Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Az Alcatel nem viccel. És ez tisztán látszik. Nagyon frankó készülék lett ez is. Példát vehetne mondjuk a ZTE.....

All→M8

(#2) atike


atike
nagyúr

Na ennek azért már inkább "jól áll" a 45.000 árcédula - nem úgy mint pár most megjelent "konkurenciának"... Ez már tényleg jó! :R

(#3) Psytech


Psytech
senior tag

Ennyi pénzért, kétkártyás telefon ilyen paraméterekkel teljesen korrekt. Egyébként is lesz ez olcsóbb is, de a maga kategóriájában így is bestbuy jelenleg. Ha meg JB-t is kao, akkor le a kalappal :K

(#4) NoMagix


NoMagix
addikt

Ez elég jól megszorongathatja a többi 2kártyás telefont, csak megfelelő hírverés kell neki!
Ezért az árért nagy bajnok lehet! :C

Azt hiszem nem kapkodom el a vásárlást, még ezt is megnézem magamnak!

[ Szerkesztve ]

(#5) M3oH


M3oH
addikt

Alcatal szepen nyomul. Ennyiert, ez egy korrekt 2simes masina. De szivesen vennek egy Myaudio phene series4 tesztet :)

(#6) VD


VD
őstag

Jópofa, de a személyes tapasztalatom, hogy eddig csak a specifikációs lapon lévő adatokon tudott valamit alkotni az Alcatel.
Ismeretségi körben 2 db Alcatel 995-van és azok napi szinten fagynak rommá, olyan bonyolult műveletek elvégzése közben, mint zenelejátszó megnyitása.... És nem FC! hanem aksi ki aksi be.
Nem is igazán elégedettek a tulajok a készülékekkel. :(
Bár az is igaz, hogy céges telefonnak többen is kaptak one touch-ot (OT-990 telenor köntösben). Ami azon kívül, hogy kib@szott lassú és 3 programnál többet nem lehet rá telepíteni, mert elfogy a belső memória, telefonálni legalább lehet velük.

(#7) Lotusomega


Lotusomega
senior tag

Erre bezzeg már van ics 995re meg nem :U Amúgy ez sem rossz teló..

(#8) M3oH válasza VD (#6) üzenetére


M3oH
addikt

Hat igen. Az OT-995 is rendben van papiron, megis eleg sok panasz van ra a topicban, es a Telenoros verzioval is akadnak problemak jol. Pedig, hardverben es kaszniban rendben van a telo.

(#9) N.GÁBOR


N.GÁBOR
aktív tag

Szerintem nagyon jól sikerült. Nekem még a régebbi 918d kütyü van, de már ezzel is nagyon elégedett vagyok.

May the force be with you!

(#10) Szelley


Szelley
senior tag

Én inkább a 997d-t várom! :K

[ Szerkesztve ]

(#11) SlayerPrince


SlayerPrince
tag

én úgy vagyok vele, hogy mindig fárszt kapok a dual Sim-es telóktól, gyenge minőségű kínai telókra aszociálok, ami lehet, hogy alaptalan de bennem van és hát ez miatt kerülöm is őket :))
ennek a készülékről formailag Samsung Galaxy Ace jutott eszembe, viszont az tény, hogy a hátlap meglehetősen jól néz ki.

(#12) Rav3n02


Rav3n02
senior tag

Na végre, így kell ezt...ennek fényében a tegnapi Lg kifejezetten röhejes :DDD

A hátlap nagyon bejövős, de a domborított, kiemelt kamera félelemre adhat okot :U

(#13) bobace


bobace
őstag

Kellemes. Szeretnék már én is kétkártyás telefonra váltani, de nem volt még normális telefon.. Ez már egy lépéssel közelebb van, várjuk a nagyobb testvért, vagy egy jó kis Sonyt :D

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#14) Hatvan9


Hatvan9
senior tag

Egyre jobb az Alca.

(#15) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Még mindig lehetne azért jobb vasat pakolni alá, de a jelenlegi felhozatalt elnézve elég meggyőző. Kíváncsian várom a nagytesót...

