Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) GeryFlash válasza saltanus (#349) üzenetére


GeryFlash
veterán

Pedig de... Szerinted az átlagbér 70 ezer Ft?

w333: Z3 compact hol van fél áron?
w333: Szerintem is annyi, de az nem 300 dodó ahogy a kolléga mondta...

[ Szerkesztve ]

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#352) w333 válasza saltanus (#349) üzenetére


w333
félisten

Hát ennyi ... ez is bizonyítja hogy nem a hazai árakhoz készült ! :(

Személy szerint nekem fél áron egy Z3 Compact jobban bejön :))

(#351) GeryFlash

Dehogy 70k :N szerintem valahol 100-150k az átlag fizetés :)

Itthon T-nél kb. 140k lesz az ára, míg az iPhone 6 simán 250k is lesz :W

Ha átszámolod akkor az iPhone 6 ára itthon kb. 180-200k lenne a reális mert tényleg ennyibe kerül, de itthon lehúzzák az embert és ezért is lesz 250k felett :U

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#353) DaveNo1 válasza w333 (#352) üzenetére


DaveNo1
veterán

Biztos nem lesz előfizetéssel 250, az már tényleg irreálisan durva lenne.

Összevetve az első itthon kapható T előfizetéses iPhone-t a mostani hasonló díjcsomagos árazással (120 vs. 180) az azóta eltelt időszak árszínvonal romlásával + fogyasztási adó emeléssel + telekommunikációs cégekre kivetett adóval és egyebekkel, illetve a forint árfolyam brutális zuhanásával, annyira azért nem súlyos a helyzet.

Forint egy laza 20-25%-al leértékelődött az eltelt időszakban.

[ Szerkesztve ]

You are not prepared.

(#354) GeryFlash válasza w333 (#352) üzenetére


GeryFlash
veterán

Hát nem tudom, a z1 nem igen volt 140-ért, maximum előfizetéssel úgy az iphone is talán 200 körül lesz.
140-ért előfizetés nélkül megvenném a z3c-t, csak sajnos még mindig szar armv7-es procit raknak bele, a htc 825-öt néztem még ki, de ott azt agyon vágták egy 5,5"colos kijelzővel, pedig amíg csak az volt köztudott, hogy HD lesz még reménykedtem egy normális méretben.
Szóval még egy darabig várhatok mire kijön egy snapi 610-615-ös max 4,7" telefon.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#355) w333 válasza DaveNo1 (#353) üzenetére


w333
félisten

Keresd a hibát ... független vs 2 év hűség ! :o

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#356) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Szerintem extragáz amúgy, hogy kinyírták a 4"-os termékvonalat és kapásból két tepsit hoztak ki. Ezzel szerintem sok vevőt fognak veszíteni. Vagy mindenki rányomul az 5S-re. Elvégre ahhoz képest kb. nem hoztak semmi extrát.

(#357) Namelesske


Namelesske
addikt

Egyébként nagyon tetszik a 4.7-es verzió, de egy HTC ONE M8 WP vagy M8 mini jobban összeszereltnek tűnik. Lehet majd amikor már olcsóbban kapható lesz, benevezek egy sima IP6-ra.

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#358) TeeJay válasza Namelesske (#357) üzenetére


TeeJay
félisten

és még mellé tenném hogy nálunk lesz vagy 300-350ezer ez az izé :D
remélem tényleg km-es sor fog állni az üzletek előtt

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#359) Namelesske válasza TeeJay (#358) üzenetére


Namelesske
addikt

Hülye aki early adopter.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#360) kali válasza w333 (#355) üzenetére


kali
legenda

vélhetően nem ült bent a t-nél külön egy meghatározott illetékes, aki már este/éjszaka javítja az árakat - ahogy a gyártónál tették -, majd szépen kitalálják, hogy eztán mennyi lesz az annyi, és később módosítják, mert nekik aztán nem sürgős...

