Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) LackoMester


LackoMester
addikt

Jó kis irás...grat :C a noti töltés fenomenális :DDD
a sógoromnak van egyMacBook Pro-ja(annak is elég komoly belsö része van),Ö HDD-t akart benne cserélni,hát beletörte a csavarokat-nemsikerült,azt nagynehezen kibányásztuk :K elég jó kis cucc,de szerintem nem ért annyit,mint amibe került :U

[ Szerkesztve ]

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#2) ThaBoss


ThaBoss
senior tag

Hát tényleg az a töltés :DDD :C Óriási!
Köszi a cikket, még soha nem láttam Apple-t belülről :B

(#3) Ulkesh


Ulkesh
őstag

Jó kis írás!

Egy apróság csak, az OSX-nek nincs kötött nyelve, a beállításoknál bármikor átkapcsolható a rendszer nyelve, így egyetlen kattintás után már nem németül beszélt volna :D

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#4) hemaka


hemaka
nagyúr

Azigen, meg lett oldva rendesen a dolog :D

(#5) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Höhö, majdnem elélveztem, amikor megláttam a franciakulcsot a szép aluházon!
Amúgy lehet tudni, mit kóstál egy ilyen megberhelt mac postával együtt az ebay-ről?
Illetve ilyen állapotban mire kell a tulajnak? Csupán egy mac termék, relikvia, vagy tervei vannak vele? Mert sztem egy használt hp, ibm se sokkal drágább itthon, ph apróból!

(#6) Ulkesh válasza zolikaDB (#5) üzenetére


Ulkesh
őstag

Egy ilyen Powerbook elég sok mindenre használható még, mert van rá elég nagy programválaszték és teljesítményben sem mondható annyira relikviának (egy ma divatos netbook-nál lényegesen erősebb jószág).

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#7) dadada


dadada
tag

Igen! Amikor az Apple még Apple volt, nem pedig túlárazott tömegtermék. Jó Írás egy ilyen masinát én is elfogadnék.

[ Szerkesztve ]

(#8) commanDOS


commanDOS
senior tag

Elegáns és finom megoldás töltésre :DDD avagy a hardveres szerszámai, ennél már csak egy satu vagy vízpumpafogó mutatott volna jobban :D

ThaBoss:
Apple belülről

[ Szerkesztve ]

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#9) azbest


azbest
félisten

jól értem, hogy végülis nem derült ki, hogy mi füstölt el... hanem csak rádugtatok egy másik tápot és ment?

(#10) zoltanz válasza commanDOS (#8) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Azért tényleg bátor dolog így tölteni valamit. Kalapács nem kerűlt elő közben? :)

Azért teljesítményben ma az új notikkal sehol nem veheti fel a versenyt ez, max ha a ma használatban lévőket nézzük akkor itt-ott. Vannak Apple szerelmesek azoknak úgyis mindegy... Egy biztos jó hordozhatóságuk, elég sokág bírják töltés nélkűl ezek.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#11) dadada válasza commanDOS (#8) üzenetére


dadada
tag

:DDD

(#12) norbx


norbx
aktív tag

mire nem jo a 7824 mi?:D egyebkent 78S24 L 78 S 24CV (ST) +24V 2A ez a tipus hatasosabb lett volna mar csak a melegedes miatt is.a francia kulcsos hutes az allat..... :DDD bar ha belogatod egy pohar vizbe az is jo lett volna.:)

(#13) xedos


xedos
addikt

Azért még az Inteles Macbook Pro belseje sem tér el sokban ettől :-)
IMac szétszedése sokkal combosabb feladat :-)

(#14) Ulkesh válasza dadada (#7) üzenetére


Ulkesh
őstag

"Igen! Amikor az Apple még Apple volt, nem pedig túlárazott tömegtermék."

Ma sem az.

