Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-09-20 15:28:38

LOGOUT.hu

"név nélkül, hirdetés linkelése nélkül írjuk ki a fájdalmunkat", tehát a Hardverapróról
- ne linkelj konkrét hirdetést
- ne tegyél be hirdetés screenshotot
- ne idézz hirdetésből konkrét szöveget
Személyes adatot ne tartalmazzon a hozzászólásod!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#107351) Alusky válasza KROK640 (#107343) üzenetére


Alusky
aktív tag
LOGOUT blog

Nekem 54x volt a legerősebb, de már az is üvöltött azt hittem felrobbantja a lemezt, szerencsére kb. sose pörgött annyit csak a beolvasás elején, mivel az optikai meghajtók fix lemezsebességet igényeltek így kifele haladva lassulnia kellett a fordulatnak.

Én a kisállatboltba mentem be sok éve, akkor még csak ott árultak Acanát, akkori webshopos ára 18 ezer körül ők árulták 30-ért, hát nyilván kis maszek. Egy nagy zsákot mire eladogatnak kilóba hetekig kitart nekik. Bementem az üzletbe, mert késett a kajám a rendelésből (akkoriban még nem volt divat, hogy másnapra 99.9% odaér valami inkább 3-4), nekem meg elfogyott. Pont láttam náluk egy bontatlan zsákot, meg egy másikat ami még negyedig volt. Hát mondom -akkor még csak 3 kutyám volt-, valószínű a negyed zsák pont elég lenne arra a napokra, de elviszem az egész zsákot inkább az legalább bontatlan (olyan drágán már a franc se akart hetek óta levegőn bontott zsákból venni). Aztán előkaptam negyed köteg húszast, tízest, nem volt nagy de az ő szemük kikerekedett mert valószínű még embert nem láttak aki egész zsákot vett volna, több heti hasznuk azon a terméken egyszerre, egyből ugrott oda mindenki, hogy segítenek betenni a kocsiba is, mondom inkább ne, megoldom én. :DDD Akkor volt 75 ezer körül a minimálbér.

Automata váltósként a legjobb barátom az akkumulátor.

(#107352) Alusky


Alusky
aktív tag
LOGOUT blog

Marketplace, ugye a pár hónapos Facebook újítás óta, hogy a rohadás sorvasztaná el őket, a telefonos appban kikapcsolhatatlanul megjelenik, hiába X-eled állandóan, hogy nem érdekel.
Néha feldob csodálatos találatokat, csak nem szoktam képernyőfotózni, mert lusta vagyok.

Frontera kitört ablakokkal, körbevert oldalakkal, rendszám nélkül rodeózásra használva 500-ért. :U Kicsit se zavarja, hogy a jó állapotúak vannak ennyibe, rendszámmal is 1 millió körül.
Citroen Expert régi darab, atomjaira mattult festék, nyilván Frédibéni autóra rohadva az alja 550-ért. :U Ezek mit éreznek vajon? Felüket érik inkább.
Mondjuk az egymilliós Berlingo hirdetés óta ami hasonlóan rozsdás volt a küszöböknéál, meg se lep.
Basszák meg, attól, hogy az új autók ára az egekbe ment, a 25 éves mocskoknak semmi köze már hozzá. :U

Ingatlanárak ugyanez, hát valami közröhely ami megy.
Jó oké, a második házamat én is így láttam meg véletlenül Marketplacen mikor előtetőket kerestem és olcsó volt és jó biznisz lett belőle végül. :DDD

[ Szerkesztve ]

Automata váltósként a legjobb barátom az akkumulátor.

(#107353) hcl válasza Alusky (#107352) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Mit éreznek -> hogy kell a pénz :D

"Basszák meg, attól, hogy az új autók ára az egekbe ment, a 25 éves mocskoknak semmi köze már hozzá. :U"
Te új lehetsz itt, a bolti ár felett árult alkatrészek óta ;]

Mutogatni való hater díszpinty

(#107354) Trailblazer válasza KROK640 (#107349) üzenetére


Trailblazer
addikt

Az nem eltört, hanem a Nagy Gülüszemű PCI Slot-evő Szörnnyel való találkozása bizonyult végzetesnek. ;]

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#107355) Alusky válasza Trailblazer (#107354) üzenetére


Alusky
aktív tag
LOGOUT blog

Overclockolta.

