Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) zoltanz válasza Ulkesh (#90) üzenetére


zoltanz
nagyúr

"A Windows sajnos teljesítményben a nyomába sem ér az OSX-nek "

Az 5-10 % -nál is néhol több a külömbség, de kevés szituációban jön csak ki, azért főleg a memóriát használja ki jobban az OSX szerintem, valamint a Windows nem egy átgondolt rendszer, sebezhetőbb és idővel magától belassúl. :) Viszont létezik Linux is a világon ami nagyon versenyképes és használható is.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#102) Ulkesh válasza Tim82 (#94) üzenetére


Ulkesh
őstag

"Idézd be szó szerint az Apple jótállást a Lenovo mellé, úgy értettem"

Nincs értelme, mert teljesen természetes, hogy ilyen meghibásodást nem fogad el egyetlen gyártó sem, a Thinkpad leírás azért került beidézésre, mert elhangzott, hogy a Lenovo e téren kivételes, nos nem.

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#103) Ulkesh válasza dadada (#98) üzenetére


Ulkesh
őstag

a lényeg a lényeg: "Az Apple iPod jelenleg az amerikai piac 80 százalékát uralja, míg a Creative 114 millió dolláros veszteséggel és gyenge eladásokkal zárta az elmúlt üzleti negyedévet."

Azt meg gondolom tudod, hogy egy szabadalom megléte nem azt jelenti, hogy ki találta ki és ki használta előbb, hanem azt, hogy ki védte le előbb. :)

"Mondod egy olyan cégről, aminek 20 éves tapasztalata van a számítástechnikai hangtechnika terén. Tényleg komoly informatikus vénád van."

Ez nagy öngól.
A Creative-nak valóban nagy tapasztalat van a kommersz PC-s hangkártyák gyártása, az otthoni felhasználók és a játékok támogatása terén.
Az Apple meg ugyanennyi idő óta látja el eszközökkel és szoftverekkel a profi zenészeket.
Nem egy ligában játszanak, maradjunk ennyiben :D

"Pláne itt... Le kellene venni a szemellenzőt..."

Mondtam, írjál olcsóbb alternatívákat, de azonos felépítésű és hardverű termékekkel.

"Belőled a márkaimádat beszél. Belőlem a tapasztalat."

Majd 20 éve foglalkozom PC-kkel és 6 éve Apple gépekkel, biztosan nincs tapasztalatom ezen a téren. :)

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#104) Ulkesh válasza sztikac (#100) üzenetére


Ulkesh
őstag

"aztán csodálkozol ha senki nem vesz komolyan meg elvakult apple-fannak tartanak"

A gép ugyanaz, a teszt programok ugyanazok, csak a rendszer különbözik.
Photoshop filterek esetén is ugyanekkora különbségek vannak a két rendszer között.

Szóval nem kell komolyan venned.. :D

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#105) Tim82 válasza Ulkesh (#102) üzenetére


Tim82
nagyúr

Jó, és mi következik ebből?

Haverodnak pechje volt. Ha egy unibody Macbook lett volna a lepottyant notitáskában, és a kijelzője éppúgy elromlott volna utána (amire ugyanúgy meglett volna az esély), akkor az Apple jótállás ugyanúgy nem terjedt ki volna rá, mint a T400-ra ilyen esetben a Lenovo.

Mindenesetre ha ez volna a bizonyíték arra, hogy az unibody Macbook minőségibb, mint a T400, akkor itt az ideje valami elfogadható, más bizonyítékot keresni helyette...

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#106) Ulkesh válasza Tim82 (#105) üzenetére


Ulkesh
őstag

"Haverodnak pechje volt."

Nem kell győzködnöd. Egyet értünk mindenben :D

Más gondolta itt úgy, hogy a ThinkPad-ek törhetetlenek és ha mégis törik akkor garanciális cserét adnak helyette :)

(Főként azért vicces az egész vita, mert a ThinkPad gépek nekem is tetszenek, csak én nem gondolom azt, hogy azok mindennél jobbak és az Apple gépei szarok.)

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#107) dadada válasza Ulkesh (#103) üzenetére


dadada
tag

"a lényeg a lényeg: "Az Apple iPod jelenleg az amerikai piac 80 százalékát uralja, míg a Creative 114 millió dolláros veszteséggel és gyenge eladásokkal zárta az elmúlt üzleti negyedévet.""

De nem a minősége miatt..., és még mindig Magyarországról beszélünk... Illetve ez egy magyar fórum, de egy Amerikai fórumban tuti nagy sikered lenne.

"A Creative-nak valóban nagy tapasztalat van a kommersz PC-s hangkártyák gyártása, az otthoni felhasználók és a játékok támogatása terén.
Az Apple meg ugyanennyi idő óta látja el eszközökkel és szoftverekkel a profi zenészeket.
Nem egy ligában játszanak, maradjunk ennyiben :D"

Nézd meg, hogy Magyarországon mennyi stúdióban van Apple gép ás mennyiben "kommersz" hangkártya, már a zenészek sem veszik be...

"Mondtam, írjál olcsóbb alternatívákat, de azonos felépítésű és hardverű termékekkel."

Lenovo ThinkPad T500 NJ27UHV

egy a nagyon sok közül.

De azért van valamilyen $-os árad, mert Te csak azzal tudsz előhozakodni. Vedd hozzá a garanciát, a supportot is, és akkor máris csak másfélszer kerül többe egy MacBook Pro.

Ja a Creative kommersz... Ezt fel is írom magamnak...

Amúgy én is 20 éve dolgozom PC alapú gépekkel, Apple-t is használtam fél évig.... De nem tudott meggyőzni...

