Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) lugosi válasza dorika87 (#1000) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szia, érvényes lesz, világgarancia van.

"A vásárlás országán kívül is igénybe vehet garanciális szervizelést" [link]

(#1002) domos válasza dorika87 (#1000) üzenetére


domos
senior tag

Mindegy hol veszed, az Apple bármelyik országban segít ha baj van. Viszont a 16GB-s iPhone-t felejtsd el, ha jót akarsz magadnak.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#1003) dorika87 válasza domos (#1002) üzenetére


dorika87
őstag

Most is 16gigás telefont használok, ami nem bővíthető és vígan elvagyok vele. Nem hiszem, hogy ezekután is gond lenne. Amúgy meg a keret is véges.

[ Szerkesztve ]

(#1004) Krisz0630 válasza dorika87 (#1003) üzenetére


Krisz0630
senior tag

Nekem is 16GB-os 6S Plus-om van és teljesen elvagyok vele. Igaz néha a képeknek, videóknak kevés, de azokat úgyis áttolom felhőbe. Amikor én vettem a telót, akkor csak 128GB-os volt. nekem is számított az ár. :)

PS5- PSN ID: Krisz0630 + iPhone 12 Pro Max + Macbook Air 2020

(#1005) dorika87 válasza Krisz0630 (#1004) üzenetére


dorika87
őstag

Nekem most is droid-nál így van, és felhőbe szinkronizálódnak mindig a képek és videók. Szóval nálam sincs gond ezzel, és nem is volt soha. :)
Napokon belül egy 6 Plushoz fogok hozzájutni első IOS-es telefonként, már nagyon kíváncsi vagyok milyen lesz android után, szóval várom nagyon. Aztán ha beválik lehet váltok "felfelé" akár a 6s Plusra is. Tényleg annyival jobb az "s Plus" mint a sima Plus? Egyelőre örülök neki, hogy lehetőségem lesz váltani, és az 5.5 col mindenképp szempont volt, mert mostani telefonomhoz képest a 4.7col-os kijelző visszalépés lett volna.

[ Szerkesztve ]

(#1006) totj80 válasza dorika87 (#1005) üzenetére


totj80
tag

Nem fogsz csalódni, imádni fogod az iPhone-t. :)

(#1007) kali válasza dorika87 (#1005) üzenetére


kali
legenda

szia,

nem rossza a 6 plus sem, de ne az alapján következtess majd a 6s plus tekintetében, mert sokat számít az újabb típusban a dupla ram és egyéb jobbságok, új funkciók...stb.

domos; embere válogatja, valakinek elég a 16 GB verzió is, nem lehet általánosan ráhúzni, hogy kevés.

[ Szerkesztve ]

(#1008) domos válasza kali (#1007) üzenetére


domos
senior tag

Akinek állandóan gyors WiFi-n lóg a telefonja, vagy állandóan másolgatja a gépére a fotókat/videókat, majd törli a telefonról, annak jó. Minden egyéb esetben bukta.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#1009) dorika87 válasza domos (#1008) üzenetére


dorika87
őstag

Én pl. felhőbe szinkronizálom a fotókat/vidókat mindig (és iPhone-al is az a terv) Egyébként meg ez a használati szokásokon múlik csak. Ha pl. valakinek van külön fényképezőgépe, akkor a telefon csak másodlagos lesz ilyen szempontból. Tehát nagyon sok mindentől függ, hogy kinek elég a 16gb tárhely és kinek nem. Szóval ez teljesen felhasználófüggő.