Nézz meg egy mai Macbook Pro-t, vagy egy Air-t belülről. :D

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#15) Ulkesh válasza xedos (#13) üzenetére


Ulkesh
őstag

"IMac szétszedése sokkal combosabb feladat :-)"

Nem igazán.
A műanyag iMac-hez csak egy csavarhúzó és egy telefonkártya kell, kb. 4 perc a szétszedése.
Az Alu-hoz meg egy egy tappancs kell és ha az megvan, akkor az sem túl bonyolult.

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#16) jenei92


jenei92
senior tag

Megtudakolhatom mennyiért szerezte barátod a mac-et?

(#17) hcl válasza azbest (#9) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Először is köszi mindenkinek :) Bocs, éjjeles voltam, nem tudtam belenézni a kommentekbe :(

A Mac áráról nem tudok semmit :( , amúgy a tulajnak videovágás- és képszerkesztési munkákra kell. Az árát gondolom alaposan lenyomta a töltő hiánya.

@azbest : Hát igen, nem derült ki hogy mi füstölt el, simán ment. Nem egy nagy javítás, tudom, de hát a múltkori Asus pl. nem bírta ennyire a fordított tápot :D Ennek inkább a belseje volt érdekes :)

@ZolikaDB : A franciakulcs a 7824 hűtését adta :D

@norbx : A 2A-es stabit nekem is mondták a boltban, de én csak arra voltam kíváncsi, veszi-e a töltést... Ha tápot kellett volna építeni, akkor van 3A-es változata is :)

@xedos: Az imac gondolom nehezebb :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#18) commanDOS válasza Ulkesh (#14) üzenetére


commanDOS
senior tag

Inkább azt mondanám, hogy az árához mérten tömegcikk. Mert ha 180-200 körül megkapnál egy alap 13"-os macbook Pro-t (most már Pro) akkor azt mondanád hű az anyja, ezt rendesen összepakolták. Igaz nekem ezért az árért is tetszik, mert egyszerűen jó ránézni, fogdosni, annyira precíz az egész. Csak az a különbség, hogy ennyi pénz leszurkolása után nem bólogatok, hanem azt mondom, hogy ennyi pénzért ez a minimum...
Egyszer úgyis veszek egyet, muszáj, csak előbb kidolgozom a belem :DDD

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#19) Napfénysüti

Nem semmi megoldás. Azok a képek a franciakulccsal :C
De mindenképp egyedi és ötletes. :K

Més que un club!

(#20) hcl válasza Napfénysüti (#19) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Francot ötletes, gányolás :D Abból főztem, ami volt, és lehetőleg úgy, hogy minimális költséggel kiderüljön, érdemes-e foglalkozni még a döggel... :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#21) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

:R

szép munka, főleg a 7824 cooler :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#22) Napfénysüti válasza hcl (#20) üzenetére

Szerintem épp ezért ötletes. :K Lehet másnak eszébe se jutott volna. ;) Nekem például biztos nem. :D

Més que un club!

(#23) aram01


aram01
nagyúr

nagyon a király töltő :C

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#24) dadada válasza Ulkesh (#14) üzenetére


dadada
tag

Mihez képest nem az? Sajnos az Unibody ház az egy ........ (Nem minősítem, ha nem haragszol). A MacBOOK air meg hülyegyerekek sznob játékszere. Nem mondanám, hogy notebook, mert az túlzás lenne ennyi pénzért pedig divattermék.

Egy aranyozott MacBOOK prohoz képest valóban nem drága, mert az a hülyeség ne továbbja, de egy bármelyik olyan termékhez képest ami összegyűri megrágja és kiköpi a mai MacBOOK Prokat igen! (Latitude, Tecra, EliteBook, ThinkPad stb) Ja és ezek azonos méretben vagy annyiba kerülnek, mint a MBP csak hatvanszor jobb a minőségük, van rá az árához mérhető garancia support minőség is, vagy feleannyiba, mint a MBP.