Amúgy amikor az apple Gx processzorokat használt, akkor még én is azt mondtam, hogy ez igen, de mióta intel-t használ azóta, nem tudom mi kerül ennyibe...

Persze egy kereskedó szemével természetesen más a kép, ebben az esetben érthető a dolog, csak valamit nagyon elrontanak, mert nálunk nem megy a bolt..... :DD

(#108) dadada válasza Ulkesh (#106) üzenetére


dadada
tag

"(Főként azért vicces az egész vita, mert a ThinkPad gépek nekem is tetszenek, csak én nem gondolom azt, hogy azok mindennél jobbak és az Apple gépei szarok.)"

Ismét félremagyarázod a dolgot...

Nem arról van szó, hogy szarok az Apple gépek, de egyszerűen nem érnek 350 000 Forintnál többet.
Egy Közepes thinkpad-et ennyiért már megkapsz. Vele 3 év garanciát, és tisztességes szervizt is. Ez az Apple gépekhez nem jár, ennyi, ehhez képest nagyon drágák, ilyen összegért viszont ez a minőség, és teljesítmény nem elég.

Erre Te azt mondod, hogy nem drága...

Ha pedig azt meri mondani valaki, hogy 1 % alatt vannak az eladások Magyarországon, akkor pedig előhozakodsz USÁval, és mondasz USA árakat, meghogy ott első a supportban. Ezzel mi itt mit kezdjünk azt elmondod?

[ Szerkesztve ]

(#109) dadada válasza Ulkesh (#106) üzenetére


dadada
tag

És megint félre magyarázod a dolgot!

"Más gondolta itt úgy, hogy a ThinkPad-ek törhetetlenek és ha mégis törik akkor garanciális cserét adnak helyette :)"

Ilyet itt senki nem mondott...

(#110) Tim82 válasza Ulkesh (#106) üzenetére


Tim82
nagyúr

Akkor ezt megbeszéltük, túllépve az értelmezési különbségeken. :D

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#111) Ulkesh válasza dadada (#107) üzenetére


Ulkesh
őstag

"De nem a minősége miatt..., és még mindig Magyarországról beszélünk..."

Itthon is biztos vagyok benne, hogy több iPod talált gazdára, mint Creative lejátszó.

"Nézd meg, hogy Magyarországon mennyi stúdióban van Apple gép ás mennyiben "kommersz" hangkártya, már a zenészek sem veszik be..."

Jó pár zenészt ismerek és mind Apple gépet használ, komoly stúdiónak meg közelébe nem engednek Creative hangkártyát, meg PC-t, mert ott inkább célgépeket használnak.

"Lenovo ThinkPad T500 NJ27UHV
egy a nagyon sok közül."

No, erre nem sok szavam lehet, valóban jó vétel.

Mondjuk én nem venném meg, mert 15"-on az 1680x1050 már sok.

"Vedd hozzá a garanciát, a supportot is, és akkor máris csak másfélszer kerül többe egy MacBook Pro."

Te meg vegyed hozzá a teljes értékű OS-t és azt a szoftvercsomagot, amit a ThinkPad-hez nem kapsz meg, az erősebb grafikus alrendszert se felejtsd még el hozzászámolni.
Valóban olcsóbb, de összességében nem olyan durva a különbség (bár én is elgondolkodnék, ha választanom kéne).

"Ja a Creative kommersz..."

Miért, mitől lenne professzionális?
A gamereknek szánt hangkártyáitól?
A középszerű hangrendszereitől?
Esetleg a webkameráitól?

"de mióta intel-t használ azóta, nem tudom mi kerül ennyibe..."

Az importőr tetemes haszna.
Ismét csak azt tudom mondani, hogy az említett T500-ast egy amerikai webshop-ból kedvezményes áron 1.700 dolcsiért lehet megvenni, ez 300 dolcsival olcsóbb mint a Macbook Pro, ennyit meg megérne nekem a jobb touchpad, jobb billentyűzetvilágítás és a bőségesebb szoftverkörítés. Nomeg én a Thinkpad esetén a kisebb felbontású kijelzőt választottam, mert mint írtam az 1680-as felbontás nekem sok 15"-on (ez meg kisebb, mint a Macbook Pro-é, ami szerintem optimális felbontás arra méretre).

" csak valamit nagyon elrontanak, mert nálunk nem megy a bolt..... "

Ez szerencsére nem így van.

[ Szerkesztve ]

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#112) Ulkesh válasza dadada (#109) üzenetére


Ulkesh
őstag

"Ilyet itt senki nem mondott..."

"ASUS, Lenovo ThinkPad szériák esetén. Mindkettő cserél, ha külsérelmi nyomot talál a készülékén."

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#113) dadada válasza dadada (#109) üzenetére


dadada
tag

"

És megint félre magyarázod a dolgot!

"Más gondolta itt úgy, hogy a ThinkPad-ek törhetetlenek és ha mégis törik akkor garanciális cserét adnak helyette :)"

Ilyet itt senki nem mondott...
"

Többek között azért sem, mert én nem azt mondtam, hogy cserekészüléket adnak, hanem azt, hogy normális és aktív használat mellett nem törnek. Ez tény...
Azt sem mondtam, hogy mindennél jobbak a ThinkPad-ek, hanem azt mondtam, hogy az én VÉLEMÉNYEM SZERINT a legjobban összerakott gépek. Ez is csak egy vélemény, és nem tény...

Csak éppen félremagyarázod amit mondtam bizonygatva a saját igazad...

Csak ha igazad lenne akkor itt minimum 10 % lenne a MacBook-ok elteredsége, és egy két cég is felvette volna mint flottagép...

