Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Speed®


Speed®
HARDVERAPRÓD

Hasznos, hiánypótló írás, köszönjük :K

Megjegyzés: nagyobb képeket amiket levág a fórummotor, érdemes lehet kis kattintható képként elhelyezni, erre van lehetőség tudtommal.

(#2) divergens


divergens
tag

nagyon jó írás, ez működik mobility kártyákkal! jelen esetben x1100 van szó amiben egy x300 van!És nem müködik alapból a powerplay..Gondoltam ezzel hozzárendelek különboző sémákat!
Mégegyszer :R

quake III arena

(#3) philoxenia válasza divergens (#2) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Laptopban ilyen x300-al, van értelme tuningolni ?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#4) VW_Beetle


VW_Beetle
tag

THX a hsznos leírást most már egy-két összejött :)

Professzionális GAMESERVER HOSTING by DIGITALFORCE.HU

(#5) wiggen123


wiggen123
aktív tag

Nagyon jó a cikk, én is ezt használom mióta ccc van :)

[OFF]Ezt írtam be a win XP topikba de az eléggé halott:

"Képzeljétek mi történt: Kipróbáltam mennyire tuningbarát a videókártyám, persze a határok feszegetése közben össze is omlott néhányszor a rendszer + kifagyott is. Valamikor közben elállítódott a tálcaikonok felbontása és most olyan undorító pixeles, hogy "gyönyörűség" ránézni :Y
Valaki tudna segíteni, hol lehetne beállítani ezt a felbontás, vagy szinmélység stb dolgot?
dpi állítással már próbálkoztam, de az nem használt.
Minden ötletet szivesen fogadok."

ATT-t használtam a tuninghoz és a renderelőt a teszteléshez. Mielőtt kifagyott bekockásodott a kép.
[/OFF]

Sometimes you win, sometimes you learn.

(#6) cousin333


cousin333
addikt

Jó kis írás, kellően részletező. :R

A nagy részét ismertem és használom...:
- mondjuk én a játék profilokat használom, és nem csak egységesen a 2D/3D beállításokat
- nálam nincs Feszültségszabályzás fül (x1950pro), ennek mi lehet az oka?
- win alatt én is lelassítottam, ~300/350-re, a memória biztos nem bírja a 300-at, kipróbáltam
- a hőmérséklet elég jó, most 33 fok, terhelve sem megy 50 fölé ezeken a hűvös napokon. Nyáron akár 60 is lehet :)
- a túlhajtás ellenőrzésére én Ati Tool-t használok, ami állítólag elég korrektül (és időben) megtalálja az esetleges hibákat
Control Centerrel együtt is megy, igaz néha a Win bootolás után elszállt (mármint a kép)

... de azért újdonság is volt:
- ezt a konvertálósdit ki fogom próbálni, mert ígéretesnek hangzik

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#7) Speed® válasza cousin333 (#6) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Fesz.szabályzás nincs, mert a Pronál nem lehetséges csak hadwareesen.
Azt is tovább nehezíti az OVP, szóval nem leányálom. Ne tuningolj, nem éri meg igazán a Proknál, nem érhető el látványos teljesítményjavulás vele.
Ha VModdal eléred hogy 700 körül szaladgáljon, az már érezhető kb..

