Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:15

LOGOUT.hu

Alcatel One Touch Idol 3 (4.7)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2401) Black_Raven válasza Gyula196906 (#2400) üzenetére


Black_Raven
veterán

Akkor szervíz? vagy szétkapod?

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#2402) Gyula196906 válasza Black_Raven (#2401) üzenetére


Gyula196906
senior tag

Szerintem szét, lehet hogy csak csatlakozó takarítás
Szervíz az drága annyit nem ér

(#2403) Black_Raven válasza Gyula196906 (#2402) üzenetére


Black_Raven
veterán

:DDD

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#2404) Gyula196906 válasza Black_Raven (#2403) üzenetére


Gyula196906
senior tag

A Lineage OS jobb esetleg a gyári rendszernél?

(#2405) Black_Raven válasza Gyula196906 (#2404) üzenetére


Black_Raven
veterán

Én azt és a Decker.su amerikai romot használtam a 6.0.1 miatt. Csinálsz egy full Backupot TWRPben, és bármikor visszarakhatod. De van más is hozzá. Nekem a LineageOS jött be, meg volt hozzá frissités mindig. Most nem tudom van e még tavaly augusztusban használtam utoljára, aztán eladtam az Idol3-at.

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#2406) Black_Raven válasza Black_Raven (#2405) üzenetére


Black_Raven
veterán

Most néztem, 2018 jan 25 az utolsó LineageOS, már csak a biztonsági patch miatt is jó.[link]

[ Szerkesztve ]

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#2407) Gyula196906 válasza Black_Raven (#2406) üzenetére


Gyula196906
senior tag

Nem én használom
Gyereknek mindegy a biztonsági patch frissessége
Smooth-abb mint a gyári? Gyorsabb, kezesebb?

(#2408) Gyula196906


Gyula196906
senior tag

gapps csomag benne van? gondolom nincs...
ja és a legújabb twrp sem árt

[ Szerkesztve ]

(#2409) Black_Raven válasza Gyula196906 (#2407) üzenetére


Black_Raven
veterán

Tudom hogy nem neked kell, és a biztonság a gyereknek sem mindegy, szerintem. Maga a Lineage nem azért jobb mert gyorsabb, vagy kezesebb hanem olyan funkciók is vannak benne ami a gyáriban nincs.De egy gyereknek sztem a gyári stabilabb nyúzás szempontjából, főleg ha nem volt vele gond lassulás vagy egyéb téren.:)

[ Szerkesztve ]

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#2410) Repsol600 válasza Black_Raven (#2406) üzenetére


Repsol600
addikt

Nekem nem lett jó az utolsó, full tiszta telepítés és állndóan leállt valami meg újraindúlgatott. Jó hogy volt mentésem.

(#2411) Gyula196906 válasza Black_Raven (#2409) üzenetére


Gyula196906
senior tag

akkor decker?

(#2412) Black_Raven válasza Gyula196906 (#2411) üzenetére


Black_Raven
veterán

Az gyári csak Marshmallow(decker). Lineageból akkor az utolsó előtti az jó, ezekszerint. Decker az egy Backup át kell irni a saját eszközazonositódra, de ahhoz kell az idol3 LanguagePack.zip mert különben nem lesz benne magyar nyelv, mert amerikai update eredetileg.

[ Szerkesztve ]

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#2413) Black_Raven válasza Repsol600 (#2410) üzenetére


Black_Raven
veterán

Mi a helyzet, visszatalálsz Te is néha a 4X-ről.:D Én is ránézek még mindig a topikra.:D

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#2414) Repsol600 válasza Black_Raven (#2413) üzenetére


Repsol600
addikt

Igen. :) Nekem még meg is van az Idol.

(#2415) Black_Raven válasza Repsol600 (#2414) üzenetére


Black_Raven
veterán

Az a luxus..én eladtam, hogy örüljön neki más is.:D

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#2416) tibor72 válasza Black_Raven (#2415) üzenetére


tibor72
tag

Segítség. Kaptam egy idol 3 -ast a rajta található LineageOS -el. Viszont nem lehetett telefonálni vele, illetve a kamera app-ja sem működött jól (nem volt hátlapi, csak selfi) és csak eddig néztem a hibákat. Teljesen letöröltem a rendszert mentés nélkül és kártyáról a két orosz ROM-ot egymás után + nyelvi zip. telepítettem. Minden fent van, és magyar nyelvű, viszont googel fiók kezelője blokkol. A neten található megkerülős megoldások közül néhányat kipróbáltam, viszont egyik sem volt eredményes. TWRP 3.0.3-0 van fent, Dalvik, adat, belső tárhely, gyorsítótár törlések megvolt és még így sem jó. :W

[ Szerkesztve ]

(#2417) Repsol600 válasza Black_Raven (#2415) üzenetére


Repsol600
addikt

Nem érdemes eladni szerintem max 10 körül kapnék érte. Viszont tartaléknak meg jó. :D