Sajnos amit én írtam az közelebb áll az igazsághoz... Szerintem...

(#114) dadada válasza Ulkesh (#112) üzenetére


dadada
tag

"Más gondolta itt úgy, hogy a ThinkPad-ek törhetetlenek és ha mégis törik akkor garanciális cserét adnak helyette :)"

Te ezt írtad!

"ASUS, Lenovo ThinkPad szériák esetén. Mindkettő cserél, ha külsérelmi nyomot talál a készülékén."

Nem készüléket hanem ház elemet.

De megint félremagyarázod....

Hiába bizonygatod, hogy mennyire jók az apple gépek, a magyar eladások ezt nem bizonyítják.

És lehet mondani, és szidni a magyar életminőséget, de Te sem gondolod komolyan, hogy majd a magyar állam fog alkalmazkodni az apple-hez vagy igen?

Az hogy jó magyar kereskedő mintájára próbálod bizonygatni az igazad, még nem valós amit mondasz... Ennyi...

[ Szerkesztve ]

(#115) Ulkesh válasza dadada (#113) üzenetére


Ulkesh
őstag

"Többek között azért sem, mert én nem azt mondtam,"

Ne magyarázkodj :D belinkeltem egyel feljebb, hogy mit írtál, nincs mit szépítened rajta.

"Csak ha igazad lenne akkor itt minimum 10 % lenne a MacBook-ok elteredsége, és egy két cég is felvette volna mint flottagép..."

Nem tudom mennyi az itthoni elterjedtsége, más sem tud normális adatokat, mert az itthoni vásárlók zöme Tesco-s PC-t és LegoPC-t vásárol, mert arra futja csak.

De hidd el az évi 40-50 ezer Mac, amit eladnak eltartja a kereskedőket.
(és nem, én nem vagyok az :D)

"Nem készüléket hanem ház elemet."

Ezt így utólag érdekes hozzáfűznöd, de akkor azt is fűzd hozzá, hogy mindezt garancián kívül, mert egy szemmel láthatóan külső behatások miatt sérült gép automatikusan elveszti a garanciáját gyártótól függetlenül.

[ Szerkesztve ]

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#116) dadada válasza Ulkesh (#115) üzenetére


dadada
tag

Aki magyarázkodik nem én vagyok...

De ahogy próbálod az apple gépek milyenségét magyarázni az már szánalmas... :DD

40 - 50 ezer... :DD

Hát a számokkal is hadilábon álsz..?

Tehát akkor M.O. eladhatnak évente 1000 - 1500 notebookot, de legyen 10000 - 20000 ez 10 év alatt legyen 200 000. Ebből 50 000 MAC...

Ez igen 20 év PC-s tapasztalat alatt ennél többre számítottam tőled.

"Ezt így utólag érdekes hozzáfűznöd, de akkor azt is fűzd hozzá, hogy mindezt garancián kívül, mert egy szemmel láthatóan külső behatások miatt sérült gép automatikusan elveszti a garanciáját gyártótól függetlenül."

Már csak azért is furcsa, mert az előző HP nc6400-nél mikor a zsanér egy eséstől eltört cserélték.

Az az előtti T40-em pedig szintén egy esésnél megsérült a kávájánál, mégis cseréltek benne Optikai meghajtót.

[ Szerkesztve ]

(#117) Ulkesh válasza dadada (#116) üzenetére


Ulkesh
őstag

"40 - 50 ezer...
Hát a számokkal is hadilábon álsz..?"

Én csak egyetlen kereskedőt ismerek, Ö tavaly 8 ezer gépet adott el és ő nem számít a legnagyobbnak ebben a műfajban. Rajta kívül van pár nagyobb és Premium Reseller is szóval a szám amit írtam valóban becslés, de nagyon valószínű, hogy túl szerény.

"Tehát akkor M.O. eladhatnak évente 1000 - 1500 notebookot"

Évekkel ezelőtt kereskedtem notebook-okkal, de még nekem is sikerült havi szinten 10-15 darabot értékesítenem, szóval az éves szinten 1000-1500 db kicsit sántít :D

"de legyen 10000 - 20000 ez 10 év alatt legyen 200 000. Ebből 50 000 MAC..."

Ember, nem csak notebook-okat gyárt az Apple :D

[ Szerkesztve ]

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#118) zoltanz válasza Ulkesh (#111) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Mért mi számít professzionálisnak annak egy E-MU vagy egy ASUS Xonar hangkeltő?

'Jó pár zenészt ismerek és mind Apple gépet használ, komoly stúdiónak meg közelébe nem engednek Creative hangkártyát, meg PC-t, mert ott inkább célgépeket használnak.'

Miért mán az Apple nem is PC ez valami új. :D :DDD

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#119) dadada válasza Ulkesh (#117) üzenetére


dadada
tag

Ez mind Mac volt? Na látod ezt nem hiszem el! Ha ennyit adott el 10 év alatt azt elhiszem, ez annyit jelent, hogy napi 20 Mac fogy csak ott!

:DD

Rendben tudod mit igazad van, de ezt ne terjeszd azért mert nem hihető.... És ezt nem hiszi el neked senki, mert ez finoman szólva sem lehet valós adat...

[ Szerkesztve ]

(#120) Ulkesh válasza zoltanz (#118) üzenetére


Ulkesh
őstag

Nézz körül pl. az M-Audio-nál [link]

"Miért mán az Apple nem is PC ez valami új."