(#8) katt777 válasza cousin333 (#6) üzenetére


katt777
félisten

A feszültség-módosító fül akkor nem jelenik meg, ha a kártya nem támogatja a lehetőséget. Más ATI tulajokkal is előfordult ez (ezt írtam az elején figyelmeztetésül).
CCC-rel együtt tényleg megy, csak az egyik mindig felülírja a másik beállításait. Indításkor a CCC, ATT beállításkor meg az, végül az ember nem tudja, éppen mi, és milyen beállítással fut a gépén. :D Ja, hogy sima AT volt. :R Azt én azért hanyagoltam, mert a leglehetetlenebb pillanatokban tudta kiakasztani a rendszert, bármiféle észrevehető ok nélkül.
Hogy GPU-t és memóriát mennyire lehet lelassítani, azt driver-e váltogatja, de a 7.11-gyel pl 303/303-on megy az XT-m 1,1V-on, Vista alatt meg ugyanez 351/405, az alatt már 1,45-re ugrik.
Alap 2D/3D bőven jó kártyakímélésre, játékprofilokat meg én az újabb game-ekhez hozok létre, ha szükséges. Szerencsére az optimalizálatlan (NFSPS) játékokon, és a Crysis-en kívül még semmi nem izzasztja meg igazán az 1950XT-t. Pro viszont alapból hűvösebb, nem kazán, mint a teljes XT paletta. Tuningolással azért így is lehet próbálkozni, csak behatároltabbak a lehetőségek.
A X-Coder tényleg ász, és még jobb minőségben is tudsz tömöríteni, mint más progikkal. DivX Encoder 1ó 15 p-es munkája Xilisoft/ImToo Video converter-tel 50p-1ó, X-Coder-rel 15-25p. Biztosan CCC-vel is gyors, csak a felület átkapcsolósdi, varázslósdi játéknak én már neki sem álltam.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#9) katt777 válasza wiggen123 (#5) üzenetére


katt777
félisten

Segédprogram- és driver-pucolás, aztán teszt csak driver-rel. Ha hiba marad, karinak annyi (a néhány kiakasztás biztosan nem tett jót neki, főleg, ha egymás után próbálkoztál).
Próbálkozhatsz ATT beállítgatásával, de lehet, hogy az tovább tart, és így ráadásul megtudod, rendben van-e a VGA. Reméljük a legjobbakat!

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#10) Mákos7észta


Mákos7észta
aktív tag

Csak egy kérdés:
HD3850 támogatás? :D

Csak óvatosan, még nem kávéztam..

(#11) divergens válasza philoxenia (#3) üzenetére


divergens
tag

Ha végig olvasod akkor nem tuningolni szeretnék, hanem pont ellenkezőleg! Valamiért nem működik a powerplay. Driverben semmi nincs, hogy bekapcsoljam vagy ilyesmi. Automatikusan sem működik, mert ha kihuzom akkor sem változik az fps. Erre szeretnék valami megoldást..Meg ha 2dben vagyok akkor is minek fűtsön..
Ennyi, egyébként nincs értelme tuningolni.... :(

[ Szerkesztve ]

quake III arena

(#12) katt777 válasza Mákos7észta (#10) üzenetére


katt777
félisten

Sajnos kártya híján nem tudok nyilatkozni. Meg lehet próbálkozni a túlhajtás határértékeinek felvitelével az általános fülön, hogy beleférjenek a HD3850 órajelei (1950XT-hez is módosítani kellett), aztán kipróbálni, úgy működik-e. Akkor még kérdéses, hogy a hardver egyéb elemeit felismeri-e a program, vagy ehhez egy későbbi verzióra kell várnunk.
Tervezek egy 3870-et, ha majd európai áron lesz nálunk is, letesztelem.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#13) Speed® válasza katt777 (#12) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Készült 0.27b4 AT, érdemes lehet azzal is megpróbálni. [link]
A b3masban még gondok voltak a HD38ak ventivezérlésével.

(#14) Furky


Furky
őstag

Régen én is próbáltam huzogatni a radeon 9800pro IceQ-mat, ment is 9800XT "szintjén". Ma már felesleges:)
Viszont találtam egy frankó optimalizált drivert, amit érdemes kipróbálni azoknak, akiknek nem olyan friss a vga-ja, ez az:
NGO ATI Optimized Driver v1.7.3
Sajnos ebből nincs újabb verzió. Omegából van, de az nem vált be nekem.
A cikk igen részletes, gratulálok hozzá!

(#15) ollie


ollie
MODERÁTOR

Hagy kérdezzek valamit. Miért nem írtál linkeket?