Szóval relatív a dolog, de amíg 1% alatt van itt nálunk az Apple notebook-ok részesedése, akkor nem haragszol ugye, hogy kicsit szkeptikus vagyok a véleményeddel kapcsolatban... :D

[ Szerkesztve ]

(#25) xedos válasza Ulkesh (#15) üzenetére


xedos
addikt

Na... akkor még csak le van szedve max az eleje...
Belül töménytelen mennyíségű többfajta TORX virit:-)
A proci-vga hűtős részt sem olyan könnyű kibányászni.
Van egy 17"-os alaplapom ami köré építettem egy gépet+ bontottam egy 20"-ost...

dadada:
Igazad is van meg nincs is...
Sajna az itthoni szervíz háttér nem éppen rózsás, de javul.
Ugyanakkor a mostani unibody gépnél merevebb noti még nem járt a kezeim között!
Sajna a billentyűzet nem vízálló, cserébe a touchpad megveri a piacon lévő összes gépét!
A billentyűzet világítás csúcs! Az IBM és HP felülröl világítósa nevetséges hozzá képest!
Az ár az durva! De az akksi idők is!

[ Szerkesztve ]

(#26) zoltanz válasza dadada (#24) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Azért vannak olyan helyzetek amikor a legtutibb gép, oprendszer kell pl egy új termék bemutatóján, vagy fontos tárgyaláson ahol nem 2 forintokról van szó. Mondjuk akkuidőben jók az Atom -os notebookok és netbookok is.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#27) Cyberb0b


Cyberb0b
tag

Szép cikk, grat :C

♦♣♠ A nő olyan, mint egy költői hasonlat. Ha szép, akkor az sem baj, ha nincs semmi értelme.. ;) I am 33% Geek ♦♣♠

(#28) Ulkesh válasza dadada (#24) üzenetére


Ulkesh
őstag

"Sajnos az Unibody ház az egy ........"

Ez a te véleményed, aki látta már és használta, annak nem ez :D
Kevés masszívabb megoldás van a piacon.

"A MacBOOK air meg hülyegyerekek sznob játékszere."

Én értem, hogy Apple fóbiád van, csak azt nem értem miért írod ide le. Sem a cikk, sem a hozzászólásom nem erről szólt, hanem a hardverről és annak elépítéséről, kivitelezéséről.
Ha láttál volna már Air-t szétszedve és rácsodálkoztál volna, hogy mekkora az alaplap és milyen döbbenetes rendezettség és tervezés van mögötte, akkor nem beszélnél butaságokat.

"de egy bármelyik olyan termékhez képest ami összegyűri megrágja és kiköpi a mai MacBOOK Prokat igen! (Latitude, Tecra, EliteBook, ThinkPad stb) "

Hát azért a felsorolt jószágok zömén egy 3,06 GHz-es Core2Duo-val, 8 GB RAM-mal, hibrid videóalrendszerrel szerelt MacBook Pro elnézően mosolyogna csupán. A 7 órányi akkuidőről bekapcsolt wifi-vel, a tökéletes touchpad-ről, a normálisan kivitelezett billentyűzetvilágításról, az S-IPS kijelzőpanelről ne is beszéljünk. Minőségre meg ezeknél a gépeknél nem sok panasz lehet (nem tökéletesek persze, becsúsznak szoftveres problémák, de a piac több szereplőjéhez képest abszolút nincs mit szégyenkezniük)
Egy szóval sem vitatom, hogy drága jószágok, de egy Ferrari is drága az Opel-hez képest :D

"Szóval relatív a dolog, de amíg 1% alatt van itt nálunk az Apple notebook-ok részesedése, akkor nem haragszol ugye, hogy kicsit szkeptikus vagyok a véleményeddel kapcsolatban."

Nem egészen értem, hogy az itthoni életszínvonalnak mi köze egy hardver felépítéséhez és milyenségéhez.
Gondolom a MS is azért csapkod idegesen, mert annyira elenyésző az Apple részesedése :D

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#29) Napfénysüti válasza Ulkesh (#28) üzenetére

Belinkelem azért az air belső képét: [link]
Valóban egész rendezettnek tűnik.