(#1010) kali válasza domos (#1008) üzenetére


kali
legenda

még így sem feltétlenül igaz.
fényképekkel nehéz lenne telepakolni, abból néhány száz darab nem elég hozzá, egyedül a videózás lehet kompromisszumos, ha komolyabb felbontást használ valaki, de ahhoz sem muszáj net, anélkül is áthúzható bármilyen munkaállomásra a tartalom, még csak itunes sem kell hozzá.
aki nem használ nagyobb méretű alkalmazásokat és állandóan van 10 GB feletti szabad tár, annak nem igazán problémás a dolog.
nem mindenki akar ezres nagyságrendben tárolni állandóan a telefonon fényképeket...stb.
embere válogatja, senki sem ismeri mások felhasználói szokásait, ezért nem is lehet másokra ráhúzni a saját tapasztalatot és véleményt, döntse el mindenki maga.

[ Szerkesztve ]

(#1011) Phobion


Phobion
őstag

9.3-ra mikorra várható? látom már beta 7-ben van, viszont engem ezek a 9.2.1-es akadások eléggé zavarnak :F

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#1012) kali válasza Phobion (#1011) üzenetére


kali
legenda

az új 5-ös megjelenésekor.
akadás csak egy helyen van minden iphone-on - de azt is inkább csak minimális röcögésnek mondanám -, a beállítások -> mobiltelefon szekcióban lefelé görgetve, ha neked máshol is, akkor az vélhetően orvosolható.

(#1013) dorika87


dorika87
őstag

Milyen márkájú (hátlap) tokot ajánlotok a készülékhez (6 plus, tudom ez nem az a topik, de úgy látom itt nagyobb nyüzsi van és tokokban lényegében nem tér el a 6s plushoz képest gondolom), ami tényleg kényelmes, minőségi, jó a fogása, viszonylag vékony? Köszi

(#1014) lugosi válasza dorika87 (#1013) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én a gyári bőrtokot ajánlom (valójában nem tok, inkább ugye hátlap). Nagyon jó a fogása, nagyon stabil, kellemes. Én ha újra kéne tokot venni, csak ezt venném, semmi mást.

(#1015) totj80 válasza dorika87 (#1013) üzenetére


totj80
tag

Szinten a gyári tokot ajánlom, 5s en is az volt, most ezen is, és nagyon jók.

(#1016) Krisz0630 válasza dorika87 (#1013) üzenetére


Krisz0630
senior tag

A gyári tokot én is ajánlom, bár nekem nem a bőr változat, hanem a szilikon van, de azzal is nagyon meg vagyok elégedve.

PS5- PSN ID: Krisz0630 + iPhone 12 Pro Max + Macbook Air 2020

(#1017) dorika87


dorika87
őstag

Köszönöm mindhármótoknak a válaszokat. Akkor mindenképp beszerzek egy gyári tokot, köszönöm az ajánlásokat, meggyőztetek :)

(#1019) DefJamHUN


DefJamHUN
aktív tag

Van barmifele jelentosege a telefonrol frissiteni vagy hasznaljam a szamitogepet?

" Vegyetek jót ha tudtok "

(#1020) silmatauki válasza DefJamHUN (#1019) üzenetére


silmatauki
őstag

h kesobb jailbreakelni akarsz, akkor telefonos OTA kerulendo.

(#1022) DefJamHUN válasza silmatauki (#1020) üzenetére


DefJamHUN
aktív tag

akkor ez vitte a pénzt! :))
másik kérdés. A telefonomban az állapot, infonál 3gbot ír szabadnak, de az Itunes 6-ot. ez mitől lehet?
illetve a programok adatait lehet valahogyan törölni? Mert nézem, hogy a safari is tele van szeméttel?!...

" Vegyetek jót ha tudtok "

(#1023) -secret- válasza DefJamHUN (#1022) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Beállítások -> Általános -> Tárhely és iCloud használat -> Tárhely kezelése

De ha úgy érzi a telefon akkor magától is tisztítani fog.