Ez vicces, mert az Apple előbb volt PC, úgyhogy teljesen igazad van :D

A lényeg, hogy az Apple gépek hardvertervezésénél figyelembe veszik a zenészek igényeit a táp és a kártyák nem zavarnak bele a hangba és az időzítések is pontosak.
(Sajnos ehhez én sem értek, de kérdezd meg bármelyik zenészt, amelyik komolyan foglalkozik ilyesmivel.)

[ Szerkesztve ]

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#121) dadada válasza Ulkesh (#120) üzenetére


dadada
tag

"Nézz körül pl. az M-Audio-nál [link]"

És ennek mi köze van az Apple-hez?

"Ember, nem csak notebook-okat gyárt az Apple :D"

Nem az Apple semmit nem gyárt, csak mondom, semmit az ég világon, maximum szoftvert. Mindent gyártanak neki, mint ma szinte az összes ilyen jellegű cégnek, vannak kivételek. Az Apple maximum tervezi az termékeit... De azt sem telesen, mert a Quanta dönti el, hogy mire képes a gyártósora...

De évi 8000 azért ezt Te sem gondolod komolyan... Plussz a többi kereskedő...

"A lényeg, hogy az Apple gépek hardvertervezésénél figyelembe veszik a zenészek igényeit a táp és a kártyák nem zavarnak bele a hangba és az időzítések is pontosak.
(Sajnos ehhez én sem értek, de kérdezd meg bármelyik zenészt, amelyik komolyan foglalkozik ilyesmivel.)"

Ezt elfogadom, ebben van realitás, de ez max az EFi miatt elhihető, de akkor ennyi erővel ezt a kritériumot egy XEON-os SuperMicro server is teljesíti...

[ Szerkesztve ]

(#122) Ulkesh válasza dadada (#119) üzenetére


Ulkesh
őstag

"ez annyit jelent, hogy napi 20 Mac fogy csak ott!"

Volt két iskolai megrendelése iMac-ekre ami önmagában 120 gép volt, meg több céges rendelés. Ezekről biztosan tudok.

"ez finoman szólva sem lehet valós adat..."

Kérdezz rá az importőrnél, nála pontosabb adatot senki nem tud :D
(Leszámítva a szürke importot, ami elég erős, mert sógoréknál is olcsóbb a Mac, mint nálunk, nem kell ezért az USA-ba utazni :D)

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#123) Ulkesh válasza dadada (#121) üzenetére


Ulkesh
őstag

"És ennek mi köze van az Apple-hez?"

Látom már nem bírod követni a dolgokat :D

A Creative cuccait akartad felhozni, mint professzionális eszközök, erre mondtam, hogy az max. otthoni felhasználásra szánt kommersz termék.
Itt jött a kérdés, hogy akkor szerintem mi az ami profi. No erre volt a válasz az M-Audio.

"Nem az Apple semmit nem gyárt, csak mondom, semmit az ég világon, maximum szoftvert. "

Pár hozzászólással előbb már megbeszéltük, hogy maga az Apple is gyárt, mivel vannak saját gyárai is. De szerintem pontosan tudod miről beszélek, csak kötekedsz. :D

"Ezt elfogadom, ebben van realitás, de ez max az EFi miatt elhihető, de akkor ennyi erővel ezt a kritériumot egy XEON-os SuperMicro server is teljesíti..."

A hardveres árnyékolás és időzítés nem egészen az EFI-ről szól.
A szoftveres oldalon meg a legtöbb gondot nem a BIOS, hanem a Windows okozza.
(Bár még nem beszéltem olyan zenésszel, aki Hackintoson nyomná, de én is kíváncsi volnék a véleményére.)

A hangminőségre visszatérve, vajon a Lenovo is "gyárt" olyan notebook-ot, aminek van digitális (optikai) hangkimenete is?

[ Szerkesztve ]

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#124) dadada válasza Ulkesh (#122) üzenetére


dadada
tag

"Volt két iskolai megrendelése iMac-ekre ami önmagában 120 gép volt, meg több céges rendelés. Ezekről biztosan tudok."

Ezzel nincs baj, csak éppen egy kisebb multi rendel ennyi PC-t, vagy Notebook-ot. És akkor még az ilyen jellegű cégekről, mint a Telemedia, a Detronics, a TATA Systems, a Lufthansa systems, vagy éppen a Nokia, Ericsson, vagy az egyetemek, nem is beszéltem, ahol fejenként évi több száz PC-t vesznek éves szinten egyrést a selejtezések miatt, vagy éppen az ütemszerű amortizáció miatt...

Ki az importőr? Nálunk nincs Apple.

"A Creative cuccait akartad felhozni, mint professzionális eszközök, erre mondtam, hogy az max. otthoni felhasználásra szánt kommersz termék.
Itt jött a kérdés, hogy akkor szerintem mi az ami profi. No erre volt a válasz az M-Audio."

Nem nem, nem azt mondtam hogy professzionális, hanem hogy szebben szól, mint egy IPOD. De azt Te sem tagadod, hogy egy mai legmodernebb Creative kártya felveszi egy Mac-el a versenyt. Amúgy egy Windowst is lehet "Asio-sitani", most éppen ezt tette az egyik kollégám.

[ Szerkesztve ]

(#125) zoltanz válasza Ulkesh (#123) üzenetére


zoltanz
nagyúr

"No erre volt a válasz az M-Audio."

Ez szerinted jobb mint a Creativ és E-MU ASUS hankártyák? Árban ugyanott van, szerintem hasonlócsak.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#126) Ulkesh válasza zoltanz (#125) üzenetére


Ulkesh
őstag

Mondtam, kérdezz meg egy zenészt, én ezt a céget ismerem, mint pro hangrendszerek gyártója, van még pár.

