Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) riszter válasza Klitschko (#138) üzenetére


riszter
senior tag

Szia! Lenne egy nagyon fontos kérdésem. Amit irtál azt jelenti, hogyha pl böngészem a mobilarenát a sim1-el, akkor a céges simen ami a sim2 lenne nem érnek el a kollégák?? Mert ha igy van az roppant kinos lenne munkaidőben! a pH-s tesztben nem ezt irták Bogék! Pont az ellenkezőjét. Mondjuk én 997-et vennék, de gondolom akkor ott is meglenne ez a bug?

Vivere militare est

(#152) dmad válasza riszter (#151) üzenetére


dmad
aktív tag

Szia.
Nem engem kérdeztél, de tapasztalaból tudok válaszolni. :)
Nekem is így van megoldva, 1-es sim netes kártya, 2-es sim céges telefonkártya.
Megy a net az elsőn, és ha közben hívnak, akkor a netet szakítja meg, tehát elérhető vagy!
A beszélgetés befejezése után pár másodperc múlva visszaáll a net is.
Üdv.

Élj úgy, hogy.......

(#153) Klitschko válasza riszter (#151) üzenetére


Klitschko
tag

Kipróbáltam mégegyszer, igaza van dmad-nak. Viszont nálam a net "lassúbb", ha nics közben tiltva a SIM2.
Pontosabban: ha nincs tiltva SIM2 akkor max 500 kbps (sokszor "beesik" 100 alá).

Ha tiltva van a SIM2 akkor mindjárt 6-7 Mbps lesz a sebesség.

Dmad próbáld már ki Te is légyszíves.

(#154) dmad válasza Klitschko (#153) üzenetére


dmad
aktív tag

Kipróbálom, de hogyan tudom mérni a sebességet?
Bocsi, de annyira nem vagyok otthon benne...:)

Élj úgy, hogy.......

(#155) Klitschko


Klitschko
tag

Ingyen le tudod tölteni a Speed Test progit, innen:

https://play.google.com/store

(#156) mikrofon válasza Klitschko (#153) üzenetére


mikrofon
addikt

nekem ot-918d-m van egyes SIM céges nettel, második magán kevés, ingyenes nettel, és a wifi is be van kapcsolva. Én nem vettem észre lassulást! A váltás is elég jól működik! Ha nincs Wifi jön a SIM1, ha kezd betelni az adatmennyiség, akkor SIM1ről SIM2-re váltom az adatkapcsolatot. Persze ez utóbbi csak edge, de levelekhez a semminél jobb! :P
Adatkapcsolat sebességével sosem volt probléma!

Lehet, hogy ez szoftveres, ROM probléma... Ha így van, akkor ha minél többen jelzitek az alcatel support felé, akkor elképzelhető a következő frissítésben javítják! Esetleg egy módosított ROM-mal is ki lehetne próbálni!

Üdv!

(#157) Klitschko válasza mikrofon (#156) üzenetére


Klitschko
tag

Az Alcatel Magyarországon (ismereteim szerint) csak facebook-on érhető el. Ott már jeleztem, válaszra sem méltattak (a kollégámat sem).

918d-nél ha SIM1-ről aktívan netezel (3G vagy H), a SIM2-ön folyamatosan elérhető vagy??

(#158) mikrofon válasza Klitschko (#157) üzenetére


mikrofon
addikt

az az aktuális folyamattól függ, általában igen! Részletek itt. A ot-918d fórumában elég sokszor volt erről szó.

nem elérhetőség nekem csak akkor fordult elő, ha az egyiken beszéltem. Ennek kiküszöbölésére az átirányítósdit használom. Az előbb említett fórumon erről is sok szó esett!

[ Szerkesztve ]

(#159) Klitschko válasza mikrofon (#158) üzenetére


Klitschko
tag

Ez azért érdekes mert eddig akit kérdeztem azt írta, hogy SIM1 3G mellett (pl skype) SIM2 nem elérhető.
Gondolom, a Te példádban nem folyamatos adatletöltésről van szó, és épp abban a pillanatban amikor nincs forgalom a SIM2-en elérhető vagy.

[ Szerkesztve ]

(#160) mikrofon válasza Klitschko (#159) üzenetére


mikrofon
addikt

Pontosan, így ahogy mondod, és ahogy a linkelt hozzászólásban van! Ezt több fórumon is alátámasztották!
Volt aki arról számolt-be, hogy még a fájlletöltés sem folyamatos....

(#161) club1


club1
veterán

Éjjel megjelent a telefonra firmware frissítés (4.0.4-010 01)...

