Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:15

LOGOUT.hu

Alcatel One Touch Idol 3 (4.7)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) no more


no more
addikt

Tud az Alcatel is, ha akar. Szép telefon, nekem bejövős, picit HOX-os a formavilága. Szóval, igazából kiderült, hogy semmi értelme a fejjel-lefelé fordított kijelzőnek, de valakinek ezzel is kellett kísérletezni. :DDD

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#2) Graphics


Graphics
Jómunkásember

60-ert rendben van, HA a szoftvert nem fogjak elfelejteni... Illetve a supportot..

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#3) Fred23


Fred23
nagyúr

+5k, és inkább az Xcover 3, de persze sokaknak fontosabb a HD kijelző, meg a kicsivel jobb kamera, mint a víz- és ütésállóság. Az 1,5 GB RAM jó ötlet volt itt is.

Szerk.: az akkuja viszont harmatos. Xcover 3 2200 mAh, és csak 4.5", meg nem is HD.

[ Szerkesztve ]

(#4) Sayuar


Sayuar
őstag

Nem rossz, bár nem értem mire ez a spórlás: a 2GB elfért volna benne.
Ami miatt nem kellene: zoiper szerint az alcateleknek gyenge a hang minőségük a VoIP rendszerükkel.

(#5) Zap-Em


Zap-Em
tag

Nekem tetszik, főleg a mérete, tudása miatt is. A kijelzőn lévő üveg melyik fajta lehet(Dragon,Gorilla,stb)? Illetve mikortól lehet kapni?

(#6) Graphics válasza Fred23 (#3) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem egy kategoria, akarhogy nezzuk. Plusz az Xcover mar regota piacon van.

Ez pedig 60k-val nyitott... Olcsobb is lesz.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#7) ctvagyok


ctvagyok
őstag

2 GB rammal és 2500 mAh aksival tökéletes lett volna. Bár ennyiért sem rossz vétel. Még ha aksi idő kevés is.

(#8) janeszgol


janeszgol
félisten

Nagyon frankó telefon. Egyetértek a plecsnivel. Egy baja van: a videó alatti hang.Szőrnyű. De a legtöbb Sony is hasonlót tud. sosem értettem. A Nokiák stereoban vesznek fel zajszűréssel. Ezek miért nem tudnak?
Ha ez valóban 60 ezerért jön be értelmes üzletekbe (MM, Edigi, Tesco, Euronics), akkor bizony ajánlott vétel.

Minden esetre eltettem a cikket a megfelelő mappámba. :)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#9) Fred23 válasza Graphics (#6) üzenetére


Fred23
nagyúr

Régóta? Pont egy hónapja. Talán kevered az Xcover 2-vel. A május 8-án lévő teszt 70k-s nyitóárat írt az új Xcoverre, szóval az is nyitóár, és a teszt után egy héttel volt már 65-ös ajánlat is neten. Árban nincs tehát nagy difi, csak más a felhasználói réteg.

Most találtam.

[ Szerkesztve ]

(#10) boncser válasza Fred23 (#3) üzenetére


boncser
aktív tag

Bocs,de hogy jön ide az Xcover 3? Más kategória, nem egymás ellenfelei.

(#11) Graphics válasza Fred23 (#9) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Igaz :)

De mas liga. Nem ertem a hasonlitast

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#12) Fred23 válasza boncser (#10) üzenetére


Fred23
nagyúr

Úgy jön ide, hogy egy árkategória, és akárhogy' is nézzük, rengeteg tekintetben hasonlítanak, illetve nincs nagy eltérés köztük. Számomra a HD kijelző és a jobb kamera nem ér annyit, mint a MIL STD810, illetve kicsit jobb üzemidő. A többség viszont szerintem az Alcatelt venné, mert nem fontos még sokaknál a víz- és ütésállóság.

Amúgy tetszik ez az Alcatel, de nem nekem való.

(#13) Graphics válasza Fred23 (#12) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ismerosnel epp az Xcover van teriteken, de lehet irok privatba , ugy egyszerubb :)

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#14) Halkow.