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#127) M@trixfan válasza dadada (#107) üzenetére


M@trixfan
addikt

A Creative az Emu kommersz márkája, játszani való az összes termékük. Finoman szólva körberöhögnek a zenészek ha Creative kártyát használsz erre a célra. Főleg úgy, hogy ha valami fatality baromságra adtad ki a pénzt miközben fele árban már vannak életképes Emu megoldások.

Van egy olyan érzésem, hogy szervizes, webfejlesztő, rendszergazda vagy valami hasonló lehetsz akinek a felhasználási szükséglete miatt valójában teljesen mindegy milyen a hardver- és szoftverkörnyezet. Zenei fronton tájékozatlan vagy.

90000 Ft árkülönbség van a T500 és a MacbookPro között. Olyan ronda a Lenovo, hogy sok embernél már ez megér 90000 Ft-ot. Konkrétan:

-Vastagabb és nehezebb.
-Nincs billentyűzet világítás. Ez gyakorlatilag többet ér valódi használat során mint az, hogy milyen CPU van a gépben.
-Az akkumulátor nem Polymer, hanem csak Li-ion. A 2.63 Kg a 6 cellás akkuval értendő ami állítólag 4.3 órát bír szemben az Apple Li-Polymer 7 órájával amit teszteltek is szakmai oldalak. Ha beteszem a 9 cellás akkut akkor még nehezebb lesz a gép.
-A TouchPad köszönő viszonyban sincs az Apple megoldásával. Nem írom le, Google, stb...
-iLife comag benne van az árban, szintén Google, hogy miről van szó.
-A kereskedő személyes támogatása ha valami baj ér ha jó helyen vetted meg.
T500 Datasheet

Sokszor olyan érzésem van mintha az embereknek más internet lenne bekötve..

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#128) Ulkesh válasza dadada (#124) üzenetére


Ulkesh
őstag

"Ki az importőr? Nálunk nincs Apple."

HDSys / MDS Holding

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#129) zoltanz válasza M@trixfan (#127) üzenetére


zoltanz
nagyúr

"90000 Ft árkülönbség van a T500 és a MacbookPro között. Olyan ronda a Lenovo, hogy sok embernél már ez megér 90000 Ft-ot. Konkrétan:"

Ez jó, valahol megértem :)

Nemtudom elég bátor dolog leszolni a Creative -t, nekem mindegy, egyszerű halandó hallásom van talán picit jobb és régóta használok. Szerintem egyébként manapság az ASUS -nak áll a zászló, amúgy digitális kimenetnél mindegy mi van a gépben.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#130) Ulkesh válasza zoltanz (#129) üzenetére


Ulkesh
őstag

"Nemtudom elég bátor dolog leszolni a Creative -t, nekem mindegy, egyszerű halandó hallásom van talán picit jobb és régóta használok"

Egy zenésznek más elvárásai vannak egy hangkártyával szemben, mint egy gamer-nek, a Creative meg inkább az utóbbiakat szolgálja ki.

---

A két gépet egymás mellé téve olyan érzése van az embernek, mintha egy B52-es bombázó és egy Space Shuttle állna egymás mellett :D

[ Szerkesztve ]

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#131) Tim82 válasza M@trixfan (#127) üzenetére


Tim82
nagyúr

A Thinklight szerinted szemafor? :) Valóban nem mutat olyan jól, mint az Apple megoldása, de éppúgy hasznos... mellesleg IBM-nél kicsit előbb volt (úgy 2-3 évvel előbb), mint Apple-nél, de apróság.

A TouchPad köszönő viszonyban sincs az Apple megoldásával.

Minden valamire való Thinkpad-user trackpoint-ot használ, ami kis megszokás után sokkal kényelmesebb, mint a touchpad... A billentyűzete meg megveri a Macbook Pro-ét. Olvass utána, nem írom le, Google, miegymás...

Pedig elvileg ugyanaz az internet van bekötve - illetve bocs, én mobilnetet használok. Biztosan az az oka, hogy pl. olvasgatva Charles Moore Road Warrior-os cikkeit (és ha valaki, ő aztán Mac-hívő), az jön le nekem, hogy notebook-billentyűzetben az Apple a PowerBook Pismo óta nem alkotott annyira minőségit... Számomra ez is fontosabb valódi használat során, mint a hardverelemek.

A kereskedő személyes támogatása ha valami baj ér ha jó helyen vetted meg.

A Thinkpad-eknél az a jó, hogy nem számít, hogy "jó" helyen vetted-e meg - ha érvényes gyári garancia van rá és úgy éri olyan meghibásodás, amire vonatkozik a jótállás, a szervíz szépen fogja magát és záros határidőn belül orvosolja a problémát. Egy másik fórumon (hwsw) ezt úgy fogalmazták meg, hogy "a Lenovo szervíz sűrű bocsánatkérések között két óra alatt kicseréli a hibás alkatrészt és ad még neked két thaiföldi örömlányt is". :DD A kereskedő személyes jótállása akkor fontos, ha egyébként a magyarországi supportháttér nem sokat ér...

Olyan ronda a Lenovo...

A személyes ízlésedet ne tedd meg standardnak... Neked biztosan megér 90 ezer forint árkülönbséget. De ez nem érv.

Mellesleg nagyon szeretem, amikor a Mac-esek jönnek a billentyűzetvilágítással, merevlemez-védelemmel, megerősített fémházzal és mosolyoghatok elnézően, hogy a Thinkpad-eknél ez már régebb óta megvan... ;)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#132) Ulkesh válasza Tim82 (#131) üzenetére


Ulkesh
őstag

"Valóban nem mutat olyan jól, mint az Apple megoldása, de éppúgy hasznos... mellesleg IBM-nél kicsit előbb volt (úgy 2-3 évvel előbb), mint Apple-nél, de apróság."

