Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-09-20 15:28:38

LOGOUT.hu

"név nélkül, hirdetés linkelése nélkül írjuk ki a fájdalmunkat", tehát a Hardverapróról
- ne linkelj konkrét hirdetést
- ne tegyél be hirdetés screenshotot
- ne idézz hirdetésből konkrét szöveget
Személyes adatot ne tartalmazzon a hozzászólásod!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) djculture válasza Ringman (#800) üzenetére


djculture
félisten

Már most az új szabályozás szerint nem csak értékre van meghatározva hanem gyakoriság szerint. Emiatt is szálltak rá a vaterázókra

[ Szerkesztve ]

(#802) D1Rect válasza djculture (#801) üzenetére


D1Rect
félisten

Amit a hajukra kenhetnek, mert a hirdetések törlik magukat.
HA-n meg bizonyítsák be, hogy:
1. mennyiért adtál el valamit
2. eladtad-e egyáltalán
3. esetleg elcserélted

Arról nem is beszélve, hogy tulajdonképpen nem is származik az emberek jelentős részének "jövedelme" belőle, csak eladja a dolgait.
Persze, ha nem tartja meg a számlát, akkor elővehetik érte, de akkor sem egyszerű bizonyítani.

[ Szerkesztve ]

(#803) djculture válasza D1Rect (#802) üzenetére


djculture
félisten

Mindegy már pár határozat megküldés történt ezekben az ügyekben, mivel egy törvénymódosítás hatóságnak minősíti a nav-ot is egyszintűen a rendőrséggel így simán kikértek minden adatot a vaterától. Csak idő kérdése hogy az ilyen fórumos bolhapiacokon is elkezdik a próbavásárlásokat. Az biztos hogy én már ideje csak cserélgetek, pénz abszolúte nincs a történetben. Előtte is csak a megunt dolgaimat adtam el , de azok is akik ezeket a határozatokat kapták. Ezt a netes eladom a dolgaimat hogy vegyek belőle olyat ami kell dolgot is ki akarják nyírni.

[ Szerkesztve ]

(#804) D1Rect válasza djculture (#803) üzenetére


D1Rect
félisten

Tudom, hogy neked ez a vesszőparipád, vagy 10x olvastam tőled ugyanezt, de továbbra sem tartok a NAV-tól.
Biztos van olyan akinek kell(e-bay-ről, kínából, stb. számlanélkül).
De földi halandóval nem tudnak mit csinálni és sztem nem is akarnak.

(#805) djculture válasza D1Rect (#804) üzenetére


djculture
félisten

Legyen igazad 1 év múlva visszatérünk erre a témára :R

(#806) D1Rect válasza djculture (#805) üzenetére


D1Rect
félisten

Úgy összesen már 4 éve fognak riogatni ezzel:[link]

(#807) Dany007


Dany007
veterán

Na hadd őrjöngjek én is egy kicsit.

Most néztem iPhone-t a hardveraprón.
Szal van egy iPhone 2G 8GB-os pixelhibás(!), 18.000 forintért!
Hát hol él az ilyen? Nagyon vissza kellett fognom magam nehogy beszóljak a topicban mert ugye az már üzletrontás lenne. Nem tudom mit gondolnak az ilyenek, mert többet is láttam...

Egy 5 éves telefontípus, ami még okostelefonnak se mondható. Ráadásul pixelhibás! 18 ezerért? A felét éri talán. Esetleg. Erre kirakják 18-ért és, hogy alku nincsen.
Röhej, hogy ha már megjelenik az a szó, hogy iPhone mindenki el van szállva. De ahogy látom az aprón, szinte az összes típus erősen túlárazott.

(#808) Marci79


Marci79
aktív tag

Le kell írnom a címét a hirdetésnek.

"Keresnék telefont érintőset?"

Mint ha tőlünk várna választ rá.

(#809) gban válasza gban (#795) üzenetére


gban
Közösségépítő

Nagy divat lett, itt a következő...

Postázást nem vállalok.

