Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#22) csiktor válasza aram01 (#16) üzenetére


csiktor
tag

Nekem egy Wind-em van, ami a procit kivéve ugyanez. Az a baj, hogy sok a félreértés az ilyen gépekkel kapcsolatban...

Ezek a gépek nem játékra valók, amiatt ne is vegyetek ilyet. Egyszerűbb játékok (Plants vs. Zombies, World of Goo, stb.) szépen elfutnak rajta és természetesen régebbi játékok is (Warcraft 3, Quake 3, stb.) elszaladnak rajta, de azért nem az igazi. Eleve a 10" kijelző miatt sem. Sokan mondják, hogy majd külső monitorral... de akkor meg már majdnem ugyanott vagy mint egy asztali géppel, vagy 15" laptoppal...
CoD2 tuti nem megy rajta élvezhetően, mert pl. CoD1 800x600-on még nem szaggat... (azt nem írom, hogy élvezhető). És a CoD2 azért komolyabb igényű.

Ezek a masinák arra valók, amire a kolléga vette: egy olcsó eszköz utazás közben kitölteni az időt, filmet nézni, olvasni, tanulni, levelezni-netezni viszonylag hosszú üzemidővel. Hosszabb távon excell táblákkal, tervező/rajzoló progikkal sem kényelmes dolgozni rajtuk.

A zsanérjára vigyázz! Tényleg sokat spórolnak a gyártók az anyaghasználaton... Nem tudom milyen gyakran nyitogatod majd, de elég sok netbook tulajnál a zsanér adja fel először (márkától függetlenül). Óvatosan nyitogasd és ha lehet, akkor ne emelgesd a kijelzőnél fogva.
Láttam már wind-et és eeepc-t is szétszedve, és hát a műanyagokra nem sokat bíznék, nem túl erősek. De megint visszatérünk az alapigazsághoz: 80-100e ft-ért ne akarjunk bombaálló gépet kapni.

A cikk egyébként jó lett, köszönjük. Ha vigyázol a gépre és nem teszed túl magasra az elvárásokat, akkor szerintem nem fogsz csalódni benne és még jó ideig hű társad lesz.

A feszültség ESIK, az áram pedig FOLYIK!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.