Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Endruboy007 válasza Endruboy007 (#98) üzenetére


Endruboy007
tag

Persze, csak tájékoztatás céljából mondtam:)

Üdvözlettel: Endruboy

(#102) Ufff


Ufff
senior tag

Ha valaki feltenné a Windows 7-et, előtte MINDENKÉPP csináljon BIOS-frissítést, mert Windows 7 alól nem fog menni! XP-nél meg el kell csak indítani az ASUS Update-et, és megcsinálni értelemszerűen.

"És egy leszedált ország tapsolgat a szarnak, boldogan élnek, amíg csak meg nem halnak.˝

(#103) Roxy27


Roxy27
tag

Üdv Mindenkinek...
Ha esetleg itt valaki tudna segíteni...jó lenne! :B
Adott egy Asus eee 701.
Asszem Ebben a típusban cserélhető a proci. (nem atomos)
Mekkora és milyen proci megy bele max ?
Tudja valaki pontosan, mert a gugli nem akar segíteni egyenlőre... vagy csak én vagyok ostoba és nem találom... :Y
Köszi,
Zsolt

Hogy egyszerűbb legyen...Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=roxy27

(#104) Laci.M


Laci.M
senior tag

Tudnátok nekem adni linket olyan ACPI driverhez ami jó win7re? Sajna nem tudok BIOS-t frissíteni amíg nem megy az ACPI. Amíg meg nincs BIOS frissítésem se hotkey, se hybrid engine :(((

Aláírás

(#105) Laci.M válasza Laci.M (#104) üzenetére


Laci.M
senior tag

Minden megoldva!!! Ennek a leírásnak a segítségével megoldódtak a dolgok :) Megy a Hybrid engine, meg az összes hotkey is :D

ui: (nem engedte már szerkeszteni az előzőt)

Aláírás

(#106) Endruboy007 válasza Laci.M (#105) üzenetére


Endruboy007
tag

Ez a leírás nekem is jól jönne, nem tudnád nekem leírni pontosan, hogyan kell? Értem valamelyest, de nem akarom elrontani...amúgy mi az a Hotkey?

Üdvözlettel: Endruboy

(#107) Laci.M válasza Endruboy007 (#106) üzenetére


Laci.M
senior tag

Az Fn+ a billentyűzeten levő kék jelek a Hotkey-ek.
Én is csak kb-ra értettem amúgy. A lényeg leszeded a netről az xp-s ACPI drivert, majd xp-módban feltelepíted. Ekkor mehet fel a Bios frissítő program, majd az új bios. Értelemszerű minden program, nem nehéz megcsinálni. Restart, majd csipog h rossz az ACPI verzió, azt el kell távolítani, és kész is mehet a Hybrid engine.
(HA jól emlékszem nállam így volt.)
Bármi probléma merül fel ajánlom figyelmedbe ezt a fórumot. Sokkal frissebb, és többen vagyunk.

Aláírás

(#108) Endruboy007 válasza Laci.M (#107) üzenetére


Endruboy007
tag

oks

[ Szerkesztve ]

Üdvözlettel: Endruboy

(#109) Ufff válasza Endruboy007 (#106) üzenetére


Ufff
senior tag

Egyszerű. XP alatt csináld meg az Asus Update progival (start menü, programok) a BIOS frissítést! Utána meg csak fel kell dobálni az Asus honlapjáról letöltött drivereket.

Itt kiválasztod a PC fajtáját, sorozatát és a pontos típusát. Ezután kiválasztod az operációs rendszert, amihez keresed a drivereket, majd kiboja az összeset.

Asus driverek

"És egy leszedált ország tapsolgat a szarnak, boldogan élnek, amíg csak meg nem halnak.˝

(#110) Endruboy007 válasza Ufff (#109) üzenetére


Endruboy007
tag

Igen, csak az a baj, hogy win 7 alatt nem akarja telepíteni az Asus Update programot... :F

Üdvözlettel: Endruboy

(#111) Ufff válasza Endruboy007 (#110) üzenetére


Ufff
senior tag

Na, ezért írtam, hogy még XP alatt kell megcsinálni! Win7 is feltelepíti az Asus Update-et, csak a legutolsó BIOS-nak kell lennie a gépen!

"És egy leszedált ország tapsolgat a szarnak, boldogan élnek, amíg csak meg nem halnak.˝

(#112) Laci.M válasza Ufff (#111) üzenetére


Laci.M
senior tag

De ha már késő, márpedig ki lehetett venni a szavaiból akkor már hiába papol az ember, hogy még XP-nél kellett volna. Ne cseszd le hidd el idegeskedett már eleget miatta (én csak tudom, elvégre ugyan így jártam).Nagyon nem tetszik, hogy ezt sem az Asus, sem senki nem írja sehol sem, mondjuk a hivatalos oldalon. Az kevés, hogy csak ilyen speciális fórumokon jön elő a téma, holott sok ember azt se tudja mi az a Prohardver, és viheti a gépét sztechnikai boltba ahol meg jól lehúzzák, hogy ezt meg azt kellett cserélni. (tisztelet a kivételnek) Tudtommal ha veszek egy hivatalos oprendszert, akkor azt feltehetem rá, és tudják is, hogy sokan térnek át WIN7-re.

Aláírás

(#113) Ufff válasza Laci.M (#112) üzenetére


Ufff
senior tag

Van egy progi: Acronis True Image Home 2010.

Ezzel le tudod menteni az XP-t (vagy bármilyen operációs rendszert). Aztán bármikor kb. negyed óra alatt visszatehető. Én is így jártam, azért írtam le, hogy mindenki frissítse a BIOS-t még XP alatt...