***

(#16) Speed® válasza ollie (#15) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Fent van a cikkben linkelt saját oldalán.
De jogos, itt a legfrissebb verzió: 1.3.6.1042

(szerk, nem működött a direktlink)

[ Szerkesztve ]

(#17) VW_Beetle


VW_Beetle
tag

Ha jóltom a l,egujabb verzió valamely szinten támogatja a 3-asokat...

Professzionális GAMESERVER HOSTING by DIGITALFORCE.HU

(#18) DJ.Gróf


DJ.Gróf
aktív tag

Jó látni Ati-s cikket. Grat hozzá! :R :R

(#19) cousin333 válasza katt777 (#8) üzenetére


cousin333
addikt

Aham, nem olvastam el az egészet, csak részeket. :B

Nem AT+CCC, hanem ATT+CCC, az AT csak tesztre. A tápfesz pedig nem tuninghoz kell, hanem, hogy csökkentsem Win alatt. Ha 300-ra állítottam a memet, akkor hibázott, szóval az túl alacsony volt neki. Marad a 300/350, ez gyakorlatilag a gyári értékek fele (memnél még kevesebb). A feszültség azért lenne jó, mert azzal elég sokat lehet nyerni fogyasztásban (a fogyasztás kb. lineárisan függ az órajeltől, és négyzetesen a feszültségtől).

Ami a tuningot illeti, kb. 620/810-et tudtam elérni vele (590(?)/800) az alapérték (Sapphire 1950pro Ultimate). De nem tetszik a memóriáknak a tuning, ezért 590/700-on megy játékok alatt (így is 100%-ra kell tekerni a hűtőt a memória miatt). Win alatt 40%-on megy a "propeller".

Crysis nálam is halál, bár az elején 1280x1024-ben, High-on el lehet lenni vele... (10-15 fps) :). Az NFSPS demo nem volt annyira leterhelő, nálam ment gond nélkül. DiRT-el voltak még problémáim, mondjuk régen próbáltam...

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#20) cousin333 válasza DJ.Gróf (#18) üzenetére


cousin333
addikt

Nem Ati, AMD! ;]

"We spared no expense"

(#21) ollie válasza Speed® (#16) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

És az ATT X-coder? Ezt nem könnyű megtalálni.

***

(#22) dobolan válasza ollie (#21) üzenetére


dobolan
senior tag

Ezen a fórumon van egy link (1. hozzászólásban), onnan letölthető.

(#23) katt777 válasza Speed® (#16) üzenetére


katt777
félisten

Egyébiránt 1.3.6.1067, és a cikkből is kötvetlenül letölthető a legújabb ATT verzió linkről.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#24) katt777 válasza ollie (#21) üzenetére


katt777
félisten

Start menü\Ray Adams\Ati Tray Tools\ATI X-Coder (vagy ahova telepítetted a Programok mappába).

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#25) katt777 válasza cousin333 (#19) üzenetére


katt777
félisten

Én anno inkább gyengébb proci+erősebb VGA összeállításba ruháztam be, az 1950XT-vel volt először igazán csúcskártyám (na jó, volt egyszer egy GeForce 2 GTS, csak az meg 2 hónap alatt tönkretette a monitoromat), és nem bántam meg.
NFS demo egy dolog, volt alkalmam kipróbálni a teljes verziót (az sem volt nálam hosszabb életű, mint a Witcher). Élsimítást is rátettem (de nem maxra), meg mindent, amit el lehetett érni 1024x768-ban, aztán meg is halt a program, úgy, ahogy volt. Dirt meg ugyanígy felpakolva vígan szaladt. Ennyit az optimalizáltságról. :D

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#26) KoVee84


KoVee84
senior tag

:R
Ezt elmentem magamnak! :C

(#27) wiggen123 válasza katt777 (#9) üzenetére


wiggen123
aktív tag

Köszi a választ, de úgy tűnik félreérthető voltam. Az, hogy bekockásodott, nem végleges volt (még az a szerencse). Ez szerintem csak a fagyás előszele volt, csak leírtam mint körülményt. A fő gond az, hogy szoftveresen romlott el valami a tálcán az ikonok felbontásával tuning közben. A driver + segédprogram takarítást azért lehet megjátszom.