[ Szerkesztve ]

(#2418) Black_Raven válasza Repsol600 (#2417) üzenetére


Black_Raven
veterán

22k-t kaptam érte.:)

tibor72 a rendszer törlés előtt, törölni kell a google fiókokat, pin,minta,jelszót, csak ezután lehet törölni. Megkerülésben nem tudok segiteni. Akitől kaptad, adja meg az email+jelszó kombót ez a megoldás sajna. Vagy próbálj neten tovább keresni megoldást

[ Szerkesztve ]

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#2419) tibor72 válasza Black_Raven (#2418) üzenetére


tibor72
tag

Köszi a gyors választ, igaz nem írtam de ez nem warez, vagy rosszabb, hanem megbízás a tulaj részéről. Mivel előttem valaki feltette a LineageOS -t és a twrp-t is, így ott lehet a megoldás, de az nem járható. Hogy rövidre zárjam, nem adtam fel( moto defy-on edződtem anno :DDD ) és meglett a megoldás is, így most már vihetem is vissza (remélem még telefonálni is fog tudni :D nem mellesleg) tulajdonosának. :R :R :R

ui: hálás köszönet az összefoglalóért ;)

[ Szerkesztve ]

(#2420) Gyula196906 válasza tibor72 (#2419) üzenetére


Gyula196906
senior tag

És a hátlapi kamera is jó lett?

(#2421) tibor72 válasza Gyula196906 (#2420) üzenetére


tibor72
tag

Igen mindkettő jól működik, de a telefonálás volt az elsődleges javítási cél. Eddig tuti a siker :K

(#2422) Black_Raven válasza tibor72 (#2419) üzenetére


Black_Raven
veterán

Nem ilyet kérdeztél, a legjobb TWRP a 3.0.0.0 a decker rom melllett van, ez fontos tudni. Ha vmi nekem nem működött: full wipe twrpben és utána a gyári rom mentésemből felraktam a boot&sytem particiót, utána megint full wipe twrpben és mehet a lineage vagy alecbl, bármi akkor már működött minden. A te megldásod is irhatnád a többieknek hogyan sikerült megoldani.

[ Szerkesztve ]

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#2423) Repsol600 válasza Black_Raven (#2418) üzenetére


Repsol600
addikt

:Y jó áron megszabadúltál tőle. Ennyiért mondjuk én is odaadnám. :D

(#2424) Gyula196906 válasza tibor72 (#2421) üzenetére


Gyula196906
senior tag

És melyik rendszert raktad rá végülis?

(#2425) tibor72 válasza Gyula196906 (#2424) üzenetére


tibor72
tag

idol347-android-6.0.1-rus-twrp-backup.zip, full wipe, utána, update_347_601_rus-r2.zip ezután a nyelvi telepítés szintén twrp-ből FULL_IDOL_LANGUAGES_PACK_6.0.1

(#2426) Gyula196906 válasza tibor72 (#2425) üzenetére


Gyula196906
senior tag

Köszi

(#2427) Lui76


Lui76
őstag

Lejárt a telekomos hülyeség időm, van kód a függetlenítéshez , amire azt írják egy másik sim berakásakor kell beírni.
Utána lejönnek olyan frissítések amik a telekomnál nem jöttek ki ?
(pl az android frissebb rendszerére gondolok)

www.kezmuveskeramia.hu

(#2428) Tommee válasza Lui76 (#2427) üzenetére


Tommee
aktív tag

Nem hiszem. Vodásat fuggetlenitettem ahogyan írtad. Nem lesz attól független ROM verzió,csak ami rajta van. Igaz én Lineage os alol csináltam.

(#2429) Lui76 válasza Tommee (#2428) üzenetére


Lui76
őstag

De ha nem is a gyári os volt rajta , akkor is függő volt ?
- ebben annyira nem vagyok otthon.

Telenor a másik (céges sim) amit evégett belerakhatnék , majd nyilván a telekomos menne vissza.
Lányomnak akarnám még "megmenteni" reméltem , így hozzáférhetnék egyszerű os frissítéshez.

www.kezmuveskeramia.hu

(#2430) Tommee válasza Lui76 (#2429) üzenetére


Tommee
aktív tag

Igen, Idol3 függő volt Lineage-el, de pl Alcatel POP C7-es független lett ROM csere után.
Ha fontos a friss rendszer: LINK
Resurrection Remixet POP C7-en próbáltam, jó volt, de Idol3-on csak Lineage-et használtam, most anyósomnál teljesít szolgálatot.
ROM-olással csak óvatosan! Csak ha tudod mit csinálsz, mert könnyen téglázható!
Gyári 5-ös Androiddal is fürge teló volt, de kellett a tárhely-bővítés 8-ról 16GB-ra, emellett gondoltam ha már ROOT legyen kövér, kipróbáltam más 6-os ROM-okat...

