Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-09-20 15:28:38

LOGOUT.hu

"név nélkül, hirdetés linkelése nélkül írjuk ki a fájdalmunkat", tehát a Hardverapróról
- ne linkelj konkrét hirdetést
- ne tegyél be hirdetés screenshotot
- ne idézz hirdetésből konkrét szöveget
Személyes adatot ne tartalmazzon a hozzászólásod!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) ^Clown válasza Mr.Csizmás (#500) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Tényleg durván elszaporodtak a csalók meg a lehúzós emberek az aprón... Elég benézni a Jelentsd a csalókat és az Akikkel jó vigyázni topikokba.

[ Szerkesztve ]

(#502) Mr.Csizmás válasza ^Clown (#501) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

:F

ez nem is csaló, hanem csak egy érdekes üzleti ajánlatot tett :DDD

szerk: ja ok :))

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#503) ^Clown válasza Mr.Csizmás (#502) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Az "Új" helyett a "Válasz"-ra kattintottam véletlenül, még reggel van :) Volt 1-2 napja más is, aki erre a tendenciára világított rá, arra a hsz.-re próbáltam reflektálni :)

(#504) Marci79 válasza Mr.Csizmás (#500) üzenetére


Marci79
aktív tag

Hát milyen baktermacska vagy te, ha kihagysz egy ilyen állati jó üzletet?? ;] Nincsen üzleti érzéked. :DDD

(#505) Marci79


Marci79
aktív tag

A házimozi erősítő vásárlásomról:

A t_k_m tele van már a sok elavult (no hdmi, etc.) 30K-s meg hasonló erősítőkből. Rendeltem a boltból egy Yamaha RX-V367-est 52K-ért 2 év garral. 1.4-es HDMI 3D támogatással, stb. :C
Ezennel röhögök a pofájába mindenkinek aki 30-ért és annál drágábban árulja a régi ócska vackát. ;]

(#506) gban


gban
Közösségépítő

Illető szerint az ő konfigja olyan szuper, hogy a 30 fokos szobában sima borda + venti lehűti 17 fokosra a procit :C
Vagy óvodás, ahol nem tanítanak fizikát, vagy épp abból készül pótvizsgára :))
Ez kb. olyan, mit hogy csak 20 fok van idebenn, kint meg 5, nyissuk ki az ajtót hogy bejöjjön az az 5 is...

Postázást nem vállalok.

(#507) bullseye válasza gban (#506) üzenetére


bullseye
addikt

Ilyet kihagyni? Méregdrága légkondi helyett hűtené az egész szobát!

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#508) gban válasza bullseye (#507) üzenetére


gban
Közösségépítő

Írt, hogy pedig így van, be is tett egy képet ahol 27 a proci és 25 és 26 a 2 mag, ami ugye nem 17.
Aztán le is vette, gondolom hazajött apuci, és mondta, hogy bizony fiam, igaza van a bácsinak...

Postázást nem vállalok.

(#509) jonnyjoker01 válasza bullseye (#507) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

xD ez jóóó :D

Üdv. Johnny

(#510) D1Rect


D1Rect
félisten

Nem apró de sztem űberel jópár aprót:
Bementem egy számtechboltba... 5770 Vapor-X 44400Ft.
Negyvennégyezer-négyszáz!

Gontoltam megkérdezem van-e 570...
"Az GeForce?"
....
Egyébként 112eFt.

ikszdé :W

(#511) D1Rect válasza gban (#506) üzenetére


D1Rect
félisten

17 fok?
Az is valami?

LOAD 14fok ecsém :DDD :

(#512) Alg


Alg
veterán

Közepes város számtechbolt:

Újsághirdetésben: "P3 játékgép monitorral 20.000"; "P4 játékgép (80/2400/1024): 40.000"

Ugyanitt kerestem még az AGP időszak végén 6600GT-t. Kérdezem mennyiért van, mondja a nagyker. listaárat, kérdezem AGP vagy PCI-express? Csend, fejvakarás: "Hát, itt csak egyféle van"

Megintcsak ugyanitt: Videokártyára kellene DVI átalakító -> Csend, fejvakarás, "olyan nekünk nincs"

:W :W :W

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#513) gban


gban
Közösségépítő

Ha már boltok...