[ Szerkesztve ]

(#1024) dorika87


dorika87
őstag

Sziasztok! Egy iPhone 6 Plus-t használok pár hete android után nagy megelégedéssel.
Meglepően tapasztalom, hogy 9 óra kijelzőidőket ki lehet belőle hozni, ami számomra nagyszerű, mert egyik droidos telefonom se tudta ezt. Tudom, hogy létezik hasonló időt produkáló 5,5 colos készülék (pl. Xiaomi Redmi note 3 pro) De ahhoz androidnál 4000mAh-es akku szükséges minimum. Tényleg nagyon örülök neki, hogy vígan használom így 3 napig a telefont :)
Arra lennék kíváncsi, hogy a 6s plus mennyivel jobban tud teljesíteni? Lehet 10-12 órákat elérni vele?

[ Szerkesztve ]

(#1025) -secret- válasza dorika87 (#1024) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

(#1026) dorika87 válasza -secret- (#1025) üzenetére


dorika87
őstag

Köszönöm, de számomra ez nem mérvadó, mert a 6h 32min átlag idő nagyon kevésnek tűnik. Persze ez ember és használatfüggő is, de jobban szeretem ha valaki beszámol a gyakorlati tapasztalatairól.
De így még méginkább meg vagyok elégedve az átlag 9 órás kijelzőidőmre kb. 65óra készenlét mellett.

(#1027) DefJamHUN válasza -secret- (#1023) üzenetére


DefJamHUN
aktív tag

Nem ertem, hogy a pl: vibernek minek 500mb hely!?

" Vegyetek jót ha tudtok "

(#1028) -secret- válasza DefJamHUN (#1027) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Nálam csak 130 mb. Tedd újra!

(#1029) kali válasza dorika87 (#1026) üzenetére


kali
legenda

szia,

a tesztekben azonos feltételek mellett mérnek, itt - vagy bárhol máshol - meg ha felhasználói tapasztalatokat írnak, akkor azok eltérő felhasználói szokások, beállítások, használt alkalmazások és környezeti tényezők mellett születnek, azok függvényében hatalmas szórással persze, így nem sok értelme van mások méréseire hagyatkozni, de tettünk már be eredményeket korábban, nekem például sokszor kijön 7 - 8 óra kijelzős használat 72 óra készenlét mellett úgy, hogy még 20%-on áll az akkumulátor, viszont akkor már dugom fel tölteni, mert nem szeretem teljesen lemerítgetni.
az a lényeg, hogy nagyon jó akkumulátoros üzemidőben a 6s plus. (nekem a note 4 hozta nagyjából ezt a szintet korábban.)

(#1030) lugosi válasza dorika87 (#1026) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nekem jók a 6s +-on az akksival kapcsolatos tapasztalataim. Az általad írt 6 óra 32 perc szerintem attól is függ, hogy mi futott az alatt az idő alatt a képernyőn. Mert nyilván egy GPS navi vagy egy játék egészen mást jelent fogyasztásban, mint pl egy e-mail kliens.

(#1031) Boss81


Boss81
senior tag

Remélem Lesz hamarosan valami frissités , használtam a 9.3 bétákat , azokkal nekem nem volt semmi gondom , itt az emailek nem jönnek csak ha manuálisan megnézem , pedig a push is be van állitva , értesitések több alkalmazásnál nem jelentkeznek amik eddig gond nélkül működtek , nem tudom mit csináltak , de valamit elcsesztek az biztos :(((
Remélem nem kell heteket várni :F

[ Szerkesztve ]

(#1032) kali válasza Boss81 (#1031) üzenetére


kali
legenda

a megjelenés pillanatában felhúztam a 9.3 verziót és semmi problémával nem találkoztam azóta, olyanokkal sem, amiket itt leírtál, számomra nincs mit javítani.
a mozgalmasabb 6s témában sem írnak az általad említett problémákról, pedig ha általános gond, akkor biztos többeknél jelentkezne.
amennyiben kapcsolódó külsős alkalmazásokat használsz és azok tekintetében van gond, úgy azok frissítésére várhatsz.