Automata váltósként a legjobb barátom az akkumulátor.

(#107356) cidalain válasza Alusky (#107352) üzenetére


cidalain
veterán

a használt autók ára is az egekbe ment. a 2018-20 körül vett kocsikat többért adják-veszik most, mint ami a szalonára volt 5 éve.
de az 5 éve vett 10+ éves kocsimat is el tudnám annyiért adni, mint amennyiért vettem, csak azóta beletettem még 50k km-t.
most csak egy dolog érdekli a vevőt: legyen fasza állapotú a kocsi, extrázott, akkor a 15+ évest is el lehet adni 1 mihály körül. de az ugyanilyen típust ha szakadt, rohadt, kókányolt, akkor jó ha 2-300k-ért elmegy.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#107357) KROK640 válasza hcl (#107350) üzenetére


KROK640
veterán

Szerencsére kb 100 méterre lakott haver, de addig is sűrűn a hátam mögé néztem. :D (bár leginkább arra voltam kíváncsi, hogy nem hagytam-e el valamit? :DDD )

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#107358) KROK640 válasza Alusky (#107351) üzenetére


KROK640
veterán

A Kenwood 72×-ese nem pörgött olyan gyorsan mert 4db olvasófeje volt, így kb egy 18× drive sebességével és hangerejével pörgette a lemezt, vagyis teljesen vállalható volt. Az ára már kevésbé, akkor ment 50 ezer körül, mikor 52× LG-t 20 ezer alatt megkaptad.

Vidéki kis maszek boltok meg pláne ilyenek, nem is látnak egybe ennyi pénzt, vagy amkor igen, akkor sincsennek tudatában (mert pl csak számlán látja).

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#107359) KROK640 válasza Alusky (#107352) üzenetére


KROK640
veterán

Amerikai autóknál ugyanez a helyzet.

Múltkor láttam egy Dodoge-ot asszem '78-ból, se motor, se váltó, belseje erősen hiányos (értsd : se kormány, se műszerfal, ülések fele van meg, kárpit sehol), a homokfúvóban eltűnne az egész karosszéria annyi a rozsda, papírok nélkül : 5 kiló. Kicsit drága kerti dísznek
De mást modnok : 1957-es Mercury Turnpike crusier cabrio, ami úgy kabrio, hogy szó szerint le lett fűrészelve a teteje és annyi, papírok nélkül, rossz motorral és váltóval, ránézésre full resto kell, sok milláért.
Meg sorolhatnám ...
Az egész autópiacon ami megy döbbenetes.

Havernak 2020 elején jött egy full extrás Passat. Nem sokkal az első covid lezárás előtt. A lezárás után a chiphiány közepén 2 Millával az új ára felett tudta volna eladni, úgy, hogy több ezer km-t közben beletett.

Ingatlan : Ne is mondd, ma egy fiatalnak, aki itthon marad és nem mérnök vagy plasztikai sebész, vagy hasonló, annak akkor lesz saját háza/lakása ha a szülei kihalnak belőle és megörökli.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#107360) hcl válasza KROK640 (#107357) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

:D :D :D :D :D


"ránézésre full resto kell, sok milláért."
Vagy valami, amiért nem kár, ha durván átépíted.
De sok milláért... :F :Y :W

Mutogatni való hater díszpinty

(#107361) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Fb csoportban aszongy'a ember, hogy a sok kis hűtőborda x ezer Ft
Nézem, hogy ezeket pár százért se szokták vinni :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#107362) Pikari válasza Alusky (#107351) üzenetére


Pikari
őstag

mivel az optikai meghajtók fix lemezsebességet igényeltek

Igen, az első pár db. Aztán CAV-ra álltak (állandó szögsebesség). Ez azt jelenti, hogy a lemez külsején éri el a maximális olvasási (írási) sebességet.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#107363) BiP válasza KROK640 (#107359) üzenetére


BiP
nagyúr

5kiló.
Ez most 500e Ft-ot akar jelenteni?