(#810) Dany007 válasza gban (#809) üzenetére


Dany007
veterán

Szánalmas és értelmetlen... Mire jó ez? :S
Mért nem lehet az eladó termék nevét a címbe tenni? Kit érdekel melyik utcában lakik? A várost meg amúgy is ki lehet íratni egy szintén látható helyre... Akkor meg?

(#811) gban válasza Dany007 (#810) üzenetére


gban
Közösségépítő

Szerintem egyszerűen arról van szó, hogy nem tudják értelmezni azt hogy "hirdetés címe", és beírják a saját címüket.
Simán nem értik a kérdést.

Postázást nem vállalok.

(#812) Dany007 válasza gban (#811) üzenetére


Dany007
veterán

Júúúj neee :D Tényleg! Ez eszembe se jutott! :C Az viszont már elég durva szövegértési hiányosságokra utal.

(#813) gban


gban
Közösségépítő

Noti hirdetés részletei:

60GB HDD

... lassú egy kicsit a HDD amíg benem melegszik...

A HDD 30GB-ra van optimizálva a megfelelő müködés érdekében !

Lehet hogy nem csak én gondolom úgy hogy a hdd full bad sectoros?

Postázást nem vállalok.

(#814) djculture válasza gban (#813) üzenetére


djculture
félisten

Mi ez elektron csöves jácint tv hogy be kell melegednie?:D

(#815) gban


gban
Közösségépítő

"Alig használt Razer Lycosa eladó.

Egyedüli szépség hibája van, a D betű-t valószínű sokat használtam mert 1 picit lekopott"

Bírom az ilyen "alig használt" jelzőket, sanszosan agyonhasznált akar lenni csak valahogy elírják.
Ha eladok valamit, az értelemszerűen jó, ha meg nem, azt odaírom.
De nem hangsúlyozom hogy ez jó, szuper, stb., mert az alap.
Ha valaki kiemeli ezerrel, az már gyanús.
Másik kedvencem, a teszteletlen alaplap / vga / bármi egyéb 4000 Ft, és azért csak ennyi mert nem tesztelt, és gar nincs rá.
Pláne olyankor, amikor ugyanennyi vagy +1000 a garantáltan jó.

Postázást nem vállalok.

(#816) djculture válasza gban (#815) üzenetére


djculture
félisten

A vaterán meghirdetett hangfal jut erről eszembe. Alig használt hangfal eladó.. Azután a képen meg ott volt egy ütött kopott dobozú roncs aminek a hangszórójának a széle hiányzott:D

(#817) gban válasza djculture (#816) üzenetére


gban
Közösségépítő

Valószínű alig használták mint hangszóró, mert hamar agyonzúzták :DDD

Postázást nem vállalok.

(#818) Yutani


Yutani
nagyúr

Friss sztori, velem esett meg:

Egy új projekt miatt referencia HD 3850 256MB kártyákat keresek. Árult egy gyerek már egy ideje 6k-ért egy ilyet itt az Aprón. (Mellesleg én is árultam ilyen kártyát 6k-ért, kutyának nem kellett.) Múlt héten írtam neki, hogy 5k-ért elvinném. Válaszként reális árról meg ilyesmiről ír. Mondom neki, hogy tudom, mi a reális ár, 7k-ért 3870-et adtam el. 8k-ért 4830-at vettem, de oké, legyen 6k, annyiért elviszem. Erre azt írja, annyiért nem kótyavetyéli el, és felrakta a hirdetésben 7k-ra az árat. Megírtam neki, hogy gratulálok az üzleti érzékéhez.

1-2 nap múlva ír, hogy akkor 6k-ért ideadná, ha még érdekel. Mondom rendben, beszéljük meg a találkozót. Ez volt hétvégén. Azóta írtam neki 1-2 privit, nem válaszolt, majd ma beírja a hirdetés topikjába, hogy nincs pénze új kártyára, ezért nem adja el.