Sometimes you win, sometimes you learn.

(#28) old gray


old gray
addikt

Gratulálok katt777!

Jobb így logout-ban megírva mint állandóan az x19xx topicban újra és újra leírni ha kérdés van az ATT-vel kapcsolatban.

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#29) body007


body007
addikt

Grat az szerzőnek :R
A ccc-t miért ne használjam?

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#30) Calibos


Calibos
addikt

Jó lett, ideje volt vagy is már majdnem késő :U

(#31) katt777 válasza body007 (#29) üzenetére


katt777
félisten

Lassú, és összeakadnak, vagy éppen felülírják egymást. Tudása sokkal kevesebb, és semmi plusz (arról nem is beszélve, milyen lassan áll fel miatta a rendszer). És kösz. :)

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#32) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Gratula az íráshoz :C

Bár szerintem az írás címe kicsit megtévesztő vagy még nem jutottál el vele csak a P...T környékéig. Ahogy észrevettem elég erősen a túlhajtási funkciók körül mozog az írás.

1-2 értékes kiegészítő információ a különböző beállításoknál (pl. a 3D beállítások közül mi mit csinál, melyiket érdemes használni, ...), ATT egyéb tudása (pl. külső megjelenítő kezelése, beállítása), milyen monitorozó/megjelenítő eszközökkel kompatibilis (pl. lcd kijelzők) sokat dobna a cikken.

A VGA túlhajtási tulajdonságok tekintetében viszont nagyon rendben van. Max annyit hiányolok, hogy nem említetted meg: az agresszív 3D detektálás miatt jó pár program, ami 3D-hez nyúl (videoszerkesztők, videolejátszók, ...) 3D profilba készteti a VGA-t, holott a programnak nincs is szüksége az extra VGA teljesítményre, így ezekre e programokra figyeljen oda a júzer az AUTO tuning kivételek részének megfelelő beállításával. Ehhez segítség lehet, ha beállítjuk ATT-ban, hogy a 3D módba való lépéskor egy meghatározott dallamot szólaltasson meg, esetleg kilépéskor meg egy másikat. Így rögtön tudja a júzer, ha a kártya beleerősít ill. lazít.

Remélem lesz energiád/türelmed ezirányban is kicsit tovább csiszolni az írást :R

read-only mode on the forum

(#33) Calibos válasza AtHoS (#32) üzenetére


Calibos
addikt

Legtöbb user-t úgy is csak a tuning része érdekli, katt777 egyéb funkciókra is kitért a 19XX topikban, de igazából mindenki a tuning felől érdeklődött!

(#34) body007 válasza katt777 (#31) üzenetére


body007
addikt

már szedem is lefele a ccc-t
köszi :R

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#35) frankie!


frankie!
őstag

Omega drivert honnan lehet leszedni? Mert fizetős lett a honlapjuk...

(#36) Speed® válasza frankie! (#35) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

(#37) morzsa


morzsa
aktív tag

Itt volt az ideje egy hibátlan első kiadásnak! :C

https://linktr.ee/wbteam21

(#38) frankie! válasza Speed® (#36) üzenetére


frankie!
őstag

Köszönöm Mester! Te vagy a megmentőm! :R
Nem vagyok hardcore-gémer, ezért érdekelt, mert újból be akartam izzítani a 9550 karimat :) Nem emlékszel melyik verzióval volt a leggyorsabb? Mert pl. legújabb Catalysttel gyalázat... Én 6.9-re épülőre emlkszem.