(#107364) Trailblazer válasza BiP (#107363) üzenetére


Trailblazer
addikt

Annyit.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#107365) KROK640 válasza BiP (#107363) üzenetére


KROK640
veterán

igen

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#107366) KROK640 válasza hcl (#107360) üzenetére


KROK640
veterán

Az a baj a durva átépítéssel, hogy itthon kb lehetetlen lepapírozni, és a franc se akar élete végéig P-s rendszámmal járni.
Persze vannak olyan trükkök amik néha működnek, pl kiviszed németbe, levizsgáztatod, honosítod, hazahozod. ... és életed végéig rettegsz, hogy mikor szed ki a rendőr a sorból és mehetsz szemlére, meg újravizsgázni.

Ha pl az autód nem EU-ból jött (ott már forgalomba helyezve és azt honosítva) vagy nem "szürkefogalmis", akkor leginkább csak az OT a járható út. Ugyanis (régen) 3 betű 3 szám rendszámra annyit kell fizetni (ha egyáltalán meg is oldható), hogy annyiból OT állapotra hozod a kocsit, ami így értékesebb is lesz.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#107367) hcl válasza KROK640 (#107366) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Jó, ez már részletkérdés, csak annyit állítottam, hogy az a cucc max. arra jó. A miként már más kérdés.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#107368) szebe válasza KROK640 (#107359) üzenetére


szebe
őstag

Ingatlan : Ne is mondd, ma egy fiatalnak, aki itthon marad és nem mérnök vagy plasztikai sebész, vagy hasonló, annak akkor lesz saját háza/lakása ha a szülei kihalnak belőle és megörökli.

Mindenki a maga szintjén nyomorog, de mérnökként se olyan fényesek a kilátások, ha nem örökölsz.
Oké, egy 20-25-30 éves hitelt ki tudtok talán köhögni, de ahhoz önerő is kéne valahonnan. Vagy felveszed a családtámogatásokat. Aztán asszony elmegy szülni, és kvázi 1 keresettel kell élni 3( -4-5) embernek, pörgetni a hitelt, meg ha ház van, akkor azon mindig van mit csinálni (de lakásban is jöhetnek dolgok, csak kisebb léptékben).

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#107369) hcl válasza szebe (#107368) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

És a világon kb. bárhol erre panaszkodnak a fiatalok, hogy azt az életszínvonalat, ami a nagyszüleiknek volt, nem fogják tudni elérni. Ismerősök meg értetlenkednek, hogy nem is.

Mutogatni való hater díszpinty

(#107370) Alusky válasza KROK640 (#107366) üzenetére


Alusky
aktív tag
LOGOUT blog

Már a kiviszed németbe és hazahozod sem fog működni ha meglépik a szigorítást. Német rendszámmal viszont továbbra is lehet használni, nem tudom mivel jár az tartósan.

Automata váltósként a legjobb barátom az akkumulátor.

(#107371) hcl válasza Alusky (#107370) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Elvileg akkor lehet külföldi rendszámod, ha van indoka. Munkahely (van ugye kamu bejelentés) vagy életvitelszerű ott élés.

Mutogatni való hater díszpinty

(#107372) Alusky válasza hcl (#107369) üzenetére


Alusky
aktív tag
LOGOUT blog

Definiáljuk az életszínvonalat, a mai fiatalok nincsenek ezzel tisztában. Öreganyámék összepattintották a házat 70-ben ketten a férjével, segítettek a szomszédok is, rokonok is, addig a szülőknél éltek. Igen ez hatalmas teljesítmény önerőből házat felépülni. Mit is csináltak mellette 20 évig? Semmit, dolgoztak és mindent a házra tettek félre.