(#361) totj80


totj80
tag

Nálunk már az apple oldalán fent vannak az árak, a kisebbik iphone ugyan annyi lett mint az 5s volt. Az pedig olcsobb lett 100 frankkal. Igy azért nem lett vészes árban. Tehát 185 ezer körül-re jön ki átszámolva az iphone 6 hivatalosan a store-bol.

[ Szerkesztve ]

(#362) henrik1


henrik1
tag

egy ideig olvasgattam itt a hozzászólásokat és végül csak egy kérdés fogalmazódott meg bennem: ti hány évesek vagytok?

(#363) Püpi válasza h3lios (#15) üzenetére


Püpi
tag

Ott a pont! Köszönöm!

(#364) Xero válasza Integra (#88) üzenetére


Xero
nagyúr

Az elejét nem kommentálom inkább, viszont a képstabin én is felhördültem és összeráncoltam a szemöldökömet.

Másik topicba írtam, de ide is illik:

"Szinte biztos, hogy veszek 6-ost, de mondom mi nem tetszik:
- Nagy!
- Miért nincsen a simán landscape?
- Miért nincsen a simában optikai stabilizátor?
- Hogy néz már ki a kiálló lencse?
- Az antenna vágások képekről gázosak.
- Az oldalsó sleep-wake gáz.

Ami nagyon tetszik:
- A formavilág, a lekerekített Air design nagyon bejön.
- A touchID erősebb integráció nagyon tetszik.
- A több LTE antenna nagyon tetszik.
- Az erősebb A8 jó a jövőre nézve.
- A jobb fogyasztás a fentebbiből fakadóan szintén jó."

Mivel a magán hűségem már egy éve lassan leketyegett, így beleugrok a 6-osba, viszont erősen fenntartásokkal kezelem a dolgot. Laptop és iPad mellé kb teljesen felesleges nekem ekkora méret és zavaró is. Ha meg tudom szokni 1-2 hónap alatt, akkor marad, ha nem akkor váltok 5S-re, aztán utánam az özönvíz.

Szomorú, hogy kb leszarják azokat akik nem phabletben gondolkoznak.

(#359) Namelesske: Már miért lenne hülye? Szifon ára hivatalosan fix a teljes fő termékciklus alatt. Az a hülye aki nem veszi meg az elején. 3G-t is megjelenés napján vettem, ahogyan a 4S-t is. Köszönik szépen mind a ketten élnek. Ez a péklapát is fog, ha csak fel nem mérgel és ki nem vágom a kocsi ablakán egyszer. ;]

(#353) DaveNo1: Ezt az 5S megjelnése kapcsán pont kiszámolgattam. Ha számolunk minden emelést és árfolyam romlást, akkor is ikon400 csomagban maximum 70e körül kellett volna adniuk a legkisebb 5S-t. A 4S-nél ez még meg is volt, az 5S-nél ezt megduplázták. Ez pusztán netto lehúzás a szolgáltatók részéről, amit vagy benyelünk vagy nem. Nálam annyit értek el vele, hogy inkább hagytam a francba az egészet, mondván a 4S még jó, és egy zsák egyéb eszközt kellett pont upgradelnem.
Most is húzom a számat, mert biza 150e alatt így sem fogom megúszni, de a 4S öregszik, a support ki fog múlni alóla és a kamera+touchID páros vonz.

[ Szerkesztve ]

(#365) Püpi válasza ad4m1337 (#24) üzenetére


Püpi
tag

60 és 100$ között vannak.
Ezt lefordítom neked: ez olyan mintha otthon 1200~1800 Ft - ot fizetnél.
És ami még fontos hogy ezekben a csomagomban(mint szinte az összesben, nekem a prepaid-esem is tudja 80$ ért)
Korlátlan beszélgetés,
Korlátlan sms,
az összes szolgáltatóval az országhatáron belül
+ x giga internet(3g,4g) de inkább az is korlátlan.

