Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1051) AtHoS válasza BeerBier (#1050) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Akkor az "és társai" bejött nálad :DDD

read-only mode on the forum

(#1052) hatter


hatter
tag

Mióta feltettem az ATT-t azóta szaggat néha a battlefield 3. Addíg míg nem volt fent az ATT nem csinálta ezt, ment akadás nélkül High-on. Ötlete van valakinek? köszönöm! :R

(#1053) katt777 válasza hatter (#1052) üzenetére


katt777
félisten

Valamit elcsal a meghajtó, ATT meg kikapcsolja. :U Ilyen esetben kísérletezz a 3D beállításokkal. Soxor így derül ki, mitől "gyorsulnak" az AMD meghajtói. Azaz kikapcsolnak 1-2 dolgot...

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#1054) looser


looser
addikt

Nem tudjátok, mi lehet az oka annak, ha induláskor azonnnal kilép az ATT? nem is lenne gond, csak a desktop órajelek nagyon el vannak maradva a játékostól és anélkül nem tudom, hogyan állíthatnám vissza :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#1055) Colos1 válasza looser (#1054) üzenetére


Colos1
őstag

Ha x64 -es win7 -ed van, akkor azért, mert az UAC be van kapcsolva. Ha nincs bekapcsolva, akkor meg a víruskergetőnek nem tetszik, kivételbe kell tenned.

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#1056) looser válasza Colos1 (#1055) üzenetére


looser
addikt

Köszi a választ! xp 32bit és igazából nem tettem (még) kivételbe; már statisztikát csinálok, nem tudom, min múlik, de kb. 5-ből 1x nem indul el. Ha indítom az exe-t, akkor felvillan az óra melletti sávon, majd el is tűnik. De a víruskergetős tipp jó, megnézem. Avast free + Comodo fw, hátha mégis ott van a gubanc.

Üdv :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#1057) Colos1 válasza looser (#1056) üzenetére


Colos1
őstag

Egy dolgot elfelejtettem. Ha ez nem az első telepítésed, hanem csak frissítetted és azóta csinálja, akkor ez segíthet.

Csak simán leáll, vagy hibát is dob?

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#1058) looser válasza Colos1 (#1057) üzenetére


looser
addikt

Sajnos erre nem emlékszem, de elég régóta használom, szóval lehet, hogy frissítés. A ccc-t nem is szoktam egyébként telepíteni, csak a drivert. De a mellékelt dolgokat végigcsinálom. Viszont emiatt a hektikussága (hol jön, hol nem) nem megfogható a dolog. Tehát többnyire fut és teszi a dolgát, de van, hogy nem indul el. Ez egyébként a hangkártya kezelőpanelével is szokott ez történni, időnként nem fut, akkor ki kell lőni a feladatkezelővel és elindítom, akkor megjelenik az óra mellett, de az ATT a futó folyamatok között sem jelenik meg, amikor nem jelenik meg lent sem. Lassan újratelepítem a rendszert, az lehet, hogy megváltást hoz :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#1059) Colos1 válasza looser (#1058) üzenetére


Colos1
őstag

Ilyent, hogy bizonyos programok indítás után azonnal leállnak, kissé instabil CPU is tud okozni, de ilyenkor ezeket hibával dobja ki. Ha húzott a procid, akkor még ezt is vedd számításba.

De szerintem inkább a régi XP okozhatja a hibát, annál sok anomáliát láttam már. Ha újrahúzod, akkor inkább Win7 -et telepíts rá, az tényleg megváltás lesz.

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#1060) looser válasza Colos1 (#1059) üzenetére


looser
addikt

Nincs húzva a proci, igazából sosem volt, bár kíváncsi lennék arra, mit tudhat :-) Teljesen stabil egyébként a rendszer, sosem szokott vele gond lenni, bár egyszer már 'elveszítette' az usb portokat, azt egy leírás során sikerült visszatelepíteni. A vga-t lassan lecserélem egy 6850-re és a monitort egy 23"-os Dell ips-re. Gondolom változás nem sok lesz, amennyivel gyorsabb lesz az új vga, annyival lassul a nagyobb felbontás miatt :-)
Win7-et (x86, HP) már tesztelgetem Virtualbox-ban és lebutítva minimál designnal egész tetszetős (mélységében még nem ismerem), ha fel kell hogy kerüljön, az csak az új dx verziók támogatása miatt lesz, nekem a fapadosított xp-nél egyébként nem kell több. Várom a megváltást :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#1061) Blabcsi