(#162) dmad válasza Klitschko (#155) üzenetére


dmad
aktív tag

Szóval leszedtem egy progit, és többször is megmértem.
Minden újabb mérésnél picivel gyorsabb volt ha ki volt kapcsolva a 2-es sim, de nem számottevő volt a gyorsulás.
Én szoktam hotspotként is használni, és a laptopomon nem veszem észre, hogy lassabb lenne, mint a 3g modemmel...

Élj úgy, hogy.......

(#163) Klitschko válasza club1 (#161) üzenetére


Klitschko
tag

Ez jó hír :) Holt tudom leszedni?
Remélem utána úgy reagál netes szempontból a telóm mint dmad-nek.

A frissítés után megmarad a magyar nyelv, illetve a progikat újra kell telepíteni?

(#164) mikrofon válasza Klitschko (#163) üzenetére


mikrofon
addikt

918D-nél egy frissítés, teljesen tiszta rendszert eredményez!

(#165) Klitschko válasza mikrofon (#164) üzenetére


Klitschko
tag

a tiszta alatt az érted, hogy lehet nem lesz magyar nyelv és az előre telepített alkalmazások se biztos, hogy a telefonon maradnak? Mi a helyzet a garanciával, ha a frissítés után valami gond lesz?

(#166) mikrofon válasza Klitschko (#165) üzenetére


mikrofon
addikt

Azt értem, hogy olyan volt a telefon, mintha akkor vettem volna...
Garancia, elméletben marad, amennyiben az alcatel által kiadott frissítést használod (ONE TOUCH Upgrade szoftverrel)! Gyakorlatban, nincs tapasztalatom!

(#167) dmad válasza Klitschko (#165) üzenetére


dmad
aktív tag

Én is próbáltam már tegnap a frissitést, de nem jött össze...
Lefeküdt a droid, egy szép nagy felkiáltójellel a hasában..:))

Élj úgy, hogy.......

(#168) club1 válasza mikrofon (#164) üzenetére


club1
veterán

Itt nem, ez főleg programfrissítés. Az eredeti fw verzió is megmarad.
Beállítások/A telefonról/Hálózati frissítés

(#169) mikrofon válasza club1 (#168) üzenetére


mikrofon
addikt

Nah ez a menüpont OT-918D alatt csak dísznek van! Azon kívül, hogy kiírja, hogy nem tudott a szerverhez kapcsolódni, nem történik semmi! Többen is jelezték az OT-918D fórumon, hogy olyan mintha nem is keresné a szervert, mintha nem csinálna semmit....

(#170) Klitschko válasza club1 (#168) üzenetére


Klitschko
tag

Wifi-vel majd kipróbálom. Észrevettél valami javulást?

(#171) club1 válasza Klitschko (#170) üzenetére


club1
veterán

Nem volt sok problémám ezzel a telefonnal, a 800/600 kbps 3G sebessége (az élő második kártya mellett) nekem elég. Az utóbbi időben csak a böngészője idegesített (gyakran kilépett). Amióta Maxthon-ra cseréltem, nem is használom. A frissítés meg ugye nem lesz hatással a gyenge wlan antennájára...

(#172) Klitschko válasza club1 (#171) üzenetére


Klitschko
tag

Frissítettem, de semmi változást nem veszek észre. Írod, hogy gyenge wlan antenna...
, de akkor SIM2 tiltása mellett, hogy lesz gyorsabb (kb 10%) mint a 100e Ft feletti telefonok (kipróbáltuk a cégnél). Ebben az esetben a sebesség szuper gyors.

(#173) club1 válasza Klitschko (#172) üzenetére


club1
veterán

A wlan sebességével semmi gondom amíg közel (egy, max. a szomszédos szobában vagyok) az ap-hoz. De olyan gyenge a wlan antennája, hogy két födémen vagy három falon át már inkább nem megy, mint megy a wlan (12 m-en belül maradva az ap-tól). A sima g-s wlan adapterrel bíró zte telefonom ettől nagyjából 1.5-2x-es távolságban kezdi elveszteni a jelet.