(#366) Püpi válasza big-J (#31) üzenetére


Püpi
tag

Ámen.

(#367) w333 válasza kali (#360) üzenetére


w333
félisten

Jah hogy ez a 185k már a módosított ár ... :B

Na ezt tényleg nem tudtam hogy ilyen gyorsak a fiuk ... köszi az infót :R

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#368) Püpi válasza henrik1 (#362) üzenetére


Püpi
tag

Henrik csücsülsz

(#369) TeeJay válasza GeryFlash (#354) üzenetére


TeeJay
félisten

Telenor, sima lakossági előfizetés legalapabb start csomag (3190 forint havidíj)
LG G2 ~109 ezer forint
LG G3 ~145 ezer forint

iphone 6 lesz vagy 220-250ezer
inkább 2 darab G2 meg 2darab 32gigás microSDHC + tok és még mindig olcsóbban kijöttél mint a szifonnal
szerintem no comment

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#370) Giorgio1313 válasza w333 (#337) üzenetére


Giorgio1313
aktív tag

Erről mesélj már nekem. Halkan jegyzem meg hogy Texasban élek Dallasban. Szóval meséld már el hogy miért is keres mindenki 3-4000et?

(#371) Giorgio1313 válasza ripla (#335) üzenetére


Giorgio1313
aktív tag

A kérdés hozzád is irányul:) A leggazdagabb államban élek és hidd el azért nem úgy van az ahogy mindenki hiszi otthon

[ Szerkesztve ]

(#372) batai15


batai15
félisten

Nekem tetszik.

(#373) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Engem meglepett az 5,5 inches verzió. Azt hitten kiadnak majd két 4.7 inches iphonet két verzióban ahogy azt tavaly tették. A formaterv szerintem nem akkora gáz, de tény hogy picit fura.

All→M8

(#374) cld válasza Zirowe (#61) üzenetére


cld
csendes tag

Nem hittem el, amikor ezt élőben közölték. És egy darabig azt hittem, h csak nekem tűnt fel, de hál' istennek nem. nagyon gáz:-))

(#375) Peterson_ válasza Xero (#364) üzenetére


Peterson_
addikt

Ha már ennyire elengedték magukat a méretet tekintve, én azon sem lepődnék meg, ha pár hónapon belül beböfögnék, hogy érkezik a mini verzió, minden újítással, ~4" körüli méretben:DDD.
Aztán meg jót nevetek, ahogy eszembe jut az ominózus handras videó, ami azt bizonygatja, hogy az(akkori) iPhone méreténél feljebb miért blődség menni.
Most a júzerek vagy megharagszanak az Apple-re, vagy nyúlik a kezük.
...vagy csak maradnak az 5s-nél.

Egyébként a 6 plus-nál elérhető pl egy Note3-féle kisablak-mód?
Mert ekkora méretnél sokat dobna a használhatóságon.

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#376) randras_83


randras_83
addikt

Megnéztem a lényeget, de egyáltalán nem estem hasra, és nem ébresztett bennem olyan érzést az Apple hogy váltanom kellene. Hol a nagy fejlődés? Mert ok nagyobb meg két verzió is van belőle, de kb ennyi. egyikben sincs semmi olyan extra ami többet nyújt mint amit a Nexus 4 vagy amit az 5-ös ne tudna... Talán majd az akkuidő. Az árakat meg felesleges szidni, mindig is drága volt az apple, most sincs máshogy. Én csalódtam.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/randras83/

(#377) Giorgio1313 válasza randras_83 (#376) üzenetére


Giorgio1313
aktív tag

Azért egy iPhone kamerát (ami 240!!!fpsel tud rögzíteni) megnéznék egy nexus 4 ellen :D

(#378) Xero válasza Peterson_ (#375) üzenetére


Xero
nagyúr

Én továbbra is a 3.5-t tartom a jónak, de haladni kell a korral. Ha jönne egy 4-es minden funkcióval, letojnám a bukót és váltanék is.

