Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) stamy válasza ollie (#350) üzenetére


stamy
csendes tag

ha mindegy lenne akkor nem írnék a fórumra...
esetleg valami ötlet hogy miért váltott?

(#352) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Én a Rivatunert használom az mag és memória órajelek beállításához. Az az igazság a Catalyst -ben nem lehet csak autómatikusan állítani (mért nem tudom) és ott is csak a grafikus magot állítja(valamint ha Rivatunerrel "megbolondítom" állítom nem írja a valós értéket sem...). :DDD

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#353) hfrankee


hfrankee
senior tag

Hali!
Problémám adodot az ATT-vel,a segitségeteket szeretném kérni.
Frissitettem a programot és erre a nagy nehezen beállitott profiljaim eltüntek.A leginkább zavaró,hogy az idle és a load hőfokok lényegesen magasabbak lettek,mint az előzőekben,még magasabb venti sebesség mellett is.a kártya alulfeszelve a programból az órajel 108Mhz/172Mhz hőfok 51.Mindez 395RPM mellett,ezelött 45-47 fok volt ugyanezen beállitások mellett.(külsö körülmények nem változtak)
Valami tapasztalat ezen a téren,vagy azt is megköszönném ha valaki egy screent adna csendes és hatékony venti beállitásokrol,mert már magamban sem vagyok biztos.
Köszönöm!

(#354) hfrankee


hfrankee
senior tag

sehol senki??? :O

(#355) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Új verzió: 1.6.9.1409

read-only mode on the forum

(#356) Henker2


Henker2
addikt

Sziasztok. Windows 7 64bit-es oprendszerem van.
Feltelepitettem az ATI Tray Tools-t, és beállitottam a 100/200-as értékeket a 4890-emhez.
De ezt irja ki:

Gépújrainditás után jön ez be. Beállitás után, újrainditásig működik rendesen. A 2D/3D váltás is.
Mitévő legyek?
Köszi

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#357) twollah


twollah
nagyúr

Kijott az Ati Tray Tools uj betaja (1.6.9.1412 Beta).

Bovebben itt.

(#358) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Ez aztán a fejlesztés.

Új verzió: 1.6.9.1421 Letölthető a szokásos oldalról

Mod:
Henker2

Telepítsd admin joggal, illetve indítsd is azzal mondjuk feladatütemező használatával. Talán segít

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#359) katt777 válasza AtHoS (#337) üzenetére


katt777
félisten

Bocsi, kicsit régen jártam erre. :((( Örülök, hogy azért működik a topic. :C
Szoftveres mód cask az órajeleket kezeli, feszt tudtommal nem. Viszont 4870 miatt én is csak olvastam róla, mert megy hardveresen.

csongi: HD48xx topicban azt írták, hogy ha külön játék-profilokat használnak, akkor megy, csak az auto szabályozást nem szabad engedni, mert az t CoD szerverek cheat-nek érzékelik.
Fesz. állítás ott van az órajelek alatt már egy jó ideje.

stamy: Az ATT low-level driver vezérlése miatt célszerű mindent defaultra állítani, mielőtt eltávolítod, de ilyen kavarásokat inkább CCC szokott csinálni, ha az is fent van mellette.

zoltanz: Catalyst profilokhoz van szerkesztő a Radeon Bios Editorban, azt nézd meg, ha CCC-t akarsz használni. RivaTuner nem kezeli a feszt, viszont pl. HD46xx kártyákhoz jó, én is azzal szabályoztam anno (cikk a honlapomon v. logout).

hfrankee: Miért nem mentetted ki a profilokat? Nekem úgy tűnik egyébként, hogy a feszek nincsenek levéve. Ventiről hiába kapnál beállításokat, mert kártyáktól, a környezetüktől, és a háztól is függ, amibe építetted, hogy mi ideális.

Henker2: Elméletileg rendszergazda módban kell telepíteni, de nekem sima telepítéssel sem volt gondom, csak le kellett OK-zni, amikor kiírta, hogy nem megfelelő driver próbál települni. Vagy egyébként low-level driver installation a Start menüben, azt is próbálhatod rendszergazdi módban. Ha UAC-ot (ami egy ritka felesleges baromság) nem kapcsoltad ki, az még bezavarhat.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#360) AtHoS válasza katt777 (#359) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Igyekszünk azért helyettesíteni, ami néha nem sikerül :DDD

Viszont mostanában Ray megtáltosodott és néha napi két verziót is produkál az ATT-ből