"És egy leszedált ország tapsolgat a szarnak, boldogan élnek, amíg csak meg nem halnak.˝

(#114) Endruboy007


Endruboy007
tag

A BIOS frissítés sikerült! Nektek megy Win 7 alatt a TouchPad göregetési funkcója?? Fent van a driver, be van állítva, de nem görgőzik:)

Üdvözlettel: Endruboy

(#115) Ufff válasza Endruboy007 (#114) üzenetére


Ufff
senior tag

Az nekem sem megy, sajnos. Pedig szerettem... :O

"És egy leszedált ország tapsolgat a szarnak, boldogan élnek, amíg csak meg nem halnak.˝

(#116) Laci.M válasza Endruboy007 (#114) üzenetére


Laci.M
senior tag

Nállam megy rendesen. Egyszer nem volt jó, de újraindítottam és jó volt! Tedd újra sztem a drivert! Én 13.2,6.1-et használok.

Aláírás

(#117) Ufff válasza Laci.M (#116) üzenetére


Ufff
senior tag

Megy a nagyítás, de a görgetés nem! A driver pedig ugyanaz, op.rendszer Win7 Enterprise.

[ Szerkesztve ]

"És egy leszedált ország tapsolgat a szarnak, boldogan élnek, amíg csak meg nem halnak.˝

(#118) Laci.M válasza Ufff (#117) üzenetére


Laci.M
senior tag

Hát akkor passz.... Elméletileg pedig ezek szerint mennie kéne, a WIN7 nem akadály. Írj az EEE PC fórumba(fentebb már linkeltem), ott többen vagyunk 1005HA-H tulajok, hátha okosabb lesz valaki.

Aláírás

(#119) Ufff


Ufff
senior tag

Na megvan a megoldás a tapipad működésére:

XP_Vista_Win7_32bit

XP_Vista_Win7_64bit

"És egy leszedált ország tapsolgat a szarnak, boldogan élnek, amíg csak meg nem halnak.˝

(#120) Laci.M válasza Ufff (#119) üzenetére


Laci.M
senior tag

Hát nem értem nálam miért jó a gyári Asus driverrel. Elméletileg pedig ugyan az. Na mind1 a lényeg, hogy ez is megoldódott! (kitudja egy esetleges win újrarakásnál nálam is előjöhet ismét)

Aláírás

(#121) balpeter04


balpeter04
aktív tag

Sziasztok!

Miért van az, hogy egyik böngészőben sem jelennek meg a képek a cikkben?
Nagyon kíváncsi vagyok a gépre, főleg a billentyűzetére. Jó lenne ezeket a képeket meglesni.
Üdv.: balpeter

(#122) Laci.M válasza balpeter04 (#121) üzenetére


Laci.M
senior tag

Sztem azért, mert már eléggé régi az írás. Képeket rengeteget lehet találni a google segítségével, a lényeg, hogy az írás elérhető még, hidd el nem a képeken van a hangsúly.
Amúgy jó kis gép, csak ajánlani tudom! (persze azóta már inkább a pine trail-es újjításával találkozni) Bármi kérdésed lenne látogasss el az eeePC topikba, ez már nem frissül, az pedig naprakész!
Üdv: Laci

Aláírás

(#123) gtamate2 válasza balpeter04 (#121) üzenetére


gtamate2
veterán

Azóta javítottam a képeket, az extra megszűnt és a tárhelyem át lett helyezve, valamiért most sem jeleníthetőek meg csak ha rákattintassz, remélem idővel megoldódik.

*Sn0w

(#124) pnagy7


pnagy7
aktív tag

Nagyon jó kis gép, és nagyon elegáns és szép. Csak ajánlani tudom.

Mr. Hóember

(#125) gtamate2


gtamate2
veterán

Updateltem a cikket, utolsó oldalon olvashatjátok a mostani (2 évvel későbbi) tapasztalatokat, pár kérdésre válaszoltam a kommentek közül is, olvassátok :)

*Sn0w

(#126) Krilev


Krilev
csendes tag

Már több mint két éve használom (aktívan) én is ezt a modell-t(eee1005ha) és meg vagyok vele elégedve, a töltőkábel probléma nálam is jelentkezett(bár a kábellel is mostohán bántam néha/gubac, és be a táskába/), és nekem is bírja még 4-5 órát az akku. Én Suliba, Munkahelyemen, Túrázáskor, és itthon is ezt nyúzom, van asztali gépem is itthon, de azt már a frissítések miatt sem kapcsolom be (van már biztos egy rakat belőle, amilyen régen használtam :) ). azóta is ugyanaz az XP van rajta, de USB-n , és VM (Virtual Machine)-al használtam linuxot is rajta...Zsanérok, burkolat jó állapotban vannak.Egyedül az egyik "láb gumi" tűnt el de nem okoz nagy hiányt.

Egyszer megijesztett a tápja, mert a kis kék fény sem világított, de egy idő után már újraműködött (lehet csak túlmelegedett), ez kb. egy éve volt azóta sem jelentkezett ez a hiba.

Bocs, hogy csak így beontottam a tapasztalatokat, de ma kapott a kicsike 2 gb memót, és körülnézve most találtam meg ezt a cikket.
További szép netet...

(#127) gtamate2 válasza Krilev (#126) üzenetére


gtamate2
veterán

Ez a tápos dolog amúgy nálam is jelentkezett, már indultam volna tápot venni amikor újra működött. :) A gumik nálam még megvannak, és szintén patent állapotban van nekem is :)

*Sn0w

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.