<< Heimdal >>

(#16) tom956ster


tom956ster
aktív tag

Valóban egyre jobb az Alcatel, de mikor lesz olyan jó mint anno az OT Club ? :D
Viccet félretéve, a két kártyás komoly alternatíva a két telefon helyett, az ár okés, csak amit kapunk érte az még kevés. Főleg androidból és ilyen vacak kamerával (nekem fontos, azért van egy másmilyen telefonom :) )

3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

(#17) Speedricsi


Speedricsi
tag

van hasonló vagy ugyanilyen 1kártyásban is? alcatel fronton nem vagyok ismerős

(#18) csegu


csegu
csendes tag

Ez praktikus lenne nekem is.

Előrevetítem, nem értek annyira a kétkártyásokhoz...
Az ok, hogy ha az egyik kártyán beszélek, akkor ahogy a cikkben is szerepel, a másik a beszélgetés alatt le van tiltva. De ha épp nem beszélek egyiken sem, akkor ugye mindkettő aktív, tehát elérhető vagyok mindkét számon?
ill.
Az egyik kártyámon van mobilnet, a másikon nincs. Be lehet-e vajon állítani, hogy csak a megfelelő kártyáról menjen? (nehogy a másikon meglepetés érjen hó végén)

(#19) Dante32


Dante32
tag

Ez tényleg egész jó lett.Lassan kalapot emelek előttük.

(#20) Bog válasza csegu (#18) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Válaszok:
igen és igen :D

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#21) Prof01


Prof01
veterán

Jól nyomja az Alcatel. :K
Kíváncsi vagyok mit tud a nagy tesója! :)

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#22) Borosz


Borosz
senior tag

Ez is egész jól sikerült. OT995-öm van, ami nagy és lapos de az is nagyon szerethető. Ráadásul olcsó is. Persze nem biztos, hogy két évet kibír majd, de manapság már nem ennyi időre vesz az ember telefont. :)

(#23) N.GÁBOR válasza Borosz (#22) üzenetére


N.GÁBOR
aktív tag

Hát, a 918d-m már kapott vizet mindent és még mindig kutya baja. Igaz még csak 7 hónapos, de akkor is. :)

May the force be with you!

(#24) Radeon_5


Radeon_5
aktív tag

Ennyiert valoban nem rossz vetel dual kategoriaban, de azert nagy kar hogy a kamera az 5 evvel ezelotti idoket idezi, es hogy csak 1 napig birja. Ezeken reszelnek meg kicsit es 49 ezerert meg jobb vetel lenne akar.

Mas: RI/OS fejlesztoknek nem szolna valaki, hogy a "kovetkezo oldal" melle balra tok hasznos lenne egy "elozo oldal" gomb is? :D Esetleg mindezeket a cikkek tetejere is. Csak ugy ergonomiailag. :))

[ Szerkesztve ]

Son of a Bit

(#25) fornettisuti


fornettisuti
veterán

az, hogy nem fullos a kamera része a legkisebb gond. vannak a 100k huf körüli-feletti telefonok amiknek kb ilyen kamerájuk van és azok 2-3x drágábbak ráadásul, nem erősebb vassal. amire valo, arra megfelel, nem fotomobil ez, hanem dualsimes, annak pedig rendes. nincs más gyárto által készitett alternativája semmilyen tekintetben, lássuk be. :)

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#26) ghiottone válasza VD (#6) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Annyira azért nem sz@> a 990-es, igaz, hogy gyári állapotban, csak a legutóbbi júliusban kijött gingerbread-el lett tűrhető, de ha valaki veszi a fáradságot és rootolja + link2sd + módosított kernel, akkor már korrekt teló. Bár azt hozzá kell tenni, hogy kártyásan 35 ezret nem ér, 1 éve 25ért jó vétel volt, de most összehasonlítva az árakat, az biztos, hogy újra nem venném meg a mostani árért, akkor inkább plusz 10 ezért a modellért. Kezdő androidos telefonnak megfelelt a 990-es. Amint kijön a 997 veszek egyet, a 990-est meg elpasszolom.