De szerintem se offoljuk szét a topikot. Ez nem MAC vs többi gép szócsata. :D

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#30) Puma K


Puma K
veterán

Ismerős ilyen G4-es dögöt akart venni, de mondtam neki hogy gyűjtsön még és inkább vegyen egy újabb MacBook Pro-t újonnan. Így is tett és jövőhéten érkezik is házhoz :)

Azt viszont nem tudtam, hogy Gf5200 van benne :U

Már várom hogy én is dolgozhassak vele :D
Fú olyan visualokat fogunk nyomatni, hogy a sok kész ember bele fog örülni ;]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#31) Ulkesh válasza Napfénysüti (#29) üzenetére


Ulkesh
őstag

Ez meg gyakorlatilag az egész gép:
[link]

:D

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#32) Napfénysüti válasza Ulkesh (#31) üzenetére

Nem rajongok az Apple gépekért de elismerem szép kis helyre összezsugorították.

Més que un club!

(#33) Tomate


Tomate
veterán

A franciakulcs nagyot üt. :C :D

(#34) zoltanz válasza zoltanz (#26) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Szerintem a mai os -ek mind elég csinosak és használhatók a legkritikusabb helyzetekben is, mind Linux, OSX, Windows -ok.
Nem értek annyira hozzá, de szerintem a legtöbb noti átgondoltan, jól van öszeszerele és az Apple asztali társaik is.
Egyedüli kényes pont a hangkártyák ha nem digitális kimeneteket használunk, sokszor előfordulnak interferenciák, amiatt mert fizikailag közel vannak az alkatrészek. Mondjuk a profik külső eszközön vagy desktopokban nem integráltan használják a márkásabb hangkeltőket.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#35) dadada válasza Ulkesh (#28) üzenetére


dadada
tag

Én szereltem is ilyet.... Szedtem szét.... Nem air-t hanem pro...t Ne már azért köszi, hogy kioktatsz.

Fóbia neked az van az tuti!

"Ez a te véleményed, aki látta már és használta, annak nem ez :D
Kevés masszívabb megoldás van a piacon."

Igen kevés de kettő, három kapásból akad: RollCage, Dura, RoadReady.

"Nézz meg egy mai Macbook Pro-t, vagy egy Air-t belülrő"

Ezt meg Te írtad az emlékezetkiesés az nagyon csúnya dolog vigyázz, csak, ha már arról beszélsz, hogy nem a témával foglalkozom.

"3,06 GHz-es Core2Duo-val, 8 GB RAM-mal, hibrid videóalrendszerrel szerelt MacBook Pro elnézően mosolyogna csupán."

Bocs az árát elfelejtetted odaírni!

"Gondolom a MS is azért csapkod idegesen, mert annyira elenyésző az Apple részesedése :D"

Akkor neked kimaradt az elmúlt 1.5 - 2 hónap mert ponthogy az apple telefonálgatott idegesen az MS-nek. De azért járj utána, hogy így volt -e. Kezdenek már amerikában is rájönni, hogy valami nem stimmel az árral. Ott sikerült megvezetni az embereket itt nem. De mi vagyunk az ostobák, ja.

"Ha láttál volna már Air-t szétszedve és rácsodálkoztál volna, hogy mekkora az alaplap és milyen döbbenetes rendezettség és tervezés van mögötte, akkor nem beszélnél butaságokat."

Melyik részére gondolsz a szarrá melegedő unibody házra, a csatlakozók hiányára, vagy a gyatra kivitelezésre a vékonysága miatt. Butaság, kinek van itt fóbiája? Ja és a bónuszt el ne felejtsem az ÁR, GARANCIA, SUPPORT... :D

Ha annyira marha jó ez a cucc miért nem sikerült a saját pályáján sem elérni 10 %-ot ja biztos ott is kicsi az életszínvonal mi? :D

[ Szerkesztve ]

(#36) Ulkesh válasza dadada (#35) üzenetére


Ulkesh
őstag

"Ezt meg Te írtad az emlékezetkiesés az nagyon csúnya dolog vigyázz, csak, ha már arról beszélsz, hogy nem a témával foglalkozom."

