Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cifu


Cifu
nagyúr

Nocsak, nocsak. A végén még történik valami valóban, hogy visszaszorítsák az internetes cégek adózása terén?

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#2) ntomka


ntomka
nagyúr

Ismerős módszerek: [link]

ツ Headphones on - World off

(#3) DrBubo77


DrBubo77
addikt

Ha tárgyalás útján nem jutnak dűlőre velük, akkor más "módszereket" alkalmaznak?? :F

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#4) dugynok válasza DrBubo77 (#3) üzenetére


dugynok
senior tag

Mi ezzel a gond? Törvényes keretek közt zajlott. Úgy hívják ezt, hogy visszanyal a fagyi...

(#5) tgbrfv válasza DrBubo77 (#3) üzenetére


tgbrfv
tag

Bűnözőkkel, még ha fehérgallérosok is, normális helyeken így bánnak.

(#6) Out


Out
addikt

Azt értem, hogy razzia volt, de ki brékelt?

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#7) atike


atike
nagyúr

Na majd kivonul a Google jól a franciáktól 'oszt örülhetnek... :DDD

(#8) -szp- válasza Out (#6) üzenetére


-szp-
aktív tag

az ingesek

<!-- Hello tourist on the right side, hello tourist on the left side -->

(#9) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

felemásak az érzéseim...
nekem nem az adólopásuk, hanem az adatlopásuk fáj.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#10) petipetya


petipetya
nagyúr

Csodálkozom, hogy nem nálunk történt ez a melldöngető intézkedés.

"nincs rá lezsóidő"

(#11) fordfairlane válasza petipetya (#10) üzenetére


fordfairlane
veterán

Van egyáltalán irodájuk nálunk?

x gon' give it to ya

(#12) Cifu válasza fordfairlane (#11) üzenetére


Cifu
nagyúr

Úgy tudom van. (sorry, Bing keresésre ezt dobta fel először :DDD )

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#13) dajkopali válasza fordfairlane (#11) üzenetére


dajkopali
addikt

[link]

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#14) dementor


dementor
senior tag

Nincs is ezen mit csodálkozni. Szeret valaki adózni? :D

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#15) fordfairlane válasza Cifu (#12) üzenetére


fordfairlane
veterán

Köszi, nem tudtam róla, érdekes. Az Infoparkban vannak?

x gon' give it to ya

(#16) Narxis válasza dementor (#14) üzenetére


Narxis
nagyúr

Szerintem senki de legalább mindenki úgy tesz mintha szeretne. :D

Thanos was right.

(#17) pezs89 válasza fordfairlane (#15) üzenetére


pezs89
tag

Nem, itt vannak

(#18) MaCS_70 válasza tgbrfv (#5) üzenetére


MaCS_70
félisten

Milyen bűnözőkkel?

Nem mintha nekem ne fájna az az adóelkerülés, amit a nemzetközi cégek az arcunkba röhögve művelnek.

DE!

Amíg ezt legálisan megtehetik, azaz a jogszabályok ezt lehetővé teszik, nagyjából hülyék lennének nem ezt csinálni.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#19) tgbrfv válasza MaCS_70 (#18) üzenetére


tgbrfv
tag

Kérdés hogy legális-e valóban?

Pont ezért kell a hajnali razzia, hogy ez kiderüljön, ill. a bizonyítékokat se lehessen megsemmisíteni.

(#20) Narxis válasza MaCS_70 (#18) üzenetére


Narxis
nagyúr

Erről van szó és itt fel is tehetjük a kérdést, hogy jogszabályilag miért nincs pl. tiltva az offshore? Csak nem azért mert maguk a jogalkotók is élnek vele? Persze azt szeretnék, hogy más meg ne élhessen vele, ezért szálltak rá a franciák a Google-re.

Thanos was right.

(#21) Met válasza Out (#6) üzenetére


Met
nagyúr

Bulvárosodunk...

