Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) norbert29


norbert29
tag

Évek óta használom az Ubi valamelyik Lts verzióját (most épp 12.04) amivel meg is vagyok elégedve , de ez a Chakra kíváncsivá tett :K

(#2) #56573440 válasza norbert29 (#1) üzenetére


#56573440
törölt tag

néha rákívánok mert elég pörgős pendrive-ról, van egy a laptopom egyik usb portjában fixen (ilyen mikro kinsgston) és ha csak filmezés, netezés van simán átbootolok rá. teljesen jó cucc :K

(#3) Vladi


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Na fogadjunk... nyertem. :D

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#4) ViZion


ViZion
félisten

Kapitány úr! :R :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#5) wopi


wopi
aktív tag

Nagyon jó anyag! :R :K

(#6) wopi


wopi
aktív tag

Csak egy megjegyzés: A cikk végén a kiadási megjegyzéseknél a link a Descartes-re mutat!

(#7) CPT.Pirk válasza wopi (#6) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Köszi, javítva!

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#8) cigam


cigam
félisten

Ha annyira "QT only", akkor miért vannak opcionális GTK csomagok? Akkor nem ugyanaz a katyvasz a vége?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#9) CPT.Pirk válasza cigam (#8) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Mert attól még sokunknak kizáró ok lenne, ha pl. nem lehetne Firefoxot, Gimpet, stb. felrakni. :)

Egyébként viszonylag szűk az extra repó tartalma, az ottani programokhoz meg 5 gtk-s csomag kapcsolódik. Szóval nem úgy van, hogy egy extra repós progi leszedi a fél Gnome környezetet magának KDE-re.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#10) dfdfdf válasza ViZion (#4) üzenetére


dfdfdf
őstag

+1
ezt még én is értettem ablak függöként.

(#11) kispx válasza dfdfdf (#10) üzenetére


kispx
addikt

grammar nazi:
A QT az a QuickTime rövidítése. Amire Te gondolsz az a Qt :)

Szerk.:
Nem neked ment :)

[ Szerkesztve ]

(#12) cigam válasza kispx (#11) üzenetére


cigam
félisten

Köszönöm értékes soraid, melyben segítesz megvilágítani azt, hogy miért nem olyan egyszerű a gtk alkalmazásokból Qt-t készíteni. Pedig vmi wrapperről is olvastam.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#13) kispx válasza cigam (#12) üzenetére


kispx
addikt

Mert teljesen más a GTK és a Qt. Olyan mintha Windows-ból akarnál Linuxot csinálni. (Majdnem teljesen előröl kéne kezdeni az alkalmazást).
Attól, hogy egy wrappert ráteszünk, attól az alkalmazás még GTK-s marad. Ugyanúgy függeni fog a GTK-tól. Csak +1 réteggel bővült.

Szerk.: Az előző hszem amúgy is a Kapitánynak ment, mert már nem először rontja el :)

[ Szerkesztve ]

(#14) haddent


haddent
addikt

Jó cikk, és mint Arch fork, így rossz nem tud lenni :R Viszont ez a KDE szerintem valami botrányos... 20 évvel van a Gnome(Unity), OSX de még a WIndows megjelenése/ítése mögött

(#15) CPT.Pirk válasza haddent (#14) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Thx! Amúgy igen? Ennél jobban és könnyebben testre szabható felület nincs, de még a Windowson is túltesz, főleg mióta csak visszafejlődtek a Win7 után a bóvli felé. :D

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#16) szaya


szaya
tag

Sziasztok!

XBMC/Kodi felmegy rá?

[ Szerkesztve ]

''Sohasem kell tanácsot adni. A bölcsnek nincs rá szüksége, a bolond pedig úgysem fogadja meg...'' by: Lyderch

(#17) Polllen válasza szaya (#16) üzenetére


Polllen
nagyúr

Van rá, úgy tudom.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#19) norbert29 válasza norbert29 (#1) üzenetére


norbert29
tag

Hát kipróbáltam , de "gnome classic forever" , így megy vissza az Ubi

(#20) szaya válasza Polllen (#17) üzenetére


szaya
tag

HTPC-re raknám alap OS nek, mert a spotify miatt a KodiBuntu nem játszik már.