(#174) BrianDK


BrianDK
tag

T. Júzerek! Volna egy kardinális kérdésem - mert így november felé haladva számolgatok és nem biztos, hogy telik a 997D-re...
Nálam két telefon van jelenleg (magán + céges). A magántelefon okos, kihasználom mindenét (SE Live WW), és megfelelő a processzor, RAM és minden egyéb nagyon jó, csak hát a kijelzője kicsit kicsi - erre volt pénzem anno - navigálok, netezek mobilneten, WLANon, abba írok jegyzetet, ha kell stb. stb.
A cégesem a munkaidőmben használatos. Én is hívok, engem is hívnak (nagyon sokan, nagyon sokat). Viszont minden egyéb esetben át van irányítva az éppen szolgálatos kollégára (ügyeleti rendszerben dolgozom, de amikor dolgozom akkor sokat, ehhez kell a céges). Amikor nem dolgozom én ugyan szoktam hívni rajta, de engem az átirányítás miatt nem hívnak, tehát épp ki is lehet kapcsolva.
Ha így használom - tehát csak arra az időre kapcsolom be, amikor én intézek róla hívást - akkor megfelelő a térerő és a sávszélesség a netes kártyán? Megfelelő ebben az esetben telefon sebessége (úgy általánosságban, az alkalmazások gyorsan töltődnek-e be, mennyire kezeli gyorsan a dolgokat stb.)? Összehasonlítva egy Xperia (egykártyás) telefonnal - ha valakinek volt vagy van ilyen - a sebessége milyen?
Mert ha azt mondjátok, hogy rendben van, akkor elméletileg elég lenne nekem a 993 is, mert bár nagyon örülnék a kétmagos hardvernek - mert néhány hardver igényes alkalmazásomnak kéne - a pénzmag lehet, hogy nem jön össze, viszont jó lenne egyszerűsíteni a dolgaimon és egy korrekt telefont a magaménak tudni.

iPhone 7, Redmi Note 9

(#175) petne válasza Borg76 (#150) üzenetére


petne
őstag

Ahogy korábban írtam nekem is hasonló problémám van... de érdekességképpen kikapcsoltam a hsdpa funkciót, vagyis csak 2G hálózatot engedélyeztem, azóta nem indult újra egyáltalán :F Tehát lehetséges, hogy ezzel kapcsolatos a probléma...
Mindenesetre most mivel jött új frissítés, hátha megjavították a problémát, tesztelni fogom mindenesetre...

(#176) petne válasza petne (#175) üzenetére


petne
őstag

Sajnos kijelenthetem, hogy nem javított a frissítés az újraindításos problémán, így visszaállítom 2G-re és megy majd a szervizbe. :(((

(#177) Borg76 válasza petne (#176) üzenetére


Borg76
tag

Enyém 1 hete pihen a szervizben.Roppant kiváncsi leszek mi változik.Igazából jó lenne ha több ember irna ide, akkor kiderülne, hogy simán szar az egész konstrukció, vagy becsúszott pár rossz darab.
De ha visszakapom és semmit nem javul, akkor inkább beváltom egy galaxy dual simre.Esetleg ha Te hamarabb kapod vissza, nagyon várom a tapasztalatod a "javulást" illetően.

(#178) club1 válasza Borg76 (#177) üzenetére


club1
veterán

Nekem amióta megvan, még nem indult újra a telefonom. Viszont már 3-4x szénné fagyott, jellemzően miközben tapiztam a böngésző és térkép alkalmazásokat. Használok rajta minden vezetéknélküli megoldást.

(#179) Borg76 válasza club1 (#178) üzenetére


Borg76
tag

Akkor Te "szerencsés" vagy? :D
Hiányzik nagyon a telefonom, mert tele a t...m, hogy kettőre kell figyelni, zsebre tenni, tölteni, stb...Viszont ahogy az enyém üzemelt, az minősíthetetlen volt.Én bizakodó vagyok, mert ennyi pénzért valóban egy remek telefon lehetne, drukkolok a szervizesnek :K

(#180) odi99


odi99
csendes tag

Csütörtökön én is leadtam a szervízbe. Rejtély számomra, hogy napokig betonstabilan működött, pedig vásárlás után az ember azért nyüstöli rendesen.
Aztán egyszer lementem a garázsba, ahol nem max a térerő és a zsebemben kikapcsolt. És onnantól kezdve mindenhol kikapcsolt.
És ráadásul visszakapcsolni csak akksi ki-be után lehet, ami nem egy hátlapbarát aktus.
Kérdezném a kollégàktól náluk a visszakapcs megy simán?
üdv

(#181) Borg76 válasza odi99 (#180) üzenetére


Borg76
tag

Tapasztaltam a leirtakat, de vegyes arányban.Az esetek nagy részében sikerült bekapcsolni, de volt, hogy hiába tapostam a power gombot, semmi nem történt, max én lettem idegbeteg :W
Ráadásul ez igen ritka, hogy gyenge térerővel megáldott helyen járok, de most pont jól jött, és kiderült mennyire "használható" a telefon.Azon meg nem csodálkozok, hogy mindkét kártyám vodás, de az egyiken szinte mindig fél térerő volt(3G).Nem értek különösebben a telefonokhoz, de félek tőle, hogy itt valamit hardveresen baxtak el.Vagy tévedek?

