-20 15:28:38

LOGOUT.hu

"név nélkül, hirdetés linkelése nélkül írjuk ki a fájdalmunkat", tehát a Hardverapróról
- ne linkelj konkrét hirdetést
- ne tegyél be hirdetés screenshotot
- ne idézz hirdetésből konkrét szöveget
Személyes adatot ne tartalmazzon a hozzászólásod!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84351) Astroboy válasza BiP (#84348) üzenetére


Astroboy
őstag

Én azt hittem a "platformváltás" mint kifejezés a PC / Mac / konzol platformok közti váltást jelenti...

Taat: Azért a zoknit remélem elfogadtad, cudar hideg telet jósolnak. :D

[ Szerkesztve ]

(#84352) Papooo válasza koby11h (#84345) üzenetére


Papooo
senior tag

Ilyen i5 6500TE procis gépre már tettem fel Win11-et, és azt az sssd-t haszálom mindenféle gépben tesztelésre.
AMD A4-4300M procival néha durván megakad,
i3 2310m proci sem az igazi,
i5 3320m már normálisan fut

Azért amikor az N4000-et megláttam a támogatott procik listáján, elkerekedett a szemem....

TaaT Az ilyennek szoktam azt mondani, hogy csak neked, 2000-rel drágábban adom..
Ez is egyfajta eredménye az alkunak. ;]

[ Szerkesztve ]

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#84353) BiP válasza Papooo (#84352) üzenetére


BiP
nagyúr

Nálam egy j5005-on fut Win10 (4magos Atom, szerencsére a gyorsabb fajtából),
elfogadható sebességgel, de felajánlotta már a Win11-et is, hogy kompatibilis vele. Mondom, köszi, nem. Még nem.

(#84354) hcl válasza TaaT (#84350) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ebből csak több lesz... :S

@tope : Amúgy november, december remélem erősebb hónap lesz.

Mutogatni való hater díszpinty

(#84355) berek21


berek21
senior tag

LG Velvet eladó!

(#84356) opr válasza berek21 (#84355) üzenetére


opr
veterán

Ezek... Ezek mik ezek?

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#84357) Astroboy válasza berek21 (#84355) üzenetére


Astroboy
őstag

Hiányoztál koma, mint a római kettes amalgánom. :DDD

(#84358) TaaT válasza tope (#84344) üzenetére


TaaT
veterán

"Sokan, vagy inkább majd mindenki lecserélte már a gépét, és nincs értelme váltania"

Mindenki szerintem nem, de én itthon pl már upgradeltem a szüleim, a saját, és a tartalék saját gépemet is. Szüleim kaptak egy H87 ITX kofigot egy i3-as procival, a saját gépem egy Crosshair VI Hero meg egy 2700X lett, a tartalék saját gép pedig egy B85M és i3 konfig lett.
Jó pár évig egyikhez sem kell majd hozzányúlni. Na jó, a saját gépből a 1070 elment bányászni, ahelyett valamit szereznem kell majd, de nem a mostani árakon.

Give them hell Ukraine!

(#84359) homerhamm válasza berek21 (#84355) üzenetére


homerhamm
addikt

kimélyenek

Azta...

[ Szerkesztve ]

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#84360) patomi válasza BiP (#84348) üzenetére


patomi
őstag
LOGOUT blog (1)

Annyira keveset ülök a gép előtt, hogy kvázi pénzkidobás komolyabb fejlesztés. Egy pöttöm házban van az egész az asztal aljára csavarozva. Leginkább a tévét etetjük róla. Meg adott esetben ha kényelmesebb onnan keresgélni valami után, mint mobilon vagy tableten.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#84361) mpo válasza opr (#84356) üzenetére


mpo
veterán

Fogékszer felhelyezés 15 000 Ft
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#84362) TaaT válasza Astroboy (#84351) üzenetére


TaaT
veterán

Inkább kihagytam. :B

Papooo: Így hogy a végére elvitte, jobb hogy megőriztem a hidegvéremet. :)

hcl: Még pár ilyen és lehet elő fogom szűrni a vevőjelölteket, ezen is egyből látszott type-c, persze az asszony profiljáról írt.

Give them hell Ukraine!

(#84363) koby11h válasza TaaT (#84350) üzenetére


koby11h
aktív tag

Alku mindig van, vagy nincs :)
Odaírom, hogy 1500 Ft, mert annyiért akarom eladni. Majd ha olcsóban akarom akkor kevesebbet írok... végül felfogta, hogy sorban állnak érte, pedig csak fél napja van fenn, így nem fogok nekiállni alkudozni.