''Sohasem kell tanácsot adni. A bölcsnek nincs rá szüksége, a bolond pedig úgysem fogadja meg...'' by: Lyderch

(#21) Lewzke


Lewzke
őstag

Nekem az ElementaryOS tetszett utoljára. Szép GUI és stabil rendszer van mögötte, a hardver igénye minimális.

(#22) gzbotii


gzbotii
veterán

Nagyon komoly cikk, gratulálok. Egy vulkáni is megirigyelné.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#23) VaniliásRönk válasza CPT.Pirk (#15) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ez akkor a Gentoohoz hasonlóan optimalizálja a kernelt az adott platformra és forrásból telepíti a csomagokat?

GUI tekintetében nálam a non-plus ultra az amikor nem akarom szétszedni és újra összerakni magamnak. :) Egyébként így ránézésre a KDE semmit sem változott az elmúlt kb. 10 évben.

#18 morgyi: A HazeOS-ben még lenne némi fantázia, de ez a PapyrOS olyan, mintha a Unityt keresztezték volna a Modern UI-val... és erről egy aláírás jut az eszembe: "...ment a sánta, és hátára vette a púpot" Nem csak használhatatlan, de legalább ronda is lesz.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#24) CPT.Pirk válasza VaniliásRönk (#23) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A CCR-es közösségi tároló tartalmát telepíti forrásból, ez majdnem ugyanaz, mint az Arch AUR tárolója, onnan lehet is csomagot importálni a CCR-be nagyon könnyen.
Ez a módszer megengedi, hogy belenyúlj a program telepítési adataiba is, lehet módosítani a pkgbuildot ha akarod. Igaz, nagy méretű programok fordítása eltart egy darabig. :)

A kernelelt bináris formában kapjuk, azt nem optimalizálja a gépre. Mondjuk ez miatt simán át tudtam vinni Chakrát egyik gépről a másikra, telepítés nélkül.

A KDE azt a vonalat viszi tovább, ahogy szerintem ki kell néznie egy asztali környezetnek. Amúgy kinézet meg majd lehet most meg fog változni, lassan Chakrára is megjön a Plazma5:
[link]
Ami jó, azon ne változtassunk! :D

gzbotii: hehe, köszi zöld vérű barátom!

Lewzke: nagyon kevés lehetőség van benne a GUI-n.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#25) sqpp válasza CPT.Pirk (#24) üzenetére


sqpp
őstag

Jó OS-nek néz ki, de Windows nélkül úgy sem bírnám, két rendszert meg úgy sem hiszem, hogy használnék :) Viszont munkára jó lenne.. :D

(#28) Damateo


Damateo
aktív tag

A gépigényen mennyit fog dobni az új környezet?

(#29) DarkByte válasza VaniliásRönk (#23) üzenetére


DarkByte
addikt

Ízlések és ficamok :D Nekem is nagyon bejön a PapyrOS, kíváncsi leszek az Alpha-ra, elvileg hamarosan jön. Szeretem a Lollipop Android kinézetét. Bajban is vagyok hogy Nexus5-ról milyen kétkártyás mobilra váltsak mert elég kevés mobil ad ilyen alap Android kinézetet úgy hogy mellé még gyors is, erős a hardver és a gyártó nem rakta tele minden szeméttel. Hátha a Google I/O-n bemutatnak valami kétkártyás Nexus-t, az Android 5.1 egyik plusz feature-e a multi SIM támogatás natívan.

[ Szerkesztve ]

(#30) vinibali


vinibali
őstag

néhány hónapja, tettem egy próbát az Arch-csal. de az alsával nem tudtam mindenhol életre kelteni a realteket digitális kimeneten és roppant sok időt elvett az állandó programfordítás.
amúgy a chakra is systemd-t használ már?

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#31) CPT.Pirk válasza vinibali (#30) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Pulseaudio? Amúgy igen, emlékeim szerint 2013-ban lett bevezetve a systemd.