A mai fiatalok, ha csak a házra teszik félre minden pénzüket ugyanígy és ugyanígy segítséget is kérnek rokonoktól, akkor ugyanígy fel tudnák épülni ma is. Azóta meg már sokkal olcsóbb mobilházak, konténerházak is léteznek pl. (ja hogy az ciki)
Míg az öregek nagyjából elvoltak az életükkel akkoriban a munkával, mert mást aligha tudtak csinálni, a mai ember viszont élni is akarna és még házat is mellette. Hát az dupla költség amit nehéz kitermelni. Itt van a különbség a kettő között.
Nagyszülők "életszínvonala" az az volt, hogy dolgoztak meg otthon voltak és 20 évig tették félre a pénzt, hogy épülhessenek. Ezt egy mai ember képtelen megtenni, mert teljesen más világ van, így pedig háza se lesz nyilván.

[ Szerkesztve ]

Automata váltósként a legjobb barátom az akkumulátor.

(#107373) hcl válasza Alusky (#107372) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Itthon igen. Máshol nem feltétlenül.
Külföldi fórumokon is ugyanezt látom, hogy a nagyszülei még fiatalon tudtak venni valahol házat, volt autójuk, stb., pedig nem überfizetésük volt, ő meg elvileg sokkal jobban fizetett munkakörben dolgozik, és semmire nem megy.

Ma amúgy ha félreteszed minden pénzed, akkor sem tudsz kitermelni 10 év alatt egy átlagos lakást. Házat pl. kint a pusztában talán meg tudsz venni, csak ott meg nem fogsz annyit keresni, így pénzed is kevesebb van.

Mutogatni való hater díszpinty

(#107374) szebe válasza Alusky (#107372) üzenetére


szebe
őstag

Igen ez hatalmas teljesítmény önerőből házat felépülni. Mit is csináltak mellette 20 évig? Semmit, dolgoztak és mindent a házra tettek félre.

Hasonlóképp ment felénk is. Egyébként ennek meg is lett a hozománya, ritka elbaszott generáció lett, aminek a hatásait egy darabig nyögni fogjuk (tisztelet a kivétel).
Szóval akkor inkább később lesz házam, de nem szeretnék idegronccsá válni, és főleg nem kivetíteni ezt a családomra.

szerk: konténerházak. A ciki faktornál erősebb lenne szerintem, hogy lenne hol lakni, de hova rakod le? Itt pl egy külterületi 500-as zártkert is 5 millió környéke, és akkor csak villany van bent, erre meg még jöhet minden.
Meg gondolom vannak okai, amiért nem terjedtek (itt) el.

[ Szerkesztve ]

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#107375) nullpoint válasza Alusky (#107372) üzenetére


nullpoint
senior tag

Ez a képlet tökéletes. Persze csak úgy, igaz ha van hol, kinél lakni. Ha albérletezni kénytelen, ott nincs esély.

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#107376) TaaT válasza nullpoint (#107375) üzenetére


TaaT
veterán

2017 vége óta gyűjtök házra/lakásra, mamahotelben lakom még most is. A fizetésem 80%-t teszem félre havonta. Megyeszékhelyen ez annyit jelent hogy egy lakás árának kevesebb mint a 2/3-a meg van már, ház árának kevesebb mint a fele.

Give them hell Ukraine!

(#107377) quailstorm válasza TaaT (#107376) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nem lett volna jobb döntés a lakáshitel?

(#107378) szebe válasza quailstorm (#107377) üzenetére


szebe
őstag

Korábbi hsz-ek alapján bérminimumot kap, arra lakáshitelt sok szerencsét.

@Taat, most megnéztem a csabai hridetéseket, fváron azokra számolj +50-100%-ot bátran. 30 alatt csak falig bontandó panel van, ha van, és akkor az csak 2 szoba.

[ Szerkesztve ]

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#107379) homerhamm


homerhamm
addikt

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#107380) Astroboy válasza Alusky (#107372) üzenetére


Astroboy
őstag

Régen bevált szokás volt a kalákában építkezés, jó dolog volt + a rettenetes szakember-hiány közepette nem is volt más lehetőség.
Mára teljesen ellehetetlenítették, annyi szir-szar kell ha kalákáznál, hogy 2x meggondolja az ember (építési napló vezetése, naponta személyenként bejelentési kötelezettség stb.)
Maradnak a kóklerek, vagy csillagászati árakon a szakemberek akikre éveket várhatsz... :(

homerhamm: szép körme van. :K

[ Szerkesztve ]

(#107381) KROK640 válasza Alusky (#107370) üzenetére


KROK640
veterán

Ma már ez sem nagyon működik, nem véletlenül tűntek el a 10 éve olyan népszerű Kaliforniai/Szlovák rendszámok.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#107382) Alusky válasza Astroboy (#107380) üzenetére


Alusky
aktív tag
LOGOUT blog

Körmölés a rendes neve is, nem tudom miért egy patás állatnál.