Blabcsi
senior tag

Üdv.
Akad egy HD 4850-es karim. Szeretném a ventijét szabályozni az ATT-vel, de úgy, hogy az órajeleket ne piszkálja. Persze hőmérséklet függően. Tehát a ventin kívül ne piszkáljon semmihez. Mit és hol állítsak?
:R

[ Szerkesztve ]

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#1062) Colos1 válasza Blabcsi (#1061) üzenetére


Colos1
őstag

Hardver - túlhajtás beállításai - ventillátor fül.Itt be tudod állítani, hogy milyen hőmérsékleten milyen fordulaton menjen a venti. Sajnos az én kártyámat nem támogatja, így nekem csak "automata hőmérsékletfüggő" és "kézi állítás" van, de neked kell lennie egy táblázatos résznek, ahol a hőmérsékletekhez hozzárendelhetsz egy fordulatot.

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#1063) Blabcsi válasza Colos1 (#1062) üzenetére


Blabcsi
senior tag

Ez meg is van, be is állítom, de valamit elcsesz az órajelekkel, mert lefagy a kép, bekockásodik az egér körül, utána meg restartol és persze elfelejt mindent.

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#1064) scv


scv
csendes tag

Sziasztok!
Van némi problémám a ccc-vel,nevezetesen,az hogy nem érem el a venti szabályzást és az egész panelját,mert mikor rákattintok nem történik semmi.
Ezért arra gondoltam felteszem az ATT-t,viszont mintha azt olvastam volna hogy a ccc-t le kell pusztítani a gépről előtte.
Keresetem a telepítési leírást,de a megadott honlapon nincsen honlap.
Kérdés: az ATT driver is egyben vagy azt külön kell vadászni hozzá?
Amúgy egy sapphire 4870 vapor-x toxic -ról van szó.

(#1065) looser válasza scv (#1064) üzenetére


looser
addikt

Szia, nem driver, elég, ha a következőkben csak a drivert telepíted a ccc leírtása után, amire pedig - ha az uninstall nem megy/nem szedi le tökéletesen - jó a Driver sweeper. Szerintem érdemes ezzel kezdeni, mindent leszedni és tisztán felrakni elsőnek csak az Ati drivert majd az ATT-t. Hajrá :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#1066) Killer man


Killer man
tag

Hali! Most telepítettem frissen a Windows7-et. Eddig ATT-t használtam Vistán, most is ragaszkodnék ehhez. A kártyám csak egy HD2600xt.
Természetesen nekem se indul a program telepítés után.
Szóval a ReadyDriver sem oldja meg a gondomat. Igaz kb 5 éve kellett használnom, meg nem is emlékszem a telepítésnél melyik rublikákat kellett kipipálni, de akkor összehoztam. Leszedtem egy régebbi ATT-t, 1.6.... ez se indul el telepítés után. (Az új rendszer is 64bites.)
Érdemes kínlódni vagy van valami tuti megoldás? A ccc-t nem tettem még fel, hátha sikerül szóra bírnom... :R
Előre is köszi!

(#1067) Colos1 válasza Killer man (#1066) üzenetére


Colos1
őstag

Szia!

1. UAC ki
2. Ha van vírusírtó, az is tilthatja a low level drivert. Kivételbe vele. NAV -nál a "SecurityRisk.Atsiv" -et kell kizárni.

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#1068) Killer man válasza Colos1 (#1067) üzenetére


Killer man
tag

Szia! UAC-t kikapcsoltam, vírusirtó meg nem is volt fent még. Egyből a Win telepítés után próbáltam, hogy ne kavarjon be semmi. Ez a lowlevel ismerős, de telepítésnél azt hiszem ezt nem lehet választani. Több éve telepítettem az ATT a régi Vistára, ott valami hasonlóra emlékszem...

(#1069) Colos1 válasza Killer man (#1068) üzenetére


Colos1
őstag

Nálam is akkor kezdődött, amikor 64 bites win7 -re váltottam. Igazából nálam csak a vírusirtó kavart be, mert az UAC addigra már rég ki volt kapcsolva, csak mások elbeszéléseiből tudom, hogy a 64 bites win7 alatt az is tiltja.

Amúgy ennek az az oka, hogy a 64 bites oprendszernek komolyabb a kernelvédelme, mint a 32 bitesnek. A NAV is csak a 64 bitesen tiltja, a 32 biten semmi baja nem volt a driver_bin64 -el...

Azért ismerős a LowLevel driver, mert a hibaüzenetben, amit az indulás után dob, ennek a hiányára hivatkozik.

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#1070) Colos1 válasza Killer man (#1068) üzenetére


Colos1
őstag

Bocs, lejárt az idő...

