Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) club1 válasza redhun (#400) üzenetére


club1
veterán

Minek?
Egyébként meg szétkapod a készüléket, kivágod/kiforrasztgatod a procit, és magad után kötöd. :B

(#402) bagyusz


bagyusz
őstag

Üdvözletem.

Valaki feltudná nekem tölteni a 993D készülék framework mappáját? Sajnos az OT 995 készüléknél egy ocsmány lockscreen-t raktak be, és a 993D pont jó lenne donornak, hogy ezt megoldjam.

(#403) janez válasza bagyusz (#402) üzenetére


janez
aktív tag

Privátban elküldtem a linkjét.

(#404) bagyusz válasza janez (#403) üzenetére


bagyusz
őstag

:R

(#405) Lune válasza mics (#396) üzenetére


Lune
tag

Nekem azt írja ki a futó alkalmazások fül alatt, hogy 314 MB fogl. 70 MB szabad

[ Szerkesztve ]

(#406) club1 válasza Lune (#405) üzenetére


club1
veterán

Mert ez nem állandó érték, attól függ, hogy az adott pillanatban a telefonra telepített alkalmazások közül mennyi fut. De ha összeadod a foglalt és szabad értékeket, mindkettőtöknek 384 MB jön ki...

(#407) Lune válasza club1 (#406) üzenetére


Lune
tag

Jaja, csak mivel kérdezte, megírtam, hogy nálam épp, akkor mennyi volt... :D

Feltettem a legújabb frissítést. Nem tapasztaltam semmi különöset. Valaki más?

(#408) janez válasza Lune (#407) üzenetére


janez
aktív tag

Mert gondolom sok mindent nem is módosítottak, ami látványos vagy érezhető. A zenelejátszás gyakran akadt, már nem. Aztán egy picit talán a felület mintha változott volna itt-ott. Talán a menüben, már nem emlékszem.
OTU Vagy fota?
A legborzasztóbb ennek a készüléknek a kamerája. Ritka gagyi. Nem kellett volna bele tenni. Nem csak a minősége, hanem a gyári kameraszoftver is gyakran leáll(t), de töröltem már. Az Lg camera pedig 4-5 sec mire elindul. Többet is kipróbáltam, ez maradt. Ritkán dokumentumot "szkennelni" jó, másra inkább nem használom.

(#409) Lune válasza janez (#408) üzenetére


Lune
tag

Én azt mondom mindig, hogy fotózni nem a telefonnal kell. Arra meg jó, hogy néha 1-1 képet készítsek és felnyomjam a facebookra vagy elküldjem mms-ben. Zenét sem hallgatok vele, arra van spéci szuper mp3 lejátszóm, nem merítem vele feleslegesen a telefont. Telefonálás, sms, net és film, amire valóban használom...

(#410) janez válasza Lune (#409) üzenetére


janez
aktív tag

Jól mondod, de az bosszantott a legjobban, hogy szinte mindíg lefagyott induláskor stb. Pontosan akkor amikor igazán jól jött volna.
A minőség nem jó, viszont ezzel a megoldással nem fagy ki a camera alkalmazás. Visszatettem az ics camerát, az gyorsabban indul az lg-nél.
Ez a háttérfolyamat szabályozás bejött.

(#411) nicolas83


nicolas83
csendes tag

Olvasgatom itt amiket irtok én tutira meg vagyok veled elégedve használom, már 2 hónapja elég rendesen és az akku bírja 4-5 napig (telefon, net, játék, filmek) ennél jobb nem kell előtte Huawei-m volt na olyan ne vegyetek szerintem mind szar egy nap és tölthettem, meg belassulnak áhh katasztrófa nyilván lehet is jó az akku ennél hisz régen az Alcatel egy akku gyár volt !!! :K

(#412) nicolas83


nicolas83
csendes tag

Ja mindenkinek egy jó tanács már tapasztalat alapján ne rakjatok rá semmilyen launcher-t megöli belassul szedi az aksit meg mindig kikapcsol !!!

(#413) janez válasza nicolas83 (#412) üzenetére


janez
aktív tag

Az akku tényleg jó.
Én a Zeam launcher-t használom. Eléggé minimal. A gyárival az volt a gondom, hogy nem lehet beállítani, hogy csak álló tájolású legyen. Csak a rendszerrel együtt.
A másik, hogy az öt képernyőből nekem csak 3 kellett volna.
Vagy be lehet ezeket állítani, csak én nem találtam hol?