[ Szerkesztve ]

(#1033) kali válasza Boss81 (#1031) üzenetére


kali
legenda

tölthető a 9.3.1, próbálj rá arra, bár elvileg csak a link megnyitásos hibát javítja, ami nem is mindenkinél jelentkezett, nálunk a családban például egyik iphone-on sem, de volt olyan készülék a kezemben, amin igen.

(#1034) Dzsuri89


Dzsuri89
őstag

Tegnap nagyon megszívtam barátnőm Wifi hálózatán. Nagyban megy a YouTube a telón, majd jön az SMS, hogy elfogyott a mobilnetem... Nézek nagyokat, hogy az érdekes, amikor WiFi-n vagyok. Utána nézem 4G-t ír. Sorozatosan eldobálja a wifi hálózatát és ami nagyon fura, mert otthon nálam meg a melóhelyen, haveroknál hibátlan. Barátnőmnél van még két teló és laptop is, de azok meg stabilan lógnak a hálózaton.

Mi a fene okozhatja?

9.3 óta ilyen a készülék, most a 9.3.1-gyel se javult a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#1035) kali válasza Dzsuri89 (#1034) üzenetére


kali
legenda

magán a telefonon egy "hibalehetőség" van, a bekapcsolt wifi asszisztens, mert az kapcsolgathat a wifi és mobilinternet között attól függően, hogy melyiket ítéli meg épp jobb minőségűnek, mert annak az a dolga, hogy a lehető legjobb kapcsolatot tartsa fenn.
amennyiben bekapcsolt állapotban van, úgy kapcsold ki (beállítások -> mobiltelefon -> wifi asszisztens), ellenkező esetben a másik oldalon keresendő inkább a hiba, pláne mert írtad is, hogy más helyeken megfelelően működik a telefon a wifi tekintetében.
a wifi kapcsolat összetett dolog, az eltérő típusú ellenoldali eszköz és környezet mellett a használt frekvencia, csatorna és még sok más tényező is befolyásolhatja.

[ Szerkesztve ]

(#1036) Dzsuri89 válasza kali (#1035) üzenetére


Dzsuri89
őstag

Rejtély, mert ki van alapból kapcsolva a wifi asszisztens.

Ma legyalulom a telót, aztán majd ha úgy is szar lesz akkor routert fogok gyalulni.

Köszi mindenesetre.

(#1037) kali válasza Dzsuri89 (#1036) üzenetére


kali
legenda

a telefonon elég lehet a hálózati beállítások visszaállítása is.

(#1038) lugosi válasza kali (#1035) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Hát igen. A munkahelyemen annyira gyenge volt egy időben a wi-fi hogy bekapcsoltam az asszisztenst, mert a whatsapp üzenetek sem jöttek meg. Ilyesmi használattal, emaillel és nagyon light böngészéssel megette az 500 megám nagy részét a hónap végére.

(#1039) kazanka


kazanka
őstag

Sziasztok! Üdvözlök mindenkit,én is csatlakoztam a csapathoz BB Priv után,remélem nem bánom meg.
Egyenlőre minden rendben,csak a hívás és üzenet értesítő hiányzik.

(#1040) lugosi válasza kazanka (#1039) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szia!
Mi volt a váltás oka privről? Az egy új típus.

(#1041) kazanka válasza lugosi (#1040) üzenetére


kazanka
őstag

Igazából semmi különös,a Priv egy nagyon jó telefon,/csak azok írnak rosszat róla akiknek nincs/csak nem tudtam megszokni a csúszkás meckanikus billentyűzetet,ha meg csak a virtuálist használom akkor minek?

(#1042) domos válasza kazanka (#1039) üzenetére


domos
senior tag

Nem fogod megbánni :)

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#1043) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Sziasztok !

A kamerával mennyire vagytok megelégedve ?
LG G3 / G4 / Samsung S6 Edge+ közöttvacilálok.
A kamera a legfontosabb számomra.