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#22) MaCS_70 válasza tgbrfv (#19) üzenetére


MaCS_70
félisten

Őszintén szólva erős a gyanúm, hogy a Google emberei adóvonalon is vannak annyira profik, hogy ne kínáljanak fel támadási felületet -- különösen olyan helyzetben, amikor pontosan lehet tudni, hogy támadás, na az lesz.

Szívem szerint azoknak az államoknak szurkolok, amik erkölcsileg joggal követelik, hogy a lakosságuk által igénybe vett szolgáltatások után a nemzetközi cégek ott is fizessenek adót.

Sajnos azonban tisztában vagyok a realitásokkal is. Már bő negyed százada, hogy "testközelből" először láttam, hogyan működik a rendszer. A nemzetközi cégek a nálunk fizetett adót amolyan ajándékként kezelték, aminek az összegéről nem ritkán politikai-diplomáciai szinten született döntés, így nyilvánvalóan köze nem volt a cég valós teljesítményéhez.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#23) DrBubo77 válasza MaCS_70 (#22) üzenetére


DrBubo77
addikt

Innentől kezdve pedig a francia hatóságok akciója is éppúgy "bűnözés", mint a Google könyvelése.
Nem védeni akarom a G-t. De amíg piszkos háttéralkuk köttetnek a politikusok és a cégvezérek között, addig a politikusok se akarjanak erkölcscsőszök lenni.
politika OFF

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#24) cuebler válasza DrBubo77 (#23) üzenetére


cuebler
senior tag

biztos azok kezdeményezték az eljárást, akiknek nem adtak pénzt

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#25) DrBubo77 válasza cuebler (#24) üzenetére


DrBubo77
addikt

Vagy akik nem kaptak elég pénzt :DDD

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#26) t72killer válasza bambano (#9) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az adólopásuk is hiányzik azokból az államkasszákból, ahonnan a profitot bezsákolják. Egyre több ilyen nemzetközi megacég bújtat összességében dollár-ezermilliárdokat mindenféle offshore "leánycégekben". OK, Mo.-gon az átlagember észre se venné, ha megdobná vki az államkasszát 2-300mrdEUR-val (Feldobod, nem esik le-effektus...), de vannak még országok, ahol ez eléri az r=1 állampolgárt.

Az adatlopás persze a következő tétel.

#27: kinyomtatva, papíron, a "Bizonyíték" feliratú szekrényben:DDD

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#27) Rive


Rive
veterán

Hát izé. És az egyik legnagyobb felhőszolgáltató emberei helyben tárolják a terhelő bizonyítékokat :DDD

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#28) CounterBoci válasza bambano (#9) üzenetére


CounterBoci
senior tag

Miért lopnak adatot? Olvass utána a cég hosszú távú célja mi. Ennek tudatában mindenki saját akaratából használja az ingyenes szolgáltatásait.

(#29) MaCS_70 válasza t72killer (#26) üzenetére


MaCS_70
félisten

Egyébként milyen adatlopásról van szó?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#30) t72killer válasza MaCS_70 (#29) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Bármi, amit google tárolón tartunk "az övék", e-mailek tartalma, képek, videók.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#31) MaCS_70 válasza t72killer (#30) üzenetére


MaCS_70
félisten

És hol a lopás? Tudtommal önkéntes alapon megy a dolog.

Amúgy, be kell vallanom, nem ismerem részleteiben a felhasználási feltételeiket, de eleve csak olyasmit tartok náluk, aminek nincs bizalmi értéke.

Meg aztán, amiről könnyű megfeledkezni: őket valóban rengeteg tartalmi adat érdekli, de az, hogy pontosan ki a felhasználó, az pont nem. Úgyhogy szerintem fair a modelljük: adatokért szolgáltatást.

Az adózásuk nem fair, de vélhetően jogszerű.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#32) t72killer válasza MaCS_70 (#31) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Azért az meredek, hogy e-mail tartalomra lövik a hirdetéseket. Az adózás valszleg tényleg rendben van, nagy blama lenne, ha elhibázták volna a jogászaik.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#33) tgbrfv válasza t72killer (#32) üzenetére


tgbrfv
tag

" Az adózás valszleg tényleg rendben van, nagy blama lenne, ha elhibázták volna a jogászaik."

