Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-09-20 15:28:38

LOGOUT.hu

"név nélkül, hirdetés linkelése nélkül írjuk ki a fájdalmunkat", tehát a Hardverapróról
- ne linkelj konkrét hirdetést
- ne tegyél be hirdetés screenshotot
- ne idézz hirdetésből konkrét szöveget
Személyes adatot ne tartalmazzon a hozzászólásod!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38551) Vakegérke válasza Speed® (#38550) üzenetére


Vakegérke
veterán

Kalandor már döntött, szerintem helyesen, még ha egyedül is vagyok véleményemmel.

Az egy dolog, hogy nem hagyja hülyére venni magát, de egy (alaptalan) vádaskodás foltot ejthet a becsületén. Sokakban megfogalmazódhat, hogy szavahihető-e, és ez egy prominens személyiségnél nem elhanyagolható szempont.

Leszögezem, sem utódja, sem boldog őse, sem rokona, sem ismerőse nem vagyok Kalandornak.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#38552) PHM válasza laskr99 (#38545) üzenetére


PHM
addikt

Szerintem az ár is több legalább egy nullával... :D

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#38553) laskr99 válasza PHM (#38552) üzenetére


laskr99
addikt

Ingyen szoktam elhozni ezeket, de sajna PII-PIII van dögivel P4 nincs. Pedig kéne. 1-2 procc :D

(#38554) SUPREME7 válasza SUPREME7 (#38505) üzenetére


SUPREME7
őstag

Írtam neki jófogáson, csak kíváncsiságból, azonnal átvehettem volna 10K-val drágábban :DDD

(#38555) PHM válasza laskr99 (#38553) üzenetére


PHM
addikt

Talán megvan még a lomtárban a fiam régi P4-es alaplapja,
ha érdekel, írj privit, s januárban utána nézek.
(Platformváltás volt, mivel az alaplap adta meg magát.
A proci még most is benne van - emlékeim szerint 2,66-os celeron.)

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#38556) laskr99 válasza PHM (#38555) üzenetére


laskr99
addikt

Sajna nem, celka van bőven, penyát kell vennem majd ami elvileg lesz jófogásról de azért köszi :D

[ Szerkesztve ]

(#38557) seniman válasza laskr99 (#38553) üzenetére


seniman
addikt

Ingyen hoztam én is a szomszédból ilyen sempront lomikor.Kicseréltem a tápot(jófajta Gaba volt benne,egy csokor púpos kondival :D )egy HP workstationra,a gagyi ház ment a konténerbe.Apróról lőttem egy Athlon X2-őt,itt helyben 2GB ramot,így van most egy low budget netezős masinám. :D

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#38558) sh4d0w válasza Vakegérke (#38551) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Azt is érdemes átgondolni, hogy az illető még mindig mondhatja, hogy "ez a geci elsőre nem akarta visszavenni a szarját, de mivel visszavette, tutira szart adott el nekem".

https://www.coreinfinity.tech

(#38559) 5teve válasza Silεncε (#38529) üzenetére


5teve
senior tag

eszem megáll.
a gigabites router opcionális, de i7 proci kell... ahhha...

és szegény átlaguser be is veszi ezt a marhaságot. :(

tel: 7o-373-oo29 *** NO SMS!!! *** brit tudósok szerint 10 fogorvosból 8 az 2.

(#38560) sh4d0w válasza 5teve (#38559) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

[link]

Sokan megfeledkeznek róla, hogy a Win7-re újraírták a network stacket és bizony a nagy sávszél igényli a CPU-t is - ha emlékeim nem csalnak.

https://www.coreinfinity.tech

(#38561) Kalandor válasza sh4d0w (#38558) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Mindenki máshogy lát mindent. Neki tuti én vagyok a csaló.

[ Szerkesztve ]

(#38562) Z_A_P válasza oriic (#38525) üzenetére


Z_A_P
addikt

En konkrétan a Digi szerelőtől kaptam mikor kötötte be, hogy "ehhez i7 kell, sokan reklamálnak hogy nem jon az 1gbit, es akkor kiderül hogy nem i7 van nekik, pedig ehhez az kell"

OK

(#38563) laskr99 válasza Z_A_P (#38562) üzenetére


laskr99
addikt

Nekem elkezdte kapcsoljam be a gépet pedig ott világított az arcába egyedül a monitor aludt. Majd kihúzta a routerből a kábelt és ellenőrizte és utána kikapcsolta a routert és megnéztük. Mondta van I5? Mondom I7 van és nem attól függ hanem a hálókártyától ami mind a router és a gép felől megvan az 500Mb/s.