Köszi ! :R

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#1044) domos válasza eladogeppc (#1043) üzenetére


domos
senior tag

Én főleg videózni szoktam vele, 1080@60 minőségben, nekem nagyon bejön ilyesmire.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#1045) aquamist válasza kazanka (#1041) üzenetére


aquamist
tag

Nekem volt Priv, még beszéltünk is róla, de a 6s plus mellé nem tud felnőni. Mondom ezt úgy, hogy a megjelenése óta használom, a Priv pedig csak 2 hetet bírt nálam.

Nem a repülés a veszélyes. A zuhanás. Az kellemetlen.

(#1046) kali válasza eladogeppc (#1043) üzenetére


kali
legenda

szia,

a (leg)jobbak közé tartozik, de ha csak és kizárólag a kamera számít neked, akkor is elég nehéz rangsort felállítani, mert sok fényképezi és videózási mód van, illetve a környezeti tényezőkre is igaz ez, viszont még egy adott típusú készülék sem szokott mindenben jobb lenni a másiknál/többinél az élmezőnyben, az egyik jó fényviszonyok esetén domborít, a másik gyenge fényviszonyoknál, a harmadik videózásban és így tovább.
a magam részéről ezt szoktam alapul venni, itt az aktuális első tizen helyezett nem szokott csalódást okozni; link (jobb oldalon a lista, mobilos nézetben nem minden esetben jelenik meg), mert nincsenek szélsőségesen nagy különbségek, illetve az adott, amit feljebb írtam.

[ Szerkesztve ]

(#1047) eladogeppc válasza kali (#1046) üzenetére


eladogeppc
veterán

Buli körülmények , azaz alacsony fény viszonyoknál legyen jó.
Ez a legnehezebb. :R
Plusz ami még kaki, hogy csak a 16-ost tudnám megvenni.

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#1048) kali válasza eladogeppc (#1047) üzenetére


kali
legenda

bármennyire is nem a szívem csücske az lg, arra a g4-et mondanám jelenleg - az általad felsoroltakból, mert amúgy nekem az s7 edge lenne rá a kiszemelt -, utána jön csak a 6s plus és az s6 edge+.
nekem is 16 GB verzió van, fényképezéskor nem annyira kompromisszumos, mert elég sok kép fér a bő 10 GB szabad tárra, de ha komolyabb felbontásban videózok, pláne hosszabb anyagokat, akkor már más a helyzet, bár nálam (szerencsére) elég ritka az ilyen.

(#1049) silmatauki válasza eladogeppc (#1043) üzenetére


silmatauki
őstag

S7 (Edge). Ha komolyan gondolod a kamerát, akkor ma SZVSZ messze az a legjobb választás. (Vagy persze a G5 – mondjuk arról nincs személyes tapasztalatom. De nagyon dicsérik.) Viszont CSAK RAW módban szabad használni az S7 (Edge)-t – ha nem akarsz RAW-okal “vesződni”, akkor inkább meg se vedd, mert az iPhone6s+ JPEG-ben jellemzően jobbat produkál, mint az S7, kivéve persze a fényszegény helyzeteket. RAW-ban viszont nincs verseny a két gép (Samu vs. iPhone) között. Az iP6s+ másik előnye a valamivel jobb optikai képstabi, ami akkor jó, ha sokat videózol kézből.

Nekem mind2 telefonom (S7 Edge és iP6s+) is van és nagyon sokat hasonlítottam össze a két cuccost, mert magam is fotózom.

(#1050) eladogeppc válasza silmatauki (#1049) üzenetére


eladogeppc
veterán

Nekem mint írtam korábban az a lényeg, ha elmegyünk asszonysággal bulizni, akkor Karaoke video meg ilyenekre lenne szükséges a telefon. :R :R
Most G3-am van, tökéletes, csak Telenyomornál tudnék venni ezt azt.
Megnéztem az i6s+-t szörnyen rondán nagy. Mellette az S6+ kicsi, pedig 5.7".
Nagyon vacilálok, mert i6 érdekelne...
Még sosem volt iphone-om.

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.