Ez a kisablakosdi működik mind a kettőn. Két érintés a homeon. Videó.

(#379) cld válasza ^Boss (#129) üzenetére


cld
csendes tag

Te most komolyan ezt a bizonyítványt próbálod megmagyarázni? Ne csinálj már magadból bohócot...^^ Szerinted kicsit sem ciki és egy picit sem szánalmas, hogy a mindenki által használt 1080p-s felbontást az alma "leRetinaHD-zi"?
Ez nem arról szól, hogy nevet adnak a dolgoknak.... Ez a cég számára az egyik, hanem a legfontosabb esemény. És ezen az eseményen ezt kiemelték...érted? Ez nem egy specifikációból vagy leírásból előbukkanó jelző....

(#380) domos


domos
senior tag

Szep, jo, de semmi extra. De azert kell egy 128GB-s Plus. :B

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#381) randras_83 válasza Giorgio1313 (#377) üzenetére


randras_83
addikt

Az tény hogy jo kamera van az iphoneokban, de pl a slowmotion-től nem esek hanyatt a MotoG is tudja...igaz nem 240 fps. Én meg egy wireless töltést néznék meg ehy iPhone5 ellen... :DDD

A retinaHD meg gáz.

https://www.flickr.com/randras83/

(#382) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ez az iPhone lassan elér majd arra a szintre, hogy önmaga paródiája lesz. Jelenleg ha valaki iPhone-t vesz akkor még a telefonokhoz értő ember is el tudja képzelni, hogy nem csak azért vett iPhone-t, hogy villogjon vele. Viszont lassan mikor ejutunk oda, hogy ha egy társaságban előkerül az asztalra egy iPhone akkor mosoly és kuncogás fogja övezni.
Amerikában és más nyugati országokban nem státusszimbólum az iPhone. Ez csak nálunk ekkora nagy szám, bár az árát látva érthető. De majd ebben a külföldi országokban szép lassan rájönnek az emberek, hogy felesleges az Apple logóért ennyit fizetni, hisz ezeknél a készülékeknél van jobb, sokkal jobb. És majd mikor ez elkezd terjedni felénk akkor talán itthon sem lesz már presztízs termék.

Annyira nevetséges, hogy előjönnek egy félkész órával, Retina-HD bullshit fogalmával, szembeköpik a saját nyilatkozatukat, hogy a tökéletes képernyőméret a 3,5 hüvelyk.
Nem szeretnék senkit megbántani de mennyire kell elvakultnak lenni, hogy valaki ezeket bevegye? És mikor az ember ezt elmondja/leírja akkor az Apple fanok azt gondolják, hogy csak irigység. Képesek bebeszélni magukba, hogy megéri megvenni ismét, mert ez iPhone. Pedig nem nem irigység. Ez a jó szándék, szeretnénk felnyitni a szemüket. :)

Ez most ismét a Samsung-nak jó. Szerintem ők hasukat fogva fetrengnek a röhögéstől. A "next big thing" reklámkampányuk most annyira aktuális lesz, hogy szerintem oda szúrnak az Apple-nek ahova nem szégyellnek.

Kíváncsi leszek a mai részvény alakulásokra, és arra, hogy milyen fogadtatás fogja övezni a terméket a felhasználók, és a szakma részéről. Ha pozitív akkor nagyon meg leszek lepve.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#383) Rolcsi25


Rolcsi25
csendes tag

Szép telefon,de szerintem a Sony Xperia Z3 formatervre,kamerára,valószínűleg a szoftver optimalizált sebességére is jobban sikerült az új iphone- tól.Tényleg amit innovációnak,fejlesztésnek állítanak,ezek már sokkal korábban megjelentek különböző márkájú telefonokon.És ez a legdrágább telefon???! :) :)

(#384) dsr


dsr
senior tag

Köszönjük a tudósítást Legendd :R nekem a 4.7-es tetszik nagyon :)

(#385) dsr válasza Rolcsi25 (#383) üzenetére


dsr
senior tag

Nézd , én nem vagyok apple fan , a sony telefonokkal nincs semmi bajom , de azért ezt a kamerás , meg szoftver optimalizációs dolgot szerintem te sem gondoltad egészen komolyan..