Ha jól tévedek mindkét cég 2001-től használja.
Igazából a Lenovo megoldása nem azért problémás, mert primitív, hanem azért, mert a kezeddel árnyékolod a led fényét, amikor gépelsz, így pont eltakarod azt, amit látni szeretnél :D

"Minden valamire való Thinkpad-user trackpoint-ot"

A hátam közepére nem kívánom a pöcökegeret :D a Macbook Pro üveg touchpadjához képest kb. a kőkorszakot idézi.

"A billentyűzete meg megveri a Macbook Pro-ét."

Én inkább azt mondanám, hogy egyformán jók. MBP-t hosszabb ideig használtam, TP-t kölcsönbe kaptam (az apró gond volt, hogy rendre beragadt a szóköz a TP-en :D ).

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#133) Tim82 válasza Ulkesh (#132) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ha jól tévedek mindkét cég 2001-től használja.

Az IBM 1998-tól. Egyébként az első DVD-meghajtóval szerelt notebook is IBM-fejlesztés, 1997-ből (TP 770), ahogy korábban az első CD-meghajtóval szerelt is (1994: TP 755CD). Azért eléggé élen jártak a fejlesztésben. :)

a kezeddel árnyékolod a led fényét, amikor gépelsz, így pont eltakarod azt, amit látni szeretnél

T41p-nél nem árnyékolsz vele nagyon, legalábbis én nem tapasztaltam, hogy zavart volna, de T400/T500-nál olvastam ilyen tapasztalatokat - bizonyos modelleknél rakhatták volna jobb helyre is a LED-et. Elhelyezéstől függ tehát.

A hátam közepére nem kívánom a pöcökegeret :D a Macbook Pro üveg touchpadjához képest kb. a kőkorszakot idézi.

Ez egyéni preferencia, eleinte én is így voltam vele. Aztán rákaptam és azóta kerülöm a touchpad-et, mint a pestist - ennek megfelelően nem is érdekel, hogy mennyire jó az üveg touchpad, hiszen akkor is touchpad és nekem kényelmetlen. ;)

rendre beragadt a szóköz

Előfordul, ha az ember véletlenül kiönt egy kis narancslét a billentyűzet fölött. :))

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#134) dadada válasza M@trixfan (#127) üzenetére


dadada
tag

"A Creative az Emu kommersz márkája, játszani való az összes termékük. Finoman szólva körberöhögnek a zenészek ha Creative kártyát használsz erre a célra. Főleg úgy, hogy ha valami fatality baromságra adtad ki a pénzt miközben fele árban már vannak életképes Emu megoldások."

Igen valóban egy mai csúcs Creative nem veszi fel a versenyt, egy integrált Apple hangkértyával....

Ez olyan délibáb, mint a garancia nálatok?

"90000 Ft árkülönbség van a T500 és a MacbookPro között. Olyan ronda a Lenovo, hogy sok embernél már ez megér 90000 Ft-ot. Konkrétan:"

Mint minden valamirevaló maces elfelejted a garanciát, és a szerizt.

"-Vastagabb és nehezebb."

és erősebb..

"-Nincs billentyűzet világítás. Ez gyakorlatilag többet ér valódi használat során mint az, hogy milyen CPU van a gépben."

ezt nem nekem kellene bizonygatnod...

"-Az akkumulátor nem Polymer, hanem csak Li-ion. A 2.63 Kg a 6 cellás akkuval értendő ami állítólag 4.3 órát bír szemben az Apple Li-Polymer 7 órájával amit teszteltek is szakmai oldalak. Ha beteszem a 9 cellás akkut akkor még nehezebb lesz a gép."

7 óra, igen az Apple szerint...

"-A TouchPad köszönő viszonyban sincs az Apple megoldásával. Nem írom le, Google, stb..."

Ízlések és pofonok...

"-iLife comag benne van az árban, szintén Google, hogy miről van szó.
-A kereskedő személyes támogatása ha valami baj ér ha jó helyen vetted meg."

igen erre példa a homár is....

"Sokszor olyan érzésem van mintha az embereknek más internet lenne bekötve.."

igen én is...

[ Szerkesztve ]

(#135) dadada válasza zoltanz (#129) üzenetére


dadada
tag

"Ez jó, valahol megértem :)"

Gondolom a szervizt a garanciát, meg a támogatást is... DD

(#136) Ulkesh válasza Tim82 (#133) üzenetére


Ulkesh
őstag

"Az IBM 1998-tól."

A Wiki mást mond, de szerintem lényegtelen, mert teljesen eltérő utat választott a két cég és szerintem az Apple megoldása jobb.

"Aztán rákaptam és azóta kerülöm a touchpad-et, mint a pestist - ennek megfelelően nem is érdekel, hogy mennyire jó az üveg touchpad, hiszen akkor is touchpad és nekem kényelmetlen. "

Nekem meg az kényelmetlen, hogy nincs scroll, egérgombokat kell nyomogatni (Apple nél egy ujjal bökés bal gomb két ujjal jobb gomb, az újabb touchpad-nál már nincs is külön gomb, mert feleslegessé vált). A több ujjas gesztusok már csak hab a tortán.

Lenovo és Sony gépeken használtam pöcökegeret, de nem tudtam megszokni.

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#137) dadada válasza Ulkesh (#130) üzenetére


dadada
tag

A két gépet egymás mellé téve olyan érzése van az embernek, mintha egy B52-es bombázó és egy Space Shuttle állna egymás mellett :D

Igen az egyik egy ipari szabványgyár a másik meg egy túlárazott átlagos számítógép, kiemelkedőbb operációs rendszerrel...