Damateo: szerintem semmit, de megnézhetsz más disztrókat, ahol már átálltak rá.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#32) vinibali válasza CPT.Pirk (#31) üzenetére


vinibali
őstag

próbáltam azt is használni alsa helyett, de az eredmény ugyan az volt.
tényleg, hülye kérdés, az arch is régóta systemd :)

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#33) VaniliásRönk válasza CPT.Pirk (#24) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Gentoonál is voltak (vannak?) bináris kernel csomagok, nem kötelező sajátot fordítani.
Ami tetszik, hogy a zárt meghajtók gondolom frissülnek a semi-rolling koncepció miatt, Ubuntu-n és származékain sajnos a kiadás pillanatában fixálják a csomagok főverzióit, és mivel a Mint LTS alapokra váltott, így 2016 áprilisáig nem lesz új zárt meghajtó. (tudom rá lehetne barmolni a rendszerre a legújabbat, de nem éri meg a nyűgöt és a kockázatot)

Ez az új kinézet meg a M$ új lapos designját másolja, nem kimondottan rossz, de nekem túl unalmas. Ez a minimalizmus a mai hardware-ek mellett elég érthetetlen.

#26 morgyi: Annál jobban örülök, hogy BB-re váltottam egy újabb Androidos telefon helyett.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#34) CPT.Pirk válasza VaniliásRönk (#33) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Valaki a fórumban csinál CK patchsetes kernelt [link], de ezen kívül a sima kernel van, más nincs ha jól tudom. A Gentoo-t nem próbáltam még, azt nem ismerem ezen a téren. Ez a cucc az Arch közösségi tárolójából származik.

Igen, a driverek frissülnek. Meg is lepett, mikor Ubuntun jöttek a xorg edgers ppa-s kérdések, először nem esett le, hogy ott nem frissülnének ezek a dolgok. Mondjuk mikor utoljára Ubuntut használtam, akkor még nem tűnt fel ez a dolog.
Chakrán egyébként úgy van, hogy nem rohantak pl. a Xorg verzió frissítésével, így jelenleg is tudod használni a Catalystot, ellentétben az Archal, mert most per pillanat náluk 1.17-es Xorg van, a Catalyst meg még csak az 1.16-ot támogatja.

A lapos designot meg majd meglátjuk. Én kritikus vagyok a designok terén a dolgokkal.
Pl.:
2.3-as android még jól nézett ki, a menüket lehetett színes ikonokkal gazdagítani, na onnan már csak leépülés van.
Win7 Aero felülete bár elég kevés dolgot tud, de legalább normális asztali környezet. 8..10 meg maga a színes borzalom.
A normálisan kinéző Gmail is átment ilyen lapos szemétbe, ami ma a divat.

Kíváncsi leszek milyen lesz a Plazma5 a Chakrán, szándékosan nem néztem meg olyan disztrót közelebbről, ami már átállt rá.

vinibali: passz, többet kellene erről tudni. Esetleg tehetsz egy próbát a Chakra live verziójával pendriveról.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#36) spammer válasza #32839680 (#35) üzenetére


spammer
veterán

"Az iOS8 azon kívül hogy melegfelvonulás szintén egész jó flat dizájn."

A fentebb linkelt KDE, azon kívül, hogy melegfelvonulás, szintén egész egész jó flat dizájn. ;]

Komolyra fordítva: nem a világom a KDE, de nekem pont az újabb vonal tetszik. Pl. a cikkben szereplő képen az a menü, és azok az ikonok szerintem baromi rondák. Ellenben az újabb kiadás szerintem egész kellemes lett. Egyszerűen jobb ránézni, letisztultabb, átláthatóbb.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#37) VaniliásRönk válasza vinibali (#32) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

A hang úgy általában mostohagyerek Linuxon, nekem is állandóan machinálnom kell vele, mert hol elfelejtik a programok melyik kimenetet kéne használni, hol önhatalmúlag átállítják (mert egy másik program lefoglalta az alapértelmezettet :F), hol szimplán nem szól amíg újra ki nem választom a megfelelő kimenetet... annak fényében hogy hányszor álltak már neki a hangrendszer megreformálásának...