(#38564) 5teve válasza sh4d0w (#38560) üzenetére


5teve
senior tag

nem tudom mit jelent a network stack újraírása, de az az i7 5500u az konkrétan egy i3 2100 erejével bír nagyjából.

ez kb a "kétgigás VÉGÉA kell hozzá" szindróma.

[ Szerkesztve ]

tel: 7o-373-oo29 *** NO SMS!!! *** brit tudósok szerint 10 fogorvosból 8 az 2.

(#38565) quailstorm válasza 5teve (#38564) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Az se mindegy, hogy a PPPoE-t a gép csinálja, vagy a router, gyenge CPU-nál az még egy plusz gond.
De amúgy ha nem speedtestet nézek akkor is van gépigénye a gigabitnek, pl. többszálas gigabites torrentezés 2 magot maxon teker az adatlapos gépemen.

(#38566) szebe válasza Vakegérke (#38546) üzenetére


szebe
őstag

Csak egy kicsit gondold magad a helyébe.
Szállítás során ki tudja mit kapott, majd utána egy jó hét "használat" után. Ez már bőven nem becsület és név kérdése...

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#38567) laskr99


laskr99
addikt

Mai aprós jóság:

Srácra ráírtam (30 napos reg) ,hogy vinném a teszteletlen lapot. Közbe haver mondja neki kéne még 1-2 cucc ezért írtam a srácnak ,hogy mind vinnénk de akkor 1500-al olcsóbban+posta(ez volt 3 napja). Srác belement, majd vártam a képeket. Ma küldte őket majd írja lenne egy fórumtárs aki eredeti áron vinné a cuccost de ha én is eredetin viszem akkor enyém. Fórumtárs nevét meg is mondta ezen kívül :D

Nekem vagy fura a logikám de szerintem úgy helyes ha fixáras cuccot az első viszi, én is így szoktam tenni, ha alkudott belőle akkor is.

(#38568) shteer válasza laskr99 (#38567) üzenetére


shteer
titán

Helyes vagy sem, az viszi akinek odaadja
Ennyi a 30 nap

..szerintem jónak tűnik

(#38569) patomi válasza laskr99 (#38567) üzenetére


patomi
őstag

Igen, szvsz így helyes. Nekem volt, hogy rá is ígértek, de akkor is az elsővel boltoltam le.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#38570) patomi


patomi
őstag

Eladó, cserélhető tévé hirdetés alatt:

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#38571) Vangelis válasza patomi (#38570) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Mindig van lejjebb!
Szegény magyar nyelvünk .......

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#38572) olle


olle
senior tag

Egy angolnak 15-16 évébe telik. :D De Miklós Szombathelyről 5 óra alatt úgy megtanult Brittisül hogy csak na! :D

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Strix B650E-F Gaming. AMD Ryzen 9 7900X (OC) 5.5 Ghz. AMD Radeon™ RX 6950 XT Phantom Gaming 16GB OC

(#38573) Gombinyó válasza olle (#38572) üzenetére


Gombinyó
őstag

Mint tudjuk a magyar mindenben is jobb mindenkinél. Így nem csoda, ha jobban beszélünk angolul az angoloknál.

(#38574) olle válasza Gombinyó (#38573) üzenetére


olle
senior tag

Asszem lemaradtál az előző kommentekről. :D Ha így ír akkor így beszél!

ASUS ROG Strix B650E-F Gaming. AMD Ryzen 9 7900X (OC) 5.5 Ghz. AMD Radeon™ RX 6950 XT Phantom Gaming 16GB OC

(#38575) sh4d0w válasza Gombinyó (#38573) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Az angoloknal es az amerikaiaknal barki jobban beszeli az angolt...

https://www.coreinfinity.tech

(#38576) TaaT válasza sh4d0w (#38575) üzenetére


TaaT
veterán

:K [link]

Give them hell Ukraine!

(#38577) sh4d0w válasza TaaT (#38576) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Oke, eleg durva akcentusa van, viszont tisztan ertheto, amit vakerol.

https://www.coreinfinity.tech

(#38578) seniman válasza sh4d0w (#38575) üzenetére


seniman
addikt

Páran pofára is estek a nyelvvizsgás vendégmunkások közül,amikor kommunikálni képtelenek voltak.Hamar rájöttek,hogy az általuk tanult angolnak semmi köze ahhoz,amit Angliában beszélnek. :DDD

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#38579) Gyuri27 válasza seniman (#38578) üzenetére


Gyuri27
félisten

Az irodalmi magyarnak sincs köze a tájszólásokhoz és/vagy a szlenghez.
Minél nagyobb egy ország, minél többen beszélnek egy nyelvet annál inkább igaz ez.