(#414) Lune válasza janez (#410) üzenetére


Lune
tag

Nekem nem fagy ki a fényképezőgép... viszont volt egy bosszantó dolog, egyszer csak tegnap az asztalon feküdve a telefon újraindult. Illetve mutatott egy zöld akkut aztán eltűnt a dolog, mintha töltve lenne, de nem volt csatlakozó bedugva, utána pedig újraindult. Nem tudom miért...
A másik, hogy pl. ma reggel a 2-es kártya térereje ki volt ikszelve. Egy darabig nem is változott a dolog, így repülő üzemmódba tettem a telefont, majd vissza normálba, beírtam a pin-eket, akkor pedig max. térerővel rendelkezett a telefon. Ez azért volt bosszantó, mert pont a 2-es sim a munkahelyi és a főnök allergiás, ha nem vesszük fel a telefont vagy ki van kapcsolva munkaidődben.

Amúgy az mit jelent, ha a térerő nem kék, hanem szürke, de mondjuk akkor is maximális? Erre még nem tudtam rájönni.

(#415) janez válasza Lune (#414) üzenetére


janez
aktív tag

Már nekem sem fagy a kamera.
A térerőikonok nekem is elszürkültek néha. Mondjuk már nem tudnak, mert kicseréltem az ikonokat. :)

Most végre mire 99%-ban minden rendben vele, lecserélem egy másik dual simesre, úgyhogy hamarosan elköszönök innen.

(#416) nicolas83


nicolas83
csendes tag

Hello, ha valaki tud segítsen már, miért nem tudok skpe-on videóhívást kezdeményezni meg fogadni, hogy lehet beállítani please help !!! :W

(#417) Rocky975


Rocky975
senior tag

Sziasztok!
Érintő üveg mennire ellenálló a karcokkal szemben?
;)

Iphone 6s , Samsung Galaxy S8+

(#418) janez válasza Rocky975 (#417) üzenetére


janez
aktív tag

Ne aggódj, jó fajta üvegből van. Porszemcsék nem karcolják össze. Szinte csak szándékosan lehet kárt tenni benne. Nem olyan mint a régi pda kijelzők, amik műanyagból voltak. Na azokra nem ártott fóliát tenni.

Elköszönök töletek, lecseréltem ezt a készüléket egy erősebbre. Nem volt rossz, de számomra gyengécske.
Sziasztok.

(#419) kardhal2 válasza Rocky975 (#417) üzenetére


kardhal2
csendes tag

Kell rá fólia...Apró porszemek nem karcolják, de sikerült kisebb karcokat belerakni a fóliázás előtt..

(#420) Lune válasza kardhal2 (#419) üzenetére


Lune
tag

Nekem még nem karcolódott össze, de vigyázok rá nagyon... Igen, én is rendelek fóliát hamarosan...
Valakinek van esetleg szilikon tokja hozzá? Jó lenne, de nem nagyon találok sehol, csak külföldről rendelhető... :/

(#421) Rosep válasza Lune (#420) üzenetére


Rosep
senior tag

eBay-ről rendeltem egy szilikon tokot 11-én, tegnap jött meg, tök jó. Keresd Winner_hun-t!
Fóliát meg vettem a Speedshopnál.

(#422) dmad válasza Rosep (#421) üzenetére


dmad
aktív tag

Végül azt rendelted amit linkeltél?
Az nem kemény tok volt?
Mennyire jött ki? :R

Élj úgy, hogy.......

(#423) Rosep válasza dmad (#422) üzenetére


Rosep
senior tag

Nem, mert abból elfogyott a fehér. A fólia nélkülit rendeltem, bár szerintem tök ugyanaz.

(#424) nicolas83


nicolas83
csendes tag

Nah valaki skype-ba tud segíteni?????? :R

(#425) Rosep


Rosep
senior tag

Valami frissítést jelez a készülék. Felrakta már valaki? Telefonkönyvet le kéne menteni?

(#426) Lune válasza Rosep (#425) üzenetére


Lune
tag

Én már felraktam a múltkor... nem volt semmi gond azóta sem.

(#427) szabozsolt87


szabozsolt87
tag

Hello all,

Valaki próbáltam már 2 SIM kártyával a készüléket? Gondolok itt mobilnetre és normál telefonkártyára.
A helyzet a következő: SIM1 foglalatba benne egy T-Mobile mobilnet sim. A SIM 2 foglalatba benne egy vodafon normál sim kártya. Viszont a mobil net ebben az esetben nem tudja a normál sebességet. Hiába írja ki, hogy H, 3G. Speed test alapján gyakorlatilag 2G sebességnél nem tud többet, ha kiveszem a vodafonos kártyát akkor pedig tökéletesen megy 6MB/s is akár. Ez miért lehet? Befolyásolhatja az esetleg, hogy a készülék egy antennás? Kipróbáltam, hogy felcserélem a két SIM-et, de úgy sem volt jó.
Kipróbáltam egy Alcatel OT-997D is azzal viszont tökéletesen ment.