Hát így jártam. :U

#tarcsad

(#819) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Ismét bejött a régi igazság: nem szabad olyan embertől vásárolni, aki nem tud helyesen írni, picit szabatosabban fogalmazni, illetve központozni. A gariról kiderül, hogy csak fű alatt okosba' van haveron keresztül, és még sorolhatnám... Sajnálatos módon az üzlet meghiúsult ;]

(#820) Yutani válasza ^Clown (#819) üzenetére


Yutani
nagyúr

Igen, ez nekem is megfordult már a fejemben: nem szívesen vásárolnék olyan embertől, aki írni sem tud rendesen.

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#821) gban válasza Yutani (#820) üzenetére


gban
Közösségépítő

Mosst mé vagy ijen? Pedig anyiann árulnak tök yo ujj cuccokat 3om ezer meg 2tő ezer fté. És pósta is jáccik, és egy cm-étert se nem kell menned.

Ez nem doktori, de azért gondoltam megjelölöm a forrást, de nem találom ("Ebben a topicban újoncként viselkedünk").

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#822) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

SGS-eket nézegetek mostanában ,legújabb sztori: gyári független a telefon, tavaly nyáron lett vásárolva, de csak ez év augusztusig garis. WTF... Amikor a Samsung 2011.04. óta 2 év garival árulja a telefonjait. Legszebb, hogy amikor erre finoman utalok, ezt a választ kapom: "na jó nincs nekem erre időm...".

Úgyhogy óvatosan!

(#823) djculture válasza ^Clown (#822) üzenetére


djculture
félisten

Telefont eleve nem vennék használtan maximum olyantól akiről tudom hogy nem buherálja. Mert manapság mindenki kókányolja rá a romokat meg van minden.

(#824) ^Clown válasza djculture (#823) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

A ROM kókányolás az egy dolog, az esetek nagy részében visszaállítható gyárira a telefon. Az előfizetéses és sufniGSM-es telefonokkal, na meg persze a 0 hsz.-es friss reges pistikékkel kell vigyázni. Már vagy egy hete túrom az aprót, de normális áron nem lehet találni SGS-t, szerintem túlárazott.

(#825) djculture válasza ^Clown (#824) üzenetére


djculture
félisten

Minden telefon eleve túlárazott európai viszonylatban nálunk a boltokban is, nem csak a használt piacon.:)

(#826) ^Clown válasza djculture (#825) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Ez látod igaz. Sajnos itt a HA-n is elszálltak az árak.

(#827) gban válasza ^Clown (#826) üzenetére


gban
Közösségépítő

Telefont én sem vennék innen, csak ha ismerem az emberkét.
Mindig felmerül hogy miért adja el, persze nem mindig azért mert rossz, de egy telefon eléggé meghibásodó dolog, sok rejtett hiba észrevehetetlen még nekem is elsőre (8 év gyártói mobilszerviz után is).
Árak tényleg elszálltak itt, aztán meg vannak sértődve ha csúnyán néz az ember.
De minden téren.
Nézegettem a 32" LCD tévéket, 2 éve olcsóbb volt mint most, pedig a bolti árak jelentősen csökkentek.
Nem kapok 65 alatt használt DVB-C-set :Y
2 éve amit itt megvettél, az expresszen 1 nap alatt elment 10-zel többért, ma meg simán jobbak az ottani árak.

Postázást nem vállalok.

(#828) Ringman


Ringman
nagyúr

mostanában (?) eléggé elszaporodtak az
új bontatlan, számlával jellegű hirdetések is (vga, proc) mindezt nettó bolti ár alatt.

---
a hardverapróban a számlával megnevezés azt jelenti alapértelmezetten, hogy ő ad számlát róla, vagy hogy egyáltalán van róla (pl randomnév Bt névre kiállítva)

gondolom utóbbi...