Nézd meg belülről, ez a felépítésére vonatkozott, a cikk és a topic is a Macbook Pro-k szereléséről, belsejéről szól. Szóval nem éppen offtopic, amit írtam.

"Igen kevés de kettő, három kapásból akad: RollCage, Dura, RoadReady."

Nem is azt írtam, hogy egyedüli megoldás.

"Bocs az árát elfelejtetted odaírni!"

3599 dolcsi (kb. 671.000 Ft).
Nem olcsó, de ekkora teljesítményt más gyártó sem ad olcsóbban.

De az ár csak egy dolog, itt elsősorban másról volt szó (felépítés, hardver design).

"mert ponthogy az apple telefonálgatott idegesen az MS-nek."

Mondja egy MS vezető. Te meg mindent elhiszel :D

"Kezdenek már amerikában is rájönni, hogy valami nem stimmel az árral."

Mármint MS-ék kezdenek rájönni, mert kategóriáján belül nem drága egyik Apple gép sem, sőt néha olcsóbb, mint a konkurens termék.

"Ja és a bónuszt el ne felejtsem az ÁR, GARANCIA, SUPPORT"

Ár magas, mert prémium termék (az AIR).
Garancia 1+ vásárolható 2 év, mint minden amerikai gép esetén.
Support-ot ne hozd fel, mert öngól. Az Apple supportja lett 2007-ben az első, 2008-ban a második legjobb a világon. Ne a magyar helyzetből indulj ki, nem létezik olyan, hogy Apple Magyarország.

"Ha annyira marha jó ez a cucc miért nem sikerült a saját pályáján sem elérni 10 %-ot ja biztos ott is kicsi az életszínvonal mi?"

Miről beszélsz?
Nézd meg, hogy az USA notebook piacán hány százalékot tudhat magáénak az Apple?
Világviszonylatban hány százalékát adja el az 1000 dollárnál drágább gépeknek?

Egyébként világviszonylatban van 11% részesedése, ami nagyon szép szám, tekintve, hogy egyetlen cégről van szó. Nézd meg a többi PC gyártót egyenként mekkora részesedésük van.

Egyáltalán nem egy kis jelentéktelen cégről van szó, hanem a világ egyik legdominánsabb PC gyártójáról (ha valamit letesznek az asztalra, akkor az egész iparág arra fog elindulni, legyen az egy vékony notebook, multitouch touchpad, smartphone, vagy egy zenelejátszó).

De ez ismét nem ebbe a topicba tartozik, ha gondolod folytassuk, de privát.

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#37) Xero


Xero
nagyúr

Hmm...
Ilyen drágaságom nekem is volt anno.
Egyébként a video vezérlő Radeon 9700 lesz! :)

Mellesleg ha belső felépítésről beszélünk:
Ebben a világbajnok az én szememben a régi G5-ös iMac volt. Egyszerűen mestermunka. Nem is tudom hány gépet kaptam szét de az a csúcs.

Mellesleg a mostani MBP-m sem utolsó bármelyik másik hasonló kategóriás géphez képest, bár az Unibody cuccokat azért irigylem. Kár a Glossy kijelzőkért... nagy kár!

(#38) hcl válasza Napfénysüti (#29) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hát ehhez a döghöz képest simán jó. Csak gondolom arra kell figyelni, hogy e törjön el semmi amikor szereled.

Felőlem amúgy arról van szó amiről. Nem értek a Mac-ekhez, érdekes mások véleményét olvasni róla.

@Xero : Hm, akkor benéztem :D Csak fénykép alapján rtam a cikket, mert akkor már nem volt nálam a gép.

@Zoltanz : Hát azért találni néhány igencsak durva dolgot a nagyondráganagyontrendinagyonminőségi notikban is.
Ebben a Macben (Maci? :D ) pl. nekem a GPU hűtése nem tetszett, azaz az a veszélyes pont, de amúgy viszont korrekt. Azért van sok x86-os noti amiben több alapvető hibát is elkövetnek, amik nagyon gyorsan hibákhoz vezetnek. Lásd pl. az Albacompom. Belülről egy merő sikítás.