Tehát a mai új verzió: 1.6.9.1425, ami letölthető a szokásos linkről

Mod:
5870/50 támogatás került bele

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#361) AtHoS válasza AtHoS (#360) üzenetére


AtHoS
nagyúr

A ma reggeli verzió: 1.6.9.1427, ami letölthető a szokásos linkről

read-only mode on the forum

(#362) katt777 válasza AtHoS (#361) üzenetére


katt777
félisten

Hülye ez, mint a kamikáze-oktató? :F Vagy halmozza a hibákat?
Nálad sem írja a böngésző egy ideje a verziószámot? Mert én azért nem töltögetem mostanság.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#363) zoltanz válasza katt777 (#359) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Kösz majd meglesem, most elvagyok.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#364) AtHoS válasza katt777 (#362) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Én így látom:

read-only mode on the forum

(#365) katt777 válasza AtHoS (#364) üzenetére


katt777
félisten

Akkor fingom nincs, nálam miért nem jelenik meg, FFox-om van 3.5.3, és engedélyezve vannak a scriptek + a sütik is...

Á, azt a wsxlr.com-ot engedélyezni kellett még neki; de rühellem az ilyen 3rd scriptelést... :((

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#366) AtHoS válasza katt777 (#365) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Nem ide tartozik, de FF 3.5.4

read-only mode on the forum

(#367) katt777 válasza AtHoS (#366) üzenetére


katt777
félisten

Már letöltöttem, de azért köszi. ATT-ből ma nincs újabb? :Y :DDD

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#368) AtHoS válasza katt777 (#367) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Eddig még nincs. Lehet lassan kialakult a következő 3 hónapos verzió :DDD

read-only mode on the forum

(#369) AtHoS válasza AtHoS (#368) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Nya mégis van új verzió :) : 1.6.9.1432, letöltés innen

read-only mode on the forum

(#370) AtHoS válasza AtHoS (#369) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Mai verzsön: 1.6.9.1433, letöltés

read-only mode on the forum

(#371) katt777 válasza AtHoS (#370) üzenetére


katt777
félisten

:N Csak 2 napig nem néztem be ide! :Y

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#372) AtHoS válasza katt777 (#371) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Lehet Ray kicsit unatkozott :DDD

read-only mode on the forum

(#373) csongi válasza AtHoS (#348) üzenetére


csongi
veterán

Most már nem piszkálom, hamarosan cserélem az xp-t Win7-re. Csak meg kell várnom az új procimat.

(#374) katt777 válasza csongi (#373) üzenetére


katt777
félisten

Ahhoz mi köze az OS-cserének? :F

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#375) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Szeva!

Win7 64bit -re van használható ATT? :U Pontosabban minden hiba nélkül működik vele?

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#376) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Mert most úg yvan, hogy mikor feltelepítem minden tökéletesen működik.
De ha nyomok egy restartot, akkor bedől az egész.

Hibaüzi:
Can not connect to low level, driver.
Please reinstall Ati Tray Tools under Local system administrator account or try to restart.

A jelentése egyértelmű, de nem értem miért csinálja ezt. :F

Don't Tread On Me

(#377) katt777 válasza MPowerPH (#376) üzenetére


katt777
félisten

Nálam nem csinálja, és még csak rendszergazdi telepítés sem kellett neki, már több verzió óta. Esetleg, ha UAC-ot nem lőtted ki, az bezavarhat. A rg. szintű ll drv installálással is próbálkozhatsz, vagy végső esetben a Ready Driver +-szal, ami kikapcsolja az aláírás-ellenőrzést.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#378) AtHoS válasza MPowerPH (#376) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Csatlakozom katt777-hez. Nálam is rendben teszi a dolgát már jó ideje Win7 x64 RTM 7600 alatt

read-only mode on the forum

(#379) katt777 válasza AtHoS (#378) üzenetére


katt777
félisten

Baszki, még mindig a 1433-as van fent! :Y Hát a héten semmi újdonság? :F
Hú, 58xx topicban van két zseni, akik szerint minden ATI driver tökéletes, és minden user hülye rajtuk kívül. :((( Hát, csak a 9.10 ráinstallálásával nálam XP-n eltűnt a kényszerített mód, szűz rendszerre feltéve meg megint volt, a sok C. hotfixről nem is szólva...

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#380) MPowerPH válasza AtHoS (#378) üzenetére


MPowerPH
félisten

Megoldottam, félig. :U Benyomtam a programot RE indításra. Most nem ír hibát. Csak win7 betöltéskor nem akar indulni az ATT, manuálisan kell beizzítanom.