#35 morgyi: Mindig is utáltam az a hozzáállást, hogy rendszeres időközönként "meg kell újulni". Ha van jobb ötlet akkor nanáhogy, de szétbarmolni dolgokat csak azért hogy más legyen? Marhaság. Persze mindig előkerülnek akiknek minden bejön ami új, pusztán azért, mert más. Gondolom az ilyen mentalitású emberek miatt életképes ez a koncepció.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#38) mefistofeles


mefistofeles
addikt

Most tényleg nem bántás de az én példám is mutatja (részben) hogy miért nem lesz sokkal több linuxos.....
Gondoltam kipróbálom a chakrát live módban, mit veszíthetek. Tudjátok még mindig izgat a linux 100 csalódás után is.....
Nos a cikkben eleve van egy rosszul megfogalmazott mondat (nem szőrözni akarok de észre kellett vennem) Egyrészt írva vagyon "A képfájlt lemezre bármivel ki lehet írni pendrive-ra" de azonnal van is ajánlat linux alól, windowsra viszont határozott utasítás az adott cucc használatára. Akkor hol is a bármivel??
Mindegy lépjünk tovább.
Az ajánlatban szereplő progi, ránézett az ISO-ra és hibaüzivel azonnal közölte is, hogy ezt aztán nem! (win 8.1 fut a gépemen)
Gondoltam megpróbálom rufussal, ez a kedvelt eszközöm és eddig mindennel megbirkózott hibátlanúl..... eddig. Ezt az isot nem tudja megírni. Olyan bonyolult és nyakatekert magyarázattal amit én egyszerű földi felhasználó nem is értek.
Tudtok valami olyant ajánlani ami win 8.1 alól meg tudja írni a chakrát pendrivera?

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#39) mefistofeles


mefistofeles
addikt

Hát ez sem jön össze..... nem is tudom miért próbálkozom annyit.....
Összeraktam rufussal az USB telepítőt de ezzel az üzivel leállt a betöltés:

Error
Failed to mount /dev/disk/by-label/CHAKRA_2015 (fs is vfat) Falling back to interactive prompt You can try to fix the problem manually, log out when you are finished sh: can't acces tty; job control turned off [rootfs//]#

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#40) CPT.Pirk válasza mefistofeles (#38) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A mondatot majd átírom, oké, valóban rossz az úgy. :) Viszont a diskimager mindenkinél működik, csak nálad nem. Friss verziót raktál fel?

morgyi: mondjuk a DOS idején kezdtem el a gépezést, nem csoda ha megszoktam az eltelt idő alatt a "klasszikus" asztali kinézetet. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#41) vinibali válasza mefistofeles (#38) üzenetére


vinibali
őstag

megpróbálhatod még yumi vgay lili-vel is

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#42) cigam válasza mefistofeles (#39) üzenetére


cigam
félisten

Tuti jó az image fájlod? Neked is ugyanaz az MD5 összeg jön ki mint ami a honlapon van?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#43) vinibali válasza VaniliásRönk (#37) üzenetére


vinibali
őstag

nekem xubival ilyen nem szokott történni, hangkeltés terén talán olyan szintű felrázásra lenne szükség, mint rendszerindítás és systemd :)

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#44) feketebirka válasza mefistofeles (#39) üzenetére


feketebirka
csendes tag

virtualbox felrak, iso-ról indít. aztán iso töröl, és ennyi.

naon csilivili kde környezet, biztos nagyon menő az olyan installer is, aminél még a háttérképet is meg tudod változtatni. azért elég kemény egy megpeccselt desktop environmentet operációs rendszernek nevezni.

ha linuxozni akarsz, akkor inkább gentoo vagy keménylegényeknek lfs, és akkor megkapod a fílinget. ha ilyen ParasztvakOS-re vágysz, akkor ott vannak a dozer meg ios meg a tsai.