"C3PO egyetlen igazi hibája, hogy választékosan fejezte ki magát a sok bugris között..."

(#84364) tope válasza BiP (#84349) üzenetére


tope
addikt

Keress nyugodtan, valami elvileg lesz. :DDD
Az említett gép kb 10-12.000 Ft (van benne egy HD 5670 1 GB-os kártya, mondtam is az illetőnek, hogy az még használható lenne :D ), arra költeni többet mint amit a gép ér...

UI: Lassan majd bele kell írnom a Facebookon, hogy csere csak kp, esetleg utalás is megoldható, mert mindig valami telefont akarnak rámsózni, XBOX, PS...
Rá szoktam amúgy keresni a cserélendőre, és van mikor látom hogy az X Ft-ért árult gépet akarják 2X Ft értékűre cserélni, na itt már tudom hogy valami bűzlik.

[ Szerkesztve ]

(#84365) Gyuri27 válasza TaaT (#84350) üzenetére


Gyuri27
félisten

Semmi érzékezek az egészhez. Csabán voltam egy ph-s arcnál. Mentem, dumáltunk (jelzem egy dologért mentem). Aztán még szét nézett mi van eladó. Megalkudtunk és jöttem + 3 dologgal meg néhány ezressel könnyebben.

Amd - Radeon - Ryzen

(#84366) opr válasza mpo (#84361) üzenetére


opr
veterán

Fúj bazmeg... Ok, így már látom mi ez. Aztakurva, most jobb lett volna sötétségben maradni. :(

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#84367) hcl válasza tope (#84364) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"UI: Lassan majd bele kell írnom a Facebookon, hogy csere csak kp, esetleg utalás is megoldható, mert mindig valami telefont akarnak rámsózni, XBOX, PS..."
Hamvába holt, bepróbálkoznak :D Meg nem szokták elolvasni sem.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#84368) koby11h


koby11h
aktív tag

Helyi, vatikáni valutás hirdetés (gondolom csak elütés a Keresem helyett, de viccesen mutat):

KERESEK: Megfizethető áron Acer Aspire A515 sorozat vagy Lenovo Legion y520 laptopot
Ár: Ingyenes

Szóval igen, ingyen én is keresek ilyet :)

"C3PO egyetlen igazi hibája, hogy választékosan fejezte ki magát a sok bugris között..."

(#84369) BiP válasza mpo (#84361) üzenetére


BiP
nagyúr

Sose jöttem volna rá, de jobb is volt úgy. broáf.

(#84370) Faterkam


Faterkam
addikt

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#84371) koby11h válasza Faterkam (#84370) üzenetére


koby11h
aktív tag

Akkor ezért írták a hírportálon...:
"Nyerészkedők miatt korlátozza a Mol az AdBlue-adalék forgalmazását"
Tennék hozzá röhögős smileyt, de ha leáll a tömegközlekedés, áruszállítás, mezőgazdaság akkor nagyon fogunk sírni...

"C3PO egyetlen igazi hibája, hogy választékosan fejezte ki magát a sok bugris között..."

(#84372) hcl válasza Faterkam (#84370) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Fáradt olaj kipihenten érdekel? :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#84373) Faterkam válasza koby11h (#84371) üzenetére


Faterkam
addikt

Nem fog leállni a fuvarozás, a sofőrök kiiktatják, megmókolják! (szerintem) (Sajnos)

Link:

[ Szerkesztve ]

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#84374) ElektrikusDE


ElektrikusDE
senior tag

Néha pozitív értelemben is hülyét lehet kapni az apróktól! :)

Ma be kell menni a városba, tehát OLX böngészés indul!

Találtam is egeret:

Stockfotó nem jó jel...

De szerencsére van valódi is róla:

Mouse Razor Deathadder Elite 16000dpi laser gaming usb

Mondjuk ilyen egér nem létezik, csak Razer néven, de én is elszoktam írni.

45 lei (kb. 3000Ft.)

Gyorsan meg is vettem, tökéletesen működik a gépemmel, amivel már 5 egér kudarcot vallott. (ez az első és remélem az utolsó is ami bevált)

Két egért fel sem ismert, 3 meg akadozott vele!