(#39) frankie! válasza frankie! (#38) üzenetére


frankie!
őstag

Sajnos letölteni még mindig nem tudok innen-sztem be is szedtem vmi spywaret. :(

(#40) katt777 válasza AtHoS (#32) üzenetére


katt777
félisten

Tényleg egyrészt a tuningra, másrészt a 3D funkciókra hegyeztem ki.
3D beállítások mi mit csinál részére azért nem tértem ki, mert azok nem igazán ATT specifikusak, hanem általános VGA infók, amelyekre valóban nem kaptam kérdéseket.
A képernyőforgatás, video és színek beállítása, szintén általános dolgok, amit általában bárki tud kezelni, aki kicsit is használta már a rendszerét. De abban igazad van, hogy ezek hiányoznak az írásból, amelybe a lényeges infókat igyekeztem sűríteni, és így is elég hosszú lett.
Sajna a külső hardveres cuccok kezelését illetően meg van kötve a kezem szerény konfigom határainál. :R
A programkivételek lehetőségét megmutattam, mindemellett a videomegjelenítőkre valóban nem tértem ki, viszont ezek közül egyre több képes már valóban 3D gyorsítást használni, pl. a sztem gyakran használt Nero csomag Showtime-ja is.
A figyelmeztető hang rohadt idegesítő tud lenni. :D Ott van annak a hűtő... :DD
De gondolkodom még a dolgokon (közben is módosítottam már az írást), és igyekszem a mellékes információkat is beletenni. Talán majd a végéhez teszem hozzá, hogy ne akassza meg azokat, akik tényleg a VGA finombeállítását, és a tuningot akarják áttanulmányozni.
Hardvert sajna nem tudok beszerezni, hidd el, nyitott lennék egy tesztre, hogy pl. mit lehet kezdeni a HD3870 VGA kártyával, és hasonlók. :D

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#41) Speed® válasza frankie! (#39) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nekem hibátlanul jön minden :U Valami tényleg gubancos nálad :(
9550eshez a régi 5.12 is tökéletes, de nem árt ha újabb szvsz.
AGPs karikhoz az utsó igazán jó driver a 7.7CP, javaslom kipróbálásra :K

(#42) m4rc! válasza Speed® (#41) üzenetére


m4rc!
őstag

Le is szedem én is, remélem megy a régi 7200-as Radeonommal is

We are analog players in a digital world

(#43) ollie válasza m4rc! (#42) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem megy. Ahhoz a 6.11_PRE_300-at kell letöltened.

[ Szerkesztve ]

***

(#44) ollie válasza frankie! (#35) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem lett fizetős. Ezt honnan veszed?

***

(#45) nLali


nLali
senior tag

KÖssz a leírást és a magyarítást!! :R

(#46) AtHoS válasza katt777 (#40) üzenetére


AtHoS
nagyúr

"A figyelmeztető hang rohadt idegesítő tud lenni. Ott van annak a hűtő..."

Ez mekkora beszólás :DDD

A hardveres témához annyit szeretnék még hozzátenni, hogy én sem úgy gondoltam szerzel mindenféle dolgot és próbálgatod, hanem a neten található tapasztalotokból lehetne szemezgetni. Bár asszem ez már csak a végletek kielégítése lehetne az írással, amiért megírtad a cikket már teljesítetted maximálisan.

Az Xcoder megmutatása pedig már hab a tortán :C

read-only mode on the forum

(#47) frankie! válasza ollie (#44) üzenetére


frankie!
őstag

Bocs, már megy, elnéztem vmit. :U

(#48) HavocS


HavocS
senior tag

Olyat tapasztalt rajtam kívül más is, hogy ha refresh lockot bekapcsolom (mondjuk 1024x786@100hz), akkor innen BÁRMILYEN szűrőt (AA, AF) állítok be, az nem fog működni? Amint kikapcsolom a refresh lockot, jó lesz...

(#49) Ebit


Ebit
addikt

Nagyon jó a cikk, alapos munka, sokat segit a kezdő és haladó felhasználóknak is.

(#50) vcsabika


vcsabika
tag

sziasztok lene 1-2 kerdesem:
1:nekem az a verzio van amit a tesztben latam es valamiert a beépitet tesztelos cucok nem menek:( valami hibat jeleznek (vistam van)
2:find max gpu meg ram miert nem elerheto??
3:Vmodal valaki probalkozot mar 1950pro-n?milyen lépésekben adagoljam a feszt es minek(gpu,ram) es menyi legyen a max amit adok neki?

elöre is kiszi:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.