(#2431) Lui76 válasza Tommee (#2430) üzenetére


Lui76
őstag

Ok, köszi !
- még alszok rá egyet .

www.kezmuveskeramia.hu

(#2432) Repsol600


Repsol600
addikt

Sziasztok!

Van valakinek Persona78 rom, vagy Decker mentése? Már nem lehet letölteni egyiket sem. :(

(#2433) GS S


GS S
csendes tag

feleslegbe nincs véletlenül vkinek egy maradék roncsa?
vettem műhelynetrádiónak egy ilyen telefont,utólag vettem észre hogy a simtálca beragadt,sikerült szétszedni de az egész panelt cserélni kellene mert sérült
+ kellene pár hangszóró is plusszba

(#2435) Gyula196906


Gyula196906
senior tag

Hali
Használja még vki?

(#2436) mistvan68 válasza Gyula196906 (#2435) üzenetére


mistvan68
tag

Szia!
Igen,én még hasznélom,de nem folyamatosan.Két havonta feltöltöm és akkor pár napig használom,majd megint töltöm és elrakom.Nekem 5-ös gyári utolsó android van rajta.Bár gondolkodom főzött ROM-on már 4 éve.Rootoltam,recovery,RAM bővítés stb.Főzött Lineage ROM is letöltve,backup mentve,csak telepíteni kellene a Lineage-.Nem vitt rá eddig semmi.Üdv.István

(#2437) Black_Raven válasza mistvan68 (#2436) üzenetére


Black_Raven
veterán

:C Kedvenc telefonom volt, használd egészséggel amíg lehet. Én anno kipróbáltam amit lehetett főzött fw-t. Go Idol Go. :K

[ Szerkesztve ]

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#2438) Gyula196906 válasza Black_Raven (#2437) üzenetére


Gyula196906
senior tag

nekem is... szerettem nagyon

(#2439) Black_Raven válasza Gyula196906 (#2438) üzenetére


Black_Raven
veterán

A többi telómra, alig emlékszem, az Idol mintha tegnap lett volna..régi szép emlékek.. :R

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#2440) mistvan68 válasza Black_Raven (#2437) üzenetére


mistvan68
tag

Szia! Most olvastam,hogy megint írtál itt az Idol 3 4,7 coll fórumban. Te voltál,aki sokat segítettél nekem 2017 június és július között a root és egyéb tárhelybővítés,recovery,stb. kapcsán ennél a telefonnál.Te sugaltad,hogy csináljam meg ezeket.Meg is csináltam,de azért nem tettem fel a decker féle us főzött ROM-ot és a Lineage-t sem ,mert meg akartam tartani a JBL dupla lemezes keverő-lejátszó alapprogramot.
Viszont 2017-ben még nem ez volt a nick neved,mint most.Azért nem írom ide,mert lehet,hogy nem szeretnéd,ha más is tudná.Köszönöm mégegyszer az akkori sok segítséget.A privát leveleid között lehet,hogy neked is meg vannak még.Üdv.István

[ Szerkesztve ]

(#2441) mistvan68 válasza Black_Raven (#2439) üzenetére


mistvan68
tag

Szia! Pedig még 2015 nyarán jelent meg az Alcatel okosórával együtt.Én ezt a kombót vettem a Telekom-nál,ha jól emlékszem 99.000Ft volt együtt.A telefon azóta is meg van,van óra is,de azok nagyon gyorsan meghibásodtak a töltő részüknél,ami a szíj végében volt.Viszont átalakítósan még van kettő ilyen órám és működnek is.Üdv.István

(#2442) Black_Raven válasza mistvan68 (#2440) üzenetére


Black_Raven
veterán

Szia! Örülök hogy segithettem, és hogy minden sikerült amit szerettél volna csinálni az Idollal. Igen én vagyok, az akkori nevem két szóból állt, ami kezdőbetüi a DF vagyis DarthFader. :D A mostani nevem egyszerűbb és jobban tetszik..

[ Szerkesztve ]

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#2444) mistvan68


mistvan68
tag

Sziasztok! Hétvégén megint elővettem tölteni és kicsit nosztalgiázni.Hihetetlen,de ajánlgatta fel a programokat, amiket egyébként használok is újabb telefonokon és Android alapú tv-n.Netflix,Disney+,Hbo Max,Filmbox, Mindigotv,Digitv online, Skyshowtime, ezek mind hibátlanul futnak rajta és helyet is alig foglalnak.Nem hittem a szememnek.Akkuja is teljesen jó még, majd 8 év után is.Üdv.István

[ Szerkesztve ]

(#2445) Gyb001 válasza mistvan68 (#2444) üzenetére


Gyb001
senior tag

Én is már rég lecseréltem. Azóta 3. telefonom van. Viszont kb 2 éve 0-24 ben működik biztonsági kameraként. Akku nekem már kuka. pár perc alatt lemerül, de ez nem zavar. Mindig áram alatt van.

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.