Don't Tread On Me

(#381) katt777 válasza MPowerPH (#380) üzenetére


katt777
félisten

Ready driver + nem működik? :F

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#382) AtHoS válasza katt777 (#379) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Hát van ez így, Ray-nek is kell néha pihenni ;]

Tudod vannak még hihetetlenül elvakult fanatikus emberek. Ha az ATI driverrel kapcsolatban lennének csak elvakultak még nem is lenne probléma....

BMW001

ATT-ben milyen auto indítást választottál? Nálam registry-ből van indítva és nem a startup menüből.

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#383) katt777 válasza AtHoS (#382) üzenetére


katt777
félisten

Úgy fest, ezek is elmentek egy időre pihenni, biztos nem bírták a sok hozzá nem értő idiótát a topicban... :D

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#384) MPowerPH válasza katt777 (#383) üzenetére


MPowerPH
félisten

7vége, az gépmentes időszak, csak a lágy üde természet. ;] :DDD

Don't Tread On Me

(#385) csongi válasza katt777 (#374) üzenetére


csongi
veterán

Majdnem semmi:) De nincs kedvem 2x kezdeni. egy napot szánok rá szőröstől mindenstől. Tuning win vga és stb. Ezért nem kezdek bele most nincs kedv :-( :)

(#386) KMT


KMT
addikt

Szerintetek át tudnám valahogy menteni az ATT beállításait (profilokat) XP-ről W7-re? Teljesen más verziójú a 2 ATT is.

(#387) emre válasza KMT (#386) üzenetére


emre
veterán

Ez engem is érdekelne, de még a progit sem találtam meg amiben menne a 3d render, illtve a test funkció.

ha valaki tud egy tuti működő verziót ne fogja vissza magát.
Köszi :R

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#388) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Mint látható, gond nélkül visszavehettük a GPU és a GDDRAM-ok feszültségét is, amivel csökkentettük VGA-nk és rendszerünk fogyasztását, így a hőtermelést is, növelve monitorvezérlőnk élettartamát.

Nemtudom szerintem ez csak valami mendemonda, mint az is ha több feszt adsz neki sokkal stabilabb lesz. Valami vagy stabil vagy nem nincs más lehetőség. :D

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#389) KMT válasza zoltanz (#388) üzenetére


KMT
addikt

Melyik részét nem hiszed el?

(#390) zoltanz válasza KMT (#389) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Azt, hogy nő az élettartam ettől (mivel ezeket így álmodták/tervezték meg ennyivel ideális az élettartam, +- 1 év mérési hiba is lehet, amúgy hivatalosan nincs erre nyilatkozat). A hőtermelést pedig jó hűtéssel lehet kompenzálni, hőcsöves, víz...

Az hogy ha valmami stabil az nem lehet már stabilabb pont...

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#391) KMT válasza zoltanz (#390) üzenetére


KMT
addikt

"A hőtermelést pedig jó hűtéssel lehet kompenzálni, hőcsöves, víz"

És attól kevesebbet fogyaszt? :U

(#392) katt777 válasza KMT (#386) üzenetére


katt777
félisten

Az XP-s beállításokat simán kimentheted, és alkalmazhatod W7-ben, cask a felügyeleti grafikonokat kell újracsinálni, mert azokat teljesen összekeveri.

emre: Mindegyikben működik. Vagy ez most W7? Mert akkor megnézem.

zoltanz: Metastabilitás is létezik, ha már itt tartunk, de én sehol nem írtam, hogy ne lenne stabil a VGA levett feszültséggel. Gyárilag egyszerűen biztonsági feszt adnak meg, hogy a gyengébb alkatrészekkel szerelt kártyák se problémázzanak. HD3xxx és HD4xxx szériából is láttam olyat, amely már min. fesz. csökkentésre elszállt, ugyanakkor a kártyák 95%-a stabil levett órajelekkel és feszültséggel, pl. HD4870-ek százai mennek 200/300MHz@0.843V beállításokon 2D-ben (sok 100/200-on is 0.783V-tal), 3D-ben meg szintén a legtöbb HD4870 elvan stabilan 1.203V-on (de nem mind). És nem annyira a hőtermelés, mint inkább a fogyasztás a lényeg, mert akár 1 év használat alatt nem kevés pénz takarítható meg így, és azt gépfejlesztésre lehet fordítani. Egyébiránt meg minden alkatrész élettartama nő, ha kisebb terhelést kap, függetlenül attól, hogy mekkora terhelésre tervezték (ez egyszerű fizika, fölösleges külön-külön bizonygatni :P ). Az már más kérdés, hogy pl. egy procinál is az erős tuning 15 évről mondjuk 11-re csökkenti az élettartamot, tehát hangsúlyozom: a lényeg az áramszámla.