10 éve bementem egy boltba, tudtam hogy gőze sincs a számítástechnikához, de nem érdekelt, kellett egy ISA hangkártya.
Mutat egy Aztek-ot, rövid ISA, vágás utáni rész nélkül, mondom ez nem kell, 8 bites.
Erre ő: ennyire ismerem ezt a típust hogy tudom hogy 8 bites?
Fiatalabbak kedvéért, a 8 bites ISA a rövid, egy részes foglalat volt, a dupla, 2 részre osztott, amit mindenki ismer, az a 16 bites. 8 bites talán a legelső 486-osoknál volt utoljára fellelhető, de ebben nem vagyok biztos.

Postázást nem vállalok.

(#514) djculture


djculture
félisten

A készletező számtech boltok ilyenek,berendelnek árút aztán ha nyakukon marad a régi árán próbálnak megszabadulni tőle.A neten webshopos boltok nagy részének ezért is nincs egy fikarcnyi árúkészelete se.

[ Szerkesztve ]

(#515) gban


gban
Közösségépítő

Megint bekerül egy jelentkező (0 napos...) a 754-es lapot kereső hirdetésemből.
Még mindig pesti átvétellel, próbával keresek, megint jelentkezett egy Tisza....-i illető, 16 lehet a neve alapján. Annyit írt, írjak ha érdekel.
Gondoltam, írok, de tudtam hogy nem pesti, gondoltam rákérdezek, hátha NF chipsetes ráadásnak, amire jeleztem, hogy olyan nem érdekel, meg kíváncsi voltam, hogy van-e rajta int. vga, ami szintén feltétel, csak hogy teljes legyen a kép, és hátha jár Pesten.
Meg is jött a válasz a kérdésemre, miszerint milyen 754-es lapról lenne szó:
"p4-es" :O

Postázást nem vállalok.

(#516) gban


gban
Közösségépítő

Megint támadnak a droidok.
Hirdetek egy ASUS Barebone házat, minden le van írva, ár, pesti átvétel, meg ott az aláírásom is.
Erre jön a privát, mennyi, és van-e posta... :O

Postázást nem vállalok.

(#517) Gyuri27 válasza gban (#516) üzenetére


Gyuri27
félisten

Most akkor van posta vagy nincs? Nagyon kiváncsi vagyok. :DDD

Amd - Radeon - Ryzen

(#518) gban válasza Gyuri27 (#517) üzenetére


gban
Közösségépítő

Van. Sok. Mindenfelé az országban.
De hogy én oda nem viszek be egy eladó cuccomat se, az is biztos, kivéve ha a postáskisasszony akarja megvenni. :N

Postázást nem vállalok.

(#519) djculture válasza gban (#518) üzenetére


djculture
félisten

Én beviszek ezt azt feladok de csak tértivevényesen,elvesztik perkálnak rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#520) westcoastog


westcoastog
veterán

Én telefont akarok eladni most 8k-ért, ki is írtam a hirdetésben hogy cserélni max csak chieftec gépházra, meg nem számítok be, de erre fel aki eddig írt mind valami régi nokiát akar cserélni, beszámítani, meg hogy elvinné a telefont 7 ezerért de abban benne legyen a posta is :W Én adom a legolcsóbban úgy hogy mindene megvan szerintem... Ma ajánlatot kaptam hogy nem e cserélünk, egy yamada erősítőt + 4db 3utas hangfalra akarta cserélni a telefont, azt írta hogy a hangfal darabja 15 kiló, na de ezt cserélni egy 8ezres telefonra?... Végülis nem kellett mert hogy nem tudja hurcolászni, mondom én sem.

[ Szerkesztve ]

(#521) gban válasza westcoastog (#520) üzenetére


gban
Közösségépítő

Hát, ha pesti lennél, elcserélném veled szívesen valami takarmányra, rotációs kapára, légfegyverre, robogóra, 8 rossz monokróm nokiára meg alcatelre, vagy bármire ami haszontalan.
Vagy megvenném 6-ért ha még el is hozod és átfurikázol vele a városon, és adsz rá 3 év próbagart.