Halkow.
senior tag

" A videók minősége a fotókhoz hasonlóan alakul, a hang mondjuk nagyon nincs rendben, sem a
nappal , sem az éjjel készített tesztfelvételünkön"

Úgy látszik örökölte az idol 2s legidegesítőbb problémáját talán lehet sípol is? . A forgatós dolognak nem sok értelme van, inkább osztott képernyős módnak tudtam volna örülni vagy egy irDA lednek. A telefonálás közbeni hangerő minőségét nem értem, tavaly szinte a legjobb volt ebben a 2s.

A 16GB-os beharangozot belső tárhelyből nem értem hogyan lett 8GB... és hogy ennek a fele allig használható, a 2-3GB-os játékok korában már gáz

Ezek ellenére egy jbl fülessel, élőlapi hangszórókkal 60k ért függetlenül szerintem sokkal jobb ajánlat mint tavaly volt a 2s

LEGENDD: mondtad a maTV-ben hogy nem ismeri vagy kezeli a 64GB-s kártyát, ez továbbra is fenn áll?

(#15) gtamate2


gtamate2
veterán

Alcatelt többet soha, a tavalyi 2S ajánlóba benne volt hogy javítják a 4.4-el - ami hamarosan érkezik- a kamerát. Azóta sem érkezett meg...

*Sn0w

(#16) liquidgold


liquidgold
tag

Mikor tőltőn van a tel néha fognám fordítva, klassz lenne ha nem a kábel törne vagy húzódna ki ahogy feszül. Ilyenkor előnyös ez a fordíthatóság.

(#17) draco31


draco31
veterán

Nekem tetszik a masina. Jó ötlet ez a fordítgatósdi, viszont szerintem kellett volna alulra is egy távolság érzékelő, hogy akkor is működjön az automata lezárás telefonáláskor.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#18) gtamate2


gtamate2
veterán

Megnéztem a videót, úgy néz ki hogy kamerázásra sajnos ez is alkalmatlan. A nappali tesztvideóban is szaggatott az elején egy kicsit, a hang gondolom teljesen halk itt is, pl egy családi videót vele értelmetlen rögzíteni mivel csak suttogást hallani. Gratulálok Alca..

*Sn0w

(#19) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Nagyon nagyon jó kis készülék, sok olyan apróságot tartalmaz ami nálam abszolút nyerő. Viszont ez a variáns nem jön be, ugyanis a 4.7 col már kevés. Így is kevésnek érzem már sokszor az Xperia SP-m 4.6 colát, főleg amikor a kezemben tartom a tesóm Note 3-át.
Úgyhogy kíváncsi leszek hogy a nagyobb darab hogy szuperál.

All→M8

(#20) #82729984


#82729984
törölt tag

Szép kis teló. De azért senkinem nem ajánlanám mert az alcatel szoftveres supportja 0.
Szóval ha bármilyen szoftveres hiba van benne (érdemes megnézni az elődmodell 2s topicját) ami amúgy egy ilyen 1-2 napos tesztben még nem látszik, az már örök életében a telefonon fog maradni, mert frissités nemigen lesz rá egy darab sem.

(#21) moleculez


moleculez
veterán

Teljesen korrekt telo, de tenyleg nem ertem !inek az XCoverhez hasonlitani, ennyi erovel egy kompakt fenykepezovel is lehetne azt is lehet kapni ennyiert... (Vagy Golf III papirok nelkul) Szolgalltatoiba meg jo lesz ez...

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#22) Duree


Duree
veterán

Igazából a negatívumok ellenére használható teló,megfelelő árban is van.

duree54

(#23) kaosz86


kaosz86
aktív tag

nem mintha a többi gyártó beleszakadna a hibajavításokba (nemhogy android főverziók kiadásába)
DICSÉRETES az 1,5 giga ram! De az hogy 8 giga háttértárból csak nyomorult 2 marad szabadon....hát ...

[ Szerkesztve ]

(#24) no more válasza kaosz86 (#23) üzenetére


no more
addikt

Ja, a HTC sem javította ki a memory leak-et és full bugosan jött a Lolli, mint pl. Sonykra, meg Samsungokra.

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#25) boncser válasza kaosz86 (#23) üzenetére


boncser
aktív tag

Igen, dicséretes! De van akiknek ez sem elég (lásd feljebb).