(#182) club1 válasza Borg76 (#181) üzenetére


club1
veterán

3G-re jellemző, hogy csak a torony mellett van full térerő, attól 500-1500 m-re már semmi. És ahol semmi, ott meg akár full, vagy 80%-os 2G térerő. A jelenség a két technológia által használt frekvenciára (900/1800 - 2100 MHz) és arra vezethető vissza, hogy a 3G rendszerek alapból sokkal kisebb területet képesek lefedni. Mivel a második kártya csak 2G-n képes működni, ezért logikusak az általad leírtak, és nem gondolnám, hogy ezért a telefon lenne a hibás.

(#183) Borg76 válasza club1 (#182) üzenetére


Borg76
tag

Ezt igy elfogadom, mivel nem vagyok tisztában a rendszer felépítésével.Akkor már csak az érdekelne, hogy az ezeréves "gagyi" V845-ön, illetve a mostani Defy-n miért van jóval erősebb 3G vétel??Akárhol voltam eddig, ilyen problémával nem találkoztam, mindkét telefonon volt megfelelő térerő, tökéletesen tudtam a netet használni.Ezt mivel magyarázod?
Nem kötekedek, csupán tartok tőle, hogy a 993 esetén valamit benéztek, vagy simán ilyen a szerkezet.

(#184) club1 válasza Borg76 (#183) üzenetére


club1
veterán

Nekem az előző okostelefonom egy ZTE Libra volt. Ez a telefon és az pontosan ugyanolyan értékekeket mér adott ponton. Ellenben ha a korábbi e52-esemet vagy a még korábbi 5800-asomat melléjük teszem, dupla térerőt mutatnak ezekhez képest. Azaz bőségesen vannak a jelenlegi és előző telefonomnál jobb nyereségű antennával bíró készülékek, de nekem nem fontos az, hogy 100 méterrel idébb, vagy odébb szakad meg a 3G hívásom, mivel ezen a készüléken nem állítható be csak UMTS/WDCMA hálózat használata, azaz úgyis átáll a készülék hívás közben. A mobilnet miatt pedig nem izgatom magam, úgyis korlátos, a minősége folyton változó és drága is, azaz ha lehet wlan-t használok...

(#185) Borg76 válasza club1 (#184) üzenetére


Borg76
tag

Akkor Neked egyszerübb a helyzeted.Én ha veszek valamit, akkor elvárom, hogy tudja azt amire kitalálták.Egy olcsó autó gyenge motorral nyilván nem fog ferrari élményt adni, de ezzel tisztában vagyok ha megveszem.
Itt viszont szó nem volt arról, hogy bizonyos funkciók csak korlátozottan működnek mert dual sim, vagy mert az alcatelnél ezt igy oldották meg.Ez a készülék ahogy én megkaptam, nem tudta teljesíteni a mai mobiloktól elvárt szintet.Itt nem a gyengébb vételt értem, hanem a felezett (vagy harmadolt) 3G sebességet.Nekem fontos a viber miatt, nem sokat tartózkodom wifi közelében.Természetesen nem irom le a telefont, epekedve várom milyen fejleményeket hoz a "javítás" :DD

[ Szerkesztve ]

(#186) club1 válasza Borg76 (#185) üzenetére


club1
veterán

Ismersz 60e Ft alatt olyan nem active standby dual készüléket, amin a második kártya standby-ban marad az elsődleges kártyán full sebességű 3G-t használva? (A kérdés nem költői, tényleg érdekel hogy van-e ilyen.)

(#187) Borg76 válasza club1 (#186) üzenetére


Borg76
tag

Természetesen nem ismerek, ebben igazad van.Viszont mutass nekem olyan leírást, ahol ez fel van tüntetve.Mármint a lassított sebesség.Kicsit sokat vártam a telefontól, valószinü az én hibám.Ettől még jó készülék, még az is lehet, hogy megtartom.Persze ha sikerül megjavítani :))

(#188) Klitschko


Klitschko
tag

Az Alcatel ígéretet tett a sebesség hiba javítására. A következő frissítéssel javítják (remélem azzal lehet is)..