Automata váltósként a legjobb barátom az akkumulátor.

(#107383) KROK640 válasza szebe (#107368) üzenetére


KROK640
veterán

Nem mondtam, hogy feltétlenül azok, de : azért egy mérnök fileztés netto 6-700 erről indul, pár év alatt könnyen az 1M ft-os netto felett találhatja magát. Ezzel szemben mondjuk a gyárimunkás 20 év után sem nagyon fog elszabadulni a minimálbér vonzáskörzetéből. 250 ezres nettoval nagyon más az élet mint 1 Milliós nettoval, ha levonod az olyan költségeket ami az élevitelhez kell, akkor nem 4× annyi "játszós" pénzed marad a végén, hanem sokkal több, pedig csak 4× a fizetés. (saját tapasztalat, külföldi VS itthoni fizetés - a külföldiből többet tudok eltenni havonta mint amennyit egyáltalán itthon kapnék, mindezt némileg jobb életszínvonal mellett)
Szóval merőben mások azért egy mérnök esélyei közép és hosszútávon.
Az viszont nagyon szomorú, hogy még úgyis eléggé esélytelen (nyilván a saját szintjének megfelelő saját) lakás.

Ezek a nagycsaládos, CSOkos dolgok meg eleve agyrémek, mert egyrészt az amúgyis nyomorgó rétegekből csinál megélhetési gyerekgyárost, másrészt ahogy el is mondtad, kiesik az egyik kereső, miközben 2-3 ember helyett lehet 4-5-6-sok-ra keresni egyedül.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#107384) hcl válasza Astroboy (#107380) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Falun megoldják, felépítik, azt' jó'van :)

De az ember még így is hirtelen az "Ingyen kellene" topicban találhatja magát, ha ismerősökkel csinál ilyet :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#107385) KROK640 válasza hcl (#107369) üzenetére


KROK640
veterán

"Ismerősök meg értetlenkednek, hogy nem is." - mármint hogy nem is igaz, mert jajj de elfogják érni, csak panaszkodnak, vagy pedig egyetértenek, hogy nem is lehet már elérni?

Egyébként erről már volt szó az ingatlanos topicban, de lehet, hogy itt is, hogy az 1950-es években egy átlag munkás amerikai 2,5 éves keresetéből saját kertesházat vehetett, most ott is minimum 30 ével hitel és hajtás ez, de elég csak arra gondolnunk, hogy itthon amikor gomba módra szaporodtak a panelek, a fizetéshez képest mennyi volt egy panellakás? Az inflációmentes kiszámítható jövőről és a fix munkahelyekről nem is beszélve, amikkel az ember tudott tervezni.
Ma meg mi van? Mindenhol "prémium, luxus lakások", 2-3Millió ft-os négyzetméter áron még egy forgalmas körút mellett is. Egy 30 négyzetméteres lakás (ami még két embernek is kevés!) 60-90 Millió ft... Ennyit minimálbérből lehetetlen kigazdálkodni, de szerintem még havi 5-600 ezerből is. Szintén az ingatlanos topicban számoltuk ki, hogy arányaiban olyan árban lennének az ingatlanok árai a fizetésekhez mint a 80-as években, akkor most 950 ezernek kellene lennie a netto minimálbérnek. Hát ettől szerintem eléggé messze vagyunk ...

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#107386) szebe válasza KROK640 (#107383) üzenetére


szebe
őstag

azért egy mérnök fileztés netto 6-700 erről indul, pár év alatt könnyen az 1M ft-os netto felett találhatja magát.