(#26) janeszgol válasza no more (#24) üzenetére


janeszgol
félisten

Tényleg? A Samsungkra is? Bezzeg engem meg megszóltak, mikor a TW+leak összeadást megemlítettem. :) Amúgy a gyári Samu romban is benne maradt természetesen a memory leak. Állítólag a CM 12-ben nem volt benne, de ezt sem hiszem el.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#27) Csapoati válasza no more (#24) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Mindennapi HTC-ajnarozasunkat add meg nekunk ma! ;]

A telefon szep, elegge hasonlit a baratnom Idol Alphajara, (arra bezzeg jott 4.4 decemberben) es a hardver + arazas sem rossz. Ellenben ebben a kategoriaban el kene mar felejteni a 8 GB tarhelyet, foleg ha 6 gigat eszik a bloatware-es rendszer. Inkabb legyen 5 ezerrel dragabb (bar gyanitom ennek a toredeke a valodi kulonbozet), de legyen 16 gigas.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#28) no more válasza janeszgol (#26) üzenetére


no more
addikt

Hát, S6-on valami nagyon el volt rontva, mert az elég agresszívan tölti újra az appokat. Eddig a G4 és a One M9 tud rendesen multitaskingolni Lolli alatt.

Miért ajnározás, hogy leírtam, hogy működik a Sense Lollipop, míg pl. Motorolán... :P

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#29) Csapoati válasza no more (#28) üzenetére


Csapoati
nagyúr

A lecserelt (nagyobb kijelzo kellett) Motorolan hibatlanul futott az 5.0.2 harom honapig. :) Egyelore az LG-n is hibatlan, egyedul az 1 giga RAM korlatait lehet erezni, de ezt tudtam elore.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#30) gerii


gerii
addikt

Az akku és a kamera kicsit lehetne jobb, de jó hogy vannak még "kicsi" telefonok. :)

(#31) korion


korion
senior tag

Tetszik!
"bár drága" szerintem!

jobb telefon,mint Xiaomi 30-40 ezres kategóriás telefonjai?

+3670-365-3097 Inkább sms vagy viber!;)

(#32) boncser válasza korion (#31) üzenetére


boncser
aktív tag

30-40 ezres Xiaomi szerintem nincs hazai garanciával.
A redmi2-vel lehet azonos kategóriában bár abból én még itthon csak 1gigás verziót láttam. Kamerája szerintem gyengébb mint az alcatelnek. Ára 55ezer

[ Szerkesztve ]

(#33) Fulár


Fulár
senior tag

Alactel bojkott van.Bőven elég volt megszívni a 2s-el.Az is ajánlott lett legfőképpen kiváló ár-érték aránya miatt de a viszonylag rövid tesztidőszakban nem jöttek ki azok a brutális hibák amik már egy hónap használat után tiszteletüket tették.És akinek ezzel kapcsolatban vannak kétségei az tényleg nézzen be a 2s topikjába.Jó,tudom!Akinek rendben működik az nem jár a fórumba irkálni.Ez igaz.De ettől függetlenül akkor is borzalmasan bugos a 2s szoftja.Az Alca pedig csak hazudozik és ígérget,AMikor meg berágsz akkor letilt az oldaláról és kész.Remélhetőleg az Idol3-mal már nem fordulhat elő ilyesmi,de aki vásárláson töri a fejét annak azt javaslom várjon még egy kicsit és szorgalmasan olvassa a készülék topikját!

(#34) erahurka


erahurka
félisten

Tök jó hogy lehet állítani a záridőt, de miért 1/2 másodperc a maximum? Legalább 2-3 másodpercet engedjen már az éjszakai fotókhoz... :(

(#35) trebór31


trebór31
csendes tag

Vodafone smart prime 6 nem alcatel gyartmany? 20 ezerrel olcsobban igaz nem olyan szep de nagyobb akksi, meg vmivel gyengebb kamera.

(#36) Kriza


Kriza
őstag

Nekem idol 2s van, ás ugyan nem jöttek szoftveres problémák (még), de az akksiját harmatgyengének találom. Ehhez képes az utódban még ezt is sikerült csökkenteni. :W

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#37) helixP


helixP
nagyúr

A gyári füles hogy szólt? Ha már ilyen kuriózum.

