Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#304) Foglalt név


Foglalt név
addikt

A további hozzászólások, megkérek mindenkit, hogy az íráshoz kapcsolódóan szülessenek!

(#307) 1010


1010
őstag

üdv

először is

az nem apple talk hanem sima lan, 1000 megabites
a serial number pedig ott van gep aljan abbol siman meglehet modnani hogy milyen gep,csak a neten kell beírni,aztán NEM 20ezer egy utángyárott töltő
2-3ezer ft ebayen.

javitási útmutató is rentgeteg van pl az ifixit.com oldalon,nem kell itt mindenféle kalandokba bocsátkozni,

aztán végül ez egy sima aluminium gép nem pedig titánium,az előtte lévő modell az,

[ Szerkesztve ]

(#308) hcl válasza 1010 (#307) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hát, a tulaj nem merte beírni a serialt, mert parázik a gép eredetét illetően.

A töltő egyáltalábani megvétele előtt pedig mindenképp ki kellett deríteni hogy működik-e a gép...

"javitási útmutató is rentgeteg van pl az ifixit.com oldalon,nem kell itt mindenféle kalandokba bocsátkozni,"
Végigolvastad a cikket? A végén be van linkelve :D

Bár a javítási útmutatókban szerintem nincs olyan hogy "mi a teendő ha füst jött valahonnan a gépből?" :D

Appletalk téma : a fene tudja, múltkor jött egy pofa hozzám Mac-cel másolni hálóról, és azon is UTP aljzat volt, de abszolút nem kommunikált az otthoni hálómon...
De ezt mindjárt kijavítom a cikkben.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#309) 1010 válasza hcl (#308) üzenetére


1010
őstag

Hát, a tulaj nem merte beírni a serialt, mert parázik a gép eredetét illetően.

mégis tudod hogy miről beszélek és mit hova kell írni?

ebay en evette te de "parázk",ez kifejtenéd bővebben?

sztem ez egy eleve lopott laptop
,aminél a tudatlanságotok remélem le fog buktatni

[ Szerkesztve ]

(#310) hcl válasza 1010 (#309) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Mindenki tudja hogy az Apple-k szériaszámát le lehet kérdezni. Azok a dolgok, amiket pedig piacon, interneten vásárolsz... annak hogy nyomozod le az eredetét?
Van aki ezért nem vásárol neten, ő pedig inkább nem érdeklődik a dolgok eredete után, amiket sikerül leütnie.

Amúgy a serial kérdést nem feszegettem, kérte hogy ne szerepeljen a képeken, akkor írhatok cikket. Ennyi.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#311) 1010 válasza hcl (#310) üzenetére


1010
őstag

ez annyira nevetséges és bugyuta :))

és nem is hiszem el,bocs

de a ti gépetek

(#312) Napfénysüti válasza 1010 (#309) üzenetére

Én se igazán értem mért nem merte a tulajdonos ellenőrizni. :F De ez az ő dolga.

Més que un club!

(#313) zoltanz válasza 1010 (#307) üzenetére


zoltanz
nagyúr

"aztán végül ez egy sima aluminium gép nem pedig titánium,az előtte lévő modell az,"

Na annak aztán végképp semmi értelme, cs lehet vele csodásítani a haverok elött.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#314) hcl válasza zoltanz (#313) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hm, elején ment itt a flame hogy sznobság-e az Apple :D
De a fém ház az szerintem dícséretes, nekem bejött (hogy alu vagy titán, az kb. mindegy, nem szar műanyag).

Mondjuk 1010 sem tudom honnan szedte hogy ilyet írtam volna hogy titánium...

Mutogatni való hater díszpinty

(#315) zoltanz válasza hcl (#314) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Szerintem nem feltétlenűl az, de szerintem egy notiban ha nem valami katonai célra készűl felesleges ilyen ellenállóság. Soha nincs kihasználva, persze a Méh -ben biztos jól fizetnek majd érte. :)

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#316) Napfénysüti válasza zoltanz (#315) üzenetére

De az alu Macbookok legalább nem repednek. ;] Legalábbis arról még nem olvastam. :)

Més que un club!

