Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) helixP


helixP
nagyúr

Nagyon sokáig egyértelmű volt kamerában az Apple előnye, ez most már abszolút nincs így.
Valamint az hatalmas előny továbbra is, hogy "egy készülékre" kell fejleszteni a rendszert, látszik ez üzemidőn, optimalizáltságon (a néha megakadás meg mindenhol előfordul).
Nyilván ennyit nem ér meg.

[ Szerkesztve ]

(#2) legiaap


legiaap
nagyúr

Na azt hittem már ki sem jön a teszt az MA TV műsor után.
Jó lett a teszt. Amúgy szerintem éjszaka sem annyira vészes. Persze nem egy liga mondjuk a G4-el de ha azt nézzük, hogy 2.2-es a kamera és hogy automatában mit hoz a rendszer azért nem rossz. Van egy két app amivel kitolható a záridő kicsit és ha állvány is van hozzá még jobb éjszakai fotókat lehet vele lőni. Pont az éjszakai iPhone fotózásról olvastam pár napja. Sok hasznos infót merítettem belőle. Ha lesz időm próbálkozok majd én is vele.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#3) trachemysss


trachemysss
csendes tag

Egy phabletnél véleményem szerint értelmetlen kompaktságról beszélni, vagy ennyire számonkérni rajta.
A home gomb szerintem jól néz ki, furcsa lenne nekem egy iPhone anélkül.

(#4) Shyciii válasza helixP (#1) üzenetére


Shyciii
veterán

Egyetértek. Elnézve a képeket csalódás. A hamburgeres kép ráadásul kifejezetten csúnya lett.

(#5) Weeman1


Weeman1
veterán

Hát inkább két G4 mint ez. :)

Xiaomi 11T Pro

(#6) falijja


falijja
őstag

Ez a kijelző arány a mérethez...kátásztóf. :DDD

(#7) Zolik


Zolik
senior tag

"a 128 GB-os modellért pedig minimum 330 ezer forintot kell kicsengetni"
"Főleg, hogy egyszerűen arcátlanság, hogy még mindig 16 GB-os a legkisebb verzió, és azért az összegért, amit le kell szurkolni a telefonért, "

Ezt vajon meddig lehet még fokozni? az Iphone 7 meg közel fél milla lesz majd?
A 16gb meg vicc.. Persze meg lehet érteni az applet, ha van aki így is megveszi...

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#8) pengwin


pengwin
addikt

Legendd:
Előszeretettel használjátok az "üdvözítendő" jelzőt... szerintem nem azt jelenti, amire ti gondoltok, mert tudtommal arra az "üdvözlendő" a helyes kifejezés. Ha tényleg úgy gondoljátok, hogy üdvözítendő egy fícsör, akkor szóljatok a pápának, hogy valamit ő is tegyen már érte, mondjuk foglalja bele a következő urbi et orbiba. Mert úgy biztos nagyobb esélye lenne az üdvözülésre.

Üdv, pengwin

(#9) dilajoska1 válasza Zolik (#7) üzenetére


dilajoska1
őstag

:D :D

[link]

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#10) Simi87 válasza Zolik (#7) üzenetére


Simi87
senior tag

Nekem teljesen elég a 16GB. iPad-ből van 64GB-sem, de az tele van nagy appokkal, és több ezer kép van rajta. Abból is elég lett volna a 32-es. Telefonomon minden rajta van, ami kell, és így is van szabad 5GB.

Témához: Biztos, hogy erre nem cserélem le a 6 Plus-t.

(#11) bebuci


bebuci
tag

Designváltás... Lekoppintották a HTC - t. Metál unibody készülék, 4,7 col, a két csíkkal a hátán... Most bezzeg megy a fikázás az A9 miatt.

HTC Diamond, Desire, Incredible S, Sensation, One X, One M7, One M8, Samsung Note4, Samsung S8, HTC U11 +, Samsung Galaxy Note 8

(#12) cintula187 válasza Zolik (#7) üzenetére


cintula187
addikt

Persze meg lehet érteni az applet, ha van aki így is megveszi...

Ott a lényeg.

dilajoska1
Ez most ilyen hircsárdás jellegü kamucikk ugye? Mond, hogy az 470.000-ért.

[ Szerkesztve ]

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#13) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Nekem csalódás a kamera, és a kijelző felbontása a konkurenciához képest.

(#14) Fejvadi válasza pengwin (#8) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Ámen :)

(#15) Zolik válasza Simi87 (#10) üzenetére


Zolik
senior tag

Nem erről van szó. A tesztben is le lett írva, hogy ekkora összegért alapból kellene járnia a 32gb-nak.

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#16) arn


arn
félisten

aki nem cserelgeti lassan, szerintem megeri a 2gs verziot valasztani a tavalyival szemben. a kov ios verzioknal ez kulcskerdes lehet. az a9 elott le a kalappal... kivancsi leszek, mikor jon notebookba. a hw miatt kellene, de az apple okoszisztemat nem tudja bevenni a gyomrom, se az iost, se az osxet nem szeretem.

a telo arak azonban baromira elszabadultak... en biztos nem adnek sose ennyit erte.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#17) Plazmacucci válasza Zolik (#15) üzenetére


Plazmacucci
félisten

128-nak.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#18) citkar


citkar
addikt

Hát igen, a 16 GB-os...abba a néhány százezer jó magyar forintba biztos nem fért bele 32 GB-os háttértár, még túl drága lett volna a készülék :D vagy bővíteni? Biztosan az is drága :D Na meg már biztos nem éhbérért dolgoznak a kínai munkások sem...

[ Szerkesztve ]

(#19) mazsi1911 válasza bebuci (#11) üzenetére


mazsi1911
aktív tag

Elfelejted, hogy a htc a '85-s reklamot is lemásolta.

(#20) Storm90


Storm90
csendes újonc

Akinek csalódás az nem veszi meg...kész
Sokaknak ,viszont más rendszer szóba sem jöhet ;)
Biztos ,mind ostoba az a többmillió ember ,aki ezt választja :D
Ha a kamera a fontos G4 ...

[ Szerkesztve ]

(#21) Lirion


Lirion
addikt

A kötelezőkön túl az egyetlen extra a 3d touch, ami többnyire helyettesíthető a hosszabb érintéssel. Elődmodellről abszolút nem éri meg a váltás, igazi előrelépés nem történt, sőt, az üzemidő és kamera talán még gyengébb is lett.

(#1) helixP
Nagyon sokáig egyértelmű volt kamerában az Apple előnye, ez most már abszolút nincs így.

Soha nem volt semmilyen előnye az iphoneoknak kamerában. Éppenséggel a kezdetekben csúnyán le voltak maradva (2 és 3 mpx-es fixfókuszos rettenetek), kb. a 4s óta megállják a helyüket a felsőkategóriában, de semmiképpen nem kiemelkedő a teljesítményük.

(#10) Simi87
Nekem teljesen elég a 16GB.

Nem az az elsődleges kérdés, hogy elég-e, hanem az, hogy mire elég (kevés dologra) és hogy korrekt méretű-e a tárhely ennyi pénzért.

(#22) atiapa


atiapa
tag

mert nem érződik, hogy az Apple foglalkozott volna az ergonómiával. Több olyan készülék is van a piacon, mely ugyanekkora méretű kijelzővel rendelkezik, mégis kompaktabbnak mondható
Szerintem a kisebb keret nem egyenlő azzal, hogy ergonómikusabb egy készülék, sőt...

ennyi pénzt telefonért kiadni elég kevesen fognak
Szerintem meg nagyon sokan ki fognak adni ennyi pénzt érte. Ahogy tavaly is sokan kiadtak érte.

[ Szerkesztve ]

-----Ivy-----

(#23) batai15


batai15
félisten

Nem szolom le a telefont tetszik. De ennyiert a 16 pofatlansag.
Nem akarok vitat kezdeni szoval inkabb senki ne is reagaljon ra. De ennyiert lehuzas ekkora tarhely. Dragul mindig a telefon de az alap tarhely nem no.

[ Szerkesztve ]

(#24) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Hát igen, a szokásos. Csúcs telefon (phablet), de az ár/érték aránya csapnivaló, én max 5 pontot adtam volna rá, azt is csak a magas minőség miatt. Egyszerűen nem nyújt annyival többet pl a tegnap tesztelt Meizunál (bár annak speciel szar a kamerája) , hogy 2,5-3-szorod áron racionális választás legyen. Persze itt jön elő az érzelmi szempont.

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#25) Lirion válasza atiapa (#22) üzenetére


Lirion
addikt

Szerintem meg nagyon sokan ki fognak adni ennyi pénzt érte. Ahogy tavaly is sokan kiadtak érte.

Az idézett mondat második felét is elolvastad? :U

(#26) Wesder


Wesder
félisten

Tudtam hogy pénteken lesz... LETS GET READY TO RUMBLE!!! ;]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#27) Simi87 válasza Zolik (#15) üzenetére


Simi87
senior tag

Ebben igazad van. Értem én, és ha többre lenne szügségem, háborognék is, ne aggódj. De egyszerűen nekem perpillanat mindegy, hogy mennyi alapból, ha a 16GB-n is elvagyok.

(#28) daniel909 válasza Lirion (#21) üzenetére


daniel909
addikt

Nem helyettesíthető teljesen más. Hosszú érintés is van az iosben de a 3D touch teljesen más menupontokat dob ki.

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#29) daniel909 válasza atiapa (#22) üzenetére


daniel909
addikt

Jah előfizetéssel meg hitelre ;]

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#30) Simi87 válasza daniel909 (#29) üzenetére


Simi87
senior tag

Az enyém pl. kp-s. :U

(#31) Wesder válasza Simi87 (#30) üzenetére


Wesder
félisten

És? Attól még sokan hitelre veszik ;]

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#32) atiapa válasza Lirion (#25) üzenetére


atiapa
tag

Persze. De sokan meg fogják venni kp-ért.
Sok telefongyártó örülne ennyi vevőnek is.

[ Szerkesztve ]

-----Ivy-----

(#33) dilajoska1 válasza cintula187 (#12) üzenetére


dilajoska1
őstag

Hát nem tudom hogy mennyire igaz de szerintem simán megér ennyit a színes logo miatt :D :D :D :D

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#34) BeastMode


BeastMode
őstag

Teljesen mindegy, ki milyen konstrukcióban vette.
Android frontról váltottam erre, el sem tudtam volna képzelni, hogy valaha almás telefonom lesz:D viszont teljes mértékben meg vagyok vele elégedve.
Nem alsó- és középkategóriás Androidos cuccok voltak nálam (Nexus 5, LG G2, Sony Xperia Z1, Samsung Galaxy Note 4 csak az elmúlt két évben), de sebesség terén mindet túlteszi.
Az apró megakadások nagyon zavartak, nem azért vettem ilyen telefont, hogy megröccenjen. Viszont 9.2 Beta alatt szerencsére már nincs sehol lag és remélem a végleges verzióban sem lesz.
Akksi szenzációs, nem találok rá szavakat.
Kamera nekem jó, nem szoktam sokat fotózni. Live Photo ötletes, de tudok élni nélküle. Nálam eddig nem volt fókusz probléma sem.
16 GB van nekem, elférek rajta, viszont tényleg vicc, megértem azokat, akik ezt felhozzák negatívumként. Ekkora összegért csak 64 és 128 GB verziót kéne adnia az Apple-nek!

[ Szerkesztve ]

(#35) galaxys80 válasza Zolik (#7) üzenetére


galaxys80
veterán

Nélküled nincs Apple hír.
Az megvan, hogy a Galaxy S6 /S6 edge hasonló áron nyitott? Edge +-ról már nem is szólva.
Szóval több, mint vicces túlárazottságról olvasni egy Samsung hívőtől.
Az más kérdés, hogy mára a felét nem érik a használt piacon.

(#36) Simi87 válasza galaxys80 (#35) üzenetére


Simi87
senior tag

De már lehet vele normálisan vitatkozni. :)

(#37) Wesder válasza galaxys80 (#35) üzenetére


Wesder
félisten

Nem mindegy mennyit ér egy kib@$zott telefon hasznàltan??? Nem kereskedni veszed hanem HASZNÁLNI! Az Alma is csak azért ér annyit hasznàltan anennyit, mert az emberek hajlandóak érte annyit adni, mert anno egy Steve nevű fiatalember elhitette veletek hogy e nélkül élni sem tudtok, és hogy hasznàltan is ér ennyit... Igen kedves Apple userek rólatok van szó, és ez nem fika vagy flame. Szimpla észrevétel.

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#38) #40359168 válasza bebuci (#11) üzenetére


#40359168
törölt tag

iPhone 1st gen vs iPhone 6:

HTC 2007, a sok évnyi dizájnbeli következetesség, ugye... micsoda időtálló formatervek és mindenütt a későbbi One előképei:
[link]

Persze lehet műanyagcsíkokon rugózni, amik speciel nem a küllem, hanem a funkció miatt kerültek úgy a One-ra, mint az i6/i6+-ra.

[ Szerkesztve ]

(#39) galaxys80 válasza Wesder (#37) üzenetére


galaxys80
veterán

Te lehet, hogy így gondolkozol (én is egyébként), de nagyon sokan meg évente cserélgetik a telefonjukat és nekik egyáltalán nem mindegy a használt ár.
Alma is csak azért ér annyit hasznàltan anennyit, mert az emberek hajlandóak érte annyit adni
Ez nagy igazság. :DDD

Mellesleg ez a része volt a hsz-emnek a legkevésbé lényeges része.
Attól meg véleményem szerint nem lesz sem hívő, sem Apple user senki, mert éppen iPhone-t használ. De ez más márkák esetében is ugyanúgy igaz.
Attól, hogy te így gondolkodsz még nem kellene másra is ráragasztani ezt a bélyeget. ;)

(#36) Simi87
Tényleg? Én még eddig nem vettem észre. :D

[ Szerkesztve ]

(#40) isti215


isti215
tag

Szép és jó telefon lett de ennyi pénzt én még mindig nem adnék ki egy telefonért.

Asztalos István Telefon számom:06301743895

(#41) buvartacsko válasza Lirion (#21) üzenetére


buvartacsko
addikt

Ha használtal volna 3D touchot akkor tudnád hogy nem váltható ki hosszú erintessel rengeteg helyen. Na de mind mind1. Úgyis az a hülye aki használja és van tapasztalata...

(#42) aprokaroka87 válasza buvartacsko (#41) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

de kilehet,ha a hosszú érintés eseményt átirják

(#43) batai15 válasza buvartacsko (#41) üzenetére


batai15
félisten

Tegnap nyomkodtam szifont. Pedig de siman ki lehett volna valtani hosszu erintessel. Max kelett volna adni egy szerkeszto modot az ikon atrendezesre. Ja hogy ugy nincs akkora innovacio.

(#44) arn válasza Wesder (#37) üzenetére


arn
félisten

Ehhez azert az aktualis arnak is van koze. Az apple csak az uj termek utan arazza le kicsivel, a samsung folyamatosan csokkent arat.

Amugy ha nem egy jo idoszeletet fogsz ki, ugyanugy sokat buksz mindketton. A 700 euros 5s 380 most, hasznaltan ennyi sincs.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#45) SkyLine3000 válasza Lirion (#21) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Ennek a "Nekem elég a 16gb" erős magyarázkodás szaga van. Azért csak örült volna, ha azért a pénzért, amit kiadott érte, nem 16, hanem mondjuk 32gb tárhelye lenne.
Ha az én 45ezres telómba belefért a 16giga, ekkor egy ilyen durván túlárazott telóba is nyugodtan elfért volna a minimum 32. Sztem kifejezetten pofátlanság egy ilyen drága eszköznél azon a 2000ft-os +16 gigán spórolni. Persze, az iSheep így is meg fogja venni.

(#46) buvartacsko válasza batai15 (#43) üzenetére


buvartacsko
addikt

Aha, peek és pop hogy oldod meg hosszú erintessel pl mikor egy link elonezetet akarsz? Sehogy. Nem csak az ikonoknal van 3D touch. Vagy a billentyűzetnél a kurzor módot?

[ Szerkesztve ]

(#47) catroot válasza Wesder (#31) üzenetére


catroot
veterán

És?

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#48) razzorr válasza galaxys80 (#39) üzenetére


razzorr
őstag

"de nagyon sokan meg évente cserélgetik a telefonjukat és nekik egyáltalán nem mindegy a használt ár."

Azért aki szifont vesz,ne számolgassa már az aprót. Megy a menősködés meg hatalmasak az igények is, közben meg nincs pénz telefonra,sokszor villanyszámlára sem,csak ájfón legyen.
De le merem fogadni,hogy a magyar szifonosok felének mobilnetje sincs. Mindig felmegy bennem a pumpa,amikor fillérbas.ót játszik valaki,de neki jár a prémium kategória mert megérdemli.

[ Szerkesztve ]

(#49) joey04


joey04
titán

2 legjobb phablet jelenleg a magyar piacon az s6 edge + és a 6s plus. utóbbi 64GB-os konstrukcióban 36k-val drágább. üzemidőben kb hasonlót tudnak (samu vs alma), kijelző ízlés kérdése, hogy ips vagy amoled. oprendszer hitvita, abba ne menjünk bele. Az alma javára írható, hogy objektíven nézve kevesebb hiba róható fel neki, mert itt nagyon ritkán van mikro lag, a samun meg picit gyakrabban, ezen kívül a samunak nem jó a memóriakezelése (bár nem katasztrófa, csak van mit reszelni) és a kijelzőnél gyakoribb a meghibásodás, a rossz színeloszlás, színtorzulás a kijelzőn, szivárványos kijelző, maximum fényerő mellett szürke csíkozódást látni a kijelzőn, stb. De egyik sem halálos probléma. Ezek alapján nehéz eldönteni, hogy jogos-e a felár, talán ha a szubjektív vélemény vonalán akarunk maradni, akkor elmondható, hogy mindkettő hasonló választás. persze az egyéni preferenciák döntenek, a többségnél már az os kérdésénél eldől a dolog, de annyi biztos, hogy nem jelenthető ki sem az, hogy túlárazott szar és csak a fanok veszik meg ennyiért, sem az, hogy mindent letarol a piacon. aki előbbit állítja az hater, aki utóbbit az fan.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#50) buvartacsko válasza razzorr (#48) üzenetére


buvartacsko
addikt

Én pont azt tapasztalom hogy a környezetemben az androidos ismerősöknek nincs mobilnetje sokszor, de nem feltétlen azért mert nincs pénz rá, csak nincs ra szüksége. Pedig nem olcsó telefonjuk van, viszont iPhoneos ismerőst meg nem láttam mobilnet nélkül. Nem tudom miért gondolod azt hogy pl azok között aki 250ert vesz samsungot pl vagy htc-t ott nem fordulhat elő ugyanez. Vagy az Apple akkor is drágább lesz ha kisebb összeg van ráírva az arcedulara vagy mi?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.