Pöcökegér:

Szerintem ó találmány már csak azért is, mert gyorsabban tudok vele dolgozni... De ez megint csak személyes...

[ Szerkesztve ]

(#138) zoltanz válasza Ulkesh (#130) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Akkor itt egy teszt van benne X-FI SB XtremeMusic, E-MU1212m és M-audio Revolution5.1

[link]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#139) Tim82 válasza Ulkesh (#136) üzenetére


Tim82
nagyúr

A Wiki mást mond

Én is wikiről néztem az adatot. De ha kell, rákérdezhetek külföldi Thinkpad-fórumon, a wiki nem egészen megbízható.

szerintem az Apple megoldása jobb.

Szerintem is szebb. Hasznosnak meg egyformán hasznos.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#140) Ulkesh válasza dadada (#134) üzenetére


Ulkesh
őstag

"Igen valóban egy mai csúcs Creative nem veszi fel a versenyt, egy integrált Apple hangkértyával...."

Szerintem picit olvass utána, hogy mi az amit egy zenész használ.
(megsúgom, nem a kártya adja ki a hangot legtöbbször :D)

Egyébként a válasz a kérdésedre nem.

"és erősebb.."

Erről még mindig nem vagyok meggyőzve. Az egészen biztos, hogy nagyon erős a TP-ok váza, de azt is tudom, hogy az egy tömbből kivágott gépház van olyan ellenálló (azt most ne vitassuk, hogy az alu jobban karcolódik, mert ebben igazad lenne). Gondolj egy autó motorblokkjára, azt is hasonló módon készítik és igen komoly erőhatásoknak kell ellenállnia.

"7 óra, igen az Apple szerint..."

Nem, az Apple szerint min. 7 óra.
Amiből az az igazság, hogy bekapcsolt wifi-vel, netezve, átlagos munkát végezve valóban elmegy 7 órát a készülék, kikapcsolt rádiókkal, levett fényerővel, visszavett procival majdnem 8-at. Nem, nem az Apple szerint, hanem tapasztalat.

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#141) Ulkesh válasza zoltanz (#138) üzenetére


Ulkesh
őstag

Nem mai csirkék :)

Én évekig Revolution 7.1-et használtam Power Mac-ben, de annak már vagy 4 éve, hogy eladtam :D

[ Szerkesztve ]

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#142) dadada válasza Ulkesh (#140) üzenetére


dadada
tag

"Szerintem picit olvass utána, hogy mi az amit egy zenész használ.
(megsúgom, nem a kártya adja ki a hangot legtöbbször :D)"

Fejts már ki a véleményed..

Amit mondtál nem profibb, mint egy csúcs creative ezt már tudjuk.

Ha egy Maya kártyával példáloznál akkor OK. De annak sincs sok köze az Applehez.

"Erről még mindig nem vagyok meggyőzve. Az egészen biztos, hogy nagyon erős a TP-ok váza, de azt is tudom, hogy az egy tömbből kivágott gépház van olyan ellenálló (azt most ne vitassuk, hogy az alu jobban karcolódik, mert ebben igazad lenne). Gondolj egy autó motorblokkjára, azt is hasonló módon készítik és igen komoly erőhatásoknak kell ellenállnia."

Mutass videókat, mert a ThinkPad-ról egy hegy nem reklámvideó van, hanem amit tulajok készítettek, Appleról egyet sem láttam. Ez sokat elmondd. Ezt el lehet mondani az Acerre is, de mint tudjuk nem minden esetben igaz. Egy 6593G egy jó darab, de egy olcsó Aspire 5720 már nem annyira elvileg azokat is tesztelik.

"Nem, az Apple szerint min. 7 óra.
Amiből az az igazság, hogy bekapcsolt wifi-vel, netezve, átlagos munkát végezve valóban elmegy 7 órát a készülék, kikapcsolt rádiókkal, levett fényerővel, visszavett procival majdnem 8-at. Nem, nem az Apple szerint, hanem tapasztalat."

Ezt kétkedéssel fogadom.

(#143) dadada válasza Ulkesh (#141) üzenetére


dadada
tag

De nem arról volt szó, hogy az Apple évtizedek óta zenészeknek gyárt gépeket, akkor mosz az egyik szavad üti a másikat, vagy csak...

(#144) Ulkesh válasza dadada (#143) üzenetére


Ulkesh
őstag

A hangot általában külső firewire rendszerek adják, a gépet szerkesztésre, időzítésre, hangminták létrehozására stb. használják.

Idézet a Logic oldaláról:
"PCI Express, ExpressCard/34, USB, or FireWire-based audio interface recommended"

"De nem arról volt szó, hogy az Apple évtizedek óta zenészeknek gyárt gépeket, akkor mosz az egyik szavad üti a másikat, vagy csak..."

Vazze, nem értem miért kötekedsz, menj fel egy zenész fórumra és érdeklődj, biztosan szívesen elmagyarázzák neked.
Az meg, hogy az Apple gépei etalonnak számítanak ebben a műfajban (sőt az Apple programját a Logic-ot használják a sokan erre a célra) az tény, viccesnek hat, hogy erről vitázunk.

[link]

De nézelődhetsz a Pro Tools oldalain is. [link]

[ Szerkesztve ]

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#145) dadada válasza Ulkesh (#144) üzenetére


dadada
tag

"Az meg, hogy az Apple gépei etalonnak számítanak ebben a műfajban (sőt az Apple programját a Logic-ot használják a legtöbben erre a célra) az tény, viccesnek hat, hogy erről vitázunk."

OK nem kötekedek, jó. (De azért csak halkan mondom ez Magyarországra nem igaz...)