Olyan nagy blama, mint amikor a VW mérnökei "elhibázták" a programot?

(#34) MaCS_70 válasza t72killer (#32) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez tényleg azon múlik, hogy mi a módszer.

Tételezzük fel, hogy tényleg nem olvassák, csak elemzik a maileket, azaz nem élnek vissza a helyzetükkel.
Őszintén: Neked nem jobb az, ha már egy szekérnyi hirdetést kapsz naponta, akkor azok legalább valamennyire testre szabottak? Én ugyan elég immúnis vagyok a reklámokra, de valahogy jobban esik, hogy nem tamponreklámokat nézek tudat alatt...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#35) MaCS_70 válasza tgbrfv (#33) üzenetére


MaCS_70
félisten

A kettő között van egy nagy különbség: a VW-nak volt oka a csalásra, a Google-nek vélhetően nincs, mivel jogszabályszerűen is meg tudják oldani az "adóoptimalizálást". Minden értelmes entitás arra törekszik, hogy a céljait a lehető legkisebb kockázattal érje el.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#36) Snoop-y válasza MaCS_70 (#34) üzenetére


Snoop-y
veterán

Tok bena az algoritmus es mindenfele jozan paraszti esznek hijjan van.

Pl csapot kerestem mert le kellett cserelni. Kb 10 perc keresgeles utan megvasaroltam (gmail cim volt megadva tehat a szamlat is lathattak hogy megkaptam rola sot azt is hogy kiszallitottak).
Meg azt sem mondhatjuk hogy nem tudnak magyarul mert mindez angolul zajlott mivel angol nyelvteruleten elek.
Azota csapot akarnak nekem eladni folyamatosan mert ugye azt minden nap vesz az ember de legalabb egyet biztosan a heten...

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#37) MaCS_70 válasza Snoop-y (#36) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nyilván látták a csapok és a csapvásárlás iránti elkötelezettségedet... :D

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#38) bambano válasza t72killer (#26) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Ezzel az offshorozással is van pár baj.
Először is az, hogy sok helyen legális, nálunk is, mégis karaktergyilkosságokhoz használják. mert az egyszerű népet bármivel be lehet hülyíteni.
másodszor azt mondja Európa, hogy az unió a termékek, szolgáltatások szabad áramlásának eszméjére épül. ha nem tűröm, hogy az itt nyújtott szolgáltatás után máshol adózzanak, akkor nem fog szabadon áramolni a szolgáltatás. ráadásul tekinthetnénk úgy, hogy az adófizetést is szolgáltatásként kezeljük, és akkor ahogy külföldről vehetnél valamit, ha az ott jobb, adózhatnál is külföldön, ha az ott jobb.

az offshore talán az egyetlen közgazdasági hatóerő, ami bizonyos mértékig az adóterhek csökkentésére kényszeríti a kormányokat. ha semmiféle választási lehetősége nem lenne senkinek az adózás terén, akkor annyi adót vetnének ki, amennyit nem szégyellnek. azt tudjuk, hogy a politikus en-bloc nem szégyellős fajta.

és a legfőbb tétel: pont mi ne nyissuk ki a szánkat offshore ügyben, mikor Magyarország offshore paradicsomnak számít az eu-ban. merugye amikor egy-két ellenzékiről kiderül, hogy offshorozik, akkor pfuj offshor, de amikor az audi konszern itt adózza le a teljes nyereségét, mert itt adókedvezményt kap rá, akkor meg mi is van? meg a többi gyár.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#39) bambano válasza CounterBoci (#28) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

azért lopnak adatot, mert erre vannak szakosodva. ez a céljuk.
triviális adatlopásaik:
- gmail-ban olyan emberek adatai, akik nem kérték
- kereső olyan simán nyomkövet, mint a pinty
- könyveket scannelnek
- google apps, stb.

nem sok híja volt, hogy áttoljanak egy olyan adatvédelmi szabályzatot, ami szerint minden, amit valaha is feltöltöttél hozzájuk, az övéké. ha nincs észnél pár ember a neten és nem verik ki a balhét, most csak lesne sok júzer.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#40) #40553216 válasza MaCS_70 (#22) üzenetére


#40553216
törölt tag

Csoda, hogy a kretén EU jelenlegi kretén vezetője éppen ennek a fajta adóoptimalizálásnak az egyik élharcosa?