Újonnan nem vennék ilyen egeret, pl:


De használtan, jó állapotban szerintem túl olcsón adta, de nem álltam neki alkudozni! :))

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#84375) Faterkam válasza ElektrikusDE (#84374) üzenetére


Faterkam
addikt

Már ahol az OLX maradt. Nem a csodás jófogás :/

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#84376) koby11h válasza Faterkam (#84375) üzenetére


koby11h
aktív tag

Ugye, piszok mázlisták!

"C3PO egyetlen igazi hibája, hogy választékosan fejezte ki magát a sok bugris között..."

(#84377) koby11h


koby11h
aktív tag

Egy hirdetés, ahol előre felkészültek az idegen nyelven beszélő érdeklődőkre :DD

"Eladó laptop , leptop , notebook , notbuk ....stb"

"C3PO egyetlen igazi hibája, hogy választékosan fejezte ki magát a sok bugris között..."

(#84378) hcl válasza ElektrikusDE (#84374) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"Két egért fel sem ismert, 3 meg akadozott vele!"
USB csati rendben?

Mutogatni való hater díszpinty

(#84379) KROK640 válasza berek21 (#84310) üzenetére


KROK640
veterán

Na, ez nagyon súlyos... mást most nem írok, mert az is az lenne.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#84380) KROK640 válasza Cs1csó (#84328) üzenetére


KROK640
veterán

ne hülyéskedj már! :D
A 10100-as I3, az gyakorlatilag a 7700-as I7-el egyenértékű.
Kétszer annyi szál van benne mint az I5-4690-ben, az órajelei is magasabbak, a fogyasztása meg alacsonyabb. És van benne egy rakás új technológia, pl TPM2.0

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#84381) KROK640 válasza koko52 (#84337) üzenetére


KROK640
veterán

Pontosan.
Tavasszal nekem is a 4th gen I3-at I7-re cserélni 40+ ezerbe került volna. Inbkább eladtam a kócerájt, és venni akartam 10th gen I3-at, de végül 10th gen I5 lett belőle, mivel akkor valahogy az volt as csillagok együtt állása, hogy az I3 és az I5 között valami 7-8ezer ft különbség volt.
1,5× annyi mag, és cache nem mindegy.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#84382) KROK640 válasza BiP (#84348) üzenetére


KROK640
veterán

Én nem vagyok hajlandó downgradelni, mert nem éri meg. Egy több generációval ezelőtti I7-ről I3-ra, nyerek rajta 30 ezret és onnantól fele a teljesítmény.
Anno 16GB RAMról downgradeltem 8GB-ra, azt is megbántam (igaz nem azonnal).

A platformváltástól meg azért, mert akkor nem csak egy generáción belüli CPUt kell kicserélni (hűtő le, proci ki, másik be, paszta rá, hűtő rá, kész is van), hanem kitalálni, hogy akkor milyen lap és milyen CPU legyen, akkor már sok esetben RAMot is kell cserélni, (pl nekem is kellett), ami azért jóval nagyobb meló és pénz stb.
Én azért valahol megértem.

Én is kezdetben VGA plusz proci cserén gondolkodtam csak (VGA csere úszott a VGA árak miatt) de rájöttem, hogy az I7-esre annyit kellett volna ráfizetnem h a platformváltás is jó alternatíva lehet, pláne ha a régit nem Tivadar vette volna meg, mert 8a régi gép árát is belevéve, most ideális esetben) 20 ezerért többért van egy DDR3 helyett DDR4-es rendszerem, 4C8T helyett 6C12T, alacsonyabb fogyasztással, magasabb órajellel és több cache-el, és egy vadi új korszerű alaplapom, ami 0km-es, nem pedig 7 éves (amin mivel M2 slot sincs, így az SSD terén sem léphetem át a SATA3-at) ...

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#84383) KROK640 válasza opr (#84356) üzenetére


KROK640
veterán

Szerintem nem akarod tudni... (a letört foga)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#84384) ElektrikusDE válasza hcl (#84378) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

"USB csati rendben?"

Persze!

