Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-09-20 15:28:38

LOGOUT.hu

"név nélkül, hirdetés linkelése nélkül írjuk ki a fájdalmunkat", tehát a Hardverapróról
- ne linkelj konkrét hirdetést
- ne tegyél be hirdetés screenshotot
- ne idézz hirdetésből konkrét szöveget
Személyes adatot ne tartalmazzon a hozzászólásod!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38581) opr válasza seniman (#38580) üzenetére


opr
veterán

Ó, dehogynincs olyan! Az ember, mikor először hall egy olyan jó ízes pl. salgótarjáni tájszólást, igencsak nagyra nyílik a szeme... :DDD
Arról nem is beszélve, hogy az angolok minden esetben kb ugyanannyira értik egymást, mint a Magyarok. Az, hogy idegen nyelvűként egy-egy durvább akcentus elsőre feladja a leckét, az abszolút nem mérvadó, a nem érthetőek általában itt sem az angolok. Pl. nekem a mai napig feladja a leckét a trafikglish (csak Én hívom így, jobb szó híján), amit a "0-24-es trafikos arabok" beszélnek. Egy rohadt szót nem értek belőle néha... Durva akcentus + szavak vége leharapva + nyelvtanilag kb az a szint, mint itt néhány bevágott kép, totál esélytelen érteni.
Na, aki AZT, vagy egy erősebb kínai akcentust megért, az Én szememben az tud angolul.

Ez egyébként nagyon kínos tud lenni, mert sokszor nagyon jófejek, és konkrétan segíteni akarnak. Legutóbbi példa erre az volt, hogy a csávó mondta, hogy ha veszek még egy csokit, akkor ugyan annyit fogok fizetni, mint amúgy, mert átlépem az ingyenes kártyás fizetés határát. Mire felfogtam, mit akar szegény... És iszonyatosan kínos volt, mert végig nekem akart jót, segíteni akart meg minden, Én meg ott nézek hülyén meg kínomban sürgetem, hogy adja már a rohadt terminált. :DDD

A fentebbi videó pl teljesen érthető, akkor is, ha mond pár dolgot, amin nem tudom, hogy nem röhögött fel az interjúztató.
Hozzáteszem, sztem elég rohadt dolog egy skype-interjút felvenni és kirakni a netre. Lehet az emberünk nem rossz szakember, az kifejezetten látszik, hogy lelkes és szereti, amit csinál, ennek ellenére egy ilyen videó egy hatalmas hátrányt jelenthet neki a későbbi munkakeresésben/karrierépítésben.

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.