Ha nagyon ügyes vagy, akkor esetleg kapsz br600-at kezdőként. Br millió a nagyon senior szint, a nettó millió meg a csapat/középvezető (aka manager).
Ezt nem (csak) én mondom, hanem a Hays is.

szerk: és akkor ez bp/fvárra (veszprém, győr, stb) jellemző inkább, ezt próbáld meg elkérni keletebbre...

[ Szerkesztve ]

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#107387) F.E.K.. válasza szebe (#107386) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Nyilván nagyon nem mindegy a terület, mármint fizikailag és szakterületileg.

Mérnöki szinten természetesen más a szórás mint gyári munkás szinten.

(budapestről tudok nyilatkozni, IT területen a brutto 1M nem nagy mutatvány - pláne, ha hozzácsapjuk a cafeteriát is-, nem vezető beosztásban.)

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#107388) szebe válasza F.E.K.. (#107387) üzenetére


szebe
őstag

Természetesen job-hopperkedéssel, meg törtetéssel meg lehet tolni a fizut. Meg vannak speckó területek amik kilógnak, felfelé.
De alapnak a Hayst vettem, és elég jól ráillik a környezetemben tapasztaltakra, szóval azért mertem ezt írni.

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#107389) Gyuri27 válasza hcl (#107384) üzenetére


Gyuri27
félisten

Nemigen tudsz falun se. Sok az előírás manapság, gáz, víz, villany pl.
Meg már nemigen maradt ismerős, rokon aki el tud jönni melóból 1-2 napnál többet. Itt is megöregedett mindenki. SZóval nem úgy van ez mint a 60-70-80-as években vagy akár 90-ben.
Sokszor pénzé nem találsz napszámost félnapos, napos melóra.
De a városiak mindig azt gondolják, hogy falun könnyű. Aztán mégse ide költöznek a népek hanem innen el.

Amd - Radeon - Ryzen

(#107390) Pikari válasza KROK640 (#107383) üzenetére


Pikari
őstag

Nem a pénz a legfőbb gond, hanem az, hogy az emberek pénzügyileg egy tudattalan masszaként élnek. Ha valakinek havi 100 ezret adsz, akkor abból nem tud megélni, ha havi 1 milliót, akkor abból nem tud megélni, és ugyanúgy panaszkodni fog, mint az előbbi. A nagy többség ilyen, még a saját környezetemben is. Aki veri magát, hogy x*100ezerből nem tud megélni, annak nem többet kell adni, hanem inkább el kell tőle venni. A forrásokat azokhoz kell terelni, akik hatékonyan tudják őket felhasználni.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#107391) Trailblazer válasza Pikari (#107390) üzenetére


Trailblazer
addikt

Igen, mert pl. iskolában nem pénzügyi ismereteket, hanem avíttas, múltidéző vallást oktatnak.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#107392) hcl válasza KROK640 (#107385) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"mármint hogy nem is igaz, mert jajj de elfogják érni, " -> ez

@szebe : "Ha nagyon ügyes vagy, akkor esetleg kapsz br600-at kezdőként."
Hozzánk jöttek kezdők ilyen 700-as igényekkel. Nem lettek felvéve.
Ismerős 20 év tapasztalattal is kevesebbet kért...

@F.E.K. : Kezdőként?

@Gyuri27 : "Sok az előírás manapság, gáz, víz, villany pl."
Azt OK, de a fal, az alap az megoldhatóbb. Gázt meg én is csak szakemberrel köttetnék, mert az kellemetlen, ha nem jó, és eldurran :D

@Trailblazer : Pl. a kamatszámítás is az? :D Amihez azért elég gyakoriak a bankos példák, csak mivel nem divat felfogni, nem szoktak emlékezni erre, mire hitelt vesznek fel. A hit- és erkölcstan meg csak a hab a tortán.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#107393) Trailblazer válasza hcl (#107392) üzenetére


Trailblazer
addikt

Nem bontanám így le. A lényeg, hogy semmi olyat nem tanítanak, aminek hasznát vennéd az IRL folyamán.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#107394) Alusky válasza Gyuri27 (#107389) üzenetére


Alusky
aktív tag
LOGOUT blog

Falun gázzal? Hun, Pest megyébe?
Fával. :DDD

Automata váltósként a legjobb barátom az akkumulátor.