Postázást nem vállalok.

(#522) westcoastog válasza gban (#521) üzenetére


westcoastog
veterán

Csak 1 köteg kapára, meg egy rosz traktorgumira cserélem, de csak ha te hozod biciklin!

(#523) Gyuri27 válasza gban (#518) üzenetére


Gyuri27
félisten

Nem szeretek én sem postázni. Bubis boritékot is hanyagolom. Érték biztositásos móka megy csak. Ha azt hajlandó kifizetni akkor feladom (és persze felhivom a figyelmét, hogy a magyar posta tud érdekességeket csinálni).
Persze ha nálatok messze a posta akkor megértem. :DDD

Amd - Radeon - Ryzen

(#524) gban válasza Gyuri27 (#523) üzenetére


gban
Közösségépítő

Nem a távolság a gond, hanem
- ha nem veszi át
- ha kitalálja hogy rossz, mert
- tönkretette
- mégsem kell neki
- van egy rossza és kicserélte
És lenne még pár indok, de ennyi is elég.
Volt olyan, aki a megmutatott lapot visszahozta egy 30 centis égéssel hogy rosszat adtam. Pedig látta működni.
Csak elfelejtette, hogy mondta, hogy a vga-ja szétégett, és vitte a lapját is. És volt akkora marha, hogy betette ebbe is.
Kitalálta, adjak 3000-et mert a rendszergazda annyiért megjavítja neki. Nem idézem hogy hogy hajtottam el, miután többszörösen is hülyének próbált nézni. Még a tápját is hozta szétszedve hogy megmutassa hol égett szét. Nem tudta, hogy olyat is javítok és látom hogy ahova mutogat az azért fekete mert FET és az általában fekete :)
Na ekkor találtam ki itt a PH-n a pirospontos rendszert.

Postázást nem vállalok.

(#525) gban válasza Gyuri27 (#523) üzenetére


gban
Közösségépítő

Bocs, dupla lett

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#526) gban


gban
Közösségépítő

Megint felforrt az agyvizem...
Hirdetek valamit 24-ért, kérdezik, alku lehet-e.
Válaszolok, végülis valamennyi lehet esetleg.
Erre írják hogy 18.
Ez nálam már nem az alku kategória. :((

Postázást nem vállalok.

(#527) Gyuri27 válasza gban (#524) üzenetére


Gyuri27
félisten

Van aki ezt személyes átvétel után is eljátsza.
Hál istennek van rangom és elégedett vásárlóm is elég. Szóval ha vitára kerül a sor a ph-n. El nem adja senkinek, hogy bármit is hibásan postáztam.
Szájkaratézni meg szájkaratézhat. Max búcsút vesz a ph-tól.
Sokaknak kell postázni mert az ország másik végén lakik. Nyilván egy rang és elégedett mennyiségű vásárló után az előreutalás is müködik. Akkor nincs az, hogy nem veszi át.

Amd - Radeon - Ryzen

(#528) gban válasza Gyuri27 (#527) üzenetére


gban
Közösségépítő

Pont ez az, személyes átvétel és próba után nem nagyon tudja eljátszani, hogy rossz, vagy ha igen, ő tette tönkre.
Mindenkinek megmondom, addig teszteli amíg akarja nálam, de magamtól is a megfelelő teszttel aldom a cuccokat, általában el is fogadják a dolgot.
Sosem értettem meg azokat, akik bármennyi gart adnak pl. egy HDD-re, leejti az ügyfél, és reklamál, mit tudnak tenni? Mert külső nyom nem mindig van, és a kattogás sem csak eséstől lehet.

Postázást nem vállalok.