A fesz. emelést meg úgy szokták mondani, hogy azzal magasabb órajeleken stabil a kártya, nem pedig úgy, hogy stabilabb. ;)

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#393) emre válasza katt777 (#392) üzenetére


emre
veterán

Igen W7. :K

Két változatot próbáltam ki, az egyik az itt linkelt legújabb, a másik amit az XP-n használok. (most fejből nem tudom milyen rev.) Mindegyiket catalist telepítés nélkül, az eredmény ugyanaz.
Egyelőre nem sürgős a dolog, legközelebb a hétvégén próbálkozok a W7 beüzemelésével.

mod:
Még a Win7 topikot azért átolvasom, hátha ott lesz a megoldás.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#394) zoltanz válasza katt777 (#392) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Gyárilag egyszerűen biztonsági feszt adnak meg, hogy a gyengébb alkatrészekkel szerelt kártyák se problémázzanak.

Nemtudom ezt elhiszem neked mert amennyi dzsunka gyártó van elképzelhetőnek tartoma ref adatokkal nem foglalkoznak, nem ismerem őket. :P

Metastabilitás létező dolog csak nem ezen a területen a GPU -nál. ;)

Ha több csúcs feszt adsz valaminek és csúcs órajeleket persze hogy általában csökken az élettartam. De forditva nem működik ez a tétel, legalább is a gyártók részéről nem áll fenn hiv nyilatkozat, felesleges ezt firtatni...

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#395) katt777 válasza emre (#393) üzenetére


katt777
félisten

Simán megy x64 W7 alatt minden, direkt neked megnéztem. ;) Lehet, ki kéne törölnöd az összes beállítást, és alapból újat csinálni, vagy inkább az ini-ben körülnézni, mert én már x verzió óta mindig uazt a reg-et töltöm be gond nélkül.

zoltanz: Ez csak egyszerű fizika. A biciklim gumija is hamarabb elkopik, ha többet és gyorsabban megyek vele, és lassabban, ha csak áll a garázsban; egyik bicikligyártónak sem szükséges ezt külön közölnie (bár Amerikában lehet, hogy kell :DDD ).
Azt ne hidd, hogy a chipek és egyebek mind egyformák az összes, akármilyen gyártótól származó VGA-nál! Egyszerűen bizonyos hibahatárral dolgoznak, és úgy lőtték be a feszeket, hogy a minimális legyen a selejt a gyártósor végén. Ezért különböző bármely más hardver tuningolhatósága is.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#396) zoltanz válasza katt777 (#395) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Persze szerintem is ez van, mi egyetértünk, de még hivatalosan egy gyártó sem ismeri el addig maradok szkeptikus ebben a kérdésben, hogy rövidűl e az élettartam ennyitől.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#397) emre válasza katt777 (#395) üzenetére


emre
veterán

Köszi!

Majd a hétvégén letesztelem, lehet a wint is újar rakom tuti ami tuti.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#398) KMT válasza katt777 (#392) üzenetére


KMT
addikt

Közben nekiálltam kézzel beállítani.

Marha jó, pár év után feltűnt, hogy meg lehet oldani, hogy ne csak kb 20 MHz-eket lehessen állítani a csúszkákon egyszerre. :))

[ Szerkesztve ]

(#399) katt777 válasza KMT (#398) üzenetére


katt777
félisten

Nekem az nem tűnt fel, hogy lehet nem folyamatosan is állítani... :U :DDD

zoltanz: Ez 1szerű fizika.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#400) KMT válasza katt777 (#399) üzenetére


KMT
addikt

Ezt most nem tudom értelmezni. :B :DDD

Viszont van egy zavaró gondom. A színkezelésnél két profilt szoktam használni. Egy sötétebbet normál használathoz, és egy fényesebbet filmnézéshez. Na most eddig úgy volt, hogy alapból sötét volt, és ahogy rákattintottam a színkorrekció beállításaira, valamiért a fényes profilra ugrott. De most fordítva csinálja. A sötétebb profilt kézzel kell beállítani, bármi történik (windows figyelmeztetés, monitor visszajön stand-by-ból, stb), magától a világosabb profilra ugrik. Pedig a sötétebb profilnál van beállítva, hogy "indításkor használja". Hogy lehetne ezt normálisan beállítani?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.