Thinkpadet kéne már szétszedni, csak abból még nem járt nálam egy sem :(

Mutogatni való hater díszpinty

(#39) dadada válasza Ulkesh (#36) üzenetére


dadada
tag

Az a baj, hogy úgy általában Ti csak az USÁval tudtok példálozni. De én itt élek itt legyen tisztességes ár support, és minőség, de nincs!

Amit leírtál az itt nem érvényes! Tehát nem létezik! KB ennyi.

(#38) hcl

"Thinkpadet kéne már szétszedni, csak abból még nem járt nálam egy sem :("

A ThinkPad -eket sokkal könnyebb szerelni az átlagképeknél, a Mac-nél is, nagy előnye, hogy minden logikus. Nem kell félned, hogy eltöröd. elpattan, elgörbül stb. A belseje is masszív nem csak a váza, hanem a benne található alkatrészek is.
Mióta piacon van mindenki másolni próbálja a felépítését, de csak próbálják.
Ez alól az Apple a kivétel, de az nem baj, ők máshogy gondolták a kivitelezést az unibody is működik, de az AIR esetében nem jó megoldás. A MBP-nál igen.

[ Szerkesztve ]

(#40) hcl válasza dadada (#39) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja, csak érdekeségképp, meg ide megírni, hogy milyen belül. Sokak szerint ezek a legjobb gépek, jó lenne tudni, mi is van benna, amitől jobb lesz :)

Na meg ha Thinkpadet kellene szétszedni, akkor lehet hogy lenne egy Thinkpadem! Az jó lenne :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#41) dadada válasza hcl (#40) üzenetére


dadada
tag

[link]

[link]

[link]

Az előnyök közé tartozik, hogy ha esik, nem reped törik, horpad, stb. Nem nehéz. Ha rálépsz nem sérül. Sokak szerint nem szép, de ergonómiailag a jelenlegi csúcs még mindig, mint az elmúlt 10 évben mindig. Szinte tökéletes billentyűzet, masszív felépítés 1200 $-os magyar árért hazavihető egy alapmodell (14,1"). Alapvetően jár alapban a 3 év garancia, legendásan jó szerviz. Legendás tartósság. És nem mellesleg a kompatibilitása is magas szinten áll.

[ Szerkesztve ]

(#42) Tim82 válasza Ulkesh (#36) üzenetére


Tim82
nagyúr

"Nézd meg belülről, ez a felépítésére vonatkozott, a cikk és a topic is a Macbook Pro-k szereléséről, belsejéről szól. Szóval nem éppen offtopic, amit írtam."

Akárhogy is dörzsölöm így kora reggel a szemem, a cikk és a topik témája még mindig az alu Powerbook. :D

"3,06 GHz-es Core2Duo-val, 8 GB RAM-mal, hibrid videóalrendszerrel szerelt MacBook Pro elnézően mosolyogna"

Azért egy szintén hibrid videókártyás Thinkpad T400/T500-on valószínűleg nem mosolyogna, mert a 3.06 GHz-en és az S-IPS-panelen kívül gyakorlatilag minden felsorolt fícsör megvan: fémváz, hosszú-hosszú akkuidő, strapabíró, jó bill.+touchpad (már ha valaki nem szereti a trackpoint-ot). De ez csak apróság. :)

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#43) Napfénysüti válasza hcl (#40) üzenetére

Nem vagyok egy nagy szerelő de barátnőm meg a saját TP-m alapján ezeknek a gépeknek tényleg nagyon egyszerű a bővítése. Az előző Fu-Si-mnál 2,5 év alatt nem jöttem rá hogy a rákba kell a billentyűzetet kivenni. Feszegetni meg teljesen szétkapni meg nem mertem mert hát mégiscsak Fu-Si, mivan ha nem tudom utána összerakni :D
Ezzel szemben a TP-ben szinte pillanatok alatt lehet a klaviatúrát, ODD-t, HDD-t, memóriát cserélni. Mindenről van gyári videó hogy hogyan kell szerelni(külön a kivételről és a berakásról).
Szóval csak azt tudom mondani hogy rendkívül baráti még egy laikusnak is. Jó azért az alaplapot már nem állnék neki kikapni belőle de a fent említett dolgok valóban pofonegyszerűek. :K

Més que un club!