[ Szerkesztve ]

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#27) dlaj


dlaj
őstag

Végre egy egyedi hátlap, ami ráadásul szép is!

(#28) Dr. Oid


Dr. Oid
aktív tag

Az adatkommunikaciot hogyan kezeli a 2 SIMen? A regebbi ketkartyas telok olyanok voltak, hogy az egyik csak EDGE-et tudott, ennel ez hogy van?

(#29) dlaj


dlaj
őstag

Valamikor a teljes érintőgombos telefonok vonzottak. Ma már, amikor szinte a legtöbb gyártónak ilyen van, inkább vennék olyat aminek legalább a home gombja fizikai megoldású. Ilyen viszont a Samsungon kívül csak az LG-nek van.

(#30) pumpedlix


pumpedlix
tag

Jó teló jó áron!

997D-re is kíváncsi leszek,

melyikre cseréljem a jelenlegi 918D-t :)

(#31) etsmark


etsmark
tag

A cikk úgy említi az Xperia Tipo-t mintha duplasimes lenne.... pedig ugye nem az... :N

(#32) pumpedlix válasza etsmark (#31) üzenetére


pumpedlix
tag

Olvastam a tipo dupla simes változatáról, csak gondolom kis hazánkban még nem elérhető :R

(#33) Csabyka92 válasza etsmark (#31) üzenetére


Csabyka92
csendes tag

Kapható már néhány nete!

XXLGSM: [link]

ujgsm.hu: [link]

Utóbbinál az 53 760 Ft-os ár az a tök normális, gyári garancia.

Samsung Galaxy S23 256 GB

(#34) ab0055 válasza pumpedlix (#32) üzenetére


ab0055
csendes tag

Küldenél egy linket ha megtalálod? Az nagyon izgalmas volna, de én nem találtam semmit.

Visszavonom, megtaláltam a linket. Köszönjük.

[ Szerkesztve ]

(#35) Csabyka92 válasza ab0055 (#34) üzenetére


Csabyka92
csendes tag

Gyakolatilag a teszt alanya és a Tipo Dual egy árban van, minimális eltérés mutatkozik.
Értve ez a gyártói garanciás darabokra - természetesen.

Egyébként az Alcatel 918D az Euronics üzleteiben 29999 Ft-os áron megvásárolható, ami igen kedvező ár szvsz.

Samsung Galaxy S23 256 GB

(#36) dish17


dish17
csendes tag

Nem azért mert vmi becsípődésem, de mennyi a szabad memória benne alkalmazások számára? Már csak azért is érdekelne, h van rajta ez a sok demo játék, ami gondolom senkinek nem kell igazán.. Vagy azokat le lehet szedni? Root nélkül persze.

(#37) cappa72 válasza callmeakos (#1) üzenetére


cappa72
nagyúr

ZTE V970 - ez lehet rá egy válasz, bár inkább a 997D kategóriája.
Szóval mások is vették a lapot, ilyen pl. a HuaWei két hasonló készüléke, a U8825D (180$) vagy a nagyobb a 8836D (270$) jelölésű.

Bár az is igaz, hogy az általam említett készülékek egyenlőre nem kaphatók itthon.

C.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#38) BlackPriest válasza dish17 (#36) üzenetére


BlackPriest
őstag

root nélkül előtelepítettet nem nagyon szedsz le sajnos :(

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#39) Braddock válasza VD (#6) üzenetére


Braddock
őstag

OT-990 nem lassú. Persze ma ez a divat, hogy kinek gyorsabb.
Memóriája valóban elég kevés, de 3+ programtól még nem telik meg.
15-20 program kell hozzá. Játékokat felejtsük.
Rootolva ki lehet gyomlálni a memóriát, de 25 Ft. volt kártyásan...
Gyári GB meg szívja az akksit.
Csodát nem kell várni. Készített hasonló telefont több neves gyártó is.
Örüljünk, hogy most már 2-4-8-16 GB belső memóriát kapunk.
Ja, ilyen telóm van, de lehet váltok 993d-re.
Összeszerelés példás, többször leejtve karcokkal, törésekkel tarkítva sem recseg-ropog.
Én tudok várni 0,6 mp-cel többet, hogy elinduljon valami program.
50-ért ez is nagyon jó vétel.