(#45) sigidi válasza mefistofeles (#38) üzenetére


sigidi
tag

Én UUI-t használok, asszem csak az OpenSUSE nem szerette..de annak külön van imageUSB nevű progi. Egy próbát megér.

Expect the unexpected.

(#46) Bici válasza mefistofeles (#39) üzenetére


Bici
félisten

Tud az alaplapod UEFI-t? Ha igen, akkor UEFI módban bootoltál pendrive-ról?
Lehet, hogy azzal lesz a gond.
Nálam is elszállt a Chakra telepítő valamivel a régi gépemen, és végül csak DVD-ről tudtam feltenni. Ez kb. másfél éve volt.
Az új UEFI-s gépemen eddig minden felment pöccre.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#47) BoB válasza mefistofeles (#39) üzenetére


BoB
veterán

Win alól telepítő usb-re pakolást csak és kizárólag win32diskimager-el csinálom, és ezt is javaslom mindenkinek. Az bármit kiír, mivel nem mókol semmit sem, hanem "1:1-ben ráteszi az iso-t úgy ahogy megtervezték".

Utánna helyre kell rakni ami kb. 10 másodper, csak sokan megijednek hogy tönkrement mert a win nem tudja normálisan kezelni.

Pirk kapitány: azért lehet arch-on is használni catalystot, vagy felteszed a régebbi xorg-ot (downgrade-re van külön szerver régebbi csomagokkal) ha már frissült, vagy nem frissíted.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#48) csendes válasza BoB (#47) üzenetére


csendes
őstag

Nem annyira bonyolult a catalyst Arch Linux-on, van rá nem hivatalos bináris repo, nem kell az AUR-ral vesződni: [link]
Réges-régen, amikor még kdemod volt az Arch Linux csomagok között is, kipróbáltam. De valahogy nekem a kis WM-ek jobban fekszenek, most leginkább jwm-t használok néhány mate kiegészítővel.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#49) mefistofeles


mefistofeles
addikt

Köszönöm a sok hozzászólást de azért megjegyezném, hogy kinek ez, kinek az a progi a "legjobb" USB telepítő készítéséhez. Nekem spec a rufus az. Ubuntu, Mint vagy az összes win verzió, gyorsan hiba nélkül készült eddig el vele. A Chakrát is megcsinálta csak két fájlt le kellett szednie hozzá.
UEFI-t nem tud a gépem.

feketebirka: Nem vagyok "keménylegény", és nem parasztvakító, csilivili OS-t akarok csak egy egyszerűen telepíthető, minél kevesebb macerával járó stabil rendszert. Próbáltam már ubuntut, mint-et, most chakrát de egyik sem ment gond nélkül, illetve ha a telepítés simán lezajlott akkor kivétel nélkül driverproblémák jöttek elő. és igen virtualboxot sem akarok telepíteni...... Általában ha egy birka windowsos, linuxot akar telepíteni akkor sok hozzáértő (segítőkészek nem mondom, hogy nem) nem tart feleslegesnek, vagy bonyolultnak bármiféle programokkal való trükközést vagy akár a fél konfig kicserélését sem! Nálam a "felhasználóbarát" OS (az egyik leg gyakrabban felhozott érv linuxok telepítése mellett) az egyszerűen gyorsan települ és mindenféle bűvészkedések nélkül egy többé-kevésbé kész rendszert eredményez. Most lehet pfujjolni de pl. a win 8.1 pont ilyen rendszer. Lehet, hogy én vagyok a kivétel akinek semmi sem sikerül linux fronton de azért elmondanám, hogy nem is múzeális és nem is egy ismeretlen dzsunkán összedrótozott hardverekből áll a cuccom.
...most pár hónapig megint nem kisérletezek....... :(

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#50) CPT.Pirk válasza mefistofeles (#49) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Rage quite? :D

Amúgy most akkor sikerült a Rufussal kipróbálni? Azért kérdezem, mert az a program nem támogatott a Chakra kiírásához.

bob.zxr: értem. Mondjuk aki Arch-ot használ, annak az ilyen downgrades dolog nem lehet túl bonyolult.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.