[ Szerkesztve ]

(#38) Jakuu


Jakuu
őstag

Nincs hardveres vezerlogomb, raadasul , ha mar nincs a keszulek aljan ott maradt a hely, ami a kepernyobol vesz el. Innentol kezdve mar kuka.

(#39) Graphics válasza korion (#31) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Xiaominak nem igazán van 30-40ezres telefonja. :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#40) Kickass


Kickass
őstag

A POP C7-t még így is megéri majd lecserélni rá :K

(#41) Jakuu válasza Kickass (#40) üzenetére


Jakuu
őstag

60 ezerért? Akkor vszek egy Xiaomit es eg es fold a kulonbseg a supportrol mar nem is beszelve.

(#42) erahurka válasza Jakuu (#41) üzenetére


erahurka
félisten

Szolgáltatónál két év hűséggel elviheted majd 40 alatt, Xiaomit ennyiért nem kapsz.

(#43) ToniSoprano


ToniSoprano
addikt

Volt Alcatatelem ot 995, meg voltam akkor elégedve vele ár-érték arányban.
Ez után is Alcatelt akartam venni, az Idol S külsőre nagyon tetszett, de mindig voltak kisebb bibik pl. hang, kamera gondok, melegedés miatti érintő gondok, kamera és szoftveres hibák amiket nem orvosoltak alapból.
Mindig rootolgatni kell ezeket hogy jól működjenek de nekem ehhez nincs türelmem. Meg Dual
simes HD kijelzősre vágytam.

Végül másfél-két hónapja vettem egy MS Lumia 640-et, nagyon elégedett vagyok vele, jól használható, nincsenek szoftveres, hardveres hibái, nem kell rootolni, újraindítani 2500 mAh az akksi HD kijelző gyári garival 47-50 ért-ért függetlenül (Edigitalnal 15% akcióban 42,5 volt nekem), elsőként kapja meg a win 10-et és a kamerája is azért jobb ennél, és emellett normális hanggal vesz fel videót pl. (Elég jó az MS már, pl. háttréfolyamatokat egyesével lehet tiltani stb. Egyedül a magyar hangfelismerés hiányzik, csak angol van.)

Ezt csak azért írtam le, mert nem értem továbbra sem, itt miért nem lehet az Idol 3S-nak alternatívája egy MS Lumia 640? (Több év android használat után 1-2 nap alatt megszoktam az WP rendszert és jó azért a stabilitás, hogy csak használni kell, ennyi.)

Az az érdekes, hogy a 640/640 XL tesztje esetén felsorolnak egy rakat androidos telót, mint alternatívát, érdekes: [link]
Itt a Idol 3 tesztben egyetlen WP-set sem pl. nem csak a Lumia 640, a Lumia 735 is lehet ennek az alternatívája, kb hasonlóak tudásban, méretben: [link]

[ Szerkesztve ]

(#44) Jakuu válasza erahurka (#42) üzenetére


Jakuu
őstag

Vigye akinek 4 anyja van, nem orul meg senki, hogy ketszer annyit fizessen egy telefonert a szolgaltatasba belecsatolva.

(#45) erahurka válasza Jakuu (#44) üzenetére


erahurka
félisten

Miért fizetnél kétszer annyit? Nem ezért kell előfizetni, hanem ha van előfizetésed, elhozhatod olcsóbban.

(#46) helixP válasza erahurka (#45) üzenetére


helixP
nagyúr

Na ezért nem érvényes az az ár, amit mondtál. Nem mindenki Vodás.

(#47) chabbie


chabbie
csendes tag

Hello.. A nagyobbik Idol 3-ról is lesz teszt?

(#48) GSPLR válasza Fulár (#33) üzenetére


GSPLR
senior tag

Jó, aki plecsnik alapján vásárol telefont, az meg is érdemli...

Huawei

(#49) erahurka válasza chabbie (#47) üzenetére


erahurka
félisten

Legendd a múlt heti MA!TV adásban azt mondta, hogy a héten valószínűleg megkapják a készüléket.

(#46) helixP: Valamelyik szolgáltatónál csak vagy. Ha forgalmazni fogják a készüléket, érvényes lesz az ár is :U

[ Szerkesztve ]

(#50) davidsone


davidsone
addikt

korrekt.

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.