Hol vannak a videók a strapabíróságról?

[ Szerkesztve ]

(#146) Ulkesh válasza dadada (#145) üzenetére


Ulkesh
őstag

"De azért csak halkan mondom ez Magyarországra nem igaz..."

Mondjuk én itthoni zenészeket ismerek, de mindegy, hagyjuk a témát, mert ebben szerintem egyikünk sincs otthon :D

"Hol vannak a videók a strapabíróságról?"

Majd forgatok párat, jó? :DD

De ez azért durva: [link]

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#147) dadada válasza Ulkesh (#144) üzenetére


dadada
tag

Megint mennyire igazad volt!!!!

In April 1999, Creative launched the NOMAD line of digital audio players that would later introduce the MuVo and ZEN series of portable media players. Creative remains a serious competitor in the portable audio player market, a market which they dominated until the entry of Apple Computer with the iPod. In November 2004, Creative Labs announced a $100 million marketing campaign to promote their digital audio products, including the ZEN range of MP3 players.[6]

Ennyit erről. a Nagy apple jóformán megint szimplán lopott hardver szinte mint mindig....

Csak mert butaságokat beszélek... Tudod az lehet, de amiket mondok az igaz, amit meg Te mondasz, az ebben az esetben sem....

Még az a szerencse, hogy a Creative kommersz...

A Apple kommersz cégektől lop technokógiát, vagy hogy van ez, addig kommersz ameddig nem az apple gyártja, miután ellopta nem az, vagy hogy van ez.

Csak azt nyúlja amiből haszna van a garancia minőségét nem akarja ellopni, ja nem az pénzbe kerül...

Megint kiderült, hogy nem valós amit mondasz, hogy finoman fogalmazzak...

(#148) dadada válasza Ulkesh (#144) üzenetére


dadada
tag

De sebaj, ha majd itt is annyiba kerülnek az Apple cuccok amit meg is érnek, és nem kell neked és a barátaidnak az USA árakhoz, és supporthoz ragaszkodni, mert éppész érveket nem tudtok felhozni, akkor majd lehet értelmesen vitatkozni, de ameddig ilyenek a körülmények nem sok értelme van, hogy bizonygasd az igazad... Mert minden oldalró meg lehet támadni, és nem ok nélkül, hanem mert egyszerűen nem reális amit állítotok...

[ Szerkesztve ]

(#149) dadada válasza Ulkesh (#146) üzenetére


dadada
tag

[link]

Ismét egy Apples ember beszél arról, hogy ez mennyire szuper! Mint minden Apple-s marketink anyagban. De egy rohadt bizonyíték sincs sehol....

"Majd forgatok párat, jó? :DD"

Eddig sem forgattak az sokmindent el mondd. Hagyd csak, Azt elhiszem, hogy annyira van masszív mint egy jobb Travelmate, vagy mint egy EliteBOOK. Az sem rossz...

Ezek a videók, mint azok a mesék amiket Ti mondtok itt a fórumon, ha akarom elhiszem, ha akarom nem...

Szkeptikus ember vagyok, az Elte kocka szakán végeztem, nem annyira hiszek a marketinges mesékben.

Ja és az a duma amit itt hirdettél a garanciával, hogy felgyújtják, meg összetörik, meg direkt leejtik meg a többi marketing duma..., hogy miért kell a MacBOOK-okba leejtés érzékelő...

Igen persze...

[ Szerkesztve ]

(#150) Ulkesh válasza dadada (#147) üzenetére


Ulkesh
őstag

"Ennyit erről. a Nagy apple jóformán megint szimplán lopott hardver szinte mint mindig...."

Mégis mit lopott?
Teljesen más a menürendszer, a Nomad 64 MB RAM-al volt ellátva, az iPod-ok HDD-vel.

Azon kívül, hogy MP3-at játszik le mindkét rendszer gyakorlatilag semmi közük nincs egymáshoz.
Az Apple ráadásul nem fejlesztette az iPod-ot, hanem a teljes technológiát vásárolta. A már évek óta működő iTunes zenebolt kiterjesztése volt a céljuk, amit sikeresen meg is tettek.
A Creative töketlenkedése csupán pereskedésre volt elegendő, a mai napig nem tudtak felmutatni versenyképes terméket az iPod-al szemben.

Egyébként itt az iPod története: [link]

"Megint kiderült, hogy nem valós amit mondasz, hogy finoman fogalmazzak..."

Inkább fogalmazzunk úgy, hogy az igazságot úgy akarod ferdíteni, hogy úgy tűnjön neked van igazad.

De figyelmedbe ajánlanám az aláírásomat :D

"Még az a szerencse, hogy a Creative kommersz..."

Látom ez neked nagyon fáj, pedig sajna igaz, haverom aki nagy játékos éppen most kukázta ki a Creative X-Fi kártyáját valami Asus jószág miatt, szóval már a játékosok sem annyira rajonganak érte.

"Eddig sem forgattak az sokmindent el mondd."

Nekem elég meggyőző, hogy egy repülőgép katasztrófát, vagy egy közúti balesetet úgy átvészel egy ilyen gép, hogy az adatokat le lehet róla még menteni (sőt gyakorlatilag külső megjelenítővel teljesen üzemképes).
A fizetett PR videók meg az én szememben hatnak viccesen, tudod az amit ennyire be akarnak bizonyítani, az már eleve büdös.

"hogy miért kell a MacBOOK-okba leejtés érzékelő..."

Hát...
A Macbook-ba gondolom pontosan azért van leejtés érzékelés, mint a Thinkpad-ekben is.

[ Szerkesztve ]

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.