(#107395) koby11h válasza Trailblazer (#107393) üzenetére


koby11h
aktív tag

Próbálnak ők, és azért lenne pl. alap matek, helyesírás, alap fizika, csak nincs meg a gyakorlati része...
Az más kérdés, hogy nem tud 10-ig elszámolni a munkás gyerek az építkezésen ("Ahány ujjad van Lalika!" - saját gyűjtés) vagy nem tudnak írni ahogy látjuk a hirdetéseknél, illetve minimális áram vagy hőtan pl. az áram ráz, vagy lefagyott szélvédőre nem kell forró víz... ezt nem tudják a való életben használni, mert az elmélet nem kötődik a gyakorlathoz. Vagy urambocsá' nem ismerik meg a zöldségesnél a növényeket... hiába volt biológia óra.

"C3PO egyetlen igazi hibája, hogy választékosan fejezte ki magát a sok bugris között..."

(#107396) koby11h válasza Alusky (#107394) üzenetére


koby11h
aktív tag

Jó esetben fával. Máshol meg mindennel, aminek 200°C alatt van az égéspontja... :O

"C3PO egyetlen igazi hibája, hogy választékosan fejezte ki magát a sok bugris között..."

(#107397) F.E.K.. válasza hcl (#107392) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Nem tudom, régen voltam kezdő...

(igen, 1M bruttó felett + évi ~ 500 000 feletti cafetéria, Budapest, IT)

A lényeg, hogy a fizikai hely se mindegy, kisebb helyeken hajlamosak eleve kevesebbet kínálni mint a nagyobb városokban, illetve a szaktudás mértéke nagyon nem mindegy --> kevés kezdő születik tapasztalattal, márpedig azt nem igen pótolni lelkesedéssel.

Ha már elég jó valaki, a fizikai hely kevésbé számít --> távmunka, akár külföldre, akár belföldre nem gond.

Volt pár interjúztatásom, ahol a jelentkező arca belépéskor alig-alig fért be az ajtón, de kifele már igen kényelmesen távozott... a hangzatos szavak nem segítenek a szakmai interjún... (azaz sok esetben tényleg nem a papír számít).

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#107398) Trailblazer válasza koby11h (#107395) üzenetére


Trailblazer
addikt

Most az alap dolgokon kívül értettem, persze. Ennyire ne sarkítsunk, illetve szorítsunk sarokba. :N

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#107399) hcl válasza Trailblazer (#107393) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nagyon sok mindent, aminek igen, csak olyan mélyen alapdolgok, hogy nem veszed észre.
Valóban érdemes lenne mondjuk átstrukturálni, de nem úgy, ahogyan sokan gondolják, hogy mindent kidobni :D

@koby11h : Ezt mondom. :R
De mit lehet azon túl, hogy még a éldában is bank meg hitel van? Tehát itt már kb. minden csődöt mond.

@F.E.K.: Utóbbi gyakori, de nem papír kérdése. Ha van végzettsége, akkor tudod, mit várhatsz, különben meg vagy tudja, vagy nem. Ha végzettséggel is hülye, akkor nincs mit tenni.

Mostanában amúgy is mindenki azt hiszi, hogy IT-ban 1M az alap. (Mi az az IT? Mert a projektmanager is IT-ban dolgozik, csak nem informatikai szakember... és akkor jön ez, hogy technikai ember :D Ez már az elismerése annak, hogy egy szakterület, amire csak rátelepedett egy rakat ingyenélő. )

Mutogatni való hater díszpinty

(#107400) koby11h válasza Trailblazer (#107398) üzenetére


koby11h
aktív tag

Pedig sajnos pont igazad van, én ennyi értelmeset tudtam összerakni a lányom tankönyveiből, aminek hasznát fogja venni (leszámítva a felvételiket és majd az érettségit).
Én sarkítom, de csak ennyi maradt, amit az életben - iskolán kívül - tud használni a tananyagából. Ok, különféle vetélkedőkön hasznát venné a lexikális tudásnak, de kb. ennyi.

"C3PO egyetlen igazi hibája, hogy választékosan fejezte ki magát a sok bugris között..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.