(#41) dajkopali


dajkopali
addikt

néhány új infóval frissítettem a hírt

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#42) MaCS_70 válasza dajkopali (#41) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nagyon-nagyon érdekes, hogy vajon mi fog ebből kisülni.

A franciáknak eleve van egy olyan hozzáállásuk, amely szerint az internetet megállíthatják a határaikon, illetve, hogy joghatóságuk van a külföldi források fölött. (Jó régen tán a Yahoo-val volt valami konfliktusuk náci relikviák árverésével kapcsolatban, amiben azt követelték, hogy Franciaországon ne legyen elérhető, mert a francia törvényeket sérti.)

Másrészt pedig, a franciákban a mai napig érezhető egyfajta sértettség az internettel kapcsolatban. Nem tudják túltenni magukat azon, hogy nem az övék, pedig milyen jól elvoltak a Minitellel.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#43) azbest válasza bambano (#38) üzenetére


azbest
félisten

külön mókás, hogy nem is olyan régen változott, hogy szolgáltatásnál már a vásárló ország áfáját kell kiszabni. Tehát, ha a dublini céggel üzletelnek, akkor francia áfát fizetnek az ügyfelek.

Ha a francia cég lenne a francia ügyfelek partnere és francia google átjátszaná a profitot a dublini google-nak, az lenne az offshore-ozás. (pl logó használatért csillió euro)

Szóval, az a legtisztább helyzet, ha a dubliniak kezelik az európai ügyfeleket. Akkor persze a dubliniakat kell zaklatni azzal, hogy ne játszák át logó használat címszóval a profitot más országba.

--

egyébként nem volt korábban már olyan eset, amikor a franciák megzsaroltak valamilyen multit? Az utóbbi évekből dereng valami. Ráadásul mintha valami afrikai terjeszkedéssel is kapcsolatban lenne. Esetleg facebook?

[ Szerkesztve ]

(#44) mekka_kola


mekka_kola
tag

Most akkor McDonalds vagy MakkDonalds. :-)

(#45) DrBubo77 válasza mekka_kola (#44) üzenetére


DrBubo77
addikt

Nem úgy volt az:
McDonald's vagy McDowell's?

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#46) sh4d0w válasza Narxis (#20) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ismered a mondast: "Ne lopj! Az állam nem szereti a konkurenciát!"

#24: Hofi mondta: "Tudod mi a korrupció? Amiből te kimaradsz."

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#47) sh4d0w válasza azbest (#43) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nem, az is a Google volt.

https://www.coreinfinity.tech

(#48) edward2


edward2
addikt

Talán a francia offshorozó politikusokra menjen a razzia. Ja nem nekik a cégeket kell fingatni amiből lehet magánvagyont építeni külföldön. Azt senki ne higgye el hogy ez a pénz a francia embereknél landol...

(#49) MaCS_70 válasza MaCS_70 (#42) üzenetére


MaCS_70
félisten

Erre gondoltam:
French Nazi Memorabilia Case Presents Jurisdiction Dilemma

Sok köze mondjuk tartalmilag nincs a jelen esethez, de egyfajta internettel kapcsolatos szemléletet talán tükröz.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#50) kymera válasza sh4d0w (#46) üzenetére


kymera
senior tag

+1 :D

1151,AM4,1366,2011, - Lapok,procik,vinyók,tápok,vga-k -akciósan. - 70-2340239

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.