A LowLevel drivert úgy tudod külön telepíteni, hogy a startmenüben a programoknál megkeresed az Ati Tray Tools könyvtárat, és abban van egy olyan, hogy "Low Level Driver Installation"

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#1071) Killer man válasza Colos1 (#1070) üzenetére


Killer man
tag

Szia! Bekapcsoltam a lowlevel drivert, de sajna nem indul akkor sem.
Ez a hibaüzenet: Can not initialize ATIPDLXX library! Exiting now...

Emlékszem annak idején használtam talán az ATTloader-t, előkerestem, beraktam a könyvtárba, de indításnál ez is hibát jelez.
Bosszant, hogy most nem bírok vele.

(#1072) Killer man


Killer man
tag

Jelentem sikerült megoldani a problémát! Egy dll fájlt kellett letölteni és berakni az ATT könyvtárába. A LowLevelt is ki kellett kapcsolni.

(#1073) Gfox


Gfox
csendes tag

hol találom meg a cikket?
köti puti

(#1074) AtHoS válasza Gfox (#1073) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Aztán milyen cikket keresel?

Ha ezt: Témaindító írás: Ati Tray Tools A-tól Z-ig, akkor nem ártana kicsit jobban szétnézni a topik tetejénél :K

read-only mode on the forum

(#1075) Gfox válasza AtHoS (#1074) üzenetére


Gfox
csendes tag

gondolom te se nézted akkor...

(#1076) AtHoS válasza Gfox (#1075) üzenetére


AtHoS
nagyúr

De igen néztem és többször végig is olvastam :K

Bár az nem most volt. Most, hogy leírtad: "gondolom te se nézted akkor..." kicsit elgondolkodtatott, így benéztem a kérdéses linkre és meglepődve tapasztaltam, hogy eltűnt a cikk és a berakott linken a freeweb megszűnésével/átalakulásával nincs elérhető oldal.

Szóval, ha egyből azt írod, hogy a cikk helyén lévő link már nem él, nem is próbállak útbaigazítani :B ugyanis nekem is újdonságot jelentő infót írtál volna le.

Egy picit hiányos verziót 5 perc keresgéléssel sikerült találnom: http://katt-teszt.comlu.com/help/att.html#ATT_installálása

Ezen oldalról kiindulva lehet elérni: [link]

Remélem tudtam segíteni :B

Mod:
Egy másik írást pedig itt olvashatsz ATT-vel kapcsolatban: [link]

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#1077) Gfox válasza AtHoS (#1076) üzenetére


Gfox
csendes tag

köszönöm a válaszod!

(#1078) Qtya123


Qtya123
őstag

Üdv!
Feltettem az Ati Tray Tools programot, hogy módosítsam kicsit a ventilátor sebességét. (HD 3850 kártya)
A programban semmi máshoz nem nyúltam és nem is módosítottam.
A kérdésem az lenne, hogy ez a progi alap elindulásakor is húzza a videokártyát?

Ugyanis az az érdekes helyzet állt elő, hogy nagyobb fps-el futnak a játékok, ha fut a tray tools.
Pedig mondom, semmi máshoz nem nyúltam, mert nem értek hozzá.

(#1079) AtHoS válasza Qtya123 (#1078) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Elviekben kézzel kell beállítanod a húzáshoz szükséges órajeleket. Korábban véletlenül nem volt telepítve a program, amikor is esetleg beállítottál tuning órajelet?

Másik lehetőség, hogy talán képjavító funkciókat engedélyez/tilt

read-only mode on the forum

(#1080) Qtya123 válasza AtHoS (#1079) üzenetére


Qtya123
őstag

Nem volt előtte fent.

Nem tudom a képjavító funkciók alatt mit értesz. Az OpenGl és a 3D fülön néztem meg, mindkettőnél a Textúra minőség és a Mipmap részletesség magas minőségen van gyárilag. A többi menüpontban általában az alkalmazásvezérelt sor van kiválasztva.

(#1081) AtHoS válasza Qtya123 (#1080) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Igen, ezekre a képjavítókra gondoltam

read-only mode on the forum

(#1082) Susana


Susana
tag

Üdv!
Miért van az ha Ati driverével állítom az órajelet kifagy a francba?
A ati tray tools régen gond nélkül lehetett emelni az órajelet!
Rendszertelepítés után viszont meg van őrülve. Nem indul a rendszerrel együtt. Akkor ott volt a dll probléma amit már letöltöttem neki. Most meg ha a túlhajtást meg akarom nyitni ez írja ki(megnyitja de nem állítgathatok semmit)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.