(#829) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

SGS2-ket 80-85K-ért passzolják el, erre az SGS1-eket még mindig 50K körül akarják eladni... Van persze 40-ért is, sufni gsm-ből, szarrá karcolva és törve :)

(#830) Marci79


Marci79
aktív tag

X-X Gamer pc

Intel Core 2 Duo (2,8 Ghz, 4MBL3 Cache, 2.5 GT/s, 32nm, 73W,) processzor
ASRock G31M-S alaplap
3GB DDR2 1333 Mhz memória
500 GB 7200 RPM 16MB S-ATA 300 merevlemez
Dual Layer DVD-writer 24/8/40/16x
NVIDIA GT 220 1 GB PCI-E VGA vezérlő
( CORE: 625MHz, MEM: 800 MHz,
Shader:1360 MHz, DDR2/128Bit)
X-X design - fekete/piros számítógép ház (4xfront + 4 back USB, 400W tápegység)
magyar nyelvű Windows 7 Ultimate SP1 op. rendszer
Gyártó: X-x
Processzor: Intel Core 2 Duo 2.8 GHz
Memória: 4GB DDR3
Optikai meghajtók: Dual Layer DVD-újraíró
Winchester 500 GB
Videokártya Nvidia GeForce GT220 (1 GB)
Hálózati csatlakozás: 10/100Mbit
Eladó egy kitűnő állapotban lévő "X-X Gamer" bivalyerős számítógép,elsősorban játékokhoz, de irodai célra is kiváló.
ASRock G31M-S alaplappal, Intel Core 2 Duo, 2,8 GHz-es,
NVIDIA GeForce GT 220 - 1 GB videó kártyával, 500 GB-os merevlemezzel, 3 GB memóriával és magyar nyelvű Windows 7 Ultimate SP1 op. rendszerrel.

Mindez "CSAK" 95K-ba kerül! ;]

(#831) Ringman válasza Marci79 (#830) üzenetére


Ringman
nagyúr

abból a win7 ultimate drága :)
árgép szerint kb 37+áfa az oem

biztosan eredeti példány ;]

(#832) föccer válasza Ringman (#831) üzenetére


föccer
nagyúr

Én még Magyar embert nem láttam, aki magánhasználatra utimate verziót vett volna, feltéve ha nem géppel együtt kapta/vette meg.

Az a baj, hogy ez önmagában spekuláció, bizonyítás nélküli találgatás, így nincs moderációs alap ;]

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#833) Marci79 válasza Ringman (#831) üzenetére


Marci79
aktív tag

Igen. Tutira eredeti lehet. :DDD
Legális otthoni Ultimate verzió? Ahhaaaa....... Biztosan. :U (Home Prem. esetleg Prof., nekem az utóbbi van. Már lehet legális is. Többnyire. De Ulti.?)

Azért rákérdeztem és megkértem, hogy küldjön az eredetiségről pár darab fotót. ;]

[ Szerkesztve ]

(#834) djculture válasza Marci79 (#833) üzenetére


djculture
félisten

Jó pár haver aki a sógorokhoz jár dolgozni német alap nyelvű dobozos ultimate win7 is hozott a 3d-s monitorok, luxus hűtők, önjáró fűnyírók porszívók stb mellett. Egyikkel hozattam én is egyet mert felébe kerül mint itthon. Ráadásul komplett cégek hozzák onnan a leselejtezett gépeket a hozzá vásárolt eredeti xp vel, nemsoká jön a win7-es gépek tömkelege ugyanúgy.

[ Szerkesztve ]

(#835) gban


gban
Közösségépítő

Csalós topic, megy leírni hogy
company of heroes
steam accunt
steam gift

De az hogy "ellopta", az már igen komoly feladatot jelent (elópta, 2x is), csakúgy mint egy pár szavas mondat érthető megfogalmazása :O

Postázást nem vállalok.

(#836) Marci79 válasza djculture (#834) üzenetére


Marci79
aktív tag

Az úgy nem ér! "Ammár" csalás. :DDD Magyarországi vásárlásúra értettem írásomat. Határon túli vásárlásnál gőzöm sincsen, hogy az EULA-ban van-e korlátozás erre vonatkozóan.

(#837) Marci79


Marci79
aktív tag

Már a Vodafone-t is hamisítják. Wodafon a klón szolgáltató neve. :DDD

(#838) gban


gban
Közösségépítő

memória: 1GB 400 MGHz

sp3 recerel szép házba építve megbízható gép egy nagyobb vinyokel és kész

50 forintos kérdés: mi az a recerel????