(#317) zoltanz válasza Napfénysüti (#316) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Most nem az aluról van szó, de az is túlzás elég lenne a kihajtható monitor zsanérját ebből vagy hasonlóból készíteni. Ha meg a kinézetre mennek akkor elég ha fém vagy akármi berakást raknának rá, aztán a paraszt egyből elájul úgy is.

hcl: : Szerintem szakszerű használatnál nem fordúl elő sűrűbben ez a meghibásodás mint a melegedés, porosodás köv. fellépő hiba vagy a bill. kiesése vagy a TFT pixelhiba.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#318) hcl válasza zoltanz (#315) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nincs kihasználva? Hát mostanában volt nálam egy Acer 17"-os akármi, hogy furcsa a kijelzője... Hát a zsanér széttépte a kijelzőt összetartó MŰANYAG csavarfészkeket. Tejesen javíthatalan volt, fedelet kellett volna cserélni... Vagy átfúrni az egész kijelzőkeretet, de az meg hogy nézett volna ki.
Amúgy a zsanér maga fémből van, te gondlom a kijelzőkeret egy részéről beszélsz :)

Az Albacompom kijelzőfedele a zsanérok körül össze-vissza reped. A Compaq-m nem különben. Haveroknáál is akad pár gép, ami reped mindenfele.
Nem beszélve a múltkori Fujitsu boncolásról (hogy saját példát mondjak) aminek frankón azért halt el az alaplapja mert gagyi volt a ház?

Hát, én elég sok értelmét látom ezek után az alu házaknak :)

@zoltanz : Szakszerű használat... Hát, az a FuSi pl. attól halt meg hogy rendszeresen az egyik oldalánál emelték meg... WTF...
Az Acernek pedig a kijelzőjét nyitották-csukták.. ez teljesen rendeltetésszerű használat szerintem :/

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#319) zoltanz válasza hcl (#318) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Valamilyek notiban már nincsen is bill. hanem érinésérzékeny TFT van helyette, na én ezt sokkal többre tartom mint az Apple, Lenovo féle megerősített gépvázakat.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#320) hcl válasza zoltanz (#319) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

De aztán ha arra rávágsz mérgedben :D :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#321) zoltanz válasza hcl (#320) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Félig angol származású vagyok, idegesen a vérnyomásom mint a 3 napos hullának.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#322) hcl válasza zoltanz (#321) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja, akkor neked jó, de ismerek pár embert, akiknél rövid életű lenne a touchscreen :D Vagy golyóálló üvegből kell csinálni.

Mutogatni való hater díszpinty

(#323) zoltanz válasza hcl (#322) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Hozzá kell tennem a piac alakítja a kínálatot tehát ha szükség van titánházra gyémánt kijelzővel arany csatlakozókkal, ezüs berakású gombokkal akkor az lesz. Más kérdés, hogy ez vezet -e valahova hosszútávon, ill aki megveszi mihez kezd majd vele késöbb. :DDD

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#324) Napfénysüti válasza hcl (#318) üzenetére

Egy barátom Acerén is rendeltetésszerű használat mellett törött el 3 év után a zsanér. Házilag bár elég igénytelenül de orvosolta. :D

Més que un club!

(#325) hcl válasza Napfénysüti (#324) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Én is felajánlottam ezt a lehetőséget, de nem élt vele a tulaj. Ő is látta hogy vége a fedélnek. Amúgy ez egy kb. másfél éves dög volt.

@zoltanz : Hát igen, lehet villogni a titán géppel :)

Amúgy pl. a Nokia 6300 is részben alu. Ez sznobság? :D Mert maga a telefon egy nagy 0.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#326) zoltanz válasza hcl (#325) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Szerintem ma mint márka egyedűl a Rolex (az is késik, a másik akinek az van nem siet sehova) vásárlása a sznobság na és persze a gyémántal kirakott WC csésze meg hasolú egzotikumok. :D

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#327) hcl válasza zoltanz (#326) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Utóbbi ja, LOL :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#328) zoltanz válasza zoltanz (#323) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Mondjuk az új Apple Macbook -ok notikon már ez a gumi billentyűzet, ami sülyeztet, elég fix. Amit én hinyolok az az érintőképernyő ami ráhajtható a billentyűzetre.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#329) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Igaz kapható digitális toll, hogyha muszály írni pl Nokia tip. ban.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#330) alma_fan válasza Napfénysüti (#316) üzenetére


alma_fan
csendes tag

Csak melegszik az AIR, de mint a fene. A félvezetők hosszú életének a titka, ha túlmelegednek. :D

Unix is simple. It just takes a genius to understand its simplicity. (Dennis M. Ritchie). Tékozló Homár olvass és megvilágosodsz, Windows 7& Ubuntu

(#331) hcl válasza alma_fan (#330) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Jaja! Különben még megfáznának :D

Mutogatni való hater díszpinty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.