Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) DarkByte válasza mefistofeles (#38) üzenetére


DarkByte
addikt

Nem próbáltam, de a unetbootin elég sok disztrót ismer és eddig még többször működött nekem mint nem :D

(#53) spammer válasza feketebirka (#44) üzenetére


spammer
veterán

Azért nem kell annyira "szélsőségesnek" lenni, hogy Gentoo vagy LFS, aztán "a többi nem ér semmit". Egy kezdő majd pont Gentooval fog szórakozni (LFS meg pláne). :U Előbb legyen sikerélménye egy kezdőbarát disztróval, aztán ha megvannak a kellő alapok és érdekli a téma mélyebben, akkor majd összelegózza magának a rendszert.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#54) body007 válasza mefistofeles (#49) üzenetére


body007
addikt

Akkor én az ellentéted vagyok. Nekem a fedora felrakása - plusz egy kis tweak progi ami beállítgatja a repókat és feltesz pár hasznos progit és lefrissíti a rendszert: 15-30 perc. Minden hw összetevő megy a notiba (elég új, hp elitebook 820 g1).
Szemben a w7-el amihez összevadászni a driver-eket (na nem kell azokat vadászni csak a hp oldaláról letöltögetni, olyan 700 Mb csak a tényleg szükségesek) és telepíteni olyan 2 óra volt. És kaptam egy rendszert: explorer-el (ami nem tud flasht, java-t), wordpad-al és olyan media player-el ami semmit nem játszik... Az meg csak hab a tortán, h a 25 Gb-s partícióra már nem jutott hely a frissítések letöltésére, WTF??? Na azért megoldottam, swap off, hibernate off. De azért mégis :W
Most nem sorolom fel, h a fedora + fedy (a kis tweak progi) mennyi mindent beállított és telepített de egy teljesen használható rendszert kaptam. Azt már meg se említem, h telepítésnél a régi /home partíciót megadva a telepítés végén a firefox-ban az utoljára megnyitott lapoktól kezdve az összes jelszóig minden "megmaradt" :D
Szóval ki így, ki úgy... ;)

[ Szerkesztve ]

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#55) feketebirka válasza spammer (#53) üzenetére


feketebirka
csendes tag

nos, pont erre mondtam, hogy virtualbox. nem kerül semmi helybe. berakod a letöltött isot, hogy arról bootoljon, és már próbálod is, és még a szomszéd ablakban futó sorozatod sem kell pauzéra állítanod meg usb kulcsot dugdosnod ideoda. ha telepíteni akarod w8.1 mellé, akkor már úgyis macera az efi miatt (nem tudom hogy áll épp a refind vagy más efi boot loader rtfm-mentes installálása).

másrészt desktopra meg notebookra tényleg egyszerűbb a win, főleg ha ingyen és opensz.rsz lesz. de azért engedtessék meg, hogy amint valami headless servert vagy klasztert, vagy netán nem x86-ra akarsz installálni, akkor mekkora megkönnyebbülés egy gentoo letisztultsága. persze vannak szép csillivillis próbálkozások (ubuntu), de ott sem minden fenékig túróstészta.

A cikket a chakrát és több linux disztrot is azért had illesse meg az a kritika (a dózert is), hogy egy kicsit peccselt desktop environment azért nem egy új operációs rendszer ...

(#56) spammer válasza feketebirka (#55) üzenetére


spammer
veterán

Virtualboxban lehet játszani vele, az igaz, de egy kezdő nem fog napokat (vagy inkább heteket) szívni azzal, hogy nulláról rakjon össze magának egy rendszert. Szerintem virtuális gépen sem. Kivéve persze, ha kifejezetten a tanulás a cél. De jelen esetben nem erről van szó, szerintem.

Dehogy lesz ingyenes Win (még openszósz se, szerintem)... A kolléga nem szervert szeretne üzemeltetni, pláne nem kezdőként. Aki profi és/vagy szervert üzemeltet, az nyilván nem Chakrát vagy más desktop disztrót tesz fel, de szerintem ez mindenkinek egyértelmű.