(én már gyanítom :K )

Postázást nem vállalok.

(#839) djculture válasza gban (#838) üzenetére


djculture
félisten

oprendszer :C

(#840) gban válasza djculture (#839) üzenetére


gban
Közösségépítő

Azért ha nem lett volna ott előtte az SP3, tuti nem fejted meg :DDD

Postázást nem vállalok.

(#841) djculture válasza gban (#840) üzenetére


djculture
félisten

Dehogynem pár év diszkózás és rádiózás megneveli az embert. Egy mázsa cetli gyűjteményem van amin zenét kérnek. Na van rajta muckel csekszontól kezdve duvad guettán át ezer meg eg,y amit ki kellett hirtelen silabizálnom hogy akkor ez most mi lenne:D

(#842) DeFranco válasza djculture (#841) üzenetére


DeFranco
nagyúr

És ha Jakabfi Mihálytól kértem volna a Félelmetes Kalandfilm című számot? Akkor mit lépsz? ;]

(#843) djculture válasza DeFranco (#842) üzenetére


djculture
félisten

Azért annyira nem szokták szegény Jacksont átkölteni :D

(#844) DeFranco


DeFranco
nagyúr

[link] (bocs, nem lehet linkelni)

"Giga 7770 OC 32-ért alku nélkül, gari csak rajta keresztül plusz felárért..."

Jabaz+ tényleg... a vevő lemond a garanciáról, cserébe bolti kisker áron megveheti a kártyát, mint a boltban (minusz ÁFA, azt gondolom be sem fizeti, mert számlát nem ad). Ha meg gond van a kártyával, akkor fizetheted ki utólag az ÁFA összegét, a számlát legyártja utólag, és megy gariba. Már ha lesz kit elővenni az ügyben, és nem tűnik el.

Ki az a marha állat barom, aki ezt megeszi? 40k a bruttó kisker ára, erre a szívem szottya már adja is 32-ért gari meg számla nélkül. De édes...

[ Szerkesztve ]

(#845) Marci79 válasza DeFranco (#844) üzenetére


Marci79
aktív tag

Azt néztem én is. A gari miatt nemis foglalkoztam vele. :(((

(#846) DeFranco válasza Marci79 (#845) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ennyiért (nettóban) boltban is megkapod, és akkor szálkásra csapkodhatod a pultot, ha valami baja van a kártyának. (Első találatom egy 40k-s ár volt a dzsúdósboltban, lehet máshol még olcsóbb)

Mindenkinek van vállalkozó ismerőse, ha van gyomra hozzá, 2 perc visszaigényelni az ÁFÁ-t.

Ez színtiszta madárfogás.

[ Szerkesztve ]

(#847) Marci79 válasza DeFranco (#846) üzenetére


Marci79
aktív tag

Végtére igazad van.

Ennyi erővel a cég nevére vehettem volna...... Mindegy. Legalább nyugodtabban alszok. :)

(#848) Ringman válasza DeFranco (#844) üzenetére


Ringman
nagyúr

sokmindenki, tekintve, hogy tele van ilyen hirdetésekkel az oldal

+ 6hó garival oem, nettó ár felett.

ha lehetne felhasználó szerint sorolni a hirdetéseket, elég beszédes lenne, hogy hányan csinálják ezt üzletszerűen.

(#849) DeFranco válasza Ringman (#848) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Tudom, most szakadt el a cérna. Elmondhatatlanul várom, hogy jöjjön már az új aprós rendszer, bár gyanítom, hogy az ezeket pont nem fogja kiszűrni.

(#850) Ringman válasza DeFranco (#849) üzenetére


Ringman
nagyúr

szerintem az ellen nem véd :) majd az új HA sem, a mostani szabályzatban is ez van.
egyébként sem az üzemeltetők dolga, elvileg nav hatáskör lenne, ha jól tévedek.

elég beszédes egyébként, hogy a legjobban pörgő bazár 0 céginformációt közöl magáról.
ugyanez a webshopoknál is bosszant, ha nem találok céginfót, akkor biztosan nem rendelek tőlük.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.