(#189) Borg76 válasza Klitschko (#188) üzenetére


Borg76
tag

:Y
Hol irták?Vagy szervizes mondta?

(#190) club1 válasza Klitschko (#188) üzenetére


club1
veterán

Én alapból pesszimista vagyok, ezzel kapcsolatban is. Mert nekem rohadtul nem lesz az jó, hogy ha netezek, letiltja a második kártya elérését. Inkább legyen 500 kbps a mobilnet az elsődleges kártyán.

(#191) Klitschko válasza Borg76 (#189) üzenetére


Klitschko
tag

Facebook-on végre válaszoltak és ott igérték. Állítólag már beszéltek a fejlesztőkkel is.

Arra a megoldásra gondolok, hogy teljes 3g (H), és mellette aktív SIM2. Legyünk maximalisták... :)

Állítólag ez a 997d-nél csont nélkül sikerült.

Jó lenne ha Ti is megkeresnétek a facen őket, talán úgy gyorsabb lenne. Egyéb más negatív dolgot is le lehetne írni...

[ Szerkesztve ]

(#192) club1 válasza Klitschko (#191) üzenetére


club1
veterán

Nekem a legtöbb gondom a halál gyenge wlan antennával van. Egy 30 m2-es szoba végében már csak 80%, egy vékony fallal odébb már csak 50-60, két vékony fallal odébb már csak 20-40% a térerő, mindez úgy, hogy 10 méteren és szinten belül maradok az N-es ap-tól. De az ugye hardver, nehéz lenne szoftverfrissítéssel növelni a nyereségét...

(#193) Borg76 válasza Klitschko (#191) üzenetére


Borg76
tag

Akkor csak megoldható :)
Ezért mondtam, hogy úgy teljes értékü a telefon!Megkeresem őket, kiváncsi vagyok nekem mit irnak.Persze ha nem figyelik stikában a fórumot :DDD
Ha ezt megoldják a frissítéssel, az nagy piros pont az alcatelnek !
Köszi az infót :R

(#194) Klitschko válasza club1 (#192) üzenetére


Klitschko
tag

A wlan valóban nem túl izmos, de nekem a "kicsi" 80 m2-es lakásban ez nem jelent gondot. Ez szerintem is hardveres probléma. Viszont a GPS erős, lakáson belül is jelet fog. A 997d-nél állítólag az a gyenge pont.

(#195) club1 válasza Klitschko (#194) üzenetére


club1
veterán

Így van, a GPS-e nagyon jó, erdőben is jól használható.

(#196) petne válasza Borg76 (#177) üzenetére


petne
őstag

Én még nem vittem be, mert nem volt időm, viszont ahogy írtam 2G hálózaton nincs fagyás... ezt most már kimerem jelenteni.
Megköszönném, hogy ha visszakaptad a készüléket, akkor jelzed itt, hogy mi történt... Remélem meg tudják oldani a problémát, mert nagyon bejön a telefon, e hibával viszont használhatatlannak tartom. :F

(#197) Borg76 válasza petne (#196) üzenetére


Borg76
tag

Ezért vittem be én is a szervizbe, gyenge térerő+3G=használhatatlan telefon.
A papíron 5.-ét adtak meg határidőnek, de bízom benne, hogy a héten visszakapom.Lenne időm tesztelgetni, pont olyan helyen leszek, ahol elég gyenge a 3G vétel.Nekem már az is előrelépés, ha nem indul újra.
Kiváncsi vagyok mit faragnak rajta, hardver csere lesz, vagy egy "egyszerü" frissítés megoldja a problémák nagy részét.
Jelzem amint megtudok valami :K

(#198) viralmind


viralmind
aktív tag

Udv!
Szeretnem kerdezni a tulajoktol,hogy notifikacios led van -e a keszuleken?pld elmulasztott hivas,sms eseten.Ha igen mennyire lehet testreszabni?Pld sms zold,elmulasztott hivas kek,stb.
Koszonom!

(#199) club1 válasza viralmind (#198) üzenetére


club1
veterán

Nem találtam rajta ilyen ledet (hiányzik is rendesen).

(#200) viralmind válasza club1 (#199) üzenetére


viralmind
aktív tag

Ezt sajnalattal olvasom,mert minden tekintetben megfelelo lett volna a telefon ,de igy ha nincs ilyen led rajta nem fogom megvenni,nekem ez fontos feature.Egyebirant nem ertem mi vezerelte az alcatel-t hogy ezt lehagyja rola ,mert amit en lattam mas modelljukben mindegyikben van.Na mind1 koszi a valaszt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.