A fotók meg épp így sikerültek, fotóztam az enyémmel már olyat, hogy nem hittem el.
Ha ebben ugyanaz a kamera van, már tudom rossz nem lehet.

[ Szerkesztve ]

(#40) Angelus(hun) válasza VD (#6) üzenetére


Angelus(hun)
tag

OT 995-ön csak a gyári launcher-től kell megszabadulni és megoldódik a memória probléma.

Xbox: tobozhun Ps: TobozHUN Nintendo: Toboz

(#41) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Nagyon elkapta a fonalat ez a cég. A 997-re be is ruházok, ha az is ilyen lesz.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#42) =Mentor=


=Mentor=
őstag

Olcsó húsnak híg a leve én inkább veszek egy plecsni nélküli telót mind ezt, mert ezek a tesztek abszolút nem mérvadóak, használat közben jönnek elő a gubancok, de az már nem kerül bele a tesztbe.

(#43) BlackPriest válasza =Mentor= (#42) üzenetére


BlackPriest
őstag

918d-t 28900-ért vettem, nincs vele semmi gondom, arra tökéletes, amire vettem. 45 szerintem itthon nem épp az olcsó kategória. nem 100-nál kezdődik egy tleefon

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#44) N.GÁBOR válasza =Mentor= (#42) üzenetére


N.GÁBOR
aktív tag

Az olcsó húsnak híg a leve mondást szerintem sem nagyon süthető el ezen termék esetén. Nagyon sokáig samsungot használtam, majd fél éve váltottam az előttem szólóhoz hasonlóan egy Alcatel 918d-re. Sokkal-sokkal elégedettebb vagyok vele mint az előző samum-mal.

[ Szerkesztve ]

May the force be with you!

(#45) cappa72 válasza N.GÁBOR (#44) üzenetére


cappa72
nagyúr

Szerintem a Samsung az alsó és közép kategóriában kifejezetten drága, a felső kategóriában valós ár/érték aránnyal dolgozik.
Ez jött jól az Alcatelnek, ami már nem a Francia alcatel...

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#46) papsoka


papsoka
aktív tag

Délben érkezett a futárral a 993D! Most kezdem belakni. 918D-ről váltok ha sokkal jobb lesz. Nagyon kapaszkodni kell az újnak mert a régivel nagyon meg vagyok elégedve egy-két (számomra) kardinális hibát leszámítva!

(#47) KTU


KTU
addikt

A dual SIM-re még 1 alternatíva: ATAB 5 PHONE
5" 800x480, 1Ghz, 512DDR3, Android 4.0, fő kamera 8 megapixeles, másodlagos 0,3 megapixeles
2db akkumulátor 2800mAh

5000Ft-al több az ára, 49900Ft

ismeri valaki?
megmerjem-e venni, vagy inkább az Alcatel :F

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#48) ghiottone válasza KTU (#47) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Milyen processzor van benne? Szerviz? Garancia? Támogatás? Frissítési lehetőség? Esetleg CM? Neked kell tudni, de én inkább az Alcatelt választanám.

Amúgy meg 40-ért Kínából Jiayu G3, ahhoz hivatalos gyártói oldal és támogatás is létezik, dual core-os 1 Ghz-e MTK MT6577-es processzorral, Gorilla Glass-al, 4,5 colos 1280x720p kijelzővel - bár ebbe nem vagyok biztos. Őszintén szólva én vásárláskor szeretem látni, kipróbálni és csak úgy megvenni a termékeket, de ez egyéni vélemény.

[ Szerkesztve ]

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#49) gg72 válasza papsoka (#46) üzenetére


gg72
veterán

Kíváncsi vagyok a véleményedre, mert a feleségem 2 napja használ egy 918D-t, eddig meg van vele elégedve. Amúgy milyen kardinális hibái vannak szerinted?

(#50) Probber


Probber
őstag

Keményen tolja az Alcatel, állati jó ajánlat 45e-ért!

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.