Bocsi a dupláért , korán van még... :(

[ Szerkesztve ]

(#386) kameraman77 válasza r3dsnake (#107) üzenetére


kameraman77
aktív tag

Gondolom az NFC-re gondolsz.. Napi szinten! Hiszen bagóért hozzád vágják az NFC tageket, meg logókat.. hazaérek, már húzom is el a telefont az ajtóra illesztettnél, profilt vált egyből, leülök a gépem elé az irodában, ott figyel mellette is a programozott 4 db NFC fityula, csak elhúzom előttük a telefont és tárcsázza is az adott beállított munkatársat... A kulcstartóm is NFC-s! Így csak leolvassa az akinek van NFC-s telefonja és máris ott van nála az elérhetőségem! Fizetni nyilván nem lehet vele itthon (legalábbis tesztüzemek vannak), DE ki az a hülye aki egy ennyire nem védhető és könnyen felülragasztható eszközzel fizetni akar?

(#387) Ádám16


Ádám16
addikt

Ez a dizájn az 5s után szerintem nagyon gáz.

Nekem az a véleményem, hogy a tavalyi tendenciát kellett volna követni.
Lett volna egy iPhone6, minden földi jóval megtámogatva, mondjuk 4.7"-lal, és kellett volna lennie egy i6c-nek, tavalyi SoC-cal, színes hátlapokkal, de ugyanezzel a formatervvel, 4"-lal!

Hány ember használt csak azért iPhone-t, mert az egyetlen prémium készülék volt kompakt méretben?

Az pedig érthetetlen, miért nincs 32GB, és az Plus-t miért emelik ki pl. az optikai képstablizátorral. Kb. az i6 el van nyomva kicsit a nagyobb tesó mögé.

Sokkal, de sokkal többet vártam idén az Appletől.
Ez az óra pedig egy vicc. Azon kívül, hogy csúnya, a fh.i felület is szar lett szerintem.

Lényegtelen, így is lesznek sorok az üzletek előtt, hajrá Apple, hajrá Retina HD!

(#388) SpongyaBob


SpongyaBob
veterán

Én kifejezetten örülök, hogy "csak" 1GB ram van benne.

1. Az 5-ös széria is sokág támogatott marad. Nekem ez fontos.
2. Legalább normálisan optimalizálva lesz minden. Legalább itt nem követik a többi gyártót.

Ha beletesznek 2Gigát, de a rendszer semmit sem gyorsul, de el lehet mondani hogy dupla annyi ram van benna akkor az megnyugvás a ram huszároknak?

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#389) Ádám16


Ádám16
addikt

A teljes Keynoteról valaki tudna dobni egy linket?

(#390) HawerKing


HawerKing
őstag

Nagy meglepetesek nemertek :)
Viszont annak nagyon orulok, hogy az i4s is megkapja az ios 8 at :)
Muszaly lesz ujra beszereznem egyet mert meg mindig az a legszebb iphone :P

▂▃▅▇ Nothing Phone 1 - 11T - Tab S2 - Tab S3 ▇▅▃▂

(#391) larryking


larryking
senior tag

Az volt már, hogy 2014 van és nem látok sd foglalatot?

"We'll meet you where the lights are...."

(#392) madgie válasza larryking (#391) üzenetére


madgie
titán

Az volt már, hogy a Nexusokon sincs egy ideje?