Amd - Radeon - Ryzen

(#38580) seniman válasza Gyuri27 (#38579) üzenetére


seniman
addikt

De itt azért nincs olyan,hogy egyik magyar nem érti mit mond a másik. :N Az ide linkelt hirdetések újmagyar nyelvújítói nem számítanak. :DDD

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#38581) opr válasza seniman (#38580) üzenetére


opr
veterán

Ó, dehogynincs olyan! Az ember, mikor először hall egy olyan jó ízes pl. salgótarjáni tájszólást, igencsak nagyra nyílik a szeme... :DDD
Arról nem is beszélve, hogy az angolok minden esetben kb ugyanannyira értik egymást, mint a Magyarok. Az, hogy idegen nyelvűként egy-egy durvább akcentus elsőre feladja a leckét, az abszolút nem mérvadó, a nem érthetőek általában itt sem az angolok. Pl. nekem a mai napig feladja a leckét a trafikglish (csak Én hívom így, jobb szó híján), amit a "0-24-es trafikos arabok" beszélnek. Egy rohadt szót nem értek belőle néha... Durva akcentus + szavak vége leharapva + nyelvtanilag kb az a szint, mint itt néhány bevágott kép, totál esélytelen érteni.
Na, aki AZT, vagy egy erősebb kínai akcentust megért, az Én szememben az tud angolul.

Ez egyébként nagyon kínos tud lenni, mert sokszor nagyon jófejek, és konkrétan segíteni akarnak. Legutóbbi példa erre az volt, hogy a csávó mondta, hogy ha veszek még egy csokit, akkor ugyan annyit fogok fizetni, mint amúgy, mert átlépem az ingyenes kártyás fizetés határát. Mire felfogtam, mit akar szegény... És iszonyatosan kínos volt, mert végig nekem akart jót, segíteni akart meg minden, Én meg ott nézek hülyén meg kínomban sürgetem, hogy adja már a rohadt terminált. :DDD

A fentebbi videó pl teljesen érthető, akkor is, ha mond pár dolgot, amin nem tudom, hogy nem röhögött fel az interjúztató.
Hozzáteszem, sztem elég rohadt dolog egy skype-interjút felvenni és kirakni a netre. Lehet az emberünk nem rossz szakember, az kifejezetten látszik, hogy lelkes és szereti, amit csinál, ennek ellenére egy ilyen videó egy hatalmas hátrányt jelenthet neki a későbbi munkakeresésben/karrierépítésben.

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#38582) sh4d0w válasza seniman (#38578) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Visszaterve az eredeti felvetesre: szuletett angoloktol hallok es latok irasban neha olyanokat, hogy muszaj raengedni a dekodert, mert itt-ott kimaradnak szavak, amik egyebkent szukseges tartozekai az adott mondanivalonak.

https://www.coreinfinity.tech

(#38583) 8th válasza olle (#38572) üzenetére


8th
addikt

Öt óra alatt? Micsoda amatőr! Én másfél óra alatt is tudok annyit inni, hogy máris folyékonyan beszélem a világ összes nyelvét de még a szomszédos naprendszerben használatosakat is!

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

(#38584) biker


biker
nagyúr

Én nem az apróktól, hanem az apróra jelentkezőktől kapok hülyét!

- Bp-en tudunk találkozni?Persze b+ 525km2 a területe, mégis pontosítanál? 2 óra oda vissza a két legtávolabbi pont Bp-en. Tudom, én paraszt vidéki "amikor bp-en járok" akkor mind az összes kerület összes utcáját be fogom járni, és pont akkor járok pont ott ahol neked jó, mindezt ingyen...

- és a fenti ponthoz: persze, a XVII-ben jó, esetleg a XVI-ben az nekem max fél óra kerülő. "á, az nekem nem jó, messze van" persze, nekem nem, mert én úgyis utazom, te meg a bkv bérleteddel lusta vagy megmozdulni.

- de van aki harmadjára jelentkezik ugyanarra, hátha meggondolom magam :)

- vagy: "oktogon vagy a nyugati este 6 péntek?" hahahha, megőrültem? beautózni este hatkor oda? "ok, akkor corvin köz?" most komolyan, mi a különbség? 2 megálló villamossal a körúton délre, de ugyanaz a belvárosi sz..ás, de ő messzebb nem megy, ja és alkudik is, és házhoz. de hogy a javaslatomra kijönne a metro végállomásra a városszélre, az büdös, messze van, de nekem másfél óra autóval nem lesz messze? neki 15 perc metróval.