Ötlez, tipp esetleg?

Köszönöm! :R

(#428) Lune válasza szabozsolt87 (#427) üzenetére


Lune
tag

Passz, nekem az 1-es SIM-ben van egy vodás kártya, amin van mobilnet, a 2-es SIM-ben van a telenoros amin nincs net. Szépen megy a vodás kártyával a net...

(#429) redhun


redhun
csendes tag

hello!
nem tudtok ehez a készülékhez müködő romot ami már stabil ??? + hogy lehetne gyorsitani a készüléket?

(#430) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Sziasztok!
2 teló között vacillálok. Ez, illetve a 997d
Gyakorlatilag telefonálnék rajta, illetve arra kellene, hogy megnézzem a sportfogadás oldalakat hétvégén, ha nem vagyok otthon.Külsőre ez jobban tetszik, mint a 997d.Kamera minősége nem érdekel.
A lényeg.Akkuk legalább 2napot menjen el, és ne legyenek bugjai.
Milyen negatív élményekkel találkoztatok már a telóval kapcsolatban? Gyakori fagyás, restart stb érdekelne.
Olvastam itt a csengőhang elfelejtés mizériáról is.Az valóban létezik?

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#431) janez válasza Ace Ventura (#430) üzenetére


janez
aktív tag

Szia.
Én már csak múltidőben tudok nyilatkozni róla. A kamera tényleg tré, meg se nyisd, sőt tiltsd az alkalmazáskezelőben, ha úgysem használnád. Teljesen alap felhasználásra jó a készülék, az akku rendben van, a gps vevő gyorsan talál jelet. Netre is jó. A csengőhang halk, de ha egy hangosat választunk, megfelelő. Sajnos előfordult, hogy elfelejtette a beállított hangot, így én a ROM-ba tettem, így már nem volt gond. Persze ahhoz rootolni kellett, amit te talán nem akarsz.
Csontra fagyás is megesett néha pl. az Opera Mini-vel böngészéskor.
Most hirtelen ennyi jutott az eszembe. Amúgy kis híján egy 997D-re cseréltem. Azt jobban ajánlom neked is.

[ Szerkesztve ]

(#432) club1 válasza Ace Ventura (#430) üzenetére


club1
veterán

Nekem elég sok probléma előjön ezen a készüléken, de én mindent használok rajta. A GPS tényleg gyors, cserébe egyáltalán nem stabilan működik (menet közben el-el dobálja az összes műholdat a legkülönbözőbb megvásárolt vagy ingyenes alkalmazásokban is). Nekem úgy megy el két napot, hogy nem használom. Ha használom, egy nap se. Mondjuk kettős módon (2/3G) használom, csak gsm-en gondolom plusz fél-egy nap. Kifagyás vagy újraindulás jellemzően akkor jön, ha elfogy a memória (pl. navigáció közben BT-on beérkezett hívás jön, és azt mondjuk rögzíttetem is vele, vagy pl. egyes böngészők használata során). A csengőhang-elfelejtés a saját memóriaterületén is előjön (nem csak külső sd kártyánál). Néha gondol egyet, és onnantól kezdve az emailjeim ellenőrzését (szinkronizálását) nem végzi el. Néha alvó módból a wlan adaptere úgy ébred, hogy csatlakozva van ugyan az AP-hez, de egy bit adatot nem lehet vele forgalmazni. Néha a BT kommunikáció kifagy. A profil menedzser alkalmazások (pl. a gyárilag feltett sweet dreams) hol működnek rajta, hol nem (marha idegesítő egy nappali email jelzésre ébredni éjszaka).
Összefoglalva: ZTE Bladeről Alcatel 993d-re váltás nálam nem jött be, ha nem sikerül nekik egy jó firmware-t összehozni, akkor a következő telefonom biztos nem ilyen márkájú lesz.

[ Szerkesztve ]

(#433) Ace Ventura válasza club1 (#432) üzenetére


Ace Ventura
addikt

brrr, el is ment a kedvem tőle. :(

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#434) rnrn válasza club1 (#432) üzenetére


rnrn
tag

Ezt a telót néztem ki magamnak, de aztán nem volt rá keret. Mire lett keret, megjött a 992D. Na, 2 napja azt használom. Soraidat olvasva k.nagy szerencsém volt... :D
Üdv!