(#393) GregOlah


GregOlah
csendes tag


Hatalmas fejlődés, és mivel csak ők lehetnek innovatívak biztos időutazó vagyok :DD :C

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23 Ultra & Tab S8 Ultra

(#394) Freiherr válasza madgie (#392) üzenetére


Freiherr
őstag

És?Az egyik fosch megoldás ignorálja a másikat?
Mondok 20 másik gyártót,aki tesz bele,tudom 640KB,izé 16GB mindenre elég.(szerinted)

XXX

(#395) irgum


irgum
addikt

Nem volt egy nagy durranás a bejelentési ceremónia. De az Apple termékeket kedvelőknek nem kell szomorkodni. Az iPhone-okról már rég tudni lehetett a fontosabb jellemzőket. Talán a meglepi hiánya miatt lehet keserű a szájízünk. Kaptunk egy frankó okosórát, ezt is sejthettük. Szerintem megint hozta a kötelezőt a cég. A tepsifónt a piac kényszerítette ki, ezt azért sajnálom. Egy 4 colos modellt ha megartottak volna továbbfejlesztve, több lenne a boldog applefan. Aki meg temeti a céget, az nem lát tisztán, illetve eleve fenntartásokkal gondol az Apple-re. Én például teljesen bizakodó vagyok.

(#396) w333 válasza GregOlah (#393) üzenetére


w333
félisten

LOL ... mondjuk ez tényleg kicsit gáz ! :U

(#395) irgum

Kicsit átestek a ló túloldalára, elsőként 4.3" és 4.7" méret kellett volna mi sem bizonyítja jobban hogy az i6 után nagyobb az érdeklődés Total hits 5922572 míg a plus 5.5" esetegében Total hits 347588 :D

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#397) Napfénysüti

Nem gondoltam volna hogy ekkora telefonokat fog gyártani az Apple, pár éve még a 3,5 col volt az ideális szerintük. :)
Egyébként szerintem nem lettek valami szépek a jelenlegi 5S sokkal komolyabban néz ki.
De az biztos hogy ezekért is sorbanállás lesz...

Més que un club!

(#398) henrik1 válasza Püpi (#368) üzenetére


henrik1
tag

Pedig a kérdésem komoly volt, még ha nem is vagyok tőle feldobva.

(#399) mettek


mettek
addikt

Szerintem az emberek 70%a egyetért abban hogy az apple most egy olyan úton indult el amit lejtőnek hívnak. Iphone 5s tulajként fikarcnyi késztetést nem érzek egyik új iphone és apple watch iránt sem. Semmi innováció, csupán méretnövekedés. Steve Jobs ezt biztos nem hagyta volna. Az okosórákról meg unblokk annyit hogy pont a telefonok miatt szorult vissza az órák népszerűsége mert sokan inkább megnézik az időt a telón. Erre most maguk a telefongyártók próbálják újra divatba hozni! Csak azért fogják ezt az apple órát is megvenni mert divatcikk. Nekem van egy Casio Edifice órám ami napelemes, öröknaptáras 2099-ig, mutatja a hányadika van, a hétnek milyen napja, stopper, világóra, ébresztés, 50 méterig vízálló...sose kell tölteni :) ennyi kb amit egy órától elvárok. És ezt megkapod 50ezerért. Illetve ahogy alattam is írta valaki ezek az órák évtizedekig elketyegnek. Hol lesz ez az okosóra 4 év múlva? 10ft lesz majd a használtgsm boltokban úgy hogy senkinek nem kell majd mert kijött a legújabb ami gyorsabb és szebb. Gratula annak aki belemegy ebbe is hogy most még egy órát is cserélget majd évente/ 2 évente. Kiváncsi leszek az eladásokra.

[ Szerkesztve ]

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#400) Bilux válasza dreamdancer (#246) üzenetére


Bilux
veterán

2 év múlva sem lesz kisebb a telefon hidd el :D kezdheted hozzászoktatni az 5"-hoz a szemed illetve a kezed....

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.