Sok disztró tényleg csak egy +patchelt DE (vagy még annyi se), de vannak olyanok, amik már nem, mert egyedi fejlesztéseket is tartalmaznak (így egyre jobban elszakadva attól, amire épültek eredetileg). A Chakra pont az, ami elszakadt az Arch-tól, nem csak annyit tesz, hogy Arch+KDE, aztán kész. Hogy milyen mértékű az elszakadás és az önálló fejlesztés, az már megint más kérdés.

De amúgy ne akadj fent azon, hogy a nevében szerepel az "OS" szó. :)

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#57) CPT.Pirk válasza spammer (#56) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Egy jó ideje már nem Arch alapú a Chakra, saját csomagbázisa van. Így nem csoda, hogy átkeresztelték OS-re a project helyett.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#58) VaniliásRönk válasza vinibali (#43) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Digitális kimenetet használsz xubin? Ill. milyen kártyával? Nálam az X-Fi-t mintha rendszeres időközönként újra felismerné a rendszer...

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#59) mefistofeles válasza CPT.Pirk (#50) üzenetére

Rufussal megírni sikerült (két plusz fájlt kellett letöltenie a proginak hozzá) de róla bebootolni már nem. A 39-es hsz. ben leírtam milyen hibaüzivel állt. meg. Nem tudom pontosan mi támogatott, de pl. amit te linkeltél a cikkben azzal el sem kezdte kiírni.....

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#60) mefistofeles válasza body007 (#54) üzenetére

Talán kissé félreértettél. Nekem is baromi gyorsan települt az összes linux disztró amit próbáltam, csak éppen a végeredmény nem volt használható! pl. az ubuntunál nem az volt, hogy vadászni kellett a modemhez drivert hanem kiderült, hogy abszolute nem létezik illesztőprogi! Nem én nem találtam, hanem a fél magyar ubuntu közösség nekem hajkurászott illesztőprogramot, hiába. Szóval nekem az alap használhatóság sem jött össze, egy disztrónál sem. Ezzel szemben pl. a win 8.1 már tényleg mindent magától felpakol és illesztőprogram keresgélését már hírből sem ismerem mióta azt használom. (nem tagadom 7 de főleg XP alatt még bőven volt mit keresgélni)

Na egyébként eléggé elkalandoztam, bocsánat, nem azért van ez a topic, hogy a linux vs. windows vitát felszítsa vagy valami ilyesmi és nekem sem az a célom.

Zárszóként, nem hiszek a sorsban de jelen esetben úgy tűnik nem akarja, hogy linux fusson a gépemen.... Hiába részemről az elszántság a váltásra, hiába a sok segítség a szakmai fórumokon, nem jön össze. Ez van :(

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#61) vinibali válasza VaniliásRönk (#58) üzenetére


vinibali
őstag

most épp ALC892, de korábban ALC889-cel is ment rendesen.

[ Szerkesztve ]

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#62) CPT.Pirk válasza mefistofeles (#59) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Még mindig kipróbálhatod a DD windowsos verzióját, ha minden kötél szakad... De mint mondtam, az imagewriternek mennie kell, mindenki másnak működik. Mondtam korábban, hogy mit próbálj ki.

A rufussal nem fog menni, nem támogatott. Meg az unetbootin és a többiek sem.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#63) mefistofeles

Üdvözletem! (újra)

Két kérdés. A Libre office telepíthető Chakra alatt? (a firefox és a chakra telepítése mennyirre, "tudományos" feladat?)
A másik az érdekesebb. Két eltérő linux disztró egy gépen?..... működik/működhet?

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#64) mefistofeles válasza mefistofeles (#63) üzenetére

össze vissza beszélek... (közben lejárt a szerkesztési idő).... szóval nem a firefox és a chakra, hanem a firefox és a Libre telepítése mennyire macerás.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#65) mmdms


mmdms
addikt

Heló!
Egy toshiba nb100-as netbook vajon megbirkózik ezzel az OS-el? Érdemes megpróbálni?

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.