(#44) N3ST1C


N3ST1C
tag

Nagyon jó lett így tovább :C

(#45) utomi


utomi
senior tag

Azért azt szögezzük le, hogy a Thinkpad egy kínai szemét lett ami köszönőviszonyban sincsen már az egykori legendás IBM minőséggel. Szóval ne példálózz nekem egy Lenovo-val. A Dell vagy a Toshiba pedig nem rossz de hát könyörgöm azt még egy elvakult pc-s is elismerheti, hogy design szempontjából az Apple fényévekre lekörözi a pc-s társakat. Tudom van akinek nem jön be az Apple minimalista design-ja de azért ez a kisebbség.
Azt már felesleges is megemlíteni, hogy azonkívül,hogy egy Apple gép csendes de annyira, hogy ilyen csendes géppel pc-s notik közül még soha sem találkoztam( pedig láttam már egy párat) ,még az egyik legvékonyabb is.
Nem beszélve az alu stabilitásáról, a használható billencsvilágításról és úgy összességében a gép összképéről. Szerinted biztosan véletlen, hogy 1000 dollár felett közel 90%-os az Apple részesedése. Szerintem ez a minőségről mindent elmond.

(#46) utomi


utomi
senior tag

A cikkhez pedig, nekem egy MacBook Pro-m van( utolsó szériás nem unibody házas példányból) és a szétszedés menete nagyon hasonló. Nem bonyolult csak időt kell rá szánni meg türelem. De gratula a felélesztéshez. Nagyon profin megoldottad a dolgokat.

(#47) zoltanz válasza hcl (#38) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Javítottam már Lenovo notit mondjuk Apple még nem, de az nagyon átgondolt és strapabíró volt, felső osztályú. Amúgy közismert tény, hogy ez a két márka a legmegbízhatóbb. Szerintem is jobbak az Amerikai termékek, de ez az én szubjektív véleményem.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#48) Napfénysüti válasza utomi (#45) üzenetére

Azért fogtál te mostanában Lenovos TP-t? Nem SL-t mert az kamu TP kicsit. Lehet kevésbé minőségi mint 10 éve de még így is az egyik legjobb. Épp a múltkor nézegettem nem alu Macbookot. Számomra az volt siralmas. Persze azért kipróbálnék egy ilyen alu unibody Mac-et is hogy milyen. :K
De ezen ne vitázzunk. Kinek a pap kinek a paplan. :)

Més que un club!

(#49) hcl válasza utomi (#45) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

De ha jól tudom, eddig is a Lenovo-nál rakták őket össze?
Másrészt ez egy speciális Powerbook volt, azért alu, nem minden Mac van aluból...
Kíváncsi lennék akkor már egy Titaniumra is :D

@Napfénysüti : Kicsit keresgélni kellett volna, a Lifebok (én azt szedtem eddig szét) szétszedése nem volt nehéz. Meg a net tele van szétszedési leírásokkal.

@utomi : Ja, annyira hasonló, hogy vakartam a fejem pár óráig, mire beazonosítottam, hogy melyik guide szerint kell kiszedni a DC panelt, mert fogalmunk sem volt hogy ez milyen gép pontosan :D

@zoltanz : Hogy az amcsi termékek jobbak? Nézd meg az autóikat :D (Mármint pl. egy sima középkategóriás GM szedánt pl... hol van egy némethez, japánhoz?) Igazából a minőségbiztosításon műlik a dolog, mert úgyis tömegtermék, dea japók ebben pl. verhetetlenek, ezért jók a cuccaik.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#50) zoltanz válasza hcl (#49) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Ne hasonlítsuk össze minden, a gépgyártás meg az elektronika nem egy tőröl fakad. Magyarok pl tudunk élelmiszert termelni minőségben, de nem tudunk politizálni.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.