- "én ..... városban lakom, hogy tudom átvenni?" enyhe célzás, vigyem házhoz 50-100km-re? Mondom: le van írva, futárral ennyiért... "az sok, nem tudom személyesen átvenni?" de, le van írva hol lakom, ott átvehető, esetleg a szomszédos települések. "az nekem messze van, nem jársz erre?" (ugye mondtam, vigyem házhoz) nem, nem járok arra... "akkor hogy tudjuk megoldani?" most tényleg GYP-s vagy? le van írva futárral vazze....

Néha előre rettegek, ha hirdetek valamit, és jön egy PM :) :Y :Y :Y

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#38585) SUPREME7 válasza biker (#38584) üzenetére


SUPREME7
őstag

Mióta kocsival járok én is "rugalmatlanabb" vagyok itt Budapesten, mikor BKV-val utaztam, lehet elvittem a város másik felébe is ha nem alkudozott, a bérlet elbírta, de kocsival bemenni a városba, több vele az idegeskedés mint ha azt mondom, hogy engedek az árból, ártól függően 1-2 ezer forintot és jöjjön érte, többnyire ez sikerül is, de pár napja raktam be egy jófogásos emberkét, engedjek neki az árból és vigyem be a nyugatihoz, hátpersze, erre akkor a corvin negyedbe, neki 5 metrómegálló, nekem ugyanúgy szopás, tovább nem akart jönni, eredeti áron nem kellett, ez van.

[ Szerkesztve ]

(#38586) biker válasza SUPREME7 (#38585) üzenetére


biker
nagyúr

Igen, az, hogy a körúton jobbra vagy balra megy, az a "pontlesz@rom" kategória, jöjjön kijjebb a belvárosból. Ja, azt nem :D
Ezek szerintem a saját 10 utca sugarú körüket ismerik. Esküszöm, a vidéki beutazók jobban ismerik a várost mint a "bennszülöttek"

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#38587) Mr X válasza biker (#38586) üzenetére


Mr X
veterán

Én pont ezért szívesebben viszem házhoz a cuccot adott esetben, mint valami forgalmas csomópontban szopjak.

(#38588) seniman válasza Mr X (#38587) üzenetére


seniman
addikt

Nincs is annál szebb,mint hóviharban várni a parasztra egy huzatos utcasarkon. :U

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#38589) Vakegérke válasza seniman (#38588) üzenetére


Vakegérke
veterán

Boltolj velem. Nem szoktam késni és nem vagyok paraszt. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#38590) seniman válasza Vakegérke (#38589) üzenetére


seniman
addikt

Sajnos ez a jelenlegi hirdetők/érdeklődők nagy részéről nem mondható el. :(

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#38591) Vangelis válasza Vakegérke (#38589) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Támogatom te korrekt vagy!!! :)

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#38592) Vakegérke válasza Vangelis (#38591) üzenetére


Vakegérke
veterán

Köszönöm, ez jól esik, bár veled még nem is kötöttem üzletet. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#38593) Trailblazer válasza Vakegérke (#38592) üzenetére


Trailblazer
addikt

De azért a későbbiekre kellő időben kell megalapozni a bizalmat. :P

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#38594) Vangelis válasza Vakegérke (#38592) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Csak hiszed :)

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#38595) Vakegérke válasza Vangelis (#38594) üzenetére


Vakegérke
veterán

Csak nem a VGA kártya? Az nem üzlet volt. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#38596) Vangelis válasza Vakegérke (#38595) üzenetére


Vangelis
nagyúr

De korrekt és pontos voltál!

Az több volt mint üzlet!!!

Mert ingyen adtad! Más pénzért sem tenne ennyit!

Köszönjük.. azóta is tökéletes a VGA!

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#38597) Vakegérke válasza Vangelis (#38596) üzenetére


Vakegérke
veterán

Jó, ne OFF-oljunk tovább. :N

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#38598) laskr99 válasza Vakegérke (#38592) üzenetére


laskr99
addikt

Én is támogatom :D Vadidegennek kölcsön odaadni a monitorod akit nem ismersz :R Mégegyszer köszönöm! :R

(#38599) Vakegérke válasza laskr99 (#38598) üzenetére


Vakegérke
veterán

Mégegyszer szívesen, de hagyjuk már abba, ez a topik nem rólam szól.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#38600) Faterkam válasza Vakegérke (#38589) üzenetére


Faterkam
addikt

Jah, csak elszáguldasz az ember mellett, ha nem óbégatok hangosan :D

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.