Amit nem ismert fel az egyik ps2-es egér, a másik meg USB-s vezetek nélküli "noname" egér volt amire nem is mertek Windows 10-et írni (csak Windows 7 szerepelt a dobozán)

Az akadozás kicsit kemény kifejezés volt tőlem, inkább lagolás lett volna a helyes kifejezés, ami főleg egy vezeték nélküli olcsó géniusszal jelentkezett már arrébb toltam több centit mire megmozdult a kurzor, és a gombokra is lassan reagált, de több vezetékes egér is hasonlóan viselkedett.(persze az első gondolatomat ezzel kapcsolatban tett is követte az energia takarékosági beállítások helyrerakására, de nem hozott tartós eredményt sajnos)

De most már rendben van az egérkezelés, így állítottam be:

Hasonló "WOW" érzés töltött el, mint amikor a 2.5 Collos HDD-t SSD-re cseréltem (már)
az elődjében! :C

Ui:

Természetesen a Razer Synapse nem bírt települni, kiderült hogy ki kellet hozzá kapcsolnom a Windows beépített NetframeWork 3.5-ját, amit szokás szerint beszoktam kapcsolni! :(

Ígérem többé nem teszem! :)

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#84385) hcl válasza ElektrikusDE (#84384) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hogy Win7 vagy 10 van az egérre írva, az kb. mindegy, de ilyen egérakadozást, pláne vezeték nélkülinél, valami baromi meredek USB kontroller hiba okozhat kb. Inkább a BIOS-ban nézelődtem volna, USB módok, stb. között.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#84386) koby11h


koby11h
aktív tag

"Darabokra felhasználó 119 pozitívval átvert benyelt 60ezer ftmat?"
Mint hirdetés :F

"C3PO egyetlen igazi hibája, hogy választékosan fejezte ki magát a sok bugris között..."

(#84387) envagyok válasza koby11h (#84386) üzenetére


envagyok
veterán

Valahol ki kell adni magából :U

(#84388) TaaT


TaaT
veterán

"TAG Heuer Carrera Calibre Heuer 01
Egy barátomnak segítek eladni. Kapta a családtól, viszont nem az ő ízlésvilága, így szeretné eladni.
Újkori ára: 1 854 000 ft
Eladási irányára: 1 450 000 ft"

:Y

Give them hell Ukraine!

(#84389) oriic válasza TaaT (#84388) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Sok?Kevés ?:D Nem értek órákhoz. :DDD

Live-Die-Respawn

(#84390) hotkar válasza TaaT (#84388) üzenetére


hotkar
aktív tag

Annyiért remélhetőleg az eredeti árcédulát is adják vele, mert anélkül semmit sem ér! :))

(#84391) hcl válasza oriic (#84389) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Van ennyiért óra, csak azt nem tudom, ez annyi-e :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#84392) BiP válasza TaaT (#84388) üzenetére


BiP
nagyúr

Úgy kapta (én nem szoktam), de nem tetszik neki. Egyem a szívét.
Jár rá a "mindjárt megsajnálom" kedvezmény is.

(#84393) TaaT válasza oriic (#84389) üzenetére


TaaT
veterán

Szép család ahol majd 2millás órát adnak ajándékba, irigykedem kicsikét. :B

hotkar: Adják, de miért ne érne nélküle semmit?

BiP: Én is sajnálom szegényt. :))

Give them hell Ukraine!

(#84394) Syl válasza TaaT (#84393) üzenetére


Syl
nagyúr

> Szép család ahol majd 2millás órát adnak ajándékba

Lehet az óra gazdája meg a rendőrségen tölti ki éppen a feljelentést :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#84395) envagyok válasza TaaT (#84393) üzenetére


envagyok
veterán

Ne irigykedj.
Olyan helyen élek, ahol hatalmas jövedelmi különbségű emberek élnek.
A kőgazdagokat, és családjukat ritkábban látom jókedvűnek, mint a mélyszegényeket.

(#84396) oriic válasza Syl (#84394) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Á, nem hiszem, ahhoz túl szépen lett megfogalmazva a szöveg. :DDD Inkább az a fura, hogy családi ajándékot eladna a tag, aztán következő családi ebédnél meg mehet a magyarázkodás, hogy hja épp szervízben van, vagy valami. :D

Live-Die-Respawn

(#84397) hotkar válasza TaaT (#84393) üzenetére


hotkar
aktív tag

Hát mert azt rá kell kötni az órára, hogy lássák, milyen drága :DD

(#84398) CJ4567 válasza ElektrikusDE (#84384) üzenetére


CJ4567
veterán

9000 DPI?! :Y

No Sana No Life

(#84399) oriic válasza ElektrikusDE (#84374) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Bitang jó cucc ennyiért, még ilyen állapotban is. Bár az a Basilisk kép, az nem tudom hogy került oda. :D

Live-Die-Respawn

(#84400) opr válasza Syl (#84394) üzenetére


opr
veterán

Szerintem ez egy elég valószínű forgatókönyv.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.