(#435) club1 válasza rnrn (#434) üzenetére


club1
veterán

Melyik droid verzió van a 992d-n? 4.0.4? Az akkumulátor kímélő app gyárilag fent van a 992D-n is?

(#436) rnrn válasza club1 (#435) üzenetére


rnrn
tag

Mindent tudsz! 4.0.4 és igen, fenn van! :)

(#437) rnrn


rnrn
tag

Jelenleg a SIM kareszokon és a Gúglin lévő kontaktok is szerepelnek a telefonkönyvben.
Nem akarok állítgatni ezt-azt, legszívesebben törölném a SIM-eken lévő kontaktokat. Ezt azonban nem tudom, mi módon tudnám megtenni. Egyesével ugyan lehet, de remélem tudtok ajánlani egy gyorsabb megoldást is.
Köszi!

(#438) bakosn


bakosn
csendes tag

Sziasztok segítséget kérnék!
Most vettem én is ilyen telefont (alcatel 993D) Dual sim,
sim 1-ben telenor mobilnet kártya,
sim 2- ben vodafon sima kártya.
A probléma hogy nem jön be a mobilnet mindent beállítottam, bekapcsoltam.de semmi.
Térerőt jelzi és van is!
néha beugrik a 3G jelzés de csak 1-2 mp-re, aztán semmi.
ha van ötlet várom!

(#439) dmad válasza bakosn (#438) üzenetére


dmad
aktív tag

Internet beállítása
Név: Telenor Net
APN: net
MCC: 216
MNC: 01
Hitelesítés típusa: CHAP
Hozzáférési pont típusa: internet

Élj úgy, hogy.......

(#440) club1 válasza bakosn (#438) üzenetére


club1
veterán

Az APN lehet net és online is, attól függően, melyik netcsomagra vagy előfizetve. Melyikre vagy előfizetve?

(#441) lajbii


lajbii
tag

Üdv.Valaki tudna segíteni?

Az lenne a problémám hogy nincsenek ékezetes betűk üzenet írásnál vagy internet haszálatakor pl itt hozzászólás írásakor stb. (most pc -ről írok azért van ékezetes betű )

Ha az " a " betűt hosszan nyomom nem jelenik meg az " á " beteű
e / i / o / u betüknél pedig szintén nem jelenik meg ékezetes betű csak szám stb.

Csak szám jelenik meg de az ékezetes betűk nem.
Sehol nem találtam opciót ahol előlehetne csalni az ékezetes betűk megjelenését.

Van 1 OT-995-ösöm is ahol alapból vannak ékezetes betűk hosszan nyomás nál megjelennek.

Teljes visszaálítást is csináltam magyar nyelv bevan állítva stb.

Valami rejtett opció lenne ahol külön engedni kell az ékezetes betűket?

Vagy nincsennek ékezetes betűk ebbe a 993D telóba?

Légyszi segítsetek ha valaki tudja hol van erre a " hibára " megoldás vagy beállítási lehetőség.Mert nagyon rossz így üzenetet írni stb :U

[ Szerkesztve ]

lajbii felhasználónak 52 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! + A Mostani.

(#442) janez válasza lajbii (#441) üzenetére


janez
aktív tag

Szia.
Én nem találkoztam ezzel a dologgal, mert sosem használtam a gyári billzetet. Az AnysoftKeyboard az egyik legjobb billenytyűzet, de azt hiszem, hogy a legjobban testreszabható. Felteszed és egy gonddal kevesebb. :)

(#443) club1 válasza lajbii (#441) üzenetére


club1
veterán

A telefonon lévő touchpal billentyűzetben van magyar nyelv. Aktiválni a beállításokban lehet, átváltani rá pedig a bevitel mezőben hosszú nyomással megjelenő szerkesztés menüben lehet.

(#444) lajbii válasza janez (#442) üzenetére


lajbii
tag

T "janez" fórumtárs.
Köszi a tanácsot. :R
Fel is telepítettem de nem jelenik meg a beállításoknál hogy alapértelmezettként beállítsam az AnysoftKeyboard billentyüzet amit ajánlottál. :U

Az alkalmazáskezelőben ott van és mégse lehet alapértelmezettként beállítani :(((
A billentyűzet kiválasztásánál megsem jelenik :))

Így aztán még most sincs ékezetes betű. a 993 D telómon.
Mit ronthattam el?