(#529) djculture


djculture
félisten

"Eladó lenne 2x2,6 GHZ-es proci egy "kis" bibi van vele, hogy 4 lába nincs meg.Akitől vettem a procit ő megcsinálta a 4 lábat én tökéletesen használtam, csak most alaplapcsere miatt szétszedtem ugye és én nem mertem megjavítani mivel nincs tapasztalatom vele"
Hihető történet.... :C

(#530) gban válasza djculture (#529) üzenetére


gban
Közösségépítő

Én is próbáltam ilyet, egy láb hiánynál :K
Nem ment a proci nélküle, lekaptam egy rosszról, belehelyeztem a megfelelő lukba, procit betettem, kontakt megvolt, ment is, így már volt értelme ráforrasztani.
Ha a szélén lett volna a hiány (volt olyan is, de ott tudtam hogy jó a proci), azonnal ráforrasztottam volna, de a dzsungel közepén ez picit bonyolultabb, megéri az előzetes próba.
A te történeted azonban valóban értelmetlen picit, vagyis valóban gyanús.

Postázást nem vállalok.

(#531) Gyuri27 válasza djculture (#529) üzenetére


Gyuri27
félisten

Van aki javit lábakat itt a ph-n. Javarészt sikerrel.
Gyerekek a 775-s procikat még mindig túlárazzák picit. Ha az emeber eleadja a cuccát picit megtoldja. Simán jobb cucca lesz, mint ha csak 775-s procit cserélne. :U

Amd - Radeon - Ryzen

(#532) D1Rect válasza gban (#521) üzenetére


D1Rect
félisten

:DDD

(#533) gban


gban
Közösségépítő

"Eladnám a Számítógépem sürgősen!
Tartozékok: 1GB Ram
128mb Video Kártya
80GB Whinchester
3000ghz proci
DVD Író
Mobilrack Whinchester nincs benne!
Floppy"

Ha a leírás nem lenne elég, az ár bónuszként:
35.000 :Y

15-ért adom a 2.93-as cerkás gépet, 256-os DDR3-as 8600GT-vel, 1 giga rammal...
Igaz, abban nincs floppy :))
Meg nem "3000ghz"-es a proci...

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#534) remixboy


remixboy
tag

cigíííííííííít :W :W :W :D ááááááááááááááá :W

Hibás és nem müködő telefonokat,keresek gyűjteményembe!

(#535) D1Rect válasza remixboy (#534) üzenetére


D1Rect
félisten

:F

(#536) Carl97 válasza D1Rect (#535) üzenetére


Carl97
csendes tag

Szerintem nem bírja az aprót :DDD

Lada, egy vírus, amely ha megfertőz; örökké rabja maradsz..

(#537) Joe.36


Joe.36
addikt

Üdv!

Azt tanácsolták ide írjam ezt:

Van egy nagy problémám, eladtam itt egy E8500 procit, sajnos a srácnál valami gond volt, nem indult el a gép vele.
Mondtam hogy frissíteni kell a biost, amit meg is tett, úgy hogy proci nem volt benne.. hanem egy "külső szerkezetet" használt :U
Ezek után közölte, hogy szétégett a gép minden alkatrésze, és én vagyok a hibás. Mondtam neki, hogy én procira vállaltam garanciát, így nem is lehet biost frissíteni és ilyen hibát max táp okozhat, hogy szét ég a gép. (Ezt szakértők is így gondolják)
Ezek után megegyeztünk szóban, hogy vissza vásárlom a procit és elfelejtjük egymást. Ezek után jött, hogy a valamilyen szerelő szervíz szerint én vagyok a hibás, és erről elvileg van egy 14 oldalas szakvélemény. De az alaplapja megy már megint de minden más meghalt.És anyagi kártérítést követel. Ezek után közölte, hogy ha nem fizetek, feljelent a rendőrségen a szervíz, ő maga és a prohardver is.... :F :Y
Régi tag vagyok, 14 pozitív és 0 negatív pontom van. Soha nem csaptam be senkit, mindig saját számom adtam meg, és elérhető is vagyok.

Valaki tudna tanácsot adni vagy segíteni ?

Most követel rajtam kártérítést.

[ Szerkesztve ]

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#538) Gyuri27 válasza Joe.36 (#537) üzenetére


Gyuri27
félisten

1: az hogy bios frissités után/közben valaki szét égeti a lapot az nem más hibája. Hülye user error.
2: az, hogy megvesz egy procit amit a lapja nem támogat. Ennek a tetejében azzal akar bios frissiteni. Megint hülye user error.
3: te a procira adtál gart. Mással ne foglalkozz.
Ha a proci hibátlan, akár vissza is veheted. Bár én ezt se tenném.

Amd - Radeon - Ryzen

(#539) Sdi válasza Joe.36 (#537) üzenetére


Sdi
addikt

Ez elmebetegség, olyan, hogy egy hibás procitól szét ég a gép, nem létezik, főleg úgy nem, hogy az alaplap / amire a legnagyobb hatással lehetne / "megmenekül" a nagy égésben.
Rossz procival egy normális cucc el sem indul. Egyébként, a külső eszközös bios frissítés, olyan lapoknál oldható meg, amiben a bios chip nem forrasztott, mert ez egy chip író külső eszközzel valóban megoldható / így szokták javítani az elbaxot bios frissítések miatt elszállt lapokat /.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

(#540) Joe.36 válasza Gyuri27 (#538) üzenetére


Joe.36
addikt

Lapjának tudnia kéne a procimat. GA-EP43-UD3L

[ Szerkesztve ]

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#541) Carl97


Carl97
csendes tag

Mi van ha csak szimplán hazudik?

Lada, egy vírus, amely ha megfertőz; örökké rabja maradsz..

(#542) Viktor77 válasza Joe.36 (#537) üzenetére


Viktor77
titán

Szimplán hazudik. A PH! biztos nem fog téged feljelenteni.

Hajtsd el melegebb éghajlatra.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#543) Szten Márs válasza Viktor77 (#542) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Mondjuk az sem gyenge, hogy ilyen "feljelent a rendőrségen a szervíz, ő maga és a prohardver is" szöveget valaki komolyan vesz... totál abszurdum. (Ja a szerviz is feljelenti, hogyne, meg a ph, az főleg... eszem megáll.)

(#544) Viktor77 válasza Szten Márs (#543) üzenetére


Viktor77
titán

Megpróbált mindent bevetni, hogy minél félelmetesebb legyen. Ennek érdekében hazudott is, amivel az egész mondandója erősen megkérdőjelezhető.

Ilyenre két szót írnék válasznak. Jelents fel!

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#545) proci985 válasza Joe.36 (#537) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

"Mondtam hogy frissíteni kell a biost, amit meg is tett, úgy hogy proci nem volt benne.. hanem egy "külső szerkezetet" használt "

és ezek után szervízre hivatkozik:) szakvéleményt gondolom nem mutatta be, részletben sem.

namost: bios chipet lehet cserélni és így lehet is frissíteni is elvileg a lapot... az egyetlen baj, hogy elvileg a bios romban van tárolva, tehát fizikailag el kell távolítani ehhez a chipet. egy szervízben egy megfelelő képesítésű szakember meg tudja csinálni, de ahhoz spec hardver is kell (meg új biost is kell írni). magyarul eszméletlen macera.

ha ezt meg tudja csinálni (ld ő frissítette a biost), akkor _eléggé_ kell ahhoz érteni a géphez, hogy tudja, egy hibás procival nem lehet leégetni a komplett gépet. illetve talán ha sikerül rövidrezárnia valahogy a lábakat, a tápon meg ez ellen nincs védelem, akkor talán, de azt meg szerintem a lap biztos, hogy nem élné túl.

egyébként szerintem jelentsd a csalót: kamuzik, fenyeget és le akar húzni.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#546) djculture válasza proci985 (#545) üzenetére


djculture
félisten

Probléma lényege az hogy /mint Joe.36 megírta nekem privibe/ a hirdetéséhez telefonszámot írt és azon hívta fel a srác hogy kell neki.Innentöl nem tudja az itteni nickjét se ha egyáltalán van,ez valami új trükk.

(#547) Joe.36 válasza djculture (#546) üzenetére


Joe.36
addikt

Köszönöm szépen a válaszokat! :R Mindenkinek!

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#548) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Újabb kedvenc: 500Ft-ot apróságot utánvétellel akarja megvenni...

(#549) D1Rect válasza ^Clown (#548) üzenetére


D1Rect
félisten

Értékbiztosítva?

(#550) GrandeP válasza Joe.36 (#537) üzenetére


GrandeP
őstag

LOOOOL

Téged palira akarnak venni...

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.