Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) dmad


dmad
aktív tag

Sziasztok.
Na én most futottam bele problémába...
Az 1-es simben van az internet kártya, a 2-esben a telefonos.
1-esen engedélyezve az adatforgalom, próbálnék mms-t küldeni de nem küldi el...
Nem is tudom a sim2-nél beállitani az apn-t, mert sötét a mező...
Mit kéne beállitanom??

Élj úgy, hogy.......

(#202) dmad


dmad
aktív tag

Sziasztok.
Na én most futottam bele problémába...
Az 1-es simben van az internet kártya, a 2-esben a telefonos.
1-esen engedélyezve az adatforgalom, próbálnék mms-t küldeni de nem küldi el...
Nem is tudom a sim2-nél beállitani az apn-t, mert sötét a mező...
Mit kéne beállitanom??

Élj úgy, hogy.......

(#203) janez válasza qltsar (#114) üzenetére


janez
aktív tag

Na köszi, sikerült nekem is. A recovery menüre ha jól olvastam még nincs megoldás. Nem is lesz, vagy korai még? Igaz gyári sincs ebben a készülékben...

(#204) Agnes49


Agnes49
csendes tag

Sziasztok!
Az a kérdésem, hogy az Alcatel OT 993-as telefonom miért nem jelez csengőhanggal amikor a rögzített esemény(teendő, jegyzet) ideje elérkezik.A csengőhangot beállítottam,és mégsem. Nem tudok rájönni sehogy sem.A szóba jöhető zenéket már áthelyeztem a memóriakártyára, tehát nem csupán az alapértelmezett hangok választhatók. A memória kártyáról pedig átmásoltam a telefonmemóriájába is, az adott helyre , de nem jelez hanggal. Ezért nem cseréltem le évekig a Nokia 6300-s telefonomat, mert az már személyre volt szabva. Megszoktam a jelzéseket és meg is bántam egy kicsit a váltást.Egy darabig megtartottam a Nokiámat, mert sim kártya nélkül is szorgalmasan jelzett.Két telefont azért mégsem szerettem volna tartani, így miután a teendőimet beállítottam az új telefonomban, eladtam.Így a naptárban minden nap megnézem az aktuális tennivalóimat, de nem így szeretném, mert nem ezt szoktam meg.
Kérlek segítsetek, ha tudtok.
Már kaptam segítséget mástól(Gyakori kérdések oldaláról), de az annyira bonyolult, hogy nem merem egyedül megoldani, ezért fordultam a fórumhoz.

(#205) Agnes49


Agnes49
csendes tag

(I)Még egy adalék: Mellékelem a segítséget, melyről írtam az előző levelemben, amit nem merek és talán nem is tudok magam megoldani. Kérlek ne nevessetek ki, nem vagyok már fiatal, de szeretem megismerni az engem körülvevő technikát, de most nem igazán sikerül:

Az üzenet szövege: Üzenezjelző, ébresztés hang beállítása hasonló,
hozz létre az SD kártyán media/audio/alarms, media/audio/notifications, media/audio/ringtones, media/audio/ui mappákat
(alarms-ébresztés, notifications-üzenetjelzés, ringtones-csengőhang, ui-rendszerhang).

Ezeket a mappákat
- akár a telefon fájlkezelőjével létrehozhatod, ha nincs a Play-on találsz https://play.google.com/store/search?q=file+manager+&c=apps , (az Astro fájlkezelőt magyarítva is megtalálod itt http://logout.hu/bejegyzes/maya98/astro_v2_5_2_android_fajlkezelo_magyarul/hsz_1-50.html )

- vagy a telefont számítógéphez csatlakoztatva is létrehozhatod.
kép - http://i.minus.com/iUIcCpgGYvrcd.jpg

A mappákba bemásolt zenék, hangok megjelennek az üzenet, ébresztés beállításoknál, és választhatsz közülük.

Tehát ezeket a mappákat hozd létre:
media/audio/alarms
media/audio/notifications
media/audio/ringtones
media/audio/ui

Szép napot
(/I)

[ Szerkesztve ]

(#206) janez válasza Agnes49 (#205) üzenetére


janez
aktív tag

Először is tisztázzuk, hogy erről a készülékről van e szó: Alcatel OT-993D
Ha igen, lett e már frissítve a szoftver a vétel óta. Ha nem, pótold. Ha igen, nem javaslom a memóriakártyáról történő csengőhang beállítását, mert egy idő után visszaáll az alapértelmezettre. Jellemzően akkor fordul elő ha a memkártya le lett választva a rendszerről. Ki lett véve, vagy számítógéphez lett csatlakoztatva.
Ha a telefon memóriájába másoljuk a fájlokat, elvileg nem szabadna felejtenie, de nálam is megtörtént mégis. Így mivel rootoltam a telót, áthelyeztem a kedvenc hangjaimat a /system/media/audio megfelelő könyvtáraiba. Remélhetőleg nem lesz gond ezután.
Amúgy még az enyém nincs szoftfrissítve, majd valamelyik nap megejtem.

Javaslom a számítástechnika egyes részeinek tanulgatását. Én sem mindíg értettem hozzá, de mivel érdekelt, rámragadt.

(#207) tuzpenge válasza Agnes49 (#205) üzenetére


tuzpenge
őstag

Szia!
Nekem ugyan nem ilyen telefonom van, de leírom hogy a leírásod alapján szerintem mi a gond.
Amikor megnyitod a naptáradat, menj bele a beállítások menübe, és ott a "jelzések/értesítések beállítása" pontban állítsd be a "riasztás" pontot. Ekkor a beállított hangjelzést fogja használni, és hanggal fog jelezni.
Valószínűleg az előbb említett menüpontban az "állapotsor-értesítés" vagy a "kikapcsol" volt bejelölve.
Remélem tudtam segíteni és ez volt a gond.

ˣ

(#208) janez válasza tuzpenge (#207) üzenetére


janez
aktív tag

Bizzunk benne, h csak valami beállítási probléma, nem pedig szoftveres gond. Én nem használom a naptár értesítéseket, de kipróbáltam, nálam volt hangjelzés alapból. Egyéni jelzőhanggal nem próbálkoztam, nekem abból jó a gyári. A Gingerbread szokott szórakozni, hogy elfelejtette a beállított egyéni csengő- és jelzőhangokat, aztán visszaállt alapértelmezettre, vagy némára. Az IceCream se jobb ahogy tapasztalom, ezért a "ROM"-ba teszem a kedvenc hangjaimat. Eddig még minden rendben, bár a naptárhoz, email-hez még nem rendeltem egyet sem. Hiába, ki kell tapasztalni a dolgokat és aszerint lépni. Szóval nem egy kész rendszer ez, aki ki akarja hozni belőle a legtöbbet, annak sokat kell vele foglalkoznia az elején. Aki erre nem hajlandó különböző okok miatt, az vesz (vegyen) mondjuk Ájfont. Igaz, nekem még sosem volt. Az ára miatt. Aztán azért sem, mert nincs választék belőle, ha értitek.

Eltértem a tárgytól. Egyébként nem nagyon pörög ez a topic. Falhoz vágtátok a készülékeket? :)
Nem rossz ennyi pénzért, de nem is kell elájulni a küsejétől, full plastik. Csak valahogy fel kéne gyorsítani néhány funkcióját. Ami különösen tetszik benne (a Galaxy ace-hez képest) az a wifi, mert nem indul újra stb. Aztán a gps nagyon gyorsan talál jelet.
Néha csontra fagy egy két naponta, olyankor megvárom míg "kiolvad", tehát nem baszkurálom tovább és nem szedem ki az akut. Vagy helyreáll egy fél perc, egy perc múlva, vagy újraindul. Tehettek volna bele softresetes lehetőséget, mint az Ace-be. Tehát bekapcs gomb sokáig nyomva és újraindul.
Na mára ennyit a tapasztalataimról.

(#209) qltsar válasza janez (#203) üzenetére


qltsar
addikt

Van gyári a készülékben, de a custom-ot nemtudom megoldani. Valamiért a display nem kap képet, így csak egy root shell van...de ez is előrellépés, ugyanis a legújabb frissítés után máshogy nem fogjátok tudni rootolni a telefont, csak manuálisan ;)!

(#210) janez válasza qltsar (#209) üzenetére


janez
aktív tag

Áruld már el hogyan lehet előcsalni a gyárit! :)

Következő frissítés? Te már frissítetted? Működik az xda-n linkelt updater? Már elkezdtem, de inkább nem folytattam, mert mostanság nincs szélessávú netem. Mobilnettel inkább nem csinálom, több okból.

Sok sikert a folytatáshoz és várom, várjuk az eredményeidet, tapasztalataidat.

(#211) qltsar válasza janez (#210) üzenetére


qltsar
addikt

Nekem a frissítés kicsit máshogy zajlik mint nektek ;)! Nemtudom pontosan, hogy melyik ment ki, de megtudom mondani este ha érdekel itt valakit, hogy nálam melyik verzió van.

(#212) janez válasza qltsar (#211) üzenetére


janez
aktív tag

Részemről jöhet.

Csak nem adb-vel frissítesz? A múltkor letöltöttem a linuxos SDK-t, mert már a régiben nem biztam. Aztán ma látom, h az adb nincs benne, pedig az benne szokott lenni platform nélkül is. A platform is kell, h csatlakozzon gép és teló, vagy az csak az emulátorhoz szükséges? Homályos egy két részlet még. A root sem akart menni linux alól. A hétvégén letöltöm a szükséges hiányosságokat az SDK-hoz egy mekiben, vagy teszkóban. :)

(#213) qltsar válasza janez (#212) üzenetére


qltsar
addikt

Félreértesz. A készülékem a hivatalos flasher programmal lett update-ve. Nem az OTU-ra gondolok, hanem amivel dolgoznak az Alcatelnél ;)!

(#214) janez válasza qltsar (#213) üzenetére


janez
aktív tag

Vagy úúgy! :) Akkor sose tudom meg h az OTU biztonságos e?!
Kell az a hivatalos flashelő, honnan tudom letölteni!? :D

Megy az adb. Kivettem a rootolós cuccból az adb fájlt, beletettem az sdk-ba és a /usr/bin-be is a fájlrendszerben, egy-két permissions állítgatás után kezes lett. A ddms is fut.
Viszont próbáltam unrootolni, csak hogy működik e már az általad linkelt tool linux alatt. Hát nem. Piszkálgatta, de végül bezárta a terminált. Valami jogosultsági, vagy futtatási joggal kapcsolatos probléma lehet, de mára elég.

Mit gondolsz, frissítsek OTU-val?

(#215) qltsar válasza janez (#214) üzenetére


qltsar
addikt

Megpróbálhatod. A tool nem publikus külsősök számára :)!

(#216) dmad


dmad
aktív tag

Sziasztok.
Nekem is 993d van 1 hónapja már, de csak mostanság futottam bele komolyabb problémákba...
Adott a telo sim 1=adatkártya, sim 2 = telefonkártya.
Beállitva hang, sms sim 2, adatforgalom sim1.
Küldtem sms-t, és hiába van beállitva a telefonos kártya az adatról küldi el.
(eddig nem tünt fel, de most olyat küldtem, amiből nem volt egyértelmű, hogy én vagyok, ezért derült ki )
MMS-t meg nem is tudok küldeni, mert nem engedi...
Ez utobbi még elfogadható lenne, mert ugye adatforgalom tiltva van a sim2-ön, de legalább az sms müködne. Ha kikapcsolom a sim1-et, akkor meg azt irja, hogy küldés sikertelen, ha a szolgáltatás helyreáll akkor küldi el.
Már próbáltam nem gyári sms progit is, és ott is ez a helyzet.
Tud valaki valamit amit még be kéne állitanom, vagy szerviz??
Köszönöm a segítséget!
Üdv.

Élj úgy, hogy.......

(#217) janez válasza dmad (#216) üzenetére


janez
aktív tag

Szia.
Nálam nincs gond az sms-sel. Ha be van állítva a kettes kártya sms-re, küldés előtt még feldobja a választóképernyőt, hogy melyikkel küldje el. Az mms dologban nem tudok segíteni. Sosem használok mms-t...

Szerintem szervíz, már csak azért is, mert kap egy frissítést a készülék, amit ingyen rádobnak és hátha már az megoldja a problémádat.

Még mindíg nem próbáltam ki at OTU-t, mert a laptopomon nem megy a wifi windóz alatt. Hiába tettem rá elvileg a helyes drájvert. Pedig direkt rátelepítettem egy ikszpét is, hogy majd azzal hackelgetem a telót. :) Egyelőre a lapost kell..

[ Szerkesztve ]

(#218) qltsar válasza janez (#217) üzenetére


qltsar
addikt

Ubi -> Virtual Box -> XP :)) Én több telefont is frissítettem így!

(#219) janez válasza qltsar (#218) üzenetére


janez
aktív tag

Fennt van a vbox, csak a dvi képfájlt kell átmentenem desktopról. Majd csak összejön előbb-utóbb az update. :) Már egy szervízben is megcsináltathattam volna ennyi idő alatt. :D

(#220) Klitschko válasza Borg76 (#197) üzenetére


Klitschko
tag

Sikerrel jártál a szervizben? Vannak pozitív eredmények?

(#221) Borg76 válasza Klitschko (#220) üzenetére


Borg76
tag

Nemrég értem haza, visszakaptam a telefont.Még nem volt időm tesztelni, eddig semmi szokatlan, 2 kártya esetén a netes kártya sebessége (böngészés) változatlanul gyenge.Garipapiron sw szerepel a javítás módja cimszó alatt.Gondolom sima frissítés.Nem tudom elötte mi volt, most 4.04 ICS, kernel 3.0.8-perf-00118, ha ez mond valakinek valamit.Ha van valami fejlemény arról beszámolok.

(#222) petne válasza Borg76 (#221) üzenetére


petne
őstag

Én az újraindulásra vagyok kíváncsi, hogy az vajon megoldódott-e...
Ugyanez a kernel verzió van nekem is.

[ Szerkesztve ]

(#223) qltsar válasza petne (#222) üzenetére


qltsar
addikt

Az aktuális build számot ne ebből nézzétek, kérjétek ki adb-vel a build.prop elejét:

cat /custpack/build.prop

itt pedig ezt a sort kell nézni: ro.build.id=

innét láthatjátok, az aktuális build azonosítóját.

(#224) Borg76


Borg76
tag

Amit eddig tapasztaltam szerviz óta.
Fagyás nem volt egyszer sem, mindent használok rajta amit csak lehet.Térerővel nincs gond, néha nem "kék" az ikon fent csak szürke, ez nem tudom mit jelent, mert ettől még elérhető vagyok és hívni is tudok.
Galéria valamivel gyorsabb lett, de még igy se az igazi, defym meg se közeliti.
Ami jelentős változás, hogy eddig nekem nagyon halk volt az mp3 csengőhangok hangereje.Most bármit állítok be, igen szépen szól.Wifi tökéletesen megy, a vibert még nem birtam működére bírni.Lehet deaktiválni kell a kettes kártyát hozzá.A bánat tudja, hogy a telefon érzékeli e, hogy nekem most szükségem van a teljes sávszélességre és nem elég a korlátozott.Ezt még próbálgatom.

(#225) janez válasza dmad (#216) üzenetére


janez
aktív tag

Közben eszembe jutott, h az sms üzenetek beszélgetésekbe vannak rendezve és ha azt folytatod, akkor a legutóbb használt hálózatról akarja kérdés nélkül elküldeni. Ez így nem feltétlenül hiba. Ilyenkor üzenetek megnyit és újra meg kell adni a címzett számát. Nem csak erről van szó?

Más.
Kezdem megszokni a készüléket, Mostanában nem fagy, de lassulás előfordul. Kigyomláltam kissé , aztán fagyasztottam alkalmazásokat, de még nincs kész.

(#226) janez válasza dmad (#216) üzenetére


janez
aktív tag

Kétszer ment át, sorry..

[ Szerkesztve ]

(#227) dmad válasza janez (#225) üzenetére


dmad
aktív tag

Szia.
Most megjavult.
Kikapcsoltam többször, és most jó lett.
Egyébként azt értem, hogy beszélgetésnek veszi, de hogyan állt át a netes kártyára, azt nem tudom...
Elvileg soha nem volt beállitva az az sms-re..

Élj úgy, hogy.......

(#228) petne válasza Borg76 (#224) üzenetére


petne
őstag

Akkor én is be fogom vinni... Budaörsre vitted?

(#229) Echoo


Echoo
senior tag

Szervusztok!

Nem vágyom semmi rendkívülire, csak két sim-et szeretnék használni, az egyiket kizárólag telefonálásra, a másikat telefon+net funkciókra. Beállítható, hogy megbízhatóan csak a netes kártyámon forgalmazzon a készülék? ICS sebessége megfelelő, fc, reboot előfordul, min. egy napot kibír az akku? Vennék egyet, de ezekről először tájékozódnék. Köszönöm!

(#230) club1 válasza Echoo (#229) üzenetére


club1
veterán

Csak az egyik kártyán tud netezni a készülék beállíthatóan.
ICS sebessége nekem jó.
Fagyás, reboot előfordul. Előbbi alkalmazások tapizása, utóbbi kis térerő mellett.
Nekem bő egy napot kibit az akksi (minden rádiós lehetőség be van kapcsolva rajta).

(#231) janez válasza dmad (#227) üzenetére


janez
aktív tag

Azt hiszem letiltani nem tudod, hogy ne a másik kariról küldjön sms-t, mert csak alapértelmezést lehet beállítani. Az viszont felülíródik arra az időre, amikor kapsz egy üzit a netkártyádra és te abból az ablakból válaszolsz. Ez így nálad megállja a helyét?

(#232) dmad válasza janez (#231) üzenetére


dmad
aktív tag

Háát nem igazán...
Van, hogy válaszolnék sms-re, és mégis az adatkártyáról küldi el...
Bosszantó...
Most legyalultam a telót, hátha megjavul, csak nincs kinek sms-t küldenem. :))
Egyenlöre jónak tünik most...:)

Élj úgy, hogy.......

(#233) Echoo válasza club1 (#230) üzenetére


Echoo
senior tag

Az fc és reboot zavar. Most Huawei G300-at használok. Néha kicsit lassabb mint szeretném, de stabil.

(#234) Borg76 válasza petne (#228) üzenetére


Borg76
tag

Nem, speedshop szervizbe adtam le, majd 3 hét volt mire kész lett.
Tény, hogy sokat javult, de azóta valami frissítés is jött rá, azt is feltoltam.
Lassan már jó lesz minden szempontból :DD

(#235) andriska0725


andriska0725
tag

Sziasztok. Barátnőmnek van egy ilyen telója, az lenne a kérdésem, hogy van erre valami főzött rom, vagy milyen frissítések vannak hozzá, jól működnek?

(#236) belepek


belepek
csendes tag

sziasztok ,
kérnék egy-kis segítséget - nem tudom beállítani a saját szám küldését, egyszerűen nem találok hívásbeállítást a menü pontok között - kérem segítsen aki tud

(#237) club1 válasza belepek (#236) üzenetére


club1
veterán

Tárcsázó program, azon belül beállítások.

(#238) odi99


odi99
csendes tag

Szeretném kérni a topictársak segítségét!
Az én készülékem is megjárta a szakszervízt, mert gyenge térerő mellett mindíg kikapcsolt. A munkalapon szoftfrissítés szerepelt.
Otthon vettem észre, hogy a kijelzőn ki és bekapcsolt állapotban is pontok vannak. Mintha egy szabályos négyzetrács sarokpontjait látnám az egész kijelzőn. A forgalmazó állítása szerint így gyártotta az Alcatel, viszont én tudom, hogy nem volt rajta, mert akkor nem vettem volna meg.
Ha esetleg azok a tulajok akik október 15 vagy előtte vették a telefonjukat megnéznék, hogy náluk látható-e ez az anomália azok sokat segítenének.
Amúgy ma felhívott a szaküzlet, hogy a ma kapott 993d-k kijelzői egytől egyig pöttyösek.
Hosszú harc lesz ez.
Elnézést ha off voltam
üdv: odi

(#239) dmad válasza odi99 (#238) üzenetére


dmad
aktív tag

Szia.
A pontok az enyémen is ott vannak, de engem ez nem zavar...
Az már inkább, hogy nem a beállitott kártyáról küldi el az sms-t ( még ha válasznak megy akkor sem),
elfelejti (rögtön ha kilépek a beállitásból és vissza ) a csengőhang névhez rendelését, a bluetoothja nem használható, csak ha be van kapcsolva a kijelző...
Már többször visszaállitottam gyári állapotra, de azért az nem járja, hogy hetente órákat azzal töltsek, hogy visszapakoljam rá a dolgaimat....
Kezdem megunni.... :W

Élj úgy, hogy.......

(#240) NoMagix válasza odi99 (#238) üzenetére


NoMagix
addikt

azok a pontok a kapacitív mátrix miatt vannak!
teljesen normális

(#241) club1 válasza dmad (#239) üzenetére


club1
veterán

En se a pontokat nem látom, se pedig a bluetoothal nincs problémám, a második kártyámról pedig még sohasem ment ki sms...

(#242) odi99


odi99
csendes tag

Köszönöm a gyors reagálást.
Írtátok, hogy a kapacitív mátrix miatt van ez.
És ez kikapcsolt állapotban is látható??
Sorry, de a technikai részét nem vágom.

(#243) #92239104 válasza odi99 (#242) üzenetére


#92239104
törölt tag

HALI,MOST KÉSZÜLÖK ILYEN KÉSZÜLÉKET VENNI,VISSZA OLVASGATTAM DE NEM TUDOM ELDÖNTENI HOGY MEG MERJEM-E VENNI,A TESZTEKBEN EGÉSZ JÓ KÉSZÜLÉKNEK ÍRTÁK,DE ITT MEG ÍRTATOK 1-2 ELÉG ROSSZ VÉLEMÉNYT HOGY LEFAGY MEG TÉRERŐ GONDNÁL KIKAPCSOL,EZ MOST TÉNYLEG IGAZ VAGY CSAK 1-2 ILYEN GONDÚ KÉSZÜLÉK VAN?THX

(#244) petne válasza Borg76 (#234) üzenetére


petne
őstag

A hétvégén kapott frissítést a teló és azóta nekem se csinálta a gyenge térerő melletti fagyást... ezek szerint megoldódott? Kérnék megerősítést Tőletek is.. :U

(#245) andriska0725 válasza petne (#244) üzenetére


andriska0725
tag

tudnál nekem segíteni, hogy milyen szoftver frissítések érhetők el a telóhoz, és megéri-e feltenni??

(#246) Borg76 válasza petne (#244) üzenetére


Borg76
tag

Részemről megerősítve.Szervizes+saját frissítés óta teszi a dolgát, nem fagyott egyszer sem.

(#247) petne válasza andriska0725 (#245) üzenetére


petne
őstag

Ugyebár a telefon beállítási között van hálózati frissítés menüpont, amely megnézi, hogy van-e újabb frissítés, ha van, akkor telepíthető... Nekem a legfrissebb van fent.
Android verzió: 4.0.4-010 01

(#248) petne válasza Borg76 (#246) üzenetére


petne
őstag

Szuper... ;) Még azért nem akarom elkiabálni. :D

(#249) club1 válasza petne (#248) üzenetére


club1
veterán

Ne is. Nehezen tudom ui. elhinni, hogy egy egyszerű szoftverfrissítéssel az alacsony térerő miatti újraindulást meg lehet szüntetni. Persze ne legyen igazam...

(#250) petne válasza club1 (#249) üzenetére


petne
őstag

Majd kiderül... :B

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.