Megjegyzem mint írtam van OT.995-ösöm is azon az alap android billentyűzetet választottam ( mint ezen a 993D -én is ) és a 995 -ben vannak ékezetes betűk alapból. :K
Semmit nem kellet telepíteni stb.CSak beállítottam a magyar android billentyűt.

Ha esetleg tudsz megoldást azt megköszönném. Üdv lajbii.

Ui:
Ettől függetlenül viszem szervízbe mert közben az előlapi hanszórója elkezdett recsegni és allig halható ráadásul :((
Kihangosítva lehet csak normálisan érthetően hallani telefonáláskor :W

[ Szerkesztve ]

lajbii felhasználónak 52 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! + A Mostani.

(#445) janez válasza lajbii (#444) üzenetére


janez
aktív tag

Szia.
Először engedélyezd a rendszerbeállítások valamelyik almenüjében (asszem nyelv és bevitel) az anysoft keyboard-ot, aztán pl. az android billzeten a szóközt hosszan nyomva felugrik egy ablak amiben már kiválaszthatod az ASK-t.

Ja és a magyar nyelvi csomagot is telepíteni kell hozzá a Playről.

[ Szerkesztve ]

(#446) Willanyasz


Willanyasz
tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni:
A menyasszonyomnak van egy 993 D ha SMS-t ír vele addig semmi gond amíg elfér 1 SMS-be de amint hosszabbat akar küldeni átvált MMS-be és azt valamiért nem küldi el.
valami ötlet?

(#447) peu405 válasza Ace Ventura (#430) üzenetére


peu405
csendes tag

Szerintem felejtsd el ezt a vacakot!
Én jól megszívtam vele.
Nem volt egy hónapos és úgy lefagyott, hogy semmit sem tudtam csinálni vele.
Több mint egy hónapig volt szervizbe, aztán kaptam helyette egy újat.
Na, ez sem volt jobb. Folyamatosan elállítódik a csengőhangja, ha a naptárban beállítok egy emlékeztetőt az nem abban az időpontban fog jelezni, amikor akarom, hanem ha a készülék valami más okból ad hangjelzést, pl. bejövő hívás illetve üzenet, vagy ébresztő jelez. A GPS software csak akkor találja meg magát, ha előbb elindítom a programot és csak utána kapcsolom be az androidban az antennát. Egyébként képes órákig keresni. Folyamatosan lefagy és magától újraindul, (ez a jobbik eset, a másik, hogy aksi ki).
Ha netán a GPS megtalálja magát, akkor a legnagyobb forgalomban egy elágazás előtt tuti, hogy lefagy, és akkor jöhet az aksi ki vagy magától újraindul. Múlt héten egy 200 km-es út alatt vagy ötször indult újra.
Híváskor vagy kiírja a névjegyben a számhoz társított nevet (Névjegyek a telefonon) vagy csak a számot. Bár mire leteszem, azért néha írja az nevet. Az aksija ha hozzá sem nyúlok, a telefonhoz kb. 2 napot bír, ha használom is, akkor 1 nap. Ha leveszem a töltőről, amint kihúzom a kábelt 100%-rol 98-ra esik a töltöttségi szint (fél éves a készülék).
Már nagyon sokszor újra raktam, hátha valamelyik APP. szívózik, de a teljesen szűz gép is csinálja a fent leírtakat.
December 11-én kaptam meg az új készüléket és ma (május 10.) megint leadtam szervizbe.
Kicsit visszaolvastam a topikban és olvastam olyat, hogy "amit õ hibának vél az android tulajdonság csak õ azt hiszi, ami nem úgy működik, mint a Windows, az már hiba."
Nekem ez előtt több Widowsos telefonom is volt, de azok nem csinálták ezt. Azt tették, amit én akartam és nem azt, amit a telefon. Engem lassan kiidegel az Android.
Az okos telefon attól okostelefon, hogy azt csinál, amit akar?

(#448) eXtase


eXtase
tag

Sziasztok, egy kis segítséget szeretnék kérni!
Szerintetek megéri a csere?

[ Szerkesztve ]

(#449) eXtase


eXtase
tag

Egyébként megéri a 993D a szoftverét frissíteni, napra készen tartani?

(#450) eXtase válasza eXtase (#449) üzenetére


eXtase
tag

Nem éri meg... :DD szervizbe került a telefon a frissítést követően, pedig rendesen történt a frissítés, a